PDA

View Full Version : Kings on ice - Bucuresti 2013 -Anulat/ Reprogramat pt 2014



Iulya
8th January 2013, 13:24
Data: 30 martie 2013
Patinoarul Mihai Flamaropol, Bucuresti

Participanti:
Evgeni Plushenko
Edvin Marton
Brian Joubert
Irina Slutskaya
Johnny Weir

Biletele pentru editia Kings On Ice 2013 sunt disponibile incepand din 25 octombrie, in reteaua magazinelor Diverta, magazinul Muzica, libraria Mihai Eminescu, Sala Palatului sau online, pe www.myticket.ro si vor avea preturi cuprinse intre 100 si 400 de lei.

ice_girl
8th January 2013, 18:39
Super veste! In sf Johnny in Romania/hello, de Irina Slutkaya nici nu mai zic ( sigur vine si mama mai ales ca atunci e si ziua ei :ok:), plus inca o data Brian :great: Sper sa vina si Steph:)!
Abia astept sa vina luna martie:cheer:!
Pe pagina de FB a evenimentului am vazut ca vine si Surya Bonaly, ma gandesc ca si ea se numara printre patinatorii invitati.

P.S. Fetelor+ Alex, ce ziceti repetam aventura de anul trecut :D;)?

Geografu
8th January 2013, 19:20
D''accord :D

Vine Iriiiiiiiiiina :kiss:

ice_girl
8th January 2013, 19:26
Vine Iriiiiiiiiiina :kiss:
Inseamna ca voi avea concurenta serioasa:drak::P

Geografu
8th January 2013, 23:01
Ma refeream la Slutskaya acolo, dar poate avem norocul sa vina si Irinuca noastra :D

irinaidu
9th January 2013, 00:17
m-as baga si eu. hmmm, sa-mi numar banii de la pusculita. intrebare pt cei care au fost deja - daca ai bilet mai in spate se vede ceva ?

ice_girl
9th January 2013, 11:40
Ma refeream la Slutskaya acolo, dar poate avem norocul sa vina si Irinuca noastra :D
:happy:)) Da, iarasi am facut o gafa:P
Dar m-as bucura sa vina si Irina:) Legat de locurile mai din spate se vede si de acolo f bine cu conditia sa nu ai loc in fata unei bare de sustinere sau cum se numeste sau sa ai norocul sa stea vreunul de paza si sa-i vezi ceafa in loc de spectacolul de pe gheata:mda:
Alex, daca vine si Laura de data asta neaparat tb sa faci o poza cu ea:yes:

Geografu
9th January 2013, 13:19
Da Oana, si s-ar cuveni si un buchet de trandafiri rosii in poza aia, in bratele Laurei evident :D:D:floricica:

ice_girl
9th January 2013, 19:47
Da Oana, si s-ar cuveni si un buchet de trandafiri rosii in poza aia, in bratele Laurei evident :D:D:floricica:
Alex, mi se pare o idee excelenta:):yes:!

maddoc
9th January 2013, 22:43
Am reusit sa-mi cumpar si eu in sfarsit bilet. Mi-am luat tot in primul rand, pentru a treia oara consecutiv. Asa ca ma bag si eu cu voi, ma luati?

Geografu
11th January 2013, 15:35
Sigur ca da, abia asteptam sa ne cunoastem :)

ice_girl
11th January 2013, 19:12
Am reusit sa-mi cumpar si eu in sfarsit bilet. Mi-am luat tot in primul rand, pentru a treia oara consecutiv. Asa ca ma bag si eu cu voi, ma luati?
Mai sunt bilete in primul rand? sper sa fac cat mai repede rost de bani sa cumpar si eu doua bilete.
Si da, binenteles ca te luam si pe tine:)

maddoc
12th January 2013, 00:19
Mai sunt bilete in primul rand? sper sa fac cat mai repede rost de bani sa cumpar si eu doua bilete.
Si da, binenteles ca te luam si pe tine:)

La Diverta, de acolo de unde imi iau mereu, in sectorul V, mai erau cred ca in jur de 10 bilete. Asta pe 31 decembrie cand l-am cumparat eu. Si eu m-am trezit tarziu si nu am mai apucat locul pe care l-am avut anul trecut si pe care l-as fi vrut si acum. Eu am locul 43, sector V.
Va sfatuiesc sa va luati prin Diverta, pentru ca va puteti alege singuri locurile. Daca il iei de pe site, ti se dau automat locurile. Astept sa-mi spuneti care cum v-ati luat locurile, poate cine stie, suntem si vecini! :)

