PDA

View Full Version : Etapa 22: Otelul Galati - Pandurii Tg. Jiu 1-0



Shinnok
2nd March 2013, 19:07
10 Martie 2013, 18:00 - Digi

Shinnok
2nd March 2013, 19:12
egal

megastar
3rd March 2013, 22:04
Victorie Otelul. Si in tur Pandurii ne-au batut cu arbitri....

*Coco*
3rd March 2013, 22:12
Esti cu capul? Cine te-a facut cu arbitri?

Eu imi aduc aminte de 2 eurogoluri marcate de Karim care au adus victoria.

megastar
3rd March 2013, 22:37
“Eu zic ca e normal sa se intoarca si norocul la noi. E prematur sa vorbim de titlu, nu suntem o echipa care trage la titlu, vrem sa castigam fiecare meci si sa ne indeplinim obiectivul impus de club. Despre penalty nu ma pot pronunta, a fost o faza grea si pentru arbitru, ca nu a avut tusier pe partea lui, am atins prima data mingea, si normal , INSTINCTUL E SA CAZI” .

Ia sa vedem, stii cine a declarat asta?

*Coco*
3rd March 2013, 22:47
Prietene la acea faza , sincer cred ca 8 din 10 arbitri ar fi dat penalty. E adevarat e o faza grea, dar se impunea penalty.
Si pana la urma a fost faza primului gol, nu a fost viciere de rezultat, ati revenit de 2 ori pe tabela.

megastar
4th March 2013, 08:46
Prietene la acea faza , sincer cred ca 8 din 10 arbitri ar fi dat penalty. E adevarat e o faza grea, dar se impunea penalty.
Si pana la urma a fost faza primului gol, nu a fost viciere de rezultat, ati revenit de 2 ori pe tabela.

Amuzant... daca si al vostru recunoaste ca s-a aruncat cum poti spune ca 8 din 10 dadeau penalty? Cica nu a fost viciere de rezultat. Pai daca se termina 3-0 pentru voi spuneam ca tine dar scorul a fost extrem de strans. Tu te contrazici cu mine doar de dragul de a te contrazice sau cum?

philos
5th March 2013, 19:01
otelul are prima sansa... cel putin raportat la ce-au jucat echipele in ultimele 2 etape...

Leo
6th March 2013, 12:18
Egal.

Doctor_Satan
6th March 2013, 15:18
Ar fi frumos sa legam 2 victorii, sa aratam ca meciul de la Cluj n-a fost un accident.

delaoltenia
6th March 2013, 17:16
egalitate deplina ;)

Hard
6th March 2013, 23:06
Un nou blat marca otelul.
Trecerea lui Grigoras la otelul ii va costa pe moldoveni 3 pct in acest meci. Oltenii vor lupta la titlu in continuare, moldovenii vor striga ca i-au furat arbitrii...inca o data. Hotul striga hotii.
2 solist.

fl0o
6th March 2013, 23:35
Hotul striga hotii.Bine punctat!

Vorbim dupa meci, cand vei spune ca si acest blat te-a luat prin surprindere.
X solist.

megastar
7th March 2013, 10:10
Bine punctat!

Vorbim dupa meci, cand vei spune ca si acest blat te-a luat prin surprindere.
X solist.

Oricum va fi blat, indiferent de rezultat. Daca pierdem e ca a venit Grigoras si trebuie sa dam punctele Pandurilor, daca vom castiga, e ca a venit Grigoras si ii stie pe cei de la Pandurii putand discuta cu ei, daca e egal, e blat ca ne ajuta pe amandoua echipele.
Indiferent de rezultat, va fi un meci greu, Pustai fiind super antrenor.

Steel Jar
7th March 2013, 11:13
Chiar daca o victorie a noastra ar favoriza drumul blestematei spre titlu, nu ma intereseaza. Mai mult mai intereseaza binele meu , decat raul altuia.
Forza Otelul.

fl0o
7th March 2013, 11:17
Chiar daca o victorie a noastra ar favoriza drumul blestematei spre titlu, nu ma intereseaza.Treaba asta nu mi-a trecut prin cap nici macar o secunda, deci nici mie nu-mi pasa. Hai Ceahlaul! /hello

Steel Jar
7th March 2013, 11:26
Da ce plm...fiecare cu treaba lui. Sa nu crezi ca ne ridica noua cineva statuie daca pierdem si sa zicem asta ii aduce pe cei de la Pandurii mai aproape de blestemati. /noi am ramane fara puncte si nu ma incalzeste cu nimic.
Mie imi pasa de Otelul si sunt atent la echipa meas si nu sa urasc pe altcineva.

