PDA

View Full Version : Etapa 25: Pandurii Tg. Jiu - Petrolul Ploiesti 1-3



Shinnok
30th March 2013, 19:15
06 Aprilie 2013, 19:30 - Digi

Shinnok
30th March 2013, 19:19
1x

delaoltenia
31st March 2013, 12:15
1 solist

Leo
4th April 2013, 12:59
Egal.

SwedishMafia
4th April 2013, 13:13
Domnisoara vede egal in toate meciurile,exceptie cele in care joaca echipa cu cel mai spectaculos fotbal din Romania:)) Traiasca obiectivitatea domnisoarei!:D De ce vrei ca dinamo sa ajunga in cupele europene?Vrei sa radem cum va elimina niste desculti?Excelent!!!

Uimirea
4th April 2013, 20:34
Victorie Petrolul

Freek
5th April 2013, 18:21
x2

Bobi Cearton
5th April 2013, 22:32
Petrolul va beneficia de legea compensatiei dupa ghinionul din meciul cu CFR.

*Coco*
5th April 2013, 23:27
Iti dai seama :happy
De 2 ani cam toate echipele pleaca cu coada intre picioare de la Pandurii, o fi Petrolul mai tare sa plece cu 3 puncte :groggy:

1 solist, nu de alta, dar Petrolul sunt praf afara. Pe ei ce ii ajuta aportul publicului acasa ca in rest echipa slaba.

TaciAcolo
6th April 2013, 03:01
4-1

aLLiin
6th April 2013, 08:35
2 solist! Petrolul va castiga clar.

delaoltenia
6th April 2013, 11:37
Pandurii Tg Jiu: Mingote - Ungurusan,Viera,Mamele,Al. Vlad - Anton,Nistor - Al. Grigoras,Radut,Predescu - Lemnaru

Petrolul Ploiesti: Bornescu - Alcenat,Geraldo,Manasse,Guilherme - Hoban,Marinescu - Boudjemaa,Hamza,Sauvadet - Bokila

*Coco*
6th April 2013, 12:52
Voi sunteti nebuni cu Grigoras titular.
Ala nu va mai prinde lotul pana la final, si astia il dau titular:happy

Gabri3l
6th April 2013, 13:03
Iti dai seama :happy
De 2 ani cam toate echipele pleaca cu coada intre picioare de la Pandurii, o fi Petrolul mai tare sa plece cu 3 puncte :groggy:

1 solist, nu de alta, dar Petrolul sunt praf afara. Pe ei ce ii ajuta aportul publicului acasa ca in rest echipa slaba.

in deplasare la voi jucam ca si acasa.... ca de altfel pe majoritatea stadioanelor din tara.

oricum, meci echilibrat 1X2...pandurii sunt buni (doar) pe teren propriu.

*Coco*
6th April 2013, 14:26
in deplasare la voi jucam ca si acasa.... ca de altfel pe majoritatea stadioanelor din tara.

oricum, meci echilibrat 1X2...pandurii sunt buni (doar) pe teren propriu.

Unde dracu jucati ma voi in deplasare ca si acasa?! In afara de deplasarile din Bucuresti unde sunteti 500-1000, in restul deplasarilor nu va adunati mai mult de 50-100:)

Hai pariu ca nici 100 de suporteri ai vostri nu vor face deplasarea la Tg-Jiu pentru aceasta partida.

ProtectedPR
6th April 2013, 16:34
Petrolul au lotul mai bun.

Hingherul
6th April 2013, 16:48
parca si prafurile sunt mai de calitate. posibil sa-si fi schimbat dealerul. 2 atunci :D

Leo
6th April 2013, 19:13
Echipele probabile:

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Viera, Mamele, Vlad - Anton, Nistor - Nicoară, Răduț, Lemnaru - Popin

Rezerve: Lazar, Rusu, Cristea, Grigoraș, Rada, Predescu, Ibeh

Petrolul: Bornescu - Alcenat, Geraldo, Yamissi, Guilherme - Boudjemaa, Hoban, Marinescu, Sauvadet - Bokila, Hamza

Rezerve: Hamutovski, Moustivar, Renan, Mojica, Naziri, Cristescu, Morar

BBB
6th April 2013, 19:40
Bate Petrolul ;) Nici nu imi fac griji ca nu e asa.

Leo
6th April 2013, 20:17
Petrolul a deschis scorul prin Hamza.
0-1

Leo
6th April 2013, 20:23
Penalty pt Petrolul.
Bokila
0-2

m8k
6th April 2013, 20:40
Ala a fost penalty???:)) ...sa fim seriosi!

Leo
6th April 2013, 20:44
1-2
Hai cu egalarea. :D

Leo
6th April 2013, 20:53
Mda, 1-3
Bokila.

Hingherul
6th April 2013, 20:54
hai lasa.... 1-3 intre timp :D

hai cfr

TaciAcolo
6th April 2013, 20:54
pustai si-a aratat limitele ...cum plm sa le zici sa centreze de la centru terenului in careu... de parca erau ultimele minute asa contraatac si 3-1 papa pustai

Bobi Cearton
6th April 2013, 20:57
Gazarii au contor de gaze cu care citesc jocul adversarului.

Leo
6th April 2013, 20:59
hai lasa.... 1-3 intre timp :D

hai cfr

Nu te uiti la K1?