Silviutza_23
12th January 2013, 03:11
Deci,repetam experienta de anul trecut prin spatele patinoarului?/hello :D Si eu vreau bilet in primul rand,sper sa mai gasesc ...Oana,sa nu uiti sa imi zici si mie inainte sa iti iei bilete.:) Pregatim cadouri,ceva...flori..ne punem pe strans bani?:P

ice_girl
12th January 2013, 20:19
La Diverta, de acolo de unde imi iau mereu, in sectorul V, mai erau cred ca in jur de 10 bilete. Asta pe 31 decembrie cand l-am cumparat eu. Si eu m-am trezit tarziu si nu am mai apucat locul pe care l-am avut anul trecut si pe care l-as fi vrut si acum. Eu am locul 43, sector V.
Va sfatuiesc sa va luati prin Diverta, pentru ca va puteti alege singuri locurile. Daca il iei de pe site, ti se dau automat locurile. Astept sa-mi spuneti care cum v-ati luat locurile, poate cine stie, suntem si vecini! :)
Inseamna ca mai sunt putine in primul rand:(, in X si Y cred ca deja s-au epuizat:nope:. N-as mai fi vrut tot in sectorul V pt ca anul trecut nu am fost f multumita de loc...


Deci,repetam experienta de anul trecut prin spatele patinoarului?/hello Si eu vreau bilet in primul rand,sper sa mai gasesc ...Oana,sa nu uiti sa imi zici si mie inainte sa iti iei bilete.:) Pregatim cadouri,ceva...flori..ne punem pe strans bani?:P
Abia astept sa stam iarasi la panda in spatele patinoarului:D:))
Eu sunt mai mult decat de acord sa strangem bani pt cadouri si flori:yes:
Silvia, te anunt inainte sa-mi cumpar bilet:)

haze717
16th January 2013, 02:07
Buna fetelor, v-ati luat bilete? Este cineva in sectorul I?
As vrea sa va cunosc si eu anul acesta :)

silviu02
4th February 2013, 13:37
Am aflat mai devreme ca spectacolul de la Bucuresti s-a anulat! stie cineva mai multe detalii?

ice_girl
4th February 2013, 13:46
Am aflat mai devreme ca spectacolul de la Bucuresti s-a anulat! stie cineva mai multe detalii?
E adevarat ca s-a anulat spectacolul:(, acum am vazut si eu pe FB in plus si pe myticket.ro apare la spectacole anulate.
Cea mai proasta veste pe acest an:headbang::nope::sad:

Silviutza_23
4th February 2013, 13:48
:( I'm so sad.

ice_girl
4th February 2013, 13:51
:( I'm so sad.
Te inteleg perfect:(:nope: Eram atat de entuziasmata si bucuroasa ca vom repeta aventura de anul trecut/hello. Deja ma gandisem ce cadouri sa le luam patinatorilor:) si din pacate s-a dus si surpriza pe care i-o pregatisem mamei de ziua ei:sad:

SimonaB
4th February 2013, 14:33
Asta este! :( Mie imi spusese cineva imediat dupa Europene ca show-ul nu era inca 100% confirmat de Plushenko si probabil va fi anulat, bine ca nu m-am grabit sa imi iau bilet.

Iulya
4th February 2013, 14:33
Spectacolul Kings On Ice se reprogrameaza pentru anul viitor

Editia aniversara Kings On Ice, programata pentru data de 30 martie 2013, se amana pana la o data ce urmeaza a fi comunicata ulterior. Organizatorii au decis reprogramarea cunoscutului spectacol pe gheata din motive logistice, patinoarul Mihai Flamaropol avand la acest moment probleme mari in ceea ce priveste gradul de functionalitate.

Patinoarul Mihai Flamaropol din Bucuresti, care a gazduit mai multe editii Kings On Ice si unde urma sa aiba loc si show-ul programat initial pentru aceasta primavara, nu poate garanta conditiile optime pentru desfasurarea evenimentului, fapt ce a determinat amanarea galei aniversare din luna martie pentru anul viitor cand se asteapta o imbunatatire a conditiilor pentru organizarea unui astfel de spectacol.

„Desi am sperat ca situatia patinoarului Mihai Flamaropol se va imbunatati, ni s-a comunicat ca este posibil ca in orice moment, din lipsa de fonduri, patinoarul sa nu mai beneficieze de niciuna dintre utilitatile necesare functionarii: energie electria, apa etc. In aceste conditii, spectacolul programat nu poate avea loc. Am dorit foarte mult sa nu dezamagim publicul fidel acestui show si am sperat ca se va gasi o solutie pentru rezolvarea problemelor legate de patinoar. Din pacate, nu se intrevede nici o posibilitate de solutionare a situatiei actuale. Este regretabil ca Bucurestiul nu are in acest moment nici un patinoar care sa poata gazdui un spectacol de o asemenea amploare, un loc pentru tinerii care doresc sa se dedice acestui sport sau pentru cei care practica hocheiul pe gheata. Dorim si speram sa primim vesti mai bune si sa putem continua seria spectacolelor de excelenta a patinajului la Bucuresti", a declarat Raluca Popescu, Director General Amphitrion.

