PDA

View Full Version : Damila Măciuca



Mario Di Lazi
26th March 2013, 17:51
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/7/75/Logo-fc-damila.jpg

Nume complet - Fotbal Club Damila Măciuca
Data fondării - 2011
Culori - Alb-verde
Stadion -
Campionat - Liga a II-a
Președinte - Lucian Munteanu
Antrenor - Claudiu Niculescu
Site web - www.fcdamila.ro

Mario Di Lazi
16th April 2013, 20:06
Dan Nițu este dispus să cedeze Primăriei Râmnicului 40 % din acțiunile clubului său
In vederea unui parteneriat public-privat care să susțină o echipă de fotbal puternică în Liga I

Damila Măciuca pare să se îndrepte cu pași repezi și siguri spre Liga I. Week-end-ul trecut, „alb-verzii” antrenați de Claudiu Niculescu au învins-o, pe teren propriu, pe UTA Arad și au urcat pe locul 3 în clasamentul Seriei a II-a. Dacă vor reuși să obțină un rezultat pozitiv (și un egal ar fi excelent) în meciul pe care îl vor disputa la Poli Timișoara, atunci aceștia călca cu un picior în Liga I. Senatorul Dan Nițu, proprietarul companiei Damila și al echipei omonime de Liga a II-a, a început să facă primele pregătiri în vederea celei mai mari performanțe din istoria fotbalului vâlcean din ultimele decenii. Vicepreședintele PNL Vâlcea este dispus să propună conducerii Primăriei Râmnicului un parteneriat public-privat care să mențină o echipă în Liga I chiar pe stadionul din Zăvoi. „Eu sunt dispus că cedez Primăriei Râmnicului 40 % din acțiunile clubului meu, cu condiția să fiu ajutat în perspectiva unei promovări în Liga I. După cum am mai spus, vreau să jucăm în Zăvoi, în fața vâlcenilor, pentru ca ei să aibă fotbal de cel mai înalt nivel după ani buni de așteptări. Damila a devenit o echipă foarte iubită de vâlceni, datorită rezultatelor înregistrate în campionat și seriozității de care am dat dovadă. De asemenea, sunt dispus inclusiv să dau o altă denumire echipei, astfel încât viitorul nume să fie cel mai reprezentativ pentru județul nostru. Sunt dispus să colaborez cu oricine vrea ca Vâlcea să aibă o trupă de Liga I”, a afirmat Dan Nițu.

arenavalceana

tfsRapid
3rd May 2013, 00:37
astia ar mai trebui sa vina in liga sateasca dupa ce au fost si otopeni, branesti, chiajna, viitorul samd

Mario Di Lazi
3rd May 2013, 10:07
Pai vezi... sa pastram traditia. :D

Mario Di Lazi
9th May 2013, 09:50
Damila - Corona Brasov 1-0
3 puncte pana la loc de promovare

Srdjan
1st September 2013, 06:01
Ar trebui schimbat numele acestui thread, in Metalul Resita

Tim
27th June 2014, 16:50
Hai cu maciuca...

Shinnok
27th June 2014, 16:52
te pui cu megastar? :D

Tim
27th June 2014, 16:57
n-am nicio sansa, asa-i?

phife
27th June 2014, 18:42
astia ar mai trebui sa vina in liga sateasca dupa ce au fost si otopeni, branesti, chiajna, viitorul samd

rapid , poli , colentina /hello

Tim
27th June 2014, 18:44
Lasa mah ca vine si vremea voastra. Pe tancuri ati venit, nu va garantez ca vi se asigura tancuri la plecare.:D

phife
27th June 2014, 18:52
ada' calu , pune saua.
ada' tancu , pune senila...nu merje . mai stam...

Hingherul
28th June 2014, 00:51
Hai cu maciuca...
Timule, tu ce tot giugiulesti Maciuca pe aici? te-a facut Timofte scouter si cauti potentiale echipe cu care sa fuzionati? :happy:happy:happy

Hingherul
28th June 2014, 21:05
Hai cu maciuca...

hai ca nu pot sa ma abtin si sa nu intreb... maciucar de mic? :D

fl0o
28th June 2014, 23:11
rapid , poli , colentina /hello

+ Poli, Politehnica si... RasPoli...
ps... nu le mai merge siteul la maciucani, care mama lui de hacker stelist nu-i lasa in pace?

Tim
11th September 2016, 23:18
salutari floo