PDA

View Full Version : Etapa 22: Dinamo - Concordia Chiajna 2-0



Shinnok
2nd March 2013, 19:09
11 Martie 2013, 19:30 - Dolce

Shinnok
2nd March 2013, 19:12
2.

philos
5th March 2013, 19:03
meci cu multe goluri :D...sau macar faze de poarta daca n-o baga-n ate :)

Leo
6th March 2013, 12:17
1 solist.

Iulian.
6th March 2013, 16:45
1 solist.
Concordia nu joaca fotbal cu Steaua si Dinamo. Joaca un fel de "saritura pe saltea". Mingea .. nu prea stiu ei pe unde trece. Cam asa a fost anu' trecut. Si-or fi schimbat .. "caracterul" :no:

delaoltenia
6th March 2013, 17:15
1 solist

ar merge si un egal :D

Hingherul
8th March 2013, 21:51
Intrare liberă la dinamo - Chiajna pentru femei și copii (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/intrare-libera-la-dinamo-chiajna-pentru-femei-si-copii-suflarea-dinamovista-trebuie-sa-stringa-rindurile-392937.html)

discriminareeeee. adica bulangiii platesc? :D

aLLiin
8th March 2013, 21:55
Oare se aduna 300?cati jendari avem?

Leo
8th March 2013, 22:40
Intrare liberă la dinamo - Chiajna pentru femei și copii (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/intrare-libera-la-dinamo-chiajna-pentru-femei-si-copii-suflarea-dinamovista-trebuie-sa-stringa-rindurile-392937.html)

discriminareeeee. adica bulangiii platesc? :D

Sa plateasca. :D

Hingherul
8th March 2013, 22:46
d`aia nu aveti suporteri pe stadion :D

Leo
8th March 2013, 22:47
Care stadion?

SwedishMafia
8th March 2013, 23:29
domnisoara,nu votezi?:D

Hingherul
9th March 2013, 17:30
odata cu inaugurarea arenei de la Glina, rasii vor avea si autocar nou :D

http://www.fullonline.ro/wp-content/uploads/2013/01/masina-gunoi.jpg

aLLiin
9th March 2013, 17:33
Si toti abonatii la stadion vor fi scutiti de plata gunoiului.

Hingherul
9th March 2013, 17:36
ce ironie... pana acum cativa ani, dinamovistii ii numeau pe rapidisti "gunoieri". :))

Uncle Ben
9th March 2013, 17:38
ce ironie... pana acum cativa ani, dinamovistii ii numeau pe rapidisti "gunoieri". :))
Da, da, iar pe stelisti, aurolaci!
In privinta ghencistilor, ramane valabil... :D

aLLiin
9th March 2013, 17:39
Viaata asta...

Hingherul
9th March 2013, 17:40
Da, da, iar pe stelisti, aurolaci!
In privinta ghencistilor, ramane valabil... :D

cum se intoarce roata asta.... grija mare ca in ritmul asta, dupa Glina, va muta Pedofilul Neghinita in vreo canalizare ceva :happy

Uncle Ben
9th March 2013, 17:44
cum se intoarce roata asta.... grija mare ca in ritmul asta, dupa Glina, va muta Pedofilul Neghinita in vreo canalizare ceva :happy
A fost sloganul cu "Galina Blanca", urmeaza cel cu "Glina Blanco-Roja"... :D

Hingherul
9th March 2013, 17:47
important e ca schimbarile astea sa nu va afecteze antrenamentele. mai ales acum cand sunteti atat de aproape de liga.....2 :D

aLLiin
9th March 2013, 17:52
Ilie stan va va servi maine...ceva.

Aurel.D
9th March 2013, 18:31
Din 21 de postari pe subiectul asta, 14 sunt scrise de stelisti! :)) Parcă Dinamo era echipa neînsemnată, la bla, bla puncte de locul 1...și alte penibilități.

