PDA

View Full Version : Etapa 21: Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti 0-1



delaoltenia
23rd February 2013, 21:59
Luni 04.03.2013,ora 20:30-DIGI SPORT.
Discutii inainte si dupa meci.

Shinnok
23rd February 2013, 22:08
'ai de plm... tusea vs junghiul :))

2 solist.

Freek
23rd February 2013, 22:10
1 solitst.
99% autogol Dinamo. E ok ba...

Hingherul
23rd February 2013, 22:33
DERBYUL FOAMEI, ca sa zic asa :D
hai rapiduletuuuu /hello/hello/hello

Shinnok
23rd February 2013, 22:34
:))

du-te, bre, 1-0 pentru dinamouletu dupa ce rasii vor sta tot meciul in aparare si rapiduletu isi va bate joc de ocazii :D

Johnny D
23rd February 2013, 22:49
:))
du-te, bre, 1-0 pentru dinamouletu dupa ce rasii vor sta tot meciul in aparare si rapiduletu isi va bate joc de ocazii :D
Invers! Teoretic ei au atac mai bun ca noi, si noi aparare praf, deci ei ar trebui sa aiba ocaziile mai multe, insa totul depinde de cum vom pregati meciul la mijlocul terenului, e singurul compartiment unde poate suntem un pic superiori si pana la urma e si cel mai important. Nu cred ca avem sanse daca ne retragem in careu ca n-avem cu cine sa ne aparam, nu de alta!:))
Merg totusi pe un "x" desi acum ca jucam fara obiectiv si fara stres, ar trebui sa-ncercam sa obtinem victoria.

Sper Dinamo sa piarda cu Brasov, sau macar sa nu invinga, sa vina disperati aici, ne-ar creste sansele la o revansa!
Inainte de meci, Dinamo pare usor favorita, dar pe Giulesti niciodata nu tii la ce sa te astepti!:D

Iulian.
23rd February 2013, 22:59
1 solist.

Dar de data asta nu mai lasam adversarii sa bage autogoluri (o sa-i rugam frumos sa nu ne ajute cu autogoluri).
Le dam noi niste goluri muncite. :D

SwedishMafia
23rd February 2013, 23:01
meci intre insolventi.va castiga cine o va avea mai mare.:))insolventa,desigur:D

Johnny D
23rd February 2013, 23:06
Vorbe de duh(nesc)!:D

delaparis
23rd February 2013, 23:57
Daca Rapid are probleme de bani atunci sa vanda meciul :)

delaoltenia
24th February 2013, 10:07
1 solist

Aurel.D
24th February 2013, 11:26
Ce dracu' ma, nici nu s-a jucat meciul cu FC Brasov si ai si deschis thread cu urmatorul meci?? :))

delaoltenia
24th February 2013, 11:32
Aurica,am raspuns pe un alt thread...spor!:D

philos
25th February 2013, 00:16
la cum s-au chinuit in etapa asta, presimt ca o sa prefer sa ma joc cu aia mici in loc sa vad meciul :D

SwedishMafia
25th February 2013, 00:35
philo: macar aia mici nu-s...insolventi!:)) oare fani celor 2 echipe insolvente, nu au de gand sa faca o cheta,si sa le dea banii,cum au fanii insolventilor din cluj napoca.:D

Johnny D
25th February 2013, 08:10
1 solist
Slab de tot imi pari la pronosticuri, sper pentru binele tau ca nu pariezi!:))


La ce-am vazut la Dinamo la care speram sa vad cu totul altceva, pont pentru pariuri acest meci, tinand cont si de traditie: 2 si 3+!:))

Freek
25th February 2013, 08:18
3+? da' esti optimist bre nu gluma :D.

Tyler Durden
25th February 2013, 09:41
Daca ai nostri or sa reuseasca sa-l blocheze pe Alexe vom scoate un rezultat bun.

Ce voiosi sunt stelistii...ei inca nu stiu ca diseara, la Cluj, o sa urmarim un nou episod din serial Si bogatii plang. :D

Cristy RVD
25th February 2013, 09:47
philo: macar aia mici nu-s...insolventi!:)) oare fani celor 2 echipe insolvente, nu au de gand sa faca o cheta,si sa le dea banii,cum au fanii insolventilor din cluj napoca.:D

Eu propun ca toti userii de pe forum carora le-ai provocat dureri de ochi cu gramatica ta sa faca o cheta si sa-ti cumpere un abecedar si un dex.

On topic: Luam cel putin 3 :D

Shinnok
25th February 2013, 09:48
cartonase rosii? :D Jiul Petrosani knows :D

Farmecul Vietii
25th February 2013, 12:22
Meciul nu e luni oameni buni.Chiar nu poate sa corecteze nimeni? E sat fara caini aici? Dormiti pe voi?

Meci spectacol.Tinerii nostri, purtati pe sus de exuberanta galerie, vor confirma increderea acestui tehnician modest.Atentie la Ciolacu! Pe de alta parte, apararea noastra numai incredere nu-ti da, plus ca am avut noroc la Iasi, iar norocul nu e constanta, decat in cazul celor de au mancat rahat de mici, nascuti in laboratoarele Moscovei bolsevice si impamanteniti aici prin ordin politic.

laurdog
25th February 2013, 12:47
Nu stiu ce e mai penibil aici, situatia celor doua echipe sau postarile unora dintre useri.
Nici nu mai conteaza atata timp cat echipele au probleme mari cu banii iar userii cu iq-ul.
Vazand meciul de la Iasi pot spune ca nu vom avea probleme insa prefer sa fiu mai circumspect.

Aurel.D
25th February 2013, 13:11
Eu chiar cred ca nu vom avea probleme! Ii respect pe rapidistii de pe forum, dar daca CSM Iasi a avut 4 ocazii mari, de ce nu si le-ar crea si Dinamo? :) Doar daca intre timp, Rada va reusi sa mai corecteze cate ceva in jocul echipei sale.

Farmecul Vietii
25th February 2013, 13:21
Rada a cam fost secund toata viata lui.Cat o fi el de Rapidist insa e limitat ca antrenor.Ce sa mai corecteze cand el declara ca vom castiga cu 5-0? O echipa care va bate cu 5-0 n-are nevoie de corectii.

Hingherul
25th February 2013, 22:27
Daca ai nostri or sa reuseasca sa-l blocheze pe Alexe vom scoate un rezultat bun.

Ce voiosi sunt stelistii...ei inca nu stiu ca diseara, la Cluj, o sa urmarim un nou episod din serial Si bogatii plang. :D

cum s-a terminat bre episodul? ati plans? :D

hai ai vostriiiiiii /hello/hello/hello

Shinnok
25th February 2013, 22:27
Hai Steauaaaaaaaaaaa :D

Johnny D
26th February 2013, 00:32
3+? da' esti optimist bre nu gluma :D.
'poi dam si noi un gol... amarashtean din ala chinuit si iese lejer 3+!:))


Vazand meciul de la Iasi pot spune ca nu vom avea probleme insa prefer sa fiu mai circumspect.
Fii cat de circumspect vrei, draga cutzu, insa ar fi bine sa si dai exemple cand vorbesti de IQ, nu de alta dar murim de curiozitate!:D

Freek
26th February 2013, 00:33
Unde autogol nu e, nimic nu e:D.
By Ghe. Gheorghiu.

