PDA

View Full Version : Etapa 26: Otelul Galati - CS Turnu Severin 2-0



Shinnok
7th April 2013, 17:02
13 Aprilie 2013, 17:00 - Digi

Shinnok
7th April 2013, 17:07
2 solist

megastar
7th April 2013, 19:37
2 solist

Cred ca a vorbit doar antipatia pentru Otelul.

Shinnok
7th April 2013, 19:38
nu, da' Severin e pe loc retrogradabil.

megastar
7th April 2013, 21:47
nu, da' Severin e pe loc retrogradabil.

N-are cum sa bata Severinul la Galati.

delaoltenia
8th April 2013, 14:06
egalitate

Hard
8th April 2013, 21:16
Valoarea acestor echipe este egala. Otelul joaca totusi acasa. Daca nici cu severin nu castiga...

megastar
9th April 2013, 10:19
Valoarea acestor echipe este egala. Otelul joaca totusi acasa. Daca nici cu severin nu castiga...

E Costea al vostru acolo. Nu avem sanse.

Hard
9th April 2013, 22:52
E prea prost ca sa va puna probleme.

Leo
10th April 2013, 12:16
1 solist.

Tim
10th April 2013, 17:59
Valoarea acestor echipe este egala. Otelul joaca totusi acasa. Daca nici cu severin nu castiga...Deci daca nici cu severin nu castiga......shefu', cum sa nu te doara burta?:happy

cip
10th April 2013, 19:59
pe cine dreq intreg la minte ar interesa un meci intre Drobeta si Galati...:confused:

fl0o
11th April 2013, 00:24
pe cine dreq intreg la minte ar interesa un meci intre Drobeta si Galati...:confused:pe tim...

Insinuezi ceva?

Hard
11th April 2013, 01:37
2 dintre cele mai neinteresante echipe din liga.

Doctor_Satan
11th April 2013, 09:17
pe cine dreq intreg la minte ar interesa un meci intre Drobeta si Galati...:confused:

Ca bine zici. :happy
Atunci se explica de ce tim va urmari cu sufletul la gura acest meci.
Si daca tot ai mentionat, tu cu Hard ce faceti pe aici? Tolling sau va intereseaza meciul? :D

Tim
11th April 2013, 09:45
Va e dor de mine asa-i? Am reusit!:ok:
V-am intrat in subconstient . Acum va uitati la Dunare cum creste si va ganditi la mine.


Ce bun sunt!/hello

megastar
11th April 2013, 09:45
pe cine dreq intreg la minte ar interesa un meci intre Drobeta si Galati...:confused:


2 dintre cele mai neinteresante echipe din liga.

Sa mor de va inteleg. Tot spuneti ca Otelul e neinteresanta si totusi postati mai mult pe aici decat la cluburile voastre. Am tot repetat, nu ne gasiti interesanti, ignorati-ne.

Tim
11th April 2013, 09:46
Nu putem mah, ne plictisim si altii de care sa radem nu am gasit.:))

megastar
11th April 2013, 10:58
Nu putem mah, ne plictisim si altii de care sa radem nu am gasit.:))

Mda, sigur, continuati sa va mintiti. Otelul a devenit obsesia voastra si nu puteti sta o zi fara aceasta echipa.

*Coco*
11th April 2013, 12:37
Grigoras o comite iara, X:D Nu de alta, dar nu stie sa joace in fata echipelor din subsolul clasamentului. Daca Viitorul i-a calarit din toate pozitiile, acelasi lucru o va face si Severinul.

megastar
11th April 2013, 12:53
Grigoras o comite iara, X:D Nu de alta, dar nu stie sa joace in fata echipelor din subsolul clasamentului. Daca Viitorul i-a calarit din toate pozitiile, acelasi lucru o va face si Severinul.

Daca renunta la obsesii de genul Stromajer poate nu va fi asa.

