PDA

View Full Version : Etapa 18: Dinamo - Poli Iasi



Pages : [1] 2 3

ADelPiero
20th March 2005, 17:02
Sambata, 2 aprilie 2005: Dinamo - Poli Iasi, ora 20:15, Antena 1 (in tur 3-2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

vlad1607
20th March 2005, 17:24
1 solist ! :) SEMPRE FORZA DINAMO !!! :evil:

arfel
20th March 2005, 17:53
merge si x

maonel
20th March 2005, 17:55
daca a reusit la steaua, de ce nu si in Stefan cel Mare!!???

vlad1607
20th March 2005, 17:56
nu merge fii serios :D sunt iesean dar iubesc prea mult DINAMO ! :)

radcom
20th March 2005, 18:04
:ok: Meciul se va termina 1-1.Pt. IASI, gol-Miclea. :evil: :evil: :evil: /OLE/

GeKuRA
20th March 2005, 19:37
POLI BATE IN "STEFAN CEL MARE" !! sper ... Vlad1607 ... iubesti nasol ... tu nu vrei sa nu retrogradeze Poli ??? si eu tin cu Steaua dar daca as avea de ales intre POLI in A si Steaua Campioana ... as alege ... normal . las' ca Dinamo are timp sa mai ia titlu si altadata.

fia
20th March 2005, 19:53
Dinamo nu o sa aiba probleme... Meci usor pentru ei. Iasul a facut surpriza campionatului anul asta pe Ghencea, nu au resurse de 2 surprize.

ADelPiero
20th March 2005, 19:59
sper sa bata dinamo... sa ne ajute si pe noi (Apulum), sa ne putem salva ...

cip_81
20th March 2005, 20:03
Ehe,minune mare...pana acum Dinamo conduce la pronosticuri.Dar nu-mi fac probleme,vor veni anti-dinamovistii sa voteze pentru Iasi la greu.

vlad1607
20th March 2005, 20:06
RA']POLI BATE IN "STEFAN CEL MARE" !! sper ... Vlad1607 ... iubesti nasol ... tu nu vrei sa nu retrogradeze Poli ??? si eu tin cu Steaua dar daca as avea de ales intre POLI in A si Steaua Campioana ... as alege ... normal . las' ca Dinamo are timp sa mai ia titlu si altadata.
Cand statea in Piatra Neamt m-a intrebat un prieten de familie dc in ultima etapa Dinamo ar trebui sa bata pt titlu iar Ceahlaul ar trebui sa castige ca sa scape de retorgradare cu cine ai tine? RASPUNSUL meu a venit prompt si taios CLAR CU DINAMO !! Logica ta nu e valabila in cazul meu :in primul rand sunt DINAMOVIST !!! RESTUL nu conteaza NU ma intereseaza!
SEMPRE FORZA CAINII !! :yeah:
@Cip_81:stai ca vin Baietii si voteaza Poli Iasi la greu :sleep: eu stiam ca e vb de pronosticuri nu de aberatzii ! :D

Seahawk
20th March 2005, 20:13
cred ca o sa invinga cainii, desi mi'ar placea o surpriza :D pronostic 1

baden
20th March 2005, 20:15
sper sa bata iasul ... doar au un jucator infiltrat la dinamo

vlad1607
20th March 2005, 20:16
ce treaba au "infiltratziile"???? Of Doamne...DINAMO castiga Fara Discutie !

THE HUN
20th March 2005, 21:54
Dupa ce sa fript steaua cu ei nu cred ca o sa puna cainii botul la vrajeala.

ce_bine_e
20th March 2005, 22:59
deci sa nu ne mai kkam pe noi cu pronosticuri de astea fara sens!!!!! dinamo are prima sansa cam 65% 20% egal si 10% victoria lu poli!! asa mi se pare logic! + ca noi, poli iasi nu ii vom putea folosi pe onut si tinel petre, dar il vom baga pe cheisa, si sper sa nu ma dejamageasca ,deci sa nu ne mai avantam ca castiga poli! sunt din iasi , mi-o doresc din toata inima, dar asta e fotbalul....si o surprza e totdeauna binevenita....asa ca ma deranjeaza uni care zic ca gata am batut steaua nu se mia poate..eu zic ca iasu are o chipa f buna dar nu-si gaseste locul si poate le tr egem bataie si lu dinamo si lu steaua si la toti! de asta e frumos fotbalul!! ca nu exista un invingator de la inceput, ca orice e posibil! eu sper sa castige iasi!! FORTZA POLI IASI!

GeKuRA
20th March 2005, 23:23
dinamo are prima sansa cam 65% 20% egal si 10% victoria lu poli!!
si restul de 5% ??:D

Catalanul
20th March 2005, 23:34
mai mult ca sigur dinamu va castiga... daca joaca cinstit se va chinui si va castiga iar cu 1-0, iar daca va fi blat cainii vor face scor :mda:

Edgar
21st March 2005, 00:06
RA']si restul de 5% ??:D

E acel 5% oferit de arbitru gazdelor. :P

Quartz@nu
21st March 2005, 00:17
aici nu poate fi decat 1 cu poli iasidinamo2 , cred ca acest meci ar trebui scos de la pariuri :rosu: :jerk:

hamsterutz
21st March 2005, 00:20
n-are rost sa ne kkm pe noi 1 clar, dar poate putem mai mult!!! FORTZA POLI!!!

gicu
21st March 2005, 00:57
3-0...si cursa continua :)

07Ex
21st March 2005, 04:17
2 solist. Dupa prestatia jalnica a lui Dinamo in Regie parca vad ca va bate Iasul in groapa.

Cine-si mai aduce aminte de meciul cu Foresta in groapa? :D

bogdan30
21st March 2005, 05:11
bate bubico cu arbitrii :D :degete:

iasisud
21st March 2005, 09:25
Meci foarte greu pt ieseni, dar totusi sper intr-un rezultat de egalitate, cu toate ca nu prea avem sanse.

Bergero
21st March 2005, 11:22
1 clar, cu victorie la limita a lui Dinamo; pe scurt, un meci in familie fara nici o durere de cap nici pt. unii, nici pt. altii. Nu ne facem iluzii ca ne vom salva scotind puncte la Rapid sau la Dinamo; Iasiul trebuie sa cistige cit mai mult acasa, in special in fata contracandidatelor la retrogradare si, daca mai ciupim ceva puncte din unele deplasari mai comode (Bacau, Pitesti), nu se supara nimeni!

ce_bine_e
21st March 2005, 11:22
nici chiar asa mai baietilor..noi astia care suntem din iasi trebuia sa mergem la victorie!...nu asa cum face popo(ionut popa) baga un atacant!..io daca as fi antrenor la meciu asta m-as baza pe atac ca si asa nu avem nimik de pierdut..toti cred ca o sa luam bataie si poate daca ne bazam mai mult pe ofensiva chiar vom faca o surpriza...doamne ajuta! FORTZA POLI IASI!

Ayrton
21st March 2005, 12:02
Forza Dinamo!
In etapa a patra cred ca mergem sa jucam in Ghencea de la egalitate de puncte cu s*******i. Si sper sa le-o luam inainte cu acea ocazie. Dar toate la timpul lor.

GeKuRA
21st March 2005, 12:45
Bernard şi Toma au īncasat cāte un cartonaş galben, drept pentru care vor fi suspendaţi pentru meciul de etapa viitoare, din Şoseaua Ştefan cel Mare. Cum pentru acest joc nu poate evolua nici Onuţ, care aparţine de Dinamo, iar Ionescu este īn spital, rezultă că Ionuţ Popa va trebui să īnlocuiască nu mai puţin de trei din cei patru componenţi ai liniei de fund.
asa ca .. Iasul joaca cu echipa a 2-a aproape ...meci de 1 :(:(:(

radcom
21st March 2005, 12:55
/hello Am si eu o intrebare:CRISTEA va avea drept de joc?Sau numai cei de la Dinamo se pricep la clauze? :confused:

Ayrton
21st March 2005, 13:03
E, mai conteaza daca joaca sau nu Ad Cristea? Ca daca nu, joaca Grigorie sau Zicu... Si sunt de valori egale...

arfel
21st March 2005, 13:07
meci de 1x ne tot dam in spectacol atat...ar fi bun un egal

Utilizator
21st March 2005, 13:10
Meci in care Dinamo va castiga lejer (vreo 3 goluri diferenta), chiar mi-ar parea rau sa cada Iasul dar are suficient timp sa mai castige puncte dupa acest meci.

arfel
21st March 2005, 13:22
iasu trebuie sa acumuleze minim 6 pct din partidele cu apulum, dinamo si craiova

Edgar
21st March 2005, 13:24
Adica minim 3 puncte in meciurile cu Dinamo si Craiova. Asta inseamna ca trebuie sa batem Craiova in Copou.

