PDA

View Full Version : CE Zagreb 2013-Gala laureatilor



ice_girl
26th January 2013, 23:01
Maine de la ora 16.00 in direct pe TVR 2 va fi transmisa gala laureatilor.
Astept programe frumoase si diverse, costume si muzici la fel de frumoase:)

IleK
26th January 2013, 23:31
Multumesc, Oana de info! Chiam ma gandeam cand o sa fie si nu am prins dupa premierea fetelor daca a zis Alina ceva despre transimtarea galei. O sa vedem 5 fete frumoase si talentate la gala, Carolina, Adelina, Liza, Valentina si Viktoria si 5 baieti supertalentati Javier, Florent, Michal, Brian si Maxim. :a dans si perechi ii astept in mod special pe italieni, dar imi place mult si programul de gala al rusilor Elena&Nikita in contrast total cu programele lor de concurs. Sper ca anul viitor sa fie mai norocosi si sa le dea Morozov niste programe mai potrivite, atat cat poate el ca stim ca poate.

irinaidu
27th January 2013, 01:37
sa speram sa nu ne adoarma gala.

dragilor, la anul europenele sunt la budapesta si mondialele la londra. intai am zis ca ma duc la budapesta pt ca-i la o aruncatura de bat de cluj, dar totusi mondialele sunt in europa. hmmmm, ce ziceti ?

Geografu
27th January 2013, 12:35
La Budapesta m-ar tenta si pe mine, vorbim atunci :)

ice_girl
27th January 2013, 12:58
sa speram sa nu ne adoarma gala.

dragilor, la anul europenele sunt la budapesta si mondialele la londra. intai am zis ca ma duc la budapesta pt ca-i la o aruncatura de bat de cluj, dar totusi mondialele sunt in europa. hmmmm, ce ziceti ?
La Budapesta nu concep sa nu ma duc:D, de mult e pe lista de "must do", si ar fi super sa ne strangem cat mai multi, sigur vom face atmosfera/hello, in plus si orasul e de vis:great:
Irina, eu stiu ca la anul mondialele vor fi la Tokio, nu la Londra:groggy:

Live stream pt TVR 2:http://www.tvrplus.ro/live-tvr-2

irinaidu
27th January 2013, 15:09
oana, stai ca am baut gaz, anul asta sunt la londra, nu ?

Geografu
27th January 2013, 15:40
Anul asta sunt la London, Ontario, Canada :D

irinaidu
27th January 2013, 16:42
alex, bine ca m-ai lamurit. eu auzisem undeva london si din europa fiind, uit mereu ca exista si paris si venetia si pare-se si londra pe continentul american :P

miafangina
27th January 2013, 17:07
sa speram sa nu ne adoarma gala.



Eu stau preventiv la calculator,ca de ma pun in pat...
Mi-as dori o gala mai dinamica,se pare ca nu voi avea parte.

Geografu
27th January 2013, 19:17
Mie mi-a placut, in general, gala :)

irinaidu
27th January 2013, 22:08
a fost un pic mai bine decat de obicei.

ice_girl
27th January 2013, 22:08
Daca vreti sa revedeti gala va fi in maine in reluare de la 9.35 pe TVR 2 si de la 14.00 pe TVR HD

Revin si cu impresii dar pot spune ca mi-a placut gala f mult:)!

WhateverHime
27th January 2013, 22:19
Cat de mult mi-a placut Amodio, a facut cat juma' de gala! E oficial pitiponcul meu preferat din lumea intreaga!

whisper
27th January 2013, 23:10
Uhmm ce sa zic de gala..nu am adormit pt ca Florent si Javi au avut programe antrenante si pt ca pe Eurosport era ski jumping si tot butonam... mi-au mai placut si Yuko/Alexander, caro si B/S :)

emiii03
28th January 2013, 11:17
alex, bine ca m-ai lamurit. eu auzisem undeva london si din europa fiind, uit mereu ca exista si paris si venetia si pare-se si londra pe continentul american :P

WC 2014 = Tokyo, deci sigur nu mergem...la Budapesta insa, se aduna gasca, cred ca :) Oricum, dupa JO, eu ma astept la participare minima a elitei :P

WC 2015 = Shanghai, China :(

EC 2015 = Stockholm, vor fi multe fete noi dupa Sochi

irinaidu
28th January 2013, 12:38
Cat de mult mi-a placut Amodio, a facut cat juma' de gala! E oficial pitiponcul meu preferat din lumea intreaga!

