PDA

View Full Version : EC -Zagreb 2013 - proba masculina



whisper
21st January 2013, 17:19
thread special pentru a comenta aceasta proba :)

Miruna1990
24th January 2013, 12:47
Trebuie sa inceapa, sper sa gasim unde sa urmarim pana la 14:30 cand va transmite TVR2.

(citesc despre Fernandez ca merge ingrozitor la antrenamente...:sad:)
Nici Plushy nu merge grozav, daca va vine sa credeti a si cazut. Sper ca Zoli sa mearga bine azi o sa ii tin pumnii stransi. Nu indraznesc sa sper ca Verner va merge bine(aici a castigat titlul european...) insa daca l-as vedea pe podium cred ca as topai de fericire. La fel si cu Brian.
Poate Amodio mai face o surpriza, pana acum nimeni nu prea il baga in seama si e foarte bine sa nu fii favorit mai ales cand ai probleme cu nervii(Javier).

EDIT: merge cel de ieri: http://www.ltv7.lv/files/player-licensed.swf?file=ltv7_2_lv&streamer=rtmp://stream.ls.lv/ltv7_2_lv&type=rtmp&autostart=true Vizionare placuta

SimonaB
24th January 2013, 12:56
Doamne ce emotii am!!!!:groggy: Daca nu gasim link sa il vad si eu pe PLushy, tineti-ma voi la curent, va rooooggggg!:headbang:
Hai Plushy!!!!/hello

Merge link-ul, sper sa nu moara spre final, ca ieri!!!!

Miruna1990
24th January 2013, 13:04
Doamne ce emotii am!!!!:groggy: Daca nu gasim link sa il vad si eu pe PLushy, tineti-ma voi la curent, va rooooggggg!:headbang:
Hai Plushy!!!!/hello

Am postat link putin mai sus :D
Mai e pana la Plushy, e in a treia grupa. Si eu am emotii pt el, dar si anul trecut era rau si nici nu a incercat 4T la scurt, de abia ii ieseau sariturile in antrenamente si tot a batut detasat. Emotii mai mari am pt Javier
De la 2 jumate da TVR2, deci daca moare link-ul avem si varianta TVR2 HD online care merge super

ice_girl
24th January 2013, 14:30
Hai Zoli:cheer:! Allez Brian/hello! Go Tomas:ok:! Davai Plushy :evil::D!
Nu cred ca mai e nevoie sa spun ca am niste emotii:))

Miruna, Alex, e primul an fara sesiune si deja parca ii simt lipsa:happy:P Multa bafta la amandoi:kiss:!

Miruna1990
24th January 2013, 14:36
A inceput sa transmita TVR2. E grupa lui Plushy m-au apcat tare tare emotiile.
Haide Plushy!!:cheer:
Multumesc Oana!

SimonaB
24th January 2013, 14:44
Mi-a cazut link-ul!!! Helllpp! Va rog, fetelor, sa imi spuneti ce face Plushy!!!!

mikeyy
24th January 2013, 14:45
Multa bafta lui Zoly! In primii 20 cu el :)

Miruna1990
24th January 2013, 14:56
Simona incearca aici: http://www.tvrplus.ro/live-tvr-2 dupa reclama de 20 de sec ar trebui sa mearga

Mai e Kim Lucine si apoi Plushy

ice_girl
24th January 2013, 14:58
Simona incearca aici: http://www.tvrplus.ro/live-tvr-2 dupa reclama de 20 de sec ar trebui sa mearga

Mai e Kim Lucine si apoi Plushy
La mine merge f bine:) Multumesc Miruna!

SimonaB
24th January 2013, 15:00
Simona incearca aici: http://www.tvrplus.ro/live-tvr-2 dupa reclama de 20 de sec ar trebui sa mearga

Mai e Kim Lucine si apoi Plushy

Merci mult Miruna, mie din pacate nu imi merge niciun link, asta este! :(

ice_girl
24th January 2013, 15:03
Merci mult Miruna, mie din pacate nu imi merge niciun link, asta este! :(
Simona, incearca si pe dolce, stiu ca anul trecut m-am uitat la gimnastica si a mers f bine:)

Miruna1990
24th January 2013, 15:07
NU! 3Lz ciudatica aterizare, 3A RATAT nu imi vine sa cred imi sta inima in loc. 3Loop-3T, a salvat aici dar nu imi vine sa cred ca rateaza axelul.

ice_girl
24th January 2013, 15:07
Nu-mi vine sa cred ca Plushy a cazut la 3A:(:shocked:, de mult nu l-am mai vazut cazand
Superba secventa de pasi:) Nu-mi vine sa cred ce emotii am avut in timpul programului!
Frumos si programul lui Lucine!
F putin a primit Plushy :(

irinaidu
24th January 2013, 15:08
zoli a patinat ? de fapt eu am inceput sa vad doar de la kim lucine incolo, a patinat cineva interesant pana la el ?

plushy nu s-a descurcat chiar bine la sarituri. bineinteles ca o sa ia punctaj mare la componente, skating skillz and stuff chiar daca eu nu pricep niciodata de ce. sp-ul lui, mie una, mi s-a parut cam slab.

Miruna1990
24th January 2013, 15:09
Eu nu am mai vazut nimic din program dupa cazatura, decat ca a scos de nicaieri o combinatie 3-3 la sfarsit. Sunt in soc. Ori se retrage ori ii mananca pe toti de vii la Lp

SimonaB
24th January 2013, 15:10
Saracul Plushy, sta prost cu sanatatea inseamna! :(
Perfect, bine ca a inceput sa imi mearga link-ul!

Miruna1990
24th January 2013, 15:13
Oricum nu arata foarte bine Plushy, pare palid. In ciuda ratarilor s-a chinuit mult sa scoata tot ce poate din program care oricum nu e cel mai inspirat. 74 de puncte e rezonabil pentru ce a facut azi, parerea mea. Se putea si mai rau. Are atata pasiune si spirit de ar putea sa dea si altora si i-ar ramane suficient....sanatatea ii lipseste

SimonaB
24th January 2013, 15:14
Oricum nu arata foarte bine Plushy, pare palid. In ciuda ratarilor s-a chinuit mult sa scoata tot ce poate din program care oricum nu e cel mai inspirat. 74 de puncte e rezonabil pentru ce a facut azi, parerea mea. Se putea si mai rau

O fi de la injectiile impotriva durerii de spate, sau durerea in sine, daca e o pb de concentrare banuiesc ca va merge mai departe, daca e de sanatate, probabil se va retrage. :(

Programul aici; http://www.youtube.com/watch?v=E0vET1bbROw&sns=em

irinaidu
24th January 2013, 15:16
victor pfeifer m-a impresionat in mod placut. chiar a fost o placere sa ma uit la el. ma bucur cand vad ca cineva e capabil sa patineze pe muzica.

Silviutza_23
24th January 2013, 15:18
:( Plushy...Nu arata prea bine....eu cred ca nu il mai vedem si la LP. Poate isi revine totusi si ne surprinde placut.
Hai Zoli!!!

mikeyy
24th January 2013, 15:20
Sunt curios cat de stricti vor fi arbitrii de acum inainte.

Miruna1990
24th January 2013, 15:21
Si eu astept sa se retraga pt ca si la antrenamente a mers slab pt standardul lui. Nu vad ce are de castigat prezentandu-se asa. Dar cred ca va ramane in concurs daca nici ceilalti nu merg grozav si nu va avea prea mult de recuperat. Depinde. Lasand la o parte europenele eu nu stiu cum vrea el sa concureze cu Yuzuru Hanyu de exemplu...
Javier azi nu si-a facut integralul la antrenamente pt ca a tras 2 cazaturi zdravene la 4T. Sa vedem el ce va face. Deja am cosmaruri cu Amodio pe locul 1 cu programele lui sinistre de-a dreptul

Tracoromana
24th January 2013, 15:23
victor pfeifer m-a impresionat in mod placut. chiar a fost o placere sa ma uit la el. ma bucur cand vad ca cineva e capabil sa patineze pe muzica.
Si mie. Mi-a placut si la Nisa. :rolleyes:
Speram ca si Ghe. Chiper este prezent la mantinela alaturi de Zoli; mi-e dor sa-l vad.


Deja am cosmaruri cu Amodio pe locul 1 cu programele lui sinistre de-a dreptul
Bate in lemn!!!
.

SimonaB
24th January 2013, 15:25
Problema este ca evolutiile depind mult de starea de sanatate de moment si de aceea nu se pripeste sa ia decizii de a sta sau de a se retrage. :(

Miruna1990
24th January 2013, 15:25
Haide ZOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! iar incep emotiile

SimonaB
24th January 2013, 15:26
Aoleu, iar am emotii! Hai Zoli!!!!!

Miruna1990
24th January 2013, 15:28
3A superb, 3F-3T nu va primi rotatie la 3T a fost inclinat rau la flip. 3Lz bun! Sper ca nu are probleme cu muchiile la flip/lutz. Tocmai ma pregateam sa zic ce bine arata si rateaza o pirueta offf

irinaidu
24th January 2013, 15:32
sa-l vad pe zoli cu ghe. chiper mi-a facut asa o bucurie !!!

SimonaB
24th January 2013, 15:34
Bv Zoli!!!!:yes:
OMG!!! Am avut o viziune cu Amodio Campion European, tre sa imi trag niste palme!!!:headbang:

Miruna1990
24th January 2013, 15:36
Bravo bravo Jaivier, trebuia sa adauge 3T in loc de 2T la combinatia cu 3Lz. Cica "nu a riscat" zic comentatorii dar a sarit un 4S superb asa ca eu zic ca a riscat. Daca facea si 3-3 nu il mai atingea nimeni. Asa depinde. Azi sigur nu il bate nimeni dar eu voiam sa mearga departe, sa aiba o diferenta cu care sa se simta confortabil

88 de puncte bravo arbitrilor. E corecta diferenta

Silviutza_23
24th January 2013, 15:38
Wow...88.80 pt fernandez...intr-adevar a avut un program frumos.