Utilizator
21st March 2005, 13:28
Iacata solutia mai aproape de adevar decat cestalalta :)

radcom
21st March 2005, 13:40
:ok: Ar prinde bine totusi si 4 puncte.Oricum nu avem nimic de pierdut in aceasta deplasare si dl Ionut Popa ar trebui sa gandeasca bine strategia acestui meci.Poate un joc mai ofensiv ne-ar aduce castig de cauza, decat sa ne aparam cu toata echipa, mai ales ca nu vom avea jucatorii de baza in aparare. :happy :happy :happy

Utilizator
21st March 2005, 15:03
Pai 4-6 puncte le puteti lua in urmatoarele doua meciuri, ceea ce spuneam ramane valabil :ok:

Ayrton
21st March 2005, 15:09
Un joc mai ofensiv din partea Iasiului... zice radcom... ce intelegi prin asta? Ca in Giulesti? Cand ati atacat o singura data in tot meciul?

arfel
21st March 2005, 15:15
daca dinamo a luat-o cu 4-0 de la bihor de ce nu ar face si iasu un 1-0 2-1

Utilizator
21st March 2005, 16:06
Nu stiu daca stii, dar cu Bihoru' fuse un amical disputat pe un teren acoperit cu un strat de 30 cm de zapada (nu cel ce posteaza pe OLS, zapada adevarata). Dupa logica asta se cheama ca Iashul elimina pe Villareal ca doar a batut pe Steaua pe terenul ei.
Oricum eu va doresc succes pe mai departe, dar in acest meci nu veti lua puncte.

cip_81
21st March 2005, 17:06
/hello Am si eu o intrebare:CRISTEA va avea drept de joc?Sau numai cei de la Dinamo se pricep la clauze? :confused:

Bineinteles ca va juca.Pe cand Onut e doar imprumutat la Iasi si a fost introdusa o astfel de clauza,tocmai pentru a nu lasa loc de interpretari (doar suntem o tari de paranoici),Cristea e transferat definitiv la Dinamo..cam asta e diferenta.
Oricum,ii urez Iasului sa castige toate meciurile de pe propriul teren (asta insemnad si partida cu stana).

Sado
21st March 2005, 17:10
Fundasii creq vor fii de la echipa a II-a ca altii nu mai avem deci daca batem dinamo am fii tari de tot . O echipa ce a batut steaua in ghencea si dinamo cu echipa a II-a.

vlad1607
21st March 2005, 17:12
ULUITOR in sondaj inca conduce DINAMO !! INCREDIBIL !! Hai copii saritzi cu aberatiile frustrate REPEJOR ca va faceti de cacao !! :degete:

arfel
21st March 2005, 17:34
rezultatu de la pol mai mult ma face sa gandesc ca va fi "blat" :P...cred ca se va ajunge la un x

ce_bine_e
21st March 2005, 18:02
da iti pun eu din surse f sigure ca au dreptu sa il foloseasca:(

bob
21st March 2005, 18:04
victoriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiie! poli iasi va minca bataie, dar sper apoi sa mai faca puncte si sa-i lase linistiti pe olteni pe ultimul loc!

vlad1607
21st March 2005, 18:06
aia oricum sunt linistitzi ...nu-i deranjeaa nimeni iar Iasiul nu o sa retrogradeze anul asta !
DINAMO-Poli Iasi :3-0 ! :ok:

cip_81
21st March 2005, 18:06
Lasa-i ca ii bate in meciul direct si-i ingropa definitiv pe cei mai buni dintre romani si olteni prin gratie divina.

vlad1607
21st March 2005, 18:09
Cip te rog sa te opresti ca eu nu ma pot opri din :happy cand aud de gratia divina :happy

cip_81
21st March 2005, 18:10
Si n-au dreptate? :D

vlad1607
21st March 2005, 18:10
pai ......sa vezi.......:happy

bob
21st March 2005, 18:25
nu stiu daca ma credeti, dar am ajuns sa-mi fie mila de prazari! sincer! doamne ce sentiment!

ce_bine_e
21st March 2005, 19:13
asta e! ..fortza poli ole ole ole ole ole ole! fortza poli ole ole ole ole ole ole ! of ma c** pe el de meci romania-olanda din cauza lui nu vad eu dinamo-poli:D:P

cip_81
21st March 2005, 19:23
Pai,ce treaba are unul cu altul?

vlad1607
21st March 2005, 20:17
nu stiu daca ma credeti, dar am ajuns sa-mi fie mila de prazari! sincer! doamne ce sentiment!
Mila de ridicol?

cip_81
21st March 2005, 20:24
Hai sa ne uitam prin arhiva si sa vedem ce ziceau oltenii cand Dinamo a avut cele 7 infrangeri consecutive.Ziceau ceva de genul "sa speram ca noi vom fi cei care va vom trimite in b in ultima etapa".Acum s-a intors roata...sa speram ca in etapa a 29-a le vom semna sentinta.

vlad1607
21st March 2005, 20:30
sigur o sa le semnam sentintza :D o sa fiu si eu acolo sa dau un "autograf" :D

baden
21st March 2005, 20:40
Hai sa ne uitam prin arhiva si sa vedem ce ziceau oltenii cand Dinamo a avut cele 7 infrangeri consecutive.Ziceau ceva de genul "sa speram ca noi vom fi cei care va vom trimite in b in ultima etapa".Acum s-a intors roata...sa speram ca in etapa a 29-a le vom semna sentinta.
... Daca nu vi se face mila de o echipa asa slaba si luati bataie ...

DanielAndrei
21st March 2005, 20:48
Cand statea in Piatra Neamt m-a intrebat un prieten de familie dc in ultima etapa Dinamo ar trebui sa bata pt titlu iar Ceahlaul ar trebui sa castige ca sa scape de retorgradare cu cine ai tine? RASPUNSUL meu a venit prompt si taios CLAR CU DINAMO !! Logica ta nu e valabila in cazul meu :in primul rand sunt DINAMOVIST !!! RESTUL nu conteaza NU ma intereseaza!
SEMPRE FORZA CAINII !! :yeah:
@Cip_81:stai ca vin Baietii si voteaza Poli Iasi la greu :sleep: eu stiam ca e vb de pronosticuri nu de aberatzii ! :D



ce ai scris tu nu are nici o logica, si pt ce puii mei mai stai in Iasi ?? :degete:

Paul
21st March 2005, 20:50
merge un X
Dinamovistii cei multi o sa vine obositi de la loturile nationale :D

vlad1607
21st March 2005, 20:50
puii tai nu ma intereseaza...sa-i cresti sanatos gospodare...nu intelegi ca DINAMO UNICO AMORE !!!

Paul
21st March 2005, 20:52
h3h inca n`a fatat cateaua :D

vlad1607
21st March 2005, 20:59
Paulica vezi ca ti-a trecut ora de somn...:D

ADY19
21st March 2005, 21:01
O sa fie obositi de la cheful pe care l-au dat ca nu s-o calificat Steaua. Semegin acuma sigur e sub masa, Iordache s-o suit la volan si mai face o isprava. Zicu e prin discoteca , ia notite de la Mutu :D. Sa-i vezi ce isprava fac cu Iasu:D

DanielAndrei
21st March 2005, 21:01
puii tai nu ma intereseaza...sa-i cresti sanatos gospodare...nu intelegi ca DINAMO UNICO AMORE !!!
ma... pe de amore

GeKuRA
21st March 2005, 21:51
Poate CRISTEA are drept de joc dar face un joc pt. IASI !!! :D:D:D:D

paranghele
22nd March 2005, 02:13
am pus 2, doar asa, pt statistica. Dar tare frumos ar fi sa iasa victorie pt Iasi.
Forza Poli!

Seahawk
22nd March 2005, 02:59
Dinamo o sa castige.. 100%

dvarlan
22nd March 2005, 12:58
pai dupa blatul din copou din tur, cum ati vrea sa plece poli cu vreun punct din Stefan cel Mare?

Ayrton
22nd March 2005, 14:44
la cine te referi cand zici "ati vrea"? la dinamovisti? ca noi NU VREM... la stelisti? pai e un proverb: "vrabia malai viseaza"...

ce_bine_e
22nd March 2005, 15:46
ce ati spune daca am castiga cu dinamo?????????????????

CoolRain
22nd March 2005, 15:50
Am spune ca sunteti buni la septica... poate doar la jocul asta sa ne bateti, cu toate ca nu cred :drak:

remus
22nd March 2005, 16:04
3-0...si cursa continua :)

Care cursa ? Dinamo a ajuns deja Steaua :(

meciul se va desfasura astfel :

1.in primele 10 minute Iasul arata bine , cu cateva ocazii mici.Dinamo nu joaca nimic
2.Undeva in minutul 20 , Iesenii au o ocazie imensa ( singur cu poarta goala). :rosu:
3.Pana la pauza e 2-0 pentru Dinamo :(
4.Se termina 4-0 pentru Dinamo. :headbang:
Si asa castiga meciul Dinamo . :ciocan:

De ce e Dinamo ajutata de "noroc" atat de mult in campionat si nu si in cupele europene ? HE knows that?

