PDA

View Full Version : Nicolae Stanciu



Shinnok
27th March 2013, 21:29
FOTO Primele declarații ale stelistului Stanciu: "Pentru tata!" » Cît ia Vasluiul de la Steaua în schimbul lui (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto-primele-declaratii-ale-stelistului-stanciu-pentru-tata-cit-ia-vasluiul-de-la-steaua-in-schimbul-lui-394616.html)

Bun venit, pustiule! FORZA STEAUA! :ok:

aLLiin
27th March 2013, 21:32
Bun venit!

Shinnok
27th March 2013, 21:34
MAGICA STEAUA renaste cu jucatori tineri si cu jucatori foarte tineri. Dominam Liga I fara probleme cu strategia asta :ok:

ProtectedPR
27th March 2013, 21:34
Sa nu faca si el ca Tase.

Shinnok
27th March 2013, 21:37
acum vreo 3 ani imi era greu sa gasesc 2-3 jucatori ok in echipa Stelei... acum sunt fara nambar, fara nambar :D

Tatarusanu, Georgievski, Szukala, Chiriches, Lato, Bourceanu, Pintilii, Chipciu, Popa, Rusescu, Rapa + Iancu si Stanciu pentru viitor :ok:

aLLiin
27th March 2013, 21:46
Ai uitat de Filip. Eu vad viitorul in el.

florian.X
27th March 2013, 22:01
cred ca o sa fie o teapa...nu mi se pare jucator de Steaua :)

florian.X
27th March 2013, 22:02
acum vreo 3 ani imi era greu sa gasesc 2-3 jucatori ok in echipa Stelei... acum sunt fara nambar, fara nambar :D

Tatarusanu, Georgievski, Szukala, Chiriches, Lato, Bourceanu, Pintilii, Chipciu, Popa, Rusescu, Rapa + Iancu si Stanciu pentru viitor :ok:

pt ca nu erai patron la steaua...acu nu vezi...numa messi aguero ronaldo neymar, si astia cu care te mai stii tu, vin la steaua de cand esti patron:happy:D

Shinnok
27th March 2013, 22:03
:happy corect :happy

aLLiin
27th March 2013, 22:06
Filip! Shinnoace, filip!

Shinnok
27th March 2013, 22:06
DAAA! noul Pirlo :D

Srdjan
27th March 2013, 22:06
Bun transfer, dar nu vad unde il mai pune pe teren

aLLiin
27th March 2013, 22:08
Gasim noi.
Srdane, nu treci si tu Steaua la profil? :P

Srdjan
27th March 2013, 22:10
Nu, inca sper sa pierdeti campionatul in favoarea Vasluiului :P

Shinnok
27th March 2013, 22:11
Vaslui? de ce nu Astra? :D

Srdjan
27th March 2013, 22:14
Pai nu imi place Astra :D. Vasluiul e singura echipa din Liga 1 care mi simpatica la ora actuala :)

florian.X
27th March 2013, 22:21
Bun transfer, dar nu vad unde il mai pune pe teren

face un bine, si dispare tanase-at last!!!- din echipa...cam asta ar fi mutarea:D

Shinnok
27th March 2013, 22:23
ce Stanciu, dom'le? ce Tanase, dom'le? tocmai l-am luat pe Bale de la Spurs :D

florian.X
27th March 2013, 22:25
ce Stanciu, dom'le? ce Tanase, dom'le? tocmai l-am luat pe Bale de la Spurs :D

sa stii ca mai sunt la Steaua d'astia carora le curg BALE-le, asa ca e binevenit:))

Roddicted
27th March 2013, 22:33
jucator bun, mi se pare cam fitos, dar tot Iancu e baza :D

cimitiru branesti
27th March 2013, 22:39
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/clauza-fabuloasa-fixata-de-becali-lui-stanciu-ce-salariu-va-avea-mijlocasul-cifrele-transferului-394589.html

rossonero9 (173 comentarii)
S-a vazut clar ca la meciul Steaua - Vaslui pustiu asta a fost blat... a avut o faza cand a scapat singur spre poarta lu Tatarusanu si abia s-a miscat... Atunci ma miram de ce nu accelereaza, acum imi explic mai bine faza aia, baiatu stia dinainte ca Jiji il asteapta la stana.

