PDA

View Full Version : CM - London(CAN) 2013- proba de perechi



whisper
10th March 2013, 20:32
Thread special pebtru a comenta aceasta proba
http://www.isuresults.com/events/cat00467991.htm

Miruna1990
13th March 2013, 18:03
Live stream pt perechi, tocmai a inceput http://88.80.15.211/b00ha/20130312/vv513f9dd14dbc2305404614-541524.html

Tracoromana
13th March 2013, 20:57
Perechi SP:
1 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS 75.84
2 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN 73.61
3 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER 73.47
4 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS 69.98
5 Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH CAN 69.25
6 Qing PANG / Jian TONG CHN 63.95
7 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS 61.91
8 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA 60.98
9 Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK ITA 59.07
10 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 58.52
11 Wenjing SUI / Cong HAN CHN 57.65
12 Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM USA 55.73
13 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA 55.68
14 Stacey KEMP / David KING GBR 48.60
15 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA 47.82
16 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER 47.36

http://www.isuresults.com/results/wc2013/CAT003RS.HTM
.

maddoc
13th March 2013, 21:39
Wow, cat draguta a fost proba de perechi!!!! Mi-au placut la nebunie programele prezentate de perechile aflate in competitie! Iar favoritii mei sunt lideri de moment! Yuhuuuuu! Cu toate ca imi doresc foarte tare sa castige rusii Volosozhar/Trankov, nu pot sa nu remarc programul superb al celeilalte perechi din Rusia, Kavaguti/Smirnov. Pe mine m-au cucerit si nu prea inteleg de ce nu i-au intrecut pe nemti la artistic! Aliona si Robin au parut extrem de obositi, iar placerea de a patina a disparut complet.Oricum, abia astept programul liber!

Loup de Mer
13th March 2013, 22:40
nu pot sa nu remarc programul superb al celeilalte perechi din Rusia, Kavaguti/Smirnov.

Sper sa ia o medalie :) Imi plac de multa vreme.
E ceva profund si enigmatic in asimetria lor armonioasa.

Am apreciat si ... fracul :yes:

Geografu
13th March 2013, 22:55
Frumosi rusii, ambele perechi mari, loc 1 meritat de Tatiana si Maxim, sper pentru o medalie pentru Yuka si Aleks, care au patinat superb, parca pluteau pe gheata azi. Pacat de Vera, cred ca si-a pierdut capul :(

Canadienii de pe 2 mi-au placut, dar nici Moscovitch nu au fost rai. Cred ca nemtii nu meritau 3-ul, au fost slabi azi, obositi si parca plini de ezitari. Sa vedem ce se poate recupera la lung.

lady_k
13th March 2013, 22:58
Eu nu i-am vazut pe nemti, si pe canadieni doar cu coada ochiului. Asa buni au fost de sunt peste nemti?

Iulya
13th March 2013, 22:59
Nemtii au fost trasi in sus de valoarea si nivelul la care au ajuns... ca de exemplu, daca Scott si Tessa se prezinta mai slab trec sub Bobrova si Soloviev?, nu, trec sub Davis and White si daca o dau in bara mai rau si sub Nath si Fab dar nu prea sunt sanse sa fie mai jos. Asa si cu nemtii, totusi n-au facut programul praf sa fie mai jos.

irinaidu
13th March 2013, 23:39
m-ati facut curioasa. nu am fost pe faza si am uitat ca erau azi , mai devreme, perechile. s-a uitat mama si mi-a zis si ea ca a fost foarte fain spectacolul

lady_k
13th March 2013, 23:40
Priceput, merci!

irinaidu
14th March 2013, 02:02
i-am vazut si eu pe nemti acum. inteleg ce ati vrut sa ziceti cu faptul ca au parut cam obositi.

irinaidu
14th March 2013, 02:10
canadienii au fost foarte buni si simpatici pe gheta. si de ce nu mi-a zis nimeni ca radford arata bine

tatiana si maxim au fost buni, dar parca maxim a fost cam scanduros, pt mine.

IleK
14th March 2013, 09:52
si de ce nu mi-a zis nimeni ca radford arata bine

.

Pentru ca e foarte greu sa apreciezi asta cu Duhamel langa el. Il face sa arate ca un fel de Ghita Muresan. Au fost buni si ma steptam sa fie pt ca au venit aici cu gandul clar la o medalie dar eu n-o sa fiu fana niciodata.
Kirsten si Dylan sunt canadienii care imi plac mie si care au reusit si ei un program bun, sper sa mearga la lung fara greseala asa cum au promis ca vor face dupa 4CC cand au fost foarte aproape sa ii bata pe Duhamel&Radford.