Utilizator
22nd March 2005, 16:13
Remus diferenta intre echipele din campionatul intern si cele din cupele europene e urmatoarea: ei daca au o ocazie imensa o fructifica de obicei, la noi e nevoie de prea multe pentru un gol, vezi si meciul recent de la Villareal ca exemplu de pragmatism.

vlad1607
22nd March 2005, 16:37
ma... pe de amore
Poate ne intalnim tinere sa vezi ce ma...eu pe tine dc mai te spargi in figuri "cu presiune" :degete:

bob
22nd March 2005, 17:09
ma... pe de amore

daca va batem cu 5-0, dai o bere la Ginger Ale?

bazz
22nd March 2005, 19:07
Meciul e aranjat ... !! Bate Dinamo la 1 gol diferenta .....

vlad1607
22nd March 2005, 19:09
Bazz acuma te-ai trezit sau inca vb prin somn?

inter
22nd March 2005, 19:10
Meciul e aranjat ... !! Bate Dinamo la 1 gol diferenta .....

nu se poate :cool: , adu dovezi nu vb. :evil:

Utilizator
22nd March 2005, 19:11
Bine ai venit Bazzz, chiar eram ingrijorat ca nu spusese nimeni pana acum despre acest meci si atat de barbateste ca meciul va fi aranjat. E o chestie de pastrat traditia, nici un meci de-al lui Dinamo fara acuzele de rigoare in avans.
Incep sa cred ca posteaza pe aici persoane care chiar participa activ la aranjamente ata de bine le zic.

Acum serios, o ziceti la mishto sa ne bazzaiti pe noi sau chiar credeti in afirmatiile pe care le faceti?

vlad1607
22nd March 2005, 19:14
nu prea inteleg afirmatiile pe care le fac astia pe aici...cum sa mai si creada in ele fii serios....

Utilizator
22nd March 2005, 19:18
tara noastra e tara unde pe baza unor afirmatii fara dovezi poti fi defaimat public in liniste. E curios ca si oamenii prefera metodologia comunista, prezumtia de nevinovatie sau responsabilitatea afirmatiilor facute sunt inca fragede pe plaiurile carpato-danubiano-pontice.

DanielAndrei
22nd March 2005, 21:00
dinamovist ..........., esti mic copil pe langa ce sunt aia in Bucuresti, aia sunt suporteri, nu tu. Daca ai fi unu adevarat, ai face drumul Iasi - Bucuresti la fiecare meci al lui Dinamo acasa, dar asa tu stai acasa, sa tipi sa te auda numai copilul de 5 ani al vecinului ROSU!

GeKuRA
22nd March 2005, 23:49
Bazz ... cred ca spui realitatea ... nu neaparat aranjat ... dar la 1 gol diferenta .. s-ar putea .. sper pt. POLI IASI , ....

be@
23rd March 2005, 08:50
Apararea lui Dinamo va gafa,iar Iasul va scoate un rezultat bun!
HAIDE POLI ,CU TUPEU,CE SE POATE!!!!!!!!!!!!!!!

hamsterutz
23rd March 2005, 09:13
se poate dar nu cred ca se va intampla!!! cu echipa a II ce drq sa faci? eu sa fiu in locu lu popa as baga un sistem 3-4-3!!! si asa fundasi n-am, meciul e greu nu se stie daca scoatem un pct, atunci de ce drq sa nu risc!!!?? da nush daca toata lumea are curaju meu :D din tribuna :-"!!!

bogho
23rd March 2005, 10:08
desi nu imi face placere sa zic insa, in meciul asta victoria va fi a lui Dinamo.

radcom
23rd March 2005, 12:15
:no: Sa speram ca nu va fi asa.
O sa conteze f mult si arbitrajul, pt ca Dinamo este in general o echipa favorizata din acest punct de vedere, iar Poli... :rosu:

vlad1607
23rd March 2005, 12:22
dinamovist ..........., esti mic copil pe langa ce sunt aia in Bucuresti, aia sunt suporteri, nu tu. Daca ai fi unu adevarat, ai face drumul Iasi - Bucuresti la fiecare meci al lui Dinamo acasa, dar asa tu stai acasa, sa tipi sa te auda numai copilul de 5 ani al vecinului ROSU!
Bai gospodare da am sustinut eu ca sunt marele si tarele dinamovist.? ce ai te apuca pandaliile? nu am mai fost in Bucuresti din ultima etapa a turului cand am jucat cu Argesul si de atunci au fost vreo 2 meciuri in Capitala la care as fi ajuns sigur la unul din ele dar cum am si facultate si muncesc pe deasupra n am avut timp..... nu ca te priveste asta pe tine dar sa nu mai croncani ca un copil frustrat . Am fost CRED in mai multe deplasari decat ai fost tu in Copou la meciurile lui Poli :evil: :degete:

arcasul75
23rd March 2005, 18:23
cine viseaza ca iasiul e capabil de mai mult decat de a obtine ZERO puncte in Groapa inca nu e pe deplin constient despre ce se discuta aici...1 solist cu siguranta. asta e unul dintre meciurile interesante doar pentru suporterii dinamovisti care vor sa mai asiste la un galop de sanatate al favoritilor...FORZA DINAMO!

vlad1607
23rd March 2005, 18:39
cine viseaza ca iasiul e capabil de mai mult decat de a obtine ZERO puncte in Groapa inca nu e pe deplin constient despre ce se discuta aici...1 solist cu siguranta. asta e unul dintre meciurile interesante doar pentru suporterii dinamovisti care vor sa mai asiste la un galop de sanatate al favoritilor...FORZA DINAMO!
Arcasul nostru stie :yeah:

be@
23rd March 2005, 20:16
cine viseaza ca iasiul e capabil de mai mult decat de a obtine ZERO puncte in Groapa inca nu e pe deplin constient despre ce se discuta aici...1 solist cu siguranta. asta e unul dintre meciurile interesante doar pentru suporterii dinamovisti care vor sa mai asiste la un galop de sanatate al favoritilor...FORZA DINAMO!

Arcasule,stii ce-am inteles eu de la tine?Ca dinamo sigur va face blat,daca esti asa sigur ca va fi un galop de sanatate al gazdelor!Dar eu il stiu pe profesorul Popa un om serios,asa ca nu cred.....

DanielAndrei
23rd March 2005, 20:39
Bai gospodare da am sustinut eu ca sunt marele si tarele dinamovist.? ce ai te apuca pandaliile? nu am mai fost in Bucuresti din ultima etapa a turului cand am jucat cu Argesul si de atunci au fost vreo 2 meciuri in Capitala la care as fi ajuns sigur la unul din ele dar cum am si facultate si muncesc pe deasupra n am avut timp..... nu ca te priveste asta pe tine dar sa nu mai croncani ca un copil frustrat . Am fost CRED in mai multe deplasari decat ai fost tu in Copou la meciurile lui Poli :evil: :degete:

so crezi tu wai partare, de la 5 ani merg la poli, asa ca nu te pune cu mine

vlad1607
23rd March 2005, 20:58
Trineo "Sa nu ma pun cu tine" ? Adica ?Ca nu stiu dc inteleg bine?Adica cum? :happy :happy Inseamna ca mergi de 9 ani la meciuri :D Stai cuminte baietel nu mai vb aiurea.
@be@ : culca-te ca esti obosit si vb prostii .

ADelPiero
23rd March 2005, 21:08
vlad, intelege si u ... n`are dinamo fata de campioana :evil:

ce_bine_e
23rd March 2005, 21:09
sper sa castigam..:)))) le dam doua babastoace pe spinare=))))

vlad1607
23rd March 2005, 21:13
vlad, intelege si u ... n`are dinamo fata de campioana :evil:
ALex tati aici nu era vorba de Campioana anului asta ci de un simplu meci cu Poli Iasi
@ce bine e se vede ca ai 14 ani..fara suparare:)

be@
23rd March 2005, 21:14
Trineo "Sa nu ma pun cu tine" ? Adica ?Ca nu stiu dc inteleg bine?Adica cum? :happy :happy Inseamna ca mergi de 9 ani la meciuri :D Stai cuminte baietel nu mai vb aiurea.
@be@ : culca-te ca esti obosit si vb prostii .
Ce-i Vladutz,care parte nu-ti convine? Pai ce sa cred,cand va vad asa de siguri de victorie?Inseamna ca stiti voi ceva,ca altfel nu-mi explic!Sau poate ati fi voi o SUPERECHIPA si nu stiu eu!?

