PDA

View Full Version : Etapa 18: Poli Timisoara - FCM Bacau



ADelPiero
20th March 2005, 17:00
Sambata, 2 aprilie 2005: Poli Timisoara - FCM Bacau, ora 15:00, TVR 2 (in tur 1-2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

baden
20th March 2005, 17:23
Imi place cum joaca Timisoara ... si sper sa faca un joc frumos !!!
Eu sper sa castige bacaul 3-2 (desi acest rezultat ar intra in categoria SF)

THE HUN
20th March 2005, 17:40
6 pct. din cele 45 au fost rezolvate acum urmeaza celelalte 39.

simpson
20th March 2005, 17:51
Meci mai mult decat difcil... daca scoatem un punct, inseamna ca n-o sa mai avem emotii pina in ultimul meci din campionat. Problema e ca Timisoara incepe sa-mi devina simpatica...le urez succes in campionat, numai victorii din etapa 19 incolo!!!

maonel
20th March 2005, 18:04
timisoara e greu sa o lasam in urma (poli iasi) asa ca bacaul trebuie ssa piarda de acum si pin la sfirsitul campionatului cit mai multe partide

Seahawk
20th March 2005, 19:50
eu nu stiu ce "trebuie" sa se intample sau nu, insa sunt de parere ca timisoara o sa castige

fia
20th March 2005, 19:53
Galacticii de Romania au aratat ca au valoare. 1 solist.

Catalanul
20th March 2005, 19:54
un meci care aparent pare sa fie ushor pentru POLI, dar nu cred ca va fi asa :) oricum daca POLI joaca la fel cum a facut in primele 2 etape din acest retur nu are cum sa scape victoria :cool: eu merg pe un 3-1 pentru VIOLA :yeah:

@fia nu mai compara pe poli cu hahalacticii :D de la real :mda: :rosu: presa din tara am vazut ca le zice Chelseaul Romaniei, nici aceasta comparatie nu prea imi place dar merge :P

Seahawk
20th March 2005, 19:56
galactici - aiurea.. sa fim seriosi, daca au castigat 2 meciuri nu inseamna ca sunt mare echipa.. ramane sa confirme in viitor ca intr-adevar sunt echipa de echipa..
deocamdata joaca destul de bine, sa vedem daca mai sunt si constanti

fia
20th March 2005, 19:58
Dar ce galacticii din Spania joaca bine? :evil:

Eu zic aste pentru ca sunt o colectie de vedete (care pe de alta parte deocamdata obtine rezultat).

ADelPiero
20th March 2005, 20:03
poli 5-0 bacau ! :yeah: ... nici nu se pune problema

daWhiGga
20th March 2005, 23:15
De la inceputul returului Poli a jucat bine dar au fost numai 2 meciuri.Totusi mai e nevoie de puncte si acum ajunsi la un mai lejer -6 la adevar nu ne permitem totusi sa lasam punctele de acasa.Victorie pentru Poli la vreo 2 goluri diferenta.In cel mai rau caz 1-0 sau 2-1.Cred si merg pe un 2-0 sau 3-1.

tudor
21st March 2005, 00:15
1 clar

Quartz@nu
21st March 2005, 00:20
1 solist cu balerinii lui sechelariu !!! :cool:

llcosmin
21st March 2005, 00:48
Sper intr-un X. Dar ne trebuie noroc cu carul pentru asta...

danic
21st March 2005, 02:08
Daca meciul asta o sa-l castigam,nu stiu cine ne mai poate opri.....deci 1 solist.... /hello /hello /hello

THE HUN
21st March 2005, 02:29
Daca meciul asta o sa-l castigam,nu stiu cine ne mai poate opri.....deci 1 solist.... /hello /hello /hello
Doar joaca cu Bacaul nu cu Inter Milano. /hello

07Ex
21st March 2005, 04:10
Poli este echipa momentului iar Bacaul n-are cum sa emita pretentii la Timisoara. Sper ca anul asta sa fie in sfarsit anul in care Bacaul sa intre in B.

simpson
21st March 2005, 07:52
Caii mor de drum lung...

baden
21st March 2005, 08:09
asta cu picatul in b al bacaului ... nu cred ca priveste etapa asta .
Timisoara viseaza sa ajunga anul asta in cupele europene ... si pentru ca sa merite asta, chiar si echipele mai slabe trebuie sa le puna probleme ...
Cu 2-3 probleme puse ... s-ar putea sa castige Bacaul la Timisoara (SF nu?!)

unik
21st March 2005, 11:19
4-1 pentru poli!

ADelPiero
21st March 2005, 12:04
(...)Sper ca anul asta sa fie in sfarsit anul in care Bacaul sa intre in B.

sper sa te auda Doamne Doamne ;) ... Poli 4-0 Bacau :cool:

DD-Viola
21st March 2005, 15:57
...90% sant sansele lui Poli pentru o a trei-a victorie consecutiva , confirmand valoarea actuala.... cred ca nu exista vreo indoiala asupra faptului ca Poli a devenit una dintre cele mai tari echipe din Ro . HAIDE POLI !

Bega
21st March 2005, 18:29
Victorie Poli. Dar cred ca va fi un meci urit. Bacaul se va bloca cu 10 oameni in aparare si va arunca mingi la norocul unui contraatac. Va fi greu sa spargi o astfel de echipa. Mult mai frumos ar fi un meci cu Sportul sau Farul, echipe care joaca, spre deosebire de Bacaul care va face antijoc. La fel de adevarat este ca, daca pica pina la pauza un gol, rezultatul final va fi unul mare, Bacaul fiind obligat sa iasa la jos si astfel vor lasa spatii. Cel mai frica imi e de un amarit de 1-0, cu golul marcat in ultimul sfert de ora. Sper sa nu ajungem sa ne facem astfel de emotii cu Seche.

simpson
21st March 2005, 18:44
sper sa te auda Doamne Doamne ;) ... Poli 4-0 Bacau :cool:
Ce ti-e si cu oamenii astia, n-au alta grija decat soarta Bacaului... Vezi-ti, taticule, de apulumii tai, ca sunt in galeata !!! :rosu: :no:

baden
21st March 2005, 19:30
Victorie Poli. Dar cred ca va fi un meci urit. Bacaul se va bloca cu 10 oameni in aparare si va arunca mingi la norocul unui contraatac. Va fi greu sa spargi o astfel de echipa. Mult mai frumos ar fi un meci cu Sportul sau Farul, echipe care joaca, spre deosebire de Bacaul care va face antijoc. La fel de adevarat este ca, daca pica pina la pauza un gol, rezultatul final va fi unul mare, Bacaul fiind obligat sa iasa la jos si astfel vor lasa spatii. Cel mai frica imi e de un amarit de 1-0, cu golul marcat in ultimul sfert de ora. Sper sa nu ajungem sa ne facem astfel de emotii cu Seche.
Nu cred ca timisorenii la lotul pe care-l au se pot plange ca fac un meci urat din cauza bacaului (si nu cred ca daca bacauanii stau in aparare ... timisorenii nu baga 4-5 goluri) ... eu zic ca mai sanatos ar fi sa faca presing zonal ... cu tot riscul de a fi depasiti in duelurile 1 la 1. Problema ar fi sa nu joace si timisorenii la siguranta cu 4 aparatori si 1 mijlocas la inchidere si 2 care sa blocheze benzile laterale ... caci atunci nu vom vedea faze de poarta tot meciul :)

tudor
21st March 2005, 19:56
...90% sant sansele lui Poli pentru o a trei-a victorie consecutiva , confirmand valoarea actuala.... cred ca nu exista vreo indoiala asupra faptului ca Poli a devenit una dintre cele mai tari echipe din Ro . HAIDE POLI !


Poli - Sportul 2-0
Poli - CFR 3-0
National - Poli 1-2

deci cu Bacaul ar fi A PATRA victorie consecutiva :yeah:

baden
21st March 2005, 20:09
cam mult, nu?

doar suntem romani :) !!!

cuzmy
22nd March 2005, 13:01
In sfarsit are si Poli o garnitura cu care te poti prezenta in fata proprilor spectatori. In duelul cu moldovenii nu pot sa spun decat 1 solist si tind sa cred ca o sa iasa tare sifonati dupa meciul de la Timisoara. Un 4-0 ar fi cred, pe placul tribunei!

07Ex
22nd March 2005, 14:58
Poli - Sportul 2-0
Poli - CFR 3-0
National - Poli 1-2

deci cu Bacaul ar fi A PATRA victorie consecutiva :yeah:

Dupa meciul cu Sportul nu ati facut egal cu Steaua?

Poli - Sportul 2-0
Poli - Steaua 1-1
Poli - CFR 3-0
National - Poli 1-2

Dei
22nd March 2005, 17:41
Dupa meciul cu Sportul nu ati facut egal cu Steaua?

Poli - Sportul 2-0
Poli - Steaua 1-1
Poli - CFR 3-0
National - Poli 1-2

Nu. Meciul cu Sportul a fost amanat, asa ca s-a jucat dupa cel cu Steaua.

baden
23rd March 2005, 19:11
cred ca va fi naspa sa constatati ca nu puteti da bacaului goluri ... si unde mai pui ca intradevar timisoara joaca bine !!! si bacaul foarte prost ... :(

tudor
23rd March 2005, 19:24
macar unu' tot dam....important e sa castigam, nu scor mare! si cred ca sunt sanse f mari sa dam MINIM un gol, nu ??? Avand in vedere ce echipa avem :yeah:

Angelina Jolie
23rd March 2005, 22:12
Bate Poli clar. Deja arata a super echipa. HAI ARDEALU" SI BANATU"!!!