Francezii imi plac din ce in ce mai mulr si sper sa ramana in competitii pana la Olimpiada din 2018 pentru ca au ce sa arate si apropos de baieti frumosi, mie imi place tare mult Morgan si impreuna cu Vanessa sunt o pereche foarte inetersanta si cu sex appeal dupa parerea mea. Si asi niste programe pe gustul meu, e super antrenat SP ul asa cum nu am mai vazut la nico alta pereche, parca la ei dureaza dublu, atta de multe lucruri fac. So abia astept LP ul pe Pearl Harbour.

Yuko Si Alexander au reusit sa imi placa pt prima data sezonul asta. Au patinat ca pe vremuri.

Tatiana si Maxim mi-au placut, ma bucur ca Maxim si-a revenit ca la Europene a fost total pe langa programul asta. Ieri a fost din nou "the diva":).

Nemtii sunt de nerecuncoscut. Nu cred ca si-au meritat punctajul. Yuko si Alexander meriatu sa fie inaintea lor.

irinaidu
14th March 2013, 13:24
Pentru ca e foarte greu sa apreciezi asta cu Duhamel langa el..


:happy buna asta.... si adevarata :drak:

Tracoromana
14th March 2013, 17:29
Pentru ca e foarte greu sa apreciezi asta cu Duhamel langa el.

:happy:happy Excelenta!!!

Tracoromana
15th March 2013, 18:20
A inceput FS:
http://www.ltv7.lv/files/player-licensed.swf?file=ltv7_2_lv&streamer=rtmp://stream.ls.lv/ltv7_2_lv&type=rtmp&autostart=true

florik2000
15th March 2013, 19:20
Ce e in neregula cu perechile din China? Se poarta cu bietele fete de parca ar fi saci de cartofi:rosu:

mikeyy
15th March 2013, 19:38
Si eu am constatat asta. Micuta cu care patineaza Zhang zici ca e exploatata cum am vazut in unele filmulete de la antrenamentele chinezilor. O arunca fara control. Foarte greu de urmarit programul lor. Ea e prea frageda pentru nivelul la care e obisnuit el.

EDIT: Doamne, ce atmosfera a facut publicul canandian in timpul programului TM/M. Frumos! :ok:

IleK
15th March 2013, 20:17
Si eu am facut "amtosfera", m-am entuziasmat la fel de tare ca Dylan si Kirsten si am fost dezamagita ca si ei ca nu au primit mai mult decat la 4CC unde au avutt o ratare, nu stiu cum e posibil. La fel, cum de i-au intrecut chinezii care nu au patinat curat si nci nu au impresionat. Dylan este extraordinar la ridicari! Si pana una alta, bravo pt cel putin locul 5!
Pacat de de italieni si de francezi. Nu ma asteptam ca tocmai Vanessa sa greseasca dar chiar si asa tot mi-a placut programul lor. Iar Morgan este un scump, cum a imbratisat-o la final pe Vanessa dupa ce a certat-o prieteneste.

florik2000
15th March 2013, 21:04
Wow....ce arbitraj:headbang: Pot sa-i inteleg perfect pe cei din audienta cand au huiduit punctajul germanilor...si eu care dupa prima zi credeam ca, Canada trage puternic sforile..sau poate se pastreaza pentru celelalte 3 probe:drak:
Punctajul rusilor e cumva nou record mondial?

IleK
15th March 2013, 21:17
Cred ca Smirnov si Trankov au fost la o bauta inainte de competitie. Nu stiu ce o fi in sufletul lui Yuko dar eu l-as bate pe Smirnov. Am crezut ca imi sta inima cand l-am vazut scapand-o pe Yuko si dupa ce l-am vazut pe Trankov pe gheata n-am mai fost in stare sa ma uit la nicio ridicare. Nu credeam ca o sa treaca peste impiedicarea aia. Yuko a mers perfect si ar fi avut si ei sanse la medalie avand in vedere ca nici nemtii, nici canadienii de pe 3 nu au fost extraordinari.
Eu nu stiu ce e cu nemtii, nu prea mi-au placut ei mie dar parca e trist sa ii vad asa. Si da, au primit mult, probabil la PCS si pt renume. Si daca nu plusau cu acel 3Z la sfarsit pierdeau argintul.
Din top 5 nu mi-au placut decat rusii si canadienii nr. 2 care, dupa parerea mea, au fost subpunctati tocmai la ei acasa.