Hingherul
9th March 2013, 18:32
eu v-am zis ca nici desfiintati nu scapati. :D

aLLiin
9th March 2013, 18:35
Dar sa scrie si dinamovistii

Hingherul
9th March 2013, 18:36
unde vezi tu asa ceva? crezi ca ii mai poti aduna de pe threadul european al Stelei? :D

SwedishMafia
11th March 2013, 01:17
"De cîte ori intru în vestiar, 7-8 jucători vin și mă întreabă: «Ce se întîmplă, cînd mai mîncăm și noi, cînd dăm banii la copii?». Cum au stat 4-5 luni neplătiți, mai pot aștepta pînă miercuri, cînd expiră termenul de două săptămîni acordat de Negoiță"
Cornel Țălnar, antrenor Dinamo
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ameninta-cu-memorii-tinerii-lui-dinamo-isi-cer-salariile-393072.html
ba,va desfintati si voi?:))sau il puneti pe garcea sa stea in boscheti?:D

nayram
11th March 2013, 01:48
Intrare liberă la dinamo - Chiajna pentru femei și copii (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/intrare-libera-la-dinamo-chiajna-pentru-femei-si-copii-suflarea-dinamovista-trebuie-sa-stringa-rindurile-392937.html)

discriminareeeee. adica bulangiii platesc? :D

Vor sa faca recensamantu de ii ademenesc cu asa oferta?
Probabil pentru a sti ce capacitate sa aiba noua ghena de la glina:D

delaoltenia
11th March 2013, 16:14
Dinamo: Balgradean - Nica, Dr. Grigore, Luchin, L. Rus - Matei, Dandea, C. Munteanu, Curtean - A.Cristea, Alexe

Concordia: Cobrea - Belu, Leca, Fl. Ilie, Bucurica - Paraschiv - Al.Popovici, Purece, Zuluf, Serediuc - Wellington

aLLiin
11th March 2013, 16:21
Diseara ne vom distra super bine!

Hingherul
11th March 2013, 16:22
azi avem rasi fratilor. /hello/hello/hello
imi aduc aminte ca mai eram asa entuziasmat duminica, pe timpul lui Ceasca, atunci cand incepea "cascadorii Rasului" :D

delaoltenia
11th March 2013, 16:23
eu nu cred,au inceput si astia sa miste cate ceva
1 solist,victorie la o diferenta de doua goluri

aLLiin
11th March 2013, 16:24
Taci bre. Joaca la pariuri si taci. :D

delaoltenia
11th March 2013, 16:26
nu risc
si daca fac un egal sunt prostii prostilor

aLLiin
11th March 2013, 16:30
Si daca pierd,cum sunt?

delaoltenia
11th March 2013, 16:31
nu gasesc comparatie :))

aLLiin
11th March 2013, 16:34
Sper ca vei gasi diseara.

The_Wolf
11th March 2013, 18:16
Meci neinteresant, joaca Glina cu Chiajna:sleep:

Uncle Ben
11th March 2013, 18:46
azi avem rasi fratilor. /hello/hello/hello
imi aduc aminte ca mai eram asa entuziasmat duminica, pe timpul lui Ceasca, atunci cand incepea "cascadorii Rasului" :D
Ieri n-aveai loc de mine pe Ceahlaul - Steaua si ma intrebai de ce nu onorez threadurile despre Dinamo...
Voi n-aveti meci cu "albastrelele" circumcisului Abramburici? Ia pune mana si antreneaza-te, ca in tine sta speranta ros-albastrilor de pe OLS! :D


Meci neinteresant, joaca Glina cu Chiajna:sleep:
Nu trebuie sa te uiti!
Poate ai noroc si-i prinzi pe ai lui Duna in mall-ul din Slobozia! Savureaza pe indelete momentul si ia autograf de la toti... :D

SwedishMafia
11th March 2013, 18:56
Liniste!Dinamo joaca grande partita impotriva lui chiajna.E derbiul intre cei din afara bucurestiului si baietii cu viitor flotant de glina!:D

Hingherul
11th March 2013, 19:04
un fel de cupa satelor. :D

Johnny D
11th March 2013, 19:09
Am pariat pe Dinamo, 3/3 pe acest inceput de retur cainii sunt in mare forma de bani, adica foame de bani si vor sa arate ca-i merita si dupa forma!:sneaky:

The_Wolf
11th March 2013, 19:21
Nu trebuie sa te uiti!
Poate ai noroc si-i prinzi pe ai lui Duna in mall-ul din Slobozia! Savureaza pe indelete momentul si ia autograf de la toti... :D

Nu tu esti ala de-ti dadeai nevasta pe mana suporterilor pe threadul Steaua-Chelsea?:confused:
Savureaza pe indelete momentul :rolleyes:

Marius
11th March 2013, 19:33
Meci neinteresant, joaca Glina cu Chiajna:sleep:

Uite un dinamovist nefericit :)):)):))

Uncle Ben
11th March 2013, 19:37
Nu tu esti ala de-ti dadeai nevasta pe mana suporterilor pe threadul Steaua-Chelsea?:confused:
Savureaza pe indelete momentul :rolleyes:
Probabil ca in ocolul silvic pe care-l deservesti asta ar putea trece drept gluma buna!
Nu-mi amintesc sa fi zis ceva de nevasta-ta, caprele sau oile care-ti slujesc drept partenere de viata, dar daca vrei sa-ti trec neamul in revista, insista pe extrapolari legate de familie! Daca gluma-i gluma doar pana la Slobozia, pentru Baragan se poate institui embargo...

Hingherul
11th March 2013, 19:41
daca are cineva un link cu meciul... l-as ruga sa nu il dea! mananc :D

aLLiin
11th March 2013, 19:55
Dar urat meci...

Hingherul
11th March 2013, 19:56
dupa chipul si asemanarea echipei....stadionului... :D

aLLiin
11th March 2013, 20:17
La cluj se joaca misto in comparatie cu astia

Aurel.D
11th March 2013, 20:25
Pai daca este urat, de ce va uitati? Ati vazut vreun meci mai frumos de cand a inceput returul?

aLLiin
11th March 2013, 20:28
Aseara la piatra neamt am vazut.

Aurel.D
11th March 2013, 20:44
:)) Haida deee!

Uncle Ben
11th March 2013, 20:50
Aseara la piatra neamt am vazut.
Bravo, nu-i rau daca iti place teatrul!
Ai vazut cum i-au scos in evidenta Gheorghiu si Golubovici limitele lui Latovlevici? Care sa fi fost "facatura": meciurile cu Ajax si Chelsea, sau ala de sub Pietricica?

Hingherul
11th March 2013, 21:15
Rusinea ROmaniei umbla iar la arbitru?? aia a fost faza de rosu pentru ilfovean??

manca-v-ar liga secunda de simpatici :D


ce se bucura ciurucurile pentru golul ala furat...

nayram
11th March 2013, 21:19
ceva pute la meciu asta

Hingherul
11th March 2013, 21:21
echipa de la Glina :D

aLLiin
11th March 2013, 21:22
Pierd bani din cauza arbitrului

Hingherul
11th March 2013, 21:23
Cu câteva minute înainte de începutul partidei, pare că echipă gazdă de azi este Jandarmeria, nu Dinamo: în preajma stadionului sunt mai mulți jandarmi decât suporteri;

- Cristi Borcea le-a transmis jurnaliștilor înaintea partidei „Lăsați-ne să ne pregătim pentru mijlocul clasamentului!”;

- Optimism în redacția TNR înainte de fluierul de start al partidei: avem suficiente beri la rece, deci cel puțin pentru noi se anunță o partidă interesantă;

- Se pare că jucătorii Chiajnei au venit la stadion cu autobuzul 178 până la gară, iar de acolo cu metroul până în Ștefan cel Mare;

- Alexe ratează singur cu portarul. Cu ocazia asta se aude pentru prima dată și galeria lui Dinamo;

- Galeria lui Dinamo cântă. Trebuie să recunoaștem, sună mult mai bine ca Ouatu, ăla de a câștigat Eurovisionul nostru;

- Să anunțe totuși cineva galeria lui Dinamo că preselecția pentru Eurovision s-a încheiat de foarte mult timp;

- După cum ați remarcat probabil din comentariile noastre, meciul abundă în faze de poartă;

- Se pare că providerul nostru de net nu și-a plătit cablul TV, altfel nu ne explicăm de ce se tot întrerupe transmisia;

- 0-0 în continuare. Ce-i drept, Chiajna e echipă serioasă, nu e Chelsea;

- Schimbare în redacția TNR: iese o sticlă de bere goală, intră una plină;

- A început Suleyman Magnificul. De aici încolo livetext-ul nostru se ocupă de serialul preferat al românilor (să recunoaștem, Suleyman are mai mulți fani chiar și ca Steaua);

- Hürrem Sultan are un decolteu mișto. Oricum, faza cu dragonul care a atacat-o în vis sigur e reclamă la Dragonul Roșu;

- Împătimiții pot observa că Suleyman are o chelie tipică secolului 16;

- Se pare că inclusiv jucătorii dinamoviști au cerut întreruperea partidei cu Chiajna în minutul 30, ca să se uite și ei la Suleyman Magnificul;

- Ăsta e primul film cu harem pe care îl vedem în care toate gagicile sunt îmbrăcate. Să-ți fie rușine, Suleyman Magnificul!

- Pe ecran a apărut o reclamă la un produs pentru dureri în gât. Și culmea, nu era securea călăului;

- În restaurantul Sultan de pe Mătăsari mușteriii sunt în delir, se răcește kebabul adana în farfurie;

- A apărut un ghiaur în cadru. Pe vremea aia mergeai singur să dai taxă de protecție;

- Reclamă! Moment de respiro pentru băutorii de bere din redacția TNR. Am fugit, că deja e coadă la baie;

- Antrenorul lui Dinamo, Cornel Țălnar, ne-a dat un e-mail în care ne roagă să nu mai folosim diactritice în livextul de la Suleyman Magnificul, că smartphone-ul lui nu le afișează corect;

- Ne-a mâncat în cur să facem livetext la Suleyman Magnificul. Tocmai am aflat că un episod ține 2 ore. Iar partenerele n-o să ne creadă niciodată că stăm în redacție pâna la 10 seara ca să ne uităm la o telenovelă;

- Hürrem a fost invitată în grădină de o cadână. Asta, pe vremea otomanilor, însemna un afront adus Sultanului, soluția fiind dublarea haraciului impus Valahiei și Moldovei;

- Suleyman are tron de aur, ca Gigi Becali. Are inclusiv un Argăseală pe lângă el, unul care vine și îi pupă mâna. Iar prin harem e una ce aduce cu Meme Stoica;

- Hürrem a amenințat-o pe cadâna Lalezar cu confiscarea chiloților;

- Opulență maximă. Ibrahim Pașa s-a afișat cu 11 inele;

- Eunucii mormăie insulte la adresa ambasadorului francez, pe care chiar și ei îl consideră lipsit de bărbăție;

- Foarte mulți telespectatori din Ținutul Secuiesc se întreabă ce înseamnă Magiaristan;

- Sultanele tocmai au făcut o glumă pe care au făcut-o și cei de la Kamikaze săptămâna trecută;

- O cadână tocmai a fost sugrumată de un gealat, din cauza unui conflict din harem. Se pare că refuzase să ducă gunoiul;

- Rectificăm, n-a fost sugrumată, doar i s-a tăiat limba, lucru care demonstrează că turcii sunt un popor milostiv;

- Ne-a mâncat în cur să facem livetext la Suleyman Magnificul. Tocmai am aflat că un episod ține 2 ore. Iar partenerele n-o să ne creadă niciodată că stăm în redacție pâna la 10 seara ca să ne uităm la o telenovelă;