Doctor_Satan
11th April 2013, 13:59
http://onlinesport.ro/forum/newreply.php?do=newreply&p=3767316
Nu, nu era dor de trolling. Desi e drept ca nu in fiecare zi gasesti oameni care sunt in extaz cand altii sufera dupa calamitati.
Si care-i legatura intre cresterea Dunarii si tine? Bei mai multa bere numai in speranta ca-i maresti debitul?

P.S. Am auzit ca niste oameni au murit dupa alunecari de teren. Ai grija sa nu lesini din cauza extazului.

J86
11th April 2013, 14:03
Cui ii pasaaaaaa????/:D
Saaaaaa vinaaaaaaaa CUPAAAAAAAAAAA LAAAAAAAAA GALATIIIIIIIIIIIIIIIIIII http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/winner/smileys-winner-268658.gif (http://www.picgifs.com/smileys/)
Sa vinaaaaaaa CUpaaaaaaaaaaaaaaa....Saaaaa vinaaaa Cupaaaaaa...Saaaa vinaaaaaaa CUpaaa LA Galatiiiiiiiiiiiiii http://i47.tinypic.com/14t4oso.gif

Tim
11th April 2013, 14:07
Indianul se plange ca e scump corentul in galati si se gandeste sa o taie. Era si timpul.:D

Doctor_Satan
11th April 2013, 14:11
Si ce legatura mai are acum indianul cu Otelul? Iar te bucuri de falimentul firmei? Alt fetish nu ai?
Pe violatorii de oi ii mai inteleg, ca sunt singuri la stana. Dar tu ce scuza ai pentru bucuria asta nebuna pentru tot ce se intampla rau pe undeva? Esti trist ca nu mai este site-ul rotten.com?

Tim
11th April 2013, 14:24
Ce site e ala satano?:o:

Doctor_Satan
11th April 2013, 15:03
De ala care-ti poate produce placere doar tie. Cu morti proveniti din accidente si alte chestii de genul.
Ca sa-ti treaca dorul, da si tu un search pe google dupa "natural disasters victims". Asta o sa-ti lumineze ziua cu siguranta.

Tim
11th April 2013, 18:21
doctor satan , nickul nu ma recomanda!
Probabil asta e si motivul pentru care nu am auzit pana acum de el.:rolleyes:

nayram
11th April 2013, 19:39
un gest demn de echipa otelul! Daca au reusit ei sa fure un titlu, asta cu magazinele a fost floare la ureche!
http://www.rtv.net/suporteri-sau-hoti-fanii-echipei-otelul-galati-au-jefuit-un-magazin-din-ialomita-video_75103.html

Hard
11th April 2013, 20:12
Suna a rusinica...
Un eveniment asemanator a fost acum 11-12 ani cand suporterii stelisti au devastat magazine in Galati si au ruinat florile tiganilor din Tiglina 1.
Niciun suspect retinut:D

fl0o
11th April 2013, 23:44
Va e dor de mine asa-i? Am reusit!:ok:
V-am intrat in subconstient . Acum va uitati la Dunare cum creste si va ganditi la mine.:happy
... uof Domane! De cine sa ne fie dor, ai lipsit candva?

Si sa stii ca Dunarea cand creste cativa metri nu ne afecteaza pe noi, pe galateni (nu stiu cine ti-a bagat asta in cap)... e un fapt divers, daca nu mentionai tu nici nu-mi dadeam seama ca a crescut.

Doctor_Satan
12th April 2013, 08:27
doctor satan , nickul nu ma recomanda!
Probabil asta e si motivul pentru care nu am auzit pana acum de el.:rolleyes:

Nu, te recomanda doar felul in care jubilezi cand se intampla ceva rau altor oameni. :rolleyes:


:happy
... uof Domane! De cine sa ne fie dor, ai lipsit candva?