:happy true that !!! eu tot zic ca tre sa ne scoata intr-o seara la un dans

Geografu
28th January 2013, 12:57
Daca vine la Bucuresti, ii zic ca are o intalnire dupa show cu un grup de fete :D

ice_girl
28th January 2013, 19:22
Daca vine la Bucuresti, ii zic ca are o intalnire dupa show cu un grup de fete :D
Vreau si eu:D/hello, cred ca ne-am distra la maxim:yes:

IleK
28th January 2013, 23:28
:happy true that !!! eu tot zic ca tre sa ne scoata intr-o seara la un dans

Eu stiu ca voua va plac baietii la bustul gol dar mie nu imi place Amodio la bustul gol si nici gala lui. Stiu ca nu sunt cool cand zic. Dar nu imi place, e prea mititel ca sa ma impresioneze bustul lui si m-am plictisit ce aceeasi si aceeasi gala pe care o regasesc ici si colo prin programele lui. Yuzuru m-a impresionat cu gala lui, imi place atitudinea lui, el e sexy pur si simplu, Florent trebuie sa se chinuie rau si sa se si dezbrace ca sa pricepem noi ca vrea sa fie sexy (ca o paranteza, datuldin solduri a la Florent este orice numai sexy nu pt mine). Iar daca nu esti Joubert sau Verner chiar n-are sens sa te dezbraci, la cat imi place mie Lambiel n-as fi vrut in veci sa il vad la o gala facand pe sexosul si aruncandu-si hainele de pe el ca sa ne arate ce muschi n-are. In schimb mi-a placut Verner doar cu chiloteii lui aurii si tare rau imi pare ca ne-a lipsit de programul lui de gala.:)) Ar trebui sa il mai ia si pe Amodio cu el la sala:drak:

irinaidu
29th January 2013, 00:00
ile, stai linistita, nu cred ca i se pare cuiva ca florent arata bine, dar sunt convinsa ca face show intr-un club pt ca poate sa danseze f bine pe muzica. si clar il prefer pe amodio cu camasa pe el :P pe mine ma distreza baietii care stiu sa danseze, lucru ce se intampla rar. de exemplu brian mi se pare prea constient de sine pt a fi much fun, poate ma insel. de lambiel stiu sigur ca atunci cand e putin luat e foarte relaxat in club :P sa zic asa. tomas de asemenea cred ca e fun, pt ca se vede ca stie sa faca misto de sine cand danseaza. yuzuru mi se pare din clasa cu florent, cam plini de ei dar cand dai drumul muzicii clar stai sa ii vezi :P

IleK
29th January 2013, 11:00
ile, stai linistita, nu cred ca i se pare cuiva ca florent arata bine, dar sunt convinsa ca face show intr-un club pt ca poate sa danseze f bine pe muzica. si clar il prefer pe amodio cu camasa pe el :P pe mine ma distreza baietii care stiu sa danseze, lucru ce se intampla rar. de exemplu brian mi se pare prea constient de sine pt a fi much fun, poate ma insel. de lambiel stiu sigur ca atunci cand e putin luat e foarte relaxat in club :P sa zic asa. tomas de asemenea cred ca e fun, pt ca se vede ca stie sa faca misto de sine cand danseaza. yuzuru mi se pare din clasa cu florent, cam plini de ei dar cand dai drumul muzicii clar stai sa ii vezi :P

Da, Florent chiar da pe afara de cat e de plin de el si Yuzuru o sa si-i ia in cap cu siguranta. Dar nu e un lucru neparat rau, daca stiu cum sa il foloseasca. Daisuke nici acum si nici daca ar lua aurul olipmic nu o sa aiba o parere indeajuns de buna despre el, poate ca asta e unul din lucruruile care imi plac la el, modestia care scoate in evidenta maiestria. Dar, pe de alta parte, neincrederea in sine i-a adus destule neajunsuri pe gheata.

