PDA

View Full Version : Vikings



Cneazul
9th April 2013, 21:51
http://www.beyondhollywood.com/uploads/2013/01/Vikings-TV-Show-Title.jpg

Mi se pare scandalos ca acest serial maret sa nu aiba thread.
Serialul e produs de History Channel, (da, ati auzit bine) si au aparut pana acum 6 episoade. Tocmai ce a fost comandat si sezonul 2!

Fie ca Odin sa ne primeasca pe toti in Valhalla si sa ne ospatam impreuna!

Freek
9th April 2013, 22:56
Am incercat sa vad primul episod dar nu l-am terminat. In week-end ma bag sa-l termin.

Cneazul
10th April 2013, 11:41
Nu o sa te primeasca Odin la vila lui daca nu il termini :D

Doctor_Satan
10th April 2013, 12:38
Cine? Bosorogul ala barbos? Mare branza, ca doar n-o fi Hugh Hefner. :D

Freek
10th April 2013, 15:58
Bre nu-l lua la misto pe Odin. :rolleyes:

http://t.qkme.me/3p6hop.jpg

r0bby
10th April 2013, 16:58
http://24.media.tumblr.com/0f20a74f1286aea66e5066ea6c90e445/tumblr_mkghj7KVl31r3bbuuo1_250.gif

Cneazul
11th April 2013, 13:52
dupa ce am inceput sa ma uit la serialul asta am invatat si io unde o aparut swingerii :D

Freek
16th April 2013, 18:32
Am dat gata in uichend cinque episoade. Neasteptat de bun, mai ales ca e un serial facut de History Channel.

http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/32278752.jpg

relansat
16th April 2013, 20:21
si tocmai ce l-am sters pentru a-mi face loc de niste chestii de tras :))

il voi baga in fm din nou. in weekend de-acu' ...

Eddy DoubleD
17th April 2013, 18:01
Am vazut primul episod. This shit looks promising:D

Cneazul
17th April 2013, 18:28
Shit sa spui altor seriale :D

Eddy DoubleD
17th April 2013, 18:34
We're talking about some GOOD shit:D

Btw, de cand astia de la History Channel fac seriale de genul?:))

Cneazul
17th April 2013, 20:22
http://www.wweek.com/portland/imgs/media.images/9307/aliens.nar.jpg

Freek
17th April 2013, 20:44
Btw, de cand astia de la History Channel fac seriale de genul?:))

Si mai au si buget de 40 mil. de dolari pentru sezonul asta:D

Eddy DoubleD
17th April 2013, 20:50
Whaaaaaat?? Nu cred:D

Freek
17th April 2013, 20:56
Zau :D.


“Vikings,” with a budget reported at $40 million, represents History’s biggest series investment to date,
http://www.nytimes.com/2013/02/24/arts/television/vikings-struggles-come-to-life-in-history-channels-series.html?pagewanted=all

Eddy DoubleD
17th April 2013, 21:50
De unde au avut astia atatia bani?:groggy:

Imi e ca nu mai dorm la noapte daca bag si episodul doi, dar risc:))

Eddy DoubleD
17th April 2013, 22:17
Is Lagertha always on her period?:))

Freek
17th April 2013, 22:26
Only when she's awake.

Mai am un episod si pot spune ca isi merita nota de pe imdb:D.

Eddy DoubleD
17th April 2013, 23:39
dupa ce am inceput sa ma uit la serialul asta am invatat si io unde o aparut swingerii :D

=)) Am ajuns si eu la scena din ep. 3:))

"Come and join us, priest":)))

Cneazul
19th April 2013, 13:25
stai ca o sa mai vezi astfel de scene :D
Daca era caz izolat mai ziceam :D

Eddy DoubleD
19th April 2013, 17:04
Am ajuns la zi cu el. Imi plac scenele de lupta. Sunt destul de bine facute. E greu sa faci o scena de lupta misto.

