PDA

View Full Version : Comunicat Narcis Raducan



megastar
9th January 2013, 22:19
Doresc să asigur încă o dată suporterii și partenerii FC Oțelul Galați că proiectul Campioanei și Supercampioanei României, ediția 2011, continuă nestingherit. Nu poate fi exclus însă faptul că în orice companie care urmărește performanța există și mai multe opinii, fenomen care - nu este doar un clișeu! - favorizează progresul. Mai mult decât atât, activității noastre, expuse zilnic mediatizării, îi pot fi ușor atribuite urme de frământări mai mult sau mai puțin ancorate în realitate. Punctual vorbind, acționarul majoritar al FC Oțelul Galați a ridicat documentele clubului, așa cum mass-media a scris în primele zile ale anului, însă a făcut-o deoarece este firesc să le dețină. Că reprezentanții TNG Group au avut nevoie de gărzi de corp pentru această operațiune, iarăși n-ar fi nimic de comentat. Transportarea actelor FC Oțelul Galați la București necesita o maximă siguranță, nu s-a pus niciodată problema ca bodyguarzii TNG Group să protejeze acționarul majoritar de conducerea executivă a clubului. De asemenea, nu s-a pus problema ca lichiditățile din conturile FC Oțelul Galați să fie înstrăinate, așa cum s-a vehiculat în media, acționarul majoritar al clubului nostru este direct interesat ca proiectul Supercampioanei din 2011 să meargă mai departe. Misiunea noastră continuă în aceeași formulă organizatorică.
În altă ordine de idei, ne apropiem de finalizarea campaniei de transferuri. Ne dorim ca, până la plecarea în stagiul de pregătire din Spania, să punem la dispoziția antrenorului principal Viorel Tănase întregul lot de jucători cu care va ataca sezonul de primăvară, deci și noile achiziții. Acolo, în Spania, ne vor aștepta șapte meciuri amicale extrem de tari și trebuie să fim pregătiți ca atare. Ca informație conexă, astăzi am bătut palma cu FC Spartak Moscova pentru un joc-test în cantonamentul de la Marbella.
Nu pot încheia această declarație de presă fără a le mulțumi suporterilor pentru grija manifestată vizavi de situația clubului, poate și pentru că au trăit momente dificile în vara anului precedent. Trebuie totuși să fie conștienți că suntem cu toții angrenați într-o singură misiune, aceea de a readuce FC Oțelul Galați la nivelul pe care și ei și-l doresc. Dumnezeu să ne ajute!

Narcis Răducan
Director General FC Oțelul Galați

http://otelul-galati.ro/stiri/Liga-1/1/Proiectul-continu/4243

Declaratia vine in urma comunicatului si petitiei suporterilor.

Doctor_Satan
14th October 2013, 17:00
Deja a devenit o certitudine faptul ca Raducan da niste declaratii impresionante dupa fiecare infrangere, iar acum, dupa ultimele "preformante", nu se lasa mai prejos.
http://fcotelulgalati.info/narcis-raducan-din-urmatorul-meci-vedem-o-alta-echipa-otelul.html

Intrebarea mea este: il mai crede cineva pe acest mascarici? Pe aceasta marioneta a lui Adamescu?
Cat va mai dura pana sa ne convingem de faptul ca el este pus in fruntea clubului pentru a trage de timp, sa ne adoarma, in timp ce Otelul este vandut jcuator cu jucator, caramida cu caramida?
La un club normal, ultimele transferuri, care pot fi catalogate ca niste glume proaste in cel mai bun caz, si minciunile aruncate in presa ar fi determinat suporterii sa ceara demisia conducerii si linsarea patronului.
La noi, din pacate, e liniste. Nimeni nu-l deranjeaza pe teparul Adamescu din afacerile lui, pe papitoiul de Raducan nu-l scuipa nimeni pe strada, iar pe Badea nu-l intreaba nimeni daca nu crede si el ca acesta este un lot de jucatori demn de curtea scolii.
Pe langa toate acestea, protestele care incepeau sa anunte ceva in primele 2-3 zile s-au stins demult.
Nu puteam spune decat ca mistourile pe care le fac Adamescu & Co. cu noi le meritam daca nu spunem nimic si trecem totul cu vederea.
Pentru ca tot se facea paralela intre noi si Urziceni, eu cred ca noi inca existam pentru ca au fost cativa suporteri care inca au mai strigat. Dar, imediat ce se va asterne linistea si peste peluza, Otelul va inceta sa mai existe.
Parerea mea este ca ultimii suporteri ramasi alaturi de club ar trebui sa faca ceva, altfel clubul nostru va inceta sa mai existe inca inainte de incheierea acestui sezon.

pffv
14th October 2013, 18:11
Deja vu ! Doar ca "al nostru":headbang: a canalizat atentia spre altii . Va urez success , desi nu cred ca puteti face ceva daca si-au pus in gand sa va arda .

Doctor_Satan
14th October 2013, 23:49
E bine ca mai exista timisoreni capabili sa vada adevaratul gropar al FC Timisoara. :ok:
Iar noi tot ceea ce putem face este sa speram ca se vor multumi cu grosul si vor lasa ceva cu care sa putem recladi.