Johnny D
26th February 2013, 00:36
(...)iar norocul nu e constanta, decat in cazul celor de au mancat rahat de mici, nascuti in laboratoarele Moscovei bolsevice si impamanteniti aici prin ordin politic.
Te contrazic, norocul tine cu cei cu bani, daca ar fi venit Abramovic, Ahmetov sau alt "A" de rangul celor doi la noi la rapidica, sincer nu-mi pasa de laboratoarele Moscovei nici sa le mute cu toata Moscova cu tot aici la noi!:))

laurdog
26th February 2013, 08:37
Fii cat de circumspect vrei, draga cutzu, insa ar fi bine sa si dai exemple cand vorbesti de IQ, nu de alta dar murim de curiozitate!:D

Nu e nevoie, e evident.

Leo
26th February 2013, 12:37
Imi doresc un meci frumos si la final victoria dinamovistilor.

Aurel.D
26th February 2013, 16:58
Eu imi doresc orice fel de meci, si la final victoria dinamovistilor! :D

Johnny D
27th February 2013, 00:17
Nu e nevoie, e evident.
Dar ce-aveti bre cu poarta aia adversa de sariti toti in haita pe ea ca la halca de carne cu sos!?:jerk:
Mai calm, mai lejer, mai relax, chill out man! Peace and love, peace and loooooove...:kiss:


PS: Stiu c-am zis 2 si 3+ dar inca mai sper, poate li se vor caria vreo 2-3 dinti pana la ora meciului lupilor astora nehaliti!
Pacat ca nu joaca Cadu la noi, ca i-ar fi rezolvat!:D


Eu imi doresc orice fel de meci, si la final victoria dinamovistilor! :D

Un om pe gustu meu! Ce coincidenta, si eu la fel, doar cu o mica abatere:
Eu imi doresc orice fel de dinamovisti, si la final victoria sa le-o lase alorlalti, deci mai mult sau mai putin aceeasi treaba!:D

delaparis
27th February 2013, 00:48
Daca tot e la moda expresia pe forum, "cine plm" e Rapid? :)

Johnny D
27th February 2013, 01:06
Raspunsul la intrebarea ta e umbrit de uimirea mea la sesizarea rapiditatii cu care moderatorii destoinici isi maniereaza oile negre de la comportamentele cel putin indoielnice daca nu chiar derizorii, aici la noi pe comunitatea onlinesport.
Acuma, nu vreau sa va fac sa vomati, dar... imaginati-va ce nasol ar fi sa fi fost invers!?!!:o: Iisuse Cristoase, drag si sfant...!:shocked:

laurdog
27th February 2013, 08:36
Dar ce-aveti bre cu poarta aia adversa de sariti toti in haita pe ea ca la halca de carne cu sos!?:jerk:
Mai calm, mai lejer, mai relax, chill out man! Peace and love, peace and loooooove...:kiss:






Bai nene nu stiu despre ce poarta vorbesti eu doar "multumesc la Dzeu" ca m-a ferit de boala care a impanzit Romania.
Totusi nu inteleg ce interes mai prezentam pentru ei daca tot n-avem bani si n-avem echipe.
Acum sper ca ai inteles ca inca o data nu iti mai explic.:D
LE Apropos Johnny iata cine rade.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/club-bogat-jucatori-neplatiti-paradoxul-steaua-a-incasat-milioane-de-euro-dar-jucatorii-sint-in-urma-cu-salariile-391915.html

cimitiru' ghencea
27th February 2013, 08:49
Meciul nu e luni oameni buni.Chiar nu poate sa corecteze nimeni? E sat fara caini aici? Dormiti pe voi?

Meci spectacol.Tinerii nostri, purtati pe sus de exuberanta galerie, vor confirma increderea acestui tehnician modest.Atentie la Ciolacu! Pe de alta parte, apararea noastra numai incredere nu-ti da, plus ca am avut noroc la Iasi, iar norocul nu e constanta, decat in cazul celor de au mancat rahat de mici, nascuti in laboratoarele Moscovei bolsevice si impamanteniti aici prin ordin politic.

imi aduci aminte de duba,da' nitel pe invers...:))

Farmecul Vietii
27th February 2013, 10:11
imi aduci aminte de duba,da' nitel pe invers...:))

Mersi scumpi.Tu-mi aduci aminte de petea, ce-i drept intr-o varianta mai "upgradata".

laurdog
27th February 2013, 10:19
Love is in the air.:D

cimitiru' ghencea
27th February 2013, 10:28
nicio sansa...astia carora le e mintea numa' la epave bolsevice nu-s stilul meu...

torinezu
27th February 2013, 10:37
mah, deci ii caftim sau ne-o luam? :confused: sau facem vreun egal de rahat... :rolleyes:

Uncle Ben
27th February 2013, 11:34
Raspunsul la intrebarea ta e umbrit de uimirea mea la sesizarea rapiditatii cu care moderatorii destoinici isi maniereaza oile negre de la comportamentele cel putin indoielnice daca nu chiar derizorii, aici la noi pe comunitatea onlinesport.
Acuma, nu vreau sa va fac sa vomati, dar... imaginati-va ce nasol ar fi sa fi fost invers!?!!:o: Iisuse Cristoase, drag si sfant...!:shocked:
JD, faptul ca porti initialele lui Jack Daniels are vreo legatura cu betia de cuvinte pe care o promovezi?

sun
27th February 2013, 11:49
daca ar putea sa piarda amandoua ar fi perfect. Next best thing ar fi un x :drak:

Duba
27th February 2013, 16:38
Am votat X, dar cred ca si egalul va fi greu de obtinut de prima echipa comunista din Romania, rapid.
I-am vazut la Iasi cum au mancat kakat cu polonicul si au luat 3 puncte uriase, cu care cred ca vor evita in acest an retrogradarea. Cu echipa fostei securitati comuniste, dinamo, nu cred ca vor putea obtine mai mult de un egal, si acela tot cu un bulan cat casa.

Fedayn
27th February 2013, 16:56
hait :o:...iar se facu gaura'n gardu' ala de la socola :headbang:



:D

Uncle Ben
27th February 2013, 16:58
Am votat X, (...)
Iata motivul pentru care te tii scai de OLS!
Nu cumva a ramas singurul loc in care nu ti-a fost retras dreptul de vot?

Tim
27th February 2013, 17:35
Buna ziua Duba.

Tyler Durden
27th February 2013, 17:42
Buna ziua Duba.

Asa-i zice si moartea! :D

Datenshi
27th February 2013, 17:44
Eu am o singura nedumerire. Cum poti sa tii cu steaua si sa pari deranjat de chestiuni gen "***** cu polonicul" sau "echipa comunista"?