Tracoromana
15th March 2013, 21:34
Rezultate finale perechi:
1 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS 225.71 1 1
2 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER 205.56 3 2
3 Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD CAN 204.56 2 3
4 Kirsten MOORE-TOWERS / Dylan MOSCOVITCH CAN 199.50 5 5
5 Qing PANG / Jian TONG CHN 194.64 6 4
6 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV RUS 191.59 4 7
7 Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV RUS 184.72 7 6
8 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES FRA 180.17 8 8
9 Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM USA 173.51 12 9
10 Stefania BERTON / Ondrej HOTAREK ITA 171.77 9 10
11 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 167.18 10 11
12 Wenjing SUI / Cong HAN CHN 165.89 11 13
13 Marissa CASTELLI / Simon SHNAPIR USA 164.00 13 12
14 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA 136.03 15 14
15 Stacey KEMP / David KING GBR 133.56 14 16
16 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER 133.12 16 15

In sfasit un zambet larg pe fata lui Maxim!
Cred ca Smirnov isi pierde concentrarea spre sfarsit; si la Nisa a scapat-o, ba chiar au cazut. Yuko a mers foarte bine, dar nu cred ca ar fi luat medalie.
In privinta programului S/S tot ce fac este sa astept sa se termine o data.
.

mikeyy
15th March 2013, 21:34
Felicitari Tatianei si lui Max! O perforamanta extraordinara. Mi-a placut cum s-au prezentat la aceste Mondiale! Sper sa-si adauge la anul si titlul olimpic!

Pe locul 2 i-as fi pus pe canadienii Tower/Moscovitch! Nici macar Duhamel/Radford nu au reusit sa-si ridice suporterii in picioare asa cum au facut primii canadieni! Foarte mult mi-au placut! In plus e si o picatura de sange romanesc in aceasta pereche, asa ca ii sustin!

De germani nu mai vreau sa comentez pentru ca .............. Va era teama ca o sa fie favorizati canadienii....azi au fost defavorizati, ambele perechi in egala masura!

Tracoromana
15th March 2013, 21:40
Inedita interpretarea imnului de catre un cor la festivitatea de premiere. Le-au facut o bucurie in plus castigatorilor. Oare daca ar fi castigat chinezii ar fi cantat in limba chineza?:P

AuriB
15th March 2013, 21:42
Inedita interpretarea imnului de catre un cor la festivitatea de premiere. Le-au facut o bucurie in plus castigatorilor. Oare daca ar fi castigat chinezii ar fi cantat in limba chineza?:P

O sa cinte in coreana:P, pentru Yuna.

Tracoromana
15th March 2013, 21:46
Chiar! Ai dreptate Auri, la asta nu m-am gandit. Ba chiar mi-ar placea in japoneza la baieti.:P

IleK
15th March 2013, 21:57
Felicitari Tatianei si lui Max! O perforamanta extraordinara. Mi-a placut cum s-au prezentat la aceste Mondiale! Sper sa-si adauge la anul si titlul olimpic!

Pe locul 2 i-as fi pus pe canadienii Tower/Moscovitch! Nici macar Duhamel/Radford nu au reusit sa-si ridice suporterii in picioare asa cum au facut primii canadieni! Foarte mult mi-au placut! In plus e si o picatura de sange romanesc in aceasta pereche, asa ca ii sustin!

De germani nu mai vreau sa comentez pentru ca .............. Va era teama ca o sa fie favorizati canadienii....azi au fost defavorizati, ambele perechi in egala masura!

Da, rusii au fost fantastici. Tatiana e o "zburatoare":), ce mult conteaza intr-o pereche sa fie amandoi la fel de buni. Si asta am vazut azi la rusi si la Kirsten si Dylan care meritau cu prisosinta podiumul. Si eu as vrea sa stiu mai multe despre bunicul lui Dylan, din ce parte a Romaniei a fost. Si recunosc ca si mie mi-au devenit simpatici, in special el, acum vreo 2 ani cand am aflat despre asta.
Acum ma gandesc in functie de clasament cate locuri si-a calificat fiecare tara pt olimpiada. Rusia a pastrat 3 locuri, China a pierdut 3, Canada a castigat 3, Germania nu stiu sigur daca are 3. Franta si Italia au casigat 2. locuri.

Tess_AN
15th March 2013, 22:06
Acum ma gandesc in functie de clasament cate locuri si-a calificat fiecare tara pt olimpiada.
Rusii si canadienii au trei locuri. Nemtii, francezii, chinezii, americanii si italienii cite doua, restul tarilor un loc.