Ma gandeam sa nu-i faca si lui Ragnar cu i-au facut lui Ned in GoT:))

Eddy DoubleD
19th April 2013, 22:14
Bah, acum ma simt naspa ca am prins gustul serialului si vreau mai mult:)) Mai exista seriale de aceeasi factura?

r0bby
20th April 2013, 11:06
Spartacus si Game of Thrones oarecum.

Eddy DoubleD
21st April 2013, 19:03
Spartacus si Game of Thrones oarecum.

Spartacus il aveam in vederi. Probabil ca ar trebui sa-l vad.

r0bby
21st April 2013, 21:21
Spartacus il aveam in vederi. Probabil ca ar trebui sa-l vad.

Neaparat.;)

Cneazul
24th April 2013, 12:09
n`ai vazut Spartacus? :(

Eddy DoubleD
29th April 2013, 20:14
Deci fara Vikings pana in 2014:)))

Freek
29th April 2013, 22:11
E gata sezonul asta?
Oricum nu conteaza pentru ca eu nu mai stau ca pe ace pentru ca stiu finalul serialului:)).

Eddy DoubleD
29th April 2013, 22:23
E gata sezonul asta?
Oricum nu conteaza pentru ca eu nu mai stau ca pe ace pentru ca stiu finalul serialului:)).

Mor toti?:))

Freek
29th April 2013, 22:29
Haida bre nu ma trage de limba:D.
Soft spoiler:
alien ships:D

Eddy DoubleD
29th April 2013, 22:33
Haida bre nu ma trage de limba:D.
Soft spoiler:
alien ships:D

Esti nebun:))) Nu cred...

Freek
29th April 2013, 22:44
Why not, nu par serios?:D


Damn you Wikipedia. Mi-a stricat serialul:nope:

Freek
21st May 2013, 17:48
Stiati de asta? Cred ca o sa fie o mare porcarie dar ma rog...
E si Rollo si King Aelle. :groggy:
rpwhbK6EGIw

aLLiin
12th September 2013, 14:57
L-am urmarit... Dar nu mai am rabdare pana-n 2014. Cine stie daca mai am timp atunci. Oricum , nu imi place Ragnar. Il prefer pe Rollo.

Cneazul
12th September 2013, 16:06
Nu o sa ajungi in Valhalla pt comentariul de mai sus. Doar noi, ceilalti, o sa stam la masa cu Odin si o sa ne ospatam

aLLiin
13th September 2013, 09:05
Am observat ca aia pun mare baza pe ospete. :D manancam nu se incurca.

resita
24th September 2013, 00:00
excelent serial, mai avem ceva de asteptat pana pe 10 octombrie

ps. desi este produs de history este cam departe de istoria vikingilor :)

Catalanul
24th September 2013, 00:09
aseara am vazut si eu primele 2 episoade, saptamana asta sper sa termin primul sezon :)

Freek
24th September 2013, 00:43
ps. desi este produs de history este cam departe de istoria vikingilor :)

In primul rand, hai noroc, long time no see :D. In al doilea rand:
:rolleyes:
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/35940717.jpg

Oricum, serialul este excelent.

Cneazul
24th September 2013, 18:12
excelent serial, mai avem ceva de asteptat pana pe 10 octombrie

ps. desi este produs de history este cam departe de istoria vikingilor :)

zice ceva pe imdb de 10 octombrie, dar nu stiu ce e acolo.
sezonul viitor apare abia la anul. Pe imdb si la suits zice ca mai trebuie sa apara episodul 12, dar doar la anul apar episoade noi

Steel Jar6
15th November 2013, 10:46
Thissss willll neverrrrr enddddd
Causeee i wanttttt moreeeeeeee
Moreeeeeeeeeeeeeeee
Giveeee meeeee moreeeeeeeeeeeee
Giveeee meeee moreeeeeeeeeeeeeeeeeee

Ascult melodia asta , in continuu, de doua saptamani ...de cand am vazut sezonul intai.
Mie mi-a placut de la episod la episod mai mult.:D