ADelPiero
24th March 2005, 03:52
hai POLI :yeah:... baga`i pe moldoveni in B :evil:

be@
24th March 2005, 12:58
Hai Bacaul,scoate-le banatenilor figurile din cap!
Ca de-acum o iau si astia pe urmele increzutilor alora de la steaua!Cica se cred Chelsea Romaniei!Putina modestie n-ar strica ,baieti! :rosu:

Catalanul
24th March 2005, 13:06
te-nseli be@ :) jucatorii nu au declarat nimic de acest gen; ca deobicei presa din Romania n-are ce face si a poreclit-o pe POLI ca Chelsea-ul Romaniei :rolleyes:

llcosmin
24th March 2005, 14:24
hai POLI :yeah:... baga`i pe moldoveni in B :evil:
Stai linistit..Bacaul are forta sa nu cada in B. Nu acelasi lucru pot spune despre Apulum :drak:

Marius DG
24th March 2005, 14:35
galactici - aiurea.. sa fim seriosi, daca au castigat 2 meciuri nu inseamna ca sunt mare echipa.. ramane sa confirme in viitor ca intr-adevar sunt echipa de echipa..
deocamdata joaca destul de bine, sa vedem daca mai sunt si constanti
pai adevarul este cam asa ..nu sint timisoreni "galactici " de fapt nu stiu cit dorim noi sa fie "galactici " mai e mult de lucru si adevarul e ca desi am avut inceput bun ramine de vazut ce si cum plus ca Moldo si Contra vor pleca de la vara ..noi vrem numai sa fie POLISTI si sa cistige cit mai multe meciuri si daca se poate sa reuseasaca ca submarinul galben sa nu piarda acasa...si atunci va fi OK ...si un lucru sa fie clar ca nu o sa aiba POLI niciodata "permisiunea" sa devina campioana ..dar daca reusim sa ne strecuram in top poate ca prindem un loc in europa in cupe si aia ptr noi va fi mai important decit Marea Divizie "A"...unde tot euroiu si dolaroiu fac legea pe teren.
/hello
Hai POLI :yeah: HAI ROMANIA :yeah:

Marius DG
24th March 2005, 14:46
Hai Bacaul,scoate-le banatenilor figurile din cap!
Ca de-acum o iau si astia pe urmele increzutilor alora de la steaua!Cica se cred Chelsea Romaniei!Putina modestie n-ar strica ,baieti! :rosu:
Stai linistit tata ca jucatori nu a spus asa ceva , astea sint speculatile din presa facute de reporteti care incearca si ei sa creeze ceva valuri sa vinda mai multe ziare ...de scos figurile din cap ...? nu stiu daca e chiar asa de rau ca dupa o serie de evenimente mai nasoale la club cu f multa nesigurantza , si cu multe schimbari pe banca tehnica , acuma este ceva mai multa liniste si ordine , jucatori se pot concentra la ce trebuie si cred eu ca au voie la putina incredere in ei si ce sar putea ..face pe viitor
Ca vom pierde un meci si acolo e si normal toata lumea pierde ( daca se joaca pe bune!) invidia nu este o boala incurabila ci doar un defect ! :)

DD-Viola
24th March 2005, 14:52
...be@ , lasa textele , ....presa a facut unele comparatii cu echipe ca Real sau Chelsea , pe care le-au preluat unii , altii..".pana-n fund la taxatoare " . I-ti inteleg dorinta ( si naivitatea ) de-a castiga Bacaul , dar incearca sa fii mai lucid , este totusi o mare diferenta de valoare intre cele doua echipe in acest moment , iar rezultatul in acest meci , sper sa confirme aceasta ....dar pana la ora meciului , te poti convinge de asta , urmarind Poli - Crvena Zvezda...ultimul meci intre cele doua , terminandu-se 2-2 , sarbii cu echipa de atunci au castigat C.L....noi am avut echipa si atunci si acum si sant convins ca va fi un spectacol fotbalistic de exceptie...
PS ..nu acelasi lucru s-ar putea spune despre prestatia Bacaului , nu ?

llcosmin
24th March 2005, 17:05
<crap deleted>
PS ..nu acelasi lucru s-ar putea spune despre prestatia Bacaului , nu ?
Eu nu am inteles-o pe asta... Adica ce are prestatia Bacaului cu meciul cu sarbii de care vorbeai? Aaaa...sau poate te refereai la 1-8 ala? Ce-i drept Bacaul nu a luat-o la asemenea scor, deci intr-adevar, prestatia e diferita...

"noi am avut echipa si atunci si acum si sant convins ca va fi un spectacol fotbalistic de exceptie..."
Da...ati avut atunci... Si apropo, se scrie "sunt" sau "sint", in nici un caz "sant". Sau in Timisoara e alta gramatica? :D

Marius DG
24th March 2005, 18:29
Eu nu am inteles-o pe asta... Adica ce are prestatia Bacaului cu meciul cu sarbii de care vorbeai? Aaaa...sau poate te refereai la 1-8 ala? Ce-i drept Bacaul nu a luat-o la asemenea scor, deci intr-adevar, prestatia e diferita...

"noi am avut echipa si atunci si acum si sant convins ca va fi un spectacol fotbalistic de exceptie..."
Da...ati avut atunci... Si apropo, se scrie "sunt" sau "sint", in nici un caz "sant". Sau in Timisoara e alta gramatica? :D

cosmine de ce trebuie neaparat sa sa tot scormonim ce sa intimplat ...acum si probabil ca inca 100 de ani se va tot vorbi cum am primit-o pe cocoasa de la steaua ...ce ai uitat sa spui e ca desi era 1-8 lumea tot cinta si incuraja ...echipa care a incercat pina la sfirsit sa lupte ptr cei din tribuna ...nu doresc asa din senin sa ma iau de tine , dar cind vad pe cite unul care a devenit doctor decent in litere si gramatica ma apuca greatza ....adica este important cum scrii si nu ce scrii ????de ce atita ura si invidie nu inteleg ...da d-le daca bacaul merita sa cistige la timisoara sa le dea d-zeu sanatate ...si invers ptr poli important e sa cistige cine merita ..( eu doresc poli iar tu bacaul ...!) cine are dreptate si cine greseste ... :rolleyes:

tudor
24th March 2005, 18:37
Marius, asta e o chestie clasica pe acest forum! Sunt foarte multi care, atunci cand raman fara argumente, o dau cu gramatica :D Sa aiba si ei ceva de zis, nu ? Ca nu prea ai cum sa zici ca Bacaul are echipa mai buna decat Poli, eventual daca ai vreun dereglaj la "mansarda" :headbang:

llcosmin
24th March 2005, 18:58
Eu nu am spus ca Bacaul ar fi mai buna decat Poli (uita-te la postul meu despre acest meci...chiar am spus ca pentru un punct avem nevoie de noroc). El s-a legat de prestatia Bacaului, asa ca eu am raspuns... corect, nu? Si in final care prestatie? In primele doua etape din retur am fost destul de jalnici, corect, dar turul a fost considerat peste asteptari. Si pana la final mai e cale lunga...multe se pot intampla...

Si in final mai citeste odata postul la care am raspuns eu... daca tu zici ca nu a fost cel putin malitios, atunci chestia cu mansarda e extinsa rau...

DD-Viola
24th March 2005, 18:59
...eu vb despre faptul ca meciul cu Zvezda va fi un spectacol , pe cand , Bacaul nu-si va putea permite sa joace deschis in fata lui Poli , ca urmare , spectacolul va avea de suferit...ce-i asa de greu de inteles ???
Poli are si acum echipa buna , asta fie ca vor unii sa recunoasca sau nu...
In Timisoara nu-i alta gramatica...e alt fotbal...vezi ! , d-aia nu intelegi .

llcosmin
24th March 2005, 19:05
Si acu, sa fiu si eu rau, ce treaba are fotbalul cu gramatica? :D
Cat despre spectacol, stai sa vezi meciul...de ce esti asa sigur de pe acum? De unde stii ca Poli nu va da un gol in minutul 1 si asa va obliga Bacaul sa iasa la atac?

PS. Imi pare rau de nebunia lui Seche care a vandut echipa... cu Cristea, Baciu, Goian, Lovin altfel se punea problema.

Carlos Gambino
24th March 2005, 19:13
Poli - Sportul 2-0
Poli - Steaua 1-1

De fapt a fost Poli-Steaua 1-1 si
Poli-Sportul 2-0 datorita Ligii lui Mitica... :rolleyes:

DD-Viola
24th March 2005, 19:41
...Putin probabil sa fie 1 - 0 atat de repede , dar admitand acesta posibilitate , daca Bacaul va fi obligat sa "iasa" la joc , ...o sa fie circ , nu spectacol ,... 3-0 la pauza , iar in repriza a doua s-ar putea juca si cu rezervele .
...sau crezi ca Bacaul e cumva in stare de 1-8 ?

roxana_cj
24th March 2005, 19:46
Castiga Poli! Clar ! 2-0 sau 3-0!

Carlos Gambino
24th March 2005, 19:58
Aaaa...sau poate te refereai la 1-8 ala? Ce-i drept Bacaul nu a luat-o la asemenea scor, deci intr-adevar, prestatia e diferita...

Ce vorbesti mah IIcosmine ?! :drak: Pai hai sa-ti dau eu un refresh la memory...06.05.1956 Dinamo( :headbang: ) Bacau-C.C.A.(Steaua) Bucuresti 0-8 ! :drak: 13.05.1969 Steaua Buc.-Dinamo( :ciocan: ) Bacau 8-0 ! :drak: 14.10.1989 Dinamo Buc.-F.C.M.Bacau 7-1 (pe aproape) ! :drak:

Marius DG
24th March 2005, 21:10
El s-a legat de prestatia Bacaului, asa ca eu am raspuns... corect, nu? ...

Si in final mai citeste odata postul la care am raspuns eu... daca tu zici ca nu a fost cel putin malitios, atunci chestia cu mansarda e extinsa rau...
Nu am inteles ce vrei sa spui ca tu te-ai aparat pur si simplu ?bine o fi asa trebuie sa iti acord incredere asa e politicos , dar daca e sa te aperi atunci frate spune si tu care a fost rezultatul intre cele doua cluburi ( eu personal nu le stiu ) sau bine inteles compara meciurile care siau disputat deja in retur...atita ...nu fa aluzie la 1-8 ptr ca aia a fost cam de mult si in cu totul altfel de conditi ( componetza lotului ) deci acuma daca e sa compari compara mere vs mere ...castraveti vs castraveti samd ....asta vreau sa spun ..
in legatura cu "mansarada" cred ca a fost o 'incercare politicoasa " de a spune ca desi ai dreptul la sperante/vise trebuie sa fii nebun/dus pe ulei ...sa crezi ca bacaul are vreo sansa de a scoate un rezultat bun ptr ei la timisoara...eu sa fiu sincer cred ca mingea e rotunda si poate sa faca suprize , dar sansele lor sint minime ...oli o sa ia foc daca nu luam 3 puncte acasa...
cam atita..scuze daca am facut greseli de ortografie.
cu stima
mdg

llcosmin
24th March 2005, 23:51
daca e sa te aperi atunci frate spune si tu care a fost rezultatul intre cele doua cluburi ( eu personal nu le stiu )
Stai ca mi-am amintit una buna... Cand a retrogradat Timisoara prin '97 cred(nu mai stiu exact...perioada aia), meciul decisiv in care avea nevoie de macar un punct a fost la Bacau. Si s-a terminat cu 2-0 pentru noi... Tin minte ca erau niste speculatii prin presa, dar nu am avut mila :drak:

THE HUN
25th March 2005, 05:41
Stai ca mi-am amintit una buna... Cand a retrogradat Timisoara prin '97 cred(nu mai stiu exact...perioada aia), meciul decisiv in care avea nevoie de macar un punct a fost la Bacau. Si s-a terminat cu 2-0 pentru noi... Tin minte ca erau niste speculatii prin presa, dar nu am avut mila :drak:
Mila pt. ce?Timisorenii s-au asteptat la meciul acela ca macar in ultimul ceas Poli sa puna osul si sa incerce salvarea de la retrogradare,nicidecum nu au asteptat mila voastra.

simpson
25th March 2005, 07:49
Hai, nu te da leu, ca nu-i cazul!!! Atunci aparuse pentru prima data ideea de "momentul zero", daca nu ma-nsel, si toti stateau geana pe seche sa vada daca se mai tine de prostii...

Paul
25th March 2005, 11:23
merg pe o surpriza ... Bacaul are o aparare tare ... Poli a aratat si in Controceni ca poate fi taiata deci meci de X

semmaka
25th March 2005, 11:50
merg pe o surpriza ... Bacaul are o aparare tare ... Poli a aratat si in Controceni ca poate fi taiata deci meci de X

Ne-au taiat National cu singurul lor sut pe spatiul portii in 90 de minute, dar i-am dominat, am avut 2 bari plus alte ocazii, in Cotroceni, unde Dinamo a luat bataie, de fapt unde orice echipa din Romania foarte foarte greu scoate puncte, acolo noi am invins, cu 2-1. Iar Bacau nu e National, nu se compara. Sa vizionam meciul Bacau - Brasov unde practic nu s-a tras la poarta si ne vom da seama de forta ofensiva a Bacaului. Cat despre apararea lor, ce pot sa spun despre ea cand Brasovul nu a atacat deloc?