O traditie inaugurata in 2007, Kings On Ice a devenit unul dintre cele mai indragite si asteptate spectacole la Bucuresti. Timp de patru ani, Kings On Ice a adus in Romania cele mai cunoscute nume si cei mai indragiti reprezentanti ai patinajului mondial, in frunte cu celebrul campion olimpic, Evgeni Plushenko. Publicul roman s-a bucurat de-a lungul celor 4 editii de nenumarate demonstratii spectaculoase de patinaj artistic ale unor patinatori precum Stephane Lambiel, Brian Joubert, Aliona Savchenko - Robin Szolkowy, Surya Bonaly sau Fabien Bourzat - Nathalie Pechalat.

Cei care si-au achizitionat deja biletul pentru show-ul ce ar fi trebuit sa aiba loc pe 30 martie 2013 la Patinoarul Mihai Flamaropol, au posibilitatea de a-si recupera contravaloarea acestuia de la punctele de vanzare de la care a fost cumparat, respectiv reteaua magazinelor Diverta, magazinul Muzica, libraria Mihai Eminescu, Sala Palatului sau de pe www.myticket.ro, in perioada 4 februarie - 4 martie 2013

:(

SimonaB
4th February 2013, 14:40
Foarte ciudat comunicatul! Se intelege ca show-ul ar fi fost anulat de Amphitrion din motive logistice. :groggy:

IleK
4th February 2013, 14:56
:(

This makes me feel like an idiot! Ei oare cum se simt?:headbang:

Oare la Brasov, la patinoarul de acolo nu se poate tine?

Eu credeam ca fost decizia lui Plushy din motive de sanatate dar sa aud ca ei vor dar noi nu suntem in stare...:mad: Daca aud ca se tine undeva prin Cehia sau Ungaria, pe bune daca nu ma duc. Macar o sa vad si eu spectacolul la adevarata lui valoare.

SimonaB
4th February 2013, 14:59
This makes me feel like an idiot! Ei oare cum se simt?:headbang:

Oare la Brasov, la patinoarul de acolo nu se poate tine?

Eu credeam ca fost decizia lui Plushy din motive de sanatate dar sa aud ca ei vor dar noi nu suntem in stare...:mad: Daca aud ca se tine undeva prin Cehia sau Ungaria, pe bune daca nu ma duc. Macar o sa vad si eu spectacolul la adevarata lui valoare.

Show-ul nu fusese confirmat de Plushy inainte de Europene si operatie ca atare nu exista o "anulare" din patea lui. Nu are legatura cu patinoarul, dar trebuia prezentat un motiv.

maddoc
4th February 2013, 15:38
Show-ul nu fusese confirmat de Plushy inainte de Europene si operatie ca atare nu exista o "anulare" din patea lui. Nu are legatura cu patinoarul, dar trebuia prezentat un motiv.

Simona, de ce spui ca nu a fost confirmat show-ul de Plushi? Stii tu ceva? Eu banuiesc ca din moment ce au pus biletele in vanzare totul era ca si confirmat. Mai ales ca se anuntasera o serie de nume, iar surya bonaly a postat pe facebook-ul ei evenimentul. Eu chiar cred ca s-a intamplat ceva nepravazut! De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, Plushi ar fi fost din nou suspendat daca nu ar fi participat la Mondiale, dar cateva zile mai tarziu participa in show-uri pe gheata. Cred ca mai degraba asta este!
Oricum imi pare foarte rau! Sper sa ma incadrez sa ajung sa-mi iau banii inapoi. :headbang:

SimonaB
4th February 2013, 15:54
Simona, de ce spui ca nu a fost confirmat show-ul de Plushi? Stii tu ceva? Eu banuiesc ca din moment ce au pus biletele in vanzare totul era ca si confirmat. Mai ales ca se anuntasera o serie de nume, iar surya bonaly a postat pe facebook-ul ei evenimentul. Eu chiar cred ca s-a intamplat ceva nepravazut! De fapt, daca stau bine sa ma gandesc, Plushi ar fi fost din nou suspendat daca nu ar fi participat la Mondiale, dar cateva zile mai tarziu participa in show-uri pe gheata. Cred ca mai degraba asta este!
Oricum imi pare foarte rau! Sper sa ma incadrez sa ajung sa-mi iau banii inapoi. :headbang:

Banuiesc ca era vb de o formalitate, asta cu confirmarea, se stia ca vor veni.

Geografu
4th February 2013, 19:29
Trebuia prezentat un motiv viabil pentru ca acest show sa nu mai fie programat anul acesta. Nu are nicio legatura starea lui Misu Flamaropol, care e jalnica oricum, era si anul trecut, o stim cu totii asta, e vorba doar de accidentarea lui Plushy si de operatia lui, care il face indisponibil pentru multe luni, cu tot cu recuperare. Pacat, imi facusem sperante sa ii vad si anul asta :(

ice_girl
4th February 2013, 21:06
Parca am stiut ca nu se mai tine spectacolul asa de nehotarata eram ce bilet sa-mi iau si in ce sector:(...
Pacat, cred ca ar fi fost f frumos si in acest an:)...

SimonaB
4th February 2013, 21:15
Eu sunt impacata deoarece stiu sigur ca nu a tinut de starea patinoarului, macar nu sunt suparata ca "numai la noi se poate asa ceva".:))

ice_girl
4th February 2013, 21:22
Eu sunt impacata deoarece stiu sigur ca nu a tinut de starea patinoarului, macar nu sunt suparata ca "numai la noi se poate asa ceva".:))
Cu asta ma consolez si eu:)):D , doar patinoarul era la fel si anul trecut si in 2010:P;)

Iulya
4th February 2013, 21:55
Stiti ce e cel mai trist? Ca cel mai probabil, patinoarul va fi la fel si in 2014 :(

ice_girl
4th February 2013, 22:02
Stiti ce e cel mai trist? Ca cel mai probabil, patinoarul va fi la fel si in 2014 :(
Macar sa fie tot asa:yes:, nu cumva sa-l darame asa cum se tot zvoneste:(:mda:, caci nici pana in 2020 nu cred ca se va construi altul in loc:no::headbang:

Ale-Sonia
5th February 2013, 08:43
E posibil sa fie din cauza patinoarului. Intr-adevar in vestiare nu mai exista caldura de cateva saptamani, copilele ies infrigurate de pe gheata si nu au unde sa se incalzeasca in pauza de 10 min. Tinand cont ca se inmultesc zvonurile de demolare/inchidere sau ce-o mai fi, probabil ca va trebui sa ne asteptam la asta. Din pacate asta inseamna ca Bucurestiul va ramane fara patinoar fiindca unul nou la asemenea dimensiuni nu va mai fi nimeni in stare sa construiasca. Mie nu-mi pare rau decat de anii pe care i-a petrecut Sonia acolo, de munca pe care a depus-o. Va trebui sa ne reorientam fiindca performanta pe bucatica de gheata de la Afi nu se poate face.

Geografu
5th February 2013, 15:33
Si eu stiu ca sunt zvonuri din ce in ce mai mari ca Misu va fi ras de pe fata pamantului. Dar in loc se spune ca va fi ridicat altul. Dar cum de la a spune si a face e cale lunga in Romanica..:(

ice_girl
5th February 2013, 19:27
In aceasta iarna chiar daca KOI s-a anulat tot vom avea un spectacol, de fapt doua spectacole pe gheata: "Lacul lebedelor- The Imperial Ice Stars" pe 20 si 21 februarie ( la Sala Palatului respectiv la Casa de Cultura a Sindicatelor) Participa dublul campion olimpic Evgheni Platov, campionii mondiali Albena Denkova/Maxim Stavinski dar si campionul olimpic la gimnastica Alexei Nemov /hello!

https://www.myticket.ro/evenimente/lacul-lebedelor-the-imperial-ice-stars-turneu-national.html/parent

Iulya
5th February 2013, 19:29
In aceasta iarna chiar daca KOI s-a anulat tot vom avea un spectacol, de fapt doua spectacole pe gheata: "Lacul lebedelor- The Imperial Ice Stars" pe 20 si 21 februarie ( la Sala Palatului respectiv la Casa de Cultura a Sindicatelor) Participa dublul campion olimpic Evgheni Platov, campionii mondiali Albena Denkova/Maxim Stavinski dar si campionul olimpic la gimnastica Alexei Nemov /hello!

https://www.myticket.ro/evenimente/lacul-lebedelor-the-imperial-ice-stars-turneu-national.html/parent
Ce frumos ... si ce nume interesante.

Oana, poti sa ii faci, te rog, topic separat showului ? ... eu zic ca merita promovat .

ice_girl
5th February 2013, 19:32
Ce frumos ... si ce nume interesante.

Oana, poti sa ii faci, te rog, topic separat showului ? ... eu zic ca merita promovat .
Da, si pe mine ma tenteza sa merg, mai ales ca am banii adunati pt KOI. Imediat ii fac un thread separat :)