PDA

View Full Version : 2013 ISU World Team Trophy, April 11-14, in Tokyo



Iulya
18th March 2013, 00:05
Sezonul nu s-a terminat, din ce am gasit eu s-au calificat urmatoarele echipe pentru concursul pe echipe:

Canada(7824)
USA(7156)
Japonia(6823)
Rusia(6648)
Franta(4826)
China(4702)

irinaidu
18th March 2013, 00:58
fun times in aprilie !!!

Adeline
18th March 2013, 18:52
fara Contesti, Italia e out, in schimb cred ca a intrat SUA, iar Japonia oare cu ce pereche vine ?

Tracoromana
18th March 2013, 19:10
SUA a fost si anul trecut, iar in locul Italiei a intrat China. Totusi ma mir ca n-a fost de-ajuns punctajul adus de Carolina, Valentina, Breton/Hotarek, Capellinni /Lanotte.

ice_girl
18th March 2013, 20:12
Ce bine ca mai avem ceva cu care sa ne consolam si in aprilie :ok:
Sper intr-o clasare cat mai buna a Frantei, Rusiei si Japoniei /hello!
Si ce pacat ca Italia nu participa :(, mi-ar fi placut sa le mai vad inca o data pe Carolina si Valentina :)

Geografu
19th March 2013, 15:10
Super ca nu s-a terminat, abia astept si competitia asta, poate prindem ceva streamuri, sau si mai bine, ne fac cei de la Eurosport o surpriza faina :)

IleK
21st March 2013, 09:04
Echipa SUA
- Ashley si Gracie
- Max si Jeremy (yupee,chiar voiam sa il mai vad o data sezonul asta)
- Castelli si Shnapir
- Chock&Bates :yes:

IleK
21st March 2013, 09:24
Echipa Rusiei fara surprize:
- Menshov si Kovtun ( in sfarsit la duel)
- Adelina si Liza
- Tatiana&Maxim
- Ekaterina&Dmtri (daca pana acum nu mi-au placut programele lor si stilul, dupa bronzul de la mondiale mi-au devenit antipatici, chiar mai antipatici decat Chan, care macar atunci cand patineaza curat i se vede meritul)

Echipa Japoniei
- Mao si Akiko (sunt surprinsa ca nu au trimis-o pe Kanako dar ma bucur ca o coi mai vedea o data pe Akiko)
- Daisuke si Mura
- Reeds
- perechea inca nu a fost anuntata

Din echipa Canadei stiu doar ca nici Virtue&Moir nu vor fi si ma bucur. Mi-a ajuns duelul lor din ultimul timp, as vrea sa mai vad si altele, cum ar fi Katlyn&Andrew cu Chock&Bates, sper ca ambele perechi sa le dea batai de cap rusilor. Sunt de asteptat Chan, Osmond si Duhamel&Radford (desi as vrea tare mult sa ii revad pe Kirsten&Dylan).

Geografu
21st March 2013, 23:32
Eu sper sa ii revad pe Weaver si Poje :)

ice_girl
22nd March 2013, 11:13
ne fac cei de la Eurosport o surpriza faina :)
Asta sper si eu :)
In rest ma bucur ca-i voi revedea pe Jeremy, Menshov ( in sf ii se ofera si lui un premiu de consolare:rolleyes:) dar si pe Mao, Daisuke, Liza, Ekaterina si Dmitry ( eu consider ca la aceste mondiale au meritat sa castige bronzul/hello) Adelina, Chock/Bates ( imi place f mult FD lor). Astept sa se definitiveze si lista cu echipa Frantei, sigur vor face spectacol la fel ca anul trecut:yes::P

IleK
25th March 2013, 19:56
Echipele http://www.isuresults.com/events/wtt-13_teams.htm

Nu prea inteleg situatia Japoniei. Nu au pereche, atunci cum pot sa participe si in situatia asta inseamna ca nu au nicio sansa sa castige.
Ma bucur ca va veni Gabrielle Daleman, Canada si-a revenit exact la timp in proba feminina. Cu siguranta o vom vedea pe Gabrielle si la Sochi.

Tracoromana
25th March 2013, 20:31
Nu prea inteleg situatia Japoniei. Nu au pereche, atunci cum pot sa participe si in situatia asta inseamna ca nu au nicio sansa sa castige.

Banuiesc ca fiind organizatori si platitori au voie sa participe cum vor ei. Punctajul la cele 6 perechi a fost anul trecut descrescator de la 12, 11, 10, 9, 8, 7. Cred ca nu vor lua japonezii ultimul punctaj, adica sa se procopseasca cu 7 puncte daca nu se prezinta de loc. Adica ar trebui sa fie 0 puncte pentru ei.

ice_girl
26th March 2013, 10:27
Programul WTT ( pare accesibil si pt noi :ok:) https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/17994_400978309999567_2104824438_n.jpg
Si o veste f buna WTT va fi transmis si in acest an pe ISU Channel /hello : http://livemanager.eurovision.edgesuite.net/isu/site/index.html

Ma bucur ca Franta trimite asa o echipa buna, sper ca in acest an sa se claseze pe podium :ok: ( ar fi de bun augur pt Sochi :) )

Miruna1990
2nd April 2013, 21:01
Banuiesc ca fiind organizatori si platitori au voie sa participe cum vor ei. Punctajul la cele 6 perechi a fost anul trecut descrescator de la 12, 11, 10, 9, 8, 7. Cred ca nu vor lua japonezii ultimul punctaj, adica sa se procopseasca cu 7 puncte daca nu se prezinta de loc. Adica ar trebui sa fie 0 puncte pentru ei.

Pe net am citit ca daca nu vor avea o pereche in concurs vor lua automat 7 puncte, ca si cum s-ar clasa ultimii, ceea ce nu e chiar ok pentru ca una e sa ai o pereche pe locul 6 si alta e sa nu ai o pereche deloc. Prin urmare Japonia e in carti pentru o medalie, de ce nu, chiar si aur daca Mao, Akiko, Daisuke si Mura merg foarte bine. Pana la urma, ei au venit cu banul, ei fac regulile :D
Sper ca francezii sa isi ia revansa, din suflet imi doresc sa se claseze primii aici.