vlad1607
23rd March 2005, 21:18
esti dus be@ rau de tot...ingrosi randurile celor Bolnavi de Blat de pe OLS .Cum ce sa crezi? uita-te in clasament de exemplu..uita-te la jucatori,antrenori....nu mai vb de suporteri ! 5%sanse sa nu piarda Iasiu in Stefan cel MAre !!ce Dumnezeu aberatzi atata? pe ce lume traiti? sau va place sa datzi in Dinamo ca deee e la moda printre frustratzi sa faci asta!

ce_bine_e
23rd March 2005, 21:19
ROMANI prin nastere....MOLDOVENI prin gratie:D

vlad1607
23rd March 2005, 21:20
aouleuu "ce_bine_e" calci pe urmele oltenilor ???? ai uitat DIVINA :D

ADelPiero
23rd March 2005, 21:22
vlade, stie ce_bine_e pe ce sa se bazeze :) ... are pe cineva aproape care stie mersu` ;)

be@
23rd March 2005, 21:29
Vlad,orice e posibil,nu uita ca dinamo a castigat in ultima faza la Iasi,si stiu ca a mai incasat-o in iarna asta de la niste echipe care activeaza prin div.B...De asta spun ca ar putea fi o surpriza,si nu inteleg de ce va lansati in astea cu 1 solist...Oricum,voi porniti favoriti,multumit?Si eu cred ca ase va juca corect!

vlad1607
23rd March 2005, 21:32
Nici un meci nu seamana cu altul! E clar ca Dinamo e favorita ! Lasa tu amicalele ca si voi ati castigat in gHena si cu ce folos dc Poli Iasi e la retrogradare?
DINAMO o sa invinga !!!

ce_bine_e
23rd March 2005, 21:34
aoleu ce tigru frumos..asa-i ca-i sexi?:)))))))) vai de voi catzeiii!:PPP

vlad1607
23rd March 2005, 21:35
la varsta ta.....cu tigrutzu o sa ramai .

DanielAndrei
23rd March 2005, 21:41
ce ma pun eu cu catzelusu'?!

ce_bine_e
23rd March 2005, 21:48
mai da u crezi ca conteaza varsta?! lasa mah noi suntem sanatosi! ...da oricum iti palce tigru?:D

King of Hell
23rd March 2005, 22:03
Meci egal. se termina 1-1, goluri Florentin Petre si ceva iesean acolo...iesenilor li se va anula un gol pe motiv de offside aiurea, Mihalcea va lua cartonas rosu in min 73', deoarece va faulta in postura de ultim aparator.Zicu va parasi terenul in min 40' accidentat, ceva la ligamente...a...Gaev va apara un penalty...si va executa o lovitura libera in bara.

Angelina Jolie
23rd March 2005, 22:07
Clar. Asa cum a zis axaphat cu mentiunea ca va fi 2-1 pt Dinamo. Mihalcea dupa ce va fi eliminat isi va schimba numarul si va intra din nou in locul lui Niculescu si va inscrie golul victoriei in minutul 93.

dvarlan
24th March 2005, 01:02
mai vlad1607, da cu cat te plateste borcica? asta e slujba de care spuneai, nu?, sa scrii prostii pe forum si sa ridici in slavi o echipa de ratati? ca numa gura ta se aude pe aici. si macar de ai spune ceva inteligent, dar o iei pe ulei tare de tot. nu mai ai si tu altceva de facut? citeste o carte, ia-ti o femeie.
si ca sa scriu si la subiect, sper sa scoata poli macar un punct, desi nu prea au sanse. totusi speranta moare ultima.

ADelPiero
24th March 2005, 01:33
el e singur impotriva tuturor :evil:


Meci egal. se termina 1-1 (...)

cata precizie... cata eleganta :evil:

ce_bine_e
24th March 2005, 11:33
Axaphat ...ar fi prea frumos sa fie asa cum zici u dar sa sa spun? sa speram ca ai dreptate;)

GeKuRA
24th March 2005, 11:48
ati auzit de Ionut Parvu ?? a venit la Iasi ... si cica va juca in meciul cu Dinamo ... nu cred ca se schimba vreo ceva .. in afara unui plus de experienta ... se maresc sansele Iasului de a nu lua gol cu 1% ... :( ..are 35 de ani ...
oricum ... nu se stie ... :D:D
LUPTA POLI !!!

DanielAndrei
24th March 2005, 11:58
luam de la 0 goluri in sus ;)

ADelPiero
24th March 2005, 12:33
RA']ati auzit de Ionut Parvu ?? a venit la Iasi ... si cica va juca in meciul cu Dinamo ... nu cred ca se schimba vreo ceva .. in afara unui plus de experienta ... se maresc sansele Iasului de a nu lua gol cu 1% ... :( ..are 35 de ani ...
oricum ... nu se stie ... :D:D
LUPTA POLI !!!


e bun daca e batran.... are experienta divina ;) scoate multe stele :evil:

Utilizator
24th March 2005, 12:36
e bun daca e batran.... are experienta divina ;) scoate multe stele :evil:

Am auzit ca sunt sanse sa vina si Fachetti la pachet cu Maradona :)

be@
24th March 2005, 12:49
Ionut Parvu va implini 35 de ani in iunie ,fiind un jucator f. experimentat, care a evoluat de-a lungul carierei pe la:Fc Brasov,steaua(cu care a jucat timp de 3 ani consecutiv in Liga Campionilor ),Fc Onesti,PAOK Salonic,Metalurg Zaporoje. Deci fotbal cunoaste.....ramane sa vedem daca mai si poate sa-l joace k-lumea!

ce_bine_e
24th March 2005, 14:00
MAMA cata vorbarie pt asta..lasa sa il vedem la meciu cu dinamo si il laudam sau criticam apoi...k?

Ayrton
24th March 2005, 15:52
mai degraba il criticati... insa daca face vreo greseala sigur a fost blat la el, nu conteaza ca a jucat in strainatate atatia ani si inainte la stiaua... :P

radcom
24th March 2005, 17:52
Bun, rau,...oricum aveam nevoie ca de aer de un jucator cu ceva mai multa experienta in aparare.Daca nu va corespunde, cred ca dl Popa va reveni la vechea garda.
...Totushi daca stau bine shi ma gandesc Parvu e pe postul lui Irinel Ionescu shi cred ca va aparea in teren pe tot parcursul returului.
:ok: MULTA BAFTA, PARVU!!!!!!!!!
:happy :happy :happy

ce_bine_e
24th March 2005, 18:00
ms

DD-Viola
24th March 2005, 19:51
...rezultat final 0-1 , muncit din greu de arbitrii .

GeKuRA
24th March 2005, 20:50
stiam ca arbitrii muncesc pt. Dinamo ... dar nu se stie ... poate si asa ... :D:D

ADelPiero
24th March 2005, 23:57
nu isi va da nimeni seama :evil: ... totul este undercontrol and undercover :cool:

be@
25th March 2005, 00:19
PROBLEMA E CA VOR LIPSI CATIVA JUCATORI IMPORETANTI: TOMA SI BERNARD PT. CUMUL DE CARTONASE,IONESCU CARE E ACCIDENTAT ,SI ONUT,CARE NU ARE DREPT DE JOC! :headbang:

ADelPiero
25th March 2005, 00:22
si ce are... sunt altii mai tineri care vor sa iasa in fata ;)

hamsterutz
25th March 2005, 00:36
sa spera ca-i bun baietasu :D!!

radcom
25th March 2005, 10:04
Abia ashtept meciul, pt ca am incredere in POLI. :ok:
Multa BAFTA, baieti!!! :yeah: :yeah: :yeah:

Paul
25th March 2005, 11:19
Ma indoiesc ca va fi un meci curat in conditiile in care intre cele 2 echipa se fac transferuri si impreunumuturi cu tona :D

ce_bine_e
25th March 2005, 14:19
oho mai e pana la meci joaca miane romania!:D

arfel
25th March 2005, 14:53
daca adunam voturile de la x si 2 observam ca sunt mai multe ca la 1 ceea ce inseamna ca acest meci va fi in avantaju' iasului

Ayrton
25th March 2005, 15:01
sau asta inseamna ca sunt visele stelistilor ce posteaza la 2... viseaza ei...