La Florent se vede ca are incredere in el si e foarte bine. Plus ca am observat in ultima vreme o atitudine mult mai prietenoasa a lui Florent fata de adversarii lui, in special Brian si Javier la adresa carora spusese in trecut unele lucruri nu tocmai potrivite. Acum a vorbit frumos si despre Brian, l-a felicitat si pe Javier si pe podium a fost simpatic si vesel ca de obicei.N-o sa uit niciodat cum s-a bucurat cand a luat aurul. Atunci mi-a placut tare mult de el. La fel si anul trecut cand a luat bronzul, a zis ca fost aur pt el si anul acesta a fost bucuros pt argint. E un tip cu o mentalitate de invingator, e ambitios dar stie in acelasi timp sa aprecieze tot ceea ce primeste.

Da, as fi si eu tare curioasa sa ii vad pe baietii astia distrandu-se off ice. Sigur fac atmosfera:)

Miruna1990
29th January 2013, 12:26
Gestul lui Florent la premiere cand s-a inclinat in fata lui Javier a fost foarte frumos, mai ales avand in vedere ca atunci cand erau colegi Morozov nu dadea 2 lei pe Javi si acum iata, e campion european. E un baiat tare bun in esenta lui, sper sa nu il strice Morozov in sensul asta

ice_girl
29th January 2013, 19:24
Eu stiu ca voua va plac baietii la bustul gol dar mie nu imi place Amodio la bustul gol si nici gala lui. Stiu ca nu sunt cool cand zic. Dar nu imi place, e prea mititel ca sa ma impresioneze bustul lui si m-am plictisit ce aceeasi si aceeasi gala pe care o regasesc ici si colo prin programele lui. Yuzuru m-a impresionat cu gala lui, imi place atitudinea lui, el e sexy pur si simplu, Florent trebuie sa se chinuie rau si sa se si dezbrace ca sa pricepem noi ca vrea sa fie sexy (ca o paranteza, datul din solduri a la Florent este orice numai sexy nu pt mine). Iar daca nu esti Joubert sau Verner chiar n-are sens sa te dezbraci, la cat imi place mie Lambiel n-as fi vrut in veci sa il vad la o gala facand pe sexosul si aruncandu-si hainele de pe el ca sa ne arate ce muschi n-are. In schimb mi-a placut Verner doar cu chiloteii lui aurii si tare rau imi pare ca ne-a lipsit de programul lui de gala.:)) Ar trebui sa il mai ia si pe Amodio cu el la sala


