PDA

View Full Version : Marius Pena dorit de Pandurii



megastar
11th January 2013, 12:55
In ultimul timp au aparut zvonuri ce il dadeau pe atacantul Marius Pena transferat ba la Steaua, ba la Dinamo. Se pare ca cel mai mult si-l doresc cei de la Pandurii.
Petre Grigoras: „Optiunea mea era Pena si din punctul meu de vedere inca se mai poate perfecta acest transfer, am discutat deja cu jucatorul si e dispus sa vina la Pandurii. E un fotbalist bun si cred eu ca se pliaza pe jocul nostru”.
Totusi Narcis Raducan spune ca Otelul e aproape de a semna un nou contract cu Pena: “Suntem foarte aproape sa-l convingem pe Marius sa ramana alaturi de noi si pe viitor. Daca vrea, el poate semna acum cu orice club doreste, dar sunt aproape convins ca vom colabora cu el si din aceasta iarna pentru ca ii vom face o oferta interesanta”.
Iar jucatorul declara ca si-ar dori sa ramana alaturi de Otelul: "Eu vreau sa ramin la Galati, sa castig Cupa, singurul trofeu intern care imi lipseste, iar la vara vad eu incotro o apuc.”

Ce ziceti, ramane Pena la Galati? Mai are Otelul nevoie de el?

Doctor_Satan
11th January 2013, 13:36
Punctul meu de vedere il stii deja: nu e atacant de prima liga. E foarte absent in joc, n-are tehnica, viteza, singurul lui atu fiind lovitura buna de cap.
Dar, din cauza ca nu e inalt, nu are detenta si nici viteza sa vina la centrari din linia a doua, nu marcheaza foarte des.
Daca se aduce vreun atacant motivat, o sa-l uitam destul de repede.
Asta referitor la utilitatea lui la club.
In ceea ce priveste zvonul, cum zice chiar el: clasicele inventii ale presei. S-au vazut destule aberatii de genul.

megastar
11th January 2013, 15:03
In ceea ce priveste zvonul, cum zice chiar el: clasicele inventii ale presei. S-au vazut destule aberatii de genul.

Totusi e declaratia lui Grig care spune ca a vorbit cu jucatorul. In fine, poate i-ar prinde bine o schimbare si lui. In ultimul timp ne-a cam dezamagit.

Doctor_Satan
11th January 2013, 15:48
Sincer, eu nu l-am agreat niciodata.

megastar
11th January 2013, 15:59
Sincer, eu nu l-am agreat niciodata.

Nici cand a dat golul cu care am luat titlul?

Doctor_Satan
11th January 2013, 16:10
Si-a facut datoria. Cu un atacant mai bun am fi avut mai multe puncte si n-ar fi fost nevoie de meciul direct pentru deciderea campioanei. :P
Ti-am mai zis: n-are cifre de atacant. E nivel mediu in cel mai bun caz. Eu sunt obisnuit cu atacanti pe care Otelul ii relanseaza sau descopera, nu sa fie echipa la care noteaza un apus slab al carierei.
Uite, sa-l luam ca exemplu pe Gurita. A avut cifre ceva mai bune decat Pena (desi tot slabe, avand in vedere ca avea o medie de aproape un gol la 5 meciuri), dar omul ala se zbatea, incurca apararea adversa, lua fundasi dupa el. Unde mai pui ca pe vremea lui Gurita Otelul juca mare parte din meciuri in formula 9-0-1. Eu pe Gurita il consider ca fiind unul dintre cei mai buni atacanti din istoria noastra.

ciorbicafaristu
11th January 2013, 17:28
mie mi-a placut mult golul asta al lui gurita:D...ai dreptate, a fost un atacant bun pt campionatul nostru
TdbRtr7z3Jc

megastar
12th January 2013, 11:54
Si-a facut datoria. Cu un atacant mai bun am fi avut mai multe puncte si n-ar fi fost nevoie de meciul direct pentru deciderea campioanei. :P
Ti-am mai zis: n-are cifre de atacant. E nivel mediu in cel mai bun caz. Eu sunt obisnuit cu atacanti pe care Otelul ii relanseaza sau descopera, nu sa fie echipa la care noteaza un apus slab al carierei.
Uite, sa-l luam ca exemplu pe Gurita. A avut cifre ceva mai bune decat Pena (desi tot slabe, avand in vedere ca avea o medie de aproape un gol la 5 meciuri), dar omul ala se zbatea, incurca apararea adversa, lua fundasi dupa el. Unde mai pui ca pe vremea lui Gurita Otelul juca mare parte din meciuri in formula 9-0-1. Eu pe Gurita il consider ca fiind unul dintre cei mai buni atacanti din istoria noastra.

Asa e, Gurita a fost un super atacant, numai ca viata extra sportiva l-a terminat. Totusi e un alt gen de atacant Pena, e mai bazat pe lovitura de cap, pe forta. Asta nu inseamna ca ii tin partea lui Pena, l-am injurat si eu destul. Insa nu pot sa nu il apreciez pentru cateva goluri foarte importante date pentru Otelul.

megastar
26th January 2013, 17:40
Marius Pena s-a transferat astazi la FC Baku.

Tim
26th January 2013, 18:05
Lasa mah, acum il aveti pe dorada ala...:))
hai cu retrogradarea.:ok:

megastar
26th January 2013, 20:45
Sa nu-mi spui ca erai fan Pena. De doi ani spui ca nu sunt buni, si acum cand pleaca tot tu crezi ca Otelul nu poate fara ei.

Tim
26th January 2013, 22:11
Nu. Eu sunt fan Cojoc. Sa nu dea dracu sa va atingeti de el.:))

megastar
26th January 2013, 23:21
Cojoc e un super fotbalist, foarte talentat, cu mult peste Rapa ca valoare. Din pacate are un caracter execrabil, care l-a adus in situatia in care este. Nimeni de la Galati nu mai spera sa scoata fotbalist din el. Vad totusi cu surprindere ca nimeni nu se atinge de el, deci poti fi linistit , dorinta ta e ordin pentru noi.

Issos
27th January 2013, 12:30
Cojoc era cu mult peste Ripa, dar accidentarea si viata de noapte l-au distrus. Cat despre Pena ii urez succes, dar va fi vai de noi in retur, fara atacanti. Nu mai avem niciun atacant de gura portii.

Doctor_Satan
29th January 2013, 11:43
Da, va fi foarte greu fara atacanti indolenti si care marcau mai rar decat mijlocasii.
Lasa, ca poate si cei de la tineret au mai multa motivare decat supraevaluatii Pena si Punosevac.

megastar
29th January 2013, 12:08
Da, va fi foarte greu fara atacanti indolenti si care marcau mai rar decat mijlocasii.
Lasa, ca poate si cei de la tineret au mai multa motivare decat supraevaluatii Pena si Punosevac.

Cu Punosevac chiar nu stiu ce s-a intamplat Imi place la inceput, avea ambitie, insa pe parcurs s-a stins. Poate si datorita faptului ca nu a primit prea multe sanse.

Doctor_Satan
29th January 2013, 13:14
O fi avut un pic de dorinta de joc pe la inceput, dar s-a vazut cu banii in cont si a uitat pentru ce-i primeste. Si daca te mai si cramponezi sa-l tii titular pe eternul absent Pena, normal ca nici pe el nu l-a mai interesat.

megastar
29th January 2013, 13:46
Dorinel a facut destule lucruri bune, insa avea fixatii.

Doctor_Satan
29th January 2013, 14:00
Pai ce antrenor are atata ambitie incat meci de meci sa faca aceleasi 3 schimbari post pe post?
Pana la urma Pena a semnat cu Baku sau doar trece cu bacul?

sportsmagro
29th January 2013, 14:59
cred ca ar prinde bine

megastar
29th January 2013, 15:16
Pai ce antrenor are atata ambitie incat meci de meci sa faca aceleasi 3 schimbari post pe post?
Pana la urma Pena a semnat cu Baku sau doar trece cu bacul?

A semnat. A anuntat si site-ul oficial. Despre bani inca nu stim nimic, dar nu cred sa fie cu mult peste ceea ce s-a platit pe Rapa.