Geografu
3rd April 2013, 23:17
Abia astept :)

IleK
4th April 2013, 15:41
Din pacate ploua cu retrageri. Dupa Amodio care e accidentat, Bobrova&Soloviev si Nan Song. Pana la urma n-ar fi rau sa ii vedem pe Romain Ponsart ( ca o compenastie ca nu l-au lasat la mondiale) si pe Elena&Nikita sau altii pana la urma ca au de unde alege, dar cine vine in locul lui Nan Song?

IleK
4th April 2013, 15:46
Si raspunsul: Yi Wang (?). Macar pe Romain l-am nimerit desi pana nu-l vad la WTT nu cred nimic, poate federatia franceza nu-l considera potrivit nici pt WTT. Rusii s-au dat la fund de tot pana au ajuns la Monko&Khaliavin. As fi vrut sa ii vad pe Riazanova&Tkhancenko dar din cate vad multi patinatori de top au incercat sa scape de aceasta competitie pt a incepe imediat pregatirile pentru sezonul olimpic.

Tracoromana
4th April 2013, 15:50
Amodio apare inca pe lista ISU. Poate nu e asa de grav.

IleK
4th April 2013, 16:10
Am vazut. E ciudat pt ca el a fost primul care a anuntat retragerea si a postat mesajul pe contul de FB ieri. Si nu s-a intamplat nimic. Azi in schimb au aparut o data su anuntul si modificarile in lista ISU pt rusi si chinez.

Miruna1990
5th April 2013, 09:41
Eu ma bucur ca o sa ii vad pe Monko/Khavalin. Au facut o mutare buna la Zhulin, i-au batut pe Victoria/Ruslan si cum acum banuiesc ca Zhulin e considerat salvatorul dansului rusesc, M/K au sansa sa faca aici o impresie tare buna si de ce nu, sa prinda al treila lor in echipa la Sochi. Cel putin sunt mai tineri ca R/T care mie imi par ca stagneaza.
Ce imi doresc de la aceasta competitie cel mai mult e ca Daisuke sa repete performanta de anul trecut, si ca rusoaicele sa le bata pe Gracie si Osmond ca sa fie "la egalitate", dupa ce au pierdut la mondiale.

Tracoromana
5th April 2013, 17:54
Amodio a fost inlocuit cu Romain Ponsart, dar si Nathalie/Fabian cu Pernelle CARRON / Lloyd JONES. Eu nu stiam de asta ultima; e mai veche?
https://www.facebook.com/sportsdeglace/posts/640439665972525
.

IleK
5th April 2013, 19:40
Deci dupa cum spuneam nimeni n-are chef de WWT:(. Aici ar trebui sa vina cei mai buni patinatori. Dar chiar ma intrebam dupa retragerea rusilor B&S, daca Nath&Fab vor mai veni. Mai lipseste sa se retraga si Weaver&Poje ca si asa nu prea le-a priit sezonul asta.

ice_girl
7th April 2013, 14:20
Cu atatea retrageri cred ca echipa Frantei a pierdut sansa sa se claseze pe podium:( dar in acelasi timp ma bucur ca ii voi revedea pe Pernelle/Lloyd dar si pe Romain Ponsart:ok:.
Si imi pare tare rau de retragerea Ekaterinei si a lui Dmitri :(

Tracoromana
10th April 2013, 12:24
A aparut lista cu program si rezultate:
http://www.isuresults.com/results/wtt2013/

Nu uitati sa puneti pronosticuri din timp; competitia incepe maine dimineata la 8.15.

Tracoromana
10th April 2013, 13:18
A aparut lista cu program si rezultate:
http://www.isuresults.com/results/wtt2013/

Nu uitati sa puneti pronosticuri din timp; competitia incepe maine dimineata la 8.15.

M-am uitat la conversia fusului orar si cred ca e 9.15.

Geografu
10th April 2013, 20:21
Linkuri ceva? :)

Tracoromana
10th April 2013, 20:44
ISU Skating Channel
http://livemanager.eurovision.edgesuite.net/isu/site/index.html

de dragul variatiei, azi ma uit la patinaj sincron pe canalul acesta si remarc ce multi spectatori sunt.
.

Tracoromana
11th April 2013, 10:08
SD
1 Madison CHOCK / Evan BATES USA 66.54
2 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE CAN 62.42
3 Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN RUS 59.47
4 Cathy REED / Chris REED JPN 56.35
5 Pernelle CARRON / Lloyd JONES FRA 54.73
6 Xiaoyang YU / Chen WANG CHN 45.15

Team standing
1 Team U.S.A. USA 12
2 Team Canada CAN 11
3 Team Russia RUS 10
4 Team Japan JPN 9
5 Team France FRA 8
6 Team China CHN 7

Creste sansa USA pentru locul 1, din pacate in detrimentrul JPN cu care eu am votat, dar ma bucur ca fratii Reed sunt pe locul 4. Chiar mi-au placut!
Imi place canalul asta fiindca nu comenteaza nimeni in timpul competitiei.
.

ice_girl
11th April 2013, 10:16
Eu abia acum am deschis calculatorul dar ma bucur ca Madison si Evan sunt pe primul loc, chiar m-am gandit sa-i pun si la pronosticuri pe primul loc:P.
La baieti a patinat cineva pana acum sau inca n-a inceput concursul pt ca acum vad ca se reface gheata

Miruna1990
11th April 2013, 10:35
Acum incepe competitia la baieti.
Igor Spielband devine din ce in ce antrenorul cel mai bun de la dans. Dupa Sochi, cand Marina va ramane fara cele 2 mari cupluri, o sa se vada acest lucru. Toate echipele care lucreaza cu Igor au brusc rezultate foarte bune. Cred ca el stapaneste cel mai bine cerintele COP-ului. Bravo lui. Daca as fi federatia rusa (ce tare suna) i-as pune frumusel pe Elena si Nikita in avion si i-as trimite la el cu prima ocazie.

Hai Petrica, fa ce stii tu mai bine si usureaza-le munca celor cu Zamboni :drak:. Ca urmeaza competitia fetelor dupa

ice_girl
11th April 2013, 11:01
Acum incepe competitia la baieti.
Igor Spielband devine din ce in ce antrenorul cel mai bun de la dans. Dupa Sochi, cand Marina va ramane fara cele 2 mari cupluri, o sa se vada acest lucru. Toate echipele care lucreaza cu Igor au brusc rezultate foarte bune. Cred ca el stapaneste cel mai bine cerintele COP-ului. Bravo lui. Daca as fi federatia rusa (ce tare suna) i-as pune frumusel pe Elena si Nikita in avion si i-as trimite la el cu prima ocazie.

