PDA

View Full Version : Comentarii



Rechinul Ucigas
24th January 2005, 22:14
Sa Speram Ca E Bun !

desdemona
4th February 2005, 21:32
Adi e-n concediu? :rolleyes:

Rechinul Ucigas
5th February 2005, 21:44
Cred Ca A Luat Si El O Pauza !:)

FatFrumos
5th February 2005, 22:11
Pai trebuie eu unul nu am cum sa aflu stiri......

desdemona
5th February 2005, 22:16
FatFrumos, unde locuiesti?

FatFrumos
6th February 2005, 17:45
US EastCoast....chiar intre Boston si New York

FatFrumos
12th February 2005, 03:04
Foarte intersant thanks Adi great job ca ne tii la curent :D

Rechinul Ucigas
12th February 2005, 13:45
Adi, multumim !

Seahawk
13th February 2005, 10:35
bravo lor :) sa speram ca reusim sa mentinem forma din tur :) FORZA FARUL! si felicitari celor de aici.. ca vad ca mentin sectiunea farishtilor in viata :)

Rechinul Ucigas
13th February 2005, 17:52
Bravo Farutul !!!! Olee !!!

R. O`Sullivan
16th February 2005, 13:39
Intr-adevar, un rezultat excelent, suntem tari... Am vazut zilele trecute, stiri ``foarte interesante`` la Prost TV cum echipe din Romania au fost invinse de divizionare secunde din Cehia. DAR NIMIC de rezultatul Farului
Astia or fi ori tembeli ori traiesc inca naivitatea performantelor de acum 15 - 20 de ani ale echipelor respective

Numai bine...

adi_cta
16th February 2005, 21:25
O sa-i scoata Farul din aceasta naivitate.
Daca voi nu ma vretzi noi...........

Rechinul Ucigas
18th February 2005, 16:31
bravo farul! sa speram ca vom juca la fel de bine si in campionat !

Rechinul Ucigas
19th February 2005, 16:42
sa ii batem si pe astia si suntem ok !

adi_cta
20th February 2005, 10:01
Cred ca o sa-i batem si pe astia si sa incheiem acest stadiu de pregatire cu brio.
Acest retur de campionat cred ca va fi unul care va trece noi file in palmaresul echipei. Pot spune ca sunt putzin dezamagit ca nu voi putea urmarii succesele Farului live in acest retur, pe 4 martie plec din tara pentru 6 luni si voi pierde cel mai frumos retur de campionat pentru Farul.

Rechinul Ucigas
20th February 2005, 18:39
Mie imi zici Adi ca eu mor de oftica ca nu mai pot vedea nici un meci , si nu am vazut nici turul asta reusit .....
apropo unde pleci ?

adi_cta
20th February 2005, 19:36
Miami, Florida pe un vas de croaziera.
Nici eu nu am vazut turul ca am fost plecat pe un vas in Mediterana. Am prins acasa ultima etapa cea cu Unirea Alba Iulia dar aceea a fost in deplasare.

Seahawk
22nd February 2005, 07:26
pacat.. avem mare nevoie de el.. ii urez insanatoshire grabnica totusi.. si poate-poate :)

Rechinul Ucigas
22nd February 2005, 18:18
sa speram ca se reface pana la meciul cu dinamo ! avem nevoie de pasco !

R. O`Sullivan
26th February 2005, 13:20
Prea ne obisnuim cu victorii in compania echipelor mici... Era mai bine sa se aranjeze si amicale mai tari (a fost doar unul din cate stiu, cu campioana Cehiei).

Oricum, echipa arata aceeasi pofta de joc ca in tur. Si tinand cont ca n-am vandut nimic, e foarte posibil sa-i ardem pe catei si pe ``Ronaldinii`` :D aia celebri de la Craiova

Rechinul Ucigas
26th February 2005, 15:34
lasa ca e mai bine sa ne incalzim cu echipe mai slabe , ca dupaia vine greul !

FatFrumos
27th February 2005, 03:56
nu stii cum e in fotbal adi....o echipa rateaza una da
nu poti sa tot cistigi mai trebuie sa stii sa si pierzi.... :evil:

Rechinul Ucigas
27th February 2005, 18:14
da parca posteuca juca la noi , nu ???
Asta e , iti dai seama ca nu au tratat cu seriozitate acest meci , a fost ca o miuta !

