PDA

View Full Version : Zmarandescu <<regele ringului>>



Leo
11th March 2013, 23:33
Catalin Zmarandescu a ajuns la apogeul carierei sale de luptator. Luptatorul roman a devenit campion mondial IFC in gala de la Londra.
A avut nevoie de doar 2 minute pt a-l invinge pe americanul Lucerno, considerat favorit clar inaintea partidei.


http://www.click.ro/bbtcontent/clipping/CLIIMA20130310_0032/5.jpg

Numero Dieci
12th March 2013, 15:59
Nu vreau sa-i iau din merite lui Zmara dar Lucero asta oricum nu era u nadversar de top ba chiar din contra,mai recent a avut un sir de 10(!) meciuri fara victorie,este gras,batran si cunoscut pt faptul ca a fost adversarul fostului wrestler Batista in debutul acestuia in MMA.
Ma rog IFC este o promotie mica si nu prea conteaza daca esti ''campionul mondial'' al promotiei dar felicitari lui pt victorie macar sa fac ceva banuti pe finalul carierei.

Ai video cu meciul?

Lucian86
12th March 2013, 18:44
He he, number ten le stie ;)

Leo
12th March 2013, 21:16
qRP549GYUzg

Numero Dieci
17th March 2013, 17:53
Am vazut si eu meciul.A luptat bine Zmarandescu dar a avut cu cine,cum ziceam Lucero este slab.Cum s-0a dus lupta la sol cum a avut probleme mari si chiar a avut o pozitite avantajoasa la un moment dat dar nu a fructificat-o.

Englezii zic ca a fost oprit repede meciul si poate asa e dar oricum Lucero nu cred ca ar mai fi revenit.

Sper sa-i gaseasca unul mai bun data viitoare dar tot de batut.Poate englezul Thompson.

Leo
14th June 2013, 12:14
Sambata, 22 iunie, ora 22.00, Zmarandescu se bate cu John''Chopper'' Painter, intr-o super gala de MMA din Belgia.
Sport.ro transmite in direct.

Numero Dieci
14th June 2013, 16:29
Din ce stiu eu acest Painter are doar un singur meci oficial de MMA si acela pierdut.Am mai vazut un meci semi-profesionist tinut intr-o discoteca unde a pierdut rau si acolo.Cum il duci la sol e pierdut.

In mod normal o victorie lejera pt Zmara.

Leo
24th June 2013, 11:30
Zmarandescu a castigat in prima repriza prin TKO.