Si sa stii ca Dunarea cand creste cativa metri nu ne afecteaza pe noi, pe galateni (nu stiu cine ti-a bagat asta in cap)... e un fapt divers, daca nu mentionai tu nici nu-mi dadeam seama ca a crescut.
Lasa-l ca el spera sa se inunde Galatiul, ca asta-i un fetish de-al lui.

whiteLion
12th April 2013, 09:54
si ca sa vorbim si despre meci, cred ca Severinul nu va lua bataie de la Otelul, am inteles ca au revenit cei 3 accidentati la echipa (Stoica, Dananae si Durimel) si oricum au un moral bun dupa ce au batut Vasluiul....asa ca X sau 2

ps: la ce fotbal joaca eu cred ca se afla pe o pozitie mincinoasa oltenii mei

Doctor_Satan
12th April 2013, 10:47
De ce sa vorbim despre meci? Nu trambitau toti pe aici ca nu-i intereseaza meciul?

whiteLion
12th April 2013, 11:43
pai cam 90% din ce se discuta pe intern nu este concret despre meciuri/fotbal ci doar șicane, atacuri, defulări idioate....

megastar
12th April 2013, 13:13
si ca sa vorbim si despre meci, cred ca Severinul nu va lua bataie de la Otelul, am inteles ca au revenit cei 3 accidentati la echipa (Stoica, Dananae si Durimel) si oricum au un moral bun dupa ce au batut Vasluiul....asa ca X sau 2

ps: la ce fotbal joaca eu cred ca se afla pe o pozitie mincinoasa oltenii mei

Iar noi avem multi accidentati.

Tim
12th April 2013, 14:13
Ati observat tactica lui Megastar?

In permanenta posteaza o tampenie pe threadul lor doar pentru ca acesta sa fie tot timpul vizibil. Daca cineva posteaza pe alt thread , imediat vine si el cu o postare noua.


Atat de jalnic.:headbang:

Doctor_Satan
12th April 2013, 14:48
Ati observat cum pe orice thread despre Otelul apare si unul care blesteama echipa, locuitorii Galatiului si moldovenii? Iar daca nu s-a mai scris de mult timp in vreu thread despre Otelul, deschide el unul?

Atat de jalnic. :sad:

*Coco*
12th April 2013, 15:50
Daca renunta la obsesii de genul Stromajer poate nu va fi asa.

Stai sa vezi tu din toamna ce obsesie o sa aiba cu fiusu cand o sa vina la voi in vara:))
Cand o sa vedeti petard aia de jucator evoluand meci de meci:D

megastar
12th April 2013, 16:00
Ati observat tactica lui Megastar?

In permanenta posteaza o tampenie pe threadul lor doar pentru ca acesta sa fie tot timpul vizibil. Daca cineva posteaza pe alt thread , imediat vine si el cu o postare noua.


Atat de jalnic.:headbang:

Tu esti mai prezent pe topicurile Otelului decat mine. Eu sunt jalnic ca postez pe topicurile echipei mele?

fl0o
12th April 2013, 23:33
Ati observat tactica lui Megastar?

In permanenta posteaza o tampenie pe threadul lor doar pentru ca acesta sa fie tot timpul vizibil. Daca cineva posteaza pe alt thread , imediat vine si el cu o postare noua.:groggy: Sunt convins ca alta treaba nu are.

cip
13th April 2013, 10:15
Ati observat tactica lui Megastar?

In permanenta posteaza o tampenie pe threadul lor doar pentru ca acesta sa fie tot timpul vizibil. Daca cineva posteaza pe alt thread , imediat vine si el cu o postare noua.


Atat de jalnic.:headbang:
de multa vreme...
plini de trucuri ieftine,galatenii astia :D

megastar
13th April 2013, 13:58
de multa vreme...
plini de trucuri ieftine,galatenii astia :D

Eu tot nu inteleg de ce sunteti lasati sa faceti atat offtopic. Ati reusit sa stricati si acest subiect.