Rechinul Ucigas
28th February 2005, 17:26
da stim desdemona ! ORICUM MERSI !!!

adi_cta
28th February 2005, 17:46
As fi fost si eu intr-un autocar daca nu ar fi trebuit sa plec din tara. Oricum, sper sa aud numai vesti bune si aceasta amanare de campionat sa fie de bun augur.

R. O`Sullivan
1st March 2005, 11:50
``E bine că s-a amānat returul, pentru că vremea şi terenurile ne erau potrivnice. Noi suntem o echipă tehnică, nu una de forţă``, a declarat Todoran...

I-as da o mica replica lui Todo` : Si Valencia e o echipa tehnica... Si a patit-o unde era nevoie de forta :D

Sigur ca meciul cu Altay a fost doar asa de incalzire, dar terenul era imbibat cu apa... Adica era nevoie de forta... Hmmm, vad o oarecare slabiciune. Sper ca si Grig a observat-o

Sper ca nu ma acuza nimeni ca sunt si putin critic, dar e bine si asa, decat sa ne credem ``uber alles`` ca oltenii, spre exemplu, care au ajuns... ce-au ajuns :D

Rechinul Ucigas
3rd March 2005, 15:15
pai iar cu astia ! am ami jucat cu ei si i-am spart !

Rechinul Ucigas
3rd March 2005, 15:16
mai bine inca o partida cu altay sa ne luam revansa :D

PadrinoDog
4th March 2005, 16:41
Am inteles ca in Goapa vor fi circa 1.500 de marinei. Ati mai spus voi ca veniti in nr. atat de mare si n-am vazut in tribune decat zece persoane...
In orice caz, coregrafia noastra va fi la inaltime!
Hai Dinamo!

Rechinul Ucigas
4th March 2005, 17:37
SA speram ca vor fi ! Vrem sa ne sustinem echipa !

Rechinul Ucigas
7th March 2005, 11:39
In ultimul meci amical FARUL a invins pe Portul C-ta cu 4-0.

Seahawk
14th March 2005, 06:46
ne'a dat`o dinamo.. din pacate :(
cam asta a fost diferenta dintre echipe: Claudiu Niculescu.. cainii au avut un atacant veritabil..pe cand la noi Liviu a fost accidentat.. iar Baicu abia a fost introdus in repriza a doua.. deh.. Grigoras .. stie el ce stie.. el ne'a adus in situatia asta.. el este responsabil acum.. la fel cum si el o sa ne duca pe drumul cel bun in continuare.. si anume 2 victorii cu Craiova :D
FORZA FARUL!!! cu Farul pana la Moarte !

R. O`Sullivan
15th March 2005, 11:06
Ar cam fi cazul sa-i batem macar pe astia... Daca pana si Craiova ajunge sa ne bata, nu mai are rost sa-l tinem pe Grigoras... E antrenor bun dar nu pentru obiestive mari

Seahawk
18th March 2005, 03:10
i'am batut.. si Grigoras este bun pentru echipa.. si nu el face obiectivele el doar antreneaza echipa..
sper sa'i batem si sambata.. (sau cand s'o juca meciu')

PadrinoDog
18th March 2005, 16:24
Nu se pune problema schimbarii antrenorului ma tata. Daca nici acum cand echipa joaca bine nu sunteti multumiti, atunci cand? Daca va aude Bosi va interzice sa mai veniti la meciuri... :rosu:
Hai Dinamo! /hello /hello

Seahawk
19th March 2005, 19:59
cu noroc.. am reusit sa'i batem pe craioveni din nou :D ramanem acolo sus deocamdata ;)
FORZA FARUUUL!

Rechinul Ucigas
19th March 2005, 23:01
Bravo Farul !!! Norocul Tine Si Cu Cei Buni !!!

R. O`Sullivan
20th March 2005, 12:00
i'am batut.. si Grigoras este bun pentru echipa.. si nu el face obiectivele el doar antreneaza echipa..
sper sa'i batem si sambata.. (sau cand s'o juca meciu')


Mai citeste o data... Unde am zis ca el face obiectivele? Am spus ca nu e pentru astfel de obiective... Si am avut uematorul motiv: E prea naiv, duce fair play-ul fata de adversari la nivelul de linguseala obosita. Si nu in ultimul rand faptul ca jucatorii nu prea au incredere in el (am dedus asta din declaratiile vedetelor inainte de finalul turului cand toti il faceau un``antrenor norocos`` )

Pana una alta am castigat si totul merge bine... Dar eu voi continua sa fiu si critic uneori, pentru ca doar asa ramanem cu picioarele pe pamant :D

pirlinho
20th March 2005, 14:16
Cel mai prost meci de pe teren propriu facut anul acesta.