Daca totusi Bacaul scoate un egal (sunt sanse mai mari sa pice un asteroid si sa dispara oamenii de pe Pamant), jucatorii isi vor pune casca de boxer pe cap si il vor astepta pe Oli sa intre in vestiar (ce urmeaza ... , numai Coman si Caramarin si Popa mai stiu).

baden
25th March 2005, 13:58
eu cred ca bacaul va castiga in meciul asta ... chiar cred ca vor conduce din prima repriza ... Trebuie pusa la tocana asta de campionat si niste sare si piper ... ( pana acum bacauanii nu mi-au aruncat decat sare in ochi ... n-am vazut un joc in retur in care sa joace bine :( )

Marius DG
25th March 2005, 14:08
Stai ca mi-am amintit una buna... Cand a retrogradat Timisoara prin '97 cred(nu mai stiu exact...perioada aia), meciul decisiv in care avea nevoie de macar un punct a fost la Bacau. Si s-a terminat cu 2-0 pentru noi... Tin minte ca erau niste speculatii prin presa, dar nu am avut mila :drak:
1.O fi adevarat , eu nu am mai fost in tara deci nu ma contrazic cu tine .
2.Intrun fel ma bucur ptr ca sa intimplat asa ( sa ia poli un punct!) ptr ca atunci ar fi devenit suspect, sti cumva care era contracanditata la "B" nu sa dau vina pe ea ci doar ma gindesc ca poate au fost niste interese serioase ptr ca poli sa fie "sacrificata" desi daca ai ajuns pe locul ala nu mai e vorba de a fi mielul divizie...ci probabil ca a jucat prost .
3.Poate suna ridicol mai ales ca nu am specificat eu dar cind am spsu de rezulatate direct ma gindeam si eu la ceva mai recent nu ceva de acum 8 ani in fine ,cum am mai spus desi iubesc POLI si sper sa cistige toate meciurile in acelasi timp crd in FAIR PLAY si sper ca cea mai buna sa cistige !

HAI POLI /hello
HAI ROMANIA /hello

Marius DG
25th March 2005, 14:12
sa ia poli un punct!)

HAI POLI /hello
HAI ROMANIA /hello
am facut o greseala ..nu vreau sa sari pe mine ....LOL
am vrut sa spun ca e bine ca nu a luat POLI punctul de care avea nevoie sa stea in Div A

GeKuRA
25th March 2005, 23:48
cred ca toate partidele de acasa a lui POLI Timisoara vor fi 1 ...

GeKuRA
26th March 2005, 10:22
x2 .... da .. dar la meciul POLI-POLI ..:D:D:D

THE HUN
26th March 2005, 11:10
Hai, nu te da leu, ca nu-i cazul!!! Atunci aparuse pentru prima data ideea de "momentul zero", daca nu ma-nsel, si toti stateau geana pe seche sa vada daca se mai tine de prostii...
Tu chiar crezi ca un meci in plus blatuit de Seche mai conta dupa ce a blatuit alte douazeci in campionat.Poate lumea si ziaristii vedeau blatul dar nu cred ca aceasi treaba s-ar fi intamplat la FRF sau LPF pt.ca eu nu am auzit ca aceste foruri sa sanctioneze vreo echipa din div.A pt. blat.

simpson
26th March 2005, 13:45
Macar, atunci cand a fost vorba sa se-opreasca blaturile, Bacaul a respectat intelegerea...

ce_bine_e
26th March 2005, 14:09
x Beso en la boca....un meci de x

ADelPiero
26th March 2005, 14:26
lasa ma sa pice bacau :D ... bate poli 3-0 !!

Angelina Jolie
26th March 2005, 14:30
FORZA POLI TIMISOARA!!! HAI Ardealul!!! Hai Banatul!!! Meci de 1 clar.

ce_bine_e
26th March 2005, 14:52
asa deci vestu contre estu sau cum?:)))...da sa pice si bacau si galatiu:)) numa iasu sa ramana:D

baden
26th March 2005, 15:09
doar un punct ... desi as dori sa castige bacaul ...

be@
26th March 2005, 15:46
asa deci vestu contre estu sau cum?:)))...da sa pice si bacau si galatiu:)) numa iasu sa ramana:D

Ma,nu ti-e rusine?Unde ti-e patriotismul local?Ce,ai vrea sa vezi numai echipe din Ardeal ,Banat,Oltenia sau Muntenia in campionatul viitor? :rosu:

HAI MOLDOVA!!!!!!!!

llcosmin
26th March 2005, 16:38
lasa-l... ca oricum Iasu pica :D Desi sincer mi-as dori cat mai multe echipe din Moldova, dar nu de genul Ceahlaului, clar :)

ce_bine_e
26th March 2005, 16:48
ce zici mai? eu doar am intrebat...nu fac eu declaratii ca vreau numai echipe din moldova sau din bucuresti sau din ardeal..alti fac...si sincer ma deranjeaza pt ca is prea multe echipe din capitala, in curand o sa joaca numai acolo divizia A

numai in romania e posibil asa ceva! mai zicete-mi mie o tzara in care sa fie 5 echipe din acelasi orash

Catalanul
26th March 2005, 17:25
mai zicete-mi mie o tzara in care sa fie 5 echipe din acelasi orash''vecinii'' nostri de la nord-est :) la fel ca noi, au 5 echipe din capitala in campionat :mda:

CSKA Moscow, Lokomotiv Moscow, Dynamo Moscow, Torpedo Moscow, Spartak Moscow

ce_bine_e
26th March 2005, 22:15
daca e asa e o porcarie!...la toti fraieri! zi-mi ceva din Italia, Spania, Olanda, Franta, Anglia, Portugalia, Germania...a? nu ai ce zice..vezi

THE HUN
26th March 2005, 23:51
Pai nu intelegi ca in tarile amintite de tine nu se practica fotbalul de minister adica nu au achipa militienilor,bibanilor s.a.m.d.

ce_bine_e
27th March 2005, 11:36
asa e ...de asta avem noi fotbalul care il avem....

bazz
28th March 2005, 09:18
Nu cred ca se pune problema invingatoarei ci numai a scorului final;adica 2,3sau 4 diferenta pt poli!

Marius DG
28th March 2005, 18:04
Ma,nu ti-e rusine?Unde ti-e patriotismul local?Ce,ai vrea sa vezi numai echipe din Ardeal ,Banat,Oltenia sau Muntenia in campionatul viitor? :rosu:

HAI MOLDOVA!!!!!!!!
LOL@ be@(at) ..spunemi si mie ce inseamna patriotism local ... :happy

simpson
28th March 2005, 18:29
Mare ghinion ca nu joaca Narcis... de-asta am si votat egal, lucru pe care nu tin minte sa-l mai fi facut vreodata (bine, alte argumente care m-au indemnat sa votez astfel au fost si forma buna a adversarilor, cat si simpatia pe care mi-o provoaca echipa asta, a Timisoarei). Realizez c-o sa fie foarte greu, da' ce ne-am face dac-am pierde si speranta??? Asa cum voi vreti numai victorii la diferenta mare de goluri, cred ca nu ma hazardez daca propun egal... :D

baden
28th March 2005, 22:33
cam astea au fost motivele pentru care am spus eu ca va castiga bacaul ... chiar daca simt ca timisoara ar fi acum printre primele 3 echipe din acest campionat (bravo lor!)

Kaka
29th March 2005, 00:35
Poli va avea un meci destul de greu....dar se va impune in fatza Bacaului la 2 goluri diferentza...dupa cum am si facut pariu cu un stelist pe 2 mil ca poli face 15 puncte din 5 etape asa va fii :) Poli - Bacau 2-0 goluri : Caramarin,Silvasan

L|L|aKu-
29th March 2005, 03:35
2-0 sau 2-1 si nu fara emotii. ce bine ca se schimba portile, ca altfel ar fi foarte "maro" careul bacaului dupa meci ;) sper sa inscriem cat mai repede sa nu am emotii. hai poli.

LATER EDIT: hahahahha cica is "incepator". sa fim seriosi. is aici de la inceputul forumului :D pacat ca versiunea asta noua mi-a "uitat" numarul de mesaje :D

CoolRain
29th March 2005, 19:23
cam astea au fost motivele pentru care am spus eu ca va castiga bacaul ... chiar daca simt ca timisoara ar fi acum printre primele 3 echipe din acest campionat (bravo lor!)
Asta inseamna ca Bacaul e in primele doua, nu :D ?

baden
29th March 2005, 22:35
la antijoc ... cred ca da.

nu ... asta inseamna ca timisorenii sunt prea buni la fotbal ... asa ca meciul va fi de rugby :) ... si acolo nu sunt la fel de buni ... sau daca sunt le doresc cat mai multe "incercari" ... de goluri sa aiba parte doar in centrul apararii ... poate reuseste si Cursaru sa scape spre poarta si sa inscrie

De unde mentalitatea asta ca cel mai bun castiga ! asta e valabil doar in 90% din cazuri - chiar si in romania.
:))

cuzmy
30th March 2005, 11:28
Cred ca prin Moldova a cazut din cer ceva speranta, ca pe la Bacau e prea entuziasta lumea. Dar, dupa meci, codita intre picioare si un cioc ffff mic. Poli-bacau 5-0!

be@
30th March 2005, 22:27
Cred ca prin Moldova a cazut din cer ceva speranta, ca pe la Bacau e prea entuziasta lumea. Dar, dupa meci, codita intre picioare si un cioc ffff mic. Poli-bacau 5-0!

Eu cred ca putin respect fata de echipa care a batut Rapidul,Nationalul si a ratat la mustata victoria contra Stelei (echipe din fruntea clasamentului) nu ti-ar strica! :no:

simpson
30th March 2005, 23:04
Nu c-a ratat-o la mustata, dar merita cu prisosinta victoria in meciul ala!!!!!!! Am luat doua goluri dintr-o jumatate de ocazie in tot meciul...

L|L|aKu-
30th March 2005, 23:55
pe noi ne-ati batut dintr-un 11m inventat si jucandu-se 10 minute a doua repriza in tur. ca s-au "pierdut" copiii de mingi. imi amintesc cum banca noastra de rezerve fugea sa dea mingea la aut... asa ca respectul meu pentru FCM Bacau in momentul asta e 0. sa mai treaca un meci sa imi mai treaca si mie.

in rest, toate cele bune si bafta suporterilor bacaului. cu voi nu am nimic. sa castige cel mai bun.

24-DON
31st March 2005, 15:43
In mo normal ar trebui sa le dam molovenilor de la 5 in sus. Dar nu va fi usor pentru ca nu vor iei din careu, iar tot ce prind vor bubui in tribune. Bine ca nu a jucat Contra cu olandezii, e mai odihnit. Vom vedea Vio in ce forma va fi.