On topic
Oțelul, așezare: 4-3-3
Grahovac - Cojoc, Sîrghi, Benga, Murgoci - Iorga, Neagu, Filip - Marquinhos, Vancea, Stromajer
Absenți: D. Popescu, G. Giurgiu (accidentați), Z. Ljubinkovici, G. Paraschiv (incerți)

CS Severin, așezare: 4-4-2
Panagopoulos - Olah, Asanovici, Tătaru, Djalilov - Tobă, Hasanovici, Vranjkovici, Brata -Thomas, Fl. Costea
Absent: Dorel Stoica (incert)

cip
13th April 2013, 16:23
Eu tot nu inteleg de ce sunteti lasati sa faceti atat offtopic. Ati reusit sa stricati si acest subiect.

eu nu inteleg unde-s milioanele din CL...ati furat si ati cotizat mai departe,altfel nu-mi explic :D

Tim
13th April 2013, 16:37
eu nu inteleg unde-s milioanele din CL...ati furat si ati cotizat mai departe,altfel nu-mi explic :D

Eu nu il inteleg pe indianul ala, ce mai asteapta ca sa plece?:D

Hingherul
13th April 2013, 16:38
hai bre Timule ca imi faceam griji. nu fluiera ala inceputul meciului daca nu apareai :D

Tim
13th April 2013, 16:58
Azi cine ii fura la centru?:rolleyes:


Hinghi, ai citit ultimul meu articol "Insemnele Severinului interzise pe stadionul otelului?" :))

Farmecul Vietii
13th April 2013, 17:42
Interesanta repriza, doua bare si alte ocazii.Ce grindina, cre'ca se intrerupe!

Hingherul
13th April 2013, 17:56
bre Timule, parca ai paie in papusa aia, zau asa. :(
eu am vrut sa-ti zis so schimbi decand cu apelul ala dar mi-a fost jena :D

cip
13th April 2013, 18:10
Eu nu il inteleg pe indianul ala, ce mai asteapta ca sa plece?:D
o mai fi ramas ceva de furat,sau a fost furat si asteapta sa recupereze...naiba stie :D

Hingherul
13th April 2013, 18:15
daca nu au fotbal... galatenii au fenomene astronomice.... Fenomen astronomic care se poate observa duminică la Galați (http://www.realitatea.net/fenomen-astronomic-care-se-poate-observa-duminica-la-galati_1158437.html)

2-0 intre timp. arunca papusa aia Timule!

Bobi Cearton
13th April 2013, 18:20
Galatenii isi revin la timp, inaintea meciului din Cupa cu Petrolul.

cip
13th April 2013, 18:29
iaca,bat si ei locul 3 din liga a 2-a...severinenii astia nu trebuiau sa promoveze,dar asa a vrut ****sandu ala...

Lordul
13th April 2013, 19:59
Otelul a jucat corect ! Felicitari !

cip
13th April 2013, 20:09
de data asta,se intampla rar...cam 2-3 pe stagiune,restu-s trucate :D

megastar
13th April 2013, 23:26
eu nu inteleg unde-s milioanele din CL...ati furat si ati cotizat mai departe,altfel nu-mi explic :D

Si totusi continua sa vina astfel de mesaje. Sper ca un moderator sa vada ca aici cineva chiar exagereaza cu offtopicul.
On topic: am obtinut o victorie frumoasa in fata unui adversar ce ne-a permis. Grigoras a mutat genial cu Astafei in atac, ceea ce a dat putere acestui compartiment. 2 goluri si o bara, si probabil se putea obtine mai mult. SA VINA CUPA LA GALATI.

fl0o
14th April 2013, 00:33
SA VINA CUPA LA GALATI.Doar atat imi doresc si eu de la sezonul asta.

Tim
14th April 2013, 09:57
Doar atat imi doresc si eu de la sezonul asta.Ei bine pentru asta ma voi ruga si eu si voi da acatiste; sa nu castigati nimic.:ok:



De ce va lasati prostiti de propaganda, de ce vreti sa castigati cupa ca sa ajungeti iar de rasul europei? Nu stiti ca mai putin de zero puncte nu puteti face?

megastar
14th April 2013, 11:27
De ce va lasati prostiti de propaganda, de ce vreti sa castigati cupa ca sa ajungeti iar de rasul europei? Nu stiti ca mai putin de zero puncte nu puteti face?