Hingherul
6th April 2013, 21:01
nu

Bobi Cearton
6th April 2013, 21:33
Rezultat f bun pt Petrolul:yes: Exact cum am anticipat, ghinionul din meciul cu CFR s-a transformat in noroc asta-seara.

Lordul
6th April 2013, 21:34
Petrolul a urcat pe 3 !

aLLiin
6th April 2013, 21:37
2 solist! Petrolul va castiga clar.

Cine stie,stie

Gabri3l
6th April 2013, 21:47
asa cum am zis...am jucat cu ei in deplasare ca si acasa.

cat despre rezultat 1-3.... super OK la Pandurii unde se castiga f greu.

felicitari celor care au facut deplasare..f atmosfera si la Tg Jiu

urmatorul meci acasa cu Bistrita .. 15.000 de lupi pe stadion, desi avem preturile cele mai mari din tara pe bilete nu conteaza pt un oras important de talia Ploiestiului..si cu o echipa de traditie de talia Petrolului. am dovedit-o de fiecare data

SUPER HAMZA!!!!!!!!!! ... :ok: avem nevoie de golgheterul nostru pt meciurile din finalul campionatului. se pare ca si-o revenit. inca il mai astept si pe Grozav pana nu e prea tarziu

*Coco*
6th April 2013, 22:31
Sashaaaaaaaa Popin :headbang: Asta nu cumva si-a gresit sportul ? Unde dracu l-au gasit? Numai ungurul de Pustai putea sa il vada pe asta fotbalist.

Sa nu il uit pe cel mai dubios fundas din Liga I, Mamele care in afara de faza de la 11 metri, a facut cu brio ceea ce avea de facut, sarind pe sub minge la cele 2 goluri ale lui Hamza si Bokila.

De Pandurii ce sa zic pana in min 37 cand a dat gol Petrolul, oaspetii nu au trecut centrul terenului, apoi dupa primirea golului au picat:D da bine de tot:)

Bobi Cearton
6th April 2013, 23:01
Si Petrolul are chiflele lui: Bornescu si sapaliga neagra de langa Gerardo Alves. In rest echipa e brici: fundasii laterali, mijlocasii si atacantii.

N0_NaM3
6th April 2013, 23:44
Pana la urma, orice echipa are punctele ei slabe.

*Coco*
6th April 2013, 23:45
Deci revazand reluarile de la golul 1 si 3 ale Petrolului nu pot sa nu constat cum se apara cel mai dubios fundas din Liga I , MAMELE

1.La golul 1 pur si simplu se desprinde de Hamza il lasa liber in coltul careului de 6 metri:rosu:

2.La golul 3, daca as fi conducator la Pandurii, i-as rezilia imediat contractul sa se duca in mm de unde a venit. E inadmisibil ceea ce face la golul 3:rosu:

Daca asta o sa mai joace pentru Pandurii in acest campionat, astia chiar isi merita soarta pe buna dreptate :headbang:

Numero Dieci
7th April 2013, 00:43
Pandurii fara Grigoras si Maxim sunt varza.

Contra e meserie.

BBB
7th April 2013, 11:44
asa cum am zis...am jucat cu ei in deplasare ca si acasa.

cat despre rezultat 1-3.... super OK la Pandurii unde se castiga f greu.

felicitari celor care au facut deplasare..f atmosfera si la Tg Jiu

urmatorul meci acasa cu Bistrita .. 15.000 de lupi pe stadion, desi avem preturile cele mai mari din tara pe bilete nu conteaza pt un oras important de talia Ploiestiului..si cu o echipa de traditie de talia Petrolului. am dovedit-o de fiecare data

SUPER HAMZA!!!!!!!!!! ... :ok: avem nevoie de golgheterul nostru pt meciurile din finalul campionatului. se pare ca si-o revenit. inca il mai astept si pe Grozav pana nu e prea tarziu

De pe acum caut meciu la pariuri sa pun over 6.5 :D De nu le dati la amarati macar 7, o sa fiu bosumflat toata saptamana

FcP
7th April 2013, 15:42
Si Petrolul are chiflele lui: Bornescu si sapaliga neagra de langa Gerardo Alves. In rest echipa e brici: fundasii laterali, mijlocasii si atacantii.

Nu am mai comentat si intrat pe aici cam de cand a luat-o sTeluta cu 5-1, dar mesajul tau ma face sa comentez. Cum sa zici asa ceva de Bornescu? Uita-te si tu pe rezumat si vezi cum a avut 2 interventii 1 la 1 salvatoare. Si nu e prima oara cand ne scapa din c*acat. Iar la gol, e greseala de marcaj a fundasului central, nu a lui

Bobi Cearton
7th April 2013, 16:20
Nu am mai comentat si intrat pe aici cam de cand a luat-o sTeluta cu 5-1, dar mesajul tau ma face sa comentez. Cum sa zici asa ceva de Bornescu? Uita-te si tu pe rezumat si vezi cum a avut 2 interventii 1 la 1 salvatoare. Si nu e prima oara cand ne scapa din c*acat. Iar la gol, e greseala de marcaj a fundasului central, nu a lui

Dupa parerea mea, omu de nesigur (vezi faza cand a respins mingea stangaci in bara si a impins-o in disperare de cauza in corner), nu iese la centrari, e teribilist si aerian (vezi faza din meciul cu CFR de la 0-0). Are si momente cand compenseaza aceste chifle cu interventii salutare.