- La Dinamo - Chiajna e tot 0-0. Deci chiar am fost inspirați să mutăm la Suleyman Magnificul;

- Revoltă în harem. Hürrem e acuzată că ar fi pus pe cineva să-i taie limba unei cadâne. Cioacă neagă;

- Suleyman tocmai a dat check-in în Graz, Austria;

- Suleyman s-a dus la muncă în Austria, cel mai probabil ca să-și întrețină haremul;

- Suleyman tocmai l-a primit pe Sahip Giray, hanul tătarilor. Se discută furtul unor tablouri, se pare că suspecții ar fi din Măcin;

- Începând de azi, Suleyman Magnificul are un fan în redacția TNR. Deocamdată îl șantajăm cu beri, când nu mai cumpără îi dăm și numele, să-l umilim;

- Prințul a fost rănit, dar incidentul e mușamalizat. Ne întrebăm ce alte lucruri ascunde prințul față de tatăl său. Evident, insinuăm relații homosexuale;

- Păruielile din harem continuă. Hürrem e acuzată de tentativă de mituire a cadânelor. Greu de crezut. Istanbulul nu știe ce e ăla bacșiș;

- Asistăm la o înscenare în harem. S-au furat mai multe pungi cu bani. Propunem percheziții la piele la toate cadânele;

Uncle Ben
11th March 2013, 21:36
Rusinea ROmaniei umbla iar la arbitru?? aia a fost faza de rosu pentru ilfovean??

manca-v-ar liga secunda de simpatici :D


ce se bucura ciurucurile pentru golul ala furat...
Esti ca bulimicii aia care mananca, dupa care-si baga ghearele pe gat...
Pai nu zisesi, bre, ca nu care cumva sa fii imbiat cu link catre meci? Meme nu e mandru de tine, esti dintre cei care nu apreciaza la justa valoare victoria cu Celsi! :D

O.T.: Daca nu se rupeau mediesenii in figuri, faceam scorul etapei... :))

Hingherul
11th March 2013, 21:38
sa fac ceva pe el de meci. abia ce am deschis si eu 3 minute si am vazut grozavia. te asigur ca am inchis instantaneu

SwedishMafia
11th March 2013, 21:39
cetatenii din glina sunt fericiti!:D

Hingherul
11th March 2013, 21:40
cetatenii din glina sunt fericiti!:D

da dar cotrobaitorii prin gunoaie sunt ingrijorati. vine concurenta :D

Uncle Ben
11th March 2013, 21:42
sa fac ceva pe el de meci. abia ce am deschis si eu 3 minute si am vazut grozavia. te asigur ca am inchis instantaneu
Te-a indemnat Necuratul, ai cazut prada tentatiei de a vedea daca apararea Chiajnei e tot aia prin care Rusescu jongla cu mingea... :D

Uncle Ben
11th March 2013, 21:46
cetatenii din glina sunt fericiti!:D
Glina saluta Prelungirea Ghencea si Domnestiul! Mai ales cand stim ca sunteti fericiti si va simtiti bine...
3 meciuri, 9 puncte, golaveraj 5-1... Ce parcurs de Sampion Lig avem, mor de icter lupii din Crangul lui Bot! :D

Aurel.D
11th March 2013, 21:53
Era de asteptat sa fie un meci greu pt Dinamo. Concordia nu are multi fotbalisti dar echipa este bine pregatita fizic si nici tactic nu sta rau in teren. Se vede stilul lui Ilie Stan. Oricarei echipe din Liga I ii va fi greu cu Chiajna. Legat de cele doua eliminari, ambele au fost acordate corect.

9 puncte din 9 :ok: Mergem mai departe!

Bobi Cearton
11th March 2013, 21:57
Mergeti la Ploiesti si-o luati pe coaja. Aici vi se infunda. Stop joc, game over, case closed.:D

Aurel.D
11th March 2013, 22:15
Da, cu Petrolul va fi primul joc dificil din acest retur. Aia au echipa si joaca fotbal.

delaparis
11th March 2013, 22:23
9 puncte din 9 :ok: Mergem mai departe!

