PDA

View Full Version : 9 Dorin Rotariu



torinezu
10th April 2013, 12:15
Data nasterii: 29 iulie 1995
Inaltime: 1,80 m
Post: atacant (extrema stanga)


http://i45.tinypic.com/1s1jmc.jpg

torinezu
10th April 2013, 12:18
nepotul lui iosif rotariu este laudat de antrenorii sai, care ii prevad un viitor luminos. sper ca dinamo sa profite de calitatile lui.

Leo
29th July 2013, 00:15
Rotariu spune că momentul în care a marcat, iar publicul i-a strigat numele este cadoul de 18 ani pe care nu-l va uita niciodată.

"Aveam nevoie de această victorie, a fost un joc pe care l-am pregătit toată săptămâna. Am trecut peste accidentul de la Timișoara. Când mi-a scandat publicul numele a fost un moment în care am fost aproape să plâng, este un moment special pentru mine, pe care nu-l voi uita. Eu mă bucur că am rămas la Dinamo, am ales Dinamo, un club cu tradiție și nu regret în niciun moment", a declarat Dorin Rotariu la DigiSport.

Leo
29th July 2013, 00:15
La multi ani, copile! Cat mai multe goluri, unul mai frumos ca altul!

Aurel.D
29th July 2013, 23:26
La mulți ani, să crești mare...cu picioarele pe pământ! :)

delaparis
29th July 2013, 23:46
Si in curand la PSG :)

Leo
30th July 2013, 00:31
Fugi tare cu PSGul tau.

Mario Di Lazi
12th August 2013, 09:30
2 goluri pt Roti... :) brevo lui.

Leo
30th September 2013, 19:09
„Idolul meu este Messi. Mă flatează comparația cu Van Persie, dar eu îl admir cel mai mult pe jucătorul de la Barcelona”, a spus Roti pentru ProSport.

Leo
14th December 2013, 13:25
“Nu vreau să laud echipa sau să spun că suntem cei mai buni, dar sperăm să mergem pe același drum, mai ales că suntem la o echipă cu o asemenea istorie în spate.

Pentru mine orice meci este special, nu doar contra Timișoarei, deoarece sunt un copil care are ocazia ca la această vârstă să evolueze la un asemenea club.

Sperăm să apară și banii, deoarece au rolul lor. Nu acesta este însă cel mai important lucru, ci mai degrabă fanii contează. Galeria ne-a ajutat foarte mult, iar atunci când intrăm pe teren ne gândim la istoria acestui club”, a spus Rotariu.


Bravo copile!

Leo
18th March 2014, 09:50
http://i59.tinypic.com/wwg5s6.jpg

Dorin Rotariu a filmat un spot video pentru a promova Cupa Liceelor Coca-Cola, competitie organizata de Gazeta Sporturilor.

Utilizator
18th March 2014, 14:05
bravo lui, e bine si pentru el si pentru club sa se implice in campanii de imagine.

altfel Rotariu e intr-un moment de stangnare din care sper sa iasa cat mai repede.
A explodat din nimic dar acum nu mai e luat la pret de matineu de adversari si a inceput sa-si piarda din elan si eficacitate.
Asta e un moment in care trebuie sa stranga din dinti si sa creasca nivelul antrenamentelor pentru a evolua spre nivelul urmator.
Altfel risca sa moara speranta.

E drept ca e tanar si e nevoie de rabdare ca sa se 'coaca'.
pe de alta parte Hagi, Dobrin sau Raducioiu erau deja confirmari la varsta lui de azi si chiar incepeau sa joace la nationala, iar in acea vreme debutul la seniori era mai tarziu decat azi.

razvan_creator
22nd March 2014, 14:46
Despre Dorin Rotariu s-a scris in ultimul numar al revistei World Soccer in cadrul rubricii Talent Scout.

Electrifying and inventive, whether playing on either flank or as a secondary striker, the teenager has been thrilling the Romanian championship gallery all season with his spectacular goals and clever assists. It has been quite a season for a youngster who only 18 months ago was playing youth-team football, then six months later finding his way with Dinamo’s reserve side. With his poise on the ball, quick feet and shooting accuracy, he has the ability to make the difficult look mundane and, as such, thoroughly deserves to be celebrated. “His exceptional qualities and great potential are there for all to see,” says Claudiu Niculescu, the ex-Dinamo marksman who Rotariu used to idolise. “In two or three years, he will be a fixture in the Romania side, of that there can be no doubt.”
The nephew of former international midfielder Iosif Rotariu is reported to be interesting Manchester United. And as a former student of the William Shakespeare high school in Timisoara he would have no problem with the language at Old Trafford. But why rush? A big move to England, Spain or Italy will come soon enough and, under contract with Dinamo until 2019, he first needs to concentrate on what really matters: regular first-team football and some success with the “Red Dogs” of Bucharest.

Mario Di Lazi
8th May 2015, 10:11
Rotariu: "Ne-am obișnuit cu schimbările de antrenori". Ce a spus dinamovistul când a fost întrebat de episodul "Bărboianu"

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/rotariu-ne-am-obisnuit-cu-schimbarile-de-antrenori-ce-a-spus-dinamovistul-cand-a-fost-intrebat-de-episodul-barboianu-14226116

C a t a l i n
9th July 2015, 18:00
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/11665590_863477833706446_8854618034083774300_n.jpg ?oh=c34a5555e74371e6342650b4b7ec28be&oe=56599AF8

Rotariu, dupa trei ani la Dinamo. Inca o dovada ca, atat Rotariu, cat si cel care se ocupa de pregatirea fizica a jucatorilor, sunt doi profesionisti desavarsiti.

cimitiru' ghencea
10th July 2015, 09:13
daca ar fi numai el in situatia asta ...
dar cand te uiti la moldoveanu ,la petre , la tircoveanu si vezi ca toti arata la fel chiar ca iti pui serioase intrebari despre pregatitorul fizic ...

Leo
27th December 2016, 14:08
Turcii au anuntat un super-transfer: Dorin Rotariu la Galatasaray Istanbul!

Leo
29th December 2016, 12:29
Deocamdata Rotariu se relaxeaza in Dubai unde inoata cu delfinii.

Leo
1st February 2017, 15:57
Dorin Rotariu a semnat cu Club Brugge un ontract valabil pana in 2020. 2, 2 milioane euro este suma de transfer, dar 50% din drepturile federative sunt detinute de Timisoara, fosta formatie a fotbalistului. Dinamo pastreaza procente dintr-o eventuala revanzare a lui Rotariu.

Leo
4th May 2017, 14:10
Dorin Rotariu reuseste sa inscrie primul sau gol pt Bruges. Fotbalistul de 21 ani a marcat golul de 2-1 printr-un sut superb de la 16 metri, care l-a lasat fara replica pe goalkeeper-ul lui Waregem. Conform graficii televiziunii belgiene, sutul lui Rotariu a avut o viteza naucitoare, 116 km/h.

https://www.dailymotion.com/video/x5kf0f1_2-1-dorin-rotariu-goal-belgium-jupiler-pro-league-championship-playoff-01-05-2017-club-brugge-2-1-zu_sport