Lasati-ne sa va aratam ca putem. In sfarsit Grigoras s-a decis sa bage noii transferati si asta s-a vazut.

Tim
14th April 2013, 11:58
Dar Megastar, voi ati aratat ce puteti. Ati aratat cum se poate fura un campionat cu arbitrii si cu federatia, ati aratat cum se distruge adversarul pana la desfiintare, ati aratat cum se fac exact ZERO puncte in europa, ati aratat cum se pot fura 18 milioane de euro primiti oficial de la UEFA.


Ce dracu sa mai aratati?:(

fl0o
14th April 2013, 14:48
Ce dracu sa mai aratati?:(Ca putem mai mult... de ce sa ne oprim aici?

Hingherul
14th April 2013, 16:03
ceva pentru sufletul lui Tim :D

INCREDIBIL! BLAT demascat pe Facebook? Episod SOCANT la un meci din Liga 1, disputat IERI! (http://www.sport.ro/liga-1/incredibil-blat-demascat-pe-facebook-episod-socant-la-un-meci-din-liga-1-disputat-ieri-vezi-cum-pariaza.html)

Cea mai noua astfel de intamplare s-a intamplat chiar ieri, in Romania, la meciul dintre Otelul si Severin...

http://www.gsp.ro/usr/imagini/2013/04/13//567583-pariu-otelul-severin.jpg

Hard
14th April 2013, 18:54
Agențiile de pariuri au evitat în ultimul moment pierderi importante în timpul unui meci desfășurat sâmbătă în Liga I, datorită unor zvonuri care au circulat pe rețelele de socializare.

Bookmakerii au blocat parierea pe cartonașe roșii la meciul dintre Oțelul și CS Turnu Severin (2-0), după mai multe informații care indicau faptul că în repriza secundă în caseta tehnică va fi înregistrată și o eliminare, pentru care fotbaliștii din lotul Severinului ar fi pariat suma totală de 20.000 de lei, după cum anunță Sport Total FM.

Așa s-a și întâmplat. Sergiu Neacșa a fost introdus de antrenorul oaspeților, Jerry Gane în minutul 54 al partidei, iar după numai cinci minute petrecute pe teren a încasat primul cartonaș galben, în urma unui fault făcut la mijlocul terenului. Peste numai 12 minute, severineanul a comis o nouă infracțiune inutilă și a fost eliminat de centralul Rusandu.

Casele de pariuri ar fi retras pariul după ce înaintea și în timpul meciului s-a pariat intensiv pe această opțiune.

Tim
15th April 2013, 09:18
Daca nu in acest meci atunci cand?


Deci notam inca un blat glorios.

megastar
15th April 2013, 11:58
Daca nu in acest meci atunci cand?


Deci notam inca un blat glorios.

Sincer ma asteptam sa ignori mesajele stelistilor. La faza asta chiar s-au umplut de ridicol. Sper ca nu vrei sa detaliem toata chestia asta.

fl0o
15th April 2013, 14:38
:happy Hai sa declaram facebook prima putere in stat.

depresnyak
15th April 2013, 17:05
Eu am citit pe facebook ca la un meci din liga a 5-a s-a pariat masiv ca in pauza vor ciocni puisorii lu' tanti Maricica -avea o motata cuibarul pe linia de 16, si ca vor iesi 4 albi, 2 porumbaci si 3 violeti (pedigree local, nu poti pentru care sa...). S-au facut bani frumosi pe chestia asta, dar nu a plecat nimeni cu tescaraul plin acasa; o sedinta ad hoc a consiliului de administratie a Adevaratei Poli, convocata in jurul bicicletelor, a decis in unanimitate sa li se prelungeasca contractele jucatorilor Rotariu, Baban, Velcea, Batranu, Giuchici, Pelici etc, pentru ca anul viitor se va ataca promovarea in esalonul secund (cazul nefericit in care se vor reusi doar 2 fuzionari in vara).