GeKuRA
25th March 2005, 15:43
● Jucătorul Tinel Petre s-a accidentat ieri şi este puţin probabil ca acesta să mai poată fi recuperat pānă la jocul cu Dinamo ● Cum şi Toma este accidentat, Bernard suspendat, iar Onuţ nu are drept de joc, Popa este nevoit să īnlocuiască īntreaga linie defensivă pentru jocul cu cāinii roşii ... o linie defensivă la meciul cu Dinamo din etapa viitoare putānd arătat astfel: Pīrvu, Baldovin, Adrian Ilie, Mitruc. offf....
lupta ... POLI IASI .... ;)

ce_bine_e
25th March 2005, 16:06
lolce mai echipa:))) lasa poate joca bine ionut parvu si il baga si pe chesia;)

CoolRain
25th March 2005, 16:31
iar ai venit mah pe aici cu sf-urile tale? :P

ADelPiero
25th March 2005, 18:35
nu mai... el vine cu informatii direct de la sursa ;) ... stie el ce stie :D

vlad1607
25th March 2005, 20:08
mai vlad1607, da cu cat te plateste borcica? asta e slujba de care spuneai, nu?, sa scrii prostii pe forum si sa ridici in slavi o echipa de ratati? ca numa gura ta se aude pe aici. si macar de ai spune ceva inteligent, dar o iei pe ulei tare de tot. nu mai ai si tu altceva de facut? .
Dc dupa ce ai cazut din pom :P nu postai direct si citeai ce mai scrie lumea pe aici...ai fi vazut ca sunt anti-pOrcea si ca nu ridic pe nimeni in slavi de la Dinamo mai ales cand vine vorba de aparare :rosu:

GeKuRA
25th March 2005, 20:53
lolce mai echipa:))) lasa poate joca bine ionut parvu si il baga si pe chesia;)
e CHIESA ... :) ca celebrul fotbalist ... :D

cip_81
25th March 2005, 22:23
Cel mai dezechilibrat meci al etapei umple cele mai multe pagini pe aici.


o linie defensivă la meciul cu Dinamo din etapa viitoare putānd arătat astfel: Pīrvu, Baldovin, Adrian Ilie, Mitruc

Daca veti reusi sa scapati fara 4 goluri cu o astfel de linie defensiva, inseamana ca aveti valoare.

GeKuRA
25th March 2005, 22:36
numa' nume mari are Poli ... Pīrvu , Adrian Ilie, Chiesa...
valoarea .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...................

ce_bine_e
25th March 2005, 22:49
da sursa f importanta:)) de la copii de mingi=)):P asa-i adelpiero numa u sti secretu meu:))))

DanielAndrei
25th March 2005, 22:54
lam vazut azi pe chiesa; si merge piticul, le joaca

ce_bine_e
25th March 2005, 23:32
pai oare dc nu l-o bagat fraieru?

arfel
26th March 2005, 08:42
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/romania/iasi_alexandrescu.shtml stadionu de la iasi
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/romania/bucarest_dinamo.shtml stadionu lu' Dinamo

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/pictures/future_stadiums/bucuresti_mare.shtml asa se vrea sa fie in 2007

be@
27th March 2005, 10:37
Bai,ce ghinion curat! Tocmai acum si-a gasit Ando sa-i dea afara din lot pe Semeghin "spaima sticlelor de vin" si pe Iordache "cel cu-o mie de pacate" ?!Pai mai aveam si noi o speranta ca vom castiga daca jucau astia,dar asa... :drak:

ce_bine_e
27th March 2005, 11:33
avem sperantza oho noi ieseni speram la maxim sa ii batem...

rivera
27th March 2005, 12:29
As dori macar un rezultat de egalitate dar e greu . Sper ca jucatorii care vor fi in teren sa joace onorabil si sa nu pierdem la un scor mare. Lupta IASUL !!!
/hello

vlad1607
27th March 2005, 12:38
la scor mare nu o sa piarda Iasiul dar o sa piarda....FORZA CAINII ! :ok:

ce_bine_e
27th March 2005, 16:57
vedeti voi...intru-un fel nu au nici un rost discutziile astea...oricum nu avem mari sanse la victorie deoarecea avem multe indisponibilitati

rivera
27th March 2005, 18:21
Dinamo e o echipa de care imi place dar in confruntarea cu Iasi prefer sa castige echipa de suflet adica "Poli Iasi "
/hello

ce_bine_e
27th March 2005, 20:39
excelent RIVERA.....exact asta gandesc si eu

vlad1607
27th March 2005, 20:54
..oricum nu avem mari sanse la victorie deoarecea avem multe indisponibilitati
:happy si dc era tot lotul valid aveatzi multe sanse de castig vrei sa zici ? :happy adica la 6/49 poate :happy

bazz
27th March 2005, 21:06
Tre sa ne gandim ce facem cu Craiova ca meciu' cu Dinamo... sa fim seriosi!chiar sa se joace pe bune tot nu castigam!Si Vladutz tata lasa ca stim noi cum castiga Dnamo!Nu zic acu ca nu joaca fotbal; joaca cateodata chiar f bine dar dintre toate echipele care se bat la titlu sau la cupe sunt primii care apeleaza la subterfugii .......asa ca las-o un piculetz mai moale! :no:
Sper totusi intr-un rez egal! /hello /hello /hello /hello

vlad1607
27th March 2005, 22:01
ete na subterfugiu lu'peste cu Iasiul,Sportul,Pitestiul... :happy ....dc ne referim la semifinala de Cupa Cu Astra ok de acord...da in rest CRONCANEALA DE CACAO !

GeKuRA
27th March 2005, 22:21
CRONCANEALA DE CACAO .. vad ca bagi tu cat poti ... tot bagi replici la oricine zice cineva de Dinamo ca sa nu taci ... daca Dinamo is la stramtoare apeleaza cu nesimtire ...

vlad1607
27th March 2005, 22:26
dc zice aiurea da normal ca nu tac....dc zic ok(cum am zis ma ca a fost tort diplomat cu Astra atunci) nu e problema!

bazz
28th March 2005, 08:57
Ce croncaneala fratioare?Adica n-am dreptate aaa?Eu cred ca esti tu prea bolnav dupa dinamo si d-aia nu ai ochi sa vezi!Dar iti zic eu ca spectator neutru ca anu trecut au castigat campionatu'cu cel putin 5 "bucati"fie cu echipele (lasa-i ma ca au dat si ei de-o juma'de masina!)da mai des cu arbitrii;si -mi vine in cap treaba aia tragicomica cu"fanta de lumina"de la faru'!Asa ca.... :no: :no: :no:
Stai mai relaxat si nu te arunca cu capu'-nainte :headbang:

vlad1607
28th March 2005, 08:59
dc as fi prea bolnav as recunoaste ca a fost"tort diplomat"? in meciul ala cu AStra?

Ayrton
28th March 2005, 09:17
"fanta de lumina"de la faru'!

Dl bazz, cand dai un exemplu ca sa pari destept macar documenteaza-te si nu abera, ca te faci de ras... chestia cu fanta de lumina s-a intamplat intr-un meci cu timisoara...

bazz
28th March 2005, 09:28
Da ma asa e!Scuzele mele;nu vreau sa par destept intelegi?si nici de ras nu vreau sa ma fac da sunt unii care nu vor sa recunoasca adevarul nici daca ii bati cu paru'!iar oameni d-astia mie nu-mi plac,prea plini de ei si ingamfati. Parca Vlad asta contribuie cu ceva la succesul lui DINAMO!sta in fata TV-ului si chibiteaza! :no: N-am nik cu suporterii adevarati dar daca se sare calu..sar si eu!
INca o data cer scuze pt erorea facuta !GRESEALA MEA! :ok:
Oricum important e ca e reala treaba cu "fanta",ca le-am incurcat eu.. :rolleyes:

Ayrton
28th March 2005, 09:38
bine... bine...
in fine, revenind la topic, cam cati ieseni se anunta ca vin la meci?

bazz
28th March 2005, 09:44
DE ce va temetzi ca n-o sa aveti loc in stadion? :) Nu stiu ma, cred ca vreo 250!Ca de obicei in deplasare! :yeah: :yeah: Incapem shi noi? :ok:

GeKuRA
28th March 2005, 11:20
@ ayrton te duci la meci ?? daca da .. zi-mi si mie cum e galeria de la Poli.. ca am fost numa la Brasov .. si a fost bine ... in rest numa de la baietzi si de la TV am auzit ca s-au comportat bine ... s-ar parea ca e una din Galeriile constante in deplasari :) HAI ROMANIA !!!
@bazz tu nu incapi !!! :D:D:D
HAI POLI !!!

ce_bine_e
28th March 2005, 11:41
daca da meciu la anteba 1 si il da:(((...poli va lua bataie, daca il dadea la tvr, castigam!

vlad1607
28th March 2005, 12:26
Parca Vlad asta contribuie cu ceva la succesul lui DINAMO!sta in fata TV-ului si chibiteaza! :no:
MErg si la meciuri de fiecare data cand imi permite timpul bey atotstiutorule :D

bazz
28th March 2005, 15:30
:) Stiam eu ca nu te lasi! :) Tot timpu'tre sa ai ultimu' cuvant? :no:

dan-dan
28th March 2005, 15:49
Cand statea in Piatra Neamt m-a intrebat un prieten de familie dc in ultima etapa Dinamo ar trebui sa bata pt titlu iar Ceahlaul ar trebui sa castige ca sa scape de retorgradare cu cine ai tine? RASPUNSUL meu a venit prompt si taios CLAR CU DINAMO !! Logica ta nu e valabila in cazul meu :in primul rand sunt DINAMOVIST !!! RESTUL nu conteaza NU ma intereseaza!
SEMPRE FORZA CAINII !! :yeah:
@Cip_81:stai ca vin Baietii si voteaza Poli Iasi la greu :sleep: eu stiam ca e vb de pronosticuri nu de aberatzii ! :D

"Ieri" in Piatra Neamt, "azi" la IASI, tii "per sempre" cu Dinamo, inseamna ca in limbaj veterinar ESTI O CORCITURA. :ciocan:
Te rog pune la "Locatie" nu IASI ci Padocul Tomesti. CAPISCI ! :ciocan: :ok:

vlad1607
28th March 2005, 16:16
@Bazz: era necesara completarea :)
@Danutz-danutz: :sleep: Stimabile dc "ieri" locuiam in P NT,"azi" in IS...care e problema dumitale? nu inteleg ce debitezi acolo...pe bune! dar fac un efort si iti explic din nou :Dc stateam in PNT nu inseamna ca tineam cu Ceahlaul ci tineam in primul rand cu DINAMO,apoi Ceahlaul....intelegi doctore? sau e chiar atat de greu de priceput? :rosu: dc vrei pot sa-ti desenez o schema logica crezi ca te-ar ajuta?