Hai Petrica, fa ce stii tu mai bine si usureaza-le munca celor cu Zamboni :drak:. Ca urmeaza competitia fetelor dupa
Miruna ce rea esti cu Petrisor:drak::evil:
In legatura cu Spielband asa e, in acest sezon toate cuplurile antrenate de el au au rezultate bune si f bune:yes:. Si da , in legatura cu Elena si Nikita si eu as proceda la fel, cu Morozov nu cred ca vor deveni vreodata campioni europeni sau mondiali si e pacat:( pt ca sunt facuti pt proba de dans:)

In echipa Frantei parca nu mai e atmosfera de anul trecut:(, se vede ca lipsesc Nathalie/Fabian dar si Florent:nope:
Ce scor mare a obtinut Kovtun chiar si cu ratare:mda:
Si cu toate ca a mers f bine am voie sa zic ca nu mi-a placut deloc Max Aaron:hmm:

Tracoromana
11th April 2013, 11:22
Bravo Menshov!!
Imi pare rau pt Han Yan; Zijun Li e o dulce.

ice_girl
11th April 2013, 11:22
Saracul Han Yan, probabil emotiile si presiunea si-au spus cuvantul :(
Bv Menshov/hello, ma bucur f mult pt el:), si ce sexy arata ii sta f bine cu parul asa mai lung:D
Si ce tare e Trannkov:)), spre deosebire de anul trecut imi place f mult echipa Rusiei:ok:, cred ca in acest an ei vor castiga premiul WTT Spirit Award

Miruna1990
11th April 2013, 11:25
Trankov e amuzant rau, de abia l-am recunoscut! Echipa Rusiei se distreaza pe cinste, si noi cu ei. Se simte lipsa lui Florent si Nathalie in echipa Frantei. Chiar si asa nu cred ca va reusi vreo echipa anul asta sa fie mai amuzanti decat au fost francezii anul trecut.
Konstantin e un fel de razbunare divina pe federatia rusa. Bravo lui ca a mers curat. Trankov era in extaz dupa evolutia lui. Imi amintesc ca el a protestat destul de tare cand l-au lasat pe Menshov acasa la europene.

ice_girl
11th April 2013, 11:42
Off, ce s-a intamplat de Brian are un punctaj asa de mic:no:, iar a pierdut vreun nivel la piruete sau nu i-a fost acordata vreo saritura? Speram sa fie pe podium de data asta :(, probabil look-ul wild nu i-a adus noroc:D
Spre de deosebire de alte dati programul lui Jeremy mi s-a parut plictisitor nu a reusit sa ma prinda in "atmosfera" lui :(

Miruna1990
11th April 2013, 11:47
Kevin rateaza total 4S (care a fost un fel de 3S si jumate), 3A a parut subrotat si cade la 4T si tot il bate la tehnic pe Brian. Deci Patrick poate sta linistit. Poate sa se puna in fund pe gheata de la inceput si sa dea din maini ca tot primul va fi

ice_girl
11th April 2013, 11:58
Off, Daisuke ce pacat de ratarea de la ultima saritura:(, pana acum programul nu prea mi-a placut, n-a reusit sa ma surprinda dar de data asta mi-a placut enorm/hello.
Urmeaza explozia:headbang:, de puncte binenteles :drak:

Miruna1990
11th April 2013, 12:03
Am anticipat bine, Petrica se imprastie la 4T si aproape rateaza 3A. Va fi primul probabil. Arbitrajul a fost infect de-a dreptul

ice_girl
11th April 2013, 12:07
Nimic deosebit, chiar si ratare Petrisor tot pe primul loc:mda::ciocan:, putea sa nu mai patineze ca tot aia era:mad: ( si n-arata rau deloc cu coarnele alea de ren:drak:)
Arbitrajul a fost mai mult decat infect:no::rosu:
Acum am observat ce TES scazut a avut si Daisuke :(. Si nu se poate, Petrisor a avut 43 la tehnic, asta e chiar bataie de joc:headbang::rosu:
Lista cu rezultatele finale: http://www.isuresults.com/results/wtt2013/SEG001.HTM

florik2000
11th April 2013, 12:09
Un program demn de viitorul campion olimpic:jerk:
Sper ca dupa Sochi sa se retraga si cu el sa plece si o perioada nefasta din istoria probei masculine:no:
Ma bucur doar ca Lambiel, Joubert si Evgeni au avut perioada lor de glorie inainte de aparitia "fenomenului Chan"

Miruna1990
11th April 2013, 12:10
86 de puncte. Ce sa mai zici. Pot sa spun ca programul lui Daisuke m-a fermecat? Simte muzica cu fiecare fibra din corp, este uluitor ce poate sa faca pe gheata. Abia astept sa apara Patrick si sa spuna cum a meritat sa castige SP-ul, ca "s-a tranzitat" intre o cazatura si o alta ezitare ca nimeni altul. Pe fund.

Tracoromana
11th April 2013, 12:12
Miruna , ce dreptate ai avut cu Menshov pe locul 3. E un sportiv deosebit. Sa fii marginalizat tot sezonul si sa te prezinti impecabil, asta da atitudine. Sper sa se mentina pe locul 3 si astept sa se implineasca si previziunea cu Daisuke pe locul 1.

Men SP:
1 Patrick CHAN CAN 86.67
2 Daisuke TAKAHASHI JPN 80.87
3 Konstantin MENSHOV RUS 80.60
4 Jeremy ABBOTT USA 80.24
5 Takahito MURA JPN 77.65
6 Max AARON USA 77.38
7 Maxim KOVTUN RUS 76.67
8 Brian JOUBERT FRA 76.55
9 Kevin REYNOLDS CAN 73.52
10 Han YAN CHN 64.54
11 Yi WANG CHN 58.30
12 Romain PONSART FRA 57.39

Team standig
1 Team U.S.A. USA 28
2 Team Japan JPN 28
3 Team Canada CAN 27
4 Team Russia RUS 26
5 Team France FRA 14
6 Team China CHN 12

IleK
11th April 2013, 12:14
Uff, eu sunt la birou si nu am reusit sa vad baietii. Acasa am vazut dansul dar nu prea am ineles nimic pt ca imaginea era sacadata si nu imi dadeam seama de cum s-a patinat. La birou nu se mai vede sacadat dara dupa cateva secunde se intrerupe si imi spune authentification failed. Ieri citisem pe GS si despre alte linkuri dar acum nu le mai gasesc:( As fi vrut sa vad si eu macar fetele.

