PDA

View Full Version : Grigoras revine la Galati



megastar
30th January 2013, 11:56
Antrenorul Petre Grigoraș este aproape de a reveni la Oțelul, fiind în discuții avansate cu oficialii grupării gălățene. Surse din cadrul clubului au confirmat stadiul avansat al negocierilor și, cel mai probabil, Grigoraș va reveni la Galați în zilele următoare.

„Sunt discuții, dar încă nu e nimic oficial, vom vedea zilele următoare ce se va întâmpla. Am fost contactat și de alte echipe. Este foarte clar că-mi doresc să reiau activitatea, iar la Galați am lucrat trei ani și jumătate. M-am simțit extraordinar la Oțelul, m-am înțeles foarte bine cu toată lumea, jucători, suporteri, conducători. Situația din clasament nu e prea grozavă, dar data trecută când am venit era și mai grav și a ieșit bine”, a declarat Petre Grigoraș.

„Grig”, așa cum îl numesc fanii gălățeni, a mai antrenat Oțelul în perioada ianuarie 2006 – iunie 2009, reușind o salvare miraculoasă de la retrogradare în primul sezon, iar apoi să califice echipa în Cupa UEFA (actuala Europa League), după ce a câștigat Cupa Intertoto.

Momentan, Oțelul are 22 de puncte strânse pe teren după 19 etape disputate și este calificată în semifinalele Cupei României, acolo unde va evolua, în dublă manșă, contra celor de la Petrolul Ploiești.

http://www.viata-libera.ro/sport/38615-fotbal-petre-grigoras-aproape-de-revenirea-la-otelul-galati-viata-libera-exclusivitate

megastar
30th January 2013, 12:40
“Am incetat astazi, pe cale amiabila, colaborarea cu antrenorul principal Viorel Tanase, om caruia tin sa-i multumesc pentru perioada petrecuta la carma echipei de seniori. Totodata, va anunt oficial ca noul tehnician al FC Otelul Galati este Petre Grigoras, unul dintre cei mai bine cotati antrenori romani. Prezentarea oficiala a domnului Grigoras va avea loc vineri, 1 februarie, la o ora pe care o vom anunta in timp util. De asemenea, tot vineri veti afla si alte surprize in lotul de jucatori care va fi deplasat in Spania pentru cel de-al doilea cantonament al iernii.
Va multumesc!

Narcis Raducan
Director General FC Otelul Galati”

http://otelul-galati.ro/stiri/Liga-1/1/Comunicat-de-pres/4284

Doctor_Satan
30th January 2013, 15:38
De revenirea lui Grigoras "cel mai tare din oras" nu pot decat sa ma bucur. Dar de demiterea lui Tase nu sunt prea incantat. Merita sa ramana pana la sfarsitul sezonului, sa ne arate ce putea face cu cateva fete noi la echipa.
Parca asta spuneam in urma cu cateva luni: sa vina Grig si sa se schimbe macar 10 jucatori si atacam prima jumatate a clasamentului. Grig a venit, urmeaza sa mai schimbe cativa jucatori si dorinta mi-e implinita.
Hai cu fotbalul spectacol!

Si o sesizare asupra primului articol.
Salvarea n-a fost miraculoasa, ci merituoasa. Meritul lui Grig in primul rand dar si al scouterilor care au transformat complet echipa cu achizitiile din acea iarna.

megastar
30th January 2013, 15:42
De revenirea lui Grigoras "cel mai tare din oras" nu pot decat sa ma bucur. Dar de demiterea lui Tase nu sunt prea incantat. Merita sa ramana pana la sfarsitul sezonului, sa ne arate ce putea face cu cateva fete noi la echipa.
Parca asta spuneam in urma cu cateva luni: sa vina Grig si sa se schimbe macar 10 jucatori si atacam prima jumatate a clasamentului. Grig a venit, urmeaza sa mai schimbe cativa jucatori si dorinta mi-e implinita.
Hai cu fotbalul spectacol!

Si o sesizare asupra primului articol.
Salvarea n-a fost miraculoasa, ci merituoasa. Meritul lui Grig in primul rand dar si al scouterilor care au transformat complet echipa cu achizitiile din acea iarna.

Da, Grig are valoare, dar nu ma pot bucura ca a venit. Sa mai treaca vreo cateva saptamani....

cosmin95
30th January 2013, 15:46
De cand asteptam asta.Grigoras a cam plecat pe usa din dos de la Galati, acum cei de aici au ocazia sa se revanseze.Pe de alta parte si Grigoras are multe de demostrat la Galati.

megastar
30th January 2013, 15:49
De cand asteptam asta.Grigoras a cam plecat pe usa din dos de la Galati, acum cei de aici au ocazia sa se revanseze.Pe de alta parte si Grigoras are multe de demostrat la Galati.

De ce a plecat pe usa din dos?

Tim
30th January 2013, 16:56
De ce a plecat pe usa din dos?s-o fi dat si el la vreo siguranta?

megastar
30th January 2013, 17:49
s-o fi dat si el la vreo siguranta?

Pai nu erau furate?

cosmin95
30th January 2013, 17:59
''Renunt si imi pare rau ca nu am cui sa-i inmanez demisia. Imi pare rau ca plec, dar nu pot sa accept un obiectiv care mi-a fost impus" (asta a declarat Grigoras inainte de a demisiona de la Otelul). De aici zic ca a cam plecat pe usa din dos.Mai avea multe de demostrat la vremea respectiva.Sper sa se revanseze acum. :D

delaoltenia
30th January 2013, 18:14
Pentru cei ce nu stiu,Grigoras "aranjase" plecarea la Otelul inca de de la sfarsitul turului.Sa-i fie de bine.

megastar
30th January 2013, 18:18
''Renunt si imi pare rau ca nu am cui sa-i inmanez demisia. Imi pare rau ca plec, dar nu pot sa accept un obiectiv care mi-a fost impus" (asta a declarat Grigoras inainte de a demisiona de la Otelul). De aici zic ca a cam plecat pe usa din dos.Mai avea multe de demostrat la vremea respectiva.Sper sa se revanseze acum. :D

Si declaratia lui Stan de atunci: „N-am semnat nicio demisie! Eu consider ca avem antrenor sub contract si nu pleaca nimeni de la echipa. Am avut o intrevedere acum doua zile cu el pe marginea obiectivului din sezonul urmator si a fost de acord cu cele discutate. "

Deci cine avea dreptate?

Hard
30th January 2013, 22:47
De revenit, a revenit, dar de rezistat, oare cat va rezista? :D 1 luna, doua...

fl0o
30th January 2013, 23:47
De revenit, a revenit, dar de rezistat, oare cat va rezista? :D 1 luna, doua...Vezi de steaua ta ca acu' ramane fara antrenor.

megastar
31st January 2013, 11:04
De revenit, a revenit, dar de rezistat, oare cat va rezista? :D 1 luna, doua...

Sper sa nu mai traiesc numiri si destituiri odata la 6 luni la Otelul. Deja destituirea lui Tase mi-a cazut greu tare la ficat.