PDA

View Full Version : Otelul a semnat un contract de claborare cu Dunarea Galati



megastar
13th January 2013, 02:38
FC Oțelul Galați a semnat astăzi un contract de colaborare cu FCM Dunărea Galați, grupare sprijinită de Primăria municipiului Galați și care activează în Seria I a Ligii a II-a. Astfel, în fiecare perioadă de transferări vor fi efectuate mai multe mutări în ambele sensuri, mutări pe care le vom anunța oficial pe www.otelul-galati.ro și pe contul oficial de Facebook al FC Oțelul Galați. Așa cum deja se știe, Nicolae Stelian Cucu și Daniel Popescu, ambii jucători legitimați la FCM Dunărea, se pregătesc deja sub comanda antrenorului principal Viorel Tănase.
Prin această colaborare, spiritul roș-alb-albastru beneficiază și de o piramidă solidă: Centrul de Copii și Juniori → FC Oțelul II (Liga a III-a) → FCM Dunărea (Liga a II-a) → FC Oțelul Galați (Liga I).

Narcis Răducan (director general FC Oțelul Galați): "Ne bucurăm că am reușit aducerea clubului Dunărea în piramida FC Oțelul Galați, această mutare făcea parte din proiectul nostru. Având câte o reprezentantă în fiecare eșalon fotbalistic, fără a omite însă și forța Centrului de Copii și Juniori, putem crește eficient cât mai mulți jucători din pepiniera proprie. Astfel, am acoperit și ultima breșă pentru a ne reconfirma prezența în galeria cluburilor care se respectă, a cluburilor care acordă o atenție sporită propriilor talente."

http://otelul-galati.ro/stiri/Liga-1/1/Avem-piramida-complet/4249

Shinnok
13th January 2013, 02:38
Ce parere o avea Hard despre asta? :D

Tim
13th January 2013, 12:12
Ce parere o avea Hard despre asta? :DHard nu comenteaza orice claborare.:D

megastar
13th January 2013, 15:03
Hard nu comenteaza orice claborare.:D

Imi cer scuze tie si celorlalti utilizatori pentru greseala.

Tim
13th January 2013, 15:04
Nu pentru asta trebuie sa-ti ceri scuze.

delaoltenia
13th January 2013, 15:06
Imi cer scuze tie si celorlalti utilizatori pentru greseala.



jignesti un reprezentant legitim al societatii civile :D

Hard
16th January 2013, 00:07
Ce parere o avea Hard despre asta? :D

Nu prea buna. Dar poate ca si Dunarea are de castigat ceva...:mad: Tot sper ca otelul sa dispara.