PDA

View Full Version : Cornel Rapa a semnat cu Steaua



megastar
20th January 2013, 14:37
Cornel Râpă:
"Am semnat azi-noapte cu Steaua. Contractul va fi valabil din vară, dar aștept să văd dacă se înțeleg cluburile pentru o mutare de pe acum. Eu sper să se înțeleagă și să pot pleca în cantonament. Dacă cei de la Oțelul nu mă mai doresc, e normal să vorbesc cu echipele care mă contactează. Nu mi-a convenit ce mi s-a întâmplat la Galați, nu mi-ar plăcea să pierd 6 luni la echipa a doua. Sunt tânăr, e normal să fiu nemulțumit. Nu am mai fost sunat în legătură cu prelungirea, m-au pus în temă cu anumite chestii, dar nimic de contract. Eu îmi doresc ce este mai bun pentru mine și știu ce este mai bine pentru mine. Am avut oferte și din Est. Am luat în calcul și echipa națională când voi alege, este normal să vreau să mai joc sub tricolor. Banii sunt în plan secund la vârsta mea."


Sunt curios ce se va intampla cu Rapa 6 luni, daca Steaua nu plateste pretul cerut de Otelul. Nu cred ca prinde nici echipa a doua, deja acolo locurile sunt ocupate.

Hard
20th January 2013, 14:47
iti spun eu ce se intampla. otelul va accepta orice suma de la Steaua, orice e mai bun decat nimic. se vor intelege ei. nu e pentru prima data.

dextercioby
20th January 2013, 14:50
Sper ca, o data cu mutarea asta, steaua sa se duca de Ripa. :D

megastar
20th January 2013, 15:10
iti spun eu ce se intampla. otelul va accepta orice suma de la Steaua, orice e mai bun decat nimic. se vor intelege ei. nu e pentru prima data.

Avand in vedere valoare lui Rapa la ora actuala, ma mir cu Steaua nu au cerut bani sa ni-l ia. Totusi, Rapa continua sa aiba o cota de piata buna, si e o greseala a conducerii noastre ca nu au scos mai multi bani. 50000 de euro o suma mult prea mica si nu cred ca am ajuns atat de saraci incat sa nu ne permitem sa o refuzam. Sper din tot sufletul ca Steaua si Otelul sa nu se inteleaga pentru acest transfer si Rapa sa faca o cura la echipa a doua vreo 6 luni.


Sper ca, o data cu mutarea asta, steaua sa se duca de Ripa. :D

Vei vedea ce fundas dreapta e Rapa, unul care niciodata la centrari nu stie sa traga decat in primul fundas. Toate adversarele Stelei ar trebui sa se bucure in urma acestui transfer. Rapa, dupa ce a primti prima pentru CL a uitat ce insemna sa fii fotbalist, acum ca da de gustul vietii din capitala cred ca o ia pe aratura de tot. La Galati nu sunt decat vreo 2 cluburi de fite, dar in Bucuresti oferta e mult mai variata.

raul rusescu
20th January 2013, 15:19
cornel rapa = jucator valoros meme e un fraier :happy:no:

Tim
20th January 2013, 17:59
PERFECT....superb.....magnific.:D


Un B.T. mirific.

megastar
20th January 2013, 20:26
PERFECT....superb.....magnific.:D


Un B.T. mirific.

Te astept si cand se transfera Pena.

le.gry
20th January 2013, 20:49
Nu stiu daca Rapa are fata de Steaua -se pare ca brazilianul n-avea, dar eu ii doresc sa aiba macar nume. In cazul asta, nu-nteleg de ce n-a insistat mai mult Dinamo :D

fl0o
20th January 2013, 23:04
PERFECT....superb.....magnific.:D


Un B.T. mirific.Ce-ai ma? :rolleyes:

delaparis
20th January 2013, 23:08
S-a dus de rapa? :)

fl0o
20th January 2013, 23:11
Vai de steaua lui!

florian.X
20th January 2013, 23:53
nu stiu, sper sa ne iasa cu rapa...daca nu, intra reghe, pe ritmuri de salam :))

megastar
21st January 2013, 06:49
Ce-ai ma? :rolleyes:

Are si el o placere. Odata pe zi trebuie sa vina pe aici si sa o bage pe asta cu BT.

megastar
21st January 2013, 14:50
Gata, Rapa a scapat definitiv de noi.
Stirea a aparut pe site-ul oficial al Otelului, iar Jiji a spus ca a platit pentru el 100000 de euro.

Hingherul
21st January 2013, 14:51
sa vezi ca fuge Adamescu si cu suta asta :D

megastar
21st January 2013, 14:54
sa vezi ca fuge Adamescu si cu suta asta :D

Asta da stire. Iar au despre ce sa vorbeasca timisorenii.