*Coco*
7th March 2013, 13:11
Vezi ma ca Condescu a ramas fara meci jucat pentru a va face pe voi campioni.:yes:
Ar cam trebui intors favorul:D

Lasand gluma la o parte, cred ca se va termina X aceasta partida.

megastar
7th March 2013, 14:02
Vezi ma ca Condescu a ramas fara meci jucat pentru a va face pe voi campioni.:yes:
Ar cam trebui intors favorul:D

Lasand gluma la o parte, cred ca se va termina X aceasta partida.

Nu cred ca Grig e capabil de egaluri. Ori la bal ori la spital. Cu Petrolul a fost la spital.

megastar
8th March 2013, 13:01
Antrenorul Petre Grigoraș întâmpină reale probleme în alcătuirea echipei pentrul jocul de duminică contra celor de la Pandurii, mai ales în ceea ce privește posturile din banda stângă. Pentru postul de fundaș stânga nu va putea conta până la finalul sezonului pe serviciile lui Silviu Ilie, aflat în recuperare după accidentarea suferită în chiar prima etapă a campionatului, în timp ce Daniel Popescu, transferat în această iarnă de la FCM Dunărea, se antrenează separat și va rata cel puțin următorul meci. Situația ar putea fi și mai gravă dacă Ljubinkovici nu va fi refăcut în timp util pentru meciul de duminică, după ce acesta n-a participat la antrenamentul cu mingea de ieri, ci doar la pregătirea fizică. Unica variantă viabilă ar mai rămâne Lucian Murgoci, care a evoluat cel mai puțin pe postul de fundaș stânga în jocurile amicale susținute în cadrul stagiului de pregătire centralizată din Spania.
În plus, probleme pe flancul stâng sunt și în atac, acolo unde va lipsi Zaharia pentru tot restul sezonului, iar cel folosit ca titular în primele două jocuri, slovenul Jaka Stromajer, nu a dat randament pe deplin, de fiecare fiind schimbat în timpul meciului.

http://www.viata-libera.ro/sport/39851-probleme-pe-flancul-stang-la-otelul-galati-viata-libera

Tim
8th March 2013, 13:05
Pe cine intereseaza meciul asta? De data asta se joaca?

Scrii doar ca sa abati atentia asupra voastra? Nu vezi ca nu va mai baga nimeni in seama?

megastar
8th March 2013, 13:07
Pe cine intereseaza meciul asta? De data asta se joaca?

Scrii doar ca sa abati atentia asupra voastra? Nu vezi ca nu va mai baga nimeni in seama?

Ce sa fac, daca noi nu batem Chelsea sa ne bage timisorenii in seama? Incerc si eu sa imi promovez echipa asa cum pot.

*Coco*
8th March 2013, 14:26
Cu Jaka in atac e clar ca nu aveti nici o sansa :D

X2 cel mai previzibil rezultat!

megastar
8th March 2013, 16:18
Cam la fel gandim si noi. Cred totusi ca Paraschiv va fi cel cu care atacam. Din pacate refuzam constant sa aducem si un atacant care marcheaza mai mult de 7-8 goluri pe sezon.

LazioRoma
10th March 2013, 16:04
am pus 1 la pariuri miros un blat imputit ca cel de etapa trecuta de la cluj

*Coco*
10th March 2013, 16:36
Voi in partea aia acolo visati numai blaturi:groggy:

Blat pentru ?!:o:

Daca nu stiai, Pandurii au ca obiectiv, clasarea in primele 3, deci exclus ceea ce mirosi tu:D

Sau da, blat sa bata Pandurii se poate :yes:

delaoltenia
10th March 2013, 16:37
Otelul Galati: Grahovac - Cojoc, Benga, Sarghi, Ljubinkovici - Iorga, Neagu, Giurgiu - Astafei, Paraschiv, Stromajer

Pandurii Tg Jiu: Mingote - Ungurusan, Viera, I.Rada II, Al. Vlad - Al. Grigoras, Cl. Voiculet, Radut - Matulevicius