My 2 pills

Tyler Durden
27th February 2013, 17:48
Unde mai pui ca batranica a mai facut si sport la Dinamo! :))

Duba
27th February 2013, 18:12
Eu am o singura nedumerire. Cum poti sa tii cu steaua si sa pari deranjat de chestiuni gen "***** cu polonicul" sau "echipa comunista"?

Bai 10 ani de "B", eu n-am spus NICIODATA ca Steaua n-a fost echipa comunista, cum de altfel n-a existat echipa de dupa razboi care sa nu fie administrata de comunisti. Ideea este ca voi, sarmanii patriei, ati pozat si pozati in echipa dizidenta. Ceea ce este o MARE MINCIUNA, pe care doar cei cu creierul cat o nuca o pot crede.
Cat priveste ca am folosit sintagma "ati mancat kakat cu polonicul", pe mine unul nu ma deranjeaza, pt. ca chiar asa s-a intamplat.:D
Doar cretinii sau frustrato-complexatii din tigania Giulestiului si din fosta gropa de gunoi a Capitalei pot crede ca Steaua a avut noroc sau are noroc. Cat castigi cel mai prestigios trofeu continental, ca sa nu spun mondial la nivel de echipe de club, cand mai joci o finala in aceiasi competitie, alte doua semifinale in CCE si Cupa UEFA, vreo doua sferturi de finala in Cupa Cupelor, cand joci 10 ani la rand in grupele Ligii Campionilor sau Europa League, iar apoi te califici in primavara europeana de 'n'-spe ori, se cheama noroc? Nu ma, se numeste VA-LOA-RE! Baga la capatana, daca posezi asa ceva: STEAUA a avut si are VA-LOA-RE!

Tim
27th February 2013, 18:20
Ce are?

Tyler Durden
27th February 2013, 18:34
Ce sa aiba bre Tim, l-a avut pe Ceausescu, parca nu stim cu totii.

Culmea, semper superiorii, nefrustratii, unicii, au postat mai mult decat rapidistii & dinamovistii pe acest thread.:))

Shinnok
27th February 2013, 18:45
rapid - dinamo 0-1 aka stapanul invinge mereu :D

Freek
27th February 2013, 19:12
"Bai 10 ani in B"

Ce imi place ca o spuneti de parca ne-ar fi rusine cu aia 10 ani.:rolleyes: Dar ma rog, ce pretentii sa am, superiori din parti :D.

Shinnoace pe tine care rapidist te-a suparat de tii cu Dinamo, ca in general faci d-astea doar cand te supara un user...care e ala?:sneaky:

delaoltenia
27th February 2013, 19:15
crezi ca-l cunosti atat de bine? :D

Uncle Ben
27th February 2013, 19:16
Doar cretinii sau frustrato-complexatii din tigania Giulestiului si din fosta gropa de gunoi a Capitalei pot crede ca Steaua a avut noroc sau are noroc. [/SIZE][/B]
E a nu stiu cata oara cand refuza sa scrie corect "groapa"!
Se pare ca badia nu s-a impacat nici acum cu gandul ca e mai aproape (decat si-ar dori!) de Ghencea! Militar sau civil, nu conteaza...
Daca ar putea s-ar converti la iudaism, ca sa aiba steaua la capatai si dupa trecerea in nefiinta! :D

Shinnok
27th February 2013, 19:20
Shinnoace pe tine care rapidist te-a suparat de tii cu Dinamo, ca in general faci d-astea doar cand te supara un user...care e ala?:sneaky:

matale, nu e evident?

:D

nu tin bre cu niciun dinamo, n-as putea, doar ca pana acum am tot tinut cu voi si n-ati putut sa-i bateti. poate daca zic ca tin cu ei... :D

Freek
27th February 2013, 19:28
Asa schimba strategia poate jucam in...EL la anu' :rolleyes:

Shinnok
27th February 2013, 19:30
da' UCL nu va mai place, bre? :D

Freek
27th February 2013, 19:32
Intrebare capcana, abort abort abort:D..

Shinnok
27th February 2013, 19:34
hai ca va ajuta Unchiul Ben cu raspunsul :D

Uncle Ben
27th February 2013, 20:02
hai ca va ajuta Unchiul Ben cu raspunsul :D
Prevad ca, dupa meciul asta, Steaua va zambi mult mai larg!
Se lasa cu maxilare dislocate pentru "putana" lui nea Gigi... :D

nayram
27th February 2013, 21:43
castiga aia mai prosti

Cristy RVD
27th February 2013, 21:46
castiga aia mai prosti

Acum parca inteleg de ce sunteti pe primul loc in clasament :D

Tyler Durden
27th February 2013, 22:07
In campionatu' prostilor, Steaua-i fruncea!:D

Hingherul
27th February 2013, 22:13
babaieti, voi aveti un derby acilisa si noi cred ca va incurcam. hai rapiduletu totusi!

Cristy RVD
27th February 2013, 22:14
hai rapiduletu totusi!

asa mai vii de acasa.

Tyler Durden
27th February 2013, 22:17
hai rapiduletu totusi!

N-as fi crezut sa-l aud pe TopCat spunand asta...:D

Hingherul
27th February 2013, 22:20
vorbiti rautacisme. ia vedeti daca gasiti in arhiva un meci pe care l-ati avut contra rasilor si nu am fost "rapidist de mic"! :D

Tyler Durden
27th February 2013, 22:22
Da, bre, stim ca esti un vechi & constant simpatizant al Giulestiului.:D

Hingherul
27th February 2013, 22:24
acu sa nu exageram, un egal ar fi parfum :D

Tyler Durden
27th February 2013, 22:34
Inca va e teama, nebunilor.:D

laurdog
28th February 2013, 09:58
Tylere cand e meciul cu noi? Vad ca acu' jucati cu aia.:cool:
Oaspetii fac legea etapa asta.:D

Tyler Durden
28th February 2013, 10:09
Jucam intr-o zi frumoasa de primavara.
Pana la meciul cu Steaua sper sa stam bine in clasament, caci dupa acel meci presimt ca o sa jucam multe etape fara spectatori.:D

Aurel.D
28th February 2013, 10:45
Ca tot este subiectul saptamanii: stie cineva, se vand biletele la meciul asta? Am auzit de la un rapidist ca pe Giulesti nu se mai elibereaza abonamente!! Este adevarat?

Tyler Durden
28th February 2013, 11:15
Se vand doar bilete, conducerea n-a mai scos abonamente anu' asta. S-au dat deja mai mult de jumatate din biletele puse in vanzare.

Tim
28th February 2013, 11:20
Ce meci inghetat, niciuna nu are sistem de incalzire.:D

http://www.cotidianul.ro/patru-cluburi-din-liga-i-risca-retrogradarea-207778/

samar
28th February 2013, 11:30
Sa fie show in tribune si-n teren si sa se finalizeze cu un 2-0 pt gazde :cool:

Aurel.D
28th February 2013, 11:37
Se vand doar bilete, conducerea n-a mai scos abonamente anu' asta....

Păi asta nu este în regulă!! De ce naiba au procedat așa? Circul cu insolvența nu este un motiv.