Grigoras sa nu mai insiste cu Voiculet. Nu-i mai mult decat un jucator mediocru. Locul sau e pe banca.

claudio25ro
22nd March 2005, 09:06
mama cat noroc am avut cu Craiova sambata..sper sa tina norocul asta si pe 1 aprilie la Pitesti...sper sa venim macar cu 1p.

Seahawk
25th March 2005, 04:27
Cel mai prost meci de pe teren propriu facut anul acesta.

Grigoras sa nu mai insiste cu Voiculet. Nu-i mai mult decat un jucator mediocru. Locul sau e pe banca.

nu e nimic rau prin faptul ca promoveaza tinerii :)
Senin, Florea, Cristocea, Doicaru.. :) si lista continua.. numai o mentalitate din aia invechita ar putea sa nu introduca jucatorii tineri in echipa.. :P
asa ca el face bine ce face :D

pirlinho
25th March 2005, 17:31
Sa-mi promoveze unul de 16-17 ani, nu pe Voiculet. Cand il vad pe Doicaru ala, ma ingrozesc. Ala nu-i jucator de fotbal.

Chiar nu mai producem nimic la juniori? Pacat.

Kooler
25th March 2005, 19:42
Jucatorii tinerii nu sunt constantii in joc datorita lipsei de experienta, gresersc mult dar pot avea momente bune in joc care fac diferenta. In cazul lui Voiculet nu ne putem baza pe el dar asteptam mult de la el... sper sa confirme. Doicaru la fel nu confirma pentru ca nu joaca si nu joaca pentru ca nu inspira multa incredere antrenorului si nici noua

FatFrumos
26th March 2005, 00:14
Baieti am impartit thredul la stiri punem numai stiri si aici comentam.

adi_cta
28th March 2005, 19:39
am vazut eu ceva schimbat pe aici. In ultima vreme nu prea am mai putut intra pe forum dar am fost la curent cu tot ce sa intamplat. Ce se mai aude de Farul, ceva schimbari, nu?

Seahawk
2nd April 2005, 03:01
Sa-mi promoveze unul de 16-17 ani, nu pe Voiculet.

Chiar nu mai producem nimic la juniori? Pacat.


In cazul lui Voiculet nu ne putem baza pe el dar asteptam mult de la el... sper sa confirme.


Grigoras sa nu mai insiste cu Voiculet. Nu-i mai mult decat un jucator mediocru. Locul sau e pe banca.

ALO ? Cu centrala de oameni cu mentalitate din aia invechita va rog! (gen - "tre' sa ne bazam pe oameni "cu experienta" :sleep: ...vezi exemplul meciului Romania - Olanda.. cand jucatorii 'batrani' ne'au ajutat foarte foarte mult :ok: ":ok: :evil: )



Lasand ironiile deoparte, Voiculet v'a dat o palma peste fata cu golul din meciul cu Arges...


ah si sa nu uit, tin sa'l felicit pe Grigoras ca a insistat cu Voiculet ;).. Piturca ar trebui sa ia aminte de la faptu' asta.. si sa continue cu Mitea in echipa..
ADIO batranii.. ati fost buni, lasati`ne..
PROMOVATI TINERETUL!!! bagati bani in centrele de copii si juniori !!!.. numai asa ne putem redresa...
cat despre cei cu mentalitatea aia invechita.. va propun sa va "delectati" cu meciu Romania - Olanda :ok: si evolutia stralucita a batranilor..- vezi Adrian Ilie, Viorel Moldovan, Dorinel Munteanu ;)
sunt sigur ca veti gasi "foarte interesanta" si placuta ochiului evolutia acestora :D
cat despre mine, eu o sa ma bucur cu reusitele lui Mitea si Voiculet :evil:



"noi sa fim sanatoshi" :rolleyes:

pirlinho
2nd April 2005, 17:23
Ce palma ne-a dat? A fost bulan.

Si Usurelu ala - se se intoarca la Midia.

Avem niste verze prin echipa de care am face bine sa scapam - Usurelu, Barbu, Doicaru, etc. Poate la vara.