Tracoromana
24th January 2013, 15:38
yes!!!!!

SimonaB
24th January 2013, 15:39
Aha, se arbitreaza corect! Bravo!

Miruna1990
24th January 2013, 15:41
Si Tomas in fund la 4T. Chiar ma gandeam, sa vezi ca se intoarce lumea cu fundul in sus si merge Verner curat in timp ce Plushy rateaza. Dar m-am dus departe cu gandul. Si acum combinatie doar 2-2. Nu mai am dezamagire in mine sa imi para rau si pt el:(:(:(:(
Hai sa mai vina cineva sa patineze bine sa il tina pe Amodio departe de podium

SimonaB
24th January 2013, 15:45
Mishin spune ca Plushy nu e intr-o forma prea buna, lipsa de antrenament se pare.

Miruna1990
24th January 2013, 15:48
Mishin spune ca Plushy nu e intr-o forma prea buna, lipsa de antrenament se pare.

Atunci nu trebuia sa vina, ca nu stiu ce are de castigat daca il bate Javier de ii sar fulgii. L-a batut si PCS, inclusiv la SS iar asta e catastrofal pt reputatia lui. Trebuia sa stea acasa! (asta e fanul suparat din mine care nu poate accepta gandul ca Plushy nu e nr,1 chiar daca vreau sa castige Javier :D)

irinaidu
24th January 2013, 15:49
pai lui plush cred ca ii trebuie ceva punctaj anume pt a putea participa la sochi , nu?

Miruna1990
24th January 2013, 15:51
pai lui plush cred ca ii trebuie ceva punctaj anume pt a putea participa la sochi , nu?

Da, dar putea sa il obtina si la alte competitii mai putin importante sezonul urmator(cum a facut Nicol Govsiani ca sa participe la europene). A obtinut totusi 35 pentru mondiale dar m-as mira sa se prezinte daca nu castiga titlul european.

SimonaB
24th January 2013, 15:52
Atunci nu trebuia sa vina, ca nu stiu ce are de castigat daca il bate Javier de ii sar fulgii. L-a batut si PCS, inclusiv la SS iar asta e catastrofal pt reputatia lui. Trebuia sa stea acasa! (asta e fanul suparat din mine care nu poate accepta gandul ca Plushy nu e nr,1 chiar daca vreau sa castige Javier :D)

Nu inteleg ce a fost in capul lui, sincer. Mai bine statea acasa si daca atingea o forma rezonabila se putea prezenta la Mondiale unde era oricum mai mare nevoie de el. Nu stiu, sa se retraga si sa se duca acasa sa se odihneasca, sa isi mai vindece spatele si sa o ia de la capat. :confused:

Silviutza_23
24th January 2013, 16:00
Sunt de acord cu voi,Plushy trebuia sa stea acasa sa isi rezolve problemele de sanatate si sa isi intre mai bine in forma. Eu sincer nici nu ma asteptam sa il vad la Europene(cu toate ca inca sper sa il vad campion european anul asta,haha)

SimonaB
24th January 2013, 16:01
Plushy e suparat pe el si da vina pe lipsa de concentrare si graba! Zice ca va merge pana la capat!

irinaidu
24th January 2013, 16:02
poate plushy a simtit nevoia unei competitii. sunt convinsa doi oameni cu experienta lui plushy si mishin stiu bine ce fac si de ce iau anumite decizii.

irinaidu
24th January 2013, 16:03
suedezul asta spre deosebire de alti suedezii dinaintea lui nu ma da pe spate cu prezenta pe gheta, dar nota e interesanta.

Miruna1990
24th January 2013, 16:04
Plushy e suparat pe el si da vina pe lipsa de concentrare si graba! Zice ca va merge pana la capat!

Atunci sper ca e obisnuit si cu ideea de a nu lua locul 1...are mult de recuperat. Tocmai ce era sa il bata Majorov. Daca merg bine urmatorii e posibil sa rateze ultima grupa.

mikeyy
24th January 2013, 16:05
Felicitari lui Zoli. Cred ca va intra in grupa a doua, ceea ce e bine! Bravo si lui Fernandez, desi putea sa faca mai bine (dar in acelasi timp si mai rau :D).

Sper ca Brezina si Kovtun sa faca o figura frumoasa!

SimonaB
24th January 2013, 16:06
Atunci sper ca e obisnuit si cu ideea de a nu lua locul 1...are mult de recuperat. Tocmai ce era sa il bata Majorov. Daca merg bine urmatorii e posibil sa rateze ultima grupa.

Riscurile meseriei..asta este!:D

Cata_RB
24th January 2013, 16:24
Era de asteptat sa vina si momentul asta, intr-un fel ma mir ca nu s-a intamplat mai repede (la revenirile anterioare). Plushenko e preferatul meu inca de mica si il admir pentru ca a tras de mai multe ori sa revina, mai ales ca nu prea vad ce motiv obiectiv ar avea. Probabil ii place sa concureze si asta e motivul. Nu sunt multi sportivi care sa transmita acea privire complet concentrata, ready to kill, pe mine ma impresioneaza foarte mult cand vad acel gen de determinare.
Dar nu face bine nimanui daca nu e cat de cat sanatos si in forma. Nu doar ca-si accentueaza problemele de sanatate si uzura, dar ii afecteaza si imaginea. Mai e putin pana la Sochi, sper sa planifice mai pe asezate acel moment!

Deci ziceti ca a fost bine pentru Zoli? Super, ma bucur!! :)

Miruna1990
24th January 2013, 16:26
Sa vedem ce face Brian, cred ca Oana e in fibrilatii:D

Tracoromana
24th January 2013, 16:26
Felicitari lui Zoli. Cred ca va intra in grupa a doua, ceea ce e bine! Bravo si lui Fernandez, desi putea sa faca mai bine (dar in acelasi timp si mai rau :D).

Sper ca Brezina si Kovtun sa faca o figura frumoasa!
Moderat de frumoasa! Fara excese.:D

Silviutza_23
24th January 2013, 16:27
Oana,esti pe faza?:D

Miruna1990
24th January 2013, 16:27
Moderat de frumoasa! Fara excese.:D

:happy:happy:happy:happy:happy
Cred ca suntem multi care il vrem pe Javier campion:yes:

Bravo Briaaaan in sfarsit il vedem fericit la sfarsit .Va merge pe 2 zic eu. Sa vedem cat se apropie de Javi

Silviutza_23
24th January 2013, 16:32
Finally,a happy Brian!! :D Foarte reusit programul,mi-a placut. Me likey:)

Iulya
24th January 2013, 16:33
Bv Brian :) Aleezzzzz!


acu Allez Flo !!!! :) Ce-ar fi sa fie doi francezi pe podium.... ce frumos ar fi :)

SimonaB
24th January 2013, 16:34
Bravo Brian!!!! Minunat!!

Miruna1990
24th January 2013, 16:37
Brezina greseste unde e mai usor: la combinatia cu 3F. Aterizeaza 4S ai 3A fara probleme. Parca si ultima pirueta a scartait. Nu il vad peste Brian dar sigur peste Plushy

irinaidu
24th January 2013, 16:38
yeyyyyyyy pt brian !!!

:( pt tomas, dar dupa cum mai zicea cineva pe aici, nici nu mai am resurse sa fiu trista pt tomas.

brezina ma plictiseste ca intotdeauna. inteleg in mod obiectiv ca omul patineaza ok, dar pt mine e ca apa de la robinet.

Miruna1990
24th January 2013, 16:40
Hai cupilu arata ca nu te-au trimis degeaba desi si acum imi pare rau de Menshov

mikeyy
24th January 2013, 16:40
Miruna, mersi pentru detaliile tehnice pe care la postezi. Eu nu am cum sa vad imagini si nici sa urmaresc twitter-ul....asa ca imi sunt ft utile detaliile pe care le dai.

Miruna1990
24th January 2013, 16:43
Kovtun scartaie si el: 4T-3T absolut super insa doar 2A si mana jos la 3Lz. Il vad undeva in jurul lui Plushy. Pana acum le-am ghicit bine pozitiile, sa vedem ce iese acum. La artistic mai are Kovtun. Nu a aratat nimic din ce n putea arata si Menshov

EDIT: sunt foarte tare. Are 74 putin de tot sub Plushy

Miruna1990
24th January 2013, 16:49
Voronov merge curat, 4T-3T nu la fel de bun ca Maxim Kovtun. 3A bun, la sfarsit de tot 3Loop. Il vad aproape de Brian, sigur peste Brezina.

Nup, sub Brezina, dar nu e corect

Miruna1990
24th January 2013, 16:56
Vorba lui Negrea la prima schimbare muzicala din programul lui Amodio "iarasi...o idee muzicala de'a lui Morozov" :)) bine a zis-o. Pe mine sincer m-a bufnit rasul la secventa de pasi. In rest ce sa zic 4S mai frumos chiar ca al lui Fernandez, 3A superb si pe final 3Lz-3T. Daca nu il bate pe Javier sigur e aproape aproape de el. Asta ca imi dea mie cosmaruri la noapte.

Silviutza_23
24th January 2013, 16:58
Super programul lui Amodio,mie mi-a placut muuult! Si culmea,nu imi place Amodio de obicei. Sarituri f bine executate si o coregrafie fff interesanta,ca sa nu mai zic de muzica.

Miruna1990
24th January 2013, 17:00
Si e primul. Ce sa mai zic. Cu 8 la coregrafie. Mie ala nu mi se pare program, macar Javi a castigat pe merit la PCS

Nu stiu ce le face Morozov. Si Voronov si Amodio au mers azi ca un ceas elvetian

irinaidu
24th January 2013, 17:08
voronov nu m-a impresionat, amodio insa da !!! podiumul de azi e pe gustul meu !!! hai brian, javi si florent !! si yeyyyy pt zoli care s-a calificat si il vedem si maine !!!

SimonaB
24th January 2013, 17:14
Dap, dap, sunt multumita!:yes:

Miruna1990
24th January 2013, 17:14
Problema mea cu Amodio este ca patineaza practic acelasi program de cand e cu Morozov, ca e lung sau scurt, e fix aceeasi abordare sexy, multe pauze, multe poze, 10000 de schimbari muzicale. La inceput era amuzant si inedit, acum e aceeasi Marie cu fix aceeasi palarie. Amodio insa e un patinator extreeeem de talentat si patinajul lui mie imi aduce cu cel al japonezilor, are vitza, muchii adanci, parca patineaza pe unt nu pe gheata. Si vorba Ilenei, un succes aici inseamna 0 sperante sa isi schimbe vreodata antrenorul. Baiatul asta e un diamant neslefuit, sunt curioasa ce ar face alti antrenori din el. Uitati-va numai ce a facut Orser din Javier. Javier nu depasea rezultate de genul top 10 in veci cu Morozov si acum se bate pt titlu european. Amodio, ca talent pur, e peste Javier. Ar putea iesi campion mondial dar cum sa il invinga pe Chan sau pe japonezi cu programele lui care par caricaturi? Azi la scurt nu a fost asa rau, pentru ca a fost programul scurt. Uitati-va in schimb la programul lui lung, chiar patinat curat, ca cel de la TEB de anul asta...daca voi intelegeti ceva din el sa imi explicati si mie. Asa nici programul lui Plushy nu e bun, dar intelegem ideea, e un fel de lebadoi :happy macar incearca sa para chiar daca nu ii iese(ma refer la cel lung). Dar in cazul lui Amodio?

whisper
24th January 2013, 17:17
mai mai..nu credeam ca o sa il vad pe Plushy asa jos in clasament! nu stiu ce a patinat, dar sigur a cazut! altfel ar fi terminat pe podium :P
Nu i-am vazut pe Fernandez si Brian dar se pare ca au avut o evolutie buna! Ma bucur pt Brian..la Fernandez ma asteptam!
Mi-a placut mult Kovtun si nush de ce l-au plasat pe Voronov atat de jos! In fine Amodio merita sa fie :no1

PS: FElicitari Zoli! :cheer:

ice_girl
24th January 2013, 17:36
Veste de ultima ora: Plushenko s-a retras. Nu sunt de acord cu decizia lui dar intr-un fel ma asteptam. Evolutia lui de azi mi-a lasat un gust amar, se vede ca trage de el si se chinuie la sarituri asa ca poate e mai bine asa decat sa-l bata la o diferenta destul de mare Amodio si Fernandez

Geografu
24th January 2013, 17:40
Da, cred ca pentru mine si alti fani Plushy a fost un End of an Era azi. Ma asteptam sa nu fie perfect, dar parca sa te dai de-a dura la un 3A, pe care acum un an doar il faceai si la 3 noaptea, e prea mult. Cand esti batran si bolnav, stii ce ai de facut. Sincer nu cred ca poate rezista fizic pana la Soci. Ii merg piruetele, artisticul, dar la sarituri e clar ca nu mai merge, spatele si genunchiul tipa stop.

In fine, Javi mi-a placut cel mai mult, pentru mine e peste Amodio, care a fost peste asteptari, ca si Joubert, care iata ca nu a clacat azi presiunii. Ma bucura sa vad Max Kovtun promite, ca Voronov poate sa duca un top5 in fine. Sa vedem la libere :)

Later Edit: Mi-a parvenit si mie stirea cu retragerea. Il cunosc si puteam paria ca se va retrage, Poate e mai bine asa..

SimonaB
24th January 2013, 17:45
Nu e sfarsitul lumii! E bine ca s-a retras fiindca starea lui de sanatate e clar proasta. Un LP insemna si mai multa presiune si mai multa uzura. Eu nu sunt dezamagita, ma mira decizia de a veni!
Nevasta lui scria pe Twitter inainte de competitie ca va avea nevoie de injectii pt durere, de parca ar fi fost ceva de lauda! Cred ca au luat-o razna amandoi, poate Mishin sa ii puna piciorul in prag! De fapt, cred ca i l-as si pus de s-a retras!

Geografu
24th January 2013, 17:47
Fara discutie Simona. Amandoi stiu bine ce au de facut. Se va proteja cu siguranta pana la Soci, dar intrebarea e daca va rezista fizic pana atunci..

mikeyy
24th January 2013, 17:48
Nu trebuia sa se prezinte azi pe gheata. Nu cred ca nu stia dinainte ca nu-si poate face programele cum trebuie.....la experienta lui. Seamana cu episodul Moscova 2005.

Cata_RB
24th January 2013, 17:49
Da, cred ca pentru mine si alti fani Plushy a fost un End of an Era azi. Ma asteptam sa nu fie perfect, dar parca sa te dai de-a dura la un 3A, pe care acum un an doar il faceai si la 3 noaptea, e prea mult. Cand esti batran si bolnav, stii ce ai de facut. Sincer nu cred ca poate rezista fizic pana la Soci. Ii merg piruetele, artisticul, dar la sarituri e clar ca nu mai merge, spatele si genunchiul tipa stop.


Nu-s la curent cu starea lui de sanatate din ultima vreme, dar mai bine decat anii trecuti nu poate sa fie :( Cred ca singura sansa sa nu-i tipe corpul "stop" e sa faca o pregatire migaloasa, nu sa traga de el sa fie gata de concurs peste noapte.

Pe mine, cel putin, nu ma intereaza cine l-ar invinge. Mereu cand vad un sportiv accidentat sau extrem de obosit, pana acolo incat sa se observe cu ochiul liber cat se chinuie, tot ce imi doresc e sa se termine mai repede, indiferent de rezultat. Pentru ca e clar ca nu se bucura sa fie acolo nici sportivul, nici publicul, nici nimeni....ramane doar riscul medical.

Tracoromana
24th January 2013, 18:00
Rezultate baieti:
http://www.isuresults.com/results/ec2013/SEG001.HTM
.

SimonaB
24th January 2013, 18:00
Fara discutie Simona. Amandoi stiu bine ce au de facut. Se va proteja cu siguranta pana la Soci, dar intrebarea e daca va rezista fizic pana atunci..


Nu trebuia sa se prezinte azi pe gheata. Nu cred ca nu stia dinainte ca nu-si poate face programele cum trebuie.....la experienta lui. Seamana cu episodul Moscova 2005.

Da, acest episod seamana cu Moscova 2005, dar atunci a fost fortat de Federatie. Acum nu stiu...e frustrarea de a sti ca poti si ca ai toate atuurile dar corpul refuza sa te mai asculte :( Nu stiu ce se va intampla cu sanatatea lui. Prea multe operatii, prea multe accidentari.:(

ice_girl
24th January 2013, 18:07
Sa vedem ce face Brian, cred ca Oana e in fibrilatii:D
Daa, si inca cum:)), tata a iesit din camera, a zis ca el nu rezista sa se uite stiind ce reactii si manifestari am:happy Oricum sunt f bucuroasa pt Brian/hello, dar tb sa mearga la fel de bine si sambata:yes:
Dintre Amodio si Fernandez mi-a placut mai mult Florent, ca interpretare si interactiune cu publicul a fost mai sus decat Javier, cu toate ca alcatuirea, pozele sexy si miscarile lascive pe care le face Florent nu imi plac deloc:, de doua sezoane Morozov ii alcatuieste exact acelasi tip de program, o ciorba reincalzita in care e schimbata doar muzica si ordinea elementelor:rosu: Si e pacat pt Florent poate mult mai mult decat atat:(
In rest mi-a placut mult Voronov, eu il vedeam peste Brezina, care ca de obicei nu m-a impresionat cu nimic. Nici Kovtun nu mi-a placut, mai bine il trimiteau pe Menshov
De Tomas nu mai zic nimic, comentariul lui de dupa terminarea programului spune tot:" I feel like an idiot":nope:
Si nu in ultimul rand bv Zoli:cheer:, pumnii stransi pt sambata, m-am bucurat enorm sa-l revad si pe Gheorghe Chiper:)
Edit: Am uitat sa zic ca mi-a placut mult si Chaffik, azi si el a fost on fire!

mikeyy
24th January 2013, 20:06
In cazul in care Zoli si-ar face bine programul lung cred ca ar avea sanse reale sa termine pe un loc 12. Godorozha, Ignatenko si Romanenkov nu sunt adversari de neinvins pentru Zoli. Sa-i tinem pumnii!

Cata_RB
24th January 2013, 21:32
Am vazut si eu acum pe TVR2 programul lui Zoli. Ghita Chiper parca e neschimbat, m-am bucurat sa-l revad :)
Lamuriti-ma, va rog. Anul trecut citeam de niste probleme mari, cu antrenor, cu federatia, cu banii....cariera lui Zoli era pusa in pericol. Ce s-a mai intamplat, cum a ajuns sa se antreneze cu Chiper?

Si am zarit un tricolor in timpul evolutiei :) E cineva de pe forum acolo, sunt sanse sa ii apartina?

miafangina
24th January 2013, 21:47
Am vazut si eu acum pe TVR2 programul lui Zoli. Ghita Chiper parca e neschimbat, m-am bucurat sa-l revad :)
Lamuriti-ma, va rog. Anul trecut citeam de niste probleme mari, cu antrenor, cu federatia, cu banii....cariera lui Zoli era pusa in pericol. Ce s-a mai intamplat, cum a ajuns sa se antreneze cu Chiper?

