PDA

View Full Version : Propunere moderator sectiunea Otelul



Doctor_Satan
18th January 2013, 13:36
Avand in vedere faptul ca Denis n-a mai intrat pe forum de mai mult de un an, dar mai ales datorita faptului ca mizeriile au inceput sa se adune, am ajuns la concluzia ca avem nevoie de un moderator.
Asteptam propuneri de la suporterii galateni (eu, floo si megastar momentan), dupa care cel mai propus va fi transmis catre supermoderatori si Vadim. Daca expuneti si motivele voastre, ar fi si mai bine.

Prima mea propunere ar fi fost megastar datorita faptului ca a sustinut sectiunea in lipsa unui moderator. Dar, datorita faptului ca el a spus ca nu are timp de acordat moderarii (si dintr-o gluma pe care eu am luat-o in serios), il propun ca interimar pe Dario.
Asta pana (daca) revine Denis sau se hotaraste sa preia fraiele megastar.

megastar
18th January 2013, 15:59
Prima mea propunere ar fi fost megastar datorita faptului ca a sustinut sectiunea in lipsa unui moderator. Dar, datorita faptului ca el a spus ca nu are timp de acordat moderarii (si dintr-o gluma pe care eu am luat-o in serios), il propun ca interimar pe Dario.
Asta pana (daca) revine Denis sau se hotaraste sa preia fraiele megastar.

Eu nu inteleg de ce nu vrei tu sa fii moderator. Inteleg ca esti modest si nu te propui pe tine, dar cred ca stii mai bine ca mine si alti useri galateni cu ce se mananca meseria de moderator. Plus ca ai o imagine buna printre userii galateni asa ca nu cred sa existe cineva dintre noi care sa se opuna numirii tale. De utilizatori din alte zone nu prea ne intereseaza. La ora actuala sectiunea Otelului e una din cele mai active si avem nevoie de un moderator. Eu te propun pe tine si te rog sa accepti.

cip
18th January 2013, 16:10
eu zic sa va puna pe amandoi,unul ar putea avea grija de sectiunea "steagul echipei pe un porc mort",celalalt pe "de ce ii irita osielu' " ...:D

megastar
18th January 2013, 16:13
eu zic sa va puna pe amandoi,unul ar putea avea grija de sectiunea "steagul echipei pe un porc mort",celalalt pe "de ce ii irita osielu' " ...:D


Sunt topicuri nu sectiuni. Ai picat examenul, nu esti bun de moderator pe sectiunea noastra.

cip
18th January 2013, 16:17
Sunt topicuri nu sectiuni. Ai picat examenul, nu esti bun de moderator pe sectiunea noastra.
nashpa,mi-ai stricat weekendu'...:(
chiar ma gandeam sa ma autopropun :D

Doctor_Satan
18th January 2013, 16:31
Eu nu inteleg de ce nu vrei tu sa fii moderator. Inteleg ca esti modest si nu te propui pe tine, dar cred ca stii mai bine ca mine si alti useri galateni cu ce se mananca meseria de moderator. Plus ca ai o imagine buna printre userii galateni asa ca nu cred sa existe cineva dintre noi care sa se opuna numirii tale. De utilizatori din alte zone nu prea ne intereseaza. La ora actuala sectiunea Otelului e una din cele mai active si avem nevoie de un moderator. Eu te propun pe tine si te rog sa accepti.

Sunt doua motive pentru care nu m-am gandit sa fiu din nou moderator pe aceasta sectiune.
Primul motiv este acela ca data trecuta am preluat functia de la un om al carui singur cusur era bigamia. Baietilor nu le-a placut ca era stelist. O perioada lucrurile au mers bine, dar dupa o vreme, din lipsa de timp, am neglijat sectiunea si astfel am redevenit utilizator simplu.
Al doilea motiv este acela ca nu pot aloca mult timp forumului. In plus, in week-enduri nu sunt prezent aproape deloc.

Al doilea motiv ar putea fi remediat printr-un mic efort, dar in primul caz nu am nicio scuza. Nu consider ca am fost un moderator bun.

Unde mai pui ca tim se va supara pe noi si va miorlai pe tot forumul sustinand ca am cersit postul asa cum o face el de mai bine de un an.
Va incepe sa vaneze sectiunile pe care moderatorii nu sunt activi zilnic, iar daca nu va reusi cu asta, va sustine ca sectiunea Aparate de Poker poate fi vitalizata si va cersi postul de moderator acolo, doar sa poata intra pe RA si sa vina aici sa jigneasca fara sa fie sanctionat.

cimitiru' ghencea
18th January 2013, 16:31
Avand in vedere faptul ca Denis n-a mai intrat pe forum de mai mult de un an, dar mai ales datorita faptului ca mizeriile au inceput sa se adune, am ajuns la concluzia ca avem nevoie de un moderator.
Asteptam propuneri de la suporterii galateni (eu, floo si megastar momentan), dupa care cel mai propus va fi transmis catre supermoderatori si Vadim. Daca expuneti si motivele voastre, ar fi si mai bine.

Prima mea propunere ar fi fost megastar datorita faptului ca a sustinut sectiunea in lipsa unui moderator. Dar, datorita faptului ca el a spus ca nu are timp de acordat moderarii (si dintr-o gluma pe care eu am luat-o in serios), il propun ca interimar pe Dario.
Asta pana (daca) revine Denis sau se hotaraste sa preia fraiele megastar.

hait.or imbulinat-o banatanii...galatenii il vor moderator pe membru' ansamblului "fi :D gorjului"...

cip
18th January 2013, 16:37
hait.or imbulinat-o banatanii...galatenii il vor moderator pe membru' ansamblului "fi :D gorjului"...
corect se scrie "ficii :D gorjului"...
ca sa nu mai spun ca la inceputul propozitiei trebuie sa scrii cu majuscula :))

cimitiru' ghencea
18th January 2013, 16:43
corect se scrie "ficii :D gorjului"...
ca sa nu mai spun ca la inceputul propozitiei trebuie sa scrii cu majuscula :))

cum sa scrii cu majuscula un membru' ? :))

Doctor_Satan
18th January 2013, 16:44
chiar ma gandeam sa ma autopropun :D

Chiar ma gandeam de ce esti prieten atat de bun cu tim. Uite cum semanati ca fratii. Si ala vaneaza sectiuni pe care se poate autopropune, doar-doar o capata un pic de imunitate, sa ne poata jigni linistit.

cimitiru' ghencea
18th January 2013, 16:48
Chiar ma gandeam de ce esti prieten atat de bun cu tim. Uite cum semanati ca fratii. Si ala vaneaza sectiuni pe care se poate autopropune, doar-doar o capata un pic de imunitate, sa ne poata jigni linistit.

mi se pare cat se poate de evident ca,spre deosebire de tim care vorbeste serios:cool:,cip dacat glumeste...:))

cip
18th January 2013, 16:48
cum sa scrii cu majuscula un membru' ? :))
la mishto :D




Chiar ma gandeam de ce esti prieten atat de bun cu tim. Uite cum semanati ca fratii. Si ala vaneaza sectiuni pe care se poate autopropune, doar-doar o capata un pic de imunitate, sa ne poata jigni linistit.
ooopssss,am uitat ca pe tine tre sa te anunt cand glumesc...:))

cip
18th January 2013, 16:49
cip dacat glumeste...:))
hait! :))

cimitiru' ghencea
18th January 2013, 16:49
la mishto :D


ok.Penis.e bine ?:D

Doctor_Satan
18th January 2013, 16:55
ooopssss,am uitat ca pe tine tre sa te anunt cand glumesc...:))

Daca pui botul...

cip
18th January 2013, 16:55
ok.Penis.e bine ?:D
habar n-am,intreaba-l pe doctor,el e responsabil cu agramaticalitatile :D
eventual specifica la urma ca ai glumit...:))

cimitiru' ghencea
18th January 2013, 16:56
habar n-am,intreaba-l pe doctor,el e responsabil cu agramaticalitatile :D
eventual specifica la urma ca ai glumit...:))

nu pot glumi cand vorbesc despre suca , n-ar intelege :))

Doctor_Satan
18th January 2013, 16:59
habar n-am,intreaba-l pe doctor,el e responsabil cu agramaticalitatile :D
eventual specifica la urma ca ai glumit...:))

Desi stiam ca voi erati aia care va legati de erorile gramaticale. :groggy:

cip
18th January 2013, 17:03
nu pot glumi cand vorbesc despre suca , n-ar intelege :))
cu cine-ti mai bati si tu capul...:))

Doctor_Satan
18th January 2013, 17:13
Continui sa faci tumbe pe aici incercand sa demonstrezi ce? Ca tim are inlocuitor si-n cazul in care prinde postul de supermoderator il poti seconda?

Shinnok
18th January 2013, 19:18
Dario ar merge aici, il propun si eu.

cip
18th January 2013, 19:20
Continui sa faci tumbe pe aici incercand sa demonstrezi ce? Ca tim are inlocuitor si-n cazul in care prinde postul de supermoderator il poti seconda?
hai ca m-ai demascat...:D
apropo,stii bancul cu tumbele? :))

Hingherul
18th January 2013, 19:22
daca vreti moderator aici de ce nu vorbiti cu Leo? :D

Tim
18th January 2013, 19:41
Pentru acest post nu poate exista decat o singura numire.:D

cip
18th January 2013, 19:41
mai posteaza 3 galateni pe-aici,moderator special le mai trebuie...:D
asta-i ca si aia cu dinamovistii care vor stadion nou,basca mai bat si din picioare ca-i absolut necesar...:))

Shinnok
18th January 2013, 19:43
la o optiune serioasa v-ati gandit, ros-alb-albastrilor? :D spuneti pe cine vreti ca sa propun eu pe RA. poate megastar?

Tim
18th January 2013, 19:46
mai posteaza 3 galateni pe-aici,moderator special le mai trebuie...:D
asta-i ca si aia cu dinamovistii care vor stadion nou,basca mai bat si din picioare ca-i absolut necesar...:))

Inca cateva luni ca dupa retrodradare nu mai vezi chishior di hotzoman pi ashi.:D
marius stan a fugit, moderatorii au fugit, jucatorii fug pe capete......dezintegrarea e la orizont.:evil:

Tim
18th January 2013, 19:47
la o optiune serioasa v-ati gandit, ros-alb-albastrilor? :D spuneti pe cine vreti ca sa propun eu pe RA. poate megastar?Ei s-au gandit si se gandesc in permanenta la mine.:))

Shinnok
18th January 2013, 19:50
nu e coreeeect! :D pai asa vreau si eu pe rapid, iar hinghi pe dinamo :D

cip
18th January 2013, 19:52
Inca cateva luni ca dupa retrodradare nu mai vezi chishior di hotzoman pi ashi.:D
marius stan a fugit, moderatorii au fugit, jucatorii fug pe capete......dezintegrarea e la orizont.:evil:
ciudat e ca-i sustin moderatorii stelisti in demersul lor...:cool:
sau poate ca nu :))

Shinnok
18th January 2013, 19:53
eu nu ajut pe nime... vreau sa spun ca-i ajut cu mare drag pe galateni :D

cip
18th January 2013, 19:57
eu nu ajut pe nime... vreau sa spun ca-i ajut cu mare drag pe galateni :D
tu nu,tu nu...altii...:D
hai ca deja te-ai molipsit...:))

ontopic:eu il propun pe galateanul Hard! :D

Shinnok
18th January 2013, 19:59
hai ca deja te-ai molipsit...:))
de ce nu? Otelul are fani in toate colturile tarii, deci si in Bucuresti ;) :D

Tim
18th January 2013, 20:01
eu nu ajut pe nime... vreau sa spun ca-i ajut cu mare drag pe galateni :DDeci tu consideri cu mare drag ca galatenii sunt niste nimeni?:rolleyes:

Shinnok
18th January 2013, 20:01
al dreac', cum citesti tu printre randuri! :))

cip
18th January 2013, 20:09
de ce nu? Otelul are fani in toate colturile tarii, deci si in Bucuresti ;) :D
absolut normal,natalitate mare si posibilitati restranse...tie ti-ar conveni sa tai stuf toata ziua? :D

cimitiru' ghencea
18th January 2013, 20:39
absolut normal,natalitate mare si posibilitati restranse...tie ti-ar conveni sa tai stuf toata ziua? :D

bre,tu de ce cobori stacheta atat de jos? :))
si nu-l lua cu dume de-astea prea fine ca nu le intelege...

Hard
18th January 2013, 22:12
Pentru 3 utilizatori este necesar un moderator? In urma cu cativa ani otelul nu avea nici macar subforum dedicat pe ols. Era trecut la alte echipe, si asta din cauza lipsei de forumisti/ postari. Ar trebui sa se revina la acea situatie.

Lordul
18th January 2013, 22:29
eu ma autopropun

sunt din zona....am tinut cu Otelul cand a luat campionatul , am tinut cu Otelul si in Supercupa cu Steaua knd m-am deplasat la Piatra Neamt pentru ai sustine...

Am fost si in U.C.L la Otelul-Manchester

Otelul ocupa o simpatie in sufletul meu....

asa ca nu vad de ce nu m-as putea ocupa si de aceasta sectiune

megastar
18th January 2013, 23:08
Pentru 3 utilizatori este necesar un moderator? In urma cu cativa ani otelul nu avea nici macar subforum dedicat pe ols. Era trecut la alte echipe, si asta din cauza lipsei de forumisti/ postari. Ar trebui sa se revina la acea situatie.

Ti se pare tie ca doar 3 utilizatori scriu pe aceasta sectiune? E nevoie de curatenie si numai un moderator o poate face. Eu raman la varianta cu Doctorul, mi se pare cea mai ok. Are toate argumentele de partea lui, inclusiv faptul ca stie cu ce se mananca forumul ols in intregimea lui. Tot respectul pentru Dario ( sau orice alt utilizator al acestui forum) insa mi-e foarte greu sa aleg un suporter al altei echipe care sa faca ordine. Totusi sunt gata sa accept pe oricine numai sa se mai faca un pic de curatenie pe aici, daca Doctorul nu doreste.

delaparis
18th January 2013, 23:53
Pana se propune un moderator pe aceasta sectie ma voi ocupa eu atat cat imi permite timpul.
Am fost solicitat insistent si chiar jignitor din partea lui Doctor Satan dar nu conteaza. Inteleg dorinta suporterilor otelari sa mentina un forum aici pe ols si ii inteleg cand sunt faultati de anumiti "fruncea" ... :rolleyes:

Am facut putina ordine.
Sunt sectii pe acest subforum si va rog sa postati de acum la subiect pe acele thd mutate la locul respectiv.
Pt offtopic aveti aici
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=39398

Cei care posteaza doar in bascalie pe sectiile serioase risca sanctiuni.

Multumesc pt intelegere, useri si moderatori :cool:

fl0o
19th January 2013, 09:04
Pentru 3 utilizatori este necesar un moderator?Numai pe acest thread au postat 11 utilizatori diferiti, nu e vorba ca suntem doar trei galateni. Daca eram doar noi trei nu mai aveam nevoie de moderator cum n-am avut nevoie nici pana acum.
Eu cred ca megastar ar fi foarte potrivit pentru moderare pentru ca nu e genul care sa intretina conflicte (desi e atipic pentru un moderator ols), sunt convins ca o sa fie impartial, deschide threaduri constant si va aduce si ceva trafic pe forumul asta.

megastar
19th January 2013, 09:46
Am facut putina ordine.
Sunt sectii pe acest subforum si va rog sa postati de acum la subiect pe acele thd mutate la locul respectiv.
Pt offtopic aveti aici
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=39398


Cei care posteaza doar in bascalie pe sectiile serioase risca sanctiuni.

Multumesc pt intelegere, useri si moderatori :cool:

Multumim ca in sfarsit a facut cineva ordine.




Eu cred ca megastar ar fi foarte potrivit pentru moderare pentru ca nu e genul care sa intretina conflicte (desi e atipic pentru un moderator ols), sunt convins ca o sa fie impartial, deschide threaduri constant si va aduce si ceva trafic pe forumul asta.

Multumesc dar ma vad din nou nevoit sa refuz. Pur si simplu functia de moderator nu-i de mine. Chiar as vrea sa ne focalizam pe niste propuneri care sa ajute aceasta sectiune.

Doctor_Satan
19th January 2013, 10:54
Pana se propune un moderator pe aceasta sectie ma voi ocupa eu atat cat imi permite timpul.
Am fost solicitat insistent si chiar jignitor din partea lui Doctor Satan dar nu conteaza. Inteleg dorinta suporterilor otelari sa mentina un forum aici pe ols si ii inteleg cand sunt faultati de anumiti "fruncea" ... :rolleyes:

Am facut putina ordine.
Sunt sectii pe acest subforum si va rog sa postati de acum la subiect pe acele thd mutate la locul respectiv.
Pt offtopic aveti aici
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=39398

Cei care posteaza doar in bascalie pe sectiile serioase risca sanctiuni.

Multumesc pt intelegere, useri si moderatori :cool:

Hai ca exagerezi. Ca ti-am spus ca ne ignori e jignire? Pai nu se numeste ignorare cand de o luna te-am rugat sa stergi mizeriile?
Dar tu nu, ca sunt in regula.
Iar cand am dat RP-uri valide ce-ai facut? Ce-a facut si leo. Ai editat, sa nu cumva sa-i sanctionezi pe miorlaitii astia. Ca daca primea tim ban automat iar incepea sa-l injure pe Vadim pe PM si i se dadea reverse la cat plangea ca o fetita.

Shinnok
19th January 2013, 11:09
bre,tu de ce cobori stacheta atat de jos? :))
si nu-l lua cu dume de-astea prea fine ca nu le intelege...

tataie, esti nesimtit si nu iei in considerare faptul ca nu ti-am zis ieri ca nu ti-a iesit gluma, ca sa nu-ti crape inima... :D uite, iti zic acum: nu ti-a iesit nici gluma aia :))

Hard
19th January 2013, 12:01
Numai pe acest thread au postat 11 utilizatori diferiti, nu e vorba ca suntem doar trei galateni. Daca eram doar noi trei nu mai aveam nevoie de moderator cum n-am avut nevoie nici pana acum.
Eu cred ca megastar ar fi foarte potrivit pentru moderare pentru ca nu e genul care sa intretina conflicte (desi e atipic pentru un moderator ols), sunt convins ca o sa fie impartial, deschide threaduri constant si va aduce si ceva trafic pe forumul asta.

Care sunt aia 3 galateni? Pun pariu ca satan are buletin de mures :happy
Daca parerea mea ar conta, dar stiu ca nu conteaza:evil:, as merge si eu pe mana lui Megastar, pare cel mai echilibrat, si in plus, imi place si nickul lui.

Grinco
19th January 2013, 12:16
Vad ca Megastar nu vrea, Dr. Satan refuza. Pe floo de ce nu il propuneti? Sau il alegeti pe Lordu' si gata. Ca doar a tinut cu Otelul in cel putin doua meciuri :D

fl0o
19th January 2013, 14:25
Pe floo de ce nu il propuneti?Am cazier, ca altfel ma autopropuneam, mersi ca ai batut si tu un apropo :D

fl0o
19th January 2013, 14:38
Care sunt aia 3 galateni? Pun pariu ca satan are buletin de mures :happySi ce-i asa amuzant? Tu ai buletin de Galati din cate am inteles, nu? Gata, suntem trei din pacate.

Tim
19th January 2013, 14:47
Hai ca exagerezi. Ca ti-am spus ca ne ignori e jignire? Pai nu se numeste ignorare cand de o luna te-am rugat sa stergi mizeriile?
Dar tu nu, ca sunt in regula.
Iar cand am dat RP-uri valide ce-ai facut? Ce-a facut si leo. Ai editat, sa nu cumva sa-i sanctionezi pe miorlaitii astia. Ca daca primea tim ban automat iar incepea sa-l injure pe Vadim pe PM si i se dadea reverse la cat plangea ca o fetita.

delaparis,acum daca tot te-ai bagat in cotet, vrea sa te vad ce ordine faci.

Ce zici, asta este un atac la persoana? Vad ca ai cedat presiunilor unor useri SH, sa vad daca le accepti si jignirile si atacurile la persoana

fl0o
19th January 2013, 14:52
vrea sa te vad ce ordine faci

miorlaitii ... plangea ca o fetita
:rolleyes: Lasati-o ma' railor sa se joace si ea.

Tim
19th January 2013, 14:57
ieri am avut o zi de exceptie: am avut privilegiul sa flegmez 2 masini cu numar de galati:ok:/hello

fl0o
19th January 2013, 14:58
Ai agatat pana acum vreo pustoaica cu gestul asta? :rolleyes:

Tim
19th January 2013, 15:05
vrei si tu?

fl0o
19th January 2013, 15:17
Inca o dovada ca ai pasarica... De ce nu il astepti pe propietarul masinii si il scuipi in ochi daca ai ceva cu el?
Ce rezolvi daca scuipi pe tabla? Oricum ploua.

Si gata, intrebam retoric. on topic... e bun si Dario, stelist cum e, macar sa se ocupe cineva aici.

delaparis
19th January 2013, 16:09
delaparis,acum daca tot te-ai bagat in cotet, vrea sa te vad ce ordine faci.

Ce zici, asta este un atac la persoana? Vad ca ai cedat presiunilor unor useri SH, sa vad daca le accepti si jignirile si atacurile la persoana

Si pe cine propui moderator? :)

Doctor_Satan
21st January 2013, 09:16
Am zis clar in prima postare. Suporterii Otelului aleg. Parerea lui este nula.

Doctor_Satan
21st January 2013, 09:22
hai ca m-ai demascat...:D
apropo,stii bancul cu tumbele? :))

Da. Dar tu-l stii pe ala cu 1 Mai?

cimitiru' ghencea
21st January 2013, 09:52
tataie, esti nesimtit si nu iei in considerare faptul ca nu ti-am zis ieri ca nu ti-a iesit gluma, ca sa nu-ti crape inima... :D uite, iti zic acum: nu ti-a iesit nici gluma aia :))

na, poate mai ratez si eu cate una...asta in contrast evident cu mataluta care le ratezi pe toate, fara drept de apel...:D

Shinnok
21st January 2013, 09:53
am zis "nu ti-a iesit NICI gluma aia", ceea ce inseamna ca nici tie nu ti-au iesit celelalte :))

Doctor_Satan
21st January 2013, 09:55
delaparis,acum daca tot te-ai bagat in cotet, vrea sa te vad ce ordine faci.

Ce zici, asta este un atac la persoana? Vad ca ai cedat presiunilor unor useri SH, sa vad daca le accepti si jignirile si atacurile la persoana

Mai intai sa iei tu sanctiunile pentru cele 7-8 pociri si atacuri la persoana si primesc cu bucurie sanctiunea asta.


ieri am avut o zi de exceptie: am avut privilegiul sa flegmez 2 masini cu numar de galati:ok:/hello

:sleep:
Comportament de fruncea tarii si om matur.
Leu cu masinile fara sofer, ca daca era si soferul prin zona trecea pe varfuri. Ca aia care zgarie masinile alora pe care vor sa se razbune. Comportament josnic si de o lasitate exemplara.

Shinnok
21st January 2013, 10:19
Leu cu masinile fara sofer, ca daca era si soferul prin zona trecea pe varfuri.

http://www5.picturepush.com/photo/a/12009573/img/Anonymous/tim2.jpeg

Doctor_Satan
21st January 2013, 10:23
:happy
http://media.hotnews.ro/media_server1/image-2010-06-30-7507364-46-cristiano-ronaldo-lipsit-fair-play.jpg