PDA

View Full Version : Petre Grigoras a pelcat de la Otelul



megastar
25th February 2013, 11:44
Antrenorul Petre Grigoraș a decis să nu mai semneze contractul cu Oțelul și a părăsit echipa gălățeană pentru că nu avea garanția unui proiect solid. Grigoraș plecase din Galați aseară, dar decizia a luat-o astăzi. În urmă cu puține momente, antrenorii secunzi veniți odată cu Grigoraș, Marian Dinu și Moței, și-au luat rămas bun de la jucători.
Informația a fost confirmată de directorul general al FC Oțelul, Narcis Răducan.

http://www.viata-libera.ro/sport/39492-petre-grigoras-a-plecat-de-la-otelul-galati-viata-libera

Tim
25th February 2013, 12:24
Pocaiti-va !!!!!!!


Numai asa puteti scapa de B.T.

megastar
25th February 2013, 12:34
Pocaiti-va !!!!!!!


Numai asa puteti scapa de B.T.

A trecut 2012... vino cu ceva nou.

Tim
25th February 2013, 12:39
Dupa ce echipa voastra se autodistruge, dupa ce veti simti cu totii gustul umilintei si neputintei, dupa ce sandu si stan ajung la puscarie pentru ceea ce au facut.......atunci vin si eu cu ceva nou.

Marius
25th February 2013, 12:53
"Eu nu am nici o vină, diferendele sînt mai sus. Eu am discutat cu domnul Marius Stan la venirea mea aici, nu credeam că există o lipsă de colaborare. E o situație destul de delicată iar asta m-a determinat să plec pînă se vor rezolva problemele.

Domnul Stan nu are nici o putere la club, patron este domnul Adamescu. Nu este războiul meu. Dacă aș fi știut că lucrurile sînt atît de nesigure, nici nu m-aș fi dus. Am sperat că cele două părți vor ajunge la un numitor comun. Lucrurile sînt mai grave decît par la prima vedere, am luat o decizie normală. Nu pot să lucrez într-o stare de nesiguranță totală.

Cînd am venit, am discutat cu cineva, și se pare că controlul îl deține altcineva. Sînt datorii la jucători, am înțeles cu plata unor chirii, dar problemele de fond sînt la nivel înalt. Eu am căzut undeva la mijloc. Dacă cele două părți se înțeleg, mă întorc cu cea mai mare plăcere", a spus Grigoraș la Dolce Sport.

laurdog
25th February 2013, 12:58
Mi-ar placea ca toti antrenorii sa aiba coloana vertebrala ca Grig. Ar disparea managementul dupa ureche si hotii mizerabili care conduc cluburile romanesti.

fl0o
25th February 2013, 13:05
Dupa ce echipa voastra se autodistruge, dupa ce veti simti cu totii gustul umilintei si neputintei, dupa ce sandu si stan ajung la puscarie pentru ceea ce au facut.......atunci vin si eu cu ceva nou.Multe conditii mai pui, dar... Sandu la puscarie! :ok:

megastar
25th February 2013, 13:13
Dupa ce echipa voastra se autodistruge, dupa ce veti simti cu totii gustul umilintei si neputintei, dupa ce sandu si stan ajung la puscarie pentru ceea ce au facut.......atunci vin si eu cu ceva nou.

Stan e din ce in ce mai bine, pe toate planurile, de Sandu nu ma intereseaza, iar echipa mea nu are cum sa se distruga. Nu tin cu Otelul de 2 ani ca sa ma sperii la prima pala de vant. Cand a plecat prima data Marius Stan toti au spus ca ne-am dus, apoi situatia s-a repetat cand a taiat-o Meme cu cei mai buni jucatori, la fel a fost si cu Igor Pirvu si cu Boghici. Evolutia noastra e plina de suisuri si coborasuri. Ne revenim noi din asta.

fl0o
25th February 2013, 13:25
Nu tin cu Otelul de 2 ani ca sa ma sperii la prima pala de vant. Cand a plecat prima data Marius Stan toti au spus ca ne-am dus, apoi situatia s-a repetat cand a taiat-o Meme cu cei mai buni jucatori, la fel a fost si cu Igor Pirvu si cu Boghici. Evolutia noastra e plina de suisuri si coborasuri. Ne revenim noi din asta.N-are el de unde sa stie... a tinut cu "Poli" doar.
Noi am invatat ca trebuie sa trecem peste greutati, nu renuntam si cautam alta echipa.

megastar
25th February 2013, 14:11
N-are el de unde sa stie... a tinut cu "Poli" doar.
Noi am invatat ca trebuie sa trecem peste greutati, nu renuntam si cautam alta echipa.

De aia suntem aici sa il invatam. A invatat tim istorie otelara de cand umbla pe aici.... Sunt destui suporteri ai nostri care nu stiu atatea detalii despre istoria noastra cate l-am invatat noi pe timisorean.

Hard
1st March 2013, 00:22
Da, se pare ca otelul va fi istorie in viitorul apropiat, clubul a intrat in insolventa...

megastar
1st March 2013, 06:51
Da, se pare ca otelul va fi istorie in viitorul apropiat, clubul a intrat in insolventa...

Nu si tu... cat sunteti de naivi.

Doctor_Satan
1st March 2013, 19:45
Da, se pare ca otelul va fi istorie in viitorul apropiat, clubul a intrat in insolventa...

Unde vazusi? Prostsport sau Gesepe?

aLLiin
1st March 2013, 20:16
Ce facusi bre cu Grigoras?