DanielAndrei
28th March 2005, 20:12
erau adevarate zvonurile precum ca se vine din alte judete cu masinile pline de caini vagabonzi, pe care ii arunca la intrarea in Iasi; asa imi explica si eu domiciliul javrei

bazz
28th March 2005, 20:16
Mai lasa-te bai si tu la mana ta!Acu chiar vreau ca dinamo sa piarda si cupa si campionatu! :degete:
Si sa inceapa declinul cu o formatie mica,nou promovata,una din Dealu Copoului, da n-ai tu de unde sa o stii!ca doar tu nu stai in IASI.....
Se chiama poli iasi!bai moldovene! :no:
Hai poli sa suparam cateii! /hello /hello /hello /hello

vlad1607
28th March 2005, 20:25
vorbim dupa meci domnilor :D

GeKuRA
28th March 2005, 20:30
:evil: :evil: uai moldoveni uaiiiiii .... umplim thriadurili aistea cu moldovinismi de-a noastri ... haha ... sh aishtea cari stau intr-un oras cari ari saracu' o singura echipa in div. A sh tin cu una din Bucuresti .. RUSHINEEEE ! ! !
aici nu ma refer la Vlad1607 ca el nu e dintr-o localitate anume ... e Caine Vagabond :D:D:D ci la altii ... care stau in Iasi de cand sunt ei ... ci batai li trebi .. :ciocan: :ciocan: :ciocan: frumoasa-i vorba asta ..;)
LUPTA POLI !!!

DanielAndrei
28th March 2005, 20:34
shi dulci vorba molodvineasca

vlad1607
28th March 2005, 20:37
bai copii ce e cu voi?Ati baut prima bere din viata voastra si aveti tupeu? :happy RELAX KIDS ! :D

DanielAndrei
28th March 2005, 20:40
doar apa si am zis ca ii fac fatza, dar ma dovedit

GeKuRA
28th March 2005, 20:44
hai termino cu Bai Copii , Cultule ce esti ...
te stiu de cand ai intrat pe forum si erai un copil de tzatza pe atunci .. acu deodata te-ai emancipat .. numai in fasole le arzi .. vezi ca pute ...
HU Dinamo ... iaca din ce cauza ajung eu sa urasc echipe dintr-astea .. suporterii is de :ciocan:... asa si cu Craiova .. da' aia s-au mai linistit ..
si.. bineinteles .. dupa cum ne-am obisnuit .. vine replica : :no: :jerk:

Paul
28th March 2005, 20:46
ce sa faci ...
nu vezi ca dinamo are fix 3 suporteri pe forum

vladutz , cip_81 si bob ....

vlad1607
28th March 2005, 20:48
Bine dc nu vreti sa va zic conform varstei va zic cum vreti voi :
Domnilor o ultima intrebare ca e cam tarziu pt voi..se apropie vertiginos ora de somnic :P :ATI fost IMPREUNA in sa zicem 15 deplasari cu echipa? :evil:

LATER EDIT : :happy de ce nu raspundetzi ati adormit deja? :)....Seara buna domnilor...vise placute :ok: SEMPRE FORZA DINAMO !!! :evil:

Paul
28th March 2005, 20:57
pai depinde cum intelegi tu deplasari ;

daca am fost la steaua - villareal pt. mine e o deplasare ; :)

Da am fost la vre`o 15 meciuri pe Ghencea , si la alte 10 in zona : Cluj , Alba , Suceava sau Oradea ;
Dar nu cred ca numarand deplasarile echipei stabilesti cat de mult iti iubesti echipa...

GeKuRA
28th March 2005, 21:02
probabil ca asta demonstreaza ca esti suporter adevarat ...
eu sincer NU am fost chiar la 15...
principalul e ca tin cu orasul meu .. si daca ar avea o echipa de baschet de ex. care sa fie competitiva .. chiar daca n-am o treaba cu sportul asta as incepe sa ma duc la meciurile ei ...
problema e ca Poli nu a fost o echipa de div. A multi ani (nici acu nu e :D) si at. nu prea aveai ce sa faci ...
banuiesc ca daca Dinamo e de atatia ani intr-o competitivitate la nivel mare e normal sa te duci la multe deplasari ...
asa ca nu vad legatura ...

Paul
28th March 2005, 21:07
Pai e logic sa nu te duci in deplasare atat timp cat echipa ta are sanse mari sa piarda.

Unde mai pun ca un drum Bistrita - Bucuresti il faci in 10 ore bune cu trenu ...numai ca daca sunt meciuri care merita ....cine stie cand mai joci cu Liverpool sau cu Valencia...



ATER EDIT : de ce nu raspundetzi ati adormit deja? ....Seara buna domnilor...vise placute SEMPRE FORZA DINAMO !!!

Nu draga, unii nu se uite pe un asemenea thread, altii se uita la TV , nu stau neaparat pe forum ...

vlad1607
28th March 2005, 21:09
PAulica Pustiulica te-a intrebat cineva ceva pe tine bai dispe :happy? :D :happy
Si dc echipa are sanse sa piarda nu mergi la meci? :no: bravo paulica.... :no:
ete na ca in Beee nu puteai sa mergi in deplasari...ce sa zic....
Atata palavrageala inutila pt un meci in care DINAMO o sa se impuna....sper (asa cum am mai zis-o) ca Poli Iasi sa nu pice anul asta in B.

GeKuRA
28th March 2005, 21:11
Pai e logic sa nu te duci in deplasare atat timp cat echipa ta are sanse mari sa piarda.
numai ca daca sunt meciuri care merita ....cine stie cand mai joci cu Liverpool sau cu Valencia...




sau cu Manchester :happy :happy :happy :happy :happy

LATER EDIT : :happy de ce nu raspundetzi ati adormit deja? :)....Seara buna domnilor...vise placute :ok: SEMPRE FORZA DINAMO !!! :evil:
vlad tu crezi ca noi stam sa pandim cand scrii tu ceva ... probabil ca asa faci tu .. se vede ce disperat esti .. las-o mai moale. :ok:

vlad1607
28th March 2005, 21:14
Paulica inca o data : nu vb cu tine de ce sari ca braosca in ciment? :D
Bey nu pandesc...voi panditzi se vede....pana la intreabrea mea raspundearti aproape INSTANTANEU da dupa aia..ce s-a intamplat?Somnul? :D :rosu:

Paul
28th March 2005, 21:15
bre am fost si la dinamo cu man . utd :)

Eram in Buc la o nunta si am prins si meciu ala si DInamo - Steaua 0-1 :D
AM stat vre`o 2 sapt.atunci in Buc si am avut timp berechet sa ma duc si la meciuri ...

GeKuRA
28th March 2005, 21:16
eu cred ca tu stai si pandesti ... ia zii in cat timp ti-ai facut tu 2000 de posturi ?? si cam cate ore stai pe forum ??

vlad1607
28th March 2005, 21:21
RELAX domnilor ! :D
Gata ca m-am plictisit de discutii inutile.va doresc o seara placuta in continuare :)
SEMPRE FORZA DINAMO ! :D

bazz
28th March 2005, 21:28
Bai caine ia nu mai latra atata shi du-te ma la cushca!Ce vrei un os?Tre sa-l meriti tata!Ori cu latratu' tau de pechinez nici mancare de pisici nu meriti!
Asa ca ia shi te culca si o sa mai miauni maine pe aici :jerk: :no:
aleeee poli aleeee aleeee /hello /hello /hello /hello /hello

cip_81
28th March 2005, 21:32
Bai, bazz, asta e forum de discutii si fiecare e liber sa spuna ce vrea.Ca tie si altor specii ca tine nu va vonvin si parerile altora, atunci dati-va doua palme.