LazioRoma
10th March 2013, 17:03
Voi in partea aia acolo visati numai blaturi:groggy:

Blat pentru ?!:o:

Daca nu stiai, Pandurii au ca obiectiv, clasarea in primele 3, deci exclus ceea ce mirosi tu:D

Sau da, blat sa bata Pandurii se poate :yes:

poate ai dreptate.. inseamna ca am pierdut biletu :)

*Coco*
10th March 2013, 17:23
Otelul Galati: Grahovac - Cojoc, Benga, Sarghi, Ljubinkovici - Iorga, Neagu, Giurgiu - Astafei, Paraschiv, Stromajer

Pandurii Tg Jiu: Mingote - Ungurusan, Viera, I.Rada II, Al. Vlad - Al. Grigoras:rosu:, Cl. Voiculet, Radut - Matulevicius


Nu cred ca are cum sa joace avortatul asta in locul lui Predescu/Nicoara/Cristea!!!

Daca incepe cu asta titular, e clar ca nu are nici o sansa si e total pe langa si Pustai.

delaoltenia
10th March 2013, 17:25
sunt dati de prosport,vom vedea daca au dreptate

relansat
10th March 2013, 17:59
e rezerva :)

LazioRoma
10th March 2013, 18:16
forza otel =))) lupta galati =))) mama ce slogane de slugi au astia.. nu ii mai civilizeaza nici dumnezeu in persoana =)) in 2013 ce scandeaza ei =))))))))

*Coco*
10th March 2013, 18:52
Idiot rau Pustai asta, Radut de cand a inceput returul e total pe langa ceea ce se petrece pe teren si el il mai pune sa execute si 11 metri...

TaciAcolo
10th March 2013, 18:53
cine plm il vede fotbalist pe radut asta in ultimele lui meciuri e praf.. si el joaca titular fmm de ratat .... de cand gina sa pisat pe el nu mai joaca nimic

relansat
10th March 2013, 19:14
cine inscrie prima, castiga, ah? :D

Farmecul Vietii
10th March 2013, 19:26
Meciul asta curge nevinovat spre un 0-0 vivace

Farmecul Vietii
10th March 2013, 19:46
ce penalty dat in compensatie

*Coco*
10th March 2013, 19:55
Unii rateaza, altii marcheaza:D

Oricum, praf atat Otelul cat si Pandurii:yes:

LazioRoma
10th March 2013, 19:56
Un gunoi de meci oricum ... mediocru ca echipele din teren .. intre meciu asta si FCM Târgu Mureș - Damila Măciuca mai frumos a fost FCM Târgu Mureș - Damila Măciuca ...... cand dracu scapam de otelu asta ca mi se face greata cand ii vad !

Roddicted
10th March 2013, 20:05
Pandurii de cand a plecat Grigoras joaca o laie.Asta ca sa vedem cat face antrenorul intr-o echipa :ok:

relansat
10th March 2013, 20:07
ce penalty dat in compensatie

tu urmaresti meciul pe televizor 3D? :)

*Coco*
10th March 2013, 20:08
Pandurii de cand a plecat Grigoras joaca o laie.Asta ca sa vedem cat face antrenorul intr-o echipa :ok:


Astia au jucat 3 ani intr-un sistem, si veni el Pustai de schimba sistemul si ii dadu pe toti peste cap cu 4-5-1 al lui.

Sa ramana dracu tot la 4-3-3 ca are jucatori pentru acest sistem

Roddicted
10th March 2013, 20:23
Nu ai ce sa faci.In opinia mea Gaz Metan era printre echipele care juca cel mai defensiv fotbal din Liga 1.Alegere proasta a conducerii

fl0o
10th March 2013, 20:27
Un nou blat marca otelul.
Trecerea lui Grigoras la otelul ii va costa pe moldoveni 3 pct in acest meci. Oltenii vor lupta la titlu in continuare, moldovenii vor striga ca i-au furat arbitrii...inca o data. Hotul striga hotii.
2 solist.Si ce mai ai de spus in apararea ta ?:rolleyes:

TZEFERU
10th March 2013, 20:30
Unde sinteti aia cu blaturile ? Asta nu a fost blat ? Sau doar cind joaca CFR e blat ? Hai veniti si exprimati-va parerea cu ceva comentarii "pertinente" de atotstiutori.

fl0o
10th March 2013, 20:31
Mai da unde te grabesti in halul asta?
Asteapta sa vina Hard! Stai sa se reanimeze tim! mai vorbim...