24-DON
31st March 2005, 15:49
oare silvasan va mai da gol vreodata???????????????
oricum cred ca-i sunt numarate zilele......... vin Mansour

llcosmin
31st March 2005, 19:48
pe noi ne-ati batut dintr-un 11m inventat si jucandu-se 10 minute a doua repriza in tur. ca s-au "pierdut" copiii de mingi. imi amintesc cum banca noastra de rezerve fugea sa dea mingea la aut... asa ca respectul meu pentru FCM Bacau in momentul asta e 0. sa mai treaca un meci sa imi mai treaca si mie.

in rest, toate cele bune si bafta suporterilor bacaului. cu voi nu am nimic. sa castige cel mai bun.
Astea sunt povesti... O echipa buna bate indiferent de ce face adversarul. Poate sa stea si in cap...

semmaka
1st April 2005, 09:47
Astea sunt povesti... O echipa buna bate indiferent de ce face adversarul. Poate sa stea si in cap...


Si o echipa penibila bate acasa doar daca primeste ajutor de la "albitru", asa-i? V-a arbitrat un moldovean, stie craciunescu de ce. Helesteanu e moldoveanu.

llcosmin
1st April 2005, 10:08
Hai lasa, ca deja devine aberatie. Acum doar nu o sa punem arbitri si pe criterii de zona, ca ala e moldovean, ca ala e ardelean si tot asa... Cat despre Craciunescu e singurul care chiar a facut ceva in arbitraj, asa ca nu mai spune tu ca ar fi tinut partea Bacaului. Cu ce scop? Nu-mi amintesc sa aiba vre-o afacere cu Seche, dimpotriva...
Cat despre "echipa penibila"... Acum vorbiti, ca ati cumparat jucatori, dar pana in returul asta voi ce erati? O echipa si mai penibila?

Carlos Gambino
1st April 2005, 10:24
Cat despre "echipa penibila"... Acum vorbiti, ca ati cumparat jucatori, dar pana in returul asta voi ce erati? O echipa si mai penibila?
Nu se poate ! :o: Suntem trasi de urechi de catre suporterii "echipei prieteniei"... :drak: hai sa nu dam cu batzu-n balta, nu de alta dar Poli cu Dinamo Bacau nu si-au ciocnit valizele-n gara nici din greseala ! :headbang: Diferenta de traditie, ce sa-i faci ! :drak: In timp ce voi v-ati gasit aliatzi, ba in Dinamo, ba in Steaua, noi am incercat sa ne luptam cu "uratzii campionatului" si inainte de '89 si dupa '89, in permanenta. Niciodata nu am asteptat mila de la ei...la meciurile cu Dinamo si Steaua, la Timisoara, nu se accepta egalul...ori la bal, ori la spital ! :yeah: Pe cand voi, inainte erati acolitii de baza ai lu' Dinamo si mai nou, in "era Seche", sunteti aservitzi lui Jiji ! :no: :rosu: :drak:

24-DON
1st April 2005, 11:05
Are dreptate Carlos. Jos cu sclavii lui "maybeck". In curand si bacaul va deveni o "mica" stana. ........iar daca "steluta" vrea sa faca echipa dintr-o formatie picata din divizie, totul e clar. Sper ca anul asta sa nu mai scape bacaul. Ce derbiuri la anul: Bacau - Pietricica si Caracal - U Craiova. Ce bataie......... :degete: :rosu:

llcosmin
1st April 2005, 12:57
"echipei prieteniei"... :drak: hai sa nu dam cu batzu-n balta, nu de alta dar Poli cu Dinamo Bacau nu si-au ciocnit valizele-n gara nici din greseala ! :headbang: Diferenta de traditie, ce sa-i faci ! :drak: In timp ce voi v-ati gasit aliatzi, ba in Dinamo, ba in Steaua, noi am incercat sa ne luptam cu "uratzii campionatului" si inainte de '89 si dupa '89, in permanenta. Niciodata nu am asteptat mila de la ei...la meciurile cu Dinamo si Steaua, la Timisoara, nu se accepta egalul...ori la bal, ori la spital ! :yeah: Pe cand voi, inainte erati acolitii de baza ai lu' Dinamo si mai nou, in "era Seche", sunteti aservitzi lui Jiji ! :no: :rosu: :drak:

1. Inainte de 89 foarte multe echipe erau conduse pe linie politica. Asa era si nu aveam ce face. Iar dupa revolutie aceeasi suporteri de care tu te iei s-au revoltat si au facut scandal mare dupa un meci cu Dinamo aranjat. Iar dupa aceea stadionul a fost suspendat mult si bine... Ati facut voi asa ceva? :rolleyes:
2. Da-mi un SINGUR meci de dupa acel moment in care Bacaul a facut blat cu Steaua sau Dinamo. Iti spun eu ca nu ai sa gasesti.
3. Aserviti lui Jiji in ce fel? Cam am vandut jucatori? Jucatorii au vrut sa plece, clubul a vrut sa ia bani, unde e problema? Iar in meciul tur am fost egalati in min 94, deci nu se pune problema de aranjament.
Asa ca mai gandeste-te inainte sa insulti o echipa... Macar Bacaul a avut o echipa a orasului in div. A, nu a trebuit sa o importe...de unde oare?

baden
1st April 2005, 13:51
sfatul meu pentru timisoreni ...
Nu va duceti la meci ... pentru ca va fi un joc urat si mai mult ca sigur veti vedea si cum pierde poli ... naspa!!!

tudor
1st April 2005, 14:20
:D :D

puiule, cred ca ne confunzi. tu cu cine tii ?

Carlos Gambino
1st April 2005, 15:05
Iar dupa revolutie aceeasi suporteri de care tu te iei s-au revoltat si au facut scandal mare dupa un meci cu Dinamo aranjat. Iar dupa aceea stadionul a fost suspendat mult si bine... Ati facut voi asa ceva?
Pai noi nu aveam nevoie sa facem, pentru ca nu am aranjat meciuri cu Dinamo si Steaua ! :drak:

2. Da-mi un SINGUR meci de dupa acel moment in care Bacaul a facut blat cu Steaua sau Dinamo. Iti spun eu ca nu ai sa gasesti.
Meciurile cu un "oarecare" caracter "amical" au fost nenumarate la Bacau...chiar si recent ! Daca tu nu le-ai vazut, asta nu inseamna ca nu au existat, ceea ce ma face sa cred ca ori esti ignorant, ori te-au mintzit prietenii ca te duc la meciurile Bacaului si te-au dus la meciurile Aerostarului... :drak:

3. Aserviti lui Jiji in ce fel? Cam am vandut jucatori? Jucatorii au vrut sa plece, clubul a vrut sa ia bani, unde e problema? Iar in meciul tur am fost egalati in min 94, deci nu se pune problema de aranjament.
Esti sigur ?! :D L-am vazut la tv si nu stiu ce sa cred...dar totusi, a fost blat sigur ! :drak:

Asa ca mai gandeste-te inainte sa insulti o echipa... Macar Bacaul a avut o echipa a orasului in div. A, nu a trebuit sa o importe...de unde oare?
Cel putin noi nu cumparam locuri in div.A...btw, de ce ti-e rusine cel mai mult ? De faptul ca ati cumparat, cu bani rupti de la gura contribuabilului, locul in div.A sau pentru faptul ca mai demult pe stadion se striga in draci: Dinamo, Dinamo ! :drak: De ce nu mai strigati si acum ? :drak: Uite la Craiova se striga tot timpul: Stiinta, Stiinta ! Si li s-a implinit visul ! :D Nu ar trebui sa va fie rusine cu istoria voastra...doar suntetzi pui de razeshi ! :D Oricum, daca ar fi dupa Seche, probabil ca acum v-ati numi Steaua Bacau ! :drak:

llcosmin
1st April 2005, 15:57
Pai noi nu aveam nevoie sa facem, pentru ca nu am aranjat meciuri cu Dinamo si Steaua ! :drak:

Si atunci de ce te iei de suporterii Bacaului? Ei au demonstrat mult mai multe decat voi...


Meciurile cu un "oarecare" caracter "amical" au fost nenumarate la Bacau...chiar si recent ! Daca tu nu le-ai vazut, asta nu inseamna ca nu au existat, ceea ce ma face sa cred ca ori esti ignorant, ori te-au mintzit prietenii ca te duc la meciul lui Bacau si te-au dus la meciurile Aerostarului... :drak:
Esti sigur ?! :D L-am vazut la tv si nu stiu ce sa cred...dar totusi, a fost blat sigur ! :drak:

Asta nu e un raspuns... Nu ai spus nici un meci si doar vorbesti sa te afli in treaba. Iar daca crezi ca meciul cu Steaua a fost blat, chiar nu ai nici o treaba cu fotbalul si, sincer, nu stiu de ce ma mai obosesc sa iti raspund...
Bacaul chiar a respectat momentul 0 si asta s-a vazut in meciurile cu Bistrita sau Ceahlaul care au fost pe bune in ultimele sezoane.
In fine, repet, exemple! Nu vorbe aruncate in vant...


Cel putin noi nu cumparam locuri in div.A...btw, de ce ti-e rusine cel mai mult ? De faptul ca ati cumparat, cu bani rupti de la gura contribuabilului, locul in div.A sau pentru faptul ca mai demult pe stadion se striga in draci: Dinamo, Dinamo ! :drak: De ce nu mai strigati si acum ? :drak: Uite la Craiova se striga tot timpul: Stiinta, Stiinta ! Si li s-a implinit visul ! :D Nu ar trebui sa va fie rusine cu istoria voastra...doar suntetzi pui de razeshi ! :D Oricum, daca ar fi dupa Seche, probabil ca acum v-ati numi Steaua Bacau ! :drak:
Eu am fost unul din acei contribuabili ai bacaului si nu mi-e rusine deloc. Dimpotriva, cred ca a facut foarte bine ce a facut... Si merg la meciurile bacaului de peste 10 ani de zile si nu am auzit vre-odata sa se strige "Dinamo"...dar repet, vorbesti sa te afli in treaba fara sa ai habar...
Cat despre rusine, am scris eu undeva ca mi-e rusine de ceva??

simpson
1st April 2005, 18:17
Si o echipa penibila bate acasa doar daca primeste ajutor de la "albitru", asa-i? V-a arbitrat un moldovean, stie craciunescu de ce. Helesteanu e moldoveanu.
Esti un foarte fin observator... mare pisicher Craciunescu, asta!!! Dupa ce a acordat un penalty gratuit in finala Cupei din '91 Craiovei(cred ca stii care-au fost finalistele :D ), pregatindu-si terenul pentru postul de presedinte al pomenitei formatii, s-a gandit sa se revanseze si-a inceput sa ne-acorde brigazi favorabile : campionatu' trecut la pitesti, la oradea, la bistrita, campionatu' asta cu steaua... Da' , na, tre' sa vorbeasca si omu', daca are gura... :rosu:

Carlos Gambino
1st April 2005, 19:34
Si atunci de ce te iei de suporterii Bacaului? Ei au demonstrat mult mai multe decat voi...
Suporteri ?! Care ?! Unde ?! Avetzi si de-aia ? :drak: Maine, poimaine o sa-mi spui ca avetzi si voi galerie cu ultrasi si tot tacamul ! :drak: Am si eu o intrebare: de unde va sustineti echipa ? Din dreptul tastaturii ?! :drak: Pentru ca pe la stadionul "Seche" nu prea dati...poate doar la meciurile cu "suratele" voastre "S+D" ! :drak:
Btw, ce draq ne-ati demonstrat, ca mai facut curios ?! Ca se poate si fara "coloana vertebrala" ? Merci, dar nu suntem curiosi ! "Mersul tarash" nu se impaca cu "teoria evolutiei"... :drak:

Si merg la meciurile bacaului de peste 10 ani de zile si nu am auzit vre-odata sa se strige "Dinamo"...dar repet, vorbesti sa te afli in treaba fara sa ai habar...