GeKuRA
28th March 2005, 21:49
imi place de tine ciprica ca tu esti la obiect ... nu aberezi la orice vorba ... dar mie Vlad1607 imi pare ca vorbeste doar ca sa zica si el ceva .. daca esti atent la tot ce scrie sare de la niste dicutii la altele ... care nu au legatura si nici locul ...

Paul
28th March 2005, 21:57
pai daca cauti dupa mesaje lui vladutz 70 % sunt monofrazice ;
Bine mai nou s-a reprofilat , a bagat si niste" citate latinesti " , dar ideile sale sunt tot monofrazice ...
In curand poate vor fi si monosilabice ...

bazz
28th March 2005, 22:21
Lasa ma Cipriane ca suntem toti oameni......... sau tu ne scutesti? :no: Si palmele alea sa ti le tragi tie bai daca esti ofticat :headbang: si nu-ti convin parerile mele!(vezi ca te contrazici!!! :rosu: )Apoi sunt sigur ca ,concitadinul meu Vladutz nu pune la suflet....dar noi pt tine suntem "alte specii" asa ca n-ai cum sa intelegi!!!! :o:
hai poli! /hello /hello /hello

Paul
28th March 2005, 22:30
bazz
This message has been deleted by bazz.

L`ai injurat si dupa aia ai sters ... nici o sansa... moderatorii inca mai vad :D

Sa remarcam ca vladutz povestind despre somnul nostru s-a dus la somn ...

bazz
28th March 2005, 22:32
Nu Paulica nu l-am injurat!Am facut o greseala si am preferat sa-l sterg si sa-l reformulez!

GeKuRA
28th March 2005, 22:36
ba da l-ai injurat !!! am vazut eu ... te parasc la toti MODERATORII !!!!
aaaaaaaaaa hahahahahaa ..
poti sa dai EDIT bazz !!!
HAI POLI ! ! !

dan-dan
28th March 2005, 23:46
@Bazz: era necesara completarea :)
@Danutz-danutz: :sleep: Stimabile dc "ieri" locuiam in P NT,"azi" in IS...care e problema dumitale? nu inteleg ce debitezi acolo...pe bune! dar fac un efort si iti explic din nou :Dc stateam in PNT nu inseamna ca tineam cu Ceahlaul ci tineam in primul rand cu DINAMO,apoi Ceahlaul....intelegi doctore? sau e chiar atat de greu de priceput? :rosu: dc vrei pot sa-ti desenez o schema logica crezi ca te-ar ajuta?

Tu spui că eşti cāine pānă la moarte. :ok:
La noi, la IAŞI cāinii īşi găsesc sfārşitul la PADOCUL TOMEŞTI, aşa că.... :headbang:
Şi te rog să mă scuzi, nu trebuia să folosesc cuvāntul corcitură, cică mai nou se spune METIS :ok:

PS Te rog să laşi scrierea gen chat :rosu: şi scrie ca un ieşean adoptat (era să scriu adevărat) de CAPITALA CULTURII din ROMĀNIA.

hamsterutz
29th March 2005, 00:48
catelusu asta rosu a inceput sa ma enerveze, ca se lauda si el ca a fost la 15 deplasari. ba pustiulika eu de la 12 ani fac deplasari si pun pariu ca am fost la mai multe ca tine!!! nu te mai lauda aiurea ca esti suporter nush ce. potzi sa nu faci deplasari si sa fii mai suporter decat te lauzi tu ca esti.
nu ma leg de echipa ta ca e dinamo asa cu probabil ar face totzi, pt ca si ea este o echipa oarecare ca si poli, steaua, rapid nu conteaza echipa conteaza numa sa nu cazi si tu in mentalitatea echipei. gen: "noi luam cupa si campionatu" cand voi abia avetzi niste fundasi care se bat prin discoteci, omoara oameni cu masina, beau de sparg. cand ai sa ai o echipa de castigat ce va propunetzi atunci te rog sa zici ca iei campionatu si cupa. ca asa ma laud si eu ca arcanu o sa ajnga la nationala iar pe mitruc il cumpara real madrid, n-are nici un sens!!! so pls!!!
cat despre acest meci e clar 1 nu avem ce afce, fara juam de echipa e greu speram sa nu o luam tare si atat tot in rest sa ne pregatim pt meciu cu craiova, daca l-am castigat 80 % suntem scapatzi de la retrogradare!!!

L|L|aKu-
29th March 2005, 03:41
bafta iasiului ;)

Corrado*
29th March 2005, 03:47
Inca un blat, inca o victorie. It`s so boring... :(

Ayrton
29th March 2005, 09:12
ce sa faci ...
nu vezi ca dinamo are fix 3 suporteri pe forum

vladutz , cip_81 si bob ....

Pe mine m-ai uitat? :D


RA']@ ayrton te duci la meci ?? daca da .. zi-mi si mie cum e galeria de la Poli..

Normal ca da. O sa-ti zic. :ok:

ce_bine_e
29th March 2005, 13:38
sincer sa fiu eu cred ca iasu are mai multi suporteri ca dinamo!!!!!!!!!!!!!

Paul
29th March 2005, 14:07
o fi avand ...
atat timp cat nu sunt clone e ok ...
Vezi ca e un poll cu echipa favorita ...

L|L|aKu-
29th March 2005, 14:20
acum am votat X. depinde de apararea iasului. ca dinamu nu mai are aparare. :D inca 2 s-or dus ;)

CoolRain
29th March 2005, 14:26
sincer sa fiu eu cred ca iasu are mai multi suporteri ca dinamo!!!!!!!!!!!!!
Care Dinamo? Dinamo Minsk? Posibil, n-am informatii concrete despre acest subiect...

vlad1607
29th March 2005, 14:34
sincer sa fiu eu cred ca iasu are mai multi suporteri ca dinamo!!!!!!!!!!!!!
La varsta ta probabil inca mai crezi si in....Mos Craciun :P :D

Utilizator
29th March 2005, 14:35
Pe mine m-ai uitat? :D

A uitat mai multi, inclusiv pe mine :ok:

vlad1607
29th March 2005, 14:39
[QUOTE=hamsterutz]catelusu asta rosu a inceput sa ma enerveze, ca se lauda si el ca a fost la 15 deplasari. QUOTE]
Nu am zis ca am fost in 15....am fost in mai mult de 15 :ok:

CoolRain
29th March 2005, 14:41
A uitat mai multi, inclusiv pe mine :ok:
Si pe mine m-a uitat :headbang:

Red Heat
29th March 2005, 14:42
ce sa faci ...
nu vezi ca dinamo are fix 3 suporteri pe forum

vladutz , cip_81 si bob ....

mai bine putini si "grei" decat multi care abia si-au facut poza pt buletin. sper ca nu ati iesit ca aia din reclama de la altex :)

vlad1607
29th March 2005, 14:44
eteeeeeeee surprinzator pt baietii din Iasi sunt multi caini chiar si pe forum :D

Red Heat
29th March 2005, 14:48
Pt paulica:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2391&page=1&pp=15

ce_bine_e
29th March 2005, 15:27
nu cred in mos craciun...doar in craciuitze!

vlad1607
29th March 2005, 15:31
uite ca au aparut baietzii?Gata scoala pe azi :happy? Tema la matematica e grea pt data viitoare? :P :happy? Si dc crezi in craciuNitze atunci ele te-au mintit ?

CoolRain
29th March 2005, 15:35
Concluzionam?

Grupul iesenilor care cred in craciunitze saluta victoria lui Dinamo in fata Politehnicii Iasi /hello

bazz
29th March 2005, 16:01
reply:
Grupul miaunatorilor care se cred Catzei saluta scumpirea tutunului...(fumati cam mult si vi se suie la cap;))
salutam si noi victoria lu' Dinamo .. dupa meci... deocamdata speram .. de aia suntem suporteri ;):)

vlad1607
29th March 2005, 16:02
unii cu sperantza...altii cu victoriile :P :D

CoolRain
29th March 2005, 16:07
Grupul miaunatorilor care se cred Catzei saluta scumpirea tutunului...
Asta e atac la persoana, mai ales ca pisica din imagine e si fumatoare! Bine ca macar ai scris "Catzei" cu litera mare, ca altfel iti facea miaunatorul si tie ceea ce le face cainilor (nu celor de pe forum :P )

bazz
29th March 2005, 16:12
/hello /hello /hello /hello /hello
BUNA ASTA !! MIAUNEL !! :evil:

vlad1607
29th March 2005, 16:33
Di-na-mo Lalala Di-na-mo Lalala /OLE/

Paul
29th March 2005, 17:06
Grupul dinamovistilor saturati de Semeghin si Iordache saluta scumpirea accizei la alcool ...

