PDA

View Full Version : Solutii Financiare pentru Stiinta



bogho
18th March 2005, 12:23
Declinul din ultimi 10-11 ani ai echipei se datoreaza, in mare parte, problemelor financiare cu care se confrunta nu numai clubul de fotbal cat si toata regiunea Olteniei! :headbang:
Cum ati vedea rezolvarea acestor probleme? Cine ar putea fi sponsor, investitor?
Trebuie ca echipa sa incerca sa se autofinanteze(prin drepturi de publicitate, drepturi de televizare, sponsori , incasari bilete, abonamente si chiar cotizatii din partea suporterilor?

Am tot auzit in ultimele zile de venirea lui Mititelu, iarasi (oare pt. cate zile), ca sponsor la Universitatea Craiova? Ar fi o solutie mai buna Mititelu decat Dinel? (nu imi vine sa cred intre cine facem comparatie :headbang: )

EDMOND_
18th March 2005, 12:56
Bogdane, unde ai auzit mah de Mititelu..este prima oara cand aud..si nici unul din ziarele locale nu a mentionat eventuala lui venire... nici macar ziarul lui..

corinutza_88
18th March 2005, 13:01
asa ar vrea el poate!!!;)
numai cred nimik ce se spune de mititelu,eu zic sa lasam deoacamdata pe staicu sa-si termine treaba pe care a inceput si apoi mai vedem!

Leo_
18th March 2005, 13:05
A aparut acum cateva zile in ziarul Editie Speciala un editorial al lui Spanu, intitulat "Mititelu e nebun!" in care se spunea ca patronul ziarului ar intentiona din nou sa cumpere clubul, in acest scop el demarand o serie de afaceri care sa-i aduca suficient capital pentru realizarea obiectivului...

litza
18th March 2005, 20:48
Mititelu e nebun!Nu trebuie luat in seama!

cipi13
19th March 2005, 02:10
Bogho....sa nu te superi....dar nu cred ca asa numita componenta financiara a dus la ocuparea ultimului loc....
Poate nu sunt eu foarte informat....dar din cite am citit contractele sunt paltite la zi si nu sunt probleme financiare majore....
Personal cred ca jucatorii si antrenorii poarta principala vina pentru ultimul loc.....
Cit despre Mititelu.....sa nu il bagam in seama...

litza
19th March 2005, 11:12
Pai degeaba sunt contractele platite la zi daca sunt contracte mici pt jucatori pe masura.Daca am fia avut o situatie financiara buna,altfel ar arata situatia.Ar veni jucatori valorosi pe care i-am putea plati bine.Asa ne multumim cu putinu pe care ni-l da Dinel

EDMOND_
19th March 2005, 12:15
Chestia este ca nu prea sunt mici..sunt mai degraba la nivelul primei treimi a clasamentului..pai ia vezi contractele Iasului sau celor din Alba.....

litza
19th March 2005, 13:36
Asta asa e.In comparatie cu ce joaca ei.........