Si am zarit un tricolor in timpul evolutiei :) E cineva de pe forum acolo, sunt sanse sa ii apartina?

Da,e Florentina(amidala)

irinaidu
24th January 2013, 22:07
Lamuriti-ma, va rog. Anul trecut citeam de niste probleme mari, cu antrenor, cu federatia, cu banii....cariera lui Zoli era pusa in pericol. Ce s-a mai intamplat, cum a ajuns sa se antreneze cu Chiper?


uite aici, povesteste zoli sumar ce si cum s-a intamplat. anul trecut chiar nu a avut antrenor.

Cata_RB
24th January 2013, 22:25
Cred ca ai uitat sa pui linkul, nu gasesc nimic click-able.

Iulya
24th January 2013, 22:28
aici e linkul: http://www.absoluteskating.com/index.php?cat=interviews&id=2012zoltankelemen

Cata_RB
24th January 2013, 22:33
Multumesc amandurora :floricica:

lady_k
24th January 2013, 23:41
Eu nu sunt si nu am fost ever fan Plushenko, dar mi-a parut rau sa-l vad ratand in halul asta. Am vazut concursul printre picaturi si la Plushenko m-am asezat comod pentru ca era ceva "de vazut" si cand colo, mare dezamagire. Pacat. :(

Mi-a placut Javier mai mult decat Florent, dar al doilea n-a fost niciodata printre preferatii mei. Face mereu the same frickin' thing (imi pare rau ca nu pot sa fiu la fel de plastica precum Miruna si Oana cu ale lor "aceeasi Marie cu fix aceeasi palarie" si respectiv "ciorba reincalzita" :happy ), dar ideea mea e tot pe-acolo.

Pe Brian nu l-am vazut dar ma bucur pentru el. :)

IleK
25th January 2013, 00:09
Am reusit si eu sa il vad pe Fernandez. Cand am ajuns acasa val-vartej de la cresa de unde l-am luat pe Calin cu o ora mai devreme decat de obicei la Tv erau reluari din programul dezastruos al lui Verner pe care nu l-am vazut si nici nu vreau.
Amodio este fix unde ma temeam eu ca o sa fie. Nici nu stiu ce sa fac, sa ma bcur sa nu. Un ochi plange si altul rade. Am vazut cel mai frumos cvadruplu salcow din cariera lui si din tot ce am vazut eu pana acum. Foarte frumos triplu axel, piruete foarte bune si program cah! Secventa aia de pasi si dans sau ce o vrea sa fie, cu multe poze si miscari sexy, e asa un ghiveci, un amestec de chestii fara legatura intre ele. Adica ce vrea sa fie? Cand a fost MJ, a fost MJ, acum ce este? Este Forent Amodio morozovian, asta e rolul lui orice program ar avea. E tot aia. Si cand ma gandesc ca baiatul asta ar putea patina o mie de stiluri, ar putea juca orice rol pt ca e actor innascut si ca nu e niciun aspect la care sa fie in minus. Da, ca talent este peste Javier cu mult. Diferenta dintre ei este ca Amodio e un talent si tehnic si artistic care a picat la antrenorul nepotrivit, in timp ce Javier e un patinator cu mare potential, nu cu foarte multe valente dar care a intrat pe mainile cui trebuie, ca dovada ca are parte de doua programe si coregrafii de clasa care nici nu pot fi comparate cu ideile muzicale ale lui Morozov.
Fernandez are 2 mari slabiciuni piruetele si combinatiile 3-3. nu-i plac si evita sa le antreneze. prima pirueta din programul lung este jalnica, pozitia de final este o alegere foarte proasta. inestetica si fara valoare. Eu cred ca Fernandez este si un pic lenes pentru ca are viteza buna de rotatie, ar putea avea piruete level 4 cu putin mai multa vointa. Jos palaria in fata lui Joubert si Plushenko, au prezentat piruete foarte bune fata de sezonul trecut cand amandoi pierdeau puncte bune la capitolul asta. Deci, daca vrei poti.
Joubert m-a recastigat. Nu ma asteptam la o asemenea evolutie din partea lui, a patinat cu placere, cu dezinvoltura, deschis spre public si mai putin concentrat pe medalii. Asta ar fi trebit el sa faca in ultimii ani. Ii doresc o medalie la aceste europene, daca la programul lung reuseste sa faca aceeasi figura, nu neaparat curat la tehnic, cat sa isi vanda programul cum a facut-o azi, sa ridice publicul in picioare.
Cat despre Plushy, parca sunt Stan sucitul, nu am vrut sa castige dar dupa ce am reusit sa ii vad programul, sa ma lamuresc ce e cu punctajul mic, pot sa zic ca mie mi-a placut mult mai mult acest program scurt chiar daca muzica nu e prea inspirata, decat cel de anul trecut cu care a castigat europenele si pe care l-am gasit foarte plictisitor. Imi pare rau ca s-a retras dar eu cred ca nu a fost intr-o nota proasta, a comunicat excelent cu publicul si a lasat o impresie frumoasa. Iar ratarea de la triplu axel parca l-a facut si pe el mai uman pe de o parte, nu este ifailibil, iar pe de alta parte e un semn de care trebuie sa tina cont. Corpul l-a ajutat si i-a oferit atatea medalii, inclusiv cea de anul trecut la 29 de ani, ar trebui sa il menajeze, eu n-am inteles de la bun inceput de ce a considerat el ca merita sa se opereze si apoi sa se arunce intr-un concurs nu atat de mare si de important pe care l-a castigat de atatea si atatea ori. daca era vorba de mondiale, poate mai intelegeam (poate castigarea de locuri pt olimpiada). adica sunt patinatori care pt probleme mai mici decat ale lui au ales sa sara peste europene iar el s-a incapatant sa vina.

Mi-ar placea un podium cu Fernandez, Brian, Florent dar asta ar insemna iar locul 4 pt Brezina. Cred ca deja e stresat pt ca chiar in aceasta pozitie se afla acum, dupa programul scurt. Parca e un blestem pentru el.

L-am vazut in reluare si pe Zoltan, m-am bucurat sa il vad si pe Chiper. N-a fost rau Zoli, pacat de greseli, insa incepand de anul trecut la el se vede o evolutie la partea artistica si ma bucur.

irinaidu
25th January 2013, 00:31
Cred ca ai uitat sa pui linkul, nu gasesc nimic click-able.

ups. un moment de maxima inteligenta din partea mea :P . mersi iulia pt ca m-ai scos.

SimonaB
25th January 2013, 09:46
Cat despre Plushy, parca sunt Stan sucitul, nu am vrut sa castige dar dupa ce am reusit sa ii vad programul, sa ma lamuresc ce e cu punctajul mic, pot sa zic ca mie mi-a placut mult mai mult acest program scurt chiar daca muzica nu e prea inspirata, decat cel de anul trecut cu care a castigat europenele si pe care l-am gasit foarte plictisitor. Imi pare rau ca s-a retras dar eu cred ca nu a fost intr-o nota proasta, a comunicat excelent cu publicul si a lasat o impresie frumoasa. Iar ratarea de la triplu axel parca l-a facut si pe el mai uman pe de o parte, nu este ifailibil, iar pe de alta parte e un semn de care trebuie sa tina cont. Corpul l-a ajutat si i-a oferit atatea medalii, inclusiv cea de anul trecut la 29 de ani, ar trebui sa il menajeze, eu n-am inteles de la bun inceput de ce a considerat el ca merita sa se opereze si apoi sa se arunce intr-un concurs nu atat de mare si de important pe care l-a castigat de atatea si atatea ori. daca era vorba de mondiale, poate mai intelegeam (poate castigarea de locuri pt olimpiada). adica sunt patinatori care pt probleme mai mici decat ale lui au ales sa sara peste europene iar el s-a incapatant sa vina.


Mama si sotia cica l-au rugat sa nu vina, sa nu se forteze nici pt Nationale nici pt Europene, dar el, nu si nu. Doctorilor le'a dat, de asemenea, cu flit!:rosu:
Cum spunea un user pe Golden Skate, asa ii trebuie daca nu a ascultat de mama si de nevasta! :D:happy Sa vezi ce bataie isi ia acasa!!!!:drak:

ice_girl
25th January 2013, 13:06
Mama e f suparata pt Plushy :(, a zis ca eu i-am tinut ghinion:)):D

IleK
25th January 2013, 17:01
Mama si sotia cica l-au rugat sa nu vina, sa nu se forteze nici pt Nationale nici pt Europene, dar el, nu si nu. Doctorilor le'a dat, de asemenea, cu flit!:rosu:
Cum spunea un user pe Golden Skate, asa ii trebuie daca nu a ascultat de mama si de nevasta! :D:happy Sa vezi ce bataie isi ia acasa!!!!:drak:

Nu-l vad eu pe Plushy catelusul cuminte dar niste nuieluse metaforice tot o sa isi ia el pe spinare. Inca nu s-a inventat barbatul care sa asculte de nevasta. Sau nu l-am gasit eu:happy are omul pt ce sa se bucure in viata asta, sa mai stea si el un pic cu copilul, ca daca la primul era prea tanar acum ca e "batran si bolnav" ar putea sa acorde mai mult timp vietii de familie.

Oana, cum sa ii porti tu ghinion lui Plushy?? Poate eu sa ii fi purtat ca am cobit, ca n-am vrut sa castige. tu in schimb ai vazut ce noroc i-ai purtat lui Brian:)

ice_girl
25th January 2013, 19:24
Oana, cum sa ii porti tu ghinion lui Plushy?? Poate eu sa ii fi purtat ca am cobit, ca n-am vrut sa castige. tu in schimb ai vazut ce noroc i-ai purtat lui Brian:)
Ile, si stii ce e culmea: chiar ma pregatisem sufleteste sa castige Plushy iar Brian sa fie pe undeva pe acolo dar nici un caz pe podium:)):D Nu cred ca mai e nevoie sa spun ce emotii am pt maine, mai ales ca vor fi in portie dubla:)):P
Dar nu degeaba se zice ca surprinzele placute apar de unde nu te astepti:)
Insa in nici un caz nu ma bucur pt Plushy:(, stiu ce greu tb sa-i fie, mai ales la renumele, valoarea si palmaresul pe care le are. Ieri mi-a placut pt carisma si magnetismul pe care le degaja, secventele de pasi si felul prin care a interactionat cu publicul. Oricum m-as bucura sa-l vad si la Sochi, nu neaparat patinand pt aur ci mai mult din placerea si pasiunea de concura:ok:

Geografu
25th January 2013, 23:31
Asa a zis si mama ca in loc sa invat m-am uitat la Plushy si...:D

ice_girl
26th January 2013, 13:58
Nu uitati ca azi va incepe mai repede transmisiunea, pe la 14.50 ca sa-l dea si pe Zoli in direct:ok:
Multa bafta Zoli! Allez Brian! Vamos Javi! :cheer:

irinaidu
26th January 2013, 14:02
hai zoli, hai brian !!!

Tracoromana
26th January 2013, 14:31
Concursul a inceput, deja au evoulat 3. Din cate spunea Negrea/Alexoi Zoli patineaza pe la 14.50.
Cat trebuie sa fie punctajul TES care califica la Mondiale? 65?
.

irinaidu
26th January 2013, 14:59
nu-i cea mai buna zi pt zoli.

ice_girl
26th January 2013, 15:52
Imi pare rau de Zoli cu toate ca eu il vedeam cu cel putin 2 locuri mai sus in clasament:(
Si tocmai cand ma pregateam sa spun ca am vazut un vizibil progres la partea artistica, ca a evoluat din acest punct de vedere aud ca a scazut cu aproape 7 pct fata de anul trecut:confused:

irinaidu
26th January 2013, 16:23
din nou mi-a placut de viktor pfeifer

irinaidu
26th January 2013, 17:03
hmm, adunarea uneori e grea. oricum interesant kovtun asta.

irinaidu
26th January 2013, 17:11
ma simt singura pe aici in tristetea mea dupa programul lui brian.
dar serios acum brian, daca te hotarasti sa folosesti si muzica si miscarea lui yags, ar fi bine sa te hotarasti sa faci treburi mai serioase cu ele.

Miruna1990
26th January 2013, 17:20
Rusii trebuie sa invete COP mai bine ,mai intai Maxim face 4 combinatii iar Voronov face de ori 3T, prin urmare combinatia 2A-3T-2T nu va conta deloc, pierde minim 10 puncte aici pe langa greselile lui

Miruna1990
26th January 2013, 17:23
A treia cvadrupla Javi!!!!!!!!!!! Haide tareee mai e putiiin

Silviutza_23
26th January 2013, 17:24
Ce bine a patinat Kovtun! Pacat de Voronov,mie imi place mult,mi se pare foarte elegant. Oana,unde esti? I-ai transmis emotiile lui Brian? :-P Abia astept sa vad ce face Amodio,eu am fost placut syrprinsa de programul scurt .Fernandez a facut 3 cvadruple!!!!?,!!!! Superba tema muzicala

LE: cred ca Javier va fi noul campion european :-)

Miruna1990
26th January 2013, 17:25
Imi dau lacrimile, Javier nu mai poate pierde, ce bucurie, face istorie!

miafangina
26th January 2013, 17:27
Bravo,Javier!

irinaidu
26th January 2013, 17:27
daca ii mai aud pe astia cu singurul patinator european care a sarit 3 cvadruple intr-un program ii impusc mortal pe loc.
lasand la o parte lipsa de info a comentatorilor, javier a fost on fire !

Miruna1990
26th January 2013, 17:29
E singurul care a reusit la europene. Daca statea la 3F si nu dubla batea 100 la tehnic si se apropia de recordul mondial. Lasa, va reusi la mondiale. Sunt in al 9lea cer

irinaidu
26th January 2013, 17:32
miruna, la europene da, dar astia ziceau ca e singurul patinator european si ca a mai fost doar americanul timothy gobel in afara de el. bine pe de alta parte mai devreme il faceau pe kurt browning mai tanar cu vreo 10 anisori.

Miruna1990
26th January 2013, 17:34
Cred ca Brian rateaza podiumul din pacate, Brezina a mers binisor

irinaidu
26th January 2013, 17:36
imi pare rau, as vrea sa-mi placa de brezina macar un pic... dar degeba incerc. e genul de patinator care nu-mi creaza nici un sentiment.

Miruna1990
26th January 2013, 17:37
Hai Florent, acum mi-e mila putin de el. Il vreau si pe el pe podium(daca se poate jumi-juma cu Brian)

miafangina
26th January 2013, 17:38
In sfirsit,medalie pentru Brezina!O merita,ma bucur pentru el si pentru Viktor Petrenko.

Miruna1990
26th January 2013, 17:44
Ei asa da Florent, cand nu it ies sariturile cum vrei, le schimbi pe parcurs CU CAP. Nu a adaugat combinatie dupa al doilea 4S, nu i-a iesit primul 2A dar i-au iesit urmatoarele(a schimbat programul ca sa faca doua 3A). A avut grija sa nu faca prea multe combinatii, super. Eu l-as vedea pe 2 cu toata oribilitatea de program, are si diferenta de la scurt si nici nu a cazut

irinaidu
26th January 2013, 17:46
lpul lui amodio nu e chiar neplacut chiar daca e morozovian. dar amodio imi pare un sportiv cu probleme de pshic asa ca daca morozov il ajuta cumva pe partea asta e bine.
oricum as vrea sa-l vad pe florent cu o coregrafie mai buna, pt ca poate mult pe partea asta.

dar destul despre patinaj, sa-mi zica cineva unde merge amodio in cluburi pt ca eu vreau sa-l vad letting loose on the dance floor. :D

Tracoromana
26th January 2013, 17:47
Yeeeeeeesss!!!!!! Bravo Javiii!!!

Silviutza_23
26th January 2013, 17:47
Bravo Javier! Frumos,ma bucur pentru el,a mers bine,bineAmodio mi-a placut mult,cred ca devin fana:-P
LE : Javier seamana cu Dragulescu putin? Sau mi se pare

mikeyy
26th January 2013, 17:51
Perfecta zi!!!! Javier il face praf pe Amodio si se apropie de recordul mondial! Iar ceilalti doi patinatori pe care i-am ales pentru acest European, Brezina si Kovtun, au reusit programe foarte bune. In sfarsit a scapat Michal de locul 4, iar Maxim si-a asigurat locul pentru mondiale, dovedind ca a meritat sa fie trimis in marile competitii. Cu ochii inchisi merg pe mana Tarasovei! :D

Flavia: ai vazut ca Brezina si Kovtun au facut o figura frumoasa si fara sa ameninte titlul :D Cum ai spus tu....o figura frumoasa, dar moderata :D

Miruna1990
26th January 2013, 18:10
Atat l-am laudat pe Amodio si uite ce degeaba! A ametit sariturile alea si a facut cu una mai putin. Tot ala era rezultatul in final oricum

florik2000
26th January 2013, 18:15
Cum e posibil ca Verner sa fi luat peste 71 de puncte la PCS cu un astfel de program? Iar Kovtun si Voronov 72? Sau Majorov 64? :groggy:

WhateverHime
26th January 2013, 18:57
Senzational Javier. M-a facut sa topai de incantare minunatia lui de program, chit ca nu-s eu (sau nu eram eu) neaparat o mare fana de-a lui - recunosc, cam speram intr-o victorie a lui Amodio. Oricum, sunt tare mandra de Florent, foarte bun si programul lui. Iar gestul lui de la premiere (mica plecaciune in fata lui Javier) a fost priceless.

IleK
26th January 2013, 19:08
Eu sunt in al noulea cer! Demult nu am mai fost atat de fericita dupa rezultatele unui campionat. Daca la dans nu mi s-a indeplinit podiumul, la europene era cat pe ce. Daca nu ar fi participat Plushy l-as fi pus pe Florent pe 2. Aur pt Javi si bron pt Mochal! Super!
Si nu numai ca e un podium foarte frumos dar fara discutii, meritat de cei 3 care au diferente mari de punctaj intre ei. Si toti 3 au facut show, au fost aplaudati la maxim, au riscat si au castigat. Daca punem la socoteala si prima cvadrupla a lui Brezina care a fost totusi aterizata inainte sa ii scape patina, am vazut in total numai la programul liber 7 cvadruple de la cei 3 medaliati! Parca am fost la mondiale sau olimpiada! Toti 3 au facut programele vietii lor.

Amodio nu a reusit niciodata 2 cvadruple la lung, nici nu stiu daca a incercat vreodata 2 si imi amintesc ca mai acum un an abia se chinuia sa roteasca un cvadruplu salcow iar aici i-a iesit super de 3 ori. M-a impresionat ce tarie psihica are sa patineze ultimul dupa Fernandez si Brezina si sa se tina bine ( da, aici se vede influenta pozitiva a lui Morozov). N-a fost perfect dar destul de bine. Si programul lung chiar daca nu imi spune mare lucru, el reuseste sa il patineze frumos, asta si pt ca e fara maimutareli si leganari de solduri:). Dar cand, oare cand vom vedea ce poate Amodio cu adevarat? Ca la PCS ar putea sa puna o distanta imbatabila intre el si restul plutonului.

Fernandez a fost Superman azi. Sper sa fie asta un dar al lui, sa nu isi solicite prea mult corpul pt cvadruplele astea. Si ce modest a fost, parca nu mai avea putere sa se bucure dupa ce si-a varsat toata energia pe gheata. Dar s-a bucurat Orser in locul lui> Buna miscare a facut Fernandez prin plecarea la Orser. A primit exact ce avea nevoie. Orser a vazut ca nu e prea artist, l-a batut la cap cu cvadruplele si i-a dat programe tematice in care el sa joace un rol, care sa il ajute sa spuna o poveste pe gheata, pentru a ii creste componentele. El daca nu are povestea, nu prea stie ce sa faca. Cum ar fi ca exemplu muzica lui Amodio. Morozov ar trebui sa incerce si el ceva de genul asta cu Amodio pt ca Amodio e actor cu acte in regula, ar putea interpreta foarte bine orice rol. Inca o data, bravo Fernandez! Asta a fost program de mondiale, sper ca ajuns vestea si prin Japonia si Canada, ca Europa nu sta degeaba.

Pe Brezina cred ca nu l-am vazut niciodata patinand un program ca in seara asta. A declarat inainte de europene ca nu mai vrea sa termine pe 4 si l-am crezut pe cuvant. Parca si astrele s-au plictisit de locul 4. Si ce frumos s-a ridicat el dupa cvadrupla aia si s-a tinut tare pana la sfarsit. Nici pe mine nu ma emotioneaza Brezina, nici nu are cum pt ca nu e genul acela de patinator, dar a avut energie, mi-a placut linia de pasi, viteza, mai mult decat la Fernandez sau Amodio. Si a avut singurul 3A-3T din concurs. Fernandez stiu sigur ca nu l-a avut (nici nu ii reuseste cand il incearca) si parca nu l-am vazut nici la Amodio.

Brian m-a dezamagit. Inteleg ca nu mai patineaza pt medalii dar cand o ai pe tava de ce sa ii dai cu piciorul? Adica omul asta chiar nu poate sa gandeasca in timpul concursului? A facut o singura combinatie si aia cu 2T. Ce mare lucru era sa mai puna cate un 2T la alte 2 sarituri aterizate curat? Chiar trebuie multa gandure dinainte? Imi pare rau ca a pierdut podiumul dar a afacut-o pe mana lui. E o regula generala ca tot ceea ce face trebuie sa faci inteligent. Si multi patinatori isi schimba programul din mers in functe de ce reusesc si ce nu ca sa acumuleze puncte. Vezi Amodio. Nu pot sa cred ca el are un singur plan.

Kovtun m-a lasat cu gura cascata. Eu am zis sa il pun pe 5 ca sa nu se faca el de rusine dupa ce a calcat pe capetele altora ca sa ajunga aici. Stiam ca a castigat finala de GP de la juniori dar in fapt habar nu aveam ce poate sa faca. Imi place de el, e special, nu stiu cum, dar iese cumva in evidenta. Si Slava Domnului nu imi aduce aminte de Plushy, nici nu seaman, nici nu il copiaza ca fizic, in schimb a arata azi un program de calibrul lui Plushy. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut a 4a combinatie. Mi-a venit sa rad, cred ca asta trebuia sa fie a lui Brian. Si vai ce l-a mai pupat maica Tarasova.

Mi-au mai placut Majorov si Pffeifer. Si chiar si Javier Raya. Si mi-a plact si Zoli chiar daca asa e, nu a fost ziua lui.
Frumos concurs, astept ceva pe masura si de la fete.

miafangina
26th January 2013, 22:11
Bravo Elizaveta,foarte frumos!Mi-a placut mult.Va lua medalie,zic eu.

Mi-au placut multe fete in seara asta si m-am bucurat mult sa-l vad pe Alexei Urmanov.

Un pupic pentru Mishin,ce dragut:)

Geografu
26th January 2013, 22:23
Sunt foarte fericit pentru Javi, a fost clar cel mai bun si merita in fine o medalie, mai ales ca e de aur. Amodio nu a facut fata presiunii patinand dupa spaniol, un argint e oricum binevenit pentru el. Ma bucur pentru Brezina, a luat medalie dupa atatea incercari. A fost un program reusit per global. Si pentru Zoli sunt fericit ca in mare i-a iesit programul ;)

whisper
26th January 2013, 23:45
Yay! Aur pt Javi! si ce program superb a avut! Perfect!
In sfarsit un european poate aspira la aurul mondial..parerea mea! Daca se prezinta la fel si la mondiale are sanse! sigur pe podium ar fi!

Imi pare bine si pt Brezina! foarte bine prezentat programul sau si parca nu e plictisitor!

Amodio m-a cam dezamagit! nu imi place programul si a simtit probabil si presiunea punctajului luat de Javi!

Ei si in sfarsit Brian a semanat a Brian! Din pacate nu a riscat....ar fi fost bine sa schimbe un pic programul si sa adauge inca o quadrupla! sigur ar fi reusit sa o sara! Dar e bine si asa, parea multumit la sfarsit.

uhm..dar de ce au zis ca Javi e primul care sare 3 quad-uri intr-un concurs international...poate fiind vorba de CE sau CM..dar primul nu a fost Brian la CoR?

A si era sa il uit pe Kovtun...e de viitor! abia astept sa vad ce poate la Sochi! Rusia cred ca poate renunta sa il mai chinuie pe Plushy :P

Si am fost surprinsa sa il vad pe suedez pe 6..nu i-am vazut programul dar il stiu si ma bucur pt el.

Cromatic
27th January 2013, 00:26
Fanii lui Brian Orser - Orser are si el fanii lui ca antrenor, asa cum are si Mishin, asa cum are si Tarasova - incearca sa explice nota lui Fernandez de la componente prin aceea ca Fernandez si-a imbunatatit enorm skating skill-urile fata de sezonul trecut. Eu as zice ca a fost vorba despre un adevarat miracol care s-a produs intr-un interval de timp mult mai scurt - ca orice miracol. La GPF, Fernandez a luat 83 de puncte si ceva la PC, iar acum aproape 90, cu aceeasi evolutie tehnica. Zau ca arbitrii ar fi fost mai credibili daca s-ar fi oprit pe la 85-86.

Dar nu contest victoria lui Fernandez catusi de putin, iar echipa Orser/Wilson/Wilson - da, sunt doi Wilsoni in echipa, fara legatura de rudenie intre ei - merita intr-adevar felicitari pentru faptul ca l-a transformat pe Javier dintr-un patinator cabotin intr-un patinator distins.

Kovtun cred ca a demonstrat ce avea de demonstrat, anume ca poate sa execute sariturile cvadruple si ca face fata destul de bine presiunii de concurs. Pacat ca a avut o zayakare, dar s-a intamplat si la case mai mari. Locul 5 pe care l-a ocupat este cat se poate de onorabil. Avand in vedere ca s-a clasat mai bine decat Voronov, cine va merge la Mondiale, vicecampionul national Voronov sau Kovtun? Vom asista oare la un nou scandal?:))

mikeyy
27th January 2013, 00:36
Eu nu prea as compara GPF cu Europenele. La Europene nu a avut concurenta, nimeni nu a mai reusit sa se ridice la nivelul lui. Nu acelasi lucru pot spune de finala de GP unde s-a luptat cu cei mai buni patinatori ai momentului. Diferenta de punctaj mi se pare justa in conditiile date.

La fiecare competitie se arbitreaza diferit, in functie de ceea ce se decide inainte de concurs de catre brigada tehnica.

SimonaB
27th January 2013, 22:26
Foarte frumos concursul, mi-a trecut supararea pt retragerea lui Plushy atunci cand am vazut podiumul. Fernandez a fost senzational, desi cu un PCS cam umflat. :D Nu stiu de ce dar baiatul asta imi pare uneori greoi, imi aduce cumva aminte de un alt rege al cvadruplelor, Timothy Goebel, desi recunosc ca e deasupra lui din multe puncte de vedere.
Kovtun este pe drumul cel bun, desi mai are foarte, foarte mult de lucru. :ok:

Cromatic
28th January 2013, 11:40
Eu nu prea as compara GPF cu Europenele. La Europene nu a avut concurenta, nimeni nu a mai reusit sa se ridice la nivelul lui. Nu acelasi lucru pot spune de finala de GP unde s-a luptat cu cei mai buni patinatori ai momentului. Diferenta de punctaj mi se pare justa in conditiile date.

La fiecare competitie se arbitreaza diferit, in functie de ceea ce se decide inainte de concurs de catre brigada tehnica.

Stai putin, hai sa vedem daca intelegem amandoi acelasi lucru prin brigada tehnica si rolul ei. Dupa stiinta mea, brigada tehnica este alcatuita din trei persoane, un specialist tehnic, un specialist tehnic adjunct si un controlor tehnic. Specialistul tehnic este cel care stabileste ce tipuri de sarituri a facut patinatorul, ce tipuri de piruete si nivelul lor, ce tipuri de secvente de pasi si nivelul lor, subrotirile sau muchiile gresite, daca este cazul, si anuleaza elementele ilegale (de exemplu, la programul liber, patinatorul nu are voie sa execute mai mult de trei combinatii de sarituri, daca o executa si pe a patra, acest din urma element este anulat in intregime). Daca, de exemplu, specialistul tehnic adjunct considera ca specialistul tehnic a identificat o subrotire care nu a existat, solicita revizuirea elementului, iar in cazul in care cei doi nu se pun de acord, intervine controlorul tehnic a carui decizie este cea finala. Brigada tehnica nu are nic o legatura cu notele de la componente pe care le dau cei noua arbitri din comisia separata. Deci ce anume stabileste brigada tehnica inainte de concurs la capitolul PCS?

Dar iti dau dreptate in privinta comparatie. Desi ISU a spus - si multi arbitri au sustinut - cand a fost introdus COP ca datorita acestui sistem fiecare patinator va primi notele pe care le merita si nu prin comparatie cu alti patinatori ca in vechiul sistem, arbitrii tot prin comparatie judeca si este normal fiindca "nota pe care o merita" este raportata la ce, de fapt?

Problema e ca tot ISU a spus ca COP permite patinatorului sa-si urmareasca progresul - sau regresul - nu doar de la un sezon la altul, ci chiar si de la o competitie la alta, ceea ce explica si Season Best, nu? Ori daca Fernandez a crescut cu vreo sase puncte la PC in termen de o luna si jumatate - adica a progresat enorm foarte rapid fiindca altii au nevoie chiar si de doi ani pentru o asemenea crestere, iar apoi cand este comparat cu foarte bunii componentisti ai patinajului in competitia urmatoare, arbitrii il coboara de la aproape 90 la - sa zicem - vreo 86 pe acelasi program si cu aceeasi prestatie tehnica, el ce sa inteleaga, ca a regresat intre timp? Stiu ca diversele comisii pot avea viziuni diferite, dar daca nu exista o oarecare consecventa, patinatorul nu mai intelege nimic.

Apropo de PCS, nu-mi aduc aminte ce punctaje lua Zoltan al nostru inainte, dar Marius Negrea a spus ca Zoltan a scazut cu aproape sase puncte - adica de la vreo 60 la 54 si ceva - fata de scorurile anterioare. Mie la PCS Zoltan nu mi s-a parut nici mai bun, nici mai rau decat in anii precedenti - cand am avut ocazia sa-l vad, rar, e drept - si nici coregrafiile din acest sezon nu mi s-au parut diferite ca valoare. Ce anume imi scapa, cum se explica regresul semnificativ al lui Zoltan la PC de la Europene?

mikeyy
28th January 2013, 12:26
Nu ma refeream la cei care efectiv arbitreaza in timpul concursului, ci la intreaga comisie tehnica ISU. Nu stiu care e titulatura exacta in patinaj si de aceea am folosit "brigada". Scuze de confuzie :D Dar stiu ca inainte de concursuri exista o sedinta tehnica in care se dau anumite directive pentru concursul ce urmeaza sa inceapa. Probabil fiecare competitie in parte are anumite obiective pe care vrea sa le atinga.

Nu stiu daca Fernandez va primi mai putin la Mondiale. Daca isi face la fel de bine programul atunci s-ar putea sa primeasca tot cam la fel (cu o marja de +/- 2 pct, bineinteles). Insa s-ar putea ca ceilalti (si aici ma refer la Patrick, Daisuke si Yuzuru) sa primeasca mai mult decat el si stacheta sa fie ridicata si mai sus. Exista aceasta tendinta de a creste punctajele pe parcursul unui ciclu olimpic, apogeul fiind reprezentat chiar de competitia olimpica, chiar daca performantele in sine nu au cunoscut o ascensiune in ceea ce priveste calitatea.

Din punctul meu de vedere PCS-urile nu cresc proportional cu performanta, ci mai mult sunt influentate de alti factori: nume, palmares, federatie, continentul unde se tine concursul (in cazul CM/JO), numele antrenorului, maniera de arbitraj etc. Asta in cazul patinatorilor de top. Probabil cei din pluton sunt arbitrati corect, in cazul lor chiar nu stiu. De aceea nu stiu ce sa spun de Zoly al nostru. Parerea mea e ca el trebuie sa fie mult mai stapan pe tehnic si sa dea dovada de siguranta in executie.... si apoi vedem cum evolueaza componentele.

Ca tot vorbeam de influenta continentului de provenienta. Poate si asta e un motiv pentru care punctele lui Javier au explodat la Zagreb. Putem spune ca el este reprezentantul Europei in lupta cu nord-americanii si asiaticii. Alt patinator european nu cred ca va avea sanse si atunci el este cel scos la inaintare. Probabil se mzieaza si pe faptul ca Mondialele sunt in Canada, iar Orser va avea de asemenea un cuvant de spus. Se poate dezbate foarte mult acest subiect, mie chiar imi place. :)

In acelasi timp poate chiar gresesc. :) Eu spun toate lucrurile astea facand o paralela cu gimnastica, unde stiu cum stau lucrurile. Dar cele doua sporturi se aseamana foarte mult ca sistem si de aceea sunt convins ca exista o legatura. La fel se intampla si acolo.

irinaidu
28th January 2013, 13:13
chiar daca in sine COP e mai clar, cel putin pt mine ca privitor, mai explicit in ceea ce priveste nota finala, influentele asa cum le arata si mihai raman in continuare ca si la vechiul sistem de notare si discrepantele de la o competitie la alta sunt evidente. eu sunt convinsa ca intr-un sport care e jumatate arta arbitrajul va avea mereu caile lui misterioase de a da nota.

SimonaB
28th January 2013, 14:25
Eu cred ca PCS-ul ar trebui sa se compuna doar dintr-o nota pt calitatea patinajului si una pt prezentarea artistica generala, sincer s-a ajuns la o adevarata isterie generata de componentele patinatorilor. :groggy:

ice_girl
28th January 2013, 20:43
In sf vin si eu cu impresii si pareri :D
Incep prin a spune ca ma enorm pt Javier, extraordinar program, ma bucur ca m-a contrazis si a reusit sa se adune si sa castige/hello scriind istorie pt Spania ( sunt sigura ca in toate ziarele a fost pe prima pagina, la fel si la tv, etc pt ca spaniolii stiu cum sa-si onoreze sportivii indiferent de sportul pe care il practica:ok:)
Florent mi-a placut si el, in sf un program mai serios, fara maimutareli, strambaturi, leganari din solduri si miscari sexy, asa cum tb sa arate un campion
Brezina nu mi-a placut niciodata, cu atat mai putin acum:mda:
De Brian ce sa zic, am fost tare trista si suparata, daca ar mai executat inca o cvadrupla sau o combinatie alta ar fi fost situatia dar parca am stiut dinainte sa-si inceapa Brezina programul ca s-a dus bronzul:sad: Pe alta parte m-am bucurat de notele de la PCS, cred ca de ani buni n-a mai obtinut 80 de pct:ok: ( 9.00 la perfomance/ execution cu o medie de 8.32 ceea ce nu e rau deloc mai ales ca Brian si-a facut singur coregrafia deci inca se poate. Cu toate a folosit aceeasi muzica ca si Yagudin nu mi-a amintit deloc de el, a fost doar Brian si atat. Una peste alta locul 4 e poate cel mai dezamagitor si frustrant loc dar cu toate probleme cu patinoarul, antrenorii, federatia plus probleme de sanatate cred ca ramane un rezultat f bun, ceea ce ii va da incredere pt viitor ( abia astept Challenge Cup unde daca mai sare 2 quaduri ajunge la cota 100:great:)
Kovtun a fost f bun la tehnic dar ca artistic si interpretare mai nimic ( mie una mi-a placut mai mult Artur la aceeasi varsta)
In rest mi-au mai placut Majorov, Victor Pfeiffer si Peter Liebers:ok: (excelenta recuperare dupa FS) dar m-au dezamagit baietii care de obicei faceau spectacol si cu ale caror programe ma delectam: Voronov, Kim Lucine, Chaffik , parca de data asta nu i-a prins nici muzica:(
Tomas inca o data dezastru, deja nu mai sper ca-si va mai reveni vreodata ( oricum si mie mi s-a parut ca a primit enorm de mult la PCS: 71 de pct:shocked:)

Cromatic
29th January 2013, 11:35
Nu ma refeream la cei care efectiv arbitreaza in timpul concursului, ci la intreaga comisie tehnica ISU. Nu stiu care e titulatura exacta in patinaj si de aceea am folosit "brigada". Scuze de confuzie :D Dar stiu ca inainte de concursuri exista o sedinta tehnica in care se dau anumite directive pentru concursul ce urmeaza sa inceapa. Probabil fiecare competitie in parte are anumite obiective pe care vrea sa le atinga.

Comitete tehnice se numesc in patinaj, sau Comisii tehnice.

Iata-le:

Technical Committees

Single & Pair Skating

Chair
Alexander Lakernik Russia

Members

Fabio Bianchetti Italy
Rita Zonnekeyn Belgium
Susan Lynch Australia
Patrick Meier Switzerland (appointed Skater)
David Paul Kirby USA (appointed coach)

Ice Dance

Chair
Halina Gordon-Poltorak Poland

Members
Robert Joseph Horen USA
Gilles Vandenbroeck France
Alla Shekhovtsova Russia
Sylvia Nowak-Trebacka Poland (appointed Skater)
John Dunn Spain (appointed coach)

Alla Shekhovtsova este sotia lui Piseev.

Oare ce directive dau aceste comisii inainte de concursuri? M-ai facut curioasa.


Ca tot vorbeam de influenta continentului de provenienta. Poate si asta e un motiv pentru care punctele lui Javier au explodat la Zagreb. Putem spune ca el este reprezentantul Europei in lupta cu nord-americanii si asiaticii. Alt patinator european nu cred ca va avea sanse si atunci el este cel scos la inaintare.

Asta este o explicatie cat se poate de valabila, cel putin pentru mine.:yes:


Probabil se mzieaza si pe faptul ca Mondialele sunt in Canada, iar Orser va avea de asemenea un cuvant de spus.