L|L|aKu-
29th March 2005, 17:18
Di-na-mo Lalala Di-na-mo Lalala /OLE/

cata inspiratie in alegerea versurilor. Eminescu le-a scris? :happy :rosu:

ce_bine_e
29th March 2005, 17:30
mai fc retardat...ma cam enervezi..eu pariez pe o victorie a lui poli..stiu ca multa lume va rade,dar daca nu castigam prefer sa mor:(

vlad1607
29th March 2005, 17:32
punem un pariu? pe ce vrei tu ....

bazz
29th March 2005, 17:33
cata inspiratie in alegerea versurilor. Eminescu le-a scris? :happy :rosu:
de unde Eminescu .. Vladutz nu e originar din Iasi ... e de la el treaba asta ... ;)
LUPTA POLI !!!

L|L|aKu-
29th March 2005, 17:36
Un salut din.....//pentru C_ _VA din Banat//sa se stie in toata tzara //n_ _E poli Timisoara :P :D le preferi pe astea?

sigur ca da. imi demonstreaza inca o data cat sunteti de inculti. civilizatie 0. si se mai mira lumea ca va facem mitici ;) daca fotbalul a ajuns o bataie de joc cum e in Romania si galeriile au ajuns sa se creada mai "destepte" pentru ca fac un "cantec" care contine cuvinte obscene la adresa echipei adverse sau a oricui, de ce sa te miri ca s-a ajuns unde s-a ajuns? doar suntem condusi de Bucuresti... unde provincia e "la tara", fara sa se ia seama ca poate omul cu care vorbesti e de 10 ori mai cult decat tine, indiferent de locul unde s-a nascut sau traieste in Romania. nu-i asa? e mult mai simplu sa le dai pe alea cu coasa, agricultura, satul, tara... chiar vreau sa te aud... le stiu pe toate. le-am auzit de milioane de ori deja. demonstreaza frustrarea si nu fac altceva decat sa ma lase rece ;)

Andreea, ai cuvantul. :ok:

CoolRain
29th March 2005, 17:37
eu pariez pe o victorie a lui poli..stiu ca multa lume va rade,dar daca nu castigam prefer sa mor:(
Se baga cineva?
Ofer cota 3/1 ca ce_bine_e moare saptamana asta calcat de autocarul lui Dinamo, 4/1 ca moare calcat de tramvaiele care trec prin fata Stadionului Dinamo si 7/1 cota ca o sa pice pe el avionul lui Poli Iasi.
Vadim, muta-ne la "Pariuri sportive"!

Later edit:
@L|L|acu, pe mine m-ai atins la spiritul national cu discursul ala... mic poet prozaic ce esti :ok:

vlad1607
29th March 2005, 17:38
tu ai inceput cu glumele diin program :) nu are legatura cu Bucurestiul si provinicia...de unde ai scos-o?
@Ce bine e: deci?punem pariu? :ok:

CoolRain
29th March 2005, 17:43
@Vlad: cat pariezi si pe ce varianta? Sau astepti sa vezi cum pariaza ce_bine_e :D ?

L|L|aKu-
29th March 2005, 17:43
CoolRain, doare adevarul? :D

vlad, ia-le ca pe glume daca vrei, eu cred ca "gluma" facuta de tine cu versurile ce le-ai scris (si pe care le stiam, desi nu le apreciez) e mult mai de prost gust decat ce am scris eu, dar fiecare are dreptul la o parere

vlad1607
29th March 2005, 17:45
auouuleuuuu acuma comparam glumele? :happy parca e forum sportiv aici nu e banc.ro
@Cool_rain : las pe domnul ce bine e sa aleaga .....ce vrea el....ca doar el pierde nu eu pariul :P eu zic doar atat victorie Dinamo !

GeKuRA
29th March 2005, 17:47
LUPTA POLI !!!
@CoolRain eu ofer 1miliard/1 ca ce_bine_e nu e calcat de nik...
in primul rand ca autocarul lui Dinamo nu trece prin Iasi .. deocamdata .. in al doilea rand ca el nu se duce la meci ... si in al treilea rand .. peste 10 ani isi ia POLI avion ...



pt. moderatori .. nu e clona ... is la prietenul Bazz ... mai bem si noi ceva .. mai postam .. am primit deja un avertisment degeaba ...

L|L|aKu-
29th March 2005, 17:48
da, e forum sportiv. imi fac mea culpa (continuand sa fiu amuzat de "dinamo, lalalala" ala), si repet ca as prefera sa faca Iasiul un rezultat bun, si chiar il poate realiza, dar eu sigur nu as paria pe asta, cum face ce_bine_e. simtul ratiunii imi spune ca e mai probabil sa bata dinamu din pacate.

bazz
29th March 2005, 17:56
POLI cu POLI -- mereu in A !!! ok ??

vlad1607
29th March 2005, 18:04
Poli Iasi da....la tm nu e poli e aek rocar bragadiru ;adevarata poli tm e in B !(off topic)
on topic: Domnule ce bine e? dc esti asa sigur cum ramane cu pariul ?

L|L|aKu-
29th March 2005, 18:17
vlad, la timisoara e Poli, dar nu ma mai chinui sa explic de ce. probabil oricum nu ai intelege. cel mai plauzibil argument e ca Politehnica Timisoara a fost fondata de Institutul Politehnic, iar adevarata Poli e acolo unde e acesta. eu consider ca "adevarata" Poli de care spui tu nu mai are de mult timp nici o legatura cu Timisoara. daca nu se intampla o mica fuziune si Dobos pur si simplu ar fi creat "AEK Timisoara" nu cred ca-i mergea nimeni la meciuri. cel putin eu nu mergeam. dar deh, cred ca nu esti cel mai in masura sa vorbesti, avand in vedere fondarea clubului cu care te lauzi tu ;)

si recunosc, am gresit, cand ramaneti fara argumente nu o dati numai cu provincia si "sapa". o dati in cazul nostru si cu AiEKu`. numai eu stiu cat am strigat pe stadion ca sa dispara AiEKu` din nume (ceea ce s-a si intamplat in acte). sa vad cu ce-o mai dai acum. eu vin cu argumente, tu vii cu atacuri nefondate. ce spuneam mai sus de civilizatie? :D

cip_81
29th March 2005, 18:52
Bai, baiatule, aici se vorbeste despre partida Dinamo-Poli Iasi...asa ca fa bine si scuteste-ne cu rafo al tau.O sa vina si vremea hibridului monstruos, dar aveti putina rabdare.

CoolRain
29th March 2005, 18:56
RA'] eu ofer 1miliard/1 ca ce_bine_e nu e calcat de nik...
in primul rand ca autocarul lui Dinamo nu trece prin Iasi .. deocamdata .. in al doilea rand ca el nu se duce la meci ... si in al treilea rand .. peste 10 ani isi ia POLI avion ...
In primul rand ca meciul nu se joaca la Iasi. In al doilea rand nu_e_bine ca nu se duce la meci. In al treilea rand Poli Iasi nu o sa aibe niciodata avion :D

Paul
29th March 2005, 19:05
mai fc retardat...ma cam enervezi..eu pariez pe o victorie a lui poli..stiu ca multa lume va rade,dar daca nu castigam prefer sa mor:(

E doar un joc :ok:

CoolRain
29th March 2005, 19:19
Lasa bre omul in pace, ce ai tu cu el ? Sau pentru tine nu conteaza frumusetea interioara?

Paul
29th March 2005, 19:22
:D

Nu bre , da prea tare a zis-o ...

Nu se termina fotbalul cu o infrangere a lui Poli cu Dinamo

Mare lucru
Dinamo bate Poli
Poli a batut Steaua
Steaua bate Dinamo

Blat Made in Romania :D
SI u moare nimeni ...

Pustoai-k
29th March 2005, 19:38
Sper intr-un egal! :yeah:

CoolRain
29th March 2005, 19:41
Vezi ca ai gresit thread-ul, aici nu-i "rapid-cfr":P

vlad1607
29th March 2005, 19:45
Sper intr-un egal! :yeah:
e normal sa speri :D...da sperantza nu aduce puncte.

CoolRain
29th March 2005, 20:27
Dar aduce titlu :P?

vlad1607
29th March 2005, 20:33
Titlul de mare speranrtza :P

radcom
29th March 2005, 22:18
:evil: Nu subestimati IASUL!!!!!

ce_bine_e
29th March 2005, 22:19
mai stelistilor haidetzi si voi de partea mea si astia din iasi tacetzi atat tot va vad ca criticatzi ..haideti noi sa ne incurajam echipa si pe stadion si pe forum si oriunde si oricand!!!..............cat despre vlad1607, haide mai sa pariem..dar sa pariem serios!...eu nu te cunosc si nu am convingerea ca ai onoare! sau sti cum daca castiga poli nu mai intri pe forumu asta si invers..te tzine?

baden
29th March 2005, 22:48
:evil: Nu subestimati IASUL!!!!!
Ti se pare ca l-a subestimat cineva ... eu cred ca sunt in stare sa bata pe dinamo !!!
( ce crezi, scapa Poli Iasi de faliment?)