Eddy DoubleD
27th February 2014, 23:27
In noaptea asta incepe sezonul 2:yeah::yeah::yeah:

Johnny D
28th February 2014, 07:46
Astazi defapt, aseara pe la 1 a.m. nu il gaseam inca! Lunea si vinerea sunt zilele serialelor(cu o zi intarziere dupa difuzarea lor in premiera), azi apar episoade noi din Vikings, Vampire Diaries, Two and a Half Men, The Big Bang Theory si altele care eu poate nu le urmaresc in acest moment, dar astea 4 episoade vin scoase si vizionate dupa ce plec de la lucru!:yes:

Eddy DoubleD
28th February 2014, 15:09
Trebuie sa evidentiez inca o data cat de bine se regizeaza scenele de lupta. Chiar daca sunt la o scara mai mica, sunt atat de realist jucate. "Prostacus" ar trebui sa ia notite la capitolul asta.

Johnny D
3rd March 2014, 09:06
De acord cu tine, insa-n Prostacus parca e mai multa emotie implicata in restul desfasurarii actiunii!:P
As zice ca personajele sunt mult mai interesante si interactiunile dintre ele sunt mai tumultoase decat in Vikings! Pentru mine asta supracompenseaza scenele de lupta, poate cel mai putin interesant lucru si asta pentru ca nici nu sunt foarte multe, cel putin in Vikings!
Si prin interactiuni intre personaje nu ma refer la alea mano a mano bed style, desi sunt foarte realistice daca tot vrei realism!:D:)) Sa nu uitam ca Heath Ledger dupa ce-a facut un mano a mano in Brokeback Mountain, a realizat capodopera de personaj Joker din The Dark Knight!;)

Eddy DoubleD
7th March 2014, 17:19
1. Ragnar knows his way around the ladies:))
2. Inca o data o lupta regizata si pusa in scena extroardinar de bine. Numai pentru as m-as uita la seria:D

Eddy DoubleD
8th March 2014, 20:19
Guess who?

http://www.picresize.com/images/rsz_1973182_496621457109400_434711645_o.jpg

Johnny D
10th March 2014, 08:06
Interesant ultimul episod! "Copiii tai vor cunoaste faima mai mare decat a ta!" Hmm...

Eddy DoubleD
21st March 2014, 18:20
Ce buna e Lagertha cand e nervoasa:D

Johnny D
25th March 2014, 10:11
Eu in locu ei il castram pe ala, ii lasam titlu de Earl lu fiu-meo si imi uneam frumos cele 2 teritorii si po****tii invecinate cu fostu sot!
Bine, nimic nu garanteaza ca n-a si facut ea fix asta defapt!:))

Eddy DoubleD
3rd May 2014, 00:00
Fuck you, Horik!:yeah: All hail Ragnar!:yeah:

O iubesc pe Lagertha!:D "I killed my husband when he invaded me...":happy:floricica:

Acum gata cu vikingii pana in 2015.:( A fost un sezon excelent. Scena cu blood-eagle-ul aplicat lui Borg ramane cea mai ce din tot serialul pana acum:ok:

cSMBBa3ZeN4

Johnny D
5th May 2014, 08:28
Ce teapa urata i-a tras Floki lu Horik, tare de tot!:))
Dar trebuie sa recunosc ca m-a ingrijorat usor Floki pe parcursul episoadelor si mai ales in acesta ultimul, insa si-a jucat rolu perfect!:)
Tu Eddy sunt convins ca ai respirat usurat la final mai ales ca tie ti-e personajul favorit!:)

Johnny D
5th May 2014, 09:15
Scena cu blood-eagle-ul aplicat lui Borg ramane cea mai ce din tot serialul pana acum:ok:

