PDA

View Full Version : A semnat Petre Grigoras



megastar
3rd March 2013, 15:35
Oțelul Galați are în sfârșit antrenor principal! Duminică după-amiază Petre Grigoraș a semnat contractul cu gruparea gălățeană, pentru un an și jumătate cu opțiune de prelungire. "Toate clauzele pe care le discutasem vineri seară la întâlnirea cu domnul Adamescu (n.r. - acționarul majoritar) au fost prinse în contract și am semnat. De mâine, după ce va fi înregistrat la LPF, voi fi oficial antrenorul Oțelului. Urmează o săptămână foarte importantă, echipa este încărcată psihic, dar cu sprijinul suporterilor sper să depășim acest moment delicat și să legăm două victorii consecutive", a declarat Petre Grigoraș.

Directorul general al FC Oțelul, Narcis Rădcuan, era foarte încântat că s-a rezolvat cu bine problema conducerii tehnice. "Mă bucur enorm că am reușit să ne respectăm promisiunea făcută suporterilor și l-am readus oficial pe Grig la echipă", a spus Răducan.

Petre Grigoraș, care s-a ocupat de pregătirea echipei în ultima lună, părăsise gruparea gălățeană la începutul acestei săptămâni, fără să semneze vreun contract, în urma tensiunilor dintre patronatul clubului și municipalitate.

Grigoraș nu a asistat aseară la partida pe care Oțelul a câștigat-o în deplasare cu CFR Cluj (scor 0-1), iar astăzi dimineață a revenit în Galați, întâmpinându-și jucătorii la stadion la întoarcerea de la Cluj.


http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/e-oficial-grigoras-a-semnat-contractul-cu-otelul-galati-10627774

Doctor_Satan
6th March 2013, 07:48
Revenirea lui Grig arata intr-o oarecare masura ca apele s-au linistit la echipa.
Acum tot ce ne dorim este ca Grig sa fie lasat sa-si faca treaba asa cum stie el mai bine.

Doctor_Satan
11th March 2013, 06:17
Frumos start pentru Grig: victorie cu fosta lui echipa, condusa de un tehnician foarte bun, Pustai.
Felicitari noului nostru antrenor si sper sa ramana cat mai mult la echipa.