Ce meci inghetat, niciuna nu are sistem de incalzire.:D
http://www.cotidianul.ro/patru-cluburi-din-liga-i-risca-retrogradarea-207778/

Vine primavara, iese soarele...nu mai este nevoie. :) Și așa ”stadioanele” astea două sunt depășite.

Tyler Durden
28th February 2013, 11:40
Ce-l prinde pe Tim postura de cioclu!:D

Fedayn
28th February 2013, 11:43
castiga aia mai prosti

nu joaca "aia" in meciu' asta :D

Leo
28th February 2013, 11:56
Rectificare:

Meciul se joaca duminica, ora 20.30.

Bobi Cearton
28th February 2013, 11:59
Trenul InterCiti ii lovi pe caini in Gara Basarab.:D Hai Realu!

Aurel.D
28th February 2013, 14:17
Ce e ma cu voi, v-a ajuns deja astenia de primăvară? :D O recomandare pt meteosensibili: http://www.ziarulring.ro/stiri/sanatate/207081/Sunatoarea-ne-da-putere-

samar
28th February 2013, 14:52
Păi asta nu este în regulă!! De ce naiba au procedat așa? Circul cu insolvența nu este un motiv.


Acest sistem de "marketing" a fost implementat inainte ca Rapidul sa intre in insolventa.Cica nu era convenabil pt bugetul patronului... :D

Farmecul Vietii
28th February 2013, 15:13
Rectificare:

Meciul se joaca duminica, ora 20.30.

Buna dimineata.

Hingherul
28th February 2013, 16:25
N-as fi crezut sa-l aud pe TopCat spunand asta...:D

acum cred ca inteleg subtilitatea... am intrat azi la Tudose si mi-a sarit in ochi personajul pe care il numesti. te si va asigur ca nu are legatura cu subsemnatul. eu scriu DOAR si NUMAI aici!

Tyler Durden
28th February 2013, 16:52
Sorry, Parizianu' a avansat ipoteza asta la un mom. dat. :D
Eu te cred.

laurdog
1st March 2013, 08:43
Trebuia si o veste proasta inainte de acest meci: arbitreaza avram!:mad::headbang:

le.gry
1st March 2013, 09:51
Avand de ales intre meciurile lui Chelski si Real Giulesti, am optat pentru derby-ul de duminica seara. Daca vreti sa ne batem, va stau la dispozitie, undeva in stanga inimoasei galeri visini :D :D

Tyler Durden
1st March 2013, 09:54
Ti-ai luat belet la tb2? :D

le.gry
1st March 2013, 09:57
La tb2 e 10 lei? D-ala mi-am luat :D

Tyler Durden
1st March 2013, 10:02
Lol, doar la peluza costa 10 lei! Pregateste-te sa canti pentru Rapid.:))

Calandrinon
1st March 2013, 10:32
am asa, o vaga presimtire, ca la acest meci se va scanda *steaua

Cristy RVD
1st March 2013, 10:50
La tb2 e 10 lei? D-ala mi-am luat :D

Nu bre, aia e peluza lui' Bulgaru :headbang:

Tyler Durden
1st March 2013, 10:56
Nu bre, aia e peluza lui' Bulgaru :headbang:

Uite cum dintr-un malentendu ne-am ales cu un dinamovist in peluza!:D

samar
1st March 2013, 12:06
Nu bre, aia e peluza lui' Bulgaru :headbang:

Bulgaru' nu mai e sef de galerie ;)

Cristy RVD
1st March 2013, 12:11
Bulgaru' nu mai e sef de galerie ;)

Asta crezi tu :D

La mine va fi ultimul meci in peluza, dupa vreo 5 ani ma mut la T2.

Tyler Durden
1st March 2013, 12:12
Nu mai e in tara Bulgaru. Acum e Buzdu.:D

OnixTM
1st March 2013, 13:21
fortza, fortza Rapid :ok:

iar pe precenii dinamovisti ii rog sa ma iubeasca cu toate defectele mele...:)

aLLiin
1st March 2013, 13:52
1 Solist la acest meci.

OnixTM
1st March 2013, 14:25
am revenit, 3-1 scor exact :D

Tyler Durden
1st March 2013, 14:31
am revenit, 3-1 scor exact :D

Like!:D

samar
1st March 2013, 14:46
Asta crezi tu :D

La mine va fi ultimul meci in peluza, dupa vreo 5 ani ma mut la T2.

Asta stiu eu :D

Si la T2 e ok pt ca o parte din galerie s-a mutat acolo:yes:

Cristy RVD
1st March 2013, 15:16
Si la T2 e ok pt ca o parte din galerie s-a mutat acolo:yes:

Stiu, cu ei o sa stau si eu.
Daca a zis Onix 1 solist, asa sa fie :D

Uncle Ben
1st March 2013, 16:16
Avand de ales intre meciurile lui Chelski si Real Giulesti, am optat pentru derby-ul de duminica seara. Daca vreti sa ne batem, va stau la dispozitie, undeva in stanga inimoasei galeri visini :D :D
Bre, inainte sa pleci de acasa, nu uita sa te freci putin pe fatza cu indigoul sau cu cerneala neagra...
Daca le functioneaza nocturna si au si becuri, te bunghesc imediat balaoachesii ca nu esti de-al lor! :D

samar
1st March 2013, 16:31
Bre, inainte sa pleci de acasa, nu uita sa te freci putin pe fatza cu indigoul sau cu cerneala neagra...
Daca le functioneaza nocturna si au si becuri, te bunghesc imediat balaoachesii ca nu esti de-al lor! :D

Eu am notat dorinta baiatului de a fi "stranier" si o sa i-o indeplinesc :drak:

Tyler Durden
1st March 2013, 16:35
Acum realizez de ce nu vine 1QUL pe Giulesti. N-are bani de cerneala!:))

Uncle Ben
1st March 2013, 17:27
Eu am notat dorinta baiatului de a fi "stranier" si o sa i-o indeplinesc :drak:


Acum realizez de ce nu vine 1QUL pe Giulesti. N-are bani de cerneala!:))
:kiss: simpaticilor!
Gandindu-ma la voi nici n-o sa-mi tihneasca victoria impotriva puradeilor coanei Rada, chivutza! :D

cip
1st March 2013, 18:02
am revenit, 3-1 scor exact :D
sa speram ca Johnny citeste pe diagonala si rateaza postarea asta...:))

aici bat sigur insolventii :D

samar
1st March 2013, 18:29
aici bat sigur insolventii :D

Care dintre ei? :D

cip
1st March 2013, 18:34
Care dintre ei? :D
voi,adica noi :D

Bogdy LFC
1st March 2013, 21:17
Prima data in actuala editie de campionat cand sustin CFR-ul din Giulesti.

Cum se zice la ei acolo sub pod - ''Fortza Rapid''

:bere:

Tyler Durden
1st March 2013, 21:22
Suptil Bogdy, asa cum l-am cunoscut!:D

Uncle Ben
1st March 2013, 21:35
Abia a parasit stana materna si Bogdy deja pare interesat de imprejurimi...

Bogdy LFC
1st March 2013, 22:07
Abia a parasit stana materna si Bogdy deja pare interesat de imprejurimi...