Regula e clasare pe primul loc - 3 participari, clasare pe locurile 2-10 asigura doua participari. In cazul in care o tara are 2 clasificari pe pozitia 2-10, daca suma locurile e mai mica sau egala cu 13 - au 3 participari.
Maximul e 3. (ca altfel rusii ar fi calificat 6 :) )

Tess_AN
15th March 2013, 22:54
Si eu am facut "amtosfera", m-am entuziasmat la fel de tare ca Dylan si Kirsten si am fost dezamagita ca si ei ca nu au primit mai mult decat la 4CC unde au avutt o ratare, nu stiu cum e posibil.
Comentariul tv zicea ca nu au primit tripla ca nu a fost intoarsa.

lady_k
16th March 2013, 00:53
Tatiana & Maxim /OLE/

ice_girl
16th March 2013, 01:56
Tatiana si Maxim au facut show total chiar si pe mine care nu sunt fana m-au impresionat/hello
Dar pe de alta parte nu pot sa ma intreb de unde diferenta enorma dintre ei si nemti:mda:, e foarte adevarat ca Aliona si Robin au avut multe greseli( probabil si tata le-a tinut ghinion ca a zis ca nu vrea nemtii pe primul loc ca nici ei nu ne vor in Schengen:)) ), au fost departe de potentialul si valoarea lor, nu au stralucit ca in alti ani si totusi 20 de pct e f mult:nope::no:,nu cumva e o repetitie pt Sochi:groggy:?
Megan si Eric au buni dar nimic special, nu m-au impresionat...
Pe Kirsten si Dylan nu i-am vazut dar mi-a zis mama ca au fost extraordinari, i-a placut f mult programul lor:)
Si imi pare rau de Vera si Yuri:( f mult au decazut, la fel si Yuka si Alexander, inainte sa inceapa programul ma gandeam ca de data asta nu mai rateaza si poate vor fi chiar pe podium dar din pacate m-am inselat:nope:
Ma bucur ca Vanessa si Morgan au prins top 10, la anul Franta va avea doua perechi:ok:

Geografu
16th March 2013, 08:20
Ce sa zic, fabulos de bine au patinat rusii, merita cu prisosinta cu aurul, ce performanta sa termini la 20 de puncte de urmaritori :ok:

Nemtii iar ezitanti, noroc cu acel 3A aruncat la final, chiar buna reusita. Sincer, Duhamel si Radford mi-au placut insa mai mult ieri.

maddoc
16th March 2013, 16:20
Yupiiiiiii, favoritii mei au castigat primul lor titlu mondial! Au patinat exceptional aseara, s-au intrecut pe ei insisi. Germanii imi displac din ce in ce mai mult! Sunt fara vlaga, parca patineaza din obligatie si au facut praf programul lung. Oricum felicitari castigatorilor!

irinaidu
17th March 2013, 17:50
i-am vazut si eu pe tatiana si maxim in sfarsit si programul, cu tot cu cazatura lui maxim , a fost excelent !!!

florik2000
18th March 2013, 01:31
Am vazut ca multi se plang ca cei doi primesc note prea mari si ca ar putea sa primeasca deja aurul olimpic...Dar adevarul e ca nici nu au concurenta...S/S par plictisiti si resemnati..si nu va de ce..e drept ca Jocurile sunt in Rusia si ca V/T sunt favoritii, dar dupa cum am vazut de multe ori in acest sezon, cei doi sun mai mult decat capabili sa-si faca praf LP:(

Miruna1990
18th March 2013, 13:45
E tare urat ca preferatii tai sa ia o medalie nemeritata. Nu stiu ce cauta nemtii p podium cu programul ala liber total ratat. Rusii au mers super, nu ma mai plang d punctaj ca e irelevant. Foarte buna competitia la perechi, aici ca si la fete locul 1 a fost evident pt oricine

florik2000
18th March 2013, 17:14
E tare urat ca preferatii tai sa ia o medalie nemeritata. Nu stiu ce cauta nemtii p podium cu programul ala liber total ratat. Rusii au mers super, nu ma mai plang d punctaj ca e irelevant. Foarte buna competitia la perechi, aici ca si la fete locul 1 a fost evident pt oricine

Exact ce cauta si Chan pe locul 1:( Macar germanii nu dau interviuri in stanga si in dreapta spunand ca sunt cei mai mari patinatori din istorie, sau ca se pastreaza pentru Olimpiada:jerk: