PDA

View Full Version : Pe cand un stadion nou?



Leo
9th January 2013, 21:54
Mircea Lucescu cere schimbari majore la Dinamo si crede ca noul proiect al conducerii ar trebui sa includa si construirea unui nou stadion in Stefan cel Mare.

"La Dinamo trebuie să intervină oamenii de afaceri, trebuie demolat actualul stadion și să se facă unul nou. Zona este centrală, una excelentă. Bucureștiul are nevoie de un al doilea stadion. Nu la nivelul Arenei Naționale, ci al Bucureștiului", a spus Lucescu pentru Dolce Sport.

Apoi a adăugat: "Spațiu există, trebuie să vină oameni noi, cu idei noi, cu potențial suplimentar și care să își asume răspunderea".

Leo
9th January 2013, 22:25
Un nou stadion de 30 de mii de locuri in Stefan cel Mare. E propunerea noului actionar de la Dinamo, Negoita. Investitia ar fi de 35 de milioane de euro! Actionarul Negoita vrea ca peste 3 ani sa-l inaugureze.

Srdjan
10th January 2013, 10:24
Fara rautate, dar la ce are Dinamo nevoie de un stadion nou?

laurdog
10th January 2013, 10:33
Are nevoie dar nu se va face in veci.

torinezu
10th January 2013, 12:03
mananci calule ovaz?...

stadion nou? toti am vrea, dar la ce actionari avem nu vad nici un viitor. si colac peste pupaza, cel ce propune un nou stadion se pare ca are datorii, prin firmele lui, de peste 30 milioane de euro.

Fedayn
10th January 2013, 12:05
:))
noi suntem in prag de insolventa si astia viseaza melodia lu' smiley :))

torinezu
10th January 2013, 12:07
ce melodie? ca nu prea sunt la curent. :D

Fedayn
10th January 2013, 12:09
aia cu caii verzi de pe pereti :D

florian.X
10th January 2013, 12:15
n'aveti minte,cine sa'l faca...doar sa'l renovati p'asta care il aveti,sa mai puteti sa adaugati inca un rand de tribune ceva,dar asa nu se risca nimeni de la 0, iar cum primaria a facut N.A. nu cred ca se baga...

torinezu
10th January 2013, 12:17
asta trebuie daramat si refacut, ce dreaq sa renovezi la el?

Fedayn
10th January 2013, 12:18
tribuna a II'a...aia acoperita de turcu :))....si cutia aia de tabla care cica este tribuna oficiala :))

torinezu
10th January 2013, 12:20
si turnichetii? ce facem cu ei?

Fedayn
10th January 2013, 12:24
ii mutam la "chile" :D

The_Wolf
10th January 2013, 12:29
Un inceput ar fi redresarea echipei. Abia la pasul doi stadionul.Sincer, eu l-as vedea pe Lucescu o solutie sclipitoare atat in actionariat cat si in conducerea tehnica.Poate s-o satura si el de atat strainatate

Leo
10th January 2013, 13:23
Ce mult iti pasa tie de Dinamo.

Leo
10th January 2013, 14:12
Are nevoie dar nu se va face in veci.

http://adevarul.ro/news/sport/elisabeta-lipa-explica-dinamo-nu-nu-stadion-nou-nu-vreau-trezim-blocuri-vile-aici-1_50ec3cb056a0a6567e550d9f/index.html

Utilizator
10th January 2013, 16:20
Dupa '90 am vazut vreo 3-4 proiecte de stadion nou, dar totul s-a rezumat la machete si realitate virtuala.
Dinamo nu va avea un stadion nou cel putin pana in 2020.
Nu are cine sa investeasca si mai presus de toate nu exista interes direct.

Parerea mea e ca 35 mil euro e mult pentru un stadion decent cu 30.000 de locuri.

Ceea ce declara Lipa e o ineptie. Pot avea stadion pentru alte sporturi in alta parte in curtea clubului.
La situatia actuala din Romania numai fotbalul poate acoperi parte din investitia intr-un stadion nou.
Alte sporturi gen rugbi sau atletism au asistenta infima si de obicei cam gratis.
In plus ar aduce mai mult daune decat avantaje sa lasi rugbistii sa joace pe terenul de fotbal sau sa adaugi pista de atletism la teren.

Tim
10th January 2013, 16:33
Pentru ce un stadion nou?:D

cip
10th January 2013, 16:39
da' ce,chelului nu i-a trebuit tichie ...:))

Fedayn
10th January 2013, 16:46
ce solidaritate la cei din ligile...inferioare :D

cimitiru' ghencea
10th January 2013, 16:48
ce solidaritate la cei din ligile...inferioare :D

ce stiu ei despre traditie,palmares ,trofee...:cool:

Tim
10th January 2013, 16:53
Simpatici insolvabili!:D

Fedayn
10th January 2013, 16:54
ce stiu ei despre traditie,palmares ,trofee...:cool:

traditie...inca sunt in cautari
palmares...le'au dat aia de la lozan culorile :D
trofee...un covor, o scrumiera, 3 diplome din campionatele judetene si proteza lu' jackie :))

cimitiru' ghencea
10th January 2013, 16:56
traditie...inca sunt in cautari
palmares...le'au dat aia de la lozan culorile :D
trofee...un covor, o scrumiera, 3 diplome din campionatele judetene si proteza lu' jackie :))

si-un titlu de golgeter adus de machidonu' gravid...:))

Tim
10th January 2013, 16:58
Mereti mah de va faceti un stadion solvabil.:D

cip
10th January 2013, 16:58
dau si ei din labutze pe ultima suta...:rolleyes:
cu AMR-ul ala cum mai stati? :D

cimitiru' ghencea
10th January 2013, 17:01
dau si ei din labutze pe ultima suta...:rolleyes:
cu AMR-ul ala cum mai stati? :D

intreaba-l pe tim...:D
in rest,dream on !

Tim
10th January 2013, 17:03
intreaba-l pe tim...:D
!Io de unde sa stiu daca se intoarce borcea si pentru ce? Alta Alina nu mai vede.:D

florian.X
10th January 2013, 17:04
traditie...inca sunt in cautari
palmares...le'au dat aia de la lozan culorile :D
trofee...un covor, o scrumiera, 3 diplome din campionatele judetene si proteza lu' jackie :))

:happy :happy :happy
*palmares...care,al cui???exista??? ca daca stai sa iei fiecare denumire in parte,e greu sa le retii :))

florian.X
10th January 2013, 17:05
cu AMR-ul ala cum mai stati? :D

Borcea e cu inima,tocmai ce face un RMN :))

Fedayn
10th January 2013, 17:28
breh cipilica....zi'o pe aia cu tanchistii :rolleyes:


:))

florian.X
10th January 2013, 17:31
breh cipilica....zi'o pe aia cu tanchistii :rolleyes:


:))

DND...cauta palmaresul, sau isi rezerva bilete pt. zborul catre laussane :))

resita
10th January 2013, 17:52
ce drac sa facem noi cu un stadion nou?

noi suntem la un pas de desfiintare iar voi va ganditi la stadion :D

stiti vb. aia, un prost arunca o piatra in lac iar 10 destepti se chinuie sa o scoata, asa e si aici unde unul arunca o "stire" iar altii o dezbat

laurdog
11th January 2013, 10:17
Cica a fost sparta sala de trofee a clubului din Timisoara disparand jumatate din trofeele castigate de'a lungul timpului: doua kile de zahar!