ice_girl
11th April 2013, 12:27
Sper ca dupa Sochi sa se retraga si cu el sa plece si o perioada nefasta din istoria probei masculine:no:
Ma bucur doar ca Lambiel, Joubert si Evgeni au avut perioada lor de glorie inainte de aparitia "fenomenului Chan"
Cu asta ma consolez si eu, ca fiecare a avut perioada lui de glorie:)
Eu din cate am inteles Petrisor nu vrea sa se retraga dupa Sochi asa ca mai avem de asteptat:sneaky::rolleyes:


Abia astept sa apara Patrick si sa spuna cum a meritat sa castige SP-ul, ca "s-a tranzitat" intre o cazatura si o alta ezitare ca nimeni altul. Pe fund.
La Sochi probabil se va "tranzita" din nou ca nimeni altul, doar ca in cap de data asta:evil::D

florik2000
11th April 2013, 12:29
Nu vrea sa se retraga??:headbang: Groaznic....:mad: Eu una cred ca doar un Plusenko perfect il poate invinge la Sochi....si e trist cand ma gandesc ca atat Daisuke, cat si Yuzuri si Javier sunt mult mai buni decat acest Chan:mda:

Tracoromana
11th April 2013, 12:42
Uff, eu sunt la birou si nu am reusit sa vad baietii. Acasa am vazut dansul dar nu prea am ineles nimic pt ca imaginea era sacadata si nu imi dadeam seama de cum s-a patinat. La birou nu se mai vede sacadat dara dupa cateva secunde se intrerupe si imi spune authentification failed. Ieri citisem pe GS si despre alte linkuri dar acum nu le mai gasesc:( As fi vrut sa vad si eu macar fetele.
Cred ca programele raman inregistrate pe isu channel si o sa le poti vedea.
.

Miruna1990
11th April 2013, 12:44
Sa mai zic ca Kevin R nu a primit nici macar "<" pt sariturile lui clar subrotate (mai ales acea tentativa de 4S care a fost chiar <<) in timp ce lui Dai i-au marcat 4T ca "<<"? Adica Dai pt un 4T aterizat pe doua picioare ia 2.1 puncte in timp ce Patrik pt ratare ia 6.5?(am scazut chiar si punctul pt cazatura, fara el lua 7.5)

ice_girl
11th April 2013, 12:51
Cred ca programele raman inregistrate pe isu channel si o sa le poti vedea.
.
Asa e , eu am vazut SP dansatorilor dupa ce s-a terminat proba:)

ice_girl
11th April 2013, 13:17
Ce tare a fost Max Aaron cu buchetul pt Gracie :)):D, si cei din echipa SUA sunt f amuzanti :ok:
Si mi-a placut si programul lui Gracie :)
F bine a mers Mae-Berenice dar cu toate acestea nu ma astept sa treaca pe primul loc:mda:

Miruna1990
11th April 2013, 13:21
Max si Gracie sunt un cuplu in afara ghetii :)
2 saritori talentati. Viitorii lor copii vor sari cvadruple de la 5-6 ani

ice_girl
11th April 2013, 13:24
Max si Gracie sunt un cuplu in afara ghetii :)
2 saritori talentati. Viitorii lor copii vor sari cvadruple de la 5-6 ani
Nu am stiut lucrul asta dar ma bucur pt ei :), sigur vor avea niste copii -saritori f talentati:yes:
In ultima grupa nici nu stiu cu cine sa tin ca in afara de Ashley toate fetele imi plac:). Dar binenteles ca Mao rocks:no1!

Miruna1990
11th April 2013, 13:29
Mao Mao Mao Mao incep emotiile pt ea:cheer:
Vreau sa ii iasa naibii ca lumea SP-ul Lizei

ice_girl
11th April 2013, 13:41
Of Liza :ciocan:, nu se putea un program fara ratare:headbang:, pacat ca are un SP f frumos:ok:
Si imi pare rau si de Zijun Li:(, probabil si la ea emotiile si nervii si-au spus cuvantul....

Miruna1990
11th April 2013, 13:42
Ce ratari mari la Liza, ce pacat. Arata bine la incalzire. Ashley nu parea ok in schimb si Akiko a tras ditamai cazatura, sa vedem ce fac ele in concurs.

Miruna1990
11th April 2013, 13:50
Adelina, ce surpriza. Nu am vazut-o niciodata patinand asa: 3Lz-3T, 3F si 2A si cu nerv! Pasii au fost uimitori, a la Carolina Kostner! Uimitor

ice_girl
11th April 2013, 13:53
Bv Adelina/hello, ce program superb:ok:! Si culmea dintre ele doua Liza intotdeauna pare mai puternica psihic dar e cea care tot timpul rateaza:(...
Si ce amuzant e Trankov:)), azi m-a facut sa rad de fiecare data cand l-am vazut:D

Miruna1990
11th April 2013, 14:03
Of Mao :( mare ratare la 3A. Restul a fost ok. Nu ar trebui sa fie aproape de Adelina totusi
Si nu e. 59 de puncte. Aici au fost corecti arbitrii. Numai la Chan se fac ca nu vad cand rateaza

ice_girl
11th April 2013, 14:06
Ce punctaj mic si pt Mao:(:headbang:, si ea probabil a pierdut pe undeva si nu inteleg de ce :confused:
In schimb Akiko a mers f bine:ok:, bv ei /hello! Si abia acum am realizat ca are aceeasi muzica pe care a folosit-o mai demult si Brian, tot la SP:P
Ce tare e si Daisuke:))
Azi exact fetele la care nu ma asteptam Akiko si Adelina au mers f bine:ok:

Fetelor, eu v-am lasat, va doresc o zi frumoasa in continuare si ne revedem maine:)

Miruna1990
11th April 2013, 14:13
Ce punctaj mic si pt Mao:(:headbang:, si a ea a pierdut pe undeva si nu inteleg de ce :confused:

3A complet subrotat, 3F mi s-a parut de asemenea cu lipsa la rotatie, combinatia nu a aratat tocmai ok. Singura saritura buna a fost 3Loop. E corect parerea mea. La Akiko au exagerat cu punctajul, totusi, 3T-2T fata dr 3Lz-3T al Adelinei ar trebui sa faca o diferenta mai mare de jumatate de punct.
Mao isi va reveni ca de obicei la liber. Pe Adelina o poate invinge, nu stiu daca o mai poate ajunge pe Akiko

Tracoromana
11th April 2013, 14:17
Team standing: - Lupta JPN cu USA continua, dar maine la perechi, n-au nici o sansa sa se mentina, le trebuie programe individuale foarte bune. Nu stiu de ce se cramponeaza Mao si staful ei de 3A.
1 Team Japan JPN 47
2 Team U.S.A. USA 47
3 Team Russia RUS 41
4 Team Canada CAN 34
5 Team France FRA 23
6 Team China CHN 21

Ladies SP:
1 Adelina SOTNIKOVA RUS 67.13 :ok:
2 Akiko SUZUKI JPN 66.56 :ok:
3 Gracie GOLD USA 60.98
4 Ashley WAGNER USA 59.77
5 Mao ASADA JPN 59.39
6 Mae Berenice MEITE FRA 58.51
7 Kaetlyn OSMOND CAN 55.18
8 Kexin ZHANG CHN 54.97
9 Zijun LI CHN 53.16
10 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS 49.94
11 Lenaelle GILLERON-GORRY FRA 49.41
12 Gabrielle DALEMAN CAN 48.82
.

ice_girl
11th April 2013, 14:17
3A complet subrotat, 3F mi s-a parut de asemenea cu lipsa la rotatie, combinatia nu a aratat tocmai ok. Singura saritura buna a fost 3Loop. E corect parerea mea. La Akiko au exagerat cu punctajul, totusi, 3T-2T fata dr 3Lz-3T al Adelinei ar trebui sa faca o diferenta mai mare de jumatate de punct.
Mao isi va reveni ca de obicei la liber. Pe Adelina o poate invinge, nu stiu daca o mai poate ajunge pe Akiko
Ai dreptate, dupa am analizat si eu programul si mi-am dat seama ca punctajul a fost corect. Oricum maine sunt sigura ca isi va reveni:)

florik2000
11th April 2013, 14:17
Primesc sau nu japonezii cele 7 puncte fara a participa macar?

Miruna1990
11th April 2013, 14:21
Chiar daca nu isi revine, e bine sa vada ce se poate intampla cand rateaza total 3A - nu e vb numai de saritura in sine, ci afecteaza si restul elementelor, imediat dupa 3A vine combinatia si i-au tremurat picioarele azi. Normal, dupa o asa cazatura. Si-a revenit frumos cu acel 3Loop. In 3 ani a facut un singur program bun cu 3A. Riscul e prea mare. La Sochi nu prinde top 10 cu un asemenea SP. Poate pana la Sochi da Doamne si schimba strategia. Sa incerce 3F-3L, 3T si 2A. Si asta ar fi un program ambitios. Sau 3F-3T, 2A si 3Loop. Are sanse mai realiste sa ii iasa un asa program decat ce incearca ea acum.
Adelina si Akiko au fost super azi

Miruna1990
11th April 2013, 14:36
Protocol: http://www.isuresults.com/results/wtt2013/wtt2013_Ladies_SP_F_Scores.pdf

Am avut dreptate, Mao a primit "<<" si "<". Ma bucur ca arbitrii au fost corecti aici. Si Adelina a primit "<" pt combinatie (am remarcat la reluare ca e posibil sa primeasca). Chiar si asa, asta spune multe despre potentialul Adelinei cu un SP curat daca si cu aceasta greseala primeste 67 de puncte

ice_girl
12th April 2013, 10:33
Se uita cineva la proba de perechi? Vanessa si Morgan au avut un program f frumos, plin de energie, in plus el e tare frumusel, Vanessa e o fata norocoasa :D
Megan si Eric au patinat f bine, dar mi se par atat de plictisitori:bored:, pt mine sunt Brezina din proba de perechi :D:drak:

ice_girl
12th April 2013, 10:48
Parca pt prima data in acest sezon mi-a placut SP Tatianei si a lui Maxim:ok: Iar Trankov e absolut mortal :happy dar si Liza, Adelina si Menshov au fost f tari:))! Bv echipa Rusiei/hello!

Tracoromana
12th April 2013, 11:00
Parca pt prima data in acest sezon mi-a placut SP Tatianei si a lui Maxim:ok: Iar Trankov e absolut mortal :happy dar si Liza, Adelina si Menshov au fost f tari:))! Bv echipa Rusiei/hello!
Ai dreptate in legatura cu Tat/Max, azi nu au fost asa de ostentativi cu miscarile corpului si Max nu a mai fost asa de stresat sa castige; ca tensiunea asta se transmite. Echipa Rusiei e foarte simpatica. Anul trecut a fost Vera/Iuri care sunt mai potoliti, iar Leonova era cam plictisita. Anul asta veteranii Trankov si Menshov si aripa tanara Liza si Adelina au improspatat atmosfera.

Team standing
1 Team U.S.A. USA 55
2 Team Russia RUS 53 :ok:
3 Team Japan JPN 47
4 Team Canada CAN 45
5 Team France FRA 33
6 Team China CHN 30

Japonia a primit 0 puncte!!

Pairs SP
1 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS 74.41
2 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN 69.94
3 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA 58.73
4 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 58.62
5 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA 57.18
.

Tracoromana
12th April 2013, 11:42
Acuma vad ca Lloyd Jones nu mai e blond.

Tracoromana
12th April 2013, 12:33
Rezultate finale - Dance:
1 Madison CHOCK / Evan BATES USA 164.91 1 1
2 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE CAN 160.08 2 2
3 Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN RUS 149.27 3 3
4 Cathy REED / Chris REED JPN 141.75 4 4
5 Pernelle CARRON / Lloyd JONES FRA 138.97 5 5
6 Xiaoyang YU / Chen WANG CHN113.76 6 6
Mi-au placut Chock/Bates!

Team standing
1 Team U.S.A. USA 55
2 Team Russia RUS 53
3 Team Japan JPN 47
4 Team Canada CAN 45
5 Team France FRA 33
6 Team China CHN 30
.

Miruna1990
12th April 2013, 15:08
Menshow :nope: ce pacat. Acum am ajuns acasa si sa pic de pe scaun cand vad rezultatele. Pe de-o parte Daisuke e nr.1, din nou isi ia revansa la WTT si isi face fanii fericiti cu un program bun. Pe de alta parte cred ca Menshov e blestemat
Chan locul 2 cu ceea ce pare a fi un dezastru de program, vad 3 cazaturi dintre care una la o pirueta :groggy: tipic lui. Iata triplu nostru campion mondial, sa ne traiasca si sa ne mai incante cu astfel de evolutii minunante, daca se poate la Sochi, ar fi extraordinar.
Japonia cu 0 puncte la perechi. E corect dar pacat de patinatorii individuali. Numai gandul ca va castiga echipa Canadei si ca Patrick va pleca cu aurul la gat imi vin toti dracii (cum zice o prietena, dracii "aia mari") de as da cu ecranul de pereti. Sper macar sa castige SUA.

SimonaB
12th April 2013, 17:55
Chan locul 2 cu ceea ce pare a fi un dezastru de program, vad 3 cazaturi dintre care una la o pirueta :groggy: tipic lui. Iata triplu nostru campion mondial, sa ne traiasca si sa ne mai incante cu astfel de evolutii minunante, daca se poate la Sochi, ar fi extraordinar.


Cazatura de la pirueta m-a infiorat de-a dreptul!:o::groggy: N-am mai vazut de mult asa ceva, parca intrece toate cazaturile lui faimoase!:groggy:

Tracoromana
12th April 2013, 19:55
N-am vazut concursul baietilor in direct, dar am vazut inregistrarea (am rezistat fara sa ma uit la rezultate).
Cat ghinion poate sa aiba Menshov asta, nu-i adevarat! Imi pare asa de rau pentru el ca-mi dau larimile.

Nu stiu cum ai facut Miruna, dar Daisuke e pe locul 1. Incredibil, dar adevarat. Chan a cazut la 2 sarituri si tocmai cand ma gandeam ca ia oricum locul 1 ii scapa patina cade pe burta la ultima pirueta. A fost ultimul element al concursului. Aproape ca mi-a parit rau de Chan.

Inafara celor 2 incidente mi s-a parut un concurs de nivel ridicat. Multe sarituri quadruple, programe frumoase incepand cu Han Yan si culminand cu Daisuke (n-a fost chiar programul vietii lui, dar a fost un program bun.).
.

Tracoromana
12th April 2013, 20:05
Rezultate finale baieti:
1 Daisuke TAKAHASHI JPN 249.52 2 1
2 Patrick CHAN CAN 240.21 1 5
3 Kevin REYNOLDS CAN 237.65 9 2
4 Max AARON USA 236.62 6 3 9
5 Takahito MURA JPN 233.68 5 4
6 Jeremy ABBOTT USA 231.84 4 6
7 Brian JOUBERT FRA 227.95 8 7
8 Maxim KOVTUN RUS 221.79 7 8
9 Han YAN CHN 207.81 10 9
10 Yi WANG CHN 183.57 11 10
11 Romain PONSART FRA 165.59 12 11
WD Konstantin MENSHOV RUS 3 -

Team standing
1 Team U.S.A. USA 55
2 Team Canada CAN 50
3 Team Japan JPN 48
4 Team Russia RUS 42
5 Team France FRA 35
6 Team China CHN 32
.

Tracoromana
12th April 2013, 21:14
Mesaje pentru Menshov.
http://t.co/zBsvcquWxx

ice_girl
12th April 2013, 22:09
Nici eu am vazut LP baietilor in direct dar am rezistat sa ma uit in reluare fara sa vad rezultatele inainte si ma bucur ca Daisuke mi-a facut o frumoasa surpriza, cata traire si pasiune/hello, sigur are ceva sange latin si/sau balcanic la felul in care simte si interpreteaza muzica:great:, asa programe sa tot vad!. Bv Daisuke si bv echipa Japoniei ( pacat ca nu au reprezentanti si la perechi pt ca mi-ar fi placut ca ei sa castige )
Iar la Petrisor mi s-a indeplinit proorocirea cu trei trante la LP si chiar daca la cazatura de la pirueta m-a pufnit rasul ( a patit exact ca Florent la mondiale) parca mi-a fost si mila , nici lui nu-i vedea sa creada ce s-a intamplat:groggy:. Totusi punctajul e enorm pt un asemenea program, 86 de pct la PCS mi se pare exagerat:no:
Kevin a meritat sa fie pe podium, azi mi-a placut programul lui, s-a apropiat de cel de la 4CC.
Max Aaron ( are cumva o figura si alura care instantaneu ma face sa ma gandesc la un manelist dar si la un fotbalist:happy) si Jeremy plictisitori amandoi:bored:
Brian a luptat ca un gladiator, ma bucur ca si-a imbunatatit partea tehnica dar vad ca a scazut cu 4 pct la PCS fata de Mondiale si nu inteleg de ce :confused: ca doar e acelasi program... Ma incanta sa vad cat e de iubit in Japonia, sper sa-l vedem si anul viitor la Tokio:ok: Si mi-a placut mesajul afisat pe pancarta de la K&C, chiar i se potriveste!
Si saracul Menshov cat ghinion poate sa aiba:(, nu merita sa i se intampla asa ceva:nope::!

Tracoromana
13th April 2013, 10:20
M-am bucurat sa-l vad pe Menshov in zona echipei Rusiei.
L-am vazut pe Stanislav zambind.:shocked:

Rezultat final la perechi:
1 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS 210.47 1 1
2 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN 191.15 2 2
3 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA 174.31 3 3
4 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA 172.30 5 4
5 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 170.04 4 5

Team standing:
1 Team U.S.A. USA 55
2 Team Canada CAN 50
3 Team Japan JPN 48
4 Team Russia RUS 42
5 Team France FRA 34
6 Team China CHN 33
.

Tracoromana
13th April 2013, 13:25
Rezultate final fete:
1 Akiko SUZUKI JPN 199.58 2 1 :ok: :ok: :ok:
2 Ashley WAGNER USA 188.60 4 2
3 Gracie GOLD USA 188.03 3 3
4 Adelina SOTNIKOVA RUS 183.10 1 6
5 Mao ASADA JPN 177.36 5 5
6 Zijun LI CHN 171.50 9 4
7 Kaetlyn OSMOND CAN 164.85 7 7
8 Mae Berenice MEITE FRA 159.71 6 9
9 Kexin ZHANG CHN 155.49 8 10
10 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS 152.16 10 8
11 Gabrielle DALEMAN CAN 140.82 12 11
12 Lenaelle GILLERON-GORRY FRA 121.80 11 12

Rezultat final la echipe:
1 Team U.S.A. USA 57
2 Team Canada CAN 51
3 Team Japan JPN 48
4 Team Russia RUS 39
5 Team China CHN 35
6 Team France FRA 31

...si sezonul 2012/2013 s-a terminat :(. Urmeaza Sezonul Olimpic!!!! :)
Prima competitie este cea de calificare la JO in 25 septembie, la Obersdorf (Nebelhorn Trophy 2013). Juniorii incep mai repede, in 27 Aug. cu prima etapa JGP.

ice_girl
13th April 2013, 20:34
Am reusit sa vad perechile ( programul fetelor vad ca inca nu a aparut ) si la fel ca ieri mi-a placut programul rusilor, amandoi au fost relaxati , parca n-a mai existat presiunea rezultelor si asta s-a vazut si pe parcursul evolutiei lor. Si da, am remarcat si eu ca Stanilsav a zambit, probabil rusii l-au prins si pe el in veselia si bucuria lor dar mi s-a parut ca a imbatranit destul de mult:(
Megan si Eric ca de obicei, nimic deosebit:bored:
Iar Vanessa si Morgan au fost subnotati, ar fi trecut sa faca new SB si cand colo:no: ( la aceasta editie toata echipa Frantei mi s-a parut ca a subnotata, probabil ca patinatorii platesc oalele sparte pt declaratiile si actiunile celor din federatie:mda:) Oricum confrom unui zvon, neconfirmat inca, au primit pt a doua consecutiv premiul WTT Spirit Award, cu toate ca eu le-as fi dat premiul rusilor sau americanilor dar pana la urma meritau si francezii un premiu de consolare:rolleyes:
Oricum per total a fost o competitie frumoasa fara tensiunea si incordarea specifice marilor competitii/hello, si nu-mi vine sa cred ca s-a terminat si sezonul 2012/2013:shocked::(, parca mai ieri ma uitam la JO de la Vancouver:D


Si in afara de cei din top 5 stiti cumva cine mai participa maine la gala:)?

ice_girl
13th April 2013, 20:55
Poze:

Ieri a fost ziua lui Kaitlyn: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561236_443648255721354_453817992_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/554882_443123202440526_1654490788_n.jpg

Ce bine arata Daisuke la costum: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/529438_10151860659872538_672700158_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/45291_10151860660002538_152710387_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/549666_10151860660007538_1885799922_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/14024_10151860660617538_2034536524_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/483418_10151860660207538_727193848_n.jpg

Cea mai mica echipa ( la propriu:D) https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534918_10151860660232538_1102691681_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/7540_10151860660397538_381488078_n.jpg

ice_girl
13th April 2013, 20:59
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/544894_10151860660432538_1838050502_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/306027_10151860660622538_150676352_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/548938_10151860660632538_249443962_n.jpg

Trei fete frumoase: https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/541801_10151860660832538_414928926_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/61549_10151860660927538_976058663_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/625673_10151860661122538_946773152_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/155650_10151860660962538_1518563302_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/541820_10151860661077538_1879490672_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/150789_10151862296362538_1957445462_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/544197_10151862296507538_1680523294_n.jpg

ice_girl
13th April 2013, 21:04
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/551163_10151862296497538_953812400_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/554648_10151862296567538_1329618783_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/483489_10151863955092538_115559542_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524287_10151863955217538_50788238_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534842_10151863955242538_1226319944_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/28155_10151863955682538_1923726108_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/562651_10151863955442538_766267997_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/564555_10151863955602538_986671795_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/529384_10151863955807538_635435344_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/547848_10151863955652538_1979122598_n.jpg

Victory ceremony: NrASLG3OwE4

Tracoromana
14th April 2013, 10:59
La sfarsitul concursului wtt si a galei am 2 noi favoriti: Madison Chock si Evan Bates (si ce nu-mi placea Madison cand era cu Zuerlain) si Denis Ten a carui program de gala l-am vazut acum prima oara. Mi s-a parut un bun dansator si foarte carismatic. Inainte imi parea sters. Si ce sugestiva a fost scena finala cu Denis si Daisuke ...

Tracoromana
14th April 2013, 19:57
Nu stiu ce s-a intamplat cu rezultatele la perechi, ca acum sunt altele decat au fost ieri. O fi fost o greseala de calcul, sau o contestatie? Acum Cheng/Zhao sunt pe locul 3 si nu Vanessa/Morgan. Chiar m-am mirat ca perechea chineza este prezenta la gala si cea franceza nu.

Rezultatele finale de ieri:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3769473&postcount=76

Rezultate finale de azi:
1 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS 210.47 1 1
2 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN 191.15 2 2
3 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 174.40 4 3
4 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA 174.31 3 4
5 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA 172.30 5 5
.

ice_girl
14th April 2013, 20:48
Nu stiu ce s-a intamplat cu rezultatele la perechi, ca acum sunt altele decat au fost ieri. O fi fost o greseala de calcul, sau o contestatie? Acum Cheng/Zhao sunt pe locul 3 si nu Vanessa/Morgan. Chiar m-am mirat ca perechea chineza este prezenta la gala si cea franceza nu.

Rezultatele finale de ieri:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3769473&postcount=76

Rezultate finale de azi:
1 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS 210.47 1 1
2 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN 191.15 2 2
3 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 174.40 4 3
4 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA 174.31 3 4
5 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA 172.30 5 5
.
Explicatia oficiala este ca perechii chineze nu i s-a luat in calcul ultima pirueta si dupa concurs juriul tehnic si-a dat seama de greseala si a remediat-o. Dar imediat dupa concurs perechea franceza a fost f suparata de notele obtinute iar Morgan chiar a scris pe FB un status f sugestiv "hotie, coruptie, scandal. Nimic de adaugat".... Oricum mi se pare f dubios faptul ca notele au fost modificate fara sa existe o constestatie oficiala din partea federatiei chineze, nu cred ca s-a mai intamplat asa ceva pana acum:no::rosu: Probabil Morgan prin ceea ce a a spus a deranjat pe multi si tb cumva pedepsit:rolleyes:

Miruna1990
15th April 2013, 10:12
Felicitari echiperi SUA, au fost foarte buni. Mai ales fetele si dansatorii. M-au enervat putin cum aratau ei ca sunt number 1, aroganta tipic tarii lor (desi sunt convinsa ca daca erau Meryl si Charlie acolo ar fi fost mai rezervati putin. Eu incep sa ii respect pe D/W din ce in ce mai tare si sa imi doresc pt ei aurul olimpic.). Echipa Japoniei a aplaudat din cate am vazut pe toata lumea si au fost, ca de obicei, impecabili iar echipa Rusiei a fost cea mai amuzanta. Oricum nicio echipa nu s-a atins de "performanta" francezilor de anul trecut.
Punctajele la fete au fost putin ciudate. As putea sa spun ca i s-a facut dreptate lui Akiko pentru faptul ca a pierdut pe nedrept NHK trophy acest sezon, programul ei nu a fost de 133 de puncte si nici mai bun ca cel al lui Ashley, dar ce mai conteaza, tuturor ne plac povestile cu happy end si Akiko avea nevoie de o asemenea revenire. Mao parea in dureri foarte mari la finalul programului, a incurcat si o pirueta, nu a fost in apele ei. Ea a avut cel mai "lung" sezon dintre fete, nu a avut nici macar o pauza (Japan Open, cele 2 GP, GPF, nationale, 4Continente, Mondiale si acum WTT). Cred ca acel 3A de la SP aterizat pe burta nu i-a facut prea bine.
Gracie arata constanta din ce in ce mai mare. Vad ca toata lumea pe forumuri se ia de Adelina ca e inconstanta si totusi a batut-o pe Osmond (la mondiale aproape a batut-o, oricum LP-ul a fost mai bun), Zijun si Mao. Ok, are probleme cu sariturile, dar eu remarc la ea o evolutie foarte buna comparativ cu anul trecut.
Orice sportiv incearca sa isi atinga varful de forma la mondiale, asa ca evolutia Lizei sau cea a lui Mao nu le iau prea in serios. Sunt convinsa ca ambele vor merge mult mai bine sezonul viitor.
Dubios rezultatul la perechi, eu nu remarcasem modificarea rezultatelor.
Ma bucur ca l-am pus pe Dai primul la pronosticuri. Am simtit ca se va repeta istoria de anul trecut si am avut dreptate. Nu prea am nimerit-o cu Menshov dar am fost pe aproape. Daca nu se retragea, avea sanse la acel loc 3.

florik2000
15th April 2013, 10:35
La ce modificare din clasamentul la perechi va referiti?

ice_girl
15th April 2013, 11:10
Revin cu ceea ce am zis ieri despre proba de perechi: se pare ca Morgan a scris pe FB acele cuvinte dupa ce a aflat de decizia ISU ( se pare ca se stia de sambata, patinatorii fiind cei direct implicati probabil ca au aflat imediat, dar a fost facuta publica abia ieri).
Oricum mi-e sila de faptul ca se intampla asemenea lucruri:no::rosu:, iar culmea ipocriziei mi se pare faptul ca echipa Frantei a primit premiul WTT Spirit Award dar n-au avut nici macar un sportiv invitat la gala:rolleyes: , la perechi au fost invitati cei de pe locul 5 dar nu si cei de pe locul 4.
Referitor la gala mi-au placut Gracie, Mao, Denis Ten, Madison/Evan ( mi-au placut f mult in acest sezon:ok:), Tatiana/Maxim, Kevin R si Akiko+ ce tatuat e Max Aaron Dar preferatul meu a fost Daisuke, m-as uita o zi intreaga fara ma plictisesc la tangoul lui/hello, nu mai e nevoie sa mai mentionez abilitatea lui de simti si de a interpreta muzica, in plus are si un zambet f frumos :). Si mi-a placut momentul de final cand impreuna cu Denis s-au "duelat" in pasi .
Fetele d-abia azi am reusit sa le vad si incep prin a spune ca imi pare rau pt Mao ca nu reusit sa claseze pe podium, programul nu a fost rau dar ea se vedea ca e obosita si o durea ceva, nici nu e de mirare la ce sezon lung a avut, acum sper ca se poate si ea bucura de o binemeritata vacanta :ok:!
Gracie m-a surprins intr-un mod placut placut, in schimb imi pare rau de Adelina, dupa acel SP extraordinar pacat nu reusit sa aiba si un LP la fel de bun.
Iar Akiko prin aceasta evolutie a razbunat toate dezamagirile din acest sezon. Liza si Zijun Li sa uite cat mai repede aceasta competitie.
La echipe SUA intr-adevar au fost cei mai buni, putin cam aroganti si zgomotosi dar asa sunt ei:drak: Mi-au mai placut si cei din echipa Japoniei, f veseli, joviali si fair-play:), la rusi Trankov a fost sarea si piperul :)) si f tari costumele celor din echipa Frantei!

Miruna1990
15th April 2013, 13:32
http://www.greenwichtime.com/sports/article/World-champion-Chan-struggles-at-World-Team-Trophy-4429665.php
De fiecare data cand zic "Este imposibil sa ca Chan sa imi displaca mai mult decat in momentul de fata" se intampla ceva de genul asta si remarc ca se poate si mai rau. ""I don't really have a choice for this competition and did it for the team. I had a good season with the world championships but it's hard to travel all this way, my body is not happy competing at this time of year."
Bun sezon, daca iti numaram caderile cred ca iti bati propriul record. Petrica nici noi nu te vrem. Trebuia sa ramai acasa, asa cum V/M au ramas puteai si tu. Dar probabil a vrut sa arate ca e baiat mare si isi merita aurul de la mondiale. Si acum face ca vulpea la struguri. Fericit moment pt patinaj va fi cand se va retrage.

Tracoromana
15th April 2013, 17:00
Revin cu ceea ce am zis ieri despre proba de perechi: se pare ca Morgan a scris pe FB acele cuvinte dupa ce a aflat de decizia ISU ( se pare ca se stia de sambata, patinatorii fiind cei direct implicati probabil ca au aflat imediat, dar a fost facuta publica abia ieri).
Oricum mi-e sila de faptul ca se intampla asemenea lucruri:no::rosu:, iar culmea ipocriziei mi se pare faptul ca echipa Frantei a primit premiul WTT Spirit Award dar n-au avut nici macar un sportiv invitat la gala:rolleyes: , la perechi au fost invitati cei de pe locul 5 dar nu si cei de pe locul 4.
perechea de pe locul 5 era din echipa castigatoare si ei au avut un numar de grup la Gala.

ice_girl
16th April 2013, 11:08
perechea de pe locul 5 era din echipa castigatoare si ei au avut un numar de grup la Gala.
Dar in afara de numarul de grup au avut si un nr individual.

Aici gasitit toate programele de la WTT: http://www.youtube.com/user/secretgarden56789/videos?view=0