Hai ma duceti-va ''naiba'' de simpatici,mai fac si eu 'caterinca' de voi...:bere:

Hingherul
2nd March 2013, 16:23
dupa decizia ca dinamo sa fie mutata din fosta groapa de gunoi in actuala groapa de gunoi de la Glina, rasii au practic 1-0 in fata rapidistilor :D

magistrala mutare. cine castiga meciul asta o sa controleze piata de pet-uri reciclabile :))

Hingherul
2nd March 2013, 16:39
"Grad ridicat de risc la Rapid - dinamo! Peste 300 de jandarmi prezenți la derby" practic, fiecare dinamovist cu jandarmul lui :D

aLLiin
2nd March 2013, 17:13
Chiar mai mult. Cam 1,5 la 1.

Hingherul
2nd March 2013, 17:17
ai dreacu ce rasfatati sunt astia... in deplasari e fiecare cu autocarul lui... acum garda personala.... viata nene :D

aLLiin
2nd March 2013, 17:21
:)) :)) dar parca nu ii invidiez. Sa stai cu garda-n spate?

Hingherul
2nd March 2013, 17:23
.. si cu administratorul judiciar la usa... sa fie de capul lor acolo :D

aLLiin
2nd March 2013, 17:28
Sa vedem acum pe cine primim la Steaua...ca dupa desfiintare se vor reprofila. Lordul a fost mai smecher,a venit acum.

Hingherul
2nd March 2013, 17:30
nu vin ei la Steaua... astia sunt invatati cu suferinta. probabil or sa tina cu ceahlaul sau bistrita. ii leaga multe lucruri :D

aLLiin
2nd March 2013, 17:37
:)) cred ca ai dreptate!

Hingherul
2nd March 2013, 17:41
sau sa-si faca alta echipa. "FC Desfiintata" si sa joace undeva pe la Fundata :D

aLLiin
2nd March 2013, 17:52
Glina suna mai bine!

Hingherul
2nd March 2013, 17:55
nu neaparat. sunt multe gropi de gunoi prin tara :D

aLLiin
2nd March 2013, 18:06
Ma simt vinovat ca ne bucuram asa de disparitia lor...

Hingherul
2nd March 2013, 18:07
nu ai de ce. doar nu sunt dinozauri :D

aLLiin
2nd March 2013, 18:16
Dar se zice ca trebuie sa iubim cainii.

Hingherul
2nd March 2013, 18:17
nu am auzit de asta in meseria mea

aLLiin
2nd March 2013, 18:19
Lasa bre,gata,renunt la mila. Maine cumpar arpacas.

Shinnok
3rd March 2013, 02:27
ceva mai chill:

Mai slabe doar acum 55 de ani! » Din 1958 nu au mai avut Rapid și Dinamo clasări mai slabe în clasament înaintea derby-ului (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mai-slabe-doar-acum-55-de-ani-din-1958-nu-au-mai-avut-rapid-si-dinamo-clasari-mai-slabe-in-clasament-inaintea-derby-ului-392288.html)

:D

Tyler Durden
3rd March 2013, 05:56
Aloha!

Shinnok
3rd March 2013, 06:00
te salutez.

bai nene, da' ce derby mai e si pe forumul asta... nicio scanteie, nicio injuratura, nimic :D se vede ca dinamovistii si rapidistii sunt prieteni :D

Gabriel28
3rd March 2013, 09:58
meciul asta e ca "special olympics" ...chiar daca invingi tot retardat ramai :))) le doresc egal fericit :)

le.gry
3rd March 2013, 10:34
Uite cum dintr-un malentendu ne-am ales cu un dinamovist in peluza!

Filodinamovist pe linie ereditara fata de unchi :D


Bre, inainte sa pleci de acasa, nu uita sa te freci putin pe fatza cu indigoul sau cu cerneala neagra...

:D

Am golit si vreo doua perne, sa fie deghizarea perfecta. Urmeaza sa ma decid intre gasca si lebada :D

Tyler Durden
3rd March 2013, 10:51
te salutez.

bai nene, da' ce derby mai e si pe forumul asta... nicio scanteie, nicio injuratura, nimic :D se vede ca dinamovistii si rapidistii sunt prieteni :D

Bro, ne pastram after meci.
Gabriel28, esti mai spumos ca o sampanie de contrabanda.

aLLiin
3rd March 2013, 10:53
A sosit si ziua derby-ului. Dar parca nu simt miros de derby.

Tyler Durden
3rd March 2013, 10:57
Baga niste Olynth.:D

aLLiin
3rd March 2013, 11:02
Dar suparici mai esti...

Tyler Durden
3rd March 2013, 11:19
Doar mahmur.:D

Aurel.D
3rd March 2013, 11:20
Este cam mult spus derby...poate doar pt ca se disputa intre doua echipe din acelasi oras. Sper ca va fi un meci frumos, cu goluri multe, dupa ce 3 din ultimele 4 meciuri s-au incheiat cu scorul de 0-0.


te salutez.

bai nene, da' ce derby mai e si pe forumul asta... nicio scanteie, nicio injuratura, nimic :D se vede ca dinamovistii si rapidistii sunt prieteni :D

Si cam ce ai vrea sa vezi pe aici? Noi cu rapidistii ne respectam...oricum nimeni nu uraste mai tare pe cineva decat pe steaua. :ok:

Shinnok
3rd March 2013, 11:25
asta nu poate decat sa ne bucure, arata faptul ca suntem importanti ;)

va veni vremea cand nimeni nu va mai da 2 lei pe groparii din stefan cel muc, mai ales ca se vor trezi singurei prin Liga a III-a :D bine, recunosc, voi continua sa fac misto de ei si dupa desfiintare :D

samar
3rd March 2013, 11:29
M-am trezit de dimineata, mi-am dat seama ca e meci..../hello

Hai Rapiduletzuuuuuuuuuuuuuuu'!!!

Shinnok
3rd March 2013, 11:29
word :D Haidi, babaeti, aratati-le ca esteti nambar uan! :D

Aurel.D
3rd March 2013, 12:18
asta nu poate decat sa ne bucure, arata faptul ca suntem importanti ;)

va veni vremea cand nimeni nu va mai da 2 lei pe groparii din stefan cel muc, mai ales ca se vor trezi singurei prin Liga a III-a :D bine, recunosc, voi continua sa fac misto de ei si dupa desfiintare :D

Sunteti pe dracu...ce va mai place sa va mangaiati singuri! :) Inseamna ca si Dinamo este importanta pt voi, de stati mai mult pe threadurile ei??

Hingherul
3rd March 2013, 12:53
practic, diseara avem rasi la TV. nici nu mai conteaza care din ei sunt :D

Iulian.
3rd March 2013, 13:37
La ora 20:30 vreau spectacol. Ca pe vremea cand Rapid juca in Divizia B (in principal perioada 1975-1983) si cand se intalnea in cupa cu echipe din Divizia A le ascundeau rapidistii mingea de n-o mai gaseau adversarii. :D

Ca pana la urma pierdeau (dar si eliminau echipe din Divizia A) asta e altceva.
Vreau joc frumos de la Rapid.

Cred totusi ca va fi si putina batalie. Rapid va dori sa arate ca desi au o situatie financiara grea or sa aiba rezultate mai bune decat asta-toamna cand nu prea se stia ca vor ajunge aici.

Johnny D
3rd March 2013, 15:16
JD, faptul ca porti initialele lui Jack Daniels are vreo legatura cu betia de cuvinte pe care o promovezi?
Nu, dar faptul ca o fraza ce se-ntinde pe mai mult de 10 cuvinte iti creeaza probleme de acces la semnificatia acesteia, s-ar putea sa fie legat de probleme de luciditate fie ea temporara din cauze externe(alcool, droguri, lipsa de somn, de ochelari de vedere, etc) sau nu!

STEAUA a avut si are VA-LOA-RE!
Asta se traduce in bani cheltuiti pe transferuri si intr-o politica patriotica de-a lua tot ce e de valoare in materie de jucatori romani tineri, chiar riscand a plati mult mai mult decat acestia valoreaza defapt, cel mai evident e cazu Nila.
Pe scurt: bani multi fie ca sunt ei cheltuiti cu cap sau nu, de obicei bani multi=performanta, lucru valabil mai peste tot.
Parerea mea e ca Steaua nu i-a cheltuit cu cap, de vreo 5 ani ii cheltuie in prostie, si doar acum are sansa de a avea un om la echipa care stie sa-i utilizeze cu folos: Laurentiu Reghenkampf. El mai degraba administreaza investitiile facute, cred ca la asta se rezuma totul.

The_Wolf
3rd March 2013, 16:05
Dinamo are puterea sa se impuna in Giulesti. Plus ca Talnar e "mai" antrenor decat Rada

Iulian.
3rd March 2013, 16:38
Dinamo are puterea sa se impuna in Giulesti. Plus ca Talnar e "mai" antrenor decat Rada

Dinamo are puterea sa castige in Giulesti, normal. Dar nu cred ca are legatura cu tineretea celor 2.

(Plus ca la un concurs de frumusete intre ei ar iesi ambii pe locul 2 :D .. Sau ar face X :D )

PS. Cred ca diseara Rapiduletzul va castiga. Fiindca momentan sunt mai saraci .. si vor sa se razbune pe cei nitel mai bogati. :))

OnixTM
3rd March 2013, 17:45
vai de voi daca nu le rupeti fashu'
:D

cip
3rd March 2013, 18:11
vai de voi daca nu le rupeti fashu'
:D
stai linistita,le dam cu insolventa-n cap...
:D

OnixTM
3rd March 2013, 18:24
stai linistita,le dam cu insolventa-n cap...
:D

definitiv si irevocabil! :D

Razor
3rd March 2013, 20:42
Vai mama lui de capitan...e la 1 metru de poarta si in loc sa traga isi tine picioru in spate sa obtina penalty. :mda:

cip
3rd March 2013, 21:01
cum sa-ncerci sa obtii penalty de la unul care a avut Moet moca la nunta,de la Porcea? :o:
:D

relansat
3rd March 2013, 21:07
a fost bad timing, cum spun americanii :)) daca (,) cadea in momentul potrivit, primea :D

cip
3rd March 2013, 21:11
ritm de champions league,ce exaltat e idiotul asta...:))

relansat
3rd March 2013, 21:12
subtirean rau de tot vasile asta. se pare ca e mai bun la dat interviuri. nici la iasi nu a rupt norii.

aLLiin
3rd March 2013, 21:27
Pana la urma castiga Rapidul...

Hingherul
3rd March 2013, 21:44
ce meci plictisitor

relansat
3rd March 2013, 21:45
a doua repriza, da, slaba. prima a mers :)

Hingherul
3rd March 2013, 21:52
na ca s-a basit mireasa :D
1-0 pentru aia din Glina

cip
3rd March 2013, 22:00
urat Boubacar asta,aproape la fel de urat ca si cap-de-zmeu :D

Lordul
3rd March 2013, 22:03
frumos golul lui Danciulescu

The_Wolf
3rd March 2013, 22:08
Dinamo are o "fundatie" buna, pe care se poate construi in viitor in mod trainic.Poate victoria din Giulesti va debloca din conturile actionarilor ceva cash pentru jucatori

cip
3rd March 2013, 22:09
cristea si boubacar trebuiau eliminati,mai trebuiau date si vreo doua penalty-uri pt Rapid...in rest,avramwuie a dus bine meciul :D

Lordul
3rd March 2013, 22:21
victorieeeeeee !

Hingherul
3rd March 2013, 22:22
dinamo moare frumos :D

Lordul
3rd March 2013, 22:22
pai nu moare !!!!!!

delaparis
3rd March 2013, 22:22
Atat a putut Dinamo :D

Hingherul
3rd March 2013, 22:23
la Glina cu ei! :D

aLLiin
3rd March 2013, 22:23
A fost un meci anost...

delaparis
3rd March 2013, 22:24
A fost un meci anost...

Anost ≠ interesant, captivant, comic, hazliu, amuzant, nostim :D

Leo
3rd March 2013, 22:32
stai linistita,le dam cu insolventa-n cap...
:D

Cata dreptate ai avut.

Leo
3rd March 2013, 22:34
vai de voi daca nu le rupeti fashu'
:D

Ai inceput bine.

cip
3rd March 2013, 22:39
Cata dreptate ai avut.
pai de unde era sa stiu bre,ca arbitreaza avraMoet? :D

Sifodias
3rd March 2013, 22:48
Trebuie sa fii tembel sa contesti arbitrajul!A fost ok.Victorie meritata pana la urma pentru Dinamo.A avut ocaziile mai multe si mai mari.Rapidul a aratat bine in prima repriza,in a doua probabil a cazut fizic si nu a mai aratat mare lucru.

Aurel.D
3rd March 2013, 22:50
Rapidiștii au fost cu entuziasmul și dorința iar dinamoviștii cu calmul și siguranța în joc. Nu știu de ce s-a stins Roman în ultima vreme dar este un jucător bun, care poate deveni și mai bun dacă va fi serios!
Altfel, important este că Dinamo a luat 3 puncte foarte importante...:)

Leo
3rd March 2013, 22:50
Mi-a placut Rapidul in primele 30 de minute. Atat Roman cat si Martin au cam creat ceva probleme dinamovistilor.

dextercioby
3rd March 2013, 22:51
Respect pentru tigan, un jucator ca el se naste 1 data la 50 de ani.

Sevilla86
3rd March 2013, 23:03
Bravo, nu credeam ca are baietii bani de curent sa joace pe nocturna.
Cand au spus 20:30 am crezut ca e la caterinca.

On-topic: Tinand cont de echipe si de jucatori, jocul chiar a fost unul peste asteptari. Dinamo cred ca trebuia sa castige mai clar, s-au jucat putin cu focul...

delaparis
3rd March 2013, 23:14
Cine stie cunoaste ... cu exceptiile de rigoare :D Felicitari Andrea Rave, delaparis, Dusan, leodacin, relansat, stiintacv, SwedishMafia

Julio_Zane
3rd March 2013, 23:15
Dinamo are o "fundatie" buna, pe care se poate construi in viitor in mod trainic.Poate victoria din Giulesti va debloca din conturile actionarilor ceva cash pentru jucatori

vise taica "poate".Mai intai sa dea salariile restante.Asta daca sunt in stare...

SwedishMafia
3rd March 2013, 23:25
matei de la dinamo,pe ce post joaca?
qatareze,vreau sa fiu felicitat de dra moderator,leo.:D

delaparis
3rd March 2013, 23:34
Te felicita si Leo daca preferi asa ... :))

Sifodias
3rd March 2013, 23:39
matei de la dinamo,pe ce post joaca?
qatareze,vreau sa fiu felicitat de dra moderator,leo.:D

d-ra sau d-na?:)

Farmecul Vietii
3rd March 2013, 23:59
5 % pentru gazde, unde-s aia 5 %, avrame? Prima repriza m-a surprins si pe mine placut, foarte bun ritmul, pressing de invidiat, dorinta si atitudine, nerv ca-ntr-un derby, insa ne lipseste calitatea.Vesnicile latente talente Herea si Fane Tattoo nu mai au de gand sa explodeze, asta e adevarata criza, probabil Herea va mai inscrie dintr-un penalty iar Fane intr-un meci de cupa, la anu' cu d-alde Somcuta Mijlocie.Dica element de stabilitate la mijloc probabil suferind la conditia fizica.In repriza doi ne-am inmuiat, manjii n-au mai putut sufoca de sus gatlejul monstrului sovietic si inevitabilul s-a produs.Dinamo n-a impresionat cu nimic, o echipa serioasa ne dadea 2-3 la ce aparare avem, cu 2 laterali firavi, unul improvizat din mijlocas la inchidere, si 2 centrali lenti, fara sa mai aducem in discutie felul seducator cum ne pozitionam inconstient la fazele fixe.Insa au ceva in plus fata de noi, ceva calitate ofensiva, ei mai si dau goluri, pe cand noi ne chinuim de-a dreptul.Echipa mai matura s-a impus, logicamente.Noi cei romantici, o sa ramanem cu impresia primelor 30 de minute cand am surclasat adversarul NET la atitudine, caracter, nerv, cojones.In tribune? echipa gazda s-a impus categoric.

Shinnok
4th March 2013, 00:00
eram convins ca se termina 0-1 :) grazie mie.

Uncle Ben
4th March 2013, 00:32
Filodinamovist pe linie ereditara fata de unchi :D

:D

Am golit si vreo doua perne, sa fie deghizarea perfecta. Urmeaza sa ma decid intre gasca si lebada :D
Eram sigur ca, in seara asta, mancam ..."vrabioara"!

Cum fu in cuib, bre?
Negoita era tare nemultumit, da' zau ca nu inteleg de ce! Corsicanii s-au straduit sa-i ofere tot confortul si, pentru ca apa calda nu aveau la toalete, n-au lasat omu' sa plece nespalat! Da, da, asa au facut... Ei, cu gura lor! :D

Shinnok
4th March 2013, 03:30
bre cainilor, nu mai bine va platiti voi datoriile, terminati pe 4 si Astra ia cupa? lumea vrea spectacol in vara :D pescarii baaaaa!!! :D

laurdog
4th March 2013, 09:20
Pentru Rapid a fost bine ca a jucat cu noi iar pentru noi a fost bine ca am jucat cu ei!!!!!
Cu orice alta echipa serioasa am fi jucat ne-o luam cu strigaturi si noi si ei.

Freek
4th March 2013, 09:30
iar dinamoviștii cu calmul și siguranța în joc.

Hai sa nu exageram, daca erati calmi si aratati siguranta in joc nu se termina meciul 0-1:D Conteaza mult ca secundul vostru parca e nitel mai talentat fata de secundul nostru.:rolleyes:

Ce sa zic, Rapid a jucat peste asteptari, nu mult timp dar au jucat binisor:D.
Grigorie in cateva meciuri Rapid - Dinamo a fost teribil de amuzant, la fel si aseara. Nu insinuez nimic.

Grele ca dracu urmatoarele meciuri si nu prea ii vad bine.

cimitiru' ghencea
4th March 2013, 10:02
1 Solist la acest meci.


am revenit, 3-1 scor exact :D

nu-i bine sa ai aceleasi idei cu baiatu' asta dintr-un motiv simplu: nu are.:D

Fedayn
4th March 2013, 10:08
cristea si boubacar trebuiau eliminati,mai trebuiau date si vreo doua penalty-uri pt Rapid...in rest,avramwuie a dus bine meciul :D

pe dreaq...eu am numarat fo 6 :rolleyes:

cimitiru' ghencea
4th March 2013, 10:13
nu mai tin minte de cand n-am mai castigat asa usor in giulesti...ce suntem noi slabi,da' rapidu' e pe nicaieri...
problema cu tinerii rapidisti e ca sunt magnifici ,sublimi da' le cam lipseste talentul...
ma ingrijoreaza forma lui matei,cred ca nu-l prinde pastele la dinamo...;)

cimitiru' ghencea
4th March 2013, 10:15
pe dreaq...eu am numarat fo 6 :rolleyes:

recunosc ca si eu am fost surprins de arbitrajul broscoiului...a arbitrat (aproape) bine.:o:

aLLiin
4th March 2013, 10:18
Va aranjeaza Ilie Stan. Stati calmi...

cimitiru' ghencea
4th March 2013, 10:21
astia ne simt deja rasuflarea in ceafa...:))

Shinnok
4th March 2013, 10:29
Ce sa zic, Rapid a jucat peste asteptari, nu mult timp dar au jucat binisor:D.


n-am vazut meciul, dar ma gandesc ca d***** a marcat din singura ocazie avuta si rapidistii au ratat cat au putut, este?
unde mai pui ca e si frustrant sa te arbitreze mizeria aia.

http://www4.picturepush.com/photo/a/12333987/img/Anonymous/382320-575454219161465-71779056-n.jpg

:))

cimitiru' ghencea
4th March 2013, 10:48
n-am vazut meciul, dar ma gandesc ca d***** a marcat din singura ocazie avuta si rapidistii au ratat cat au putut, este?
unde mai pui ca e si frustrant sa te arbitreze mizeria aia.

:))

esti pe aproape ,ai nostri au ratat cat au putut,iar rapid a avut o singura ocazie...:D
in privinta mizeriei aleia steliste ai dreptate 100%.:yes:

Shinnok
4th March 2013, 10:52
haidi, cimi, ca eram sigur ca se va termina atat, gandindu-ma la Steaua - dinamo din returul 2010-11, partida arbitrata de aceeasi mizerie :D

dar mai exista si justitie divina, cum ar spune cineva de-aici :D la ce ma refer nu-ti mai zic, iti dai matale seama :P

Fedayn
4th March 2013, 10:56
astia ne simt deja rasuflarea in ceafa...:))

mno...deja sunt uimit...si politician si microbist...ambele indeletniciri facute prost :o:...
breh cimi...cat trebuie sa mai suportam ??? :))

aLLiin
4th March 2013, 11:03
astia ne simt deja rasuflarea in ceafa...:))

Grea suferinta,este si de inteles. Cum sa suporti ca rivalii de o viata rup europa si liga 1-n doua?

Shinnok
4th March 2013, 11:04
n-ai cum. de-aia Lordul s-a convertit :D

Duba
4th March 2013, 11:10
Am votat X, dar cred ca si egalul va fi greu de obtinut de prima echipa comunista din Romania, rapid.
I-am vazut la Iasi cum au mancat kakat cu polonicul si au luat 3 puncte uriase, cu care cred ca vor evita in acest an retrogradarea. Cu echipa fostei securitati comuniste, dinamo, nu cred ca vor putea obtine mai mult de un egal, si acela tot cu un bulan cat casa.

Na, ca n-au mai avutt bulan cat casa!:D

Shinnok
4th March 2013, 11:32
Altfel despre Rapid - Dinamo » Cele mai tari perle la derby (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/altfel-despre-rapid-dinamo-cele-mai-tari-perle-la-derby-392415.html)

Falcosu': "Cine va invinge, va merge in Europa"
Iencsi: "Rezultatul se va vedea la final"
Socol: "Un meci cu ritm de Champions League"
Dumitrescu: "Marius Avram e un arbitru cu centru de greutate jos, a vazut bine faza"
Matei: "Am inscris primii, aici s-a facut diferenta"

:cool:

aLLiin
4th March 2013, 11:34
Asta va fi derby pentru retrogradare in sezonul viitor.

laurdog
4th March 2013, 13:05
A fost penalty fara dubii, Grigore a fost cosit in careu de..........................Casper!
In rest e distractiv ce guresi sunt aia dupa ce castiga cu doua goluri neregulamentare. Dar e obisnuita tara cu ei.

Leo
4th March 2013, 13:38
''Clubul Rapid a primit o amendă de 40.000 de lei pentru că suporterii au folosit în exces materiale pirotehnice, iar șase suporteri au fost identificați și vor fi cercetați sub aspectul săvârșirii infracțiunii de deținere și folosire de articole pirotehnice. Cei șase fani riscă pedepse cu închisoarea de la doi la cinci ani, dar și interdicția de a mai intra pe stadioane pe o perioadă de 1-3 ani.''

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/rapid/amenda-pentru-rapid-din-cauza-tortelor-suporterilor-nid-83558/?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news

De cealalta parte, 4 fani dinamovisti au fost amendati si interzisi pe stadioane timp de un an pentru provocare și participare la incidente.

samar
4th March 2013, 15:57
Grigorie in cateva meciuri Rapid - Dinamo a fost teribil de amuzant, la fel si aseara. Nu insinuez nimic.


"Teribil de amuzant" my ass!!!Pe Grigorie l-am suspectat tot timpul de "fratie" in meciurile directe cu Dinamo si asta s-a vazut de fiecare data!!!

''Clubul Rapid a primit o amendă de 40.000 de lei pentru că suporterii au folosit în exces materiale pirotehnice, iar șase suporteri au fost identificați și vor fi cercetați sub aspectul săvârșirii infracțiunii de deținere și folosire de articole pirotehnice. Cei șase fani riscă pedepse cu închisoarea de la doi la cinci ani, dar și interdicția de a mai intra pe stadioane pe o perioadă de 1-3 ani.''

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/rapid/amenda-pentru-rapid-din-cauza-tortelor-suporterilor-nid-83558/?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news

De cealalta parte, 4 fani dinamovisti au fost amendati si interzisi pe stadioane timp de un an pentru provocare și participare la incidente.

Sunt curioasa daca mitica va recurge si la suspendarea terenului...:rolleyes:

Leo
4th March 2013, 16:02
Eu nu inteleg de ce nu este amendata mai rau firma de paza, de ce clubul? Pana la urma care este rolul firmei de paza si protectie?

samar
4th March 2013, 16:07
Ai postat de 3 ori acelasi lucru:D

Asta ne intrebam si noi...

In alta ordine de idei, de ce trebuie sa suporte clubul teribilismul unor pusti cand exista sistem de supraveghere performant prin care se poate identifica faptasii....:headbang:

Leo
4th March 2013, 16:14
La momentul de fata, cand situatia cluburilor este precara, a veni cu amenzi atat de mari mi se pare aiurea. Cum aiurea mi se pare si sa arunci petarde si fumigene pe gazon in timpul jocului. Imi plac coregrafiile, imi place spectacolul din tribune, atmosfera creata de unele galerii, dar totusi cu masura.

samar
4th March 2013, 16:37
Pai si eu sunt adepta coregrafiilor frumoase, ba chiar si a spectacolului oferit de petarde si fumigene sau alte materiale pyro...dar de aici si pana la a amenda clubul pt inconstienta catorva suporteri e mult prea mult!!!
Daca tot ai cum sa-i identifici pe cei responsabili si apoi ii sanctionezi conform legii, de ce dreaq mai trebuie sa plateasca si clubul sau restul suporterilor pt faptele respective????

Intrebari fara raspunsuri!!!!

Farmecul Vietii
4th March 2013, 16:45
Vi se pare ca Fane Tattoo isi iese din element la meciurile cu dinamo? Mie mi se pare ca asta e nivelul lui.Nu tin minte meciurile memorabile, sau macar bune, asta pacaleste fotbalul de ceva ani, etapa dupa etapa, acest fad element ar merita un premiu pentru constanta in a trada fotbalul, un fel de Oscar al rebuturilor pentru constanta in cariera.

cimitiru' ghencea
4th March 2013, 16:47
fane grigorie pacalea fotbalul si la craiova si la dinamo.
mare talent,vointa si caracter ioc.

Freek
4th March 2013, 18:21
"Teribil de amuzant" my ass!!!Pe Grigorie l-am suspectat tot timpul de "fratie" in meciurile directe cu Dinamo si asta s-a vazut de fiecare data!!!

Still funny. Grigorie si-a dat sufletul la meciul asta. Si la celelalte...:D

Aici sunt de acord cu Farmecul. Asta pacaleste fotbalul dar parca iese in evidenta la meciurile cu Dinamo:sneaky:

dextercioby
4th March 2013, 19:19
Ar vrea giulestenii sa joace fotbal, dar nu prea mai au cu cine...

ichigo
4th March 2013, 20:58
bine ca n-au jucat in acelasi timp atat cosmin matei, cat si andrei matei de la rapid. mai ales ca idiotii de comentatori romani nu stiu sa zica tot numele desi ambele echipe au jucatori cu nume comun sau aproape comune.. ca dragos grigore sau nicolae grigore sau stefan grigorie.

philos
5th March 2013, 18:52
meciul asta l-am urmarit c-un dinamovist... a trebuit sa-i domolesc pornirile in prima parte cand, manati de vulcanul din giulesti, pustii visinii ii cam luasera la joc pe dinamovisti... eram convins ca dinamo ar fi batut chiar daca primea gol... imi pare rau, dar rapidul n-arata deloc bine...

p.s. nici vorba de 11m...