Fedayn
11th January 2013, 10:20
....si proteza lu jackie a scapat? :D

Tim
11th January 2013, 10:20
Cica a fost sparta sala de trofee a clubului din Timisoara disparand jumatate din trofeele castigate de'a lungul timpului: doua kile de zahar!slab, foarte slab. In stil dinamovist as putea zice.:D

laurdog
11th January 2013, 10:37
Asa ziceam si eu, macar patru kile sa fi fost, asa........................slab, slab de tot.

Tim
11th January 2013, 10:38
Asa amara e viata in groapa?:D

laurdog
11th January 2013, 10:39
Nop, avem fotbalisti de valoare gen Luchin, Curtean si altii care ne vor ajuta sa iesim la liman. Si ei si ceilalti au inteles ce inseamna sa joci pentru o echipa mare.:D

Tim
11th January 2013, 10:49
Sa stii ca si Absente e un om pe care te poti baza.:))

Leo
11th January 2013, 11:02
Cine-i asta?

cip
11th January 2013, 11:12
breh cipilica....zi'o pe aia cu tanchistii :rolleyes:


:))
nope,daca ai bagat-o pe aia cu scrumiera si covorul,o bag si eu pe aia cu claparii si hotelul :))

oops,am zis "hotelul",sper sa nu primesc vreun rp de la otelari...:D

Leo
11th January 2013, 11:20
Hai lasa vrajeala, stim bine despre care hotel vorbesti. Fedy tot la Crivaia isi face concediul?

cip
11th January 2013, 11:28
nope,anul asta i-am sistat viza :D

laurdog
11th January 2013, 11:28
Hai s-o lamurim si p'asta cu tanchistii.
In 1947 maica rusie a decis sa conceapa un "copil" si in fotbalul romanesc doar ca vazand dupa un an ca acel "copil" e urat si cam zevzec s-a decis sa mai faca o incercare in care sa demonstreze superioritatea comunismului. Din fericire a doua incercare a fost reusita iesind un copil frumos si inteligent care insa peste ani a devenit mai rebel. Asa s-a scris istoria, primul "copil" a ramas cu marea masa de adoratori iar cel de'al doilea cu cei care se impotriveau chiar parintelui.

cip
11th January 2013, 11:32
chiar prigoniti,as putea spune...:rolleyes:
ciudat,si ei au cam acelasi discurs :))

laurdog
11th January 2013, 11:34
Ei nu pot avea un discurs din motive lesne de inteles.:D
Pe de alta parte e evidenta reailtatea, daca ai un copil idiot e normal sa-ti doresti in sfarsit unul cel putin normal.

petea
11th January 2013, 15:30
[QUOTE=laurdog;3696899]Ei nu pot avea un discurs din motive lesne de inteles.:D
Pe de alta parte e evidenta reailtatea, daca ai un copil idiot e normal sa-ti doresti in sfarsit unul cel putin normal.[/

Corect!!!:))

petea
11th January 2013, 15:33
Mircea Lucescu cere schimbari majore la Dinamo si crede ca noul proiect al conducerii ar trebui sa includa si construirea unui nou stadion in Stefan cel Mare.

"La Dinamo trebuie să intervină oamenii de afaceri, trebuie demolat actualul stadion și să se facă unul nou. Zona este centrală, una excelentă. Bucureștiul are nevoie de un al doilea stadion. Nu la nivelul Arenei Naționale, ci al Bucureștiului", a spus Lucescu pentru Dolce Sport.

Apoi a adăugat: "Spațiu există, trebuie să vină oameni noi, cu idei noi, cu potențial suplimentar și care să își asume răspunderea".

Ce dracu tot da sfaturi Lucescu asta? Sa vina, sa se implice si apoi sa vorbeasca!

Utilizator
11th January 2013, 16:38
ce drac sa facem noi cu un stadion nou?

noi suntem la un pas de desfiintare iar voi va ganditi la stadion :D

stiti vb. aia, un prost arunca o piatra in lac iar 10 destepti se chinuie sa o scoata, asa e si aici unde unul arunca o "stire" iar altii o dezbat

ehe, discutia asta e veche la Dinamo. :)
candva cu ani in urma am dezbatut problema asta pe larg pe un site care din pacate nu mai este (dinamo-online.ro).
un stadion nou, asa cum s-a dovedit si cu National Arena, atrage mai multi spectatori si motiveaza mai bine jucatorii.
cand joci pe maidan e mai greu sa te ridici la nivel de echipa profesionista, sa te simti fotbalist intru totul. Plus ca paragina din jur da sentimentul de paragina si suporterilor si jucatorilor. E foarte greu sa speri la performante mai acatarii cand paragina e cuvantul de ordine la tot ce vezi in jur.

Dar altfel ai dreptate, acum nu prea e momentul sa discutam despre asa ceva cand astia de-si zic actionari nu au bani nici sa plateasca salariatii si jucatorii.

torinezu
12th January 2013, 14:27
si totusi, eu as vrea un stadion nou. 20.000 de locuri ar fi perfect.
in ceea ce o priveste pe tampita aia de lipa, nici nu merita bagata in seama. a dovedit ce capacitate de manager are...
un stadion nou, cu facilitati moderne, fara porcariile alea de piste de atletism, ar umple stadionul. 20.000 de suporteri pe meci ar fi foarte bine. chiar si 15.000. :)

si ar fi si langa chile... http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-eatdrink004.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

florian.X
12th January 2013, 14:41
si totusi, eu as vrea un stadion nou. 20.000 de locuri ar fi perfect.
in ceea ce o priveste pe tampita aia de lipa, nici nu merita bagata in seama. a dovedit ce capacitate de manager are...
un stadion nou, cu facilitati moderne, fara porcariile alea de piste de atletism, ar umple stadionul. 20.000 de suporteri pe meci ar fi foarte bine. chiar si 15.000. :)

si ar fi si langa chile... http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-eatdrink004.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

nu stiu daca la voi e problema cu stadionul,ca de aia nu mai vine lumea...la voi e mai degraba sictirul asta fata de echipa si tot ce i acolo,si lipsa de rezultate si caterinca din conducere cred ca v'a facut sa vi se ia de meciuri si de tot:D

Lordul
12th January 2013, 15:56
nu cred ca stadionul e problema nr.1 acum

cip
12th January 2013, 16:27
atentie la proiect,UEFA zice ca e musai sa aveti parcare pentru turul I preliminar...riscam naibii sa nu va programeze si ratam toata distractia...:D

cimitiru' ghencea
12th January 2013, 17:43
l-am vazut aseara pe balace...olteanu ,tot oltean,e capitan la poli acs timisoara...:D

cip
12th January 2013, 20:47
asta cand a mai fugit de la Dinamo,ca n-am mai urmarit ... :shock:
e bine,acum cunoastem si numele viitorului golgheter din liga miticista :D

Hingherul
12th January 2013, 20:59
io nu inteleg ceva.... stadion....nou.... PENTRU CE? :D


am votat ca sunt de acord cu demolarea. macar sa dispara urmele :)

torinezu
13th January 2013, 14:23
am votat ca sunt de acord cu demolarea. macar sa dispara urmele :)

:happy:happy
da-te :drak: de simpatic http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Leo
13th January 2013, 20:36
Tori, schimba lentilele.

Hingherul
13th January 2013, 20:37
si tu l-ai crezut repede ca ii sunt simpatic.... cauta doar context sa ma dea dracu :))

torinezu
14th January 2013, 10:09
nu sunt chiar atat de indoctrinat incat sa nu apreciez o gluma buna. :) d-aia si radeam asa. :D
bre hinghi, daca vroiam sa-ti zic ceva "de bine", o faceam altfel. dar nu-i cazul, esti printre putinii stelisti de pe forumul asta cu care imi face placere sa schimb cate o vorba. :)

cimitiru' ghencea
14th January 2013, 10:13
nu sunt chiar atat de indoctrinat incat sa nu apreciez o gluma buna. :) d-aia si radeam asa. :D
bre hinghi, daca vroiam sa-ti zic ceva "de bine", o faceam altfel. dar nu-i cazul, esti printre putinii stelisti de pe forumul asta cu care imi face placere sa schimb cate o vorba. :)

din punctul meu de vedere,hingherul e o pasare atat de rara ,incat de multe ori ma indoiesc ca-i stelist cu adevarat....:D

Leo
14th January 2013, 11:04
din punctul meu de vedere,hingherul e o pasare atat de rara ,incat de multe ori ma indoiesc ca-i stelist cu adevarat....:D

''pasare rara''? :o:

torinezu
14th January 2013, 11:19
nu cred ca are vreo legatura cu rara avis. e pur si simplu o expresie. :) altfel, avea cimi grija. :evil:

Hingherul
14th January 2013, 11:31
bun, acu` ca am lamurit cum sta treaba cu impartialitatea, sa nu avem discutii cand va mai tuf cate o dunga rosie :D

serios acum, multam de aprecieri. daca sunt stelist nu inseamna ca trebuie sa calc in picioare tot ce are alte culori.
urasc dinamo, nu oamenii ;)

cimitiru' ghencea
14th January 2013, 11:38
nu cred ca are vreo legatura cu rara avis. e pur si simplu o expresie. :) altfel, avea cimi grija. :evil:

cioara vopsita nu cred ca e...:D

Fedayn
14th January 2013, 11:38
ai lav iu tu :D...da' totusi, cum mama dreaq de ai acceptat sa stai in aceeasi barca cu cei doi * ...basca istetu' ala de are grija de "Politica" :thinkso:

:D

cimitiru' ghencea
14th January 2013, 11:41
ai lav iu tu :D...da' totusi, cum mama dreaq de ai acceptat sa stai in aceeasi barca cu cei doi cretini congenitali ...basca istetu' ala de are grija de "Politica" :thinkso:

:D

acu' ,ce sa zic,chiar ca nu e de vina hingherul ca steaua are suporteri ca aia doi...:D

Hingherul
14th January 2013, 11:41
ai lav iu tu :D...da' totusi, cum mama dreaq de ai acceptat sa stai in aceeasi barca cu cei doi cretini congenitali ...basca istetu' ala de are grija de "Politica" :thinkso:

:D
uite cine comenteaza.... astia cu istoria scrisa de Liviut. HUUOOOOOO :D

florian.X
14th January 2013, 11:42
ai lav iu tu :D...da' totusi, cum mama dreaq de ai acceptat sa stai in aceeasi barca cu cei doi cretini congenitali ...basca istetu' ala de are grija de "Politica" :thinkso:

:D

care's aia :))...cin' te'a suparat:D

torinezu
14th January 2013, 11:42
uite cine comenteaza.... astia cu istoria scrisa de Liviut. HUUOOOOOO :D
cine-i liviut? eu il stiu doar pe petea. :drak:

Hingherul
14th January 2013, 11:43
tot el e :))

Fedayn
14th January 2013, 11:43
acu' ,ce sa zic,chiar ca nu e de vina hingherul ca steaua are suporteri ca aia doi...:D

nici nu am sustinut acest lucru :D....hinghi, este un accident...este o uscatura :))

torinezu
14th January 2013, 11:44
...hinghi, este un accident...este o uscatura :))
cred ca-ti tufa o dunga rosie, acus acus :D

Fedayn
14th January 2013, 11:44
care's aia :))...cin' te'a suparat:D

breh rudotel... tu nu ai cu licenta aia :thinkso:...meri la carte ca tonta te vrea dastept :)

Fedayn
14th January 2013, 11:45
cred ca-ti tufa o dunga rosie, acus acus :D

daca o face ros-alba...nu'i cu suparare :D



fitilist esti breh titirezule :ciocan:

:D

florian.X
14th January 2013, 11:46
breh rudotel... tu nu ai cu licenta aia :thinkso:...meri la carte ca tonta te vrea dastept :)

e gata,acum mai asteptam pana pe 14 februarie :))
si totusi,cine's aia :))

Fedayn
14th January 2013, 11:47
e gata,acum mai asteptam pana pe 14 februarie :))
si totusi,cine's aia :))

bafta breh...si merinos :D

florian.X
14th January 2013, 11:48
bafta breh...si merinos :D

msms:happy...o sa am nevoie,ca's grilele nasoale :))

Fedayn
14th January 2013, 11:51
ai dreaq "studenti"...si la X si 0 faceti figuri :ciocan:


:D

torinezu
14th January 2013, 11:51
fitilist esti breh titirezule :ciocan:

:D

daca era un alt mod. stelist imi dadeam peste bot, dar cu hinghi mai merge cate o gluma. :yes: acu' sper sa nu ma ia in serios... :o:

florian.X
14th January 2013, 11:54
ai dreaq "studenti"...si la X si 0 faceti figuri :ciocan:


:D

:happy sunt "multiple choice" , nu e cu X/0 ... bine,pe vremea voastra nici nu era cu grile aaa:))...

torinezu
14th January 2013, 11:57
:happy sunt "multiple choice" , nu e cu X/0 ... bine,pe vremea voastra nici nu era cu grile aaa:))...
pe vremea noastra se invata... :D

florian.X
14th January 2013, 11:58
pe vremea noastra se invata... :D

adevarata...si p vremea mea in 2000 se invata,cat de cat :))

Leo
14th January 2013, 12:32
daca era un alt mod. stelist imi dadeam peste bot, dar cu hinghi mai merge cate o gluma. :yes: acu' sper sa nu ma ia in serios... :o:

Sa nu-mi spui ca si cu Hinghi vrei sa bei o bere........

cip
14th January 2013, 12:34
ce offtopic pe-aici...:o:
eu daca as fi mod,as sterge toate postarile in care nu se face misto de caini si de noul lor stadion...:D

Leo
14th January 2013, 12:41
Ce bine ca nu esti.

cip
14th January 2013, 13:19
n-am cum,sunt supracalificat...doar nu era sa ma multumesc cu 10 coco/postare...:D

torinezu
14th January 2013, 13:23
Sa nu-mi spui ca si cu Hinghi vrei sa bei o bere........
de ce, hinghi bea doar apa? :o:


eu daca as fi mod,as sterge toate postarile in care nu se face misto de caini si de noul lor stadion...:D
eu daca as fi mod. ti-as mai da un pct. penalizare, pentru ca esti obraznic :ciocan: :P

Leo
14th January 2013, 13:23
n-am cum,sunt supracalificat...doar nu era sa ma multumesc cu 10 coco/postare...:D

Ca tot vorbim de stadion nou, la voi in ce stadiu se afla noul stadion? Tot intentie?

torinezu
14th January 2013, 13:25
... la voi in ce stadiu se afla noul stadion? Tot intentie?

care "voi"? ca nici acum nu se stie care-i una si care-i alta? la cine-i palmaresu'? la cine culorile?... :groggy:

Leo
14th January 2013, 13:28
care "voi"? ca nici acum nu se stie care-i una si care-i alta? la cine-i palmaresu'? la cine culorile?... :groggy:

Se stie foarte bine. Numai tu esti in ceata.

torinezu
14th January 2013, 13:30
Se stie foarte bine. Numai tu esti in ceata.
si au si stadion??? :o: tot asa de frumos ca al nostru? :o::o:

Leo
14th January 2013, 13:31
si au si stadion??? :o: tot asa de frumos ca al nostru? :o::o:

Evident.

cip
14th January 2013, 13:33
eu daca as fi mod. ti-as mai da un pct. penalizare, pentru ca esti obraznic :ciocan: :P
pai fa o cerere,cica unul de teleorman le mai lipseste...:D

Ca tot vorbim de ..................................Tot intentie?
sters pt offtopic repetat,la urmatoarea primesti RP cu "Dear Leodacin"...:drak:

torinezu
14th January 2013, 13:33
Evident.

atunci le inteleg frustrarea... http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing025.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Fedayn
14th January 2013, 13:40
Ca tot vorbim de stadion nou, la voi in ce stadiu se afla noul stadion? Tot intentie?

la noi este in stadiu de proiect (vesnic :D)...la voi cum este? :drak:


:D

torinezu
14th January 2013, 13:43
la noi este in stadiu de proiect (vesnic :D)...la voi cum este? :drak:

cred ca nu-i nevoie de hinghi, te arde leo direct si la o ora de maxima audienta. http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)
cu stadion cu tot, ca sa fim on topic. :D

Leo
14th January 2013, 13:43
la noi este in stadiu de proiect (vesnic :D)...la voi cum este? :drak:


:D

La Voiteg cred ca ok.

Fedayn
14th January 2013, 13:45
cred ca nu-i nevoie de hinghi, te arde leo direct si la o ora de maxima audienta. http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)
cu stadion cu tot, ca sa fim on topic. :D

tot ce se poate...stiu ca "polistii" nu ne au la inima :D

Leo
14th January 2013, 13:47
8-1
Ce va spune voua acest scor?

Fedayn
14th January 2013, 13:48
8-1
Ce va spune voua acest scor?

un blat aplaudat la scena deschisa :rolleyes: ...


:D

Leo
14th January 2013, 13:51
un blat aplaudat la scena deschisa :rolleyes: ...


:D

Ti-ai facut bine temele. :D

torinezu
14th January 2013, 14:35
neee, a zis-o la nimereala. :sneaky:

florian.X
14th January 2013, 14:42
8-1
Ce va spune voua acest scor?

rezultatul de la Unirea Călinești - Flacăra Leordeni ???:D

cip
14th January 2013, 19:20
8-1
Ce va spune voua acest scor?


un blat aplaudat la scena deschisa :rolleyes: ...


:D


Ti-ai facut bine temele. :D
ati inteles tot...:))

Leo
14th January 2013, 19:48
Nu chiar tot.

cip
14th January 2013, 20:13
eu as spune chiar nimic,dar nu vreau (glumesc :D ) sa va spulber visurile...:rolleyes:
blat a fost,dar nu in tribune...

nah,cum stati cu caietul de sarcini?
ati pus deoparte piatra simbolica de temelie,ati incheiat vreun contract cu ceva firma de demolare? :D

Leo
14th January 2013, 20:20
Cand o zbura Lipa.

cip
14th January 2013, 20:39
demolarea,rasilor!
MI are nevoie de birouri pt interogarea subalternelor din politie! :D

Marius
14th January 2013, 20:57
Cand o zbura Lipa.

Cand o reusi negoita sa agate o pustoaica mai mare de 13 ani.

Leo
15th January 2013, 13:50
Ideea cu Parcul de distractii pe terenul bazei sportive pt a finanta clubul de fotbal nu este chiar rea.

Hingherul
15th January 2013, 16:54
nu merge ideea si e fumata. de 3 ani oferiti divertisment de calitate chiar pe terenul principal si tot nu vine lumea. :D

cip
15th January 2013, 16:57
Ideea cu Parcul de distractii pe terenul bazei sportive pt a finanta clubul de fotbal nu este chiar rea.
daca s-ar da gheata de aur pt ridicatorii la fileu...:))

Fedayn
15th January 2013, 17:10
pffff....plin de glumeti pe aici :D

Hingherul
15th January 2013, 17:41
adevarul ca dinamovistii au caterinca si voia buna in sange. dovada threadul asta :))

petea
15th January 2013, 18:07
pffff....plin de glumeti pe aici :D

Tampiti Fedy! De astia care se baga-n seama!:happy(se stiu ei care)

Hingherul
15th January 2013, 18:15
Liviut, tu cu cine te bagi in seama pe aici? :D

Fedayn
15th January 2013, 19:04
Tampiti Fedy! De astia care se baga-n seama!:happy(se stiu ei care)

te contrazic ;)...chiar daca hingheru' este stelist sau cip este banatan, sunt oameni inteligenti si prefer o postare plina de duh din partea lor decat o gluma proasta din partea unor dinamovisti ;)

petea
16th January 2013, 07:10
te contrazic ;)...chiar daca hingheru' este stelist sau cip este banatan, sunt oameni inteligenti si prefer o postare plina de duh din partea lor decat o gluma proasta din partea unor dinamovisti ;)

Fiecare cu placerea lui!!

cip
16th January 2013, 07:48
Liviut,am o capra si-un iedut...:D

laurdog
16th January 2013, 09:08
http://www.youtube.com/watch?v=FPPm4y3s_58
Hinghi ia d'acilea si fugi de'l trezeste din betie pe mimi.
Pe Bocciu il inteleg, ei joaca la aceaasi cu Australian Open.

Tim
16th January 2013, 09:52
Ati astupat gropile?:D

petea
16th January 2013, 18:13
Liviut,am o capra si-un iedut...:D

Te mananca pielea gozerule?:D

Tim
16th January 2013, 18:16
Eu o tin..............:D

Hingherul
16th January 2013, 18:19
ce vocabular de militian au unii tablagii..... Timule, sa inteleg ca sunt reclame pe antena3 de ai iesit sa dai la animale? :D

petea
16th January 2013, 18:24
ce vocabular de militian au unii tablagii..... Timule, sa inteleg ca sunt reclame pe antena3 de ai iesit sa dai la animale? :D

Asta vocabular il merita toti cei care nu-si vad lungul nasului. Nici tu nu faci exceptie bulangiule!:D

Uncle Ben
16th January 2013, 18:33
Asta vocabular il merita toti cei care nu-si vad lungul nasului. Nici tu nu faci exceptie bulangiule!:D
:nope:
Bre, vrei sa intri in insolventa, sau sa te duci dupa Stiinta?!

Tim
16th January 2013, 22:41
Dati si voi o bere?De fapt 2, merita si Cip una.:D

Leo
25th January 2013, 16:26
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/10521671/1/stadion-dinamo.jpg?width=610


Hai cu noul stadion. :)

cip
25th January 2013, 16:31
hopa e gata macheta :o:
e de bine,lucrul inceput e pe jumatate facut...:))

Leo
25th January 2013, 16:33
hopa e gata macheta :o:
e de bine,lucrul inceput e pe jumatate facut...:))

Cine stie cunoaste. Si la Timisoara exista o macheta alb violeta. :evil:

cip
25th January 2013, 16:34
Cine stie cunoaste. Si la Timisoara exista o macheta alb violeta. :evil:
pai,tocmai...:))

florian.X
25th January 2013, 17:00
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/10521671/1/stadion-dinamo.jpg?width=610


Hai cu noul stadion. :)

cata O.Z.N-u :))

Lordul
25th January 2013, 18:17
arata fain...sa vedem

Hingherul
25th January 2013, 19:34
Arena Nationala nu va mai place? Mofturosilor :happy:happy:happy:happy

torinezu
29th January 2013, 11:49
e cam curent pe acolo... :sneaky:

cip
29th January 2013, 11:59
si saraci si cu pretentii :D

torinezu
29th January 2013, 12:24
saraci, da' curati. :D adica ne-a curatat badea visteria... :headbang:

cip
29th January 2013, 15:24
macheta ati platit-o?
sau tot cu OP pe termen nelimitat...:))

Leo
29th January 2013, 20:37
macheta ati platit-o?
sau tot cu OP pe termen nelimitat...:))

Ce sa facem bre cu DP? :D

Utilizator
29th January 2013, 21:26
Ar fi interesant de pus aici toate machetele de stadion din '90 incoace.
Cred ca au fost vreo 4. Prima era copia stadionului dinBari daca nu ma inseala memoria.

Uncle Ben
29th January 2013, 21:43
Ar fi interesant de pus aici toate machetele de stadion din '90 incoace.
Cred ca au fost vreo 4. Prima era copia stadionului dinBari daca nu ma inseala memoria.
La atmosfera din Sos.Stefan cel Mare, barii lipseau, desigur! :D

Utilizator
29th January 2013, 22:21
Buna asta :D

Dar daca erau barii necesari inca din '90, te asigur ca si atmosfera si istoria erau la un nivel cu mult mai ridicat.

Leo
20th March 2013, 22:23
Negoita doreste construirea unui nou stadion in Stefan cel Mare, acolo unde este casa lui Dinamo. Maxim 25.000 de locuri. 30 de milioane de euro pt un stadion ultra modern.
Sa inceapa lucrarile!

Freek
20th March 2013, 22:36
S-a aprobat PUZ-ul? cum sa inceapa lucrarile?:D Sau in pur stil romanesc mai intai il construiti apoi luati autorizatiile necesare :floricica:
Tare mi-e ca va prosteste Negoita asta...

Leo
20th March 2013, 22:46
Si care e problema ta?

Freek
20th March 2013, 22:56
Cateodata cadeti in penibil cu replici din astea. Cand mergi pe strada intrebi lumea daca tine cu Dinamo Steaua sau Rapid? ce plm sunteti asa salbatici? :hmm:

Leo
20th March 2013, 22:59
Pai tu ce credeai ca maine incep lucrarile?

Freek
20th March 2013, 23:08
Tu chiar vrei raspuns la intrebarea aia? spune-mi si iti dau un raspuns frumos, cu minim 40 de cuvinte...

Fanatic 88
20th March 2013, 23:38
era o simpla dorinta "sa inceapa lucrarile" . din cauza dezamagirilor din ultimii ani din partea conducerii , banuiesc ca nici unu nu are incredere oarba in cuvintele lui , de aceea vrem cat mai repede fapte , chiar daca o astfel de lucrare ar dura cativa ani .

Freek
20th March 2013, 23:42
Bai si eu care credeam ca vorbeste serios tanti leo. :rolleyes:

Ca sa nu ma blestemati ca am calcat pe sectiunea Dinamo, va doresc sa prindem ziua in care vom deschide un thread Stadion Dinamo pe "Stadioane, sali de sport, terenuri".

Sanatate!

Leo
20th March 2013, 23:44
Bai si eu care credeam ca vorbeste serios tanti leo. :rolleyes:

Ca sa nu ma blestemati ca am calcat pe sectiunea Dinamo, va doresc sa prindem ziua in care vom deschide un thread Stadion Dinamo pe "Stadioane, sali de sport, terenuri".

Sanatate!

Ai gresit adresa, altcineva era cu blestemele.

Freek
20th March 2013, 23:54
Nu situ cine, dar mie mi-e frica de blesteme:D.

banzay
21st March 2013, 01:10
Sunt de acord, aprob si sustin pana la capat demolarea, dar... cu demolezi o groapa? :D

laurdog
21st March 2013, 08:38
S-a aprobat PUZ-ul? cum sa inceapa lucrarile?:D Sau in pur stil romanesc mai intai il construiti apoi luati autorizatiile necesare :floricica:
Tare mi-e ca va prosteste Negoita asta...
Stiind foarte clar ca stadionul e al ministerului nu pot decat sa presupun ca se va folosi de influenta politica. Desi..........................stiu SIGUR ca vechii actionari nu au dorit sa ceara concesiunea stadionului desi generalimea era dispusa sa o acorde!!!! Vom vedea.

Sunt de acord, aprob si sustin pana la capat demolarea, dar... cu demolezi o groapa? :D

Mai usor decat o stana.

Leo
21st March 2013, 11:17
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/10681091/1/stadion-dinamo1.jpg?width=610

Ar fi frumos! :D

banzay
21st March 2013, 17:20
Tot cu benoclu v-ati uita la meci. :(

Freek
21st March 2013, 21:46
Stiind foarte clar ca stadionul e al ministerului nu pot decat sa presupun ca se va folosi de influenta politica. Desi..........................stiu SIGUR ca vechii actionari nu au dorit sa ceara concesiunea stadionului desi generalimea era dispusa sa o acorde!!!! Vom vedea.


Daca reuseste cu influenta politica pot sa bag mana in foc ca fara mall+stadion nu scapati si asta nu e neaparat un lucru rau:D.

A, de pista zau ca nu e nevoie, am inteles ca se doreste un stadion de 20k+ de locuri, deci mai bine fara.

Nu v-ati saturat de macheta stadionului din Nis? :D Daca aveti vise cu stadionul ala poftiti si un video.
Iw-hGD47ySs#!

Leo
21st March 2013, 22:18
De pista nu e nevoie, zic suporterii. Lipa are alta parere.

Freek
21st March 2013, 22:35
Lipa...Daca-s baieti destepti aia de la minister concesioneaza terenul pentru stadion cu conditia sa faca Negoita pe locul velodromului (mai exista?) ceva pentru atletism. O pista + cateva sute, hai o mie de locuri:D.

Leo
21st March 2013, 22:38
Vom vedea ce va fi.

laurdog
22nd March 2013, 08:49
Lipa...Daca-s baieti destepti aia de la minister concesioneaza terenul pentru stadion cu conditia sa faca Negoita pe locul velodromului (mai exista?) ceva pentru atletism. O pista + cateva sute, hai o mie de locuri:D.

Exact, e si asta o varianta. Idiotii din minister nu-si dau seama ca e infinit mai eficient sa concesionezi stadionul pe zeci de ani cu niste conditii decat sa-l administrezi tu.
Clubul sportiv e in picaj dupa venirea lui Lipa si ar trebui ca cineva sa intervina pentru un stadion modern ar aduce beneficii si clubului sportiv.
E o cretina care nu are nimic in cap, valoarea ei a fost in............palme!

mblue
22nd March 2013, 09:39
Negoita doreste construirea unui nou stadion in Stefan cel Mare, acolo unde este casa lui Dinamo. Maxim 25.000 de locuri. 30 de milioane de euro pt un stadion ultra modern.
Sa inceapa lucrarile!

Scuze ca ma bag aiurea in seama, dar locuri de parcare sunt in jurul stadionului?

laurdog
22nd March 2013, 09:46
Sunt pe dracu. Eu parchez pe strazile adiacente cateodata chiar si la 1 km distanta!:mad:

Utilizator
22nd March 2013, 11:06
daca face stadion nou atunci sigur vor lua in calcul si parcari si centru comercial.

dar asta e deocamdata doar al n-shpelea anunt de acest gen din ultimii 20 de ani.
sa vad ca incep sa faca ceva si mai vorbim pe urma.
Ar fi bine sa-l faca la 25.000 de locuri pentru ca pot atrage si alte evenimente gen concerte.
E mai central si mai accesibil decat National Arena.

Leo
22nd March 2013, 11:09
Scuze ca ma bag aiurea in seama, dar locuri de parcare sunt in jurul stadionului?

Vor fi. :D

torinezu
22nd March 2013, 11:55
daca ar fi sa faca un stadion nou, musai sa fie fara pista de atletism. altfel, degeaba il mai fac.

Aurel.D
22nd March 2013, 12:21
Tori, si eu zic la fel. Sa mute pista, este destul loc in baza sportiva a CS Dinamo. :)


Scuze ca ma bag aiurea in seama, dar locuri de parcare sunt in jurul stadionului?

Pfoaiii, nu te-ai bagat deloc aiurea in seama...Este o problema foarte... problematica! :)

Utilizator
22nd March 2013, 15:16
pista e un amanunt in toata 'problematica' asta.
sigur ca daca e sa refaca stadionul e bine sa tirmita pista in alta parte in cadrul parcului sportiv.
ar fi si un interes financiar sa faca astfel pentru ca un stadion fara pista ar fi mai strans si ar necesita investitii mai mici.

dar sincer vorbind eu nu cred ca vor face un stadion nou cel putin pana in 2020.
nu au forta necesara si nici curajul sa investeasca in asa ceva.
Si Ianul si Badea au promis stadion nou, cu machete si imagini virtuale. Pana la urma am ajuns sa fim super incantati ca au pus nocturna si ca au schimbat tabela de marcaj facuta la casa pionierilor.
Daca fac asta inseamna ca in acel moment chiar avem investitor serios la Dinamo si trebuie sa ne asteptam la o echipa puternica.

banzay
23rd March 2013, 20:27
Daca fac asta inseamna ca in acel moment chiar avem investitor serios la Dinamo si trebuie sa ne asteptam la o echipa puternica.
Aveti standarde joase, nu gluma. :D

Utilizator
25th March 2013, 11:21
Aveti standarde joase, nu gluma. :D

pai depinde care sunt criteriile tale. :)
In Romania numai Paskany a investit mai serios in stadion, asa ca pentru mine a face un stadion nou se cheama ca a venit un investitor serios.
Daca se va intampla asta, atunci de buna seama ca trebuie sa bage bani si in echipa, pentru ca altfel stadionul nu ar avea rost pe de-a-ntregul.

Fedayn
25th March 2013, 12:06
ar fi prea frumos ca sa fie adevarat :rolleyes:

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/proiect-grandios-pentru-dinamo-planul-noului-stadion-si-care-este-piesa-de-rezistenta-a-viitorului-complex-sportiv-10687531

Utilizator
26th March 2013, 13:01
e prea frumos. nu e adevarat deceniul asta. Negoita nu are bani de asa ceva si nu vad cine i-ar da.

Calandrinon
26th March 2013, 15:56
Sa avem in vedere ca, in cazul in care se va construi, stadionul e musai sa aiba pista pentru...elicoptere.

Aurel.D
27th March 2013, 16:09
Nu mi se pare imposibil de realizat, dar in cativa ani.

doraly
27th March 2013, 16:15
Scuze ca ma bag aiurea in seama, dar locuri de parcare sunt in jurul stadionului?

Vrei sa vezi daca ai unde sa-ti parchezi caruta cu coviltir specific tiganeasca?

Leo
30th April 2013, 22:56
"Va fi un templu!"

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/se-face-dinamo-va-avea-un-nou-stadion-in-3-ani-va-fi-un-templu-397515.html

Utilizator
2nd May 2013, 12:51
eu m-as multumi sa fie un stadion modern si curat, iar nu un templu. :)

e rusinos ca stadionul Dinamo si intrarea in club arata chiar mai rau decat in urma cu 60 de ani.
sper ca ideile astea de inceput de drum ale noului actionariat sa se si materializeze.
ca altfel am mai avut cateva anunturi de acest gen si cand a preluat Ianul controlul bugetului, si cand a venit Badea si mai apoi.
va fi totusi greu sa construiasca un complex nou in 3 ani precum spune Anghelache. Ar fi frumos, dar nu mi se pare prea realist in conditiile din Romania de azi.

Leo
29th April 2014, 10:45
Guvernul ne face un stadion nou, de 5 stele.
http://www.ziare.com/fotbal/stiri-fotbal/vesti-de-senzatie-bucurestiul-va-avea-doua-stadioane-noi-de-cinci-stele-1296120

cimitiru' ghencea
30th April 2014, 09:26
"Va fi un templu!"

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/se-face-dinamo-va-avea-un-nou-stadion-in-3-ani-va-fi-un-templu-397515.html

aazi ii taiem motul templului...
ma rog,proiectului...:D

torinezu
30th April 2014, 11:20
vrajeli guvernamentale pontiste... :rolleyes:

Utilizator
5th August 2014, 18:18
ce ironie amara: la final de aprilie ni se promitea printre altele un templu drept stadion iar in mai au anuntat insolventa.
cum naiba sa-i mai crezi?

revenind la stadion, am fost la primul meci de campionat pe Dinamo.
trecand peste placerea de a vedea multi suporteri la stadion si un meci agreabi, imaginea oferita de stadionul Dinamo si organizarea din jurul meciului a fost deplorabila.
nu stiu cine e de vina de starea de fapt dar:
-stadionul arata jalnic si desi m-am bucurat sa am copertina la tribuna a2a mi s-a parut asemenea unui sopron pentru adapostit animalele. A mai si durat luni o treaba ce se putea face in cateva zile.
-dupa ce ca nu ai vizibilitate buna de la tribuna a2a, mai plasasera si niste panouri ale sponsorilor de-ti acopereau jumatate de teren. Le-au mutat niste nea Gica dupa ce a urlat tribuna sa le dea jos.
-la pauza am vrut sa beau ceva rece. Bineinteles ca la romani nu poti bea o bere (la nemti cred ca ar avea stadioanele pe jumatate goale daca ar proceda la fel). De fapt se putea bea doar Pepsi la pahar sau apa, la pretul ridicol de 5 lei bucata. Nu mai spun ca era un singur punct de vanzare, dar se mai terminase si gheata asa ca trebuia sa-l bei la temperature ambienta. Am renuntat sa cumpar si la fel multi altii. Asta ar fi trebuit sa fie o sursa buna de venit pentru club, dar se pare ca nu e interesanta pentru conducere.
-fatada clubului e dezolanta. Nu numai ca totul e neschimbat de la inaugurarea din '52 (cu un strat de vopsea de vreo doi ani) dar mai sunt si ruinele alea pe care Badea&Co le clamau a fi viitorul sediu al clubului dar au fost prea saraci sa le finalizeze vreodata.
-intrarea pe stadion la tribuna a2a e dezastru. O poarta de sarma iti deschide drumul printr-o zona de praf urmata mai apoi de o alee in constructie de vreo trei ani (e aproape gata dar inca mai sunt canale descoperite si alte capcane). Ajungi la turnicheti tot printr-un spatiu improvizat. Cat timp te pipaie stewarzii vigilenti poti admira weceurile portabile care cel putin sunt in numar suficient de mare. Apropo de control, in fata mea l-au oprit pe un suporter serios de vreo 55 de ani (cu nepotii) pentru ca avea un pix in buzunar. S-a rugat omul de ei, dar a fost refuzat politicos si a trebuit sa-l arunce intr-un sac de plastic unde erau deja o multime de 'arme albe': umblrele, brichete, monezi, pixuri si creioane. O mizerie, am fost pe multe stadioane mari din Europa si nicaieri nu m-au furat precum o fac pe stadioanele romanesti. Cred ca ar iesi mare scandal sa se procedeze precum la noi, e un exces de zel inutil.

Pe scurt, in loc sa ne tot vanda himere cu temple, zone comerciale si stadioane stelare mai bine s-ar intelege cu clubul sportiv si ar elimina toate aceste problem care nu costa mult dar arata cat le pasa de fapt conducatorilor de afacerea numita fotbal si cat de priceputi sunt in a administra asa ceva.

Leo
24th November 2015, 14:40
30.000 de locuri, fara pista. Va place? :D

Clau7_D
24th November 2015, 15:25
Prea frumos pentru noi :D sa fim seriosi, nu baga nimeni atatia bani pentru un stadion nou...cred ca pretul sare bine de tot de 30 de milioane de euro :)

Leo
24th November 2015, 19:32
Si daca baga?

Clau7_D
24th November 2015, 19:36
Sa fie primit atunci ;) pana nu vad ca se apuca concret de constructie nu imi fac vise :)

Leo
19th February 2016, 13:57
Stadionul Dinamo este prins în programul Euro 2020, are autorizație de demolare, are certificat de urbanism, are studiul de prefezabilitate, nu mai eu știu pe la câți am umblat să fiu ajutată. Stadionul este prins la Compania Națională de Investiții pentru construcție. Nu se pune problema ca el să nu se construiască. Fanii trebuie să fie liniștiți, să susțină echipa, nu numai la fotbal.”, a declarat Lipă.

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Dinamovistii+au+primit+asigurari+ca+noul+stadion+s e+va+construi+

Utilizator
19th February 2016, 16:02
arata misto, dar pana nu vad treaba pornita eu nu mai cred machete si simulari 3D.
din '90 incoace am fost asaltati de astfel de propuneri marete, dar in realitate abia-abia de au pus nocturna si o tabela electronica noua.

M-ar interesa sa aflu cum se va face ridicarea stadionului la nivelul strazii.
Era acum vreo 8 ani o propunere prin care sub stadion se facea parcare. Suna bine, dar asta pare o investitie mare.
Alternativa stahanovista de umplere a 'gropii' e costisitoare si de durata deci cred ca iese din calcul.

M-ar mai interesa si cum prevad ei intretinerea gazonului pe un astfel de stadion ce pare inalt.
Pentru ca la Arena Nationala vedem ca sunt probleme cu lipsa de radiatie solara directa pe gazon.
O solutie ar fi un sistem artificial de intretinere a gazonului ce trebuie prevazut de la inceput.
O alta solutie mai moderna este de a avea suprafata de joc retractabila, care sa culiseze integral in afara stadionului. Dupa cum are stadionul lui Schalke de ex: https://en.wikipedia.org/wiki/Veltins-Arena
Daca tot e sa faca stadion nou, atunci cea de-a doua varianta mi se pare cea optima. :)

Fara a lua in calcul cele de mai sus eu cred ca solutia propusa nu va fi corespunzatoare intru totul.


Si un amanunt amuzant la poza de mai sus: terenurile de antrenament din spatele stadionului par in panta. Sper sa fie doar iluzie optica si nu realitate. :D

Leo
21st February 2016, 14:52
Pana nu se redeschide Arena Nationala, nu poate incepe demolarea stadionului.

Leo
17th July 2016, 12:35
Dupa spusele lui Andone, stadionul va intra in ianuarie in renovare.
''Toate meciurile tari le vom juca pe Arena Nationala. Restul pe Dinamo. Dar in ianuarie intra in renovare. Sa vedem ce va fi. Poate vom juca numai pe Arena Nationala.''

Utilizator
17th July 2016, 16:27
Vorba lu' nea Ando: Doamne ajuta!

deocamdata Nea Ando ne-a dat numai stiri false, mai vedem, mai vorbim.

ciorbicafaristu
17th July 2016, 16:33
Am auzit si eu ca schimba geamurile la oficiala.

Utilizator
17th July 2016, 16:44
Le schimba intre ele. :D

SwedishMafia
17th July 2016, 16:58
uti: ce zici de urmatoarea situatie. steaua si dinamo sa foloseasca acelasi stadion? :D suntem prea amarati sa ne facem stadioane de unii singuri,asa, mai bine conlucrezi. un stadion de 45.000 eu zic ca ar fi suficient.

ciorbicafaristu
17th July 2016, 17:38
Cine v-ar da bani pt un asemenea stadion?

Clau7_D
17th July 2016, 17:40
Vrea sa taie 10 mii de locuri din Arena Nationala si sa ajunga la 45 de mii de locuri :D

SwedishMafia
17th July 2016, 17:49
portul constanta. mai putina evaziune in port, mai multi bani pt stadionul comun al stelei si dinamo :D

ciorbicafaristu
17th July 2016, 18:05
Portul Constanta va da mai degraba sa
trageti pe nas. Pe urma nu te mai impiedica nimic sa visezi cai verzi pe pereti.:D

Utilizator
17th July 2016, 19:23
E o varianta ca Dinamo si Steaua sa joace pe acelasi stadion, respectiv AN, desi cu exceptia Inter/Milan in Italia nu mai sunt prea multe cazuri d'astea.

Dar refacerea stadionului Dinamo ar fi utila din multe puncte de vedere si un stadion de 25000 locuri in buricul targului ar fi mult mai atractiv si profitabil decat AN.

Stadionul Dinamo si inca vreo doua din Bucuresti erau in planul de organizare a EURO2020 asa ca asa va fi finantat daca va fi sa fie.
Finantare privata in Ro e greu de atras, nu exista nicio echipa profesionista care sa poata garanta cat de cat un plan de afaceri.
La noi patronii sunt primii tzepari ai cluburilor.

SwedishMafia
17th July 2016, 20:09
Stadioanele lui steaua , dinamo si rapid, nu au nicio treaba cu euro2020, deoarece meciurile se vor juca pe National Arena.Vrajala asta cu modernizarea stadioanelor, is doar niste interese ca niste firme sa isi milioane de euro pt ca acele stadioane sa se renoveze.

Pentru euro 2020, e nevoie de un stadion , National Arena, si 2 baze de antrenamente, cate una pt fiecare nationala care va juca la euro2020.Iar baze de antrenament sunt: Ghencea, Saftica, Pro Rapid, Mogosoaia .

Un stadion nou pentru steaua si dinamo, cu meci in fiecare saptamana, ar aduce mai multe incasari.

Ramane de vazut daca se vor arunca bani publici in renovarea unor stadioane, cand ai deja stadionul necesar si cand de fapt iti trebuie baze de antrenament, care si alea le ai, dar modernizarea lor necesita firimituri de bani si nu zeci de mil de euro precum la renovarea a 3 stadioane.


bica: echipa n-aveti, la meciurile de handbal nu mergeti decat in 250, la meciuri de fotbal mergeti 1000. In constanta se merge la meciurile Stelei si in Mamaia.Asadar, lasa tu portu sa dea bani pt stadionul nou al stelei si al lui dinamo :D

ciorbicafaristu
17th July 2016, 20:30
Aha, deci tot la mana-ntinsa, ca-n toata mareata voastra istorie:D

SwedishMafia
17th July 2016, 20:36
am invatat de la cei mai bun : nicusor constantinescu :D

ciorbicafaristu
17th July 2016, 20:55
Esti fraier, Nicusor n-a stat la mana-ntinsa, el a avut mana grebla:D Oricum, daca tot te lauzi ca ati invatat de la el, atunci va doresc din toata inima sa sfarsiti tot ca el.:D

SwedishMafia
17th July 2016, 20:57
grebla? adica, nicusor Constantinescu, precum toti constantenii...niste tarani ? :D

ciorbicafaristu
17th July 2016, 21:12
Esti perspicac:D

Leo
7th September 2017, 17:23
Vom avea stadion nou, fara pista.
Hotararea de Guvern a fost publicata in Monitorul Oficial, iar lucrarile pot sa inceapa.

COMUNICAT


In Monitorul Oficial al Romaniei a fost publicata Hotararea de Guvern nr. 616 din 30 august 2017, pentru trecerea din domeniul privat in domeniul public al statului a unor imobile reprezentand baza sportiva a Clubului Sportiv Dinamo Bucuresti al Ministerului Afacerilor Interne. Imobilele vizate includ si stadionul central.

Hotararea de Guvern a fost initiata de Ministerul Afacerilor Interne si adoptata in sedinta de Guvern din data de 30 august 2017.

In perspectiva Turneului Final EURO 2020, actul normativ reprezinta o noua etapa in demersurile intreprinse de Ministerul Afacerilor Interne pentru crearea conditiilor necesare realizarii unei noi arene sportive, distincta de cea existenta, fara pista - in acord cu asteptarile suporterilor iubitori de fotbal.

Prin Hotararea initiata de MAI se revine la o situatie de normalitate, in care statul, in calitatea sa de proprietar, isi exercita dreptul de dispozitie cu scopul de a asigura buna administrare a bunurilor respective.

Ministerul Afacerilor Interne face toate diligentele pentru ca realizarea stadionului modern sa se indeplineasca la timp, astfel incat publicul larg si sportivii sa beneficieze de condiții adecvate de participare la competitii si de practicare a sportului.

Demersul de fata are ca obiectiv realizarea interesului public si de importanta nationala declarat prin Hotararea de Guvern 1093/2013.

Utilizator
8th December 2017, 17:34
pana la urma unde vor face stadionul nou: in locul celui actual sau in locul velodromului?
ca prin presa se vehiculeaza ambele.

Ar fi aiurea sa faca un stadion nou in spatele astuia vechi.
Dar daca va fi asa atunci toti rechinii imobiliari vor fi multumiti pentru ca va fi doar o chestiune de cativa ani pana cand vor baga buldozerele in batrana arena si vor inghesui acolo vreo 5 blocuri turn.
Celebra pista de atletism care a creat atatea dispute va ramane printre blocuri iar umbra ei va dainui acolo peste veacuri.

As paria ca atunci cand va fi cazul Badea va renunta rapid la concesiune si lucrarile de demolare vor incepe in timp record. Doar are afaceri comune cu fostul cumnat Popoviciu, cum sa-i puna bete-n roate?

Leo
8th December 2017, 20:50
E cam neclara treaba. :(

Leo
5th June 2018, 20:13
https://www.fanatik.ro/cs-dinamo-a-castigat-in-instanta-evacuarea-acs-fc-dinamo-din-parcul-sportiv-18389713

Conform deciziei Judecatoriei Sector 2, au fost respinse exceptiile cerute instantei de catre clubul detinut de Nicolae Badea si s-a decis evacuarea din incinta arenei sportive.
Decizia poate fi atacata cu apel.

Leo
8th November 2018, 19:14
Se pare ca in martie 2019 incep lucrarile la noul stadion.


"Din ce stiu eu, primul buldozer la Velodrom va intra în luna martie a anului viitor! Mai sunt aproximativ 4 luni de asteptare.

Chiar zilele acestea ni s-a stricat instalatia de încalzire în vestiar si am mers la conducerea clubului sportiv. Ni s-a transmis că nu se poate repara pentru că urmează să fie dărâmat. Norocul nostru e că luăm vacantă la începutul lui decembrie si după aceea am înteles că ne vor da un nou spatiu unde să ne facem vestiar", a declarat Cristi Hîldan, antrenorul echipei de rugby a CS Dinamo

Utilizator
9th November 2018, 10:09
S-o vedem si pe asta, eu nu mai cred de mult in proiecte de stadioane la Dinamo.

Oricum va fi aiurea si dificil de intretinut doua stadioane de 18000 de locuri in aceeasi curte.
Nu inteleg nici acum cum de nu a fost posibil sa-i dea un sut in fund lui Badea si sa-l dea afara de pe proprietatea statului.

Leo
23rd April 2019, 15:29
In sfarsit un pas concret pentru construirea noului stadion Dinamo. Astazi a fost aprobat Planul Urbanistic Zonal pentru locul in care va fi amplasat stadionul Dinamo.

Comunicatul PMB: ''Consiliul General al Municipiului Bucuresti: Se aproba PUZ Soseaua Stefan cel Mare nr 7-9, LOT 1/2, Sector 2, i conformitate cu Avizul Arhitectului Sef nr 05/01. 02. 2019 prevazut in Anexa 1, Planul de Reglementari urbanistice vizat spre neschimbare, prezentat in Anexa 2, regulamentul Local de Urbanism reprezentand Anexa 3 si Raportul informarii si consultarii publicului nr 1254/01.02.2019, reprezentand Anexa 4.

PUZ ce face obiectul prezentei hotarari are caracter de reglementare specifica si nu da dreptul la construire pana la emiterea autorizatiei de construire''

Utilizator
23rd April 2019, 15:41
Nu prea e clar din imagine ca vor fi doua stadioane in parcul Dinamo.
Cel existent se vede clar dar nu si altul.
Vrei sa spui ca un posibil nou stadion se va construi in locul celui vechi?

Leo
23rd April 2019, 15:46
Pe Velodrom.

Leo
20th August 2019, 14:59
A picat definitiv si varianta construirii unui nou stadion pe Velodrom. Caile de acces sunt problema, mai exact lipsa lor.

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/noul-stadion-dinamo-ramane-un-vis-anuntul-facut-de-cni-varianta-velodromului-a-picat-definitiv-575149.html