Am facut si un mic comment la acel video daca te intereseaza!:P

Eddy DoubleD
5th May 2014, 11:42
Ce teapa urata i-a tras Floki lu Horik, tare de tot!:))
Dar trebuie sa recunosc ca m-a ingrijorat usor Floki pe parcursul episoadelor si mai ales in acesta ultimul, insa si-a jucat rolu perfect!:)
Tu Eddy sunt convins ca ai respirat usurat la final mai ales ca tie ti-e personajul favorit!:)

Floki e mai inteligent decat pare:ok: Cred ca ii e mai "frate" lui Ragnar decat i-a fost Rollo:) Pana la urma, totul a fost un teatru bine pus la punct. Si faza cu ciupercile a fost smechera:D

Eddy DoubleD
27th July 2014, 00:35
Trailer pentru sezonul 3

http://www.imdb.com/video/imdb/vi188001305/

Eddy DoubleD
16th December 2014, 21:22
Sezonul 3 incepe pe 19 februarie. Fuck Valentine's Day, hail Odin!!!

Freek
16th December 2014, 23:39
Stai am ca, you can fuck ON Valentine's Day and hail Odin pe 19 :D
Gandim la fel, eu chiar in drum spre casa ma gandeam cand dracu apare Vikings.

Freek
20th February 2015, 08:58
Vikings are back!!! :cheer: Evident, acum mi s-a facut chef de Skyrim :nope:

Eddy DoubleD
21st February 2015, 03:26
What the actual fuck? :)) Aia s-au pus cu doua armate pe doua maluri diferite, fara acces unii la altii, si se intreaba de ce ataca doar pe o parte? :happy

Eddy DoubleD
14th March 2015, 21:47
Deci vikingii au inventat nu doar swinging-ul, dar si golden shower-ul. Sau mai degraba cel din urma a fost un efort comun, vikingo-britanic...

Eddy DoubleD
28th March 2015, 03:45
Am citit un spoiler inainte sa vad ultimul episod, asa ca mi-a cam fost stricata putin surpriza. Anyway, RIP :( Acum va fi foarte interesant de vazut ce va face Ragnar.

Johnny D
1st April 2015, 23:41
Vikings are back!!! :cheer: Evident, acum mi s-a facut chef de Skyrim :nope:

Amu am vazut si eu, au aparut deja 6 ep si maine-poimaine apare ep 7!:))

Doctor_Satan
2nd April 2015, 12:43
Am si uitat de Vikings.
Ce bine ca au revenit! Trebuie sa ma pun pe vizionat.

Johnny D
3rd April 2015, 08:11
7 ep Marathon for today: ON!:yes:

Johnny D
6th April 2015, 12:43
Ur favorite has killed my favorite! How dare he!?
I piss on his gods!:jerk: And so will Ragnar once he finds out, and he will...

Eddy DoubleD
11th April 2015, 05:30
Primele 30 de minute din ultimul episod au fost Go(a)T level :yeah: Se pare ca si finalul de sezon va fi intens.

Cneazul
11th April 2015, 13:29
Astia care l-ati votat pe Floki, nu vreti sa reconsiderati raspunsul pe care l-ati dat in poll? Si mie mi-a placut la inceput, dar acum e un fel de ultraortodox din zilele noastre :D Mie de Rollo imi place acum.
Ai dreptate Eddy, episodul a fost foarte bun.

Johnny D
14th April 2015, 08:14
I piss on his gods!:jerk: And so will Ragnar once he finds out, and he will...

Pana una alta his Gods have pissed on him themselfs... poor Floki...:rolleyes: Daca mai aveai sperante ca-l iarta Ragnar, dupa ce s-a ascuns sub esafod in timpul atacului, de-amar ii va fi o data ce afla ce-a facut cu Athlestein. Pana si mie mi-e mila de el... in avans!:))


Mie de Rollo imi place acum.


Mie acu ca mi-a murit personaju favorit, noul personaj favorit ramane Seer-ul ala cu zeii lui, apropo de ce i-a zis lu Rollo ce era daramat, razand:
Rollo: "Why are you laughing!?:mad:"
Seer: "If you would know what the Gods have in store for you, you would dance on the beach naked! Hahahaaa!:))"

Cneazul
18th April 2015, 00:10
No, s-o pocait si Ragnar. From now on, no ale and mead for him!

Doctor_Satan
20th April 2015, 14:07
Am reusit sa vad si eu primele 3 episoade din acest sezon.
Cateva faze au fost cam nasoale: strategia de oligofreni a englezilor mi s-a parut chiar de comedie si trasa de par, iar pe Rolo nu prea-l prinde rolul de filosof. O fi trecut mult timp de cand s-a terminat sezonul 2, dar unii il mai tin minte.
Si era sa uit: cam stupida moartea lui Torstein.

Freek
21st April 2015, 08:22
Hold my hair! :yes: Ce ras de troll a avut :D.

Johnny D
21st April 2015, 08:25
Penala faza!:))
Oricum altii se kk pe ei de frica, vikingii au chef si de trolling! Asta e tare!:evil:

Eddy DoubleD
25th April 2015, 04:19
Fifty shades of Paris :happy :happy :happy

Freek
26th April 2015, 22:52
:))

Cu cata ura a dat cred ca a ramas aia cu semne pe viata. Fizice si mintale.

Eddy DoubleD
26th April 2015, 22:55
Francezii sunt prosti. Habar n-au ce sa faca cu o tipa :))

Cneazul
27th April 2015, 02:16
A fost funny faza cu Rollo: "je vous salute". Fiica aia a regelui are o fata atat de enervanta. Tot sezonul am asteptat sa moara, dar sper s-o imblanzeasca acum Rollo cum a facut Khal Drogo cu Daenerys :D
Tipa aia noua pare destul de sexy. Probabil ca o sa aiba un rol important in next season. Totusi nu-mi place cum au despicat initial firul narativ in 3(Anglia, Franta si satucu ala unde era Laegharta contesa). Pana la urma au renuntat la uzurpare si l-au adus pe Kalf in Franta, ramanand doar 2 parti interesante( exceptand Kattegat, ca ala nu intereseaza pe nimeni pana nu creste Ivar the Boneless).
Anyway, ar fi putut sa faca un sezon mai complex cu Franta. Ultimele episoade au fost foarte tari, zicea si Eddy la un moment dat ca au fost la GoT level. Nu inteleg de ce au lasta balta povestea cu Wessex. Adica aia ii omoara pe toti care au ramas, dar pe vikingi ii doare undeva? Chiar si asa, trebuia sa mai zica una alta si de Wessex in ultimele episoade. A fost oarecum o struto-camila sezonul asta.

Eddy DoubleD
27th April 2015, 03:49
Da, a fost dezorganizat putin :)) Au trecut rapid prin momente in loc sa dezvolte putin actiunea. Ii iertam, doar sunt de la History Channel, nu de la HBO :))

Johnny D
27th April 2015, 09:41
A fost funny faza cu Rollo: "je vous salute". Fiica aia a regelui are o fata atat de enervanta. Tot sezonul am asteptat sa moara, dar sper s-o imblanzeasca acum Rollo cum a facut Khal Drogo cu Daenerys :D


Cneazule!:o: Ma surprin... zi!:rolleyes: N-am stiut ca esti pe fetite dulci violate pe la spate de badarani barbari, interesante hobby-uri ai!:))
Bine, asta si-o merita dar Daenerys chiar n-o merita! Totusi mi-e greu sa-nteleg cum poti sa plangi dupa ce esti violata(ca gust in premiera al iubirii:rolleyes:) in hotote la primele 2-3 violuri ca mai apoi sa-ti placa si sa-ti mai ceri si sa-l stimezi si chiar iubesti pe violator!
Yeh, thats realistic!:groggy:


Ii iertam

Mai putin (W)RATHgar Lothbrok pe Floki! Ti-am zis c-o sa afle!:sneaky:
Rathgar e personajul meu favorit acum, asa cum si lui i-a fost Athlestein si s-a decis sa-i onoreze existenta.
Sa vedem cum ii onoreaza pasenta, cred ca Floki va fi actor principal in acest rol onorific!:D
Bine ca i-a zis ca-l iubeste pe coshciug cand el era constient acolo(ce mod de-a testa loialitatea consiliului drag:))), altfel era gata demult!:)

Cneazul
27th April 2015, 13:47
Apoi io is de vina ca ala e sado-maso? Si nu cred ca se considera viol daca ai acceptat de buna voie :D Io n-am nimic cu chestiile astea, de obicei pe site-uri de profil scriu "milf", nu "sado-maso" :)))
Ziceam de tipa aia ca e interesanta, nu de badaranul ala care e friendzoned de printesa. Asta e un fel de Ser Jorah, Lord of Friendzone

Cneazul
27th April 2015, 23:03
https://lh3.googleusercontent.com/-CJSFrRCzvzY/U_YyCqv-MTI/AAAAAAAAC5w/8gpvKpge00I/w1280-h887/tumblr_mo9iwdUmDK1snsvfso1_1280.jpg

SwedishMafia
1st June 2015, 22:51
sez 1, done. rollo, e un mare fuc..er :)) si cumnata-sa , e hot :drak: flokke , ma enerveaza :D

Cneazul
1st June 2015, 23:42
stai sa-l vezi pe floki prin sezonul 3, daca deja te enerveaza :))

SwedishMafia
4th June 2015, 11:50
sezonul 2, done. ragnar e smecher. rollo, rullez, iar floke in continuare ma enerveaza :D in film a aparut o regina nimfomana :))

Doctor_Satan
29th June 2015, 10:37
Am terminat si eu sezonul 3.
Nu mi s-a parut in regula ultimul episod, cu intrarea in Paris pentru ca apoi sa plece pur si simplu.
Plus ca asediul asupra francilor s-a desfasurat un pic diferit in istorie.

Cneazul
29th June 2015, 13:40
Eh, legat de istorie nu prea avem ce zice. Inca de la inceput au luat-o rau pe aratura. Pai de exemplu Athelstan a fost in realitate rege anglo-saxon si primul care a unificat Anglia, fiind pe urma primul rege al Angliei. Multe persoanaje is schimbate in serial, deci nu trebuie sa ne asteptam la o adaptare fidela a realitatii.

Doctor_Satan
29th June 2015, 16:11
Chestia cu Aethelstan o fi doar o coincidenta de nume, pentru ca regele a domnit abia din 924, iar actiunea din sezonul 2 are loc (conform primei invazii in Anglia) prin 800.

Cneazul
30th June 2015, 02:05
Nu e coincidenta de nume, chiar au zis producatorii ca "personajul e loosely-based" pe rege. In orice caz, sunt de acord cu tine. Am vazut Rome, Spartacus, Da Vinci Demons etc. Mi-ar placea ca toate serialele astea sa fie o adaptare fidela a realitatii, dar as vrea sa vad si dramatism. Acum sunt de acord ca poti avea dramatism chiar daca respecti istoria, dar la urma urmei e alegerea producatorilor. Putem sa ii judecam pentru multe, dar nu pentru chestiile legate de istorie.
Iar daca tot vrei un serial care respecta istoria, uita-te la Marco Polo. E singurul serial care respecta cu strictete recuzita: iar aici ma refer la unele, mancare, imbracaminte, etc.
Am un fost coleg care e intr-o trupa de reenactment medieval si imi spuneau ca au astia in Vikings niste armuri si arme specifice secolelor XV-XVI, iar actiunea se petrece undeva prin anii 900. Marco Polo din punct de vedere al recuzitei e facut fara greseli, iar personajele sunt foarte putin schimbate fara de realitate. Chiar iti recomand serialul daca esti pasionat de istorie.

Doctor_Satan
30th June 2015, 11:44
Istoria vikingilor e mai interesanta si imi plac foarte mult peisajele din tinuturile lor.
Nu ma supara foarte tare ca au modificat istoria, doar ca ma debusoleaza atunci cand vreau sa vad in istorie cum a fost si pana unde au ajuns.

P.S. Am vazut un documentar in care s-a ajuns la concluzia ca rusii sunt si ei urmasi ai vikingilor, ei facand comert in Constantinopol. Insusi cuvantul "rus" inseamna la ei "oameni care vaslesc".

Eddy DoubleD
11th July 2015, 04:05
Trailerul de la Comic Con

IARD01_FEq0

Se pare ca nu va fi sezonul lui Floki :(

SwedishMafia
10th December 2015, 23:58
N-am terminat seria 3, dar pentru ce a facut flokke in seria asta...(you know what I mean) mi-e si mai antipatic! :D rollo cam boring in seria 3(pana acum) :D Mai am 3-4 episoade din seria 3 :D

SwedishMafia
11th December 2015, 00:00
Am terminat si eu sezonul 3.
Nu mi s-a parut in regula ultimul episod, cu intrarea in Paris pentru ca apoi sa plece pur si simplu.
Plus ca asediul asupra francilor s-a desfasurat un pic diferit in istorie.
spoilere...si nu ma refer la chestia aia de la masina...:))

Johnny D
11th December 2015, 07:21
N-am terminat seria 3, dar pentru ce a facut flokke in seria asta...(you know what I mean) mi-e si mai antipatic! :D

Si tie!?
Doar Eddy e mai e cu el acum!:P

Eddy DoubleD
19th February 2016, 14:50
A inceput sezonul 4.

Freek
20th February 2016, 02:17
Mi s-a parut slabut, dar cred ca e la mine ceva. Mai toate serialele din ultima perioada mi se par sub asteptari, nu stiu ce papucii mei vreau :D.

Eddy DoubleD
20th February 2016, 14:43
Mi s-a parut slabut, dar cred ca e la mine ceva. Mai toate serialele din ultima perioada mi se par sub asteptari, nu stiu ce papucii mei vreau :D.

Mi se pare ca vor sa faca ceva in gen GoT.A fost doar primul. Vedem.

A fost misto faza cu Lagertha :happy

Eddy DoubleD
27th February 2016, 07:03
Cat de misto sunt facute scenele de lupta. Daca ar fi si mai explicite, ar fi perfect.

Eddy DoubleD
17th March 2016, 05:28
S-a udat toata frantuzoaica cand a inceput sa vorbeasca Rollo :))

Eddy DoubleD
21st March 2016, 02:48
Ultimul episod a fost cel mai bun porn pe care l-am vazut vreodata:))

Johnny D
21st March 2016, 07:11
Dance naked on the bitch!:))


So thats what he ment!:o: I get it, I get it!
He gets it!:rolleyes:

Freek
8th April 2016, 09:51
Moar Ragnar&co, ffs! :ciocan:

Cneazul
8th April 2016, 21:52
Mniezo s-o ierte si pe aia!

Freek
1st December 2016, 21:57
Up.
4x11

Eddy DoubleD
1st December 2016, 22:25
Wtf, nu s-a terminat sezonul? :))

Freek
1st December 2016, 22:38
Nope. 10+5 ep acum. Why the fuck not, au zis producatorii intr-o camera cu o masa lunga...

dumy84
5th January 2017, 21:21
Si serialul va continua cu un al 5-lea sezon, cel putin.

Eddy DoubleD
5th January 2017, 22:15
Cum e jumatatea asta de sezon?

dumy84
5th January 2017, 22:51
Cu multe schimbari, disparitii, aparitii. Partea buna e ca in pofida acestora serialul va continua.

Freek
3rd February 2017, 09:40
A fost bunicel finalul de sezon sau ce pisici a fost asta. Ma cam enerveaza Ivar, (nu-mi prea imi plac frustratei din astia...), defapt ma cam enerveaza toti fratii, mai putin Bjorn care e oarecum "meh". Asteptam sez. 5.