Vrei sa spui ca Yuna a castigat JO din 2010 pentru ca s-au desfasurat in Canada si Orser a putut influenta arbitrajul?;)
Misiune dubla pentru Orser de anul asta fiindca va trebui sa-si foloseasca influenta si pentru Fernandez, si pentru Yuzuru. Sa vedem cum se va descurca. lol Eu sunt sustinatoare Patrick, dar n-as vrea sa castige urmatoarele Mondiale. De fapt, nici n-ar putea, s-a despartit de Lori Nichol care le spunea arbitrilor ce note sa-i dea - evident, cele mai mari - iar arbitrii o ascultau cu sfintenie, conform folclorului de pe forumuri si, in plus, actuala lui antrenoare este o ilustra necunoscuta in lumea patinajului. De ce n-o fi fost Patrick mai iute de picior decat altii sa se duca el la Orser. Sau la Morozov care va influenta arbitrajul de la Soci. Ma surprinde ca n-a fost fiindca se spune despre el ca are picioarele cele mai iuti. Mister.:confused: Chan este pierdut.;)

Miruna1990
29th January 2013, 12:29
Lui Chan i-a mers bine cand era singurul care facea doua 4T, ceilalti incercau una si o ratau si pe aia, stia ca are acest avantaj, plus PCS mari, era mai increzator. Acum a fost ajuns in urma, ba chiar intrecut la tehnic( japonezii cate doua 4T/4S si doua 3A in timp ce Javier are doua 4S, o 4T si un 3A, mi-ar placea insa sa il vad incercand doua 3A, chiar ar fi fenomenal). Si-a pierdut avantajul in fata adversarilor si stie asta din pacate. Lipsa unui antrenor tehnic se simte rau acest sezon

mikeyy
29th January 2013, 15:42
Vrei sa spui ca Yuna a castigat JO din 2010 pentru ca s-au desfasurat in Canada si Orser a putut influenta arbitrajul?;)


In niciun caz. :) Nu cred ca exista cineva sau ceva in acest univers care poate contesta victoria Yunei :D Dar e un alt detaliu care poate sa conteze in caz de nevoie. E ca un as din maneca! :P

Nici eu nu vreau ca Patrick sa castige Mondialele. De asemenea sunt unul dintre sustinatorii lui si tocmai de aceea vreau sa simta putin esecul inainte de Olimpiada. Cred ca ar fi in favoarea lui pt la anul.

Multumesc pt detalierea comitetelor!

SimonaB
29th January 2013, 16:33
In niciun caz. :)

Nici eu nu vreau ca Patrick sa castige Mondialele. De asemenea sunt unul dintre sustinatorii lui si tocmai de aceea vreau sa simta putin esecul inainte de Olimpiada. Cred ca ar fi in favoarea lui pt la anul.



Eu nu cred ca a castiga sau nu Mondialele anul asta ii va asigura/sau nu castigarea Olimpiadei. Este perfect adevarat ca are nevoie de un antrenor care sa il ajute cu tehnica, dar nu poate garanta nimeni ca daca isi gaseste unul va sari automat 15 cvadruple si 10 triplu axel.

mikeyy
29th January 2013, 16:42
Bineinteles ca nu. Totul este relativ pana la urma, dar Patrick nu pare foarte conectat in ultima vreme. Nu mai are acelasi zvac ca inainte. Pare dezorientat si asta ii afecteaza evolutia. Imi e teama sa nu-si piarda motivatia.

In acelasi timp ii dau dreptate si Mirunei. Armele lui nu mai sunt la fel de eficiente ca pana acum. Adversarii s-au ridicat la acelasi nivel cu el, chiar l-au depasit la unele capitole.

Pana la urma poate are nevoie chiar de o victorie la Mondiale, pe teren propriu. Si nu de un "esec", cum am spus. Nu stim ce e in mintea lui.

SimonaB
29th January 2013, 16:51
Bineinteles ca nu. Totul este relativ pana la urma, dar Patrick nu pare foarte conectat in ultima vreme. Nu mai are acelasi zvac ca inainte. Pare dezorientat si asta ii afecteaza evolutia. Imi e teama sa nu-si piarda motivatia.

In acelasi timp ii dau dreptate si Mirunei. Armele lui nu mai sunt la fel de eficiente ca pana acum. Adversarii s-au ridicat la acelasi nivel cu el, chiar l-au depasit la unele capitole.

Pana la urma poate are nevoie chiar de o victorie la Mondiale, pe teren propriu. Si nu de un "esec", cum am spus. Nu stim ce e in mintea lui.

Pai cam asta e problema, adversarii vin puternic din urma! Mi imi plac f. mult programele lui anul asta, poate cele mai frumoase pe care le-a avut dar partea tehnica a devenit parca un pic nesigura. Ii trebuie cineva care sa il sprijine in sensul asta, chiar si simplul gand ca esti pe maini bune te ajuta. :ok:

irinaidu
29th January 2013, 17:24
mersi mult mihai si cromatic pt detaliile despre brigada si comitetul tehnic. acum lucrurile imi sunt mai clare. eu, lenesa fiind, nu am cautat niciodata singura detaliile astea. dar imi face mare placere sa le citesc de la voi, adunate aici, toate la un loc.

eu de abea astept sa-si piarda chan " the fire " ca si un alt " preferat " de-al meu acum ceva vreme :P nu va suparati pe mine, dar dragostea mea pt el nu cunoaste margini si e rivalizata doar de dragostea mea pt plushy :P .

am avut vreo 2 ani in care mi s-a parut ca patinajul masculin si-a pierdut din intensitate si din originalitate. dar acum parca incepe sa-mi revina optimismul. vad baieti cu personalitati diferite si care lasa personalitatea lor sa transpara prin programe.

SimonaB
29th January 2013, 17:27
eu de abea astept sa-si piarda chan " the fire " ca si un alt " preferat " de-al meu acum ceva vreme :P nu va suparati pe mine, dar dragostea mea pt el nu cunoaste margini si e rivalizata doar de dragostea mea pt plushy :P .



Irina, iti invidiez pasiunea cu care "iubesti" un patinator sau altul!:ok: dar trebuie sa te hotarasti intr-o zi pe care "iubesti" mai mult, nu?

irinaidu
29th January 2013, 17:39
Irina, iti invidiez pasiunea cu care "iubesti" un patinator sau altul!:ok: dar trebuie sa te hotarasti intr-o zi pe care "iubesti" mai mult, nu?

o, nu, am destula iubire incat sa impart corespunzator intre chan si plushy. dar in caz ca plush ramane la pensie definitiv, atunci imi pot canaliza energia intr-un singur loc :drak:

SimonaB
29th January 2013, 17:52
o, nu, am destula iubire incat sa impart corespunzator intre chan si plushy. dar in caz ca plush ramane la pensie definitiv, atunci imi pot canaliza energia intr-un singur loc :drak:

Si faci dupa 2014 daca s-or retrage amandoi? :D

ice_girl
29th January 2013, 19:32
Am uitat sa zic ca si mie Javier mi-a adus de Dragulescu, ii doresc si lui o cariera la fel de frumoasa si stralucita ca a lui Marian:ok::)!

:great:https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/397983_495784643805612_1022651673_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/533688_495786627138747_1994103858_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/428290_495786987138711_954229789_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/2018_543972208961058_1583861214_n.jpg

Si ii recunoasteti :): https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/45530_10151429984520539_1823785303_n.jpg

irinaidu
30th January 2013, 01:06
Si faci dupa 2014 daca s-or retrage amandoi? :D

iti dai seama ca voi fi distrusa :D

oare am o problema daca mi se javier cu ochelari atractiv ? :P

ice_girl
30th January 2013, 09:49
oare am o problema daca mi se javier cu ochelari atractiv ? :P
Aceeasi problema o am si eu:)):D:P

Inegalabilul Morozov:happy:drak:http://www.youtube.com/watch?v=3GdfDhVpLEM

SimonaB
30th January 2013, 10:20
E foaaarte atractiv Javi cu ochelari!!!! :yes:

Miruna1990
30th January 2013, 11:16
Aceeasi problema o am si eu:)):D:P

Inegalabilul Morozov:happy:drak:http://www.youtube.com/watch?v=3GdfDhVpLEM

Este fabulos, nu ma satur sa privesc clipuri cu el de genul asta. Cel mai tare ma distreaza cand canta si el pe programul rusilor I/K, are o fata complet tampa. Omul isi adora "capodopera":D

Geografu
30th January 2013, 20:39
Ziceti sexy direct, atractiv e asa un compliment pe care i-l spui baiatului care aduce pizza :D

IleK
30th January 2013, 21:07
Aceeasi problema o am si eu:)):D:P

Inegalabilul Morozov:happy:drak:http://www.youtube.com/watch?v=3GdfDhVpLEM

Am lesinat de ras! Urmeaza sa il vedem disparand sub mantinela si apoi sarind de dupa ea. Acum a avut momente cand i se mai vedea doar nasul sau ochii holbati. E interesant ce relatie au cei doi, cred ca multi ii invidiaza. Nu am mai vazut antrenor si elev/eleva sa se imbratiseze cu atat patos ca ei doi, cred ca se aseamana din multe puncte de vedere si asta ii face sa se intealaga asa bine.

Javi, saracu', plateste pretul celebritatii. Toate fetele il vor acum:happy

Oana, cat de tare e poza cu ei mici. Cine o fi gasit cele doua poze, e geniala alaturarea. Si ce scumpi erau amandoi:), mai ales Sonia cu coditele stranse in varful capului.

WhateverHime
31st January 2013, 00:51
Genial clipul cu Morozov :)))

Dar trebuie sa recunosc ca pe unii patinatori cam asa ii urmaresc si eu, si nici macar n-am scuza de a le fi tata spiritual :))