Mare meci mare facut de Curcan. A inceput sa se maturizeze. Greselile stupide pe care obisnuia sa le faca sunt din ce in ce mai rare.

HAI FARUL!

pirlinho
3rd April 2005, 21:27
Cand revin Senin si Apostol?

Urmeaza Sportul si Otelul acasa dupa care ne deplasam la Iasi daca nu ma insel. 9 puncte este singura varianta acceptabila.

Rechinul Ucigas
3rd April 2005, 22:38
sau macar 7 ! zic e ca e greu cu otelul si sportul acasa iar iasiul nu isi permite sa piarda acasa mai ales ca sunt pe punctul de a retrograda !

Kooler
5th April 2005, 07:09
Pana la urma sa bage pe cine vrea oricum pe suporteri ii intereseaza decat rezultatul

Virus
7th April 2005, 23:55
E cineva de aici in galerie la Farul?

Seahawk
9th April 2005, 20:43
am trecut de galeteni, sper sa confirmam si cu Sportul.. si pe urma cu Iasi sunt sigur ca o sa castigam.. am o presimtire :evil: ;)

RapGoddess
10th April 2005, 01:39
1 Steaua 37
2 Dinamo 36
3 Rapid 33
4 Fc Farul 31
5 FC National 29
6 Sportul 25

Arata bine clasamentu`... cu exceptzia Rapidului si Stelei... cu Dinamo si Farul in TOP!!!! /hello

pirlinho
10th April 2005, 02:29
Lasa-ne cu Dinamo. Cine te-a pacalit sa tii cu ei?

R. O`Sullivan
10th April 2005, 15:43
Clasamentul tau e putin ``out-datat`` in ceea ce priveste punctele. Inaintea ``senzationalului, fenomenalului, galacticului, eternului derby`` (cum ar zice papagalul de Ioanitoaia) arata asa:

1 Steaua 37
2 Dinamo 36
3 Rapid 34
4 Farul 34
5 National 30


P.S Subscriu si eu... Ciudate pasiuni mai ai. Cu Farul e logic sa tii, ca e cea mai adevarata echipa, doar a ajuns sus pe forte proprii.
Dar cu Dinamo ??? :( :D

claudio25ro
11th April 2005, 09:23
stie careva de plecarea cu autocarele spre Craiova...??
Sper sa nu-mi iau liber degeaba de la munca si sa ajung cu galeria la meciul ded miercuri din cupa.

litza
13th April 2005, 19:21
FELICITARI PT CALIFICARE!
Noi am facut un joc bun,dar asa a fost sa fie!
Sper sa castigati prima voastra cupa din istorie!Meritati!

Seahawk
14th April 2005, 01:58
mersi litza :)
Felicitari si Craiovei, ati facut un joc destul de bun din cate am auzit :)
Sper ca sa fie un meci frumos intre farul si dinamo ... fara nici un fel de interventii din partea nimanui, sa fie un meci corect.. si cel mai bun sa invinga...
eu zic ca este un meci de 1X2.. ca si Farul a dovedit ca'i poate bate pe caini, si ei ne'au batut in "Groapa".. deci.. asteptam un meci frumos :)

FORZA FARUL!!! CU FARUL PANA LA MOARTEEEEEE !!!!

R. O`Sullivan
14th April 2005, 15:38
FELICITARI PT CALIFICARE!
Noi am facut un joc bun,dar asa a fost sa fie!
Sper sa castigati prima voastra cupa din istorie!Meritati!


Iata un suporter care a reusit sa ``iasa din turma``... Fara suparare dar nu ma asteptam la asta de la un oltenas
Dar cine stie poate mai sunt sperante si pentru voi

Felicitari pentru dovada de fair-play... Poate si aiuritii aia de la Timisoara or intelege (desi ma indoiesc) ca noi, provincia, asa progresam: uniti in fata monopolului bucurestean

pirlinho
14th April 2005, 17:19
Se vor pune bilete in vanzare pentru finala cupei si la noi in CT? Care stie?

Si pe cat e finala? Stiu ca-i undeva prin mai, dar nu cu exactitate.

HAI FARUL!

