PDA

View Full Version : Person of Interest



Freek
27th February 2013, 20:44
http://static.movietele.it/files/images/2012/09/person-of-interest.jpg

http://www.imdb.com/title/tt1839578/
http://en.wikipedia.org/wiki/Person_of_Interest_(TV_series)

pbfGzFMxmHo

Freek
27th February 2013, 20:44
Se mai uita careva la el? Mi se pare din ce in ce mai bun.

Cneazul
9th April 2013, 22:53
Da, chiar e unul dintre putinele seriale care devin tot mai captivante odata cu trecerea timpului.
De departe e printre cele mai bune seriale ale momentului

Leo
9th April 2013, 23:17
Un serial foarte interesant.

Freek
9th April 2013, 23:54
Yeyy, o sa am cu cine sa discut. Nu e spoilerhttp://www.sherv.net/cm/emoticons/rage/forever-alone-happy-troll-smiley-emoticon.png

Sunteti la zi cu el?

Leo
11th April 2013, 13:18
Da, sa traiti! :D

Cneazul
11th April 2013, 14:50
Freek, inainte sa fie problema cu forumul chiar eu am deschis un topic despre serialul asta. Am facut si poll cu personajul preferat, etc. Sunt la zi.
Stii ce mi`ar placea sa vad? Sa colaboreze mai mult Carter cu Fusco. Nu prea is uniti. "Together they can rule the galaxy as detective and detective" :D

Freek
11th April 2013, 21:40
Eu sper sa o vad episod de episod pe don'soara Sam Shaw :floricica:
http://scifiempire.net/wordpress/wp-content/uploads/2013/04/Samantha-Shaw-Sarah-Shahi-Person-of-Interest-Trojan-Horse.png

iuli
11th April 2013, 22:11
Freek, am vazut si eu episodul acum cateva zile, dar nu tin minte de cand a aparut tipa asta. Poate am sarit peste episodul ala. Nu-mi mai amintesc de ea :))

Freek
11th April 2013, 22:26
Prima aparitie in episodul 16, sezonul 2 evident:D. Cand am inceput sa ma uit la episodul ala am crezut ca am luat serialul gresit:D

Cristy RVD
11th April 2013, 22:53
Freeeeeeeeek, in sfarsit ai descoperi-o pe Sarah Shahi? :D

Acum merci pentru spoiler, cred ca reiau si eu serialul.

Freek
11th April 2013, 22:59
Pai m-am uitiat in ce a mai jucat si in afara de Sopranos canci, la restul nu m-am uitat:D

Asa asa, rejoin the dark side:evil:

Cristy RVD
11th April 2013, 23:03
E de ajuns sa vezi un episod din L Word ca sa-i observi potentialul :D

Cneazul
2nd May 2013, 13:23
au virusat masinaria :(

Freek
2nd May 2013, 17:34
Dap.


Mai avem doua episoade. Bine ca nu mai avem pauze de cate doua saptamani intre ele...

iuli
4th May 2013, 01:57
Deci nu am inteles nimic. Am fost atent si la snooker in timp ce ma uitam.

Freek, ca te stiu mare fan, un rezumat? :D

Freek
5th May 2013, 18:15
Ai facut alegerea logica. Snooker-ul:D

Nu l-am vazut inca. Cand il vad iti pun un spoiler sa te lamuresti.

Cneazul
5th May 2013, 22:57
cel mai bun serial al momentului. Ma refer la serialele din care mai au de aparut cateva episoade din aceste sezoane. Foarte tare episodul, saptamana viitoare apare season finale apoi pana la toamna ciuciu...

Freek
6th May 2013, 23:59
Spoilerul promis:D.

Pe scurt...
Carter e intr-un mare *****. HR i-au inscenat o crima. Root il obliga pe Finch sa mearga cu ea sa afle ce se intampla cu masinaria. Masinaria datorita virusului are un mecanism de fail-safe, ea se va restarta iar imediat dupa restartare va suna la o adresa unde cine va raspunde va afla codul adminului :evil: Era cat pe ce sa raspunda Root, dar Finch a redirectionat apelul la o cabina telefonica unde se afla John. Gata.