ile, stai linistita, nu cred ca i se pare cuiva ca florent arata bine, dar sunt convinsa ca face show intr-un club pt ca poate sa danseze f bine pe muzica. si clar il prefer pe amodio cu camasa pe el :P pe mine ma distreza baietii care stiu sa danseze, lucru ce se intampla rar. de exemplu brian mi se pare prea constient de sine pt a fi much fun, poate ma insel. de lambiel stiu sigur ca atunci cand e putin luat e foarte relaxat in club sa zic asa. tomas de asemenea cred ca e fun, pt ca se vede ca stie sa faca misto de sine cand danseaza. yuzuru mi se pare din clasa cu florent, cam plini de ei dar cand dai drumul muzicii clar stai sa ii vezi :P
Eu visez la o gala in care sa patineze Brian sa-si dea camasa jos si sa ramana la bustul gol:)) dar cu muzica si miscarile lui Florent:yes:
Brian pare el mai linistit si constient de sine cum a zis si Irina dar tot cred are si el momentele lui de revolta in care se dezlantuie si n-ar fi rau sa se dezlantuie o data si la vreo gala sau chiar intr-un club dar cum conditia sa fim si noi pe acolo:P Si pt ca vorbeati de chilotei aurii mie mi-a placut la nebunie si Sex Bomb-ul lui Plushy, ce funny si distractiv era pe atunci:)
La gala de la aceste Europene cel ma mult mi-a placut Florent si recunosc ca am asteptat tot programul sa-si dea si maioul jos:happy, nu neaparat ca sa-i admir muschii ( din pacate nu e vina lui ca e asa mai maruntel si nu f bine facut) ci pt ca mi s-a parut ca asta cere programul;). A facut spectacol ridicand publicul in picioare, a fost adevarat entertainer si in plus m-a pocnit si nostalgia amintindu-mi de Canderolo si de ale lui programe care erau sarea si piperul oricarei gale/hello

whisper
29th January 2013, 23:23
Eu stiu ca voua va plac baietii la bustul gol dar mie nu imi place Amodio la bustul gol si nici gala lui. Stiu ca nu sunt cool cand zic. Dar nu imi place, e prea mititel ca sa ma impresioneze bustul lui si m-am plictisit ce aceeasi si aceeasi gala pe care o regasesc ici si colo prin programele lui. Yuzuru m-a impresionat cu gala lui, imi place atitudinea lui, el e sexy pur si simplu, Florent trebuie sa se chinuie rau si sa se si dezbrace ca sa pricepem noi ca vrea sa fie sexy (ca o paranteza, datuldin solduri a la Florent este orice numai sexy nu pt mine). Iar daca nu esti Joubert sau Verner chiar n-are sens sa te dezbraci, la cat imi place mie Lambiel n-as fi vrut in veci sa il vad la o gala facand pe sexosul si aruncandu-si hainele de pe el ca sa ne arate ce muschi n-are. In schimb mi-a placut Verner doar cu chiloteii lui aurii si tare rau imi pare ca ne-a lipsit de programul lui de gala.:)) Ar trebui sa il mai ia si pe Amodio cu el la sala:drak:


lol! dar cui crezi ca i se paru sexy! :))
A fost amuzant si antrenant! Ceva gen Plushy cu Sex Bomb! un program care face dintr-o gala sa fie o gala! ca pana la urma pt asta sunt galele- sa se simta si publicul bine dar si patinatori sa fie mai relaxati, sa arate partea amuzanta din ei ..parerea mea! Acu nu stiu daca Amodio o fi crezut ca e sexy..treaba lui

ice_girl
30th January 2013, 14:19
Ieri m-a luat valul si am uitat sa zic ca a fost o gala frumoasa, cu programe diverse si dinamice, n-a mai fost genul acela de programe lente care ma faceau sa adorm si mi-a placut ca s-a revenit la formula clasica, in care patinatorii intra in ordine descrescatoare nu ca alte dati cand nu stiai cine a fost si cine urmeaza.
M-au incantat: Vanessa/James, Ekaterina/Ilia, Liza, Stefania/Ondrej, Katia/Dmitri ( au aratat ca stiu sa faca si show), Aliona/Robin, Valentina si Javier:)
Au facut spectacol: Brian ( mi-era dor atat de program cat si de costum deci vreau Rise si la KOI/hello), Peter Liebers ( imi place tot mai mult baiatul asta:great:),Adelina( toate ziua am fredonat melodia pe care a patinat:D), Carolina ( f frumoasa si rochita:) ), Elena/Nikita ( superba melodia, pacat doar ca ei nu mai sunt indragostiti:( ) si binenteles Florent;)
Mi-a placut si coregrafia de sf unde au prezenti toti patinatorii:ok:
Si stie cineva de ce n-au participat Viktoria H si Kovtun?