Kooler
14th April 2005, 23:34
Dupa meciul cu craiova din cupa Pascovici a declarat ca la inceputul campinatului cand i-a fost propus sa joace la craiova ar fi vrut sa vina datorita stadioanelor care sunt pline meci de meci pe cand la constanta sunt pline numai in meciuri importanta cu steaua,dinamo rapid etc. Pascovici tata ma bucur ca ai ramas la Farul te apreciez pentru cea ce faci pt. echipa dar asta e constanta nu e microbista pentru ca nu a avut istorie ca Craiova oricum te duceai la Craiova pentu un salariu mai mare si pe noi ne lasai cu ochii in soare si la meciul tur cu dinamo si semifinala retur din cupa cu craiova

Seahawk
15th April 2005, 00:33
cred ca se felicita pentru ca a ramas la Constanta... ;) ^self explanitory...

FatFrumos
15th April 2005, 03:47
Felicitari lui Farul trebuia sa se califice avem unfinished business cu Dinamo si sper sa avem si noi o cupa in vitrina.

Kooler
15th April 2005, 08:38
Mult ravnita cupa va venii la noi in vitrina atunci cand Farul o vor fixa ca obiectiv la ora actuala Farul are sanse sa spere la cupa. Sper ca jucatorii sa dea totul pe teren

R. O`Sullivan
17th April 2005, 14:38
Interesant spus `` cand o vor avea ca obiectiv``... Te asigur ca o au, problema e daca vor fi lasati sa o ia (Sunt multe de spus aici)

In alta ordine de idei, sunt curios daca Gurita a luat intentionat rosu cu Sportul pentru a nu juca cu Steaua... Pentru ca suspendarea lui va fi sigur pe 2 etape. Si se cunoaste foarte bine cu MeeMee de cand activau la Galati... Iar antecedente de ``trantitor`` are si sunt cunoscute

Sigur, astea sunt doar supozitii... Dar merita mentionate tinand cont de panarama de campionat in care activam si `culisele` care exista. Dar daca se intampla sa fie adevarat, ar trebui dat afara in suturi . Daca si-a facut datoria pana acum, asta nu-i da dreptul sa faca magarii...
Mi-ar place ca ceea ce am zis sa fie doar o exagerare si sa primeasca doar 1 etapa... Dar ceva imi spune ca va fi cum am ``prezis`` eu.
Iar rosu a luat acum si nu la Iasi tocmai pentru a elimina oarecare suspiciuni.

Si asa din cauza lui am pierdut 2 puncte cu Sportul... In loc sa avem 3-0 la final daca jucam in 11 jucatori, s-a terminat 1-1

Rechinul Ucigas
17th April 2005, 18:53
ce spui tu mai ??? nu cred ca guritza a luat rosu ca a vrut el ! si nu cred ca va primi 2 etape nu are de ce !

pirlinho
19th April 2005, 20:08
Citez de aici (pe la capatul topicului):
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=55180



Nu ma prea intereseaza daca Faru va castiga sau nu...din partea mea nu va castiga.
Dar ceea ce am vazut aseara pe mine m-a lasat cu un gust amar in ceea ce priveste fotbalul si viata multor fotbalisti.Stiam de mult timp ca toti sunt niste betivani infecti dar aseara a intrecut orice masura.Am fost intr-un bar frumusel care se afla din coincidenta la parterului blocului meu.Am tras o privire prin bar ca orice om normal si cineva imi facea cu mana.M-am uitat mai bine si era... Florin Lungu de la Faru.Il cunosc de mai multi ani dar niciodata nu l-am vazut atat de "matrafoxat".Era la masa cu alti cativa colegi faristi.Fumau linistiti si beau bere doar erau la al nu stiu catelea rand de bere.

R. O`Sullivan
20th April 2005, 11:58
@ Farist 100%... Era doar un scenariu imaginar... E foarte posibil sa nu fie cum am zis eu.
Chestia cu ``prezis`` era o gluma... Te asigur ca nu am vreo legatura de rudenie cu Mama Omida

@Pirlinho... Nu ma surprinde prea tare... Important e sa nu devina si astia panarame ca ``Semeghinii`` capitalei :D

R. O`Sullivan
21st April 2005, 13:58
Gurita a primit doar o etapa suspendare si la meciul cu Steaua va fi pe baricade...
Ma bucur ca scenariul meu nu s-a concretizat:D

Rechinul Ucigas
24th April 2005, 14:26
pirlinho , acum daca sunt fotbalisti nu mai au voie sa bea o bere ca tot omul ? lasa-1 ca merita :bere: ! oricum ei nu sunt betivani ca alti fotbalisti....