Iulian.
10th March 2013, 20:35
Dac-as vi votat n-as fi nimerit :)
Nu inteleg cum de au inceput Pandurii sa joace asa slab dintr-o data (n-am vazut meciul dar am citit ca au jucat foarte slab .. si ca meciul a fost foarte urat)

Farmecul Vietii
10th March 2013, 20:51
tu urmaresti meciul pe televizor 3D? :)

tot n-am vazut contactul. e adevarat ca Vancea da in mingea si ala ataca intarziat dar tot nu sunt edificat.

relansat
10th March 2013, 21:19
a fost. e neglijenta. si putin creier pentru viera, care nu e la prima faza de acest gen

dextercioby
10th March 2013, 22:27
Un meci cu o singura faza de tinut minte:...:D

Floo, erai acolo in tribuna?

megastar
10th March 2013, 22:42
Unii rateaza, altii marcheaza:D

Oricum, praf atat Otelul cat si Pandurii:yes:

Nu esti departe de adevar. Dar ambele echipe au scuza ca au antrenori noi care au schimbat sistemul de joc din temelii.


Si ce mai ai de spus in apararea ta ?:rolleyes:

Pe cat pariezi ca spune si de asta ca a fost blat?

nayram
10th March 2013, 23:59
tim a pierdut papusa? Usor usor otelu isi revine, cred ca vor termina in primele 8

fl0o
11th March 2013, 00:26
Floo, erai acolo in tribuna?:shock: ... da, unde sa fiu in alta parte?
Si l-am invitat pe Para sa-i dam mumu lu Steaua in baza campaniei care ii va duce la pierderea campionatului initiata de tim.

fl0o
11th March 2013, 00:34
Pe cat pariezi ca spune si de asta ca a fost blat?Da' ce, crezi ca ma astept la altceva?
Evident ca a fost blat, doar ca a gresit undeva, a calculat o functie eronat :groggy: si i-a iesit pronosticul pe dos.

Doctor_Satan
11th March 2013, 06:24
Dupa 2 bare si o ratare din 4 metri, a fost nevoie de un penalty sa marcam.
E bine ca Otelul a legat 2 victorii si sper sa o reusim si pe a 3-a la Bistrita.

megastar
11th March 2013, 06:52
Da' ce, crezi ca ma astept la altceva?
Evident ca a fost blat, doar ca a gresit undeva, a calculat o functie eronat :groggy: si i-a iesit pronosticul pe dos.

E atat de simplu sa uiti un minus pe undeva si sa iti dea un rezultat gresit. Acum sa inteleg ca reface calculele, ca e absent stelistul de pe topicurile noastre.

fl0o
11th March 2013, 14:41
Da' oare tim e pe masa de operatie si acum? :confused:

Tim
11th March 2013, 15:42
Echipe intregi de chirurgi incearca fara succes sa-mi elimine sila si scarba de otelul si de galati.


Va las sa va pierdeti in anonimat, sa dispareti in ceata ca prea nefrecventabili sunteti.

aLLiin
11th March 2013, 15:58
Otelul si-a revenit. Grigoras este un magician.

fl0o
11th March 2013, 22:13
Echipe intregi de chirurgi incearca fara succes sa-mi elimine sila si scarba de otelul si de galati.


Va las sa va pierdeti in anonimat, sa dispareti in ceata ca prea nefrecventabili sunteti.Ei fâs! :D Gasesti tu un meci pe care sa-l pierdem si ne scoti iar din anonimat.

philos
12th March 2013, 00:12
Echipe intregi de chirurgi incearca fara succes sa-mi elimine sila si scarba de otelul si de galati.


Va las sa va pierdeti in anonimat, sa dispareti in ceata ca prea nefrecventabili sunteti.

bre, pt asa ceva nu consulti chirurgii! :D

megastar
12th March 2013, 09:07
Echipe intregi de chirurgi incearca fara succes sa-mi elimine sila si scarba de otelul si de galati.
Va las sa va pierdeti in anonimat, sa dispareti in ceata ca prea nefrecventabili sunteti.


Daca si de data asta vei sustine Steaua in meciul cu noi .....