Tim
21st January 2013, 17:11
sa vezi ca fuge Adamescu si cu suta asta :DBravo mah, asa trebuie sa te porti cu vasalii.:D

florian.X
21st January 2013, 18:03
Gigi Becali a adus încă un jucător peste vârful umed al acadelei Meme: Cornel Rîpă. Demn și generos cum îl știm, a stat cu miloaga pe lângă Marius Stan (ăla care făcea toate nenorocirile în fotbalul românesc, după Guiță, în urmă cu câteva luni), șeful directorului general de la Oțelul Galați, Narcis Răducan. :))

Tim
21st January 2013, 18:10
Gigi Becali a adus încă un jucător peste vârful umed al acadelei Meme: Cornel Rîpă. Demn și generos cum îl știm, a stat cu miloaga pe lângă Marius Stan (ăla care făcea toate nenorocirile în fotbalul românesc, după Guiță, în urmă cu câteva luni), șeful directorului general de la Oțelul Galați, Narcis Răducan. :))

:ok:
+1
Like

Hard
21st January 2013, 21:42
Gata, Rapa a scapat definitiv de noi.
Stirea a aparut pe site-ul oficial al Otelului, iar Jiji a spus ca a platit pentru el 100000 de euro.

Precum am zis...era de asteptat.

megastar
21st January 2013, 22:07
Precum am zis...era de asteptat.

Din pacate nu am obtinut cati bani am dorit noi, suporterii. In rest, vom vedea daca Rapa de la Steaua va fi diferit de cel de la Otelul.

delaparis
21st January 2013, 23:13
Rapa la Steaua are valoare de 100000 de euro. Asta e ... :)

Tim
21st January 2013, 23:15
ieftin, la fel ca si echipa de provenienta.

delaparis
21st January 2013, 23:26
... si destinatie :)

Dar echipa, nu .. ?

megastar
22nd January 2013, 06:36
Rapa la Steaua are valoare de 100000 de euro. Asta e ... :)

Parca vad ca zice Gigi ca si asta e teapa.

megastar
22nd January 2013, 09:06
Cornel Rapa:
„S-a vorbit de oferte de la Mallorca si din Ucraina, dar acestea au fost doar la stadiul de discutii, nimic concret. De la vorbe la concretizare este cale lunga. Cei de la Otelul mi-au pus pe masa pe 16 ianuarie o oferta de prelungire a contractului prin care am simtit ca nu mai sunt dorit. Practic, singura oferta concreta, rezonabila, a fost de la Steaua, iar in aceste conditii nu-mi mai permiteam sa aleg cu sufletul. Vad ca suporterii galatenii ma condamna pentru alegerea facuta, sper sa inteleaga totusi situatia in care ma aflam. Eu sunt cu sufletul impacat, Otelul va ramane in inima mea.”

http://fcotelulgalati.info/mesajul-lui-rapa-pentru-suporterii-galateni.html#disqus_thread

Hard
23rd January 2013, 21:01
Parca vad ca zice Gigi ca si asta e teapa.

Hai ca ii sta bine.

megastar
24th January 2013, 09:05
Hai ca ii sta bine.

Si... ti-a placut cum a jucat vedeta?

Hard
24th January 2013, 09:18
nu ma asteptam sa faca meciul vietii. este in perioada de adaptare totusi.

megastar
24th January 2013, 09:24
N-am vazut meciul dar din ce spun astia prin ziare a cam fost praf. Cica nu e pus la punct cu pregatirea fizica, dar asta inseamna ca nu e profesionist si ca el a stat la tv in toata aceasta perioada asteptand un transfer.

Marius
24th January 2013, 09:58
Cica nu e pus la punct cu pregatirea fizica, dar asta inseamna ca nu e profesionist si ca el a stat la tv in toata aceasta perioada asteptand un transfer.

Acu', una e sa te antrenezi tu prin parc si cu totul alta e sa ai un program centralizat de pregatire, mai ales in perioada asta de iarna cand se pune accent pe acumulari.

Nu ca as fi vreun fan Rapa, care nu mi-a placut nici cand a luat titlul.

megastar
24th January 2013, 13:27
Acu', una e sa te antrenezi tu prin parc si cu totul alta e sa ai un program centralizat de pregatire, mai ales in perioada asta de iarna cand se pune accent pe acumulari.

Nu ca as fi vreun fan Rapa, care nu mi-a placut nici cand a luat titlul.

Rapa nu s-a antrenat prin parcuri, ci la clubul Otelul cu echipa a 2-a .S-au cel putin asa primise indicatii de la Tanase. Problema e ca el a cam lipsit de la antrenamentele echipei a doua, ca a facut multe drumuri pe la Bucuresti.
Mie sincer mi-a placut pana in momentul in care a primit banii pentru calificare. Dupa asta pur si simplu nu prea i-a mai pasat.

Hard
7th March 2013, 23:01
Rapa a jucat ireprosabil in seara asta. Multumim.

megastar
8th March 2013, 09:12
Rapa a jucat ireprosabil in seara asta. Multumim.

O super afacere nu? Va schimbati voi parerea in meciul urmator.

Hard
9th March 2013, 00:13
Ramane de vazut. Deocamdata pune osu'.