Seahawk
24th April 2005, 18:09
neah ca acum iar a luat Apostol roshu, si ne'au egalat iesenii pe final..
Sper sa facem un meci bun contra Stelei (macar 1 punct sa luam)

FatFrumos
26th April 2005, 05:00
dupa esecul de la Iasi cred ca luam 3 puncte cu Steaua 1 daca e Meme norocos.

FatFrumos
27th April 2005, 20:51
Si 3 puncte foarte grele au iesit Bravo Farul merita locul 4 sa speram ca Nationalul nu scoate azi decit un punct sau chiar nimic si la Rapid ca pierde un locul II nu ne strica chiar daca luam cupa.

Seahawk
28th April 2005, 05:56
Si 3 puncte foarte grele au iesit Bravo Farul merita locul 4 sa speram ca Nationalul nu scoate azi decit un punct sau chiar nimic si la Rapid ca pierde un locul II nu ne strica chiar daca luam cupa.

uite ca asa a fost :ok: HAI FARULLL!!!!!!!!!! ;) Vinci per noi :D
Mie'mi place cel mai mult de Grig. Tace si Face ;) /hello

cu Farul pana la moarte :yeah:

King of Hell
28th April 2005, 20:04
Ba am niste poze de la Farul-Dinamo..care vrea sa zica:)

Seahawk
29th April 2005, 21:06
Ba am niste poze de la Farul-Dinamo..care vrea sa zica
posteaza aici :) sau da'mi pe pm, sau mofo_andy - yahoo id lol :) mersi

Rechinul Ucigas
29th April 2005, 22:12
si eu vreau poze pls !!! id yahoo mess - faristpanalamoarte , e-mail - faristpanalamoarte@yahoo.com

FatFrumos
4th May 2005, 23:27
Inca 3 puncte si oficial am batut toate formatiile bucurestene la Constanta....Bravo Farul si Sa vina cupa la Constanta.

FatFrumos
6th May 2005, 04:38
Ce PM posteaza aici pozele nu ma supar doar cica sint moderator :evil:

Seahawk
7th May 2005, 19:02
Inca 3 puncte si oficial am batut toate formatiile bucurestene la Constanta....Bravo Farul si Sa vina cupa la Constanta.

in afara de Sportul :D :rosu:
uite ca ne'au batut bacauanii. Eh asta e, sper sa castigam miercuri :D
FORZA FARUL!!! /hello

FatFrumos
8th May 2005, 03:12
Si ce Sportul face parte de granzii bucurestiului? :evil: anyway la terenul respectiv ma asteptam sa pierdem nu cred ca nici o echipa nu facea fata nici Steaua care e obisnuita cu orezarie.

Seahawk
9th May 2005, 08:05
oficial am batut toate formatiile bucurestene la Constanta


Si ce Sportul face parte de granzii bucurestiului?
lol fat frumosule :)) ehh in fine...
interesant Alain Sars va arbitra finala :) Oare sa fie un lucru bun pt Farul asta? :D

pirlinho
9th May 2005, 23:35
Spuneti-mi RE-PE-DE unde mai gasesc bilete la tribuna a II-a.

Kooler
13th May 2005, 19:04
Mie mi sa parut cel mai bun meci al echipei noastre. Am vazut faza aia de zeci de ori si mie mi se pare ca Pascovici a gresit deci nu cred ca a facut blat mai ales ca ureste Dinamo

FatFrumos
15th May 2005, 23:44
nici eu nu cred dar asta e au incercat baietii, dupa un meci frumos nu e posibil sa incepi sa invinovatesti jucatorii asta e ne ridicam de jos si incercam din nou in sesonul viitor atita timp cit bosinceanu nu vinde jucatori, ba din contra se mai intareste, poate dupa meciul cu Dinamo in cupa reuseste sa ia ceva sponsori sa poata cumpara jucatori buni nu dinamovisti.

pirlinho
16th May 2005, 15:33
E un zvon penibil. De fapt, Pascovici chiar a facut un meci bun iar Todoran a jucat mediorcu. Cei mai slabi doi jucatori au fost Apostol si Liviu Mihai si nu fiindca au trantit meciul, ci fiindca n-au putut mai mult.

Mi-ar place un fundas central, un fundas dreapta si un finalizator pentru la anul. Si restul jucatorilor sa ramana. Ma gandesc la Codreanu ca fundas dreapta - de la Bacau, la Cursaru :D finalizator si fundas central ramane de vazut ca aia buni sunt rari si scumpi.

Seahawk
17th May 2005, 07:25
mmm un atacant ne trebuie noua... un varf de lance.. care sa finalizeze toate actiunile mijlocului (asta in conditiile in care or sa reuseasca sa mentina echipa) nostru.. pe care'l consider unul extrem de puternic si potrivit stilului in care joaca echipa - pe contra-atac...
Cursaru? ummm nu cred, si'oricum nu ar veni el la Farul... mi'ar place totusi daca Badescu ar veni inapoi, desi nu cred.. dupa ce nu i'am dat drumul atunci cand a trebuit.. :rolleyes: s'a suparat si el cred...
Liviu Mihai.. este un jucator mediocru.. si de'asta zic ca ne trebuie un varf veritabil..

Desi, la cum ii stiu eu pe Farul, nu o sa prea aduca mai nimic. Sa zicem mersi daca reusim sa'i pastram pe jucatorii de acum :) :P si cu ce mai vine de la tineret.. poate luam la anul Cupa ;)
Oricum, felicit de pe acum echipa pentru sezonul asta :)

Cu FARUL pana la MOARTE !!! :ok: /hello

pirlinho
17th May 2005, 18:44
Dar Dennis Serban pe unde e? E un talent indiscutabil. Mereu mi-l doresc la Farul.

Seahawk
22nd May 2005, 04:38
Am castigat cu Gloria, cam tarziu in joc.. dar important e ca am luat cele 3 puncte, acum urmeaza o deplasare in Giulesti.. in care eu cred ca Farul va mai face inca o surpriza ;)
(daca se mai poate numi "surpriza") :D
Se zice ca pe final se cunosc echipele mari... ia sa vedem acum ce vom face si noi :)

FatFrumos
23rd May 2005, 03:02
cred ca il pot lua pe aliuta la mijloc nu cred ca le da mari probleme rapidul ca atacanti eu zic sa intre pe fir acum cu echipele care sint retrogradate deja sa ia ceva bun cit mai pot.

Seahawk
24th May 2005, 07:59
Aliuta e varianta mai batrana si mai rasuflata a lui Cristocea. La ce e bun Aliuta pentru Farul? :) ...
Ne trebuie un atacant de clasa ..cu simtu portii si'nca un fundash de valoare sa starneasca concurenta acolo'n aparare... In rest, daca pastram echipa, as fi mai mult decat multumit.

pirlinho
24th May 2005, 18:08
Dar la Schumacher nu s-a gandit nimeni?

Ar trebui sa ne bagam si noi la jupuirea Craiovei. Vad ca nu l-a bagat nimeni in seama pe Schumacher, desi e un jucator f. bun pt. Divizia A.

Sunt chiar curios sa vad cum merge treaba la transferuri pentru Farul. Sper ca ideile mele sa coincida cat de cat cu ideile conducerii.

Ma gandesc la inlocuitori mai buni pentru Barbu si Farmache, ceva la mijloc atat defensiv cat si ofensiv, si un atacant care finalizeaza cum trebuie + cei ce sunt acum la echipa sa ramana. Cam asta ar fi ideea.

Seahawk
25th May 2005, 08:42
Ma gandesc la inlocuitori mai buni pentru Barbu si Farmache, ceva la mijloc atat defensiv cat si ofensiv, si un atacant care finalizeaza cum trebuie + cei ce sunt acum la echipa sa ramana. Cam asta ar fi ideea.

Nu ne trebuie inlocuitori pentru jucatorii aceia, ci inca 1-2 fundasi care sa faca concurenta pe posturile alea. Nu in aparare este buba.. (poti observa si dupa clasament).. ci in atac.. trebuie sa finalizam oportunitatile..
Schumacher?.. la ce bun? Il avem pe Vasilica deja, el e "conducatorul" de joc..la mijloc spun ca stam chiar foarte bine.. un fundash - 2 maxim ne mai trebuie pentru concurenta acolo.. + inca un atacant veritabil..unu cu clasa...
Asta, bineinteles.. daca pastram echipa de acum..si daca se mai vrea performanta.. :)
Oricum eu sunt cu Farul pana la moarte :ok:
FORZA FARULL!!!!! VINCI PER NOI :D

pirlinho
27th May 2005, 21:07
Si totusi nu se aude nimic. Absolut nici un zvon referitor la eventuale sosiri. Stie cineva ceva sau tre' sa le inventam noi?