Roddicted
27th March 2013, 23:13
Ai uitat de Filip. Eu vad viitorul in el.

eu cred ca Filip va ajunge jucator de baza la Steaua sezonul viitor, alaturi de Bourceanu probabil.Este tipul de mijlocas care verticalizeaza bine jocul, are viziune, sut.Oricum Reghe are incredere in el si cu siguranta il va baga tot mai mult

SwedishMafia
27th March 2013, 23:17
dicule,tu crezi ca rocha e mai bun decat rusescu...:happy mai bine ramai la tenis:D stanciu nu e un jucator pentru actualul system de joc al stelei.asta inseamna ca unu dintre bourceanu sau pintii,va fi vandut.

Roddicted
27th March 2013, 23:19
chiar este, daca nu mai bun macar la acelasi nivel.Ia compara putin ciferele celor doi la eficienta/minute jucate si o sa ai o surpriza

Daca vine un atacant bun, pufilici nu prea o sa mai prinda echipa la anul :D Cine are nevoie de un pufos care nu stie sa faca un dribling, sa castige un duel fizic sau sa faca o preluare de varf veritabil?Jucatori ca Rusescu, care traiesc doar din niste executii nu rezista mult la nivel inalt.Sa nu mai zicem ca aproape un sfert din golurile sale sunt de la 11m.

Roddicted
27th March 2013, 23:31
trebuie atacant adevarat, cu viteza, forta si dribling.Nu gasesti asa ceva in Romanica.Doar Bokila ce are viteza si forta, dar e nu e mare scula cu mingea

Shinnok
28th March 2013, 07:46
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/clauza-fabuloasa-fixata-de-becali-lui-stanciu-ce-salariu-va-avea-mijlocasul-cifrele-transferului-394589.html

rossonero9 (173 comentarii)
S-a vazut clar ca la meciul Steaua - Vaslui pustiu asta a fost blat... a avut o faza cand a scapat singur spre poarta lu Tatarusanu si abia s-a miscat... Atunci ma miram de ce nu accelereaza, acum imi explic mai bine faza aia, baiatu stia dinainte ca Jiji il asteapta la stana.

asta e dardar? :))

Forza Juve!

delaoltenia
28th March 2013, 09:39
Bun transfer, dar nu vad unde il mai pune pe teren
In locul lui Tanase.

Snake_21
28th March 2013, 13:06
Eu l as vedea mai mult in centru pe Stanciu (deci cum a zis cineva pe aici in locul lui Pintilii sau Bourceanu) :D in locul lui Tanase il vad pe Popa sau ma rog aripile noastre sa fie Popa si Chipciu :D

delaoltenia
28th March 2013, 13:58
"Sunt fericit că am ajuns la cea mai iubită echipă din România și sper ca la anul să câștig titlul. E cea mai fericită zi din viața mea. Îi mulțumesc domnului Anghel Iordănescu pentru cuvintele frumoase, am înțeles că dumnealui l-a sfătuit pe domnul Becali să mă transfere", a spus Stanciu după ce a semnat cu Steaua.

"I-am îndeplinit un vis tatălui meu, care mă va vedea jucând în tricoul Stelei. Toată familia mea e stelistă"

Sa-ti traiasca familia,sanatate si numai fericire! :ok:

Shinnok
28th March 2013, 19:16
a ales cu sufletul :) FORZA STEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

delaparis
28th March 2013, 21:13
Scrie si in presa franceza, doar ca il compara cu un drog dur :D

http://news.maxifoot.fr/info-175807_130328/football.php

delaoltenia
30th March 2013, 13:05
"E un pas mare pentru mine, mă bucur că m-am transferat la Steaua pentru că nu oricine ajunge la cea mai bună echipă din România. Acum trebuie să mă pregătesc, să muncesc mult și să joc bine", spune Stanciu, care e conștient ce îl așteaptă la vară: "Știu că acolo nu mă va aștepta nimeni și va trebui să ofer ce am mai bun meci de meci. Criticile nu mă deranjează, pentru că și domnul Porumboiu mai făcea astfel de lucruri cînd era mai aproape de echipă. Pe mine nu mă afectează dacă iese cineva și spune că am fost slab. Antrenorul îmi va analiza jocul, îmi va spune ce am făcut bine și ce nu, iar eu voi încerca să corectez greșelile prin muncă".

http://www.gsp.ro/gsp-special/diverse/exclusiv-print-nicolae-stanciu-se-prezinta-in-fata-suporterilor-stelei-si-explica-strategia-sa-pentru-a-prinde-un-contract-afara-394780.html

Jeleul
30th March 2013, 14:39
O speranta care se va transforma in zdreanta!

cimitiru branesti
30th March 2013, 14:43
O speranta care se va transforma in zdreanta!
...

