PDA

View Full Version : Etapa 18: Universitatea Craiova - Sportul



ADelPiero
20th March 2005, 16:58
Sambata, 2 aprilie 2005: Universitatea Craiova - Sportul, ora 17:00, National TV (in tur 0-2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Seahawk
20th March 2005, 19:44
pronostic : 1
dupa ce au aratat la Constanta, cred ca oltenii o sa castige si ei meciu' asta, sa scape de ghinioane :( si sper ca oltenii sa castige in continuu :D pana la meciu din Cupa contra lui Farul :evil: :drak:

fia
20th March 2005, 19:53
Cred ca a venit vreamea si pentru o victorie a Craiovei. Au suferit destul.
In plus trebuie sa recupereze, sa faca baremul, ca sa nu plece pe minus la anul.

inter
20th March 2005, 19:58
sa-l vedem pe Panduru ... cum va debuta ... sper ca victorios !

THE HUN
20th March 2005, 21:18
Am votat pt Craiova dar sincer vorbind e un meci de 1 X 2.

Catalanul
20th March 2005, 23:37
the hun are dreptate, este un meci de 1X2 dar poate-si revine craiova si castiga :rolleyes: oricum si sportu' are sansa sa, deci greu de pronosticat :)

Quartz@nu
21st March 2005, 00:16
1 mai mult ca sigur si incepe renasterea Stiintei........ :ok:

tudor
21st March 2005, 00:22
cred ca Siman o sa-si cam rotunjeasca veniturile la acest meci... e ocazia perfecta :rolleyes: sper sa ma insel.

THE HUN
21st March 2005, 02:24
cred ca Siman o sa-si cam rotunjeasca veniturile la acest meci... e ocazia perfecta :rolleyes: sper sa ma insel.
Daca si le rotunjeste ca Mititelu o sa ramana doar cu rotunjimile.

07Ex
21st March 2005, 04:08
Daca Craiova nu va castiga se va indrepta cu pasi mari catre divizia B, dar Sportul dupa meciul de kkt cu Dinamo parca vad ca vor juca la victorie. Meci de 1x2 dar parca vad ca bate Sportul.

Ultras
21st March 2005, 10:11
Cred ca bate Sportul (nu am cum sa cred altceva :drak: ), dar daca se si va intampla inseamna ca Panduru trebuie sa pregateasca de pe acum echipa pentru promovare. Totusi, Craiova ar mai avea o sansa care se numeste Bacau...

Paul
21st March 2005, 20:51
sunt 2 variante

1) Se joaca pe teren ==> bate Sportul
2) Siman continua sa imparta puncte si dupa blatul cu Dinamo merge si unul cu Craiova ==> bate Craiova

inter
21st March 2005, 22:09
Cred ca bate Sportul (nu am cum sa cred altceva :drak: ), dar daca se si va intampla inseamna ca Panduru trebuie sa pregateasca de pe acum echipa pentru promovare. Totusi, Craiova ar mai avea o sansa care se numeste Bacau...

mey se "rasuceste" gigel in "groapa" cand vad postarea asta a ta!
si la Nicu se "sting" luminile... adica Siman vandu meciul si tu o dai in "balarii" ? .. vezi ca "spargi" geamurile din camine! :evil:

baden
22nd March 2005, 00:06
Cred ca bate Sportul (nu am cum sa cred altceva :drak: ), dar daca se si va intampla inseamna ca Panduru trebuie sa pregateasca de pe acum echipa pentru promovare. Totusi, Craiova ar mai avea o sansa care se numeste Bacau...
adica ... ia 3 puncte in meciul cu bacaul si scapa de retrogradare !!! (nu cred ca ajunge)
sau ... cumpara echipa din bacau :) ... !? (loooool) si cine da banii si de unde?
sau ce???

baltazar
22nd March 2005, 02:44
eu merg pe 1 sau x

Seahawk
22nd March 2005, 03:04
sunt 2 variante

1) Se joaca pe teren ==> bate Sportul
2) Siman continua sa imparta puncte si dupa blatul cu Dinamo merge si unul cu Craiova ==> bate Craiova

nu mai terminati mai cu astea? numai blaturi aveti in cap pfff :mda: blat in sus .. blat in jos..

Ultras
22nd March 2005, 09:31
adica ... ia 3 puncte in meciul cu bacaul si scapa de retrogradare !!! (nu cred ca ajunge)
sau ... cumpara echipa din bacau :) ... !? (loooool) si cine da banii si de unde?
sau ce???

Ma refeream la posibilitatea ca Bacaul sa nu ia prea multe puncte in returul asta...

R. O`Sullivan
22nd March 2005, 10:33
Ce rai sunt unii cu Sportul lui Siman...
Doar pentru ca a ``calcat gresit``:D in meciul cu Dinamo nu inseamna ca va face asa in fiecare etapa
Oltenii sunt disperati si asta ar putea sa-i ajute... Intr-adevar un meci de 1X2

dany@
22nd March 2005, 14:48
Sper sa castige Craiova sa scape o draq de ghinionul asta si sa ramina in A ca are de jucat.. daca nu ei atunci Poli Timisoara. pina la urma se va intimpla si asta presimt in urina..
pronostic 1

Ayrton
22nd March 2005, 14:59
hello, domnii moderatori de pe Intern, asta de mai sus e post ce depaseste limita!!!

remus
22nd March 2005, 15:39
Meciul etapei , parerea mea . Bucurestencele au toate meciuri usoare spre banale , iar Poli joaca acasa(deci va castiga) .

Aceasta este ULTIMA SANSA A CRAIOVEI IN DIVIZIA A . O EVENTUALA INFRANGERE ACASA AR ECHIVALA CU ... matineul . Ma rog , se stie treaba asta , dar oltenii nu trebuie sa uite. :)

Ayrton
22nd March 2005, 15:42
Cu noul antrenor Bondrea putem miza lejer 2 la pariuri... din pacate pt olteni, div B e tot mai aproape...

CoolRain
22nd March 2005, 16:38
Craiova nu are decat alternativa victoriei... Cred ca va fi blat, Staicu e dispus sa puna la bataie o adevarata avere pentru a castiga 3 puncte

EDMOND_
22nd March 2005, 16:58
Craiova trebuie sa bata in primul rand la Bacau si la Iasi.... in scurta vreme este posibil ca Bacaul sa devina candidata principala la retrogradare... (stie Ultras ce stie... :D )...

PS Daca Staicu dorea sa aranjeze lucrurile o facea pana acum... saui accepta oferta antrenorilor aia care voiau sa vina la Craiova ( si promiteau ca salveaza echipa) in conditiile in care in care li se asigura "rezolvarea" a doua meciuri...
Nu vreau sa spun mai multe ca Vadim abia asteapta...

PS. Abia maine se va sti 100% numele noului antrenor. Bondrea este doar 98%. :drak:

Ayrton
22nd March 2005, 17:58
Daca nu vreti sa retrogradati ar fi bine ca cele 2 procente de care zici sa fie foarte puternice si sa intoaarca situatia... Cu Bondrea sunteti candidata perfecta la retrogradare.

EDMOND_
22nd March 2005, 18:48
Lasa mah ca ne descurcam noi..Imi dau lacrimile cand vad cati dinamovisti se preocupa de soarta echipei noastre... :drak:

Cred ca daca sunt dinamovisti care ne-ar vrea in continuare in A ...sunt dintre cei care nu s-au grabit swa dea sfaturi... :)

vlad1607
22nd March 2005, 18:50
aia va vor in A pt ca in felul asta Dinamo are asigurate 6 puncte in editia viitoare de campionat :D TRADITIA ce sa-i faci :D

EDMOND_
22nd March 2005, 19:04
Ai devenit livenil , nu are rost sa discutam...

inter
22nd March 2005, 19:11
:drak: :drak: DEX-ule unde esti????? :D

vlad1607
22nd March 2005, 19:16
dc repet poate bagatzi si voi la capatzana..ca sa nu va mai agitati meci de meci si dupa aia sa suferitzi :D

EDMOND_
22nd March 2005, 19:22
vlad, vezi mesajul meu anterior! :drak:

corinutza_88
22nd March 2005, 19:45
sincer mam saturat sa fac pronosticuri aiurea ca de... pana acum numai deastea am facut din pacate...
e un meci foarte greu...
sper ca gigel bucur sa nu prinda o zi buna ca pana aici ne-a fost...
cu toata amaraciunea hai craiova!!!

Ultras
22nd March 2005, 20:54
As prefera ca Gigel sa nu prinda o zi buna la Craiova, dar numai cu conditia sa joace cu Olanda si sa prinda o zi perfecta! :evil:

inter
22nd March 2005, 21:14
de acord ....

EDMOND_
22nd March 2005, 21:30
:drak: :drak: DEX-ule unde esti????? :D

Lasa DEX-ul , nu te da rotund ca nu este cazul.... nu sunt trecute acolo toate regionalismele.... sa inteleg ca nu stii ce inseamna "livenil" ... nu te baga atunci,vad ca altii au descoperit deja... Oricum , de la faza asta cu DEX-ul ai un punct in plus :D

ultras_sportul
22nd March 2005, 21:36
si eu sunt de acord :)

EDMOND_
22nd March 2005, 21:55
ultras_sportul .. bem o bere pe chestia asta? :)
..la meci nu cred ca ne intalnim....

on topic ... Sper sa luam toate punctele puse in joc.

ADelPiero
22nd March 2005, 23:02
cred ca .... mmmmm .........imi este frica sa mai zic aici cand e vb de craiova ...

totusi, sper ca gigel va fi in forma si aici si la nationala ;)

GeKuRA
22nd March 2005, 23:53
X .. atat zic si vreau .. :D:D:D

baltazar
23rd March 2005, 01:35
edmond, ce inseamna ma livenil?
si cate zile ai de cand ai invatat cuvantul asta?
fii sincer!
ha ha ha ha ha

EDMOND_
23rd March 2005, 02:23
Nu inteleg prea bine ce vrei sa spui si esti si off topic.... cuvantul respectiv nu se foloseste in zona in care traiesti tu....

Sper sa se accidenteze gigel la nationala, nu rau, doar atat cat sa nu joace o etapa...

desdemona
23rd March 2005, 02:30
Poate "ii cad rau la stomac" sedintele de yoga sau isi scranteste degetul mic :D
Imi retrag cuvintele, poate face omu' o indigestie si-l am pe constiinta... n-as vrea sa-mi para rau... :D
Si totusi.. cum era aia : "mila mi-e de tine..." :drak:

EDMOND_
23rd March 2005, 02:43
Ma gandeam la o intindere ..... o entorsa , ceva... :drak:

desdemona
23rd March 2005, 03:31
He he he .. s-au vazut cazuri (aparent mai "mici") si la case "mai mari" .. Daca te accidentezi cu cap la degetul mic ... stai pe bara cateva luni, nu numai o etapa :evil:
Dar sa nu anticipam :)


Apropo de starea de sanatate a baietilor, iaca ce zice Gazeta de unii:
Lui Ilie i-a căzut o unghie
Costin Ştucan, Viorel Tudorache
"Tricolorii" au efectuat ieri două antrenamente. Īnaintea şedinţei de pregătire susţinute dimineaţă, medicul lotului, Pompiliu Popescu, i-a consultat pe rīnd pe cei 22 de jucători convocaţi şi a făcut radiografia stării de sănătate a celor veniţi la lot cu probleme medicale.
Florentin Petre
"El are un hematom puternic suprarotulian. Prezenţa sa la meciul cu Olanda nu este īnsă īn pericol. S-a antrenat normal"
Daniel Pancu
"Are o cicatrice provocată de o leziune musculară. Zilele acestea, īncercăm să-i «īn****m» cicatricea printr-un tratament cu infraroşii. S-a antrenat normal şi sperăm să fie bine pīnă sīmbătă"
Viorel Moldovan
"Starea sa e bună. Are o entorsă uşoară pe care a suferit-o la ultimul meci de campionat. S-a antrenat cu restul jucătorilor"
Mirel Rădoi
"A suferit o contuzie la genunchi īn meciul cu Villarreal, īnsă nu ridică probleme deosebite"
Cristian Chivu
"Nu mai are nimic după acea accidentare pe care a suferit-o"
Tiberiu Ghioane
"Starea sa de sănătate este perfectă"
Adrian Ilie
"I-a căzut unghia degetului mare de la piciorul stīng. S-a antrenat normal"


Gata cu gluma.. ca imi amintii de stirile sportive din seara asta si nu vreau sa aduca ghinion :cool:

be@
23rd March 2005, 14:07
Hai Sportul,ca m-ati dezamagit in meciul cu Dinamo!Nu-mi vine sa cred cat de prost ati jucat!Sper sa va revansati in meciul cu oltenii !

Darkslowstar
23rd March 2005, 15:05
Cand ma uit pe stirile de la Craiova nu ma pot abtine sa nu pun un 2 solist. Dar Craiova a dovedit de atatea ori ca e o formatie paranormala asa ca cel mai cuminte e un 1X2.

ultras_sportul
23rd March 2005, 18:01
Eu nu prea am priceput ceva in meciul cu Dinamo!

Parerea mea e ca meciul Craiova - Sportul va fi castigat de echipa ce va avea un pic de noroc mai mult decat adversarul. Asta e impresia mea si nu cred ca altceva va influenta rezultatul final in a deveni 1 sau 2 din firescul x initial :)

THE HUN
24th March 2005, 03:57
Nu stiu ce se intampla la Craiova dar pare haos total,in intersezon ei isi depun candidatura pt. castigarea campionatului si dupa ce incepe campionatul ei sunt Vacanta Mare.

be@
24th March 2005, 12:53
Si se pare ca circul continua!

777
24th March 2005, 13:04
Am fost la meciul lor cu Dinamo, etapa trecuta! Sportu nu prea a aratat nimic, desi sunt echipa valoroasa.... De ce??? :D
La Craiova or sa vina cu gand de victorie, dar o a castige numai experientza! :ok:
2-0 clar!

ce_bine_e
24th March 2005, 14:25
daca craiova ia bataie si in meciu asta 100% retrogradeaza!!! si eu asa sper sa si se intample..oricum etapa viitoare si-o iau in copou:D FORTZA POLI IASI!!!!

ce_bine_e
24th March 2005, 16:21
UNIVERSITATEA CRAIOVA-SPORTUL STUDENTESC 1-2 :yeah:

radcom
24th March 2005, 18:27
Hai STUDENTII!!!!!! :happy :happy :happy
Daca bate sportul aruncam shi pe olteni in groapa.Brasovul shi Apulum sunt deja retrogradate!!! :ok:

inter
24th March 2005, 18:30
ce bine e ...vad ca esti fan al concursului "eu intreb, eu raspund" .... :D:D

ai grija la "intervalul" de 2 ore :drak:

DD-Viola
24th March 2005, 19:15
..Foarte dificil intr-adevar de dat un pronostic , sper sa castige Craiova si sa ramana in div A...iar campionatul urmator sa vedem o "lupta studenteasca" ( Poli-U ) pentru UEFA sau C.L. Hai Craiova !

Angelina Jolie
24th March 2005, 20:20
Cred ca va fi meciul revenirii Craiovei.

Mihai
24th March 2005, 20:21
De vreo 3 meciuri se tot vorbeste de meciul in care Craiova revine...
Deci eu cred ca este un meci de 1 x 2

ce_bine_e
24th March 2005, 20:30
ete fleosc! sincer as vrea sa castige sportu dar mai mult de cat asta as vrea sa castige iasu in meciu cu dinamo

Mihai
24th March 2005, 20:32
"iasu in meciu cu dinamo"

Si noi si noi :ok:

EDMOND_
24th March 2005, 20:41
Iasiul nu era echipa lui Dinamo....!? Intreb si eu, nu dau cu parul...nu mai sunt la curent cu miscarile de trupe in divizia A....

be@
24th March 2005, 20:45
Iasiul nu era echipa lui Dinamo....!? Intreb si eu, nu dau cu parul...nu mai sunt la curent cu miscarile de trupe in divizia A....
Nu era echipa lui Dinamo!A avut 3 jucatori imprumutati ,acum a mai ramas doarv Bogdan Onut,iar in meciul din Copou,cu dinamo,cei imprumutati n-au avut drept de joc,ca sa nu iasa interpretari !

GeKuRA
26th March 2005, 00:09
un X-uletz acolo ... merge ?? :D:D:D

ce_bine_e
26th March 2005, 10:34
da chair is curios cum va retrograda craiova...sper sa nu cumpere un loc in div A:D

Maximus
26th March 2005, 10:35
Ce bine e ca avem din astia printre noi...

ce_bine_e
26th March 2005, 10:36
mai vedeti ca nu am 14...ci 15 ani:D :)))))

ce_bine_e
26th March 2005, 10:39
din astia? ...ce vrei sa zici?

Maximus
26th March 2005, 11:08
Catei care latra de grija altora...

ce_bine_e
26th March 2005, 12:15
mi se pare normal sa ma intereseze ce face craiova atata timp cat e o coontracanditata la retrogradare...ce pe dinamo nu o intereseaza steaua? sau pe rapid? asa si pe poli iasi nu intereseaza ce fac contracandidatele noastre...nu?..parerea mea

Ultras
27th March 2005, 00:51
Daca Piturca il va folosi pe Gigel la fel de mult in meciul cu Macedonia cat la folosit si azi, sunteti mancati :evil: Unde mai pui ca probabil va juca si tanarul Curelea care va avea un moral bun dupa debutul cu gol de la nationala mica...

bazz
28th March 2005, 09:07
Daca venea tatuca Panduru la echipa mai ziceam ca scapa Craiova da' asa...Bate sportu'si etapa viitoare ii ingropam noi in Copou!

GeKuRA
28th March 2005, 15:41
@ Aaroman esti tare :D:D :ok: :ok: :ok:

bazz
28th March 2005, 15:50
Sa citeasca toata lumea msg lui Aaroman! :D :D :D E de bun simt! :ok: :ok:

be@
29th March 2005, 11:01
Se pare ca vedeta Plesan va rata acest meci,posibil si pe cel din Copou.Craiova are sanse din ce in ce mai mici sa se salveze! :evil:
Haide Iasul!!!!

Mihai
29th March 2005, 11:03
Craiova are aceleasi sanse si cu el si fara el! Eu cred ca olteni vor juca chiar mai bine afara super-mega-galacticul Plesan!

L|L|aKu-
29th March 2005, 12:53
Plesan e degeaba ;) s-a vazut si la nationala... da` na... cum era sa-l convoace SI pe Caramarin? pai nu se poate. si 3 de la Poli sunt prea mult... unu trebuie trimis in tribuna, si unu trebuie lasat constant, fara speranta, pe banca de rezerve. 1 in teren ajunge, nu? Noroc cu Adi Ilie, ca tataie Dorinel a luat prea in serios faza cu "omogenitatea" si pasa numai la stelisti...

CoolRain
29th March 2005, 14:39
Craiova nu are cum sa invinga pe Sportul, diferenta de joc intre cele doua echipe este de partea studentilor... Mie mi s-ar parea normala o victorie a oaspetilor. Mai degraba Universitatea poate sa castige la Iasi decat etapa viitoare cu Sportul...
Daca oltenii pierd 3 puncte cu Sportul, atunci o eventuala victorie la Iasi e echivalenta cu 0... Asa ca Stiinta trebuie sa bata cu orice PRET pe Sportul! De aceea o sa pariez in week-end 1 solist pe acest meci.
Sper sa nu inceapa si cu mine careva ca sunt separatist si obsedat... :no:

semmaka
29th March 2005, 14:51
Craiova nu are cum sa invinga pe Sportul, diferenta de joc intre cele doua echipe este de partea studentilor... Mie mi s-ar parea normala o victorie a oaspetilor. Mai degraba Universitatea poate sa castige la Iasi decat etapa viitoare cu Sportul...
Daca oltenii pierd 3 puncte cu Sportul, atunci o eventuala victorie la Iasi e echivalenta cu 0... Asa ca Stiinta trebuie sa bata cu orice PRET pe Sportul! De aceea o sa pariez in week-end 1 solist pe acest meci.
Sper sa nu inceapa si cu mine careva ca sunt separatist si obsedat... :no:

Craiova bate fara emotii. De ce? Staicu si Siman vor avea grija de detalii.

L|L|aKu-
29th March 2005, 16:02
lasa-i semmaka, ca "e amarati". nu vezi ca nu le joaca "geniul", "creatorul de spectacole" plesan? pai cine mai rateaza 11m? cine mai da pase inapoi numa? cine pierde mingea tot timpu si intra la adversari numai cu talpa?

forumisti care tineti cu sportul, ar trebui sa multumiti divinitatii. fara plesan in teren s-ar putea sa scapati fara picioare rupte de la craiova :D

CoolRain
29th March 2005, 19:20
Las, ca vine si randul Timisoarei sa joace cu Craiova... Si atunci Plesan va rupe picioarele celor din teren, iar Mititelu pe ale celor din tribune :P

ultras_sportul
29th March 2005, 19:48
Sunt o multime de detalii contradictorii cu privire la acest meci si efectiv nu stiu ce sa mai zic... sa castige Craiova e visul tuturor oltenilor... daca Stiinta Universitatea pierde cu Sportul atunci este 100% retrogradata... daca invinge pe Sportul sansele de salvare se dubleaza. Sportul sper sa faca un meci bun asta e tot ce ma intereseaza... sa nu repetam prestatia fara nerv din meciul cu Dinamo :)

Hoffa
29th March 2005, 21:25
Plesan e degeaba ;) s-a vazut si la nationala... da` na... cum era sa-l convoace SI pe Caramarin? pai nu se poate. si 3 de la Poli sunt prea mult... unu trebuie trimis in tribuna, si unu trebuie lasat constant, fara speranta, pe banca de rezerve. 1 in teren ajunge, nu? Noroc cu Adi Ilie, ca tataie Dorinel a luat prea in serios faza cu "omogenitatea" si pasa numai la stelisti...
cati "prieteni" ne-am facut la Timisoara pentru ca suporterii Craiovei au facut acel gest cu "Poli in A" iar Craiova le-a dat meciul.Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma apar singur. Cu ce prilej discuta timisorenii acest meci? Cand vad numele Universitatii Craiova, probabil isi amintesc cum au scaptat de retrogradare. Trebuia sa fi facut cum au facut Rapid si Dinamo cand au retrogradat Timisoara, cu rapidistii sint infratiti iar cu dinamovistii poate se vor infrati dupa felul cum ne ataca.
Universitatea Craiova nu este Poli AEK Timisoara sa se salveze blatuind meciuri cu Universitatea dintr-o slabiciune a galeriei craiovene si a prostiei lui staicu , sa beneficieze de menajarea jucatorilor Astrei pentru semifinala cu Dinamo,sa-i aranjeze federatia suspendarea sportului, sau sa dea bani jucatorilor Gloriei Buzau ca sa castige barajul.
Le-a venit un bandit care a dat cateva milioane ca sa spele bani si sa impresioneze "juriul". Dar roata se va intoarce mai repede decat isi imagineaza chiar si cei mai pesimisti dintre timisoreni.
Caramarin si Contra nu joaca pe acelasi post cu Plesan,deci absenta lor nu se datoreaza prezentei lui Plesan.Nu-mi amintesc sa fi rupt picoarele Plesan cuiva,imi amintesc insa cand a fost accidentat de Alexa, acum el a fost cel accidentat, la o cadere , ce-i drept. El intra in concurenta pe post cu Gheoane, Paraschiv,Ov.Petre,Soava,Tararache,Lincar sau alti mijlocasi defensivi.Plesan este mai tehnic decat ceialti si a dat 6 goluri din postura de mijlocas defensiv.
Insa este prea dezordonat in joc pentru a fi jucatorul care sa castige de unul singur soarta unui joc. Cei care fac asta sint jucatori ca Hagi, Balaci, Dobrin ,Ad.Ilie sau poate Mutu daca va reusi vreodata sa duca o viata sportiva. In Romania au fost putini fotbalisti supertalentati, Plesan nu va fi niciodata unul dintre ei. Cu Olanda a fost totusi evident peste Gheoane dar nici nu pot sa spun ca a jucat bine.As prefera sa nu fie convocat Plesan la nationala, macar pana in vara.
Nu cred nici ca este un meci capital, mai sint 12 etape si multe puncte sint puse in joc, indiferent de rezulatul meciului cu Sportul.

Liliacul, Semaka, nu lasati ura si invidia sa va intunece bucuria acestui moment, bucurati-va de acest moment, la anul veti avea probleme mari, nu veti avea bani si veti pierde jucatori ,veti fi pe marginea prapastiei.Tineti minte prezicerea mea.

Hoffa
29th March 2005, 21:32
Sper sa nu inceapa si cu mine careva ca sunt separatist si obsedat... :no:in cazul tau, poate infantilism

Daca Dinel Staicu ar fi dorit folosirea unor "mijloace specifice" ,i-ar fi adus pe Halagian presedinte si Hizo antrenor, oamenii mafiei si ai lui Corleone.
Aducerea lui Bondrea in locul celor doi inseamna ca Universitatea va juca pe teren , nu in culise.Recenta declaratie a lui Corleone spune si ea multe, are un dintre impotriva Craiovei ,de ajutat n-o va ajuta, sper sa nu-i puna prea multe bete in roate ca dusmani, slava Domnului avem din belsug, chiar si printre cei care ar trebui sa ne considere amici sau macar sa nu ne urasca.Asa e in viata, insa viata merge inainte cu bune si rele.

L|L|aKu-
30th March 2005, 00:21
Hoffa, "prieteni" v-ati facut cand ne doreati sa retrogradam anii trecuti. citeste posturile de pe threadurile de aici sau de pe forumul vostru unde nu ma agit sa postez dar mai arunc cate o privire din cand in cand. si plesan chiar nu joaca nimic, si a fost folosit la constructie nu la inchidere, ca doar nu se calca in picioare cu dorinel. deci juca pe postul lui Caramarin.

Pacala
30th March 2005, 06:09
daca suporterii Craiovei v-ar fi dorit retrogradarea n-ar fi pus mesaje Poli in A anii trecuti, iar pe forum voi ati inceput,ca si acum.
Plesan este mijlocas defensiv.Cand va juca Plesan coordonator de joc, va juca si Caramarin portar. :happy

acum jubiliati vazand Craiova in corzi dar ati tacut cand ati ajuns in D, asa ca ciocul mic, sinteti jumatate bragadiru, jumatate national cu bani rafo onesti, dar pentru cat timp? :evil:

Ultras
30th March 2005, 06:40
Poti fi si antiBasescu, cand faci diferenta intre "la folosit" si "la pasune" le scrii la fel, probabil este acelasi lucru pentru tine.

Observatia este corecta, dar pe forum s-a convenit ca scaparile ortografice cauzate de graba sau de tastarea gresita sa fie trecute cu vederea (retine nu e o scuza). Dar daca numai astea sunt argumentele tale inseamna ca esti mic si prostut. Nici nu ma mir la 2 posturi ale tale. Daca esti destept lasa ciocu' mic o perioada pentru a vedea cum se desfasoara lucrurile pe aici, ca altfel nici n-ai sa-ti dai seama cand iti vei primi papara...

PS. Un membru nou in gang-ul simpaticilor...

cuzmy
30th March 2005, 11:42
din pacate pentru suporteri, istorie, adversitate contra miticilor, juvetii anul acesta sunt ca si picati. De anul viitor : www.diviziaB.craiova.ro

bogho
30th March 2005, 13:53
Probabil ca din lotul echipei vor lipsi Plesan si Moti.
Precum si cam toti stranieri adusi in aceasta iarna.


Partida Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc, ce se va disputa la ora 20:00 (televizare Naţional TV) va fi arbitrată de Cristian Balaj, alături de asistenţii Zoltan Szekely şi Cristian Nica, cu Mihai Ene ca rezervă. Observatori sunt Valentin Alexandru şi George Ionescu.

ADelPiero
30th March 2005, 16:17
absenti peste absenti ... in aceste conditii, nu o vad invingatoare pe Craiova:rolleyes:

Hoffa
30th March 2005, 19:27
Mai sint 13 etape si 39 de puncte puse in joc.Cand mai sint inca 39 de puncte,previziunile sint lipsite de sens.
Nu stiu de ce se agita unii timisoreni, e ca in povestea cu drobul de sare asa ca povestea "timisorenilor'' ....
Nu pozitia in clasament, cat jocul de pana acum, ma ingrijoreaza.Bondrea trebuie sa schimbe in bine jocul echipei.Daca va reusi, echipa poate prinde paradoxal , nu numai sa ocupe un loc in prima jumatate a clasamentului ,dar chiar o prezenta in cupa UEFA daca Universitatea Craiova castiga cupa Romaniei sau indiferent de rezulatat daca Dinamo iese campiona.
Meciul cu Sportul este foarte greu datorita absentelor multe din randurile Universitatii.

Vadim
30th March 2005, 19:29
Hoffa, prima reactie a oltenilor la numirea lui Bondrea a fost "Craova e in B". Tu visezi la cupe europene... Te credeam un om mai cu picioarele pe pamint.

Hoffa
30th March 2005, 19:37
asta e impresia ta, sint cu picioarele pe pamant nu topai ca altii sa dau cu capul

Vadim
30th March 2005, 19:40
Deci Craiova se bate la cupele europene acum? Esti fantastic! Supertehnician Bondrea!

Gonzo
30th March 2005, 19:44
Bineinteles :drak:

batem farul acasa si daca ia dinamo campionatul suntem in uefa.... trebuie sa castigam un meci... e asa greu sa batem Farul acasa? :drak:

Hoffa
30th March 2005, 19:44
are doua obiective: un loc in prima jumatate a clasamentului si castigarea cupei Romaniei.
Ai nevoie de explicatii suplimentare?

Vadim
30th March 2005, 19:45
Bineinteles :drak:

batem farul acasa si daca ia dinamo campionatul suntem in uefa.... trebuie sa castigam un meci... e asa greu sa batem Farul acasa? :drak:
Da, e greu. Vezi ultimele doua meciuri cu Farul. Insa teoretic e posibil orice.


are doua obiective: un loc in prima jumatate a clasamentului si castigarea cupei Romaniei.
Ai nevoie de explicatii suplimentare?
Eu am auzit unul. De la Bondrea: evitarea retrogradarii.

DD-Viola
30th March 2005, 19:46
...teoretic mai sant 39 de pct , echipa s-ar putea redresa , ...practic , Bondrea nu-i antrenor pt Craiova , jucatorii sant , ba accidentati , ba in declin de forma ,ba debusolati , ba n-au noroc , deci la pamant...din pacate . Cum vor reusi sa scape din "corzi" ramane de vazut , dar sperante inca mai sant ...Hai Craiova !

Gonzo
30th March 2005, 19:46
Da, e greu. Vezi ultimele doua meciuri cu Farul. Insa teoretic e posibil orice.

parerea mea e ca te inseli, nu sunt elocvente ba din contra ne dau sperante :cool:

ne-au datr 1-0 in cupa si 2-1 in campionat un meci care numai Plesan putea sa il castige pt Farul :no:

Vadim
30th March 2005, 19:48
Eram cu Edmond_ la masa luna trecuta si mi-a spus privindu-ma in ochi, fara sa clipeasca: "Nu se pune problema ca Universitatea sa retrogradeze". Eu l-am crezut. A inceput returul si acum nu prea il mai cred. Cu atit mai putin pe voi cu cupele romaniei si cupele europene...

Gonzo
30th March 2005, 19:50
pai e vorba de maxim 2 meciuri... este posibil si este dupa parerea mea un obiectiv mult mai usor de atins decat salvarea...

Hoffa
30th March 2005, 19:51
Da, e greu. Vezi ultimele doua meciuri cu Farul. Insa teoretic e posibil orice..uiti ca Universitatea Craiova putea pleca cu 3 puncte de la Constanta...dupa ce s-a jucat , e foarte posibil.


Eu am auzit unul. De la Bondrea: evitarea retrogradarii. nu conteaza ce-ai auzit tu,eu ti-am spus ca de fiecare data cand Bondrea a raspuns intrebarilor , a spus atat de campionat cat si de cupa.

Vadim
30th March 2005, 19:52
Eu cred ca e de 10 ori mai important la momentul de fata ca Universitatea sa se ridice in clasament, decit Cupa. A spus-o si Bondrea clar, asta e obiectivul, nu fluturasi pe cimpii ce spune acolo Hoffa.

Dati voi pe siteul Onlinesport cautare "Bondrea cupa" si daca gasiti ceva anuntati-ma si pe mine. Cred ca sint cel putin 3 interviuri cu Bondrea.

Gonzo
30th March 2005, 19:58
pai normal ca e mai importanta salvarea, dar cupa e mai usor de atins ca avem un meci acasa si un meci pe teren neutru... si daca luam in calcul ca dinamo e posibil sa nu prinda finala iar noi avem acasa cu farul intelegi ce vreau sa spun... adica sunt sanse mari, dar bineinteles trebuie sa joace si echipa ceva pe teren

Hoffa
30th March 2005, 19:59
Degeaba ii spui ce declaratii a dat Bondrea. Vadim iti spune ce crede el :D Asta este dialog, n-am timp de pierdut,poate altadata.

Vadim
30th March 2005, 20:00
Hoffa, da-mi tu link cu obiectivul Craiovei Cupa Romaniei si inghit monitorul. Daca nu, pofta buna.

Gonzo
30th March 2005, 20:17
Bondrea a fost numit antrenor la Universitatea!
Conducerea Universităţii a anunţat că īnlocuitorul lui Pavel Badea va fi Marian Bondrea! Dinel Staicu l-a convis pe fostul antrenor al lui FC Bihor să semneze un contract pīnă la vară, cu posibilitatea de prelungire pentru īncă un an. Obiectivele lui Bondrea sunt salvarea de la retrogradare şi cīştigarea Cupei Romāniei.
sursa: prosport.ro 22.03.05

Vadim
30th March 2005, 20:24
Lasa ce zie Dinel. Ca dupa aia s-a sucit. Eu vorbeam de Bondrea, care din cite stiu eu nu a dat pe gura asa ceva.

Gonzo
30th March 2005, 20:25
pai Dinel e patronul si el dicteaza... vorba lui Gigi :happy

stai ca iti caut acum si din gura lui Bondrea

Gonzo
30th March 2005, 20:36
Hoffa, da-mi tu link cu obiectivul Craiovei Cupa Romaniei si inghit monitorul. Daca nu, pofta buna.

“Nu e timp de amintiri”
Marian Bondrea şi-a reziliat ieri contractul cu FC Oradea, iar azi va conduce antrenamentul “juveţilor”
Fostul antrenor al divizionarei B FC Oradea a acceptat imediat oferta Universităţii, echipă unde va primi suma de 30.000 de dolari pīnă īn vară, plus un bonus dacă va īndeplini obiectivele: Cupa Romāniei şi salvarea de la retrogradare. Bondrea va semna astăzi pīnă īn vară cu drept de opţiune pe īncă un an.
Ce v-a determinat să acceptaţi postul de principal la Universitatea Craiova?
Marian Bondrea: Cred că la Craiova nu e vorba de acceptat, pīnă la urmă trebuia să o facă cineva. Eu sīnt de acolo şi nu am stat pe gīnduri cīnd am fost sunat de Costel Mitriţă.
V-aţi fixat deja obiectivele?
Acum nu mă gīndesc decīt la evitarea retrogradării. Se pot īntīmpla foarte multe, sīnt suficiente etape pīnă la finalul campionatului şi cred īn echipă.
Sīnteţi antrenorul de numele căruia se leagă ultima Cupă a Romāniei pentru Ştiinţa. O cīştigaţi şi acum?
Ultima Cupă a Romāniei este deja amintire, acum sīntem īn 2005 şi ocupăm ultimul loc, trebuie mai īntīi să rămīnem īn Divizia A, dar rămīne ca obiectiv şi Cupa Romāniei.
Cunoaşteţi lotul?
Nu prea bine, pentru că nici nu am urmărit meciurile Universităţii din ultima vreme. Am fost departe de Craiova, dar de mīine am timp să-i cunosc pe toţi. Sīnt cīţiva jucători cu care am lucrat şi sper să nu fie probleme.
Īn ce relaţie sīnteţi cu Dinel Staicu?
Bazată pe respect reciproc.
prosport 23.03.05

pofta buna :evil: :evil: :evil:

Vadim
30th March 2005, 20:40
Ramine ca si obiectiv... Prioritatea e alta, exact ce spuneam.

Gonzo
30th March 2005, 20:45
Eu cred ca e de 10 ori mai important la momentul de fata ca Universitatea sa se ridice in clasament, decit Cupa. A spus-o si Bondrea clar, asta e obiectivul, nu fluturasi pe cimpii ce spune acolo Hoffa.

Dati voi pe siteul Onlinesport cautare "Bondrea cupa" si daca gasiti ceva anuntati-ma si pe mine. Cred ca sint cel putin 3 interviuri cu Bondrea.


Hoffa, da-mi tu link cu obiectivul Craiovei Cupa Romaniei si inghit monitorul. Daca nu, pofta buna.


ai spus obiectivul, nu prioritatea si nu ma mai intoarce ca la Ploiesti ca alta data daca nu esti serios nu imi mai pierd timpul cautand prin arhive si stand de vorba despre fotbal cu tine...

Ultras
30th March 2005, 22:05
Ciupe piciorul rupt de macedoneni, Balan rupt de caini, iar Gigel si-a rupt curu' de la frecatu' bancii pe la nationala... :mda: Va fi un meci intre doua echipe accidentate... :headbang:

Gonzo
30th March 2005, 23:16
sper sa castige cea care are nevoie mai mare de puncte :D :D :D

bogho
31st March 2005, 10:44
De la Craiova sigur vor lipsi Plesan si Bundea. Moti inca e nesigur. depinde de felul in care se va simti in ziua meciului.
In locul stranierilor Bondrea va incerca sa joace cu mult mai tinerii Stoianof, Feleagă, Preda,Lazarovici.

Lotul echipei pentru meciul de vineri este:
Guso, Banica, Feleaga, Stoianof, Lazarovici, Preda, Dobre, Buhus, Daouda, Papura, Moti, Murgan, Bordeanu, M. Iordache, Bundea, Schumacher, I. Iordache, Lutu, Vigariu si Dragan.

ultras_sportul
31st March 2005, 19:34
Unul pentru vreo 9 luni altul in recuperare... in poza apare Ciupe, victima macedoneanului Popov si Balan victima ex dinamovistului Semeghin :rosu:

Utilizator
31st March 2005, 19:48
care-i unul si care-i celalalt?

EDMOND_
31st March 2005, 20:19
Plesan si Bundea sunt indisponibili la aceasta ora. Maine dimineata amandoi vor face un examen medical amanuntit. In functie de rezultat se va lua o hotarare cu privire la prezenta lor in teren, in meciul cu Sportul Studentesc.

ultras_sportul
31st March 2005, 20:21
Ciupe are piciorul in bandaj alb :) iar Balan incearca sa-l incurajeze.

be@
1st April 2005, 09:18
Cititi un articol f. interesant legat de meciul asta!
www.atac-online.ro/archive/2005/aprilie/01/21.php

Si Dan Petrescu,si Ionut Popa au atras atentia asupra unor jocuri de culise care se fac si a campaniei pro-Craiova,astfel ca U.Craiova sa nu retrogradeze!
Fiti cu ochii pe meciul asta!Daca Craiova pierde astazi ,e retrogradata sigur!

himi
1st April 2005, 18:18
Cititi un articol f. interesant legat de meciul asta!
www.atac-online.ro/archive/2005/aprilie/01/21.php

Si Dan Petrescu,si Ionut Popa au atras atentia asupra unor jocuri de culise care se fac si a campaniei pro-Craiova,astfel ca U.Craiova sa nu retrogradeze!
Fiti cu ochii pe meciul asta!Daca Craiova pierde astazi ,e retrogradata sigur!

Acceasi tema din gsp:

Au fost contactaţi de olteni jucătorii Sportului?
Paul Muntenescu, Ovidiu Minea (Iaşi)


Atmosfera din jurul meciului U Craiova - Sportul, care va īncepe la ora 20:00, s-a īncins. Conform unor surse din cadrul clubului din Regie, mai mulţi jucători ai lui Dan Petrescu au fost contactaţi pentru a trīnti meciul! Aceştia l-au informat pe antrenor, care s-a enervat teribil. "Ce sumă au zis? Am să vă dau eu aceşti bani din buzunarul meu, numai să-i bateţi pe olteni!", ar fi izbucnit Petrescu.

Se spune īnsă că īntīi ar fi fost sunat preşedintele "studenţilor", Vasile Şiman, căruia i s-ar fi cerut un aranjament, dar acesta a refuzat, pasul următor fiind contactarea fotbaliştilor. Şiman nu a negat informaţiile, limitīndu-se să declare că nu a fost sunat de nimeni din conducerea Universităţii.
La conferinţa de presă de joi, şi Ionuţ Popa, antrenorul lui Poli Iaşi, a mărturisit că "mă tem de jocurile de culise. Toată lumea se īnghesuie să dea soluţii pentru salvarea Universităţii!".


"Jucătorii pot demonstra dacă au fost contactaţi. Să spună de pe ce număr au fost sunaţi!"
Dinel Staicu


1 aprilie 2005

Vadim
1st April 2005, 18:34
E de 1 aprilie sau e pe bune?

ce_bine_e
1st April 2005, 18:38
nu uitatzi eu is din iasi si cunosc la conducere..eu voi tzine cu sportul si sa nu ma acuzatz,i dar nah, daca craiova nu era in situatza asta eram oltean in sera asta, dar va zi ca tot iasu va tzine su sportu...este f urmarit acest meci:)

litza
1st April 2005, 18:44
Normal ca tot Iasul tine cu Sportul de frica retrogradarii.O sa ne intalnim in meciul direct si mai vorbim

himi
1st April 2005, 18:45
E de 1 aprilie sau e pe bune?

E pe bune!
Meciul a fost scos si de la casele de pariuri!!!

Forza Sportul! Sper macar intr-un egal!

litza
1st April 2005, 18:46
Acum o sa ne sara lumea in cap daca castigam.Asa va fi de acum inainte!Presa vrea sa puna presiune pe noi!

be@
1st April 2005, 18:48
Si chiar daca nu se luptau la retrogradare,tot cu Sportul tineam la meciul asta!

litza
1st April 2005, 18:55
Daca tot tii cu 2 echipe (national si Iasi) de ce nu ai tine si cu a 3-a? :D

Vadim
1st April 2005, 19:01
Moldovenii au fost mereu anti-Craiova si pro-Dinamo. Majoritatea.

be@
1st April 2005, 19:02
Daca tot tii cu 2 echipe (national si Iasi) de ce nu ai tine si cu a 3-a? :D
Nu, tin doar cu Poli Iasi si National,dar il apreciez f. mult pe Dan Petrescu,si vreau sa castige!

be@
1st April 2005, 19:04
Moldovenii au fost mereu anti-Craiova si pro-Dinamo. Majoritatea.

Vadime,daca ai sti tu cat de iubita e Dinamo la Iasi.......Mai intereseaza-te!

ce_bine_e
1st April 2005, 19:40
eu nu am nimica cu craiova...dar mi se pare logic sa tzin cu sportul, ce voi cu cine tzineti la dinamo-poli iasi?:PPP grea intrebarea nu?:P

inter
1st April 2005, 19:51
din start cu Iasu ... ce pui intrebari stupide!

dark esti mancat :drak: las ca vezi tu!

Vadim
1st April 2005, 20:03
Hai sa cistige si Stiinta un meci, macar sa nu va mai certati pe forum. :)

Puc
1st April 2005, 20:13
Hai Stiinta! Trezeste-te !

Quartz@nu
1st April 2005, 20:37
dupa cum se desfasoara jocul, "u"este o candidata serioasa la "b"......nu joaca nimic

GeKuRA
1st April 2005, 20:38
iaca BLATUL !!!
as omora arbitrii astia
ce animal ....

Angelina Jolie
1st April 2005, 20:39
Daca si ala a fost fault de cartonas rosu, atunci imi dau demisia.

be@
1st April 2005, 20:41
Rusine!Ati inceput cu magariile?

GeKuRA
1st April 2005, 20:42
da de s-ar duce CRAIOVA ib B pt. mitocanii dintr-astea ... da cine-i Craiova ??
sa se duca in B sa se mai rodeze campionatul asta ...

Vadim
1st April 2005, 20:48
Nu a fost rosu direct, a fost al doilea galben. Nu se joaca nimic, numai faulturi.

Maximus
1st April 2005, 20:52
ce-i pe prima pagina Vadim? Aia cu "bate vintul la Craiova"? Sunt 20.000 de oameni, my "frend". Are vreo bucuresteana mai mult la un meci cu Sportul?

The Watcher
1st April 2005, 20:53
Ce fault mizerabil a facut Papura....Daca nu mai poate fotbal ar trebui sa se retraga nu sa distruga fotbalistii care joaca...

be@
1st April 2005, 20:57
Da,dar asta nu e orice meci.....e unul special.Cand o sa aiba Rapid sau Dinamo meci hotarator pentru salvarea de la retrogradare cu Sportul,atunci vedem cati vor fi......

Vadim
1st April 2005, 20:58
@Maximus: la Craiova acum fiecare meci e special. Cred ca se uita toata tara la meciuri. Cu ce e pe prima pagina nu e treaba mea, dar eu vad altceva acum. Poate te-ai uitat inainte de meci.

GeKuRA
1st April 2005, 21:12
Craiova 0-1 Sportul !!!

be@
1st April 2005, 21:12
Goooooool Sportul!!!

MARCEL55
1st April 2005, 21:18
noul nume beU Craiova ?

Vadim
1st April 2005, 21:19
Buhus. Acest mare jucator... Demarcat in 7 metri. Ce face? Sut cu latul in bratele portarului...

GeKuRA
1st April 2005, 21:24
le mai trebuie un penalty lu' Craiova si le-a oferit tot ce putea arbitrul...

Gonzo
1st April 2005, 21:26
daca luam bataie sa nu vad unu pe aici :mda:

Puc
1st April 2005, 21:27
Speranta e ultima care moare.
Pe ce post se transmite meciul ćsta?

be@
1st April 2005, 21:29
NationalTv

Mihai
1st April 2005, 21:36
Nu a fost rosu direct, a fost al doilea galben. Nu se joaca nimic, numai faulturi.

Au aratat la TV? Ca eu nu am vazut nimic! Oricum vai de fundurile oltenilor daca iau bataie azi.

GeKuRA
1st April 2005, 21:38
offtopic:A MURIT PAPA !! +++
Odihneasca-se in pace !




LATER EDIT: suporterii olteni au dat foc la ceva ... :rosu: :rosu:

Mihai
1st April 2005, 21:50
Vad ca fanii au inceput sa faca ei ceva ca prea ne-am plictisit la meciul asta!!! Ce meci urat si cate faulturi...

GeKuRA
1st April 2005, 21:51
inca un roshu !!! pt Craiova de data asta ..:rosu:

Mihai
1st April 2005, 21:55
Pacat de Bordeianu! E singurul care a mai jucat ceva! Mi-era chiar mila de el! S-a vazut pe fata lui o determinare fenomenala... Nu prea am vazut asa ceva la altii

be@
1st April 2005, 21:59
FELICITARI SPORTUL! MECI BUN,CU TOATE CA AU LIPSIT BUCUR SI BALAN,SI ,IN AFARA DE ASTA AU JUCAT SI CU UN OM IN MINUS!!!!
/hello /hello /hello
BORDEANU LIPSESTE CU IASUL! :evil:

inter
1st April 2005, 21:59
Felicitari Sportului ! puteam juca 10 ani si nu reuseam nici macar sa egalam .... asta e ..avem "valoare" , o echipa de rahati ... care sunt "prieteni" cu fotbalistii!

singurul care s-a "fript" e Bondrea! ... dar el a ales!

tre sa programez ceasul sa sune de dimineata in week-end ... asta e!

Gigel Sportul
1st April 2005, 22:03
Norocul nostru, ghinionul Craiovei... sa joci 51 de minute in inferioritate, si fara cei mai buni doi jucatori, si sa batzi, este chestie de noroc. Mergem mai departe, asta e fotbalul si asta e viatza... sunt convins ca nu asta este ultimul cuvant al Craiovei.

Vadim
1st April 2005, 22:03
tre sa programez ceasul sa sune de dimineata in week-end ... asta e!
Stai linistit, ca daca e cumparati un loc in A... Oricum e inca devreme de calcule, mult prea devreme...

dvarlan
1st April 2005, 22:03
HAHAHAHAHAHAHAHA prima retrogradata o stim deja :)

Gonzo
1st April 2005, 22:04
RA']
LATER EDIT: suporterii olteni au dat foc la ceva ... :rosu: :rosu:

la moldoveni ghiaure :ciocan:

ce_bine_e
1st April 2005, 22:06
wow!!!!!!!! wow wow wow:)) sicner nu ma asteptam daca nu joaca nici plesan cu Iasu, baietzi suntetzi direct in B....e lasati paote cumparatzi locul:) eu atata vreau sa nu rerogradam noi in rest:);)..oricum m-ati dejamagit, si imi pare bine:))))...ne vedem in Copou;) vineri la oA 16;)

Mihai
1st April 2005, 22:06
Eu cred ca v-ati dat foc singuri...

inter
1st April 2005, 22:07
Norocul nostru, ghinionul Craiovei... sa joci 51 de minute in inferioritate, si fara cei mai buni doi jucatori, si sa batzi, este chestie de noroc. Mergem mai departe, asta e fotbalul si asta e viatza... sunt convins ca asta nu este ultimul cuvant al Craiovei.

Gigele sunteti buni , ati meritat victoria!

Bafta in continuare!

Gonzo
1st April 2005, 22:07
Norocul nostru, ghinionul Craiovei... sa joci 51 de minute in inferioritate, si fara cei mai buni doi jucatori, si sa batzi, este chestie de noroc. Mergem mai departe, asta e fotbalul si asta e viatza... sunt convins ca asta nu este ultimul cuvant al Craiovei.

cam singurul om de bun simt de pe aici... felicitari pt victorie... suntem in pom datorita oligofrenilor care nu sunt buni nici sa-i faca lui Balaci ghetele.. asta este, capul sus si mergem mai departe :cool:

himi
1st April 2005, 22:08
Ii baturam in 10... :) :) :)
fara gigel si fara balan!

Gonzo
1st April 2005, 22:09
Eu cred ca v-ati dat foc singuri...


Mihai taci ca la urmatorul mesaj te bag in arena :D

Maximus
1st April 2005, 22:10
Bravo Sportul. Bravo dan Petrescu! Lectie de fotbal modern predata de studenti!

uti2102
1st April 2005, 22:10
Craiova anuntza cu surle shi trambitze in pauza competitzionala ca va parasi in cel mai scurt timp ultimul loc. Au trecut 3 etape din retur shi Craiova nu a mai cashtigat puncte !!! :o: Salvarea e la 5 puncte, oltenii fiind pushi in acest week-end intr-o ipostaza neobishnuita : sa tzina cu Dinamo pentru ca Poli Iashi, prima deasupra liniei retrogradarii, sa nu se indeparteze.

Mihai
1st April 2005, 22:11
cam singurul om de bun simt de pe aici... felicitari pt victorie... suntem in pom datorita oligofrenilor care nu sunt buni nici sa-i faca lui Balaci ghetele.. asta este, capul sus si mergem mai departe :cool:

E cu bun simt pentru ca a zis :"sunt convins ca asta nu este ultimul cuvant al Craiovei."???
Si eu sunt sigur ca mai aveti multe de spus, dar acum nu mai puteti sa va scoateti pe mana voastra, trebuie sa stati la mana altora, adica sa sperati sa ia bataie contracandidatele de rertrogradare. Treaba s-a complicat urat de tot pt U.

GeKuRA
1st April 2005, 22:11
la moldoveni ghiaure :ciocan:
eeee ... de unde atata .. sunt moldoveni in div. B pt. Craiova ??!! :evil: :evil: :evil:

alt.core
1st April 2005, 22:12
imi pare rau de Stiinta... sper macar in ceasul al 12-lea sa-si revina. Bafta!

coxy
1st April 2005, 22:13
Craiove e pe urmele Ploiestiului...

Mihai
1st April 2005, 22:13
Mihai taci ca la urmatorul mesaj te bag in arena :D

Ai meeeey, am dat si eu un raspuns pe masura postului tau. Te astept cu mare drag, desi nu cred ca e nevoie... Eu zic sa-i bagi in arena pe Staicu si pe toti incompetenii din conducerea clubului...

Maximus
1st April 2005, 22:14
Cam asa ceva coxy...

Puc
1st April 2005, 22:18
Ia spune tu Junior cum e in "B" ,ca voi aveti destulć experientć .
Traditia e singura chestie care nu se pierde.
Imi place mie cum toi antrenorii si jucćtorii dupć ce ne bat spun cć incć Stiinta nu si-a spus ultimul cuvīnt in acest campionat.O sć avem cīntecul lebedei in ultima etapć,dacć nu si mai devreme ,cu solisti pe PLesan & comp.

Gonzo
1st April 2005, 22:19
Ai meeeey, am dat si eu un raspuns pe masura postului tau. Te astept cu mare drag, desi nu cred ca e nevoie... Eu zic sa-i bagi in arena pe Staicu si pe toti incompetenii din conducerea clubului...

te bag pe tine si pe toti hotii care ati facut din div A un circ... :rosu:

inter
1st April 2005, 22:22
Salvarea e la 5 puncte, oltenii fiind pushi in acest week-end intr-o ipostaza neobishnuita : sa tzina cu Dinamo pentru ca Poli Iashi, prima deasupra liniei retrogradarii, sa nu se indeparteze.

decat sa tin cu cainii , prefer linistit B-ul!

grobari@ :ok:

Mihai
1st April 2005, 22:22
@ Gonzo:
Ce ai ma? Inteleg ca esti suparat da nici chiar asa! Nu cred ca e nevoi sa-ti reamintesc unde a fost circul sezonul asta... ba cu schimbari de antrenor, ba cu presedinti ba cu...

Ultras
1st April 2005, 22:28
Sportul a stiut ce a vrut: 3 puncte. Meci urat rau datorita faulturilor, unele dintre ele depasind orice limita. Daca la Maxim s-a dat rosu direct cu toate ca intr-un meci se vad cel putin 5-6 faze identice, nu stiu ce culoare ar fi trebuit sa aibe cartonasele la intrarile lui Papura si Buhusi cu talpa direct pe glezna... Cred ca Lazar iar e cu piciorul in galeata cu gheata (va confirm un pic mai tarziu).
Era sa uit ce era mai important: gol superb al "capitanului", gol "englezesc" /hello

ady51a
1st April 2005, 22:39
Ce facurati fratilor? Iar o dadurati in bara ???
Ghicitoare: Ce echipa, din ce campionat are urmatoarea linie de clasament?
16(n.r. din 16) 18 3 5 10 16-27 14p (-13)
Daca ghiciti aveti o inscriere gratuita in anul competitional 2005-2006 in seria a II a, a diviziei B.

Apropo... Sa va luati gandul si de la finala cupei .... :rosu: :degete:
Asa se va desfasura meciul retur din semifinala de cupa :
U.Craioava > :ciocan: <F.C.Farul Constanta

ce_bine_e
1st April 2005, 22:45
buna faza:))

Cainele
1st April 2005, 22:48
muicaaaaaaaaaaaaaaaa super misto
Ale serie B ale serie b ale serie b serie b serie b :D

ce_bine_e
1st April 2005, 22:57
ne facetzi in ciuda sau cum?:))))))))))))

Gigel Sportul
1st April 2005, 22:58
E cu bun simt pentru ca a zis :"sunt convins ca asta nu este ultimul cuvant al Craiovei."???
Si eu sunt sigur ca mai aveti multe de spus, dar acum nu mai puteti sa va scoateti pe mana voastra, trebuie sa stati la mana altora, adica sa sperati sa ia bataie contracandidatele de rertrogradare. Treaba s-a complicat urat de tot pt U.

Cred ca am spus-o cam ambiguu, ma refer la jucatori si la anternorul Craiovei, imi este imposibil sa inteleg ce sa intampla acolo si de ce niste jucatori de certa valoare (precum Lutu) si cu o experienta competitionala rar intalnita in campioblatul asta joaca atat de dezorganizat... E drept ca nici Bondrea nu a avut prea mult timp sa puna ordine in jocul echipei, dar sunt sigur ca o va face. Si repet, am avut foarte mare noroc; oltenii au avut cateva ocazii foarte bune de a inscrie, numai lipsa de inspiratie i-a privat de puncte (a se vedea ocazia din minutul 78-Buhusi). Am inca o data convingerea ca aceasta echipa se va trezi in timp util si va reusi sa iasa din aceasta stare de criza. Iar daca nu o va face, eventualul sejur in B nu cred ca va dura mai mult de un an.

Totusi echipa are nevoie si de suporteri, nu de o ceata de salbatici care arde steaguri si arunca scaunele rupte in prealabil pe gazon. Hai ca am plecat, mai am un drum lung spre casa. Noapte buna, daca vreti sa mai discutam, avem timp si maine.

Cainele
1st April 2005, 23:01
ce liniste s-a lasat in ba(ca)nie...v-a luat pe toti garda?:D

Kidu
1st April 2005, 23:09
Acestea fiind spuse echipa Cracoviei a luat o optiune serioasa spre seria a II-a a diviziei B.
Bafta si la mai mare, la anul sa va vedem in C. :drak:

inter
1st April 2005, 23:15
pacat ca nu o sa jucam cu voi .... ca cica seria 3-a nu mai exista :D

ronaldinho
2nd April 2005, 00:33
se cam ingroasa gluma cu oltenii. Ce s-a intamplat pana acum la Craiova e demn de un film: Staicu si oltenii. :D E chiar ziceam ca eu un accident faptul ca Craiova este pe ultimul loc, dar dupa cum sta treaba Craiova a cu juma de picior in B. Are deplasari in Giulesti, groapa cu javre si acasa cu Steaua. Dar , eu le tin pumnii. Ar fi pacat ca o echipa de traditie cum e Craiova sa retrogradeze. Cred ca a blestemat Dumnezeu stadionul ala de la meciul celebru Craiova- National de acum 3 ani.

Maximus
2nd April 2005, 01:00
Eu cred ca ne-au blestamat altii...

Marquise MGP
2nd April 2005, 02:01
eu cred ca valoarea si supraevaluarea e de vina ... mari sanse la matineu dupa meciul asta...kiar daca veti sta un an in b macar sa nu fie degeaba.

Mihai
2nd April 2005, 02:05
Nu v-a blestemat nimeni! De ca sa fie invidiosi? Cea mai mare greseala e Staicu, el e blestemul vostru...
Cand era Netoiu nu era bine ca trantea meciurile cu cainii, da acum parca e si mai rau cu dl. militian.

ultras_sportul
2nd April 2005, 02:06
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285685.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285686.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285688.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285692.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285691.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285695.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285696.jpg
http://site.neogen.ro/ro_montana/images/img_285698.jpg

Nu sunt foarte clare pozele facute pe stadion datorita distantei mari si zoomului!

ADelPiero
2nd April 2005, 02:18
asta e:) ... se mai intampla ;)

Gonzo
2nd April 2005, 02:21
ultras_sportul, data viitoare pozeaza doar fotbalistii sportului ca ai nostri nu merita sa apara in poze :mda:

Mihai
2nd April 2005, 02:25
Mie personal mi-a placut de Bordeianu, si Guso dar el nu a avut ce apara, parerea mea ca la gol nu a avut ce face :ok:

baltazar
2nd April 2005, 02:33
stati linistiti baieti ca mai aveti destul de jucat, nu mai faceti tragedie din nimikca toata , nu o sa se duca craiova in b ,o sa isi revina curand, sper sa nu inceapa in cupa ....

ucluj1919
2nd April 2005, 04:17
ce pacat

Gabriel
2nd April 2005, 05:17
nu cred ca mai scapa Craiova de retrogradare dupa meciul asta.

radcom
2nd April 2005, 05:23
Bine zici, Gabriel!!!!

Bega
2nd April 2005, 12:33
Dupa cum se vede astazi, Craiova este 90% picata. Dar ceva imi spune ca este posibil orice, chiar la vara o "inginerie" cu schimb sau cumparare de locuri. Nu prea vad insa cu cine. Din B nici o sansa: Sibiu, Vaslui, Petrosani nu vind. Eventual Nationalul, daca se concretizeaza chestia cu fuziunea la Craiova.
Nici daca se joaca pe bune nu e totul pierdut, daca oltenii nu ar fi cu moralul la pamint si cu echipa varza. Daca bat la Iasi trec la -10 si ii baga pe moldavi in rahat. Si mai sunt etape de jucat.

be@
2nd April 2005, 12:38
Nici sa nu va treaca prin gand o fuziune cu FC NATIONAL!!!!EXCLUS!!!
Ce,si voi vreti sa va faceti echipa pe spatele altora? :degete:

radcom
2nd April 2005, 13:32
Nici daca se joaca pe bune nu e totul pierdut, daca oltenii nu ar fi cu moralul la pamint si cu echipa varza. Daca bat la Iasi trec la -10 si ii baga pe moldavi in rahat. Si mai sunt etape de jucat.

Shi chiar de-ar fi sa cashtigatzi la IASI :no: , noi am ajunge la -8.Nu crezi ca tot voi atzi fi la adancime mai mare in "butoiul" respectiv? :evil:

apparte
2nd April 2005, 14:10
Din pacate,Craiova se duce incet spre B!
Intere,vezi ce ziceau si sportistii,sambata dupa amiaza timp de sprituri,gratare :D !Dar in tot raul si un bine:n-o sa pierzi nici un meci al lui Inter! :evil:

ce_bine_e
2nd April 2005, 15:08
haide mai ca retrogradatzi, ce sa va fac eu?:P

tudor
2nd April 2005, 15:12
Bravo Craiova :degete: Nu au jucat nimic, Sportul a dominat copios, puteau sa castige si cu 3-0. Situatia din clasament e 100% meritata! :rosu:

inter
2nd April 2005, 15:47
ete si pe ziaristu ..... mutantul sibian .. razi? esti penibil ... habar n-ai de fotbal pokemoane .... !

ii stimez mai mult pe caini decat pe un handibel ca tine!

BlueEnergy
2nd April 2005, 16:30
Oltenii... editia 2005-2006 o sa jucati la matineu mah! Sambata de la ora 11! Daca nu-si revin jucatorii de la Craiova editia 2006-2007 poate o prinde in C! :evil:

cip_81
2nd April 2005, 16:41
Vinerea sa va culcati devreme.Nu de alta dar nu trebuie ratate meciurile pe viata si pe moarte cu Fc Caracal si Building Vanju Mare.Apropo, cu astia din urma v-ati facut incalzirea, si ati vazut si voi ce greu este.Oricum, macar le-ati invatat schemele.

Aaaa, inca ceva.Daca tot aveti de gand sa pierdeti meciurile pe banda rulanta, macar obtineti si voi prima si ultima voastra victorie peste 2 etape, cand veti intalni cea mai buna echipa de locul 2 din ultimii ani...ca daca il veti pierde si pe ala aveti mari sanse sa intrati in randul agentilor 007.

Gonzo
2nd April 2005, 17:19
cip81, tu nu esti cu bunicuta prin parc? :o:

chiar mori de grija noastra? :D

Rechinul Ucigas
2nd April 2005, 17:41
craiova-inca un pas spre retrogradare !
TREZITI-VA!!! ( dar nu in cupa !)

Angelina Jolie
2nd April 2005, 18:44
Vad ca se bucura destul de multi da raul craiovei. Recunosc ca si eu sunt unul dintre ei.

Rechinul Ucigas
2nd April 2005, 18:54
Si eu ma bucur ! Lasa-i sa joace si in b ca sa se trezeasca !

be@
2nd April 2005, 18:55
Subscriu!

litza
2nd April 2005, 20:04
Ma da ce va bucurati!O sa muriti de raul nostru :degete:
Nu veti scapa de noi!
Vom ramane in A prin orice misloace.O sa vedeti :evil:

Mihai
2nd April 2005, 20:10
Ce faceti ma oltenilor... Va fugariti jucatorii! :D
Auzi tu de 5 luni sa nu bati :D

litza
2nd April 2005, 20:20
Asta merita jucatorii.Ce trebuie sa facem?Sa-i pupam in cur?I-si bat joc de 20000 de oameni care au venit sa-i sustina.Deja suporterii si-au pierdut rabdarea.Nu cred ca atata putem!
Trebuie sa spargem ghiata!

Mihai
2nd April 2005, 20:23
Eu zic ca mai bine ii lasati in pace! Va trebuie liniste la echipa nu alte scandaluri, ca d-aia s-a ajuns aici :ok:

litza
2nd April 2005, 20:32
Pai pana acum n-au avut liniste?Nu i-am sustinut?Au fost si la antrenamente si i-au incurajat!Ce mai vor?Poate vor juca de frica.
Nu mai stim nici noi ce sa mai facem.Ne-am pierdut rabdarea.Cat sa mai asteptam?

ADelPiero
3rd April 2005, 01:48
:shock: .... asta si merita !!!!!! acuma cred ca vor juca de frica suporterilor... nu de frica retrogradari :evil:

RstInPc
4th April 2005, 09:51
Nu plangeti dupa Netoiu ? Ati fluierat si huiduit propria achipa in meciul cu Nationalul! De ce ? Pentru ca era Netoiu patron ? Aveati echipa atunci, nu gluma, din moment ce Craiova lui Netoiu a reusit sa invinga pe National intr-un meci decisiv pentru titlu.
A-ti preferat sa cadeti in B decat sa fie la conducere un individ cu inclinatii pro-dinamoviste. Netoiu a spus ceva cand a plecat de la Craiova fortat de voi: „Cu mine nu bateati pe Dinamo, cu Dinel n-o sa mai bateti pe nimeni!“

E mai bine asa ?

Red Heat
4th April 2005, 10:50
Pacat. Totusi Craiova e unul dintre simbolurile fotbalului romanesc.
Probabil ca isi merita soarta, pt ca ceea ce se intampla acolo nu tine de cineva sau ceva din afara. Ce isi face omul cu mana lui....

bob
4th April 2005, 17:25
din pacate craiova va ramine in div. a. o sa cumpere locul lui sportul, national, etc. apoi o sa se apuce iarasi fanii sa faca pe moralistii. sper sa nu aiba staicu banii necesari.

vlad1607
4th April 2005, 17:28
ar fi pacat ca echipa din Banie sa ramana totusi in A desi nu merita acest lucru dintr-o multitudine de factori f bine cunoscuti ce tin de paranormal si de prostie,ipocrizie... ! Sper ca nestiinta sa nu fie un Bacau 2 iar Sportul sau FC NAtional sa nu fie o noua Olimpia Satu Mare !

bogho
4th April 2005, 17:32
legat de meci. pai in primul rand ca victoria Sportului a fost meritata. Au jucat mai bine, pai pragmatic. La Universitatea s-a vazut lipsa unui coordonator de joc. Nu a avut un nici macar jucator care sa faca legatura intre aparare si atac. Desi mijlocul terenului a fost destul de aglomerat, lipseste jucatorul care sa aiba o claritatea cat de cat a jocului, a asezarii in a jucatorilor.

vlad1607
4th April 2005, 17:34
lipseste claritatea de sus pana jos de aia ati ajuns in halul asta ! cand o sa realizati poate o sa scapati !

R. O`Sullivan
5th April 2005, 11:54
Si iata ce a declarat ``fantasticul, fenomenalul, galacticul``:D Craiovei, Balaci : Universitatea va scapa prin orice mijloace, ortodoxe sau neortodoxe

Nu ca m-ar mira, ca doar prin blat se mai poate face ceva, dar sa declare asa pe fata... Pana la urma, daca Craiova va castiga totusi un meci :D, toti or sa strige ca a fost blat tocmai pe baza declaratiei acestui... Nici nu stiu cum sa-l numesc

Uite cu cine vrem sa revigoram fotbalul

Leo_
5th April 2005, 18:10
Nu plangeti dupa Netoiu ? Ati fluierat si huiduit propria achipa in meciul cu Nationalul! De ce ? Pentru ca era Netoiu patron ? Aveati echipa atunci, nu gluma, din moment ce Craiova lui Netoiu a reusit sa invinga pe National intr-un meci decisiv pentru titlu.
A-ti preferat sa cadeti in B decat sa fie la conducere un individ cu inclinatii pro-dinamoviste. Netoiu a spus ceva cand a plecat de la Craiova fortat de voi: „Cu mine nu bateati pe Dinamo, cu Dinel n-o sa mai bateti pe nimeni!“

E mai bine asa ?

1. Nu ai cum sa plangi dupa Netoiu...e impotriva firii... :D
2. Da, am tinut cu Nationalul in meciul acela fiindca majoritatea jucatorilor care au evoluat pentru Craiova in acel meci semnasera deja cu Dinamo; Stoican, Barcauan, Grigorie etc.
3. Inca nu am retrogradat...mai aveti putzintica rabdare...poate la anu'
4. Nu e mai bine asa, dar nu e vina noastra...cine stia ca Dinel se va dovedi un manager atat de prost ?

RstInPc
6th April 2005, 11:56
Referitor la punctul 2. Pana la acel meci, care ar a atmosfera pe stadion ? Cum s-a ajuns la situatia ca Netoiu sa plece? Stoican, Barcauan, Grigorie...jucatori care au plecat o data cu Netoiu fortat de voi...pentru ca nu-i batea pe Dinamo :o: . Strica sa-i mai aveti la echipa ? Netoiu avea influenta, investea, aducea jucatori. Staicu ce a facut? A falimentat echipa.
Nu-l ridic in slavi pe Netoiu, dar asa vad eu situatia iar aici ma gandesc si la echipa mea, Dinamo. Suporterii sunt impotriva conducerii si sa presupunem ca acestia, cu Borcea in frunte, pleaca. Cine vine ? Ne procopsim cu unul gen Staicu si atunci ne luam :degete: prin B (a-ti vrea voi ).
E o vorba: "Rau cu rau, dar mai rau fara rau !" sau "Scapi de dracul, dai de tasu' " .
PS: Poate ca scapati de retrogradare, dar sper sa nu o faceti cu metodele invocate de Balaci.

nemuritor
6th April 2005, 23:32
Prefer sa vad meciuri reale, chiar si de B, decat sa vad blaturi pe linie cum e la dinamo si cum facea netoiu cat a fost la Craiova, de asta il huiduia lumea. Nu era vorba numai de meciurile cu dinamo, era huiduit meci de meci sau blat dupa blat.
cl.niculescu a fost oferit lui dinamo gratis , netoiu rupea scaunele in groapa de cate ori marca dinamo, unul ca netoiu trebuia sa plece chiar daca pretul ar fi caderea din A, blaturi dupa blaturi, atat facea netoiu.
si eu am tinut cu national la acel meci, pentru ca national era echipa care juca fotbal corect, iar cei imbracati in culorile Universitatii Craiova erau de doua zile dinamovisti, erau dinamovisti care se luptau pentru titlu cu arbitrii de partea lor deghizati pt un meci in tricourile Universitatii.
Toata lumea stia ca acei jucatori semnasera ,de voie, de nevoie cu dinamo.