Daca Farul joaca cum trebuie in perioada de transferuri din vara, ne putem gandi la un sezon si mai bun la anul.

FatFrumos
29th May 2005, 00:18
vrei sa spui sa numai ratam in halatul inca care o facem? :evil:

Rechinul Ucigas
29th May 2005, 18:30
vreo 2 jucatori in aparare si 2 atacanti unul din ei sa fie genul lui claudiu raducanu (cand juca la steaua , cum punea piciorul pe minge ..gol )

Quartz@nu
13th June 2005, 23:29
Sper ca BADESCU sa revina la FARUL !!!

ady51a
18th August 2005, 17:17
Nu avem fundas dreapta. Cand juca farmache era cam hent iar acum fara el e si mai hent. Ce face Grigoras, nu vede? Sau se uita doar pe stanga?
Jucam cu Gurita fundas dreapta! e bun nu zic nu, dar e mai bun acolo in fata. Chiar nu gaseau in lumea asta un fundas dreapta????

Seahawk
19th August 2005, 07:26
au cheltuit destul pe atacanti... n'a mai ramas si pentru fundasi... iar sarbul testat pe postul ala Jovanovic nu i-a multumit si cica mai degraba era un mijlocas dreapta.. asa ca .. deocamdata jucam cu ce avem.. Farmache...Gurita ... nu'i asta buba lui Farul..

ady51a
29th August 2005, 19:44
Au mai luat acum un jucator francez, TANIO, care se afla in probe? Ati mai auzit ceva despre el?

Seahawk
29th August 2005, 21:19
pai nu s-a mai zis nimic... asteptam acum se pare ca-n pauza asta o sa se decida daca-l pastreaza sau nu...

ady51a
29th August 2005, 21:26
Poate-l pastreaza, poate-i bun ca Farmache m-a facut sa sufar de inima la meciul cu Jiul :headbang: , numai pe partea lui acata si el era complet depasit de evenimente. Sper ca l-a vazut si Grig.
Grig avem nevoie de un fundas dreapta! :headbang:

Seahawk
29th August 2005, 21:29
chiar asa de rau e Farmache ma? acorda-i circumstante ...vine dupa o accidentare etc...dar totusi mi se pare ca l-am "auzit" pe grig odata zicand ca Farmache e mai degraba un mijlocas dreapta decat fundas... adica nu prea face marcaj bun...sau eu stiu... oricum pe francez n-are rost sa-l pastreze de umplutura... sa fie bun nu asa...

ady51a
29th August 2005, 21:37
Da, dar aici a gresit Grigoras. Chiar si asa daca Farmache era un super fundas stanga era cam singur pe postul lui, fara pic de concurenta si daca a renuntat la Jovanovici trebuia sa caute un fundas dreapta din tara sau de afara dar pe unul care sa-l cunoasca nu sa-l testeze pana se termina turul nu?

pirlinho
29th August 2005, 21:40
Necumpararea unui fundas dreapta mai bun e cea mai mare greseala pe care am facut-o in intersezon. Grigoras sigur stie si el asta. Farmache e cel mai slab din primul 11 si e singurul fundas dreapta adevarat pe care-l avem in lot.

Sper sa remediem aceasta problema la iarna.

ady51a
29th August 2005, 22:05
A mai incercat varianta Usurelu la meciul de la Targul Jiu dar parca tot numai pe dreapta atacau aia.

Seahawk
29th August 2005, 22:08
sa speram ca Tanio asta e bun..sa'l pastram

pirlinho
29th August 2005, 22:18
Tanio ala a dat probe in vara prin Bucuresti pe undeva. Daca n-a fost bun pentru ei, atunci nici pentru noi nu e. Poate doar umplutura pana la iarna.

ady51a
29th August 2005, 22:23
Asa este. A dat proba la Rapid. Iar daca nu a fost bun pentru Rapid de ce sa fie bun la Farul?
Jovanovici ala de la Vaslui nu este ala refuzat de Grigoras in aceasta vara?

tchibos
30th August 2005, 17:28
e bine ca am inceput sa avem si noi cate un barem - doua, ca pana cum cam tot ce era liber de contract sau disponibil de schimb sau imprumut era bun ptr farul. E timpul sa mai bage si bosanceanu mana in buzunar sa mai aduca ceva de calitate mai ales daca vrea sa jucam si prin europa ca in divizia a ne descurcam dar pentru europa ne trebuie intariri