PDA

View Full Version : Harrachov 01.02. - 03.02.2013



theodor
1st February 2013, 22:25
A 2 a sesiune de zbor cu schiurile din sezonul 2012 - 2013 are loc saptamana aceasta, in Cehia, pe trambulina de 205 m.
Sedinta de calificare a avut loc astazi, si s-a incheiat cu victoria tanarului Sloven Jaka Hvala, cu o evolutie de 203 m.

Iata rezultatele complete, aici:

http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&raceid=3591

ichigo
2nd February 2013, 15:27
cineva trebuie sa-i spuna lui vlad bucurescu ca se face de cacao. iar l-a facut hlava pe hvala. mar og sunt nume apropiate, dar pe jumate ecranul scrie jaka hvala, nu hlava. si daca se documenta un pic, slovenul nu a fost la vikersund, fiindca a luat aurul la mondialele de juniori.

Lordul
2nd February 2013, 16:20
corecteaza in titlu suntem in luna 2!

theodor
2nd February 2013, 16:21
corecteaza in titlu suntem in luna 2!


Da. Mea culpa! :) Dar cum? In thread tools?

Lordul
2nd February 2013, 16:38
vezi in thread tools iar daca nu se poate...roaga un moderator

theodor
2nd February 2013, 17:20
Dupa cat se pare, sunt toate sansele ca etapa de azi sa fie anulata, din cauza vantului.

whisper
2nd February 2013, 23:46
Gata! am corectat :)

Deci s-a anulat sau nu etapa?:)

theodor
3rd February 2013, 09:31
Gata! am corectat :)

Deci s-a anulat sau nu etapa?:)


Multumesc! :) Etapa de ieri va avea loc azi, la 10.00 OR.(ora Rom). Cel putin asa spunea S.H. Asta daca vantul se va potoli, stiut fiind faptul ca la Harrachov au fost cam intotdeauna pb de acest fel! Daca vremea e buna , vom avea 2 etape de zbor azi.Si vor fi telev aman2 pe Eurosport.


http://tv.eurosport.ro/

Lordul
3rd February 2013, 21:24
Schlirentzauer a castigat ambele manse si a ajuns la 48 de victorii de Cupa Mondiala ! Impresionant !

ichigo
3rd February 2013, 21:41
pe mine unul m-a distrat voiceover-ul de la harachov. tot timpul spunea ceva de antonin hajek si intra o piesa cunoscuta de rock. una peste alta schlieri a batut recordul de victorii la sarituri cu schiurile. dar, el nu are a doua saritura ca lungime la zbor cu schiurile, ci doa a treia cu cei 243 m stabiliti la vikersund in 2011. pe locul al doilea dupa johan remen evensen, recordmanul mondial de zbor cu schiurile se afla un alt norvegian anders fannemel cu 244.5 m zburati anul trecut.

whisper
3rd February 2013, 23:39
Felicitari Schlieri! are toate sansele sa urce baremul victoriilor de etapa !

Lordul
4th February 2013, 08:19
cred ca va ajunge la 3 cifre !

theodor
4th February 2013, 09:28
cred ca va ajunge la 3 cifre !


Asta inseamna ca pana la 30 de ani sa castige, in medie, 8-9 victorii pe sezon.
:happy

liverpool-kid
6th February 2013, 17:47
ba dar ati vazut ce face Pointner? solicita coborarea barei de start cand sare Gregor...nu sunt de acord deloc cu treaba asta

Lordul
6th February 2013, 17:54
Asta inseamna ca pana la 30 de ani sa castige, in medie, 8-9 victorii pe sezon.
:happy

pai la cum merge acum ...nu e imposibil.....

@a demonstrat ca si cu o pozitie a barei de start mai jos , deci o viteza mai scazuta la desprinderea de pe trambulina ajunge la distante mari si f.mari

theodor
7th February 2013, 09:06
pai la cum merge acum ...nu e imposibil.....

@a demonstrat ca si cu o pozitie a barei de start mai jos , deci o viteza mai scazuta la desprinderea de pe trambulina ajunge la distante mari si f.mari


De acord. Dar pana acum, nu cred ca a reusit nimeni aceasta performanta. Timp de atatia ani...... Ai nevoie de multa capacitate si echilibru , mental si fizic, sa rezisti in top atata vreme. Vom vedea.