PDA

View Full Version : 7. Steliano Filip



torinezu
10th April 2013, 11:52
Data nasterii: 15.05.1994
Locul nasterii: Buzau
Inaltime: 1,74 m
Post: mijlocas stanga
Contract cu Dinamo pana pe 30.06.2017

http://i47.tinypic.com/11t4c8w.jpg

torinezu
10th April 2013, 12:02
a debutat in timpul mandatului lui bonetti. este promitator.

Leo
15th May 2015, 13:42
La multi ani!

Leo
9th February 2016, 13:05
Filip se simte neapreciat si este deranjat ca i s-a luat banderola de capitan. Raspunsul a venit promt:
''Nu voi fi niciodata de acord ca un jucator sa-si spuna parerea in public. Daca au ceva de spus o pot spune in interiorul si in cadrul clublui. Avem de lucru si din aceste puncte de vedere. Suntem mult mai bine decat am fost, dar mai avem de lucru. Antrenorul stie cel mai bine cine e persoana potrivita sa fie capitan. Asta nu inseamna ca va fi un capitan si restul jucatorilor sunt de umplutura. Daca Mircea Rednic a considerat ca asa e bine, inseamna ca asa trebuie sa fie. Este un antrenor cu experienta'' a declarat seful lui Dinamo.

Filip este foarte irascibil in ultimul timp, motiv pt care primeste si multe cartonase. Daca nu isi schimba atitudinea are numai de pierdut.

C a t a l i n
9th February 2016, 20:30
Imi place reactia lui Negoita, dar asteptam o reactia si in privinta contractului lui Filip. Nu mai zic de transferuri...

Leo
25th February 2016, 18:05
Se pare ca Steliano Filip a avut o oferta de la Dinamo Moscova, pt 800.000 de euro. Pt ca Negoita isi dorea o suma mai mare, din 7 cifre, transferul a picat.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/telenovela-filip-s-a-incheiat-dinamo-a-decis-ce-va-face-cu-fundasul-470993.html

Utilizator
25th February 2016, 18:43
nici 800k nu era pret rau daca era real si net.
Pe transfermarkt astia il dau la 1.25 mn euro dar cred ca e un pic supra-evaluat obiectiv vorbind.

Leo
6th May 2016, 14:10
Daca Filip va avea vreo oferta de transfer, va fi lasat sa plece.

Leo
29th January 2017, 17:30
Steliano Filip este dorit de turcii de la Karabukspor. Dinamo spera sa obtina un milion de euro in schimbul fundasului stanga.

Utilizator
30th January 2017, 22:45
Problema nu e ca-l dau pe Filip, e jucator slab si plafonat.
Problema e ca-l dau cu cateva zile inainte de inceperea returului si in contextul in care nu sunt rezerve care sa fi confirmat 100% si nici achizitii pe post.
Problema e ca nu-l dau doar pe Filip, ci e al treilea de pleaca in iarna asta dupa Gnohere si Lazar.

sansele de play-off scad ingrijorator.

Leo
20th April 2017, 11:38
Casa de piatra!
Steliano Filip si Bianca Madalina Arbanas s-au cununat la Starea Civila a Secorului 1. Nasii cuplului vor fi Hanca si sotia lui.

Leo
20th April 2017, 12:12
Dinamo Moscova se afla pe urmele fundasului stanga. In ultima vreme, trimisii clubului din Rusia l-au monitorizat pe Steliano Filip la fiecare meci.

Leo
24th January 2018, 21:04
Dupa lungi tratative, Steliano Filip a semnat in cele din urma cu Hajduk Split un contract valabil pe trei ani si jumatate. Acesta a fost prezentat oficial la noua echipa. Va juca cu nr 77.

''Multumesc, Dinamo. Sunt mândru că am îmbrăcat, aproape 6 ani, tricoul alb rosu si nu voi uita niciodată tot ce înseamnă Dinamo. Le multumesc tuturor colegilor, antrenorilor, conducătorilor si suporterilor dinamovisti pentru această perioadă minunată din viata mea.

Mi-am dorit o altă provocare în acest moment al carierei si multumesc clubului pentru întelegere. Dinamo m-a format ca jucător, ca om, si va rămâne pentru totdeauna în inima mea. Am învătat ce înseamnă performanta, am câstigat un trofeu, am jucat în cupele europene, în echipa natională.

Mă încearcă foarte multe sentimente când dau timpul înapoi. Plec de la Dinamo cu multe momente minunate trăite alături de suporteri, cu amintiri pe care le voi păstra mereu în sufletul meu, dar si cu regretul că nu am câstigat un titlu de campion. Dincolo de cuvinte, Steliano Filip rămâne un dinamovist, un suporter al "câinilor". Succes, Dinamo!'', a scris Filip pe Instagram.

Leo
24th January 2021, 11:05
S-a intors la Dinamo dupa 3 ani. A semnat un contract pe 2 ani si jumatate, pana pe 30 iunie 2023.

torinezu
24th January 2021, 15:30
la concurenta cu andrei radu. sa vedem...