Atat :ok:

... daca doriti sa comentati :D

Johnny D
11th March 2013, 22:26
Am pariat pe Dinamo, 3/3 pe acest inceput de retur cainii sunt in mare forma de bani, adica foame de bani si vor sa arate ca-i merita si dupa forma!:sneaky:
Cat pe ce sa ma culcati! Phiew!
Ma bazam pe o victorie domneasca, dar uite ca a iesit una cat se poate de caineasca, buna si aia ca se platesc la fel!:D

Farmecul Vietii
11th March 2013, 22:26
Da, cu Petrolul va fi primul joc dificil din acest retur. Aia au echipa si joaca fotbal.

lol...ce fotbal prietene? e cea mai umflata echipa de acolo din fata, numa' mercenari...chin cu cel mai slab Rapid din era copos, victorie norocoasa cu Galati, chin cu Iasi, cu 2 goluri actiuni individuale.ASta numesti tu fotbal?

Johnny D
11th March 2013, 22:27
Au jucat bine pe final cu Iasu si a fost singurul lor meci de pe teren propriu din retur, in genere ei joaca foarte bine acasa daca te uiti mai ales la tur(returul e cvasiirelevant=doar 1 meci) si foarte muci in deplasari, daca Dinamo are la Petrolul, nu va castiga, CLAR!

Hingherul
11th March 2013, 22:32
FCD in PLM ca sa zic asa :D

Uncle Ben
11th March 2013, 22:34
Dinamo "n-are banca", iar Kovacs a dat galbene pentru Alexe & Co. de parca le impartea felii de lamaie, pentru greata generalizata!
In afara de Nica (asta a fost hotarat sa vada ce alte culori mai are Istvan in buzunar!), sigur mai avem 1 sau 2 care n-or sa calce pe "Ilie Wanna"... :D

FCD in PLM ca sa zic asa :D
Da' du-te, bre, si invata bridge, crezi c-am uitat ca voi n-aveti adversari pe plan intern (si chiar dincolo de granite, cât ține "fâșia")? :D

Leo
11th March 2013, 22:41
Mai au de muncit baietii, dar per ansanblu e binisor. Mult prea multe ratari. Matei este prea egoist, iar Alexe in nota obisnuita. Axente a inscris, nu pot sa cred. :D
Trei puncte importante care urca Dinamo pe locul 4.

Bobi Cearton
11th March 2013, 22:50
lol...ce fotbal prietene? e cea mai umflata echipa de acolo din fata, numa' mercenari...chin cu cel mai slab Rapid din era copos, victorie norocoasa cu Galati, chin cu Iasi, cu 2 goluri actiuni individuale.ASta numesti tu fotbal?

Au si romani: Bornescu, Marinescu, Hoban, Cristescu, Grozav, Grecu. Ai dreptate, majoritatea sunt de pe alte taramuri. Nici acum nu stiu cum a ajuns Budescu la Astra:confused: Asta e fotbalist, nu gluma.:D

laurdog
12th March 2013, 08:29
Ce fotbal de ***** avem daca noi cu jocul asta am urcat 3 locuri in trei etape!!!!:))

Aurel.D
12th March 2013, 11:53
Pai asta încercam să le explic și eu ieri ăstora cărora nu le plăcea meciul. :)


lol...ce fotbal prietene? e cea mai umflata echipa de acolo din fata, numa' mercenari...chin cu cel mai slab Rapid din era copos, victorie norocoasa cu Galati, chin cu Iasi, cu 2 goluri actiuni individuale.ASta numesti tu fotbal?

Fotbal de Liga I, evident :) Oricum, mai mișcă ceva față de ceea ce joacă acum majoritatea echipelor.

aLLiin
12th March 2013, 12:16
3/3 dar cu cine??