P.S. Mi-a placut f mult cum a comentat Marius Negrea, se vede ca stie patinaj:ok:!

miafangina
30th January 2013, 18:22
Si eu m-am intrebat de ce au lipsit cei doi,daca despre campionii de la perechi stiam de ce,aici n-am primit vreo explicatie.

Mi-a placut foarte mult cum cavalerul Javier i-a pupat mina printesei Carolina si la sfirsit cum au intrat impreuna pe gheata.
Mi s-au parut toti veseli si la sfirsit parca nu s-ar fi dat dusi de pe gheata.

ice_girl
30th January 2013, 20:00
Mi-a placut foarte mult cum cavalerul Javier i-a pupat mina printesei Carolina si la sfirsit cum au intrat impreuna pe gheata.

Si mie, un gentleman desavarsit Javier, dar nu ma asteptam la mai putin din partea unui spaniol:yes: Au fost doi campioni frumosi si fericiti:)

whisper
30th January 2013, 23:20
si eu ma intrebam de ce au lipsit...singura chestie la care m-am gandit e ca nu erau pregatiti cu vreun program de gala .. dar nu pare plauzibile idea mea :P

Iulya
31st January 2013, 09:44
din ce am inteles la gala au fost cei de pe pozitiile 1-4 ( restul fiind invitati de organizatori ) Asta ar putea fi o explicatie.:groggy:

ice_girl
31st January 2013, 15:14
din ce am inteles la gala au fost cei de pe pozitiile 1-4 ( restul fiind invitati de organizatori ) Asta ar putea fi o explicatie.:groggy:
Asa m-am gandit si eu mai ales ca am vazut ca Yuko/Alexander dar si britanicii de dans au fost invitati la gala cu toate ca s-au clasat pe locul 5. Eu stiam ca toti patinatorii de la locurile 1-5 participa automat la gala:confused::groggy:

Adeline
31st January 2013, 15:19
E o dilema cu locul 5, si eu imi mai amintesc gale unde nu erau prezenti toti cei care au ocupat locul 5 si mereu ma amaram daca pica cineva...cine stie poate din motive de timp acestia nu sunt toti invitati la gala :rolleyes:

Pana la urma la experianta lor de patinatori nu cred ca e greu sa gasesti o melodie care sa le placa, sa placa si publicului si apoi cateva sarituri si elemente care ii definesc, e ceva ce faci din placere pentru public..

Si mie imi era dor de un program al lui Brian, chiar daca are mai mereu aceleasi miscari si doar schimba muzica. Mi-a placut gestul lui Javi, parca ar fi recunoscut valoarea Carolinei si ii doresc sa aiba acelasi numar de titluri europene si sa o depaseasca la cele mondiale!

whisper
31st January 2013, 23:39
Mi-a placut gestul lui Javi, parca ar fi recunoscut valoarea Carolinei si ii doresc sa aiba acelasi numar de titluri europene si sa o depaseasca la cele mondiale!
uhmm..parca mi+a amintit de gestul lui Yags la olimpiada din 2002..parca si el a facut ceva asemanator.

Tracoromana
1st February 2013, 08:26
uhmm..parca mi+a amintit de gestul lui Yags la olimpiada din 2002..parca si el a facut ceva asemanator.
Cu Sarah Hugues??? :confused: ;)

whisper
1st February 2013, 22:48
dap..da ce ai impotriva ei_ lol...adevarul e ca nu mi-a placut! o preferam pe Irina sau pe Michelle Kwan :)

ice_girl
2nd February 2013, 13:48
dap..da ce ai impotriva ei_ lol...adevarul e ca nu mi-a placut! o preferam pe Irina sau pe Michelle Kwan :)
Nici mie nu mi-a placut:evil: si fel le preferam pe Michelle si Irina, ce m-am suparat atunci ca n-a castigat nici una aurul:(, de fapt la SLC proba feminina a fost singura in care n-a castigat cine vroiam eu:nope: