PDA

View Full Version : Otelul nu i-a luat in cantonament pe Rapa, Pena si Stromajer



megastar
17th January 2013, 14:10
Oțelul Galați s-a deplasat la Poiana Brașov, pentru primul cantonament al iernii, fără doi dintre oamenii de bază ai echipei în turul campionatului, dar și în sezonul în care fosta campioană a României a evoluat în grupele Champions League.

Atacantul Marius Pena (27 de ani) și fundașul Cornel Râpă (23 de ani) au rămas la Galați, după ce au refuzat ultima propunere a clubului pentru prelungirea contractelor scadente în vara lui 2013.

Întrați în ultimele șase luni de contract, cei doi pot negocia cu orice echipă, iar în vară ar putea pleca gratis de la Galați.

"Celor doi jucători le-a fost făcută o propunere, dar au refuzat să o semneze. Tocmai de aceea am hotărât că ar fi bine să rămână la Galați, să se antreneze cu echipa a doua până când se vor hotărî și vom clarifica situația lor. Noi ținem în continuare legătura cu ei, nu suntem în conflict, dar ne-am propus să ne facem o strategie pe o perioadă îndelungată și avem nevoie de jucători care știu ce vor și pe care să ne putem baza în viitor", a declarat Narcis Răducan.
"Este deciza clubului și o respectăm, nu avem de ales. Eu nu sunt supărat pentru asta. Situația se poate schimba însă în orice moment", a declarat Marius Pena pentru ProSport.
Stromajer a fost anunțat că nu mai face parte din planurile clubului pentru a doua parte a campionatului și se va antrena cu echipa a doua până când își va găsi un nou angajament.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/stelei-i-se-redeschide-o-usa-ce-parea-inchisa-probleme-la-galati-doi-oameni-de-champions-league-in-afara-lotului-cine-profita-de-situatie-10480434

Geniali astia de la Prosport, orice stire o leaga de Steaua.

Doctor_Satan
17th January 2013, 15:40
Lingai de meserie.
Iar Pena si Rapa au niste caractere...

Tim
17th January 2013, 15:55
stanei, ce vrei.:D

Dezintegrarea ,tot mai clar conturata.:evil:

megastar
17th January 2013, 16:28
stanei, ce vrei.:D

Dezintegrarea ,tot mai clar conturata.:evil:

Lasa ca devii tu fan al lui Gazale.

megastar
17th January 2013, 16:29
Lingai de meserie.
Iar Pena si Rapa au niste caractere...

Pena si Rapa cred ca au ametit de atatea transferuri la toate echipele posibile din Romania.

Doctor_Satan
17th January 2013, 16:51
stanei, ce vrei.:D

Dezintegrarea ,tot mai clar conturata.:evil:

Pe vremuri il credeam penibil pe oracolul din Balcesti la ce abera.
Prin comparatie, acum pare un om lucid si cu capul pe umeri.

cip
17th January 2013, 19:58
Oțelul Galați s-a deplasat la Poiana Brașov, pentru primul cantonament al iernii, fără doi dintre oamenii de bază ai echipei în turul campionatului, dar și în sezonul în care fosta campioană a României a evoluat în grupele Champions League.

cred ca-i ceva limbaj codat asta...:o:
nu reusesc sa deslusesc decat "cam pioana"...aia cu "evolutia" in CL gandesc ca-i pista falsa pentru derutarea adversarilor...:))

Hard
17th January 2013, 22:26
I-a sunat Becali, isi pregatesc bagajele pentru Spania. Nu le mai place la Poiana.

megastar
18th January 2013, 08:25
I-a sunat Becali, isi pregatesc bagajele pentru Spania. Nu le mai place la Poiana.

Pena e super atacant si Rapa e cel mai tare fundas dreapta. Steaua ar face doua super achizitii. Rog galatenii prezenti pe forum sa nu ma contrazica.

Hard
19th January 2013, 18:39
Pena are sclipiri. Ripa a dezamagit in ultima vreme...Totusi:
Rîpă are ofertă din Ucraina, dar vrea la Steaua: "Sînt tînăr, nu mă gîndesc la bani și vreau să fac perfomanță" gsp.

fl0o
19th January 2013, 23:44
Rîpă are ofertă din Ucraina, dar vrea la Steaua: "Sînt tînăr, nu mă gîndesc la bani și vreau să fac perfomanță" gsp.E tînăr :headbang:

megastar
20th January 2013, 11:21
Rîpă are ofertă din Ucraina, dar vrea la Steaua: "Sînt tînăr, nu mă gîndesc la bani și vreau să fac perfomanță" gsp.

O, nu! Vrea Rapa la Steaua? Noua ne tot spune ca vrea sa ramana la Galati dar Otelul nu i-a facut inca o oferta. Adevarul e ca si eu m-as gandi de 10 ori inainte sa ii mai propun ceva lui Rapa. Jucatorul Rapa din sezonul castigarii titlului nu are nicio legatura cu jucatorul Rapa de acum.

Hard
20th January 2013, 12:21
conform gsp, Ripa a semnat cu Steaua.

Doctor_Satan
21st January 2013, 10:59
Pena e super atacant. Rog galatenii prezenti pe forum sa nu ma contrazica.

Vezi? Am reusit sa ma abtin, desi ma manca limba.

megastar
21st January 2013, 11:06
Vezi? Am reusit sa ma abtin, desi ma manca limba.

Ai grija ca citeste si Jiji pe aici. Deci Pena e super atacant si suferim mult ca s-a transferat Rapa.

Doctor_Satan
21st January 2013, 11:11
Dupa Pena o sa plang cel mai mult.