Pai asta-i problema ! Tu mergi la meciuri de vreo 10 ani...iar eu de 25 ! :D Din cauza asta nu ai auzit "vre-odata"...probabil razeshii au lasat mandria deoparte si au considerat ca trecutul trebuie ingropat...dar strigatura a ramas si acum ca un ecou care te zgarie la ureche ! :mda: Dar nah, eu ma aflu doar putzin "in treaba" pe aici si plec..."fara sa am habar" ! :drak:

llcosmin
1st April 2005, 21:29
Moshu, tu mergi de 25, dar de cate ori ai dat pe la Bacau? Io nu spun nimic despre ce a facut si cum a facut Poli pentru ca nu vreau sa aberez fara sa stiu. Tu insa aberezi de zor...

PS. Si oricum se pare ca esti in urma rau cu informatiile..stadionul se numeste din nou Municipal de aproape un an, dar ce stiu eu la cei numai 10 ani de mers, nu?

samor03
1st April 2005, 22:59
1 Solist. Doua Goluri Diferenta.

florynus
1st April 2005, 23:16
Bate Poli :ok: . Nu conteaza diferenta doar cele 3 puncte. Hai Poli /hello /hello /hello .

simpson
1st April 2005, 23:21
Carlos, tataie, vezi matale mii si mii de suporteri bacauani pe forum care nu se regasesc si in numarul de spectatori??? Si nu numarul anilor pe gradene da si valoarea observatiilor... parerea mea... si am si eu ceva ani de "stadion"; asta nu-nseamna ca trebuie sa lovesc in cei mai tineri... V-ati aprins degeaba, hai, strangeti-va mainele, si nu cu usa!!! :D

Carlos Gambino
1st April 2005, 23:28
Moshu, tu mergi de 25, dar de cate ori ai dat pe la Bacau? Io nu spun nimic despre ce a facut si cum a facut Poli pentru ca nu vreau sa aberez fara sa stiu. Tu insa aberezi de zor...
Cand veneam eu la Bacau, tu erai in clasa a 5-a si incasai nota 4 cu indulgentza, la Limba Romana... :drak: Daca vrei pot sa "aberez" pana maine dimineatza, dar mai bine o las dupa meci...va fi mult mai placut sa "aberez" dupa un 5-0 pt Poli ! :drak:


PS. Si oricum se pare ca esti in urma rau cu informatiile..stadionul se numeste din nou Municipal de aproape un an, dar ce stiu eu la cei numai 10 ani de mers, nu?
Chiar nu itzi dai sema cand cineva e ironic ?! :D Trebuie sa-ti desenez ? :drak:


Carlos, tataie, vezi matale mii si mii de suporteri bacauani pe forum care nu se regasesc si in numarul de spectatori??? Si nu numarul anilor pe gradene da si valoarea observatiilor... parerea mea... si am si eu ceva ani de "stadion"; asta nu-nseamna ca trebuie sa lovesc in cei mai tineri...
Simpson, cred ca e frig rau la tine in Springfield, nu-i asa ? :drak: Itzi dau un sfat: caciula e secretul inteligentzei precoce, foloseste-o ! :drak: Caciula, pt ca inteligentza trebuie conservata ! :drak:

llcosmin
1st April 2005, 23:37
Intr-adevar, mai bine o lasi dupa meci... sau poate dupa inca 25 de ani, poate mai inveti ceva..

MariusTM
1st April 2005, 23:48
Bate POLI fara drept de apel!!!!3-0

GeKuRA
1st April 2005, 23:57
Bacaul are aparare buna .. nu se stie .. e posibil si un egal...

simpson
1st April 2005, 23:58
Carlos, ar fi foarte bine dac-ai incerca tu sa protejezi sinapsele de curentul ce vajaie prin interiorul cutiei ucrainiene... Si nu, IL nu de la Ilfov vine... :D

be@
2nd April 2005, 01:49
Voi astia care prognosticati scoruri iluzorice,gen 5-0 ,ar trebui sa va mai interesati ce aparare arte Bacaul ! Va spun eu:are a treia aparare,dupa Steaua si Otelul,luand 14 goluri in 17 etape! Asa ca mai usor cu prognosticurile voastre!Se vede ca va pricepeti la fotbal,nevoie mare! :no:

Hai Bacaul!

Kolea
2nd April 2005, 03:40
Mai, asta de be@ de zor! Tu invata sa scrii mai intai, apoi mai vorbim si despre "prognosticuri" la fotbal! LOL!

Poli forever! UNU solist (ce conteaza "prognosticul"? Hahaha!)
:yeah:

Carlos Gambino
2nd April 2005, 09:47
Carlos, ar fi foarte bine dac-ai incerca tu sa protejezi sinapsele de curentul ce vajaie prin interiorul cutiei ucrainiene...
De ce ?! Ai simtit si tu ceva prin procesor ? :drak: Pai ala e cooler-ul mah copilu' lui Holmer ! :drak: Apropos, Lisa ce mai face ? :rolleyes: :drak:

simpson
2nd April 2005, 11:30
Carlos,te-as ruga sa folosesti stilul asta de scris doar cu puberii tai amici de pe mirc, nu si aici, sau cel putin nu atunci cand mi te adresezi. Oricum, ti-ai dovedit limitele... numele personajului e Homer, si nu altfel. Hai, ca deja discutia a deviat extrem de mult, era vorba despre un meci...

Carlos Gambino
2nd April 2005, 13:47
Carlos,te-as ruga sa folosesti stilul asta de scris doar cu puberii tai amici de pe mirc, nu si aici, sau cel putin nu atunci cand mi te adresezi.
Mah da-o draq ! :drak: Pai de ce ? Te-ai suparat ?! Vezi ca cine se supara primul, ii taiem nasul ! :drak:
..Sau poate vrei si tu sa ma dai in judecata pt calomnie ! :D Parca mai era un dezaxat pe aici care se batea cu boltzaru-n piept...poti sa-l contactezi, sa-ti ofere consultantza juridica... :drak:


Oricum, ti-ai dovedit limitele... numele personajului e Homer, si nu altfel.
Nah, aici nu ma bag...e domeniul tau... :drak:
Btw, tu care personaj il reprezintzi ? Sau esti toata familia la un loc ?! :o: Ce oameni dom'le ! :mda:

simpson
2nd April 2005, 14:32
Mah da-o draq ! :drak: Pai de ce ? Te-ai suparat ?! Vezi ca cine se supara primul, ii taiem nasul ! :drak:
..Sau poate vrei si tu sa ma dai in judecata pt calomnie ! :D Parca mai era un dezaxat pe aici care se batea cu boltzaru-n piept...poti sa-l contactezi, sa-ti ofere consultantza juridica... :drak:
Nah, aici nu ma bag...e domeniul tau... :drak:
Btw, tu care personaj il reprezintzi ? Sau esti toata familia la un loc ?! :o: Ce oameni dom'le ! :mda:
Eu vorbesc, eu aud... Revino-ti, mai baiatule, si-ncearca sa scrii romaneste!!! E chiar asa de greu pentru tine, o persoana cu atat de multa experienta??? Oricum, bune tare glumele tale, cred ca m-am tavalit vreo jumatate de ora, parca esti caricaturistu' din prosport, asa umor inspirat practici !:drak:
Hai, mai bine pregateste-te sa mergi la meci, cheama doctorii sa-ti dea jos camasa asta care te cam incomodeaza... :evil:

be@
2nd April 2005, 14:51
Mai, asta de be@ de zor! Tu invata sa scrii mai intai, apoi mai vorbim si despre "Poli forever! UNU solist (ce conteaza "prognosticul"? Hahaha!)

Esti janic!Te legi de o greseala de scriere?

Carlos Gambino
2nd April 2005, 14:56
Eu vorbesc, eu aud...
Daca tot ai adus vorba de camashi si doctori, cred ca ar trebui sa apelezi la amandoua de urgentza ! :drak: Btw, in timp ce "vorbesti si tot tu auzi", nu ti se pare cateodata ca mai auzi si o pasarica ciripind ! :drak:

...si-ncearca sa scrii romaneste!!! E chiar asa de greu pentru tine, o persoana cu atat de multa experienta???

Nah, ca nu mi-am dat seama ! :D Am vorbit pana acum in dialectul "swahilli de banat", obisnuit fiind de acasa ! :drak: Regret ca te-am pus intr-o postura delicata...stiu cat de neplacut e sa vorbeasca cineva cu tine si sa nu intzelegi o iota ! :rolleyes: "E grele" tinere, "e grele" rau... :drak:

ce_bine_e
2nd April 2005, 14:59
da chiar ca e jalnic.... ce mai eu cand tst aici fac ortografie?...ia vezi!

simpson
2nd April 2005, 15:21
Esti penibil, baietas... cred ca stii ce-am vrut sa-ti spun, da' te legi ca proasta de calorifer. Intentionez sa te tratez cu sictir maxim, daca nu vrei sa-ntelegi ceea ce te-am rugat civilizat... mai departe, din pacate, m-am lasat tarat intr-o discutie care nu-mi face placere. Am incheiat subiectul, daca vrei sa continui sa vorbesti despre orice altceva decat meciul de azi, n-ai decat s-o faci. Tu alegi...

be@
2nd April 2005, 17:24
Gooooooooooooooool BACAU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marquise MGP
2nd April 2005, 17:26
excelent golul bacauanilor...dupa ce au incercat poarta si lau intins bine pe portarul gazdelor la faza imediat urmatoare au inscris printrun sut la coltul lung.

Angelina Jolie
2nd April 2005, 17:34
Oare tampitii de la Tvr Cluj care au bagat in locul acestui meci, un meci de bachet feminin intre 2 echipe de lesinate, si jucat cu o sala goala s-au gandit ca nici macar pe clujeni nu ii intereseaza? HUOOOOO tvr Cluj.
FORZA POLI TIMISOARA!

Ultras
2nd April 2005, 17:44
Bacaul pe cale sa omoare entuziasmul Timisoarei. Si asta cu foarte multi jucatori tineri...

King of Hell
2nd April 2005, 18:12
Bacaul pe cale sa omoare entuziasmul Timisoarei. Si asta cu foarte multi jucatori tineri...

Ar fi tare :D

Quartz@nu
2nd April 2005, 18:13
poate dupa acest meci le mai ies banatenilor fumurile din cap .....si sa tina minte ca moldovan si contra daca erau cu adevarat buni (eu cred ca sunt la menopauza :happy ), nu ajungeau in campionatul lui mitica asa ca .....asta este doar inceputul mai urmeaza infrangeri fiti siguri de asta ,iar despre campioni la anu` ? .....si la multi ani :evil:

fia
2nd April 2005, 18:13
Pana una alta e 1-1 :D
Iar au dat gol pe final :)

Catalanul
2nd April 2005, 18:16
ce final fia? este de abia minutul 60 ;) hai cu golu' 2, tre s-o bage si moldo in ate :yeah:

Gabriel
2nd April 2005, 18:16
buna echipa au avut National astia.
gigel & gabi :D

be@
2nd April 2005, 18:18
buna echipa au avut National astia.
gigel & gabi :D

Taci ,ma!Pe bune???

fia
2nd April 2005, 18:18
Eh...am citit si eu minutul aiurea.... Ca am televizorul langa mine, dar nu mai uit, mai trag cu ochiul din cand in cand si tin sonorul inchis :D
Pana una alata e 2-1 pt poli, deci...... fara cometarii :evil:

Catalanul
2nd April 2005, 18:19
2-1 pentru POLI :yeah: gol Romeo Stancu :yeah: hai cu golu' 3... tre' sa marcheze si moldo neaparat :D

Gabriel
2nd April 2005, 18:19
frumos golul lui Romeo Stancu. Ca in curtea scolii l-a dat...ca nu l-a presat nimeni. :D

ps : pe bune, bea ! :p

Paul
2nd April 2005, 18:21
wtf la Bistrita pe TVR2 a intrat un meci de baschet !

**** TVR

fia
2nd April 2005, 18:22
Sigur nu ai apasat tu vreun buton de la telecomanda :D?

Gabriel
2nd April 2005, 18:22
Catalane, la ce radio asculti meciu ? Cine comenteaza ? Mitica Pelican ? :D :D :D

bogdan30
2nd April 2005, 18:23
ala nu comenta dinamo?

Catalanul
2nd April 2005, 18:34
Catalane, la ce radio asculti meciu ? Cine comenteaza ? Mitica Pelican ? :D :D :Dmeciul il ascult la radio total sport :rolleyes: dar ma tine la curent corrado cu noutatile, ca astia sunt in urma rau de tot :D

Gabriel
2nd April 2005, 18:39
ala nu comenta dinamo?

nu. Ion Ghitzulescu comenta pe Dinamo. :ok:

bine...nici Mitica Pelican nu comenteaza pe Timisoara...dar imi place mie cum suna numele sau.

ps : nu cred ca mai da Moldo gol :rolleyes:

bogdan30
2nd April 2005, 18:40
cel mai fain era de departe ilie dobre,sau mai este?

Gabriel
2nd April 2005, 18:42
da. este si acum. doar ca acum e naspa...ca meciurile sunt la ore diferite. pe vremuri era marfa...cand erau 9 meciuri la aceiasi ora....si erau 9 comentatori + comentatorul coordonator.

bogdan30
2nd April 2005, 18:43
urla dobre gol cu 5 minute inainte si se oprea cu vreo 10 dupa :D

Gabriel
2nd April 2005, 18:53
da :D

----

Frumos meci a fost in dupa-masa asta. Mi-a placut ca la final...toata lumea juca pentru Moldovan..de ca si cum ii mai lipseste un gol si ia gheata de aur :D
Bacaul o echipa foarte buna. Daca n-ar fi dat atatia jucatori pe la Steaua...cred ca acum se luptau pentru cupa UEFA.

Rechinul Ucigas
2nd April 2005, 18:55
Bravo Poli !

bogdan30
2nd April 2005, 18:58
chiar si Bacaul,Gabriel?

Gabriel
2nd April 2005, 19:00
pai da. eu cred ca ieseau in primele 5...la ce jucatori buni au avut. mie mi-a placut mereu de FCM Bacau. ce ? azi au jucat rau ? si nu putem spune ca au aliniat primul 11.

bogdan30
2nd April 2005, 19:04
da :D

----

Frumos meci a fost in dupa-masa asta. Mi-a placut ca la final...toata lumea juca pentru Moldovan..de ca si cum ii mai lipseste un gol si ia gheata de aur :D
Bacaul o echipa foarte buna. Daca n-ar fi dat atatia jucatori pe la Steaua...cred ca acum se luptau pentru cupa UEFA.


nu,eu ma refeream la prima parte,a fost o gluma,oricum ai dreptate la chestia cu Bacaul

uti2102
2nd April 2005, 19:09
3 goluri cu adevarat frumoase. Poli pastreaza shanse sa depasheasca pe Dinamo la final.

THE HUN
2nd April 2005, 19:10
Meci greu dar de acum incolo toate o sa fie la fel pe Dan Paltinisanu,bine ca cele 3 pct. au ajuns in dreptul lui Poli si au mai ramas 36 pct. de acumulat.Bacaul o echipa buna si productiva ,2 ocazii dintre care 1 gol.

Gabriel
2nd April 2005, 19:10
alpopa...asta doar daca pierde Dinamo 7-8 meciuri in acest retur :D

THE HUN
2nd April 2005, 19:24
alpopa...asta doar daca pierde Dinamo 7-8 meciuri in acest retur :D
Greu de crezut sa se intample treaba aceasta dar nu imposibil.

litza
2nd April 2005, 20:12
Felicitari Poli!
Salvati provinicia!

DD-Viola
2nd April 2005, 20:14
Bravo Poli !

Gabriel
2nd April 2005, 20:17
Felicitari Poli!
Salvati provinicia!

ce provincie ? nu e adevarata capitala acolo ? parca asa credetzi voi :evil:

Mihai
2nd April 2005, 20:18
Exact ca la meciul din Bucuresti au fost condusi cu 1-0 si au batut cu 2-1! Bravo lor, am vazut multa determinare la ei!

florynus
2nd April 2005, 22:20
Mi-au cam tremurat chilotziii in prima repriza dar pana la urma am castigat. Bravo Poli /hello /hello /hello

apparte
2nd April 2005, 22:40
Mah,v-au chinuit juniorii Bacaului!Oricum,ati batut meritat si ati ajuns la 24 de puncte.Daca faceti etapa viitoare 27 va apropiati de Dinamo /hello si pana la sfarsit...cine stie? :ok:

miril
2nd April 2005, 23:53
Daca nu Cara Marin... Succes P.Oli!

ADelPiero
3rd April 2005, 01:37
felicitari Poli pt victorie :yeah: ... tine`o tot asa :cool:

simpson
3rd April 2005, 11:35
Mda... felicitari, ati meritat punctele, insa numai pentru jocul din repriza secunda.

tudor
3rd April 2005, 11:44
Mesajele noastre:
http://www.poliaektimisoara.ro/diverse/mesaje.jpg
Se pare ca observatoru' Alex. Boc a facut scandal si ameninta cu razbunarea (probabil 1 etapa suspendare a stadionului) :degete:

Galeria Bacaului s-a pierdut prin muntzi ? :drak:

llcosmin
3rd April 2005, 13:45
Am fost siguri in aparare, dar mult prea firavi la mijloc si in atac, permitand timisorenilor sa preseze foarte mult, golurile venind inevitabil. Ma bucura doar faptul ca am gasit inlocuitori pentru Goian si Baciu.

uti2102
3rd April 2005, 13:49
Adik ce Scandal sa faca ?! A injurat cineva pe cineva ?! E o tzara libera shi potzi sa protestezi atat timp cat nu aduci jigniri.

be@
3rd April 2005, 13:57
Daca nu Cara Marin... Succes P.Oli!

Succes?Glumesti,Miril! Cum sa le urez succes,cand mi se rupe inima in mine de fiecare data cand inscriu tradatorii ?Din partea mea,daca s-ar putea, sa se duca direct in divizia C !

tudor
3rd April 2005, 14:08
Fiind prosteste pe un stadion afiliat la FRF n-ai voie sa iei la pppp FRF-ul....cam asa ceva...

Be@: vezi ca de la ciuda asta poate faci ci inima, poate chiar si mori. Mai bine vezi-ti de ale tale, nu ne mai purta noua de grija. Ca azi-maine ajungeti sub linia de 13 :rosu:

be@
3rd April 2005, 14:15
Be@: vezi ca de la ciuda asta poate faci ci inima, poate chiar si mori. Mai bine vezi-ti de ale tale, nu ne mai purta noua de grija. Ca azi-maine ajungeti sub linia de 13 :rosu:

Nici o sansa sa ajungem sub linia de 13......

semmaka
3rd April 2005, 15:06
Succes?Glumesti,Miril! Cum sa le urez succes,cand mi se rupe inima in mine de fiecare data cand inscriu tradatorii ?Din partea mea,daca s-ar putea, sa se duca direct in divizia C !


Tu cu ce pseudo-gandesti cand ii faci tradatori?

be@
3rd April 2005, 15:24
Mesaj al galeriei lui FC National:

"OLAROIU,CARAMARIN,COMAN,POPA

TRADITIE,ONOARE=VALORI MORALE
PT.VOI-DOAR VALORI MATERIALE"

tudor
3rd April 2005, 15:37
Si replica lui Olaroiu, de dupa meci:

- Au fost însă în tribună şi fani ai Naţionalului care au afişat un banner în care vă acuzau că aţi lăsat sărăcia "bancarilor" pentru banii Timişoarei. Cum comentaţi?
- Nu ştiu dacă erau suficient de mulţi suporteri ca să poată ţine acel banner. :yeah:

:D :degete: :D :degete: :D

be@
3rd April 2005, 15:44
Si replica lui Olaroiu, de dupa meci:

- Au fost însă în tribună şi fani ai Naţionalului care au afişat un banner în care vă acuzau că aţi lăsat sărăcia "bancarilor" pentru banii Timişoarei. Cum comentaţi?
- Nu ştiu dacă erau suficient de mulţi suporteri ca să poată ţine acel banner. :yeah:

:D :degete: :D :degete: :D

Un nesimtit,care a uitat de unde a plecat!
Acei cativa suporteri trebuie respectati!

tudor
3rd April 2005, 15:52
V-a spus-o Olaroiu, v-o repet si eu! Olaroiu v-a salvat de la colapsul financiar! Cine are urechi sa auda, aude...

Si nu ma mai aburi ca trebuia respectati! Au fost tzarani! L-au injurat ca la usa cortului! Inclusiv cand se tinea momentul de reculegere! Au putut sa taca 1000 de timisoreni, unii chiar si beti, si nu au putut sa taca megaultrasii Nationalului ? Mai scuteste-ne ca esti chiar penibil!

miril
3rd April 2005, 15:54
Be@, eu vad putin altfel lucrurile. Fiecare are dreptul sa mearga mai departe, desi comentariul lui Oli mi-se pare o lovitura sub centura data suporterilor nostri. Nu ma asteptam din partea lui. Poli este o echipa simpatica, daca o comparam cu multe alte echipe, de aceea, din partea mea,...succes P.Oli!

ADelPiero
3rd April 2005, 16:02
pana in vara merg cum merg... dar, dupa ce pleaca COntra si Vio ... nu`i mai vad bine ;)

semmaka
3rd April 2005, 16:03
Be@, eu vad putin altfel lucrurile. Fiecare are dreptul sa mearga mai departe, desi comentariul lui Oli mi-se pare o lovitura sub centura data suporterilor nostri. Nu ma asteptam din partea lui. Poli este o echipa simpatica, daca o comparam cu multe alte echipe, de aceea, din partea mea,...succes P.Oli!


Daca nu respecti nu te astepta sa fii respectat. Pentru tot ce a facut Olaroiu pentru voi trebuia sa-i afisati un banner de multumire, nu unul care sa-i arate obrazul. V-a ajutat si in ceasul al 12-lea cand a fost transferat la Poli. Da, a fost transferat, nu a venit pe gratis. Si voi, ca niste destepti ce sunteti l-ati injurat ca la usa cortului. S-au auzit si la televizor unele injuraturi. Los Platanos, cei 3 pensionari si 10 copii plus duzina de oameni asa-zisi normali s-au gasit sa se ia de antrenorul care v-a scos din anonimat. Daca nu era Olaroiu nici nu auzeam vreodata sa National si acum nu simpatizam cu National. Incercati sa vedeti dincolo de plecarea lor in grup la Poli. Chiar v-a scos din cacao.

be@
3rd April 2005, 16:05
Miril,din momentul in care tm. ne-a luat un intreg lot,cu jucatori si antrenori pt. o suma modica,pentru mine a devenit cea mai urata echipa ,alaturi de steaua!Nu are rost sa ma ascund dupa deget!

miril
3rd April 2005, 16:13
Be@, iti respect parerea. Totusi, nu-i vina lor, ci a lui... Stiu dar nu vreau sa spun!!!
Semakka, te-a intrebat cineva sa-ti dai cu parerea? In 96-97 nu-l aveam pe Olaroiu. In anii de glorie ai Progresului, cand aveam mii de suporteri, nici nu era nascut. Si nici tu. Lasa-l pe Olaroiu "pe mana noastra", caci noi il stim mai bine decat...altii. Pai n-a inceput el sa antreneze la P.Oli?

tudor
3rd April 2005, 16:16
Be@, e explicabil sa fii anti steaua si dinamo, ca ei luau jucatorii cy japca. Daca nu veneau, ajungeu in armata, in cea mai penala unitate posibila...

Comparativ, clubul Poli a propus clublului FC National un targ. PRESEDINTELE IORGULESCU A ACCEPTAT si targul s-a facut. Nu am venit sa ii luam cu fortza, sa ii rapim, intelegi ? Ce naiba e asa de greu de inteles ? Ia-l la pppp pe Iorgulescu, ca a acceptat!

miril
3rd April 2005, 16:21
Tudor, perfect de acord cu tine.

tudor
3rd April 2005, 16:38
Mersi. Si daca il convingi si pe be@ ca am dreptate, dau o bere virtuala, ca prin Bucuresti sigur nu calc io prea curand :cool:

miril
3rd April 2005, 16:40
Eu ar trebui sa vin din...Stockholm. Dar daca vom juca finala Cupei...

baden
3rd April 2005, 18:18
Felicitarile mele pentru Poli !!! Sper sa joace echipa cat mai bine pana la finalul campionatului.

Imi pare rau de greselile clare din aparare facute de bacauani ... si sper ca in continuare sa-si "limpezeasca" jocul la mijloc si in atac.
Oricum am observat ca bacaul a jucat putin mai bine cu Poli decat a facut-o in ultimele doua etape ... sper ca in jocul urmator sa joace mult mai bine.

semmaka
3rd April 2005, 19:20
Be@, iti respect parerea. Totusi, nu-i vina lor, ci a lui... Stiu dar nu vreau sa spun!!!
Semakka, te-a intrebat cineva sa-ti dai cu parerea? In 96-97 nu-l aveam pe Olaroiu. In anii de glorie ai Progresului, cand aveam mii de suporteri, nici nu era nascut. Si nici tu. Lasa-l pe Olaroiu "pe mana noastra", caci noi il stim mai bine decat...altii. Pai n-a inceput el sa antreneze la P.Oli?


Asa e cum zici tu, mai ****ril. Tu ii stii pe toti, esti prieten de pahar cu iorgulescu, ai amintiri din vacanta petrecuta cu Oli si acum esti gelos ca omul s-a saturat sa mai stea la o echipa ce nu e in stare sa mai aiba acei mii de suporteri, o echipa ai carei jucatori nu au nici bani de benzina, o echipa cu galerie angajata (Los Platanos) cu carte de munca etc.


Si daca tot esti destept, pe tine cine te-a intrebat ceva de meciul Poli - Bacau? Vezi ca sunt topicuri cu echipele tale, pleaca acolo si-ti da cu parerea cat vrei.

tendogz
3rd April 2005, 19:24
poze de la meci la http://ns.edc.ro/poli/

be@
3rd April 2005, 19:34
Asa e cum zici tu, mai ****ril. Tu ii stii pe toti, esti prieten de pahar cu iorgulescu, ai amintiri din vacanta petrecuta cu Oli si acum esti gelos ca omul s-a saturat sa mai stea la o echipa ce nu e in stare sa mai aiba acei mii de suporteri, o echipa ai carei jucatori nu au nici bani de benzina, o echipa cu galerie angajata (Los Platanos) cu carte de munca etc.




Ei, uite ca echipa asta,pana sa ne-o decimati voi,fara suporteri si fara ca jucatorii sa aiba bani de benzina,v-a batut pe unde v-a prins.Ei,ce spui de asta????

semmaka
3rd April 2005, 19:37
Ei, uite ca echipa asta,pana sa ne-o decimati voi,fara suporteri si fara ca jucatorii sa aiba bani de benzina,v-a batut pe unde v-a prins.Ei,ce spui de asta????


Am mai spus-o cu N ocazii, National alaturi de Sportul sunt singurele din Bucuresti care merita tot respectul. Cand ne-a batut National cu 4-1 in tur, i-am aplaudat. Dar nu despre asta se discuta, ci despre felul unora de a-si manifesta ciuda, frustrarea si ura pe acest forum fata de un om care a facut atatea pentru National. Parca sunteti prea mici pentru a intelege, nu stiu care e problema voastra.

llcosmin
3rd April 2005, 19:42
Eu sunt de acord ca Olaroiu a facut atatea pentru National si nu merita injurat de suporteri... Dar nici din partea lui nu e frumos sa jigneasca suporterii unei echipe la care totusi s-a lansat ca antrenor. Prin asta a demonstrat ca nu prea are caracter.

semmaka
3rd April 2005, 19:48
Eu sunt de acord ca Olaroiu a facut atatea pentru National si nu merita injurat de suporteri... Dar nici din partea lui nu e frumos sa jigneasca suporterii unei echipe la care totusi s-a lansat ca antrenor. Prin asta a demonstrat ca nu prea are caracter.


Daca o luam pe logica asta nici suporterii nationalului nu au caracter, pentru ca au afisat un banner de toata jena.

bogdan30
3rd April 2005, 20:00
bre de aia mere tzara asta asa bine cu oameni ca voi.care parte nu o intelegeti?national a luat banul si jucatorii au venit la timisoara.se intampla in toata lumea chestii din astea daca nu stiati,faptul ca au avut o evolutie buna la national nu inseamna ca scrie pe ei "national pe viatza".in rest bafta in continuare,imi pare rau ca nu aveti bani sa cumparati realul cu tot cu perez :)

miril
3rd April 2005, 20:03
Mai Semmaka, spui lucruri penibile. Si stii tu ce este si mai penibil? Ca tu nu-ti dai seama. Un suporter ca tine nu face cinste Timisoarei! Dar ce-mi pierd eu timpul...

bogdan30
3rd April 2005, 20:06
cu tot respectul ar trebui propus sa cumparam si suporterii nationalului,la cati sunt ma gandesc ca nu poate fi asa mult-imi car scuze poate o gluma proasta dar nu m-am putut abtine de la rautatzi :drak:

be@
3rd April 2005, 20:09
Macar bine c-ai realizat tu singur cat de proasta e gluma...

bogdan30
3rd April 2005, 20:10
dar pierduratzi cum ar zice oltenii si simtul umorului...

semmaka
3rd April 2005, 20:14
Mai Semmaka, spui lucruri penibile. Si stii tu ce este si mai penibil? Ca tu nu-ti dai seama. Un suporter ca tine nu face cinste Timisoarei! Dar ce-mi pierd eu timpul...

Vorbe care vin de la un suporter ce injura omul ce le-a scos echipa din anonimat, deci vorbe care nu valoreaza doi lei.

Bafta National in Cupa, sa bateti pe Dinamo.

THE HUN
3rd April 2005, 20:20
Problema nu este caracterul lui Oli pentru ca el pe unde a fost atat ca jucator cat si antrenor si-a facut cu brio treaba,problema este ca noi sa intelegem ce inseamna fotbalul profesionist si tot ce se invarte in jurul acestui fenomen.Fotbalul profesionist inseamna ca toti cei implicati sunt platiti pt. aceasta activitate si deci pleci acolo unde esti platit mai bine sau cel putin platit pentru treaba care o depui.Asa ar trebuii sa-i facem pe toti romanii care au plecat din Romania la cules de capsuni tradatori numai pentru simplul motiv ca n-au ramas acasa sa lucreze pt. un patron roman.

bogdan30
3rd April 2005, 20:35
dupa filozoful "becali"nu ai dreptate :evil:

miril
3rd April 2005, 20:38
Semmaka, eu am spus deja ca faci declaratii penibile. Nici macar n-ai rabdare sa citesti sa vezi cine a spus ce. Daca ai face acest efort s-ar putea sa ai surprize...surprize. Da Bogdane, gluma a fost proasta, dar macar ai recunoscut-o de la inceput, fiind, deci, pe jumatate iertata. Noi progresistii adevarati nu suntem de cumparat, de aceea am ramas asa de putin, in ciuda unei istorii decente, pe care nu multe echipe o are. Ca sa nu mai vorbesc de fotbalistii crescuti si lansati de noi, de-a lungul timpului. Noi nu suntem de cumparat si nici nu ne vom gudura daca echipa va fi preluata de altii, indiferent daca au capitalul lui Abramovici. O chstiune de caracter, as zice. A bon entendeur, salut! Repet, cum spus-ö de multe ori pana acum, respect, Timisoara. Cat despre unii suporteri decalarati... Adica, cu alte cuvinte...n-am cuvinte. Seara buna!

bogdan30
3rd April 2005, 20:42
sa dea al de sus sa batetzi dinamo,bafta

miril
3rd April 2005, 22:06
Merci, Bogdan!

THE HUN
3rd April 2005, 23:08
Semmaka, eu am spus deja ca faci declaratii penibile. Nici macar n-ai rabdare sa citesti sa vezi cine a spus ce. Daca ai face acest efort s-ar putea sa ai surprize...surprize. Da Bogdane, gluma a fost proasta, dar macar ai recunoscut-o de la inceput, fiind, deci, pe jumatate iertata. Noi progresistii adevarati nu suntem de cumparat, de aceea am ramas asa de putin, in ciuda unei istorii decente, pe care nu multe echipe o are. Ca sa nu mai vorbesc de fotbalistii crescuti si lansati de noi, de-a lungul timpului. Noi nu suntem de cumparat si nici nu ne vom gudura daca echipa va fi preluata de altii, indiferent daca au capitalul lui Abramovici. O chstiune de caracter, as zice. A bon entendeur, salut! Repet, cum spus-ö de multe ori pana acum, respect, Timisoara. Cat despre unii suporteri decalarati... Adica, cu alte cuvinte...n-am cuvinte. Seara buna!
Miril ce spui tu aici tare seamana cu "noi nu ne vindem tara" si prin spate se vindeau chiar copii in strainatate.Pe de alta parte vrei sa spui ca tu doresti ca Nationalul sa fie un club amator cu jucatori care dimineata trag la saiba si dupamasa sa aiba meci si sa intoarca spatele la banii oferiti pt.fotbal optand pt.saiba.Nici Iliescu nu mai foloseste chestia cu "sarac da cinstit" pt. simplul motiv ca e expirata.

THE HUN
3rd April 2005, 23:16
dupa filozoful "becali"nu ai dreptate :evil:
Mai repede o sa invete rottweilerul meu dialectul swahili decat sa ajunga jiji filozof. O fi el bun in afaceri dar la gandit,scris,citit si oral in limba romana e repetent si pt. imaginea lui ar trebuii sa-si angajeze un purtator de cuvant.

miril
3rd April 2005, 23:32
N-ai inteles, Hun. Daca echipa va fuziona cu...Poli T spre ex, eu am incetat sa sustin noua echipa. In schimb, daca Liviu Galan, progresist vechi si capitalist...pe bune, sau un altul va/vor prelua echipa, atunci va fi altceva. La asta m-am referit. Ce este greu de inteles? Cat despre Iliescu, nu mie trebuie sa-mi soptesti. Ceva, totusi, mi-as dori de la noul actionar al Progresului, daca ar fi asa, sa fie o persoana sau sa reprezinte o institutie economica serioasa, asupra caruia sa nu planeze acuze de spalarea banilor negri. Altfel mai bine lipsa. Mai bine fara echipa, dar mandru si...cu constiinta impacata. Sa fie clar, Progresul este una din echipele defavorizate de sistemul totalitar, de aceea a si pierdut suporterii. De ce? Pentru ca era echipa BNR, o institutie care simboliza capitalismul in ochii Odiosului, pe care tu vad ca, pe buna dreptate, capitalismul adica, il ridici in slavi. Te va mira, dar sunt adeptul capitalismului functional si nu cu cel de iz de Dambovita sau... Stiu, dar nu vreau sa spun. Cu alte cuvinte, ai gresit persoana, Hun-ule. Mai bine te-ai orienta prin zona. Ai avea mai mult succes sa-ti propaghezi ideile de...piata.

bogdan30
4th April 2005, 00:04
scuze hun am pus gresit ghilimelele

THE HUN
4th April 2005, 00:07
N-ai inteles, Hun. Daca echipa va fuziona cu...Poli T spre ex, eu am incetat sa sustin noua echipa. In schimb, daca Liviu Galan, progresist vechi si capitalist...pe bune, sau un altul va/vor prelua echipa, atunci va fi altceva. La asta m-am referit. Ce este greu de inteles? Cat despre Iliescu, nu mie trebuie sa-mi soptesti. Ceva, totusi, mi-as dori de la noul actionar al Progresului, daca ar fi asa, sa fie o persoana sau sa reprezinte o institutie economica serioasa, asupra caruia sa nu planeze acuze de spalarea banilor negri. Altfel mai bine lipsa. Mai bine fara echipa, dar mandru si...cu constiinta impacata. Sa fie clar, Progresul este una din echipele defavorizate de sistemul totalitar, de aceea a si pierdut suporterii. De ce? Pentru ca era echipa BNR, o institutie care simboliza capitalismul in ochii Odiosului, pe care tu vad ca, pe buna dreptate, capitalismul adica, il ridici in slavi. Te va mira, dar sunt adeptul capitalismului functional si nu cu cel de iz de Dambovita sau... Stiu, dar nu vreau sa spun. Cu alte cuvinte, ai gresit persoana, Hun-ule. Mai bine te-ai orienta prin zona. Ai avea mai mult succes sa-ti propaghezi ideile de...piata.
Cand o sa gasesti unul care sa imbogatit prin munca cinstita sa ma anunti si pe mine,vorba aia daca muncesti nu ai timp sa castigi.Una din regulile de baza in afaceri e sa nu spui tot adevarul .Dar pe de alta parte spune-mi si mie cei cinstit in lumea asta.In privinta lu Progresul n-am spus niciodata ca e sau a fost o echipa favorizata dar nici mai defavorizata ca altele din afara cuplului Steaua-Dinamo. P.S. M-am gandit ca pe la Stockholm mai e loc in piata pt. ideile mele ca aici unde stau nu prea mai este loc.

miril
4th April 2005, 00:28
Vezi ca m-ai inteles gresit din nou. Era vorba de piata...capitalista, ce altceva? Hun, recunoaste ca te-ai repezit un pic si m-ai luat putin drept de la...stii tu ce am vrut sa spun. De fapt, suntem in aceiasi barca si pe Bega si pe Dambovita si pe Mälaren, daca vrei. Cum am spus dintotdeauna, respect, Timisoara, succes P.Oli si hai Progresul!
Activitatea economica de...piata implica luari de riscuri si, uneori, dar nu preponderent, activitati economice la limita legalului. Cred ca suntem de acord, mai ales ca pot folosi si marota ca pe un milionar in euro/dolari/lire sterline sa nu-l intrebi de provenienta primului milion, ca de restul iti va povesti spontan, cu placere si mandrie. Concluzia, numai capitalist sa nu fii! Sau? Sa ma mai gandesc. Sa preiau Progresul, sa nu-l preiau?

THE HUN
4th April 2005, 00:46
Vezi ca m-ai inteles gresit din nou. Era vorba de piata...capitalista, ce altceva? Hun, recunoaste ca te-ai repezit un pic si m-ai luat putin drept de la...stii tu ce am vrut sa spun. De fapt, suntem in aceiasi barca si pe Bega si pe Dambovita si pe Mälaren, daca vrei. Cum am spus dintotdeauna, respect, Timisoara, succes P.Oli si hai Progresul!
Activitatea economica de...piata implica luari de riscuri si, uneori, dar nu preponderent, activitati economice la limita legalului. Cred ca suntem de acord, mai ales ca pot folosi si marota ca pe un milionar in euro/dolari/lire sterline sa nu-l intrebi de provenienta primului milion, ca de restul iti va povesti spontan, cu placere si mandrie. Concluzia, numai capitalist sa nu fii! Sau? Sa ma mai gandesc. Sa preiau Progresul, sa nu-l preiau?
O.K.,se pare ca avem aceleasi idei dar pe dialecte diferite asa ca daca suntem la un numitor comun sper ca o sa faceti pe hingherii in groapa.MULTA BAFTA in continuare Nationalului si tie la fel.

miril
4th April 2005, 01:18
Merci, asemenea!

tsebi
4th April 2005, 08:33
pe aici lumea se cearta pt olaroiu si nu stiu ce...alte treburi. nu ma bag ca aici eu am inteles ca ar trebui sa-mi spun parerea despre meciul POLI-bacau. a fost un meci destul de frumos, pt campionatul nostru chiar un meci bun, cu multe ocazii pentru ambele echipe. desi bacaul a condus cu 1-0 nu pot spune ca au controlat jocul ci din contra, poli, cu cateva exceptii a fost stapana pe joc. aceasta echipa FCU POlitehnica Timisoara, cu jucatorii pe care ii are, si cu antrenorul actual, indiferent de unde au venit este o echipa solida. mai este de lucru la ea, dar oricum, este o echipa solida, foarte greu de invins.sper sa aibe succes si in celelalte meciuri. cred ca poate termina campionatul pe locurile 5-4. Hai Poli!!

24-DON
4th April 2005, 15:43
Ne -au mancat nervii moldovenii, urata echipa :headbang: numai in careu. Bine c-am scapat :) . Pe ei, pe ei, pe mama lor............. pe brasov :happy

semmaka
4th April 2005, 18:17
Merci, asemenea!

Penibili sunt cei care incearca sa jigneasca pocind nick-ul altuia. Dar sa trecem la Olaroiu. Daca e sa ma iau dupa declaratiile tale de pe acest topic, geniale de altfel, nu penibile ca ale mele, Olaroiu trebuia sa-si gaseasca un loc de munca la restaurantul lui Iorgulescu, sa continue sa bage bani in echipa ca aceasta sa supravietuiasca, toate astea ca cei 100 de suporteri prezenti meci de meci in Cotroceni sa nu fie suparati pe Oli si sa nu-l injure. Unde naiba ai vazut tu antrenor care sa bage bani la club in loc sa fie platit? Ce conditii sunt astea? Si voi il condamnati ca a plecat la un alt club care-i ofera conditii? Si nu a plecat pe gratis, au venit bani multi in visteria clubului vostru. Cand a plecat la Steaua nu ati luat nici un leu pe el. Eu zic sa nu va mai agitati, iar tu miril sa o lasi mai moale cu aberatiile si sa cobori cu picioarele pe pamant. Acte de caritate nu prea se mai fac in lumea asta. Poli a fost corecta cu National, a platit ce a luat de la voi. Nu aveti ce reprosa nimanui de la Poli. Iar lui Oli sa-i faceti statuie.

miril
4th April 2005, 21:07
Nu te lasi de...penibil. O casatorie fericita! Vezi sa nu fii acuzat de bigamie, caci se pare ca ti-am cazut cu tronc si ma cam vrei. Ai tu ce ai cu mine. Te pomenesti ca ma iubesti si ma ceri de consoarta? Si tot ii dai inainte cu Oli, ca si cum ar fi antrenat Poli din stadiul embrionar si ca si cum eu i-as fi contestat dreptul sa antreneze o alta echipa decat Nationalul. Dai impresia ca suferi de dislexie si pe deasupra mai si delirezi cand ma citezi! De aceea, poate, cand citesti, nu citezi bine. Nu mai vreau sa fac speculatii. Daca cineva merita o statuie in Cotroceni acesta ar fi Viorel Mateianu. Fotbalist, antrenor si om de exceptie, secerat de boala si umilit de un sistem totalitar, impartasind in multe privinte soarta clubului care l-a consacrat. Necunoscand istoria acestui club, nu ar trebui sa faci declaratii depreciative despre numarul suporterilor din Dr. Lister. Nu te pricepi la istoria fotbalului din tara ta, taci din gura, cel putin, si respecta trecutul. Oli a gresit intr-un singur punct, nu trebuia sa faca declaratia ofensatoare la adresa contestatarilor. Cunoscand, sper eu, traditia clubului bancar si stiind situatia delicata de a fi suporter al unei echipe fara suport, ar fi trebuit sa dea dovada de mai multa psihologie, sensibilitate si intelegere, lasand reactia de frustrare si usor exagerata a fanilor fara a comenta-o. Psihologic, ii dadea mana. In definitiv, la FC National i s-a dat posibilitatea sa isi arate talentul de antrenor, deci el si clubul sunt chit. Cat despre statuie, nici vorba. Pai n-are nici Ozon, nici Kluge statuie, oameni trecuti in lumea dreptilor, de ce am face satuie unui om in viata, care este, de fapt la inceputul unei cariere, ce-i drept promitatoare. Pai am sugerat eu sa-i faca timisorenii statuie lui Dobos? Ceva mai mult respect, domnul Semmaka! Daca nu cumva cer prea mult. In acest caz, imi cer scuze, anticipat, ca am fost prea optimist.

be@
4th April 2005, 21:14
Excelent spus,Miril !