PDA

View Full Version : Petre Grigoras din nou la Otelul?



megastar
5th January 2013, 10:57
Oțelul îi caută de zor un înlocuitor lui Viorel Tănase, iar primul pe listă este Petre Grigoraș
Grigoraș va avea marți o ședință cu cei din conducerea Pandurilor, iar la final va decide dacă va continua la Târgu Jiu

Zilele lui Petre Grigoraș (48 de ani) par a fi numărate pe banca tehnică a celor de la Pandurii Târgu Jiu. Aflat în relații tot mai reci cu președin­tele Marin Condescu și curtat de mai multe formații din Liga I, antrenorul va avea marți o întâlnire cu cei din conducerea Pandurilor la finalul căreia se pot lua decizii surprinzătoare. "Marți voi merge la Târgu Jiu pentru a discuta cu domnul Pîrvulescu și cu domnul Condescu. Voi încerca să lămuresc situația transferurilor, dar și situația mea. Eu sper să ajungem la o înțelegere, dar dacă lucrurile nu vor decurge așa cum trebuie e posibil să ne despărțim", a declarat Grigoraș pentru ProSport. Tehnicianul e nemulțumit de faptul că cei de la Pandurii au adus câțiva jucători fără a-l consulta (n.r. - Vranjes, Martinovic, Ilijovski, Nicoară), în timp ce șefii gorjeni sunt supărați că Grigoraș negociază cu alte echipe, deși mai are contract un an și jumătate cu formația din Târgu Jiu. "E anormal din partea unui antrenor să discute cu alte cluburi atâta timp cât e sub contract ferm cu o formație", a spus Marin Condescu în momentul în care a aflat de acțiunile lui Grigoraș.

"Am vorbit cu oameni de la Oțelul!"
Principala for­mație care îl vrea pe Grigoraș este Oțelul, unde tehnicianul a mai activat între 2005 și 2009. Finanțatorul Dan Adamescu și directorul general Narcis Răducan l-au căutat pe rând pe antrenor încă de la sfârșitul lunii noiembrie a anului trecut. Adamescu încearcă să-l convingă pe Grigoraș promițându-i transferuri cu nume și garanția că va fi susținut să se bată pentru titlu în sezonul 2013-2014. Antrenorul recunoaște că a vorbit cu oameni din conducerea Oțelului, dar numai pentru a-și face urări de Sărbători: "Sunt simple speculații. Am foarte mulți prieteni în Galați, am vorbit cu jucători și cu oameni din conducerea Oțelului, dar fără a discuta despre o mutare a mea. Doar ne-am urat cele bune la final de an. Nu s-a pus problema să negociez cu nimeni".

Totuși, chiar dacă se va despărți de Pandurii, antrenorul va aștepta înainte de toate limpezirea apelor la Galați, acolo unde există un conflict mocnit între finanțatorul Dan Adamescu și primarul Marius Stan. În cazul în care își va da acordul, Grigoraș ar putea ajunge la Galați împreună cu Eugen Pîrvulescu, actualul președinte al Pandurilor.

E anormal din partea unui antrenor să discute cu alte cluburi atâta timp cât e sub contract ferm cu o formație
Marin Condescu, președinte CA Pandurii

Dacă lucrurile nu vor decurge așa cum trebuie la ședința de marți, cu cei de la Pandurii, e posibil să ne despărțim
Petre Grigoraș, antrenor Pandurii

Avem antrenor principal, nu comentez în niciun fel astfel de zvonuri
Narcis Răducan, director general Oțelul

117 partide are Petre Grigoraș pe banca Oțelului, între 2005 și 2009, perioadă în care a obținut 51 de victorii, 20 de egaluri și a întregistrat 46 de eșecuri.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/asta-ar-fi-cea-mai-mare-surpriza-din-aceasta-iarna-una-dintre-fortele-financiare-ale-ligii-i-trage-de-grigoras-ii-promite-transferuri-stelare-10429021#comenteaza

Doctor_Satan
7th January 2013, 10:57
Tot *******ii de la prosport si gsp spuneau saptamana trecuta ca pe Raducan l-a demis Adamescu.
In ceea ce-l priveste pe Grig, cu toate ca m-as bucura foarte mult sa ne readuca stilul spectaculos de joc (dar din pacate haotic in aparare), nu cred ca va parasi el Pandurii.
In plus, l-as vrea pe Tase pana la finalul sezonului pentru ca nu suntem Steaua sa schimbam 5 antrenori pe sezon. As prefera stabilitatea in locul unui patron dezaxat. Viorel n-a avut lot cu care sa lucreze si s-a descurcat mai bine decat Dorinel la inceputul sezonului.