Next episode: God Mode:sneaky:

iuli
9th May 2013, 14:04
Hai ma, astea erau simple :))

Nu am inteles partea aia cu batranul, John si Finch, nici nu am fost foarte atent. Adica John era sa moara din cauza lui Finch? Aiurea dezvaluirea, fara rost asa...

eventHorizon
10th May 2013, 15:24
Eu sper sa o vad episod de episod pe don'soara Sam Shaw :floricica:
http://scifiempire.net/wordpress/wp-content/uploads/2013/04/Samantha-Shaw-Sarah-Shahi-Person-of-Interest-Trojan-Horse.png

Adica de doamna de mai jos nu-ti place, sau nu vrei s-o vezi chiar episod de episod? :D

Root(Amy Acker) :floricica:
http://img841.imageshack.us/img841/8461/amyackerasroot.jpg


Sper sa n-o "omoare" producatorii ca altfel nu ma mai uit si la sezonul urmator :( :D

Freek
10th May 2013, 22:14
Ma enerveaza personajul, asta ar fi singurul motiv pentru care nu as vrea sa o vad episod de episod:D.

Hai ma, astea erau simple :))

Nu am inteles partea aia cu batranul, John si Finch, nici nu am fost foarte atent. Adica John era sa moara din cauza lui Finch? Aiurea dezvaluirea, fara rost asa...

Da pai de unde vrei sa ghicesc eu ce nu ai inteles:D
Da, nici eu nu am inteles foarte bine dar incerc sa zic totusi ce am inteles...
Greer (ala batran) e de la corporatia Decima nu stiu cum, si am impresia ca are legatura si cu anumite personaje din CIA si cu guvernul chinez. Din cate imi aduc aminte dintr-un episod anterior, Finch intr-adevar avea legautra cu bombardarea fabricii aleia unde John era sa moara (atunci inca era la CIA). De ce? ramane sa descoperim pe parcurs. Oricum imi aduc aminte sigur ca a fost un episod in care era Finch a ascuns ceva de John ca sa nu descopere adevarul (mi se pare ca era vorba de un nume, un alias de al lui care se afla intr-o servieta:confused:)


Lamurit cat de cat?

iuli
11th May 2013, 23:47
Asa mai vii de acasa...nu-s atat de fan, cateodata trec ca prin branza la unele episoade.

Freek
15th May 2013, 21:53
'Person of Interest' Adds Sarah Shahi as Series Regular (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/person-interest-adds-sarah-shahi-523213?utm_source=feedly)

Fuck yeah! :yeah:

Cneazul
24th May 2013, 21:37
asa da, ca daca o baga pe Root regular imi bagam ceva in el de serial

Freek
16th June 2013, 01:47
Pentru cine are rabdare...
Character Relationship Chart v4 15.000 x 9.921 pixels. Click meeeeee! (http://www.seriesmonitor.com/personofinterest/images/POI-Fourth-Edition.jpg)

Cneazul
20th June 2013, 12:38
Asa mai vii de acasa...nu-s atat de fan, cateodata trec ca prin branza la unele episoade.

niciodata nuam inteles oamenii care se uita la seriale sau filme pe sarite. Daca nu iti place, nu mai bine te uiti la altceva de placere?

torinezu
20th June 2013, 12:45
sarah shahi va avea rol principal? perfect. :)
d-abia astept sezonul trei.

Freek
24th July 2013, 21:19
Adica de doamna de mai jos nu-ti place, sau nu vrei s-o vezi chiar episod de episod? :D

Root(Amy Acker) :floricica:


Sper sa n-o "omoare" producatorii ca altfel nu ma mai uit si la sezonul urmator :( :D

:D
Person of Interest: Amy Acker Now Series Regular
http://tvline.com/2013/07/20/person-of-interest-season-3-amy-acker-series-regular/

TenisFan
25th July 2013, 19:55
I feel a hard-on coming. :sneaky:
Mistoaca rau tipa asta. :cool:

Lucian86
27th July 2013, 02:23
Am ajuns la episodul 16 din primul sezon...Ce sa spun ! Guilty pleasure poate ? unele episoade au fost slabute...totusi, imi place mult sa urmaresc acest serial

Cneazul
26th September 2013, 20:46
A aparut primul episod din sezonul 3. A fost un episod introductiv, inca nu stim in ce directie se indreapta serialul. Astept sa ii zica naibii Carter lui Harold ce probleme are cu HR`ul si sa ii rezolve rapid :D

Catalanul
28th September 2013, 00:30
Eu de abia ce am terminat primul sezon :) E foarte interesant serialul, deja am descarcat sezonul 2.

PD. Prea tare episodul in care Finch era drogat :))

Freek
11th October 2013, 21:06
Bai ciudat mi se pare sezonul atsta. Zici ca asta e primul sezon :D.

iuli
21st November 2013, 21:32
Căcat.

Freek
22nd November 2013, 20:11
Ho Lee Schitt. Nu ma asteptam la asta. Oricum, de *****...

Catalanul
14th December 2013, 14:48
Am terminat si eu sezonul 2, cam tras de par ultimul episod "God Mode", e prea SF deja :D

Sper sa ajung la zi cu el cat mai repede.

Johnny D
18th December 2013, 09:02
Eu in rarele momente cand prind un serial extrem de captivant cum a fost de exemplu "OZ - Federal Prison", express nu vreau sa ajung "la zi", deoarece cu cat trec episoadele cu atat am impresia ca ma apropiu de finalul unei experiente exceptionale si nu vreau ca asta sa se-ntample. Se pare ca poate acest serial nu e chiar atat de bun sa fie la cel mai inalt nivel daca tu doar vrei sa ajungi la zi cat mai repede!:))

TenisFan
26th December 2013, 00:44
N-am vrut sa ma uit la sezonul 3 cu asa putine episoade dar am zis sa ma uit la un episod si apoi m-a prins. M-am uitat la toate si e superb ca de obicei. Dar s-a terminat pana la inceput de ianuarie. :(

Hopshio
27th December 2013, 15:15
am inceput si eu sa ma uit ieri... :D..foarte bun ;)

Hopshio
2nd January 2014, 18:47
si am ajuns azi la sezonul 3 ep 10...

de ce au omorat-o pe carter? :headbang::headbang::jerk:

Hopshio
14th May 2014, 23:17
fff bun sfarsitul de sezon

Cneazul
20th February 2015, 01:04
mie imi place tot mai mult pe zi ce trece :D

Cneazul
20th February 2015, 01:06
Eu sper sa o vad episod de episod pe don'soara Sam Shaw :floricica:
http://scifiempire.net/wordpress/wp-content/uploads/2013/04/Samantha-Shaw-Sarah-Shahi-Person-of-Interest-Trojan-Horse.png

multumeste-i hackerului care i-a spart contul. Gasesti o multe de poze...interesante(the fappening) :D

PS. sorry pt postarile consecutive

Utilizator
26th March 2016, 20:30
Tocmai am terminat de vazut sezonul 4 care muta actiunea aproape integral la nivelul superior ( fara spoilere:)).
Inclusiv celebrul intro se schimba usor dar semnificativ din 'you are being watched' in 'we are being watched'.

Ultimul episod al sezonului e epic...si astept sezonul 5. :)

Hopshio
26th March 2016, 22:17
abia astep sa se reia...

Freek
4th May 2016, 09:47
5x01 :yes:

Cneazul
17th May 2016, 14:02
A trebuit sa asteptam 5 sezoane pentru a avea o scena de sex intre Root si Shaw :D
Pacat ca acest sezon va avea doar 13 episoade, se vede deja cum grabesc lucrurile...

Freek
26th May 2016, 09:20
Ma pis pe ei. Se stia din martie ca-l anuleaza si eu am ratat stirea. :mda: Asta cred ca a fost singurul serial pe care l-am urmarit si care nu imi dadea senzatia ca-l vor anula.

Cneazul
29th May 2016, 16:45
Chiar au pastrat nivelul, din punctul meu de vedere chiar au crescut de la un sezon de altul. Nu stiu de ce l-au anulat...Macar daca o faceau cu un full-season, dar era riscul sa se termine de-ampixul ca voiau sa il anuleze dupa sez 4 si au ajuns la acest compromis de 13 episoade...Acum baga cate 3 episoade pe sapt, sa se termine cat mai repede sa faca loc unui nou serial...

Freek
29th May 2016, 18:17
Nu stiu daca stii serialul Jericho, dar cand l-au anulat toti spuneau mai in gluma mai in serios ca se apropia de adevar si nu dadea bine, asa si cu asta :P.

Cneazul
4th June 2016, 22:53
Stiu Jericho, acolo fanii chiar au reusit sa obtina un nou mini-sezon. Dupa ce l-au anulat au iesit in strada, iar apoi au obtinut un sezon 2 de 6-7 episoade, insa a fost o porcarie :(
Cum sa o omori pe Root fara sa bagi o scena de wild sex cu ea si Sameen? :((((

Freek
5th June 2016, 00:01
Ar fi fost fortat iar sexu' si fortatul nu se pupa :D. Aveau nevoie de timp mai mult, mama lor de criminali de seriale :nope:

Freek
23rd June 2016, 01:47
Si s-a dus si asta. Relativ satisfacut de final.

Cneazul
23rd June 2016, 16:57
Am vazut si eu finalul. Una peste alta, un serial foarte bun, din punctul meu de vedere cel mai bun serial pe nisa Artificial Intelligence.
Mi-ar fi placut sa ni se ofere mai multe detalii despre Fusco si Harry la final. Eventual sa-l vedem pe Fusco capitan :D