SwedishMafia
10th April 2013, 19:16
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=551950871494809&set=a.550950608261502.1073741825.429871813702716&type=1
S-a pisat pe gunoaie!:great:

Shinnok
11th April 2013, 02:02
cat de tare :ok:

delaoltenia
11th April 2013, 10:34
discutam de gunoaie si tigani? ;)

Shinnok
11th April 2013, 10:35
nu, doar ne alea-alea pe ei :D

delaoltenia
7th May 2015, 17:36
La Multi Ani, Nicolae Stanciu !

delaoltenia
27th April 2016, 17:49
Nicolae Stanciu a fost inclus de France Football in topul celor mai asteptati 50 de jucatori la Euro 2016.
http://www.francefootball.fr/news/Euro-2016-nicolae-stanciu-roumanie-46e-joueur-le-plus-attendu/655552

delaoltenia
30th August 2016, 13:30
Nicusor Stanciu transferat la Anderlecht pentru 9,8 milioane. Va avea in salariu de 900 de mii in primul an si un contract pe 5 ani.

Multumim Nicusor Stanciu!

delaoltenia
10th September 2016, 09:49
Nicolae, a venit momentul ca si tu sa parasesti Steaua. Cum ai descrie perioada petrecuta aici?
Am petrecut la Steaua trei ani minunati, cu multe bucurii si multe trofee castigate. M-am simtit cu adevarat fotbalist la fiecare meci pe care l-am jucat in tricoul ros-albastru. E o mandrie enorma pentru mine faptul ca am putut sa apar aceste culori si mereu sufletul meu va ramane la Steaua!

Ce reprezinta acest club pentru tine?
Steaua inseamna mai mult decat un club pentru mine, este practic a doua familie a mea, este echipa alaturi de care am reusit cele mai mari perfomante si am jucat pe cele mai mari stadioane ale lumii, impotriva unor echipe incredibil de mari.

Crezi ca momentul acestui transfer este unul propice pentru cariera ta?
Sunt fericit ca cei de aici au fost de acord sa plec si cred cu tarie ca am facut acest pas la momentul potrivit. Sunt trist, in acelasi timp, pentru ca las in urma multi prieteni si oameni de care m-am atasat in tot acest timp.

Cum arata viitorul pentru tine la Anderlecht?
Imi doresc sa am evolutii bune la Anderlecht, sa joc alaturi de Alex, sa facem cinste Romaniei si impreuna sa castigam multe trofee in Belgia.

Ce mesaj ai sa le transmiti fostilor tai colegi?
Vreau sa-i multumesc domnului Reghecampf pentru tot ajutorul pe care mi l-a dat inca din primul an la Steaua, pentru lucrurile invatate de la domnia sa si pentru ca alaturi de dansul am reusit sa ma dezvolt atat ca fotbalist, cat si ca om. Colegilor de la Steaua le doresc multa sanatate, sa reuseasca sa castige trofee in continuare, deoarece sunt cei mai buni din Romania, fara doar si poate.

Dar suporterilor?
Lor le cer sa revina alaturi de echipa, sa-i sustina pe baieti, sa se bucure cum o faceau inainte, sa sufere la infrangeri si sa erupa ca un vulcan la victoriile importante ale echipei. Jucatorii au nevoie de ei pentru a se simti mai puternici. Iubesc Steaua si tot ce inseamna acest club! Va salut pe toti.


http://www.steauafc.com/ro/articol/interviu-stanciu-transfer/

delaoltenia
18th January 2018, 10:38
Dupa o saptamana de negocieri intense se pare ca in cele din urma Nicusor Stanciu va ajunge la Sparta Praga. Anderlecht si Sparta au ajuns la un acord in aceasta dimineata. In total, afacerea se ridica la 9 milioane de euro. Este cel mai mare transfer din istoria Cehiei.

Mult noroc si cat mai multe goluri la noua ta echipa!

delaoltenia
7th May 2018, 16:26
La Multi Ani, Nicusor Stanciu!