PDA

View Full Version : Suits



Freek
2nd January 2013, 16:23
http://images4.fanpop.com/image/photos/23500000/Suits-Banner-suits-23595702-640-118.jpg
http://www.imdb.com/title/tt1632701/
http://en.wikipedia.org/wiki/Suits_(TV_series)

HOi7_d3GOFI

Donna revine pe 17 ianuarie. :floricica:

resita
13th January 2013, 23:22
pe 17 incepe sezonl 3 /hello/hello/hello

Eddy DoubleD
14th January 2013, 00:26
De fapt e continuarea sezonului 2. Inca 4 episoade pana la final. Sezonul urmator incepe in vara, asa cum a fost si asta:)

Cristina
19th January 2013, 12:52
A vazut cineva episodul aparut pe 17 ?

Freek
19th January 2013, 18:45
Da. Multumita?:D

Cristina
20th January 2013, 22:18
Da.L-am vazut si eu azi! :P

Freek
26th January 2013, 14:12
Pff, bine ca ultimul episod a fost bun... Ma speriasem, credeam ca se duc si astia la vale cu povestea :D.

Freek
27th June 2013, 00:09
Pssst...

Suits returns on a new night. It all begins Tuesday July 16

Cneazul
30th June 2013, 13:34
mai avem un pic :D

zebe
14th July 2013, 13:17
hihi, Varys cu par

Cristina
14th July 2013, 14:31
Uitati ce am gasit pe facebook.Enjoy it! :)

http://www.facebook.com/photo.php?v=497497793663189

Sir. Eko
15th July 2013, 13:25
hihi, Varys cu par

pics or it didn't happen

iuli
16th July 2013, 01:04
1 day.

zebe
16th July 2013, 02:35
pampam

https://pbs.twimg.com/media/BDLVW-OCMAAfUEq.jpg

Eddy DoubleD
22nd July 2013, 01:36
Genial actorul asta:ok:

Ai uitat sa zici ca e Varys cu par si...balls. :)

Eddy DoubleD
22nd July 2013, 02:51
PS: In scurt timp o sa o avem si pe Catelyn in show:D Sa vezi ca o sa se lupte pe Westeros cu avocati:lol:

Freek
24th July 2013, 16:14
Pai fu saptamana trecuta :thinkso: A, nu esti la zi cu el?:D

Joaca EXECRABIL!

Eddy DoubleD
26th July 2013, 07:15
Da, nu vazusem episodul:) Cam asa e... Mai bine in GoT:D

Cristina
27th July 2013, 11:24
Mi-a placut maxim de mult episodul 2. :D

Mai ales cand iese Louis din cada cu namol. :))

Freek
27th July 2013, 23:51
Tot despre Louis.

Tarfa Mike. Mi-a parut rau de Louis :(.

Cristina
8th August 2013, 18:54
Incepe sa imi placa de Katrina.Nu stiu de ce, dar am impresia ca intre ea si Mike o sa fie ceva. :D

iuli
9th August 2013, 00:58
Bun episod in Suits. Shiiiiiiiiiiiaaat

PS. Eu m-am uitat la The Wire inainte de Sopranos :D

Freek
9th August 2013, 01:01
Eu Sopranos apoi The Wire :D

Dante7
25th August 2013, 02:53
Am vazut si eu cateva episoade. Mi-a placut mult dar apoi, din nu stiu ce motive, nu l-am mai urmarit.:confused: Cred ca o sa-l reiau :D

Celso
30th August 2013, 20:14
Au inceput sa ma enerveze la culme, pot sa-l anuleze din partea mea:D.

Cristina
30th August 2013, 21:47
Mie mi se pare din ce in ce mai bun.Ultima scena din episodul 7 ...awesome :yeah:

Freek
30th August 2013, 22:21
Au inceput sa ma enerveze la culme, pot sa-l anuleze din partea mea:D.

Lasa...nu inca:D. E enervant sezonul asta rau de tot. Telenovela maxima.

iuli
5th September 2013, 23:11
Hah, nu am mai intrat de ceva timp pe threadul asta. Parca lipseste ceva momentan la Suits, nu mai este atat de interesant. Sunt cateva scene fata de povestea principala care mereu ma captiveaza, dar in rest, pauza.

TenisFan
23rd September 2013, 09:52
Serialul asta ruleaza fin de tot. Am vazut pana la ultimul episod aparut, adica al zecelea din sezonul 3. Si e la fel de solid ca si pana acum. :cool:

resita
23rd September 2013, 23:55
sezonulm3 foarte slab, parca e telenovela

daca in sezonul 4 nu schimba ceva renunt la el

Lucian86
1st October 2013, 11:08
Si pentru mine ceva s-a stricat la acest serial. Aproape fiecare personaj imi este antipatic; ma plictiseste la culme relatia dintre Mike si Rachel si problemele lor.
Tot sezonul s-a desfasurat practic in jurul cazului Ava Hessington. Mi-am pus mainile in cap cand am vazut-o din nou venind sa-i dea in judecata pentru nu stiu ce :nope: credeam ca in sfarsit se terminase.

Se pune prea mult accent pe problemele interne ale firmei si pe relatiile dintre ei. Daca tot sunt avocati, vreau sa vad niste cazuri interesante.

Cneazul
4th October 2013, 00:08
daca vrei un serial educativ, care pune accentul pe cazuri, uita`te la Shark. Aici pun mai mult accentul pe personaje, pe modul in care acestea sunt afectate de catre diferite cazuri.

relansat
2nd November 2013, 17:56
azi mi-am adus si eu aminte de suits. am zece bucati de vazut :D

Freek
12th June 2014, 09:24
Suits is back! /hello

Pare promitator sezonul.

Nadalfan
27th October 2014, 21:08
Se mai uita cineva?

Freek
28th October 2014, 16:58
Dada.

Johnny D
5th December 2014, 23:40
Ah ce misto s-a terminat sezonul 4 si eram sigur ca scot si primul episod din sezonul 5 sa ma rasfat is revansa lu Litt, he got them Litt up dar.... nasolie... cica tre sa astept juma de an!:headbang::headbang:

Nadalfan
27th December 2014, 18:59
Johnny, sezonul 4 nu s-a terminat.Va continua incepand cu 28 ianuarie.Vor fi inca 6 episoade din ce am inteles.Sezonul 5 va incepe abia in vara lui 2015.Deabia astept.

Johnny D
29th December 2014, 08:19
Bun asa!:)
Mi se pare doar mie sau Jessica aia e cam enervanta...!?
Abia astept sa-l vad pe Litt cum le dea lectii acolo cu numele lui sus pe parapet!:cool:

Nadalfan
28th January 2015, 21:51
Today is the day...

Freek
29th January 2015, 18:22
Pfoai ce draci mi-a facut Louis. Bun episodul.

Nadalfan
30th January 2015, 19:07
N-am apucat sa vad episodul, dar mi-a zis cineva ca cica a rupt stilul.Se anunta super sezonu' asta.

Nadalfan
6th February 2015, 23:52
Primu' episod a fost bun de tot...Asta nou parca nu s-a ridicat la nivelul primului...Acum sa vedem ce urmeaza.

White Shadow
9th February 2015, 11:18
Am inceput sa ma uit si eu la Suits, absolut genial...

life is this __ i like this --

Johnny D
9th February 2015, 11:52
E superbun, nu stiu cum de nu l-ai reperat mai devreme, te stiu om cu radar serios!;)
Nu ca si Cristy cu hârbu lui, daca eu strig de un an p-aci si el vede doar in urma cu 2-3 luni Newsroom!:))
Ba am mai postat si reclama suprema pentru acel serial, primele 6 minute de pe youtube...:rolleyes:

Pfoai ce draci mi-a facut Louis. Bun episodul.
I'm gonna keep hammer on her untill u break! Heh!:D

Nadalfan
15th February 2015, 11:24
Suits e bun de tot sezonu' asta.Sper s-o tina tot asa si sa nu-l transforme in telenovela ca in sezonu' 3.

Freek
15th February 2015, 15:57
Greu sa nu-l transforme.

Cneazul
16th February 2015, 18:50
Oameni buni, nu e sezon nou :D
Ar fi frumos sa se termine serialul cu Louis mare boss. Firma sa se cheme doar Litt :D Ah, iar Donna sa fie nevasta-sa :D
PS. si restul sa fie in puscarie :D

Nadalfan
5th March 2015, 16:44
S-a dus si sezonu' asta...

Freek
5th March 2015, 23:05
S-a dus dar vine acusica vara... Ce sa zic, mi s-a parut telenovela pe final acum dar ma rog, astept sezonul nou.

Johnny D
10th March 2015, 07:31
Mda, au tot lalait-o acolo cu plangoceli a la Dona pe ici si colo... Anyways, she got Litt up!:D

Cneazul
25th June 2015, 14:16
A iesit 5x01! Litt for president!

Cneazul
26th June 2015, 00:46
Destul de slabut primul episod. Vad ca merg in continuare pe ideea de a transforma show-ul intr-o telenovela. Daca main plot-ul sezonului va fi threesome-ul dintre Harvey, Louis si Donna, atunci vom avea parte de un sezon modest.
Show-ul are nevoie de un personaj nou si puternic, care sa ii dea un oarecare reboot. Au incercat cu Scottie, pentru a atrage mai mult public feminin, iar sezonul trecut cu Jeff. Niciunul nu a avut insa un impact foarte mare. Acum sa vedem daca o sa apara tot sezonul tipa aia de il consiliaza pe Harvey, insa nu m-a impresionat pana acum.

Nadalfan
30th June 2015, 21:38
Fuakkkkkkkkkkk...Am vazut si eu azi primu' episod.L-au transformat total in telenovela.Intr-una buna ce-i drept.I luv Donna!!!
Important e ca actiunea nu a parut deloc lenta.Sper sa continue in ritmul asta.Sezonul trecut unele episoade m-au plictisit rau.Asta chiar m-a tinut lipit cu ochii de calculator pe toata durata lui.

Cneazul
3rd July 2015, 00:47
Tot ziceam ca ar trebui sa apara un personaj nou. Sunt curios cum se va descurca Jack Sollof( personaj interpretat de John Pyper-Ferguson). John a facut un rol foarte bun in The Last Ship, pare un actor destul de ok, cred ca se va descurca bine si aici.
In legatura in episodul asta, a fost mai ceva ca in The Mentalist. Toata lumea citea gandurile celorlalti. Secretara lui Harvey si-a dat seama ca la ala i-a murit cel mai bun prieten, Jessica si-a dat seama ca Louis vrea sa o intrebe de salariul lui Harvey, Donna si-a dat seama de ceea ce vrea sa faca Louis, Harvey si-a dat seama de ce a facut Louis, etc. A fost mai ceva ca intr-o telenovela. Doar acolo se intampla lucruri fara sa fie explicate. Pur si simplu oamenii afla sau isi dau seama de anumite lucruri foarte usor.

Xaviesta
18th July 2015, 18:58
Am ajuns si eu cu el la zi. La inceput chiar a fost tare, dar acum mi se pare mega meh, cu exceptia unor episoade. Prea telenovela in unele momente, pe Mike si Rachel nu ii suport, Jessica meh etc. Harvey, Louis si Donna sunt singurii care fac serialul asta, cel putin in momentul de fata.

Nadalfan
20th July 2015, 21:02
Mi se pare mie sau sezonu' asta e mai bun ca ultimele 2?
Apropo, o sa avem si sezonul 6.

Nadalfan
27th July 2015, 22:26
O sa ziceti ca-s tampit, dar ...sezonul asta chiar imi place.Episodul cu sora lu' Louis a fost bun de tot.
Mi-ar placea ca psiholoaga aia sa fie putin mai incisiva si mai acida cu Harvey...

Johnny D
28th July 2015, 07:47
Da, e ok.
Mie insa imi da impresia ca se pregateste sa izbucneasca ceva nasol.:D:)

Nadalfan
28th July 2015, 12:22
Da, e ok.
Mie insa imi da impresia ca se pregateste sa izbucneasca ceva nasol.:D:)

Threesome intre Harvey, Donna si Louis.Sau intre Louis, Donna si Rachel cand o sa faca baie-n namol./hello/hello/hello

Johnny D
30th July 2015, 07:59
Pe moment ar fi senzational, on the long run, not so much! Ar distruge serialul!:))
Apropo, pt Litt s-a terminat sexul inca de cand i-a zis Rachel ca vine si ea, n-a mai fost nevoie de baia propriu-zisa!:))

Xaviesta
1st August 2015, 19:53
Bune ultimele 2-3 ep. Sper sa o tina tot asa.

Johnny D
7th August 2015, 06:59
Uh, batuta in toata regula! Cel putin atat cat poti sa ai cu Litt!:))
Am mirosit eu ceva!:D

Cneazul
7th August 2015, 11:30
Exagerata total scena aia. Adica na, dpdv emotional a fost ok. A reusit sa te faca sa empatizezi cu ambele personaje, insa bataia propriu zisa a fost penibila. Vezi Doamne merge Louis ca un taur prost, Harvey doar se trage si ala cade peste masa. Ce sa mai zic si de palma aia de femeie data de Harvey. Trebuia sa il atinga putin si pe Harvey, ca doar nu o fi Jet Li .

Nadalfan
25th August 2015, 15:55
Mi se pare mie, sau sezonu' asta e cel mai bun dupa primele 2?

Johnny D
26th August 2015, 14:58
Ti se pare, stii de ce?
Ca e unul din putinele seriale care mentine nivelul pe parcursul sezoanelor! Mai conteaza si momentul, contextul, probabil in timpul sezoanelor 3 si 4 ai avut si alte seriale si atentia distributiva, acum ai doar asta, deci esti usor subiectiv!:P

Exagerata total scena aia. Adica na, dpdv emotional a fost ok. A reusit sa te faca sa empatizezi cu ambele personaje, insa bataia propriu zisa a fost penibila. Vezi Doamne merge Louis ca un taur prost, Harvey doar se trage si ala cade peste masa. Ce sa mai zic si de palma aia de femeie data de Harvey. Trebuia sa il atinga putin si pe Harvey, ca doar nu o fi Jet Li .
Greu de crezut pt tine dar unii sunt anti-talent, cu deficiente cerebral-motoare la capitolul intalniri fizice!
Unde mai pui si lacunele trecutului care se cumuleaza in psihologie, unii pot presta si mai rau decat Litt, n-a fost chiar atat de naspa!:))

TenisFan
27th August 2015, 12:52
g2qRb7je9k0
When that happens...

Johnny D
28th August 2015, 00:41
WOW! Now that's a fucking finale!:yes:


Unexpecting rate: 9.8/10!:))

Cneazul
28th August 2015, 18:30
Suits se termina mereu cu un cliffhanger iar apoi se rezolva toata situatia in 5 minute din primul episod. M-a dezamagit finalul. Te face sa crezi ca s-au prins aia, dar sigur e arestat pentru ceva prostie. Exact asa au terminat si sezonul trecut, cu Mike arestat. S-au dus apoi Harvey si Louis si l-au scos in 5 minute, iar apoi sezonul a avut alt plot.

Johnny D
1st September 2015, 07:55
Si atunci tot pentru "fraud" l-au arestat? Aici e faza!:)

Cneazul
1st September 2015, 13:38
Ce gluma. Poti sa faci frauda in mii de feluri. Poate s-au prins ca a dat examenul in locul altuia, poate i-a inscenat cineva ceva, dar te asigur ca nu l-au arestat pentru ca nu a mers la drept. Oricum nu asta ma deranjeaza, ci faptul ca o sa rezolve situatia in 5 minute, nu o sa dezvolte nimic.

Nadalfan
1st September 2015, 14:46
Ce gluma. Poti sa faci frauda in mii de feluri. Poate s-au prins ca a dat examenul in locul altuia, poate i-a inscenat cineva ceva, dar te asigur ca nu l-au arestat pentru ca nu a mers la drept. Oricum nu asta ma deranjeaza, ci faptul ca o sa rezolve situatia in 5 minute, nu o sa dezvolte nimic.

Esti mult prea critic...Serialele astea ar trebui sa fie si ele cat de cat savurate, nu trebuie intotdeauna sa le analizezi.Mie, pana acum, sezonul asta mi s-a parut foarte bun.Mult peste ultimele 2.Chiar s-a simtit intensitatea in el.

Cneazul
1st September 2015, 15:34
A inceput slab sezonul, a fost o telenovela, insa si-au revenit pe parcurs. Nu sunt critic, dar ti se pare normal ca doua sezoane consecutive sa se termine EXACT LA FEL?

Cneazul
29th January 2016, 15:40
A iesit 5X11. In sfarsit s-a prins lumea ca ala e escroc. Daca si acum o mai dadeau la intors, imi bagam ceva in el de serial.

Nadalfan
29th January 2016, 19:19
Dupa aproape 80 de episoade serialu' asta inca ruleaza fin de tot. Bun episodu' asta. La fel ca ultimele de altfel. Pare ca au trecut peste partea proasta din sezonu' 4.Ala a fost cam cel mai slab. Nici sezonu' 3 nu a fost chiar bun, dar mna...Sezonu' 5 pana acum e foarte bun. Sau cel putin asa mi se pare mie.

Xaviesta
1st February 2016, 09:21
Ba da cum a aflat aia de Mike? Era cam imposibil...

Johnny D
1st February 2016, 09:49
A iesit 5X11. In sfarsit s-a prins lumea ca ala e escroc. Daca si acum o mai dadeau la intors, imi bagam ceva in el de serial.

:))

Johnny D
8th February 2016, 17:32
Sheila Sasz is a superretarded bitch, good thing Litt is not with her, he deserves much better!:yes:

phife
8th February 2016, 20:46
2 sezoane in 2 zile :D

phife
8th February 2016, 22:10
..timpul e curva mea

suna rau in romana.

Johnny D
9th February 2016, 07:44
Tocmai de aia daca o sa scriu o carte extrem de agresiva, o s-o scriu in engleza!:))
E o limba de zeci de ori mai estetica pe expresiile agresive de dialog.:)

Nadalfan
9th February 2016, 16:34
Loll :)) Serialu' asta a renascut din propria cenusa :)) Ultimele doua episoade au fost bune rau de tot.

Johnny D
11th February 2016, 17:11
Trevor, the ungratefull fuck! Ofcoarse!:yes:

Hopshio
18th February 2016, 16:32
wow...cat de bun a fost ultimul episod..pff

phife
19th February 2016, 03:44
coaie,sezonu 5 e nebunie.
mi se parea addicting dar plin de hibe serialul pana la sezonu asta. fockin' hard.

Johnny D
19th February 2016, 07:21
E ok! Asteptam joile cu nerabdare!:))

Pt ca joia apare Sagetosu!:D

Nadalfan
20th February 2016, 09:59
Am bagat ieri ultimu' episod...Haos total. Episoadele astea din a doua parte a sezonului sunt mai bune decat orice alte episoade din serial.

Johnny D
26th February 2016, 00:42
WOW! Ce final, episodul asta chiar te-a tinut cu coaiele-n gat!
Trebuie ca abia asteptam espisodul urmator!:yes:


My money is on Harvey reatching there in time and banking on their innocence like a boss(the negga woman boss)!:D

Nadalfan
4th March 2016, 23:27
Nimeni nicio parere?

phife
4th March 2016, 23:49
am eu o parere.
la ce plm ma uit eu pana la vara? serios, serialul e misto.

Nadalfan
5th March 2016, 14:39
am eu o parere.
la ce plm ma uit eu pana la vara? serios, serialul e misto.

...serialu' a fost quality in sezonu' asta. Dar sunt si alte seriale la care poti sa te uiti acum. Better Call Saul, dupa cum se termina ala apare Game of Thrones si dupa ce se termina si ala o sa apara Suits la vreo doua luni distanta. Asta in cazu' in care nu te uiti la d'astea gen How to get away with murder, Hawai, Modern Family sau Mr.Robot.

Parere, Mike n-o sa stea niciodata doi ani in inchisoare. O sa faca Harvey ceva intelegere si in juma de an e out. Spun asta fiindca producatorii au zis deja ca serialul se va relua din momentul in care Mike intra in inchisoare si nu dupa 2 ani.

phife
5th March 2016, 15:02
Da am citit si eu spoileru.
Primul si ultimul sezon au fost mai bune, la 2-3-4 au fost carente mari dar era prea lipicios sa-l las.

La better call saul ma uit,la el si la ppl vs oj simpson.

resita
6th March 2016, 18:26
Parere, Mike n-o sa stea niciodata doi ani in inchisoare. O sa faca Harvey ceva intelegere si in juma de an e out.

Prison Break :drak::drak::drak:

Johnny D
7th March 2016, 00:52
Io personal credeam ca il asteapta tampita aia acolo la poarta si-i zice ca accepta targul!
Teoretic targul ala inca se poate produce dar Mike n-are cum sa scape de sentinta de-a nu mai practica legea vreodata.
Eu de eram in locu lu Harvey ii ziceam inainte sa plec o treaba foarte simpla "Oi fi avand tu un simt al justitiei foarte dezvoltat, dar eu am un simt al parteneriatului neschimbabil chiar in fata unor criminali ce urmeaza sau nu a fi demascati. Nu stiu daca tu vei putea dormi bine la noapte stiind c-ai avut ocazia sa accepti o oferta ce-i trimite acolo unde le e locul dar eu stiu sigur ca o sa stau linistit deoarece ti-am dat sansa asta si ai refuzat-o doar ca sa-mi faci mie in ciuda si sa-mi distrugi partenerul din acelasi motiv! Noapte buna!"
Suna mai bine pe engleza dar n-am avut chef s-o traduc!:P

Hopshio
7th March 2016, 01:20
ce bine ca nu ai fost in locul lui Harvey :D

Johnny D
7th March 2016, 01:26
DC? Nu-ti place de Mike? Sau iti era ciuda pe cine-l asteapta pe el acasa in fiecare noapte si acu vrei sa simta el cum e sa fii femeia!:))
Asa am simtit eu vis-a-vis de MM Stoica, acest Mike cu memorie aproape idetica al fotbalului romanesc!:D

Freek
8th March 2016, 08:19
Parere, Mike n-o sa stea niciodata doi ani in inchisoare. O sa faca Harvey ceva intelegere si in juma de an e out. Spun asta fiindca producatorii au zis deja ca serialul se va relua din momentul in care Mike intra in inchisoare si nu dupa 2 ani.

Eu zic ca intra in incinta, sta cateva minutele si apoi iese :D. Mi-e greu sa cred ca ramane la puscarie pentru ca ar strica serialul. Mike e avocat, il lasi fara posibilitatea de a practica si ajunge sa intoarca burgeri la Burger Shot, s-a dus serialul, poti sa il termini dupa jumatate de episod.

Johnny D
8th March 2016, 08:29
Eu zic ca intra in incinta, sta cateva minutele si apoi iese :D.

Asa cred si eu!:) Dar ultima data m-am inselat, m-am asteptat ca Harvey sa ajunga la timp sa-l opreasca in a semna targul!:))

Xaviesta
8th March 2016, 10:37
Foarte tari ultimele episoade. Sezonul urmator cred ca vedem primele episoade cu Mike in inchisoare, apoi gasesc aia ceva si il scot. Sunt curios si ce se intampla cu firma... Au ramas 4 oameni. Harvey Jessica Louis Donna

Johnny D
8th March 2016, 11:44
O secretara la 3 avocati, nasol!:))

messi19
4th May 2016, 00:16
sunt in plina campanie de renuntat la seriale. al treilea in doua zile, dupa FTWD si Lucifer.
vad ca lumea il lauda, dar nu inteleg de ce si nici nu mai incerc sa o fac.
dialogurile mi se par iesite din comun. daca si in realitate is asa avocatii......fuck!!!

phife
4th May 2016, 00:19
Oho, sunt de mii de ori mai rai

Freek
4th May 2016, 00:19
:)).
E o telenovela mai soft. Mai masculina lol. Bromance and shit.

p.s. felicitari. Ai rezistat eroic la Lucifer. Fix un episod si 15 minute am rezistat.

Freek
13th July 2016, 08:22
Maine reincepe Tanar si nelinistit.

Johnny D
13th July 2016, 10:42
Da, asta am vrut sa zic si io, de fapt azi doar ca la noi doar maine ne e disponibil episodul.

Sa-l cumparam binenteles, sa-l cumparam! Cu banii jos!:cool:

Cneazul
13th July 2016, 23:16
Pai se relanseaza la toamna Netflix in Romania. Am o cunostinta care lucreaza pentru ei si acum traduc toate serialele :))
Deci pregateste-ti banii si lasa filelistul

Johnny D
14th July 2016, 07:10
Desigur.:evil:

Johnny D
15th July 2016, 00:50
Your typical welcome to prison salute in the end.:rolleyes:

phife
15th July 2016, 00:52
Iar baga astia intriga peste intriga si se transforma intr-un star wars al serialelor cu avocati.

Nadalfan
15th July 2016, 21:17
Iar baga astia intriga peste intriga si se transforma intr-un star wars al serialelor cu avocati.

aha :))

Decent episodul. Totusi, sper sa vad mai multa actiune si mai putin drama in episoadele urmatoare...

Freek
16th July 2016, 10:43
Geez, ce de suferinte in episodul asta... Daca ar fi fost toate episoadele ca asta renuntam la el.

phife
21st July 2016, 14:36
decent episodu asta, muzica a fost buna.

prison is shieeet in america for a white boy. serios, astea cred ca-s "for minor offendig" sau ceva.

Freek
22nd July 2016, 07:49
Mike needs some Oz prison time.
Mai sta mult in parnaie? :sleep:

Nadalfan
23rd July 2016, 23:33
Mike needs some Oz prison time.
Mai sta mult in parnaie? :sleep:

Si eu sper sa iasa mai repede. Prea se dramatrizeaza. Toata lumea plange...

phife
28th July 2016, 15:37
parca ne-am mai inviorat, bun episod.
donna is the most fuckable girl on a tv show right now.

Johnny D
5th August 2016, 00:37
M-am uitat la episodu asta de ziserati ca-i bun, dupa 3 sezoane si un sfert de Boston Legal mi s-a parut chiar plictisitor!:))

Freek
5th August 2016, 00:42
Pe mine incepe sa ma piarda pe drum. Bine, a mai venit si The Night Of cu puscaria lor si apoi ma uit la puscaria din Suits si... Sa zicem ca m-au facut usor curios dupa episodul asta. Sa vidiem ce se mai intampla.

Johnny D
5th August 2016, 01:15
Am ras azi la un episod din BL cat n-am ras in ultima saptamana, are dreptate Reivan, cateodata e prea tare!:D
Alan: "Jerry?"
Jerry: "Alan!"
Alan: "What are you doing?" o_o
Jerry: "I'm standing with my head up against a wall!"
Alan: "Yes!..... Why?"
Jerry: "I had a little row(ugly fight) with Leigh(girlfriend)!"
Alan: "I saw that. Much of the office did."
Jerry: "I think I was mean to her! Was I mean to her?"
Alan: "Well, for may vantage point, you wore very mean. She was feeling hurt, extremely vulnerable. She lashed out in pain. At which point you whipped out the wooden cigarette(snug personality) and trashed her with it."
Jerry: "I just felt everybody in the room staring at us, and... "
Alan: "Have you called her to apologize?"
Jerry: "I tried but... She's dating my clock radio just to get back at me."
Alan: "Uhm, I beg your pardon?" ._.
Jerry: "She has a crush on my clock radio. I let her borrow it after the utility box was killed. When I called to apologize, the two of them wore headed out to a movie."
Alan: "I'm not quite sure how to respond to that..."
M-am kkt pe mine de ras, si la o 2-a vizionare tot tare e!:))
Inutil de zis, cine se uita la serial e prea spoiler, lu Reivan ii recomand sa nu citeasca, ci sa vada episodu 7, sezonu 4!:P

phife
6th August 2016, 23:23
cheesy. hm, genul programului romance.

Johnny D
8th August 2016, 14:50
Comes running... kicks (moderate) the upper user in the ballz... goes running...

Johnny D
21st August 2016, 01:47
Superb episodul de azi, d.p. meu d.v. printre cele mai bune din serial!:yes:

Aproape ca se ridica la nivelul celor mai bune din Boston Legal!:D

Xaviesta
3rd September 2016, 12:34
Mega meh pana acum. Dar si sezonul trecut s-au salvat cu cele 6 episoade din ianuarie-februarie.

Si Nu scapa Mike asa usor :D

phife
3rd September 2016, 13:03
Genul programului : bromance

Johnny D
3rd September 2016, 23:20
:))

Mai bun BL desi acolo bromance-ul a fost declarat!:D

phife
8th September 2016, 23:39
mai bun asta.
sunt curios ce o sa se intample acum. o sa existe sigur si s7 - cu ce mai vin atunci ffs..

Nadalfan
9th September 2016, 20:35
mai bun asta.
sunt curios ce o sa se intample acum. o sa existe sigur si s7 - cu ce mai vin atunci ffs..

Esti sigur ca o sa fie? De obicei era anuntat deja sezonul urmator...

phife
9th September 2016, 20:40
ia vezi (https://twitter.com/Suits_USA/status/760912149619146752)

Nadalfan
9th September 2016, 23:32
Nice!!!

Johnny D
12th September 2016, 08:09
Na, totul bine si frumos? Si au trait fericiti pana la adanci batraneti.:rolleyes:


mai bun asta.


Bromance-ul? Poate, cine stie, nu ma bag peste tine in analiza asta. Ca serial insa BL e peste.:yes:

Xaviesta
16th September 2016, 00:57
Ma pis pe Alan Shore & Boston Legal. Mai lasa-ne in plm ca mentionezi serialul ala pe nu stiu cate threaduri. Ai devenit extrem de obositor.


Desi tot telenovela, Mao bune ultimele 2 episoade si sincer ma asteptam la asta (Decizia Jessicai), mai ales cu flashbackurile alea. Trb sa vina cu ceva nou, cat sa-l mai ameninti pe Mike :)) sper la mai mult actiune in iarna, nici nu avem vreo idee ce vor sa faca la cum s-a terminat ultimul ep. de obicei ultimele 5-6 ep din sezon shnt cele mai bune asa ca sper la ceva tare.
sez 7 a fost confirmat si cica o sa fie si 8.

Johnny D
16th September 2016, 07:23
Si eu ma pis pe Suits, imediat dupa ce le-ai imbracat!:))

phife
22nd September 2016, 03:33
eu am uitat ca mai e si mid season finale :))

daca se termina serialul aici ridicau cateva sprancene da' mai multi oameni in picioare. nu e mereu misto sa pui capat unei povesti, probabil cel mai bun episod din serial. nu inteleg ce mai vor sa faca in restul sezonului, numai zic si de 7+ eventualul 8 care e foarte probabil. mi-e ca-l lungesc si-l fac de consum ceea ce ar suge cuc, ori au ceva idei divine pe care nu le-au folosit inca, poate au angajat o echipa formata din cei mai buni scripteri din lume.

Freek
2nd February 2017, 20:58
Vai. Are deja doua episoade de cand a revenit.

Hopshio
5th February 2017, 23:49
si asta se cam stinge....

Johnny D
5th February 2017, 23:54
Daca te pui cu Alan Shore, asa patesti! Pe Xaviest sa dati vina pt asta!:D

Freek
7th February 2017, 00:09
Da. Se cam stinge de ceva vreme. In general pâlpâie, cand interesant cand iti doresti sa-l anuleze ca oricum nu pierzi nimic. Vedem...

Johnny D
24th August 2017, 23:53
Au reaparut astia bai, deja 5 episoade! Ia sa le bagam rapid.:)

Xaviesta
17th September 2017, 21:12
astia chiar sunt in criza de idei. back to Harvey + Donna = love & fucking Acasa TV. ca m-au disperat.

Johnny D
18th September 2017, 07:55
Mda, sub Boston Legal clar, cum ziceam! :D

Johnny D
18th September 2018, 22:17
Misto sezonul 8, poimaine apare episodu 10, ultimu episod din sezon.

Johnny D
20th September 2018, 19:55
Acuma-l scot, Utilizator!:)) Langa Solo, A Star Wars Story, merg pe plasma ambele in 30 de minute!:D

Utilizator
20th September 2018, 20:04
Am vazut parti din primele sezoane si impresia mea e ca treptat a devenit un pic prea simplist in partea avocatzeasca si cu accent mai mult pe partea telenovelistica.
plus personaje un pic prea caricaturizate pentru gustul meu (vezi-l pe ala mai fara scrupule, cu chelie avansata si mult par pe corp)

Din punctul asta de vedere The Good Wife, un serial destul de similar cu Suits, mi s-a parut mult mai interesant dpdv al povestii, mai misto elaborat pe partea procedurala a proceselor si destul de bine imbinat cu politica si saga familiala a personajului principal. Si parca si mai bine facut, e drept ca a fost produs de fratii Ridley si Tony Scott.

Ma rog, mie mi s-a parut mai cu nerv.
Atat cat am vazut din el si tot pe sarite ca nu prea rezist la seriale intinse pe 'jdemii de sezoane.

Johnny D
21st September 2018, 07:14
Si totusi, l-am vazut in 2 zile sezonul asta.:) Louis nu mai e atat de fara scrupule ca inainte, s-a schimbat modificarea.:P

Utilizator
21st September 2018, 07:20
Daca ai sorbit un sezon in doua zile inseamna ca e misto.
Louis o cheama pe maimutza cheala? :D

Apropos, asta de a devenit printzesa mai joaca in serial sau s-a lasat?

Johnny D
21st September 2018, 08:04
Ea si cu Mike au spus pa acestui sezon. Si pe motiv de scenariu printre altele, evident l-au prins cu frauda si nu mai poate profesa. Spoiler alert!:))
Ce mi-a placut la acest sezon e c-a aratat ce impact a avut Mike asupra lu Harvey si nu numai, toti au devenit mai umani in urma lui.



In continuare cred ca nu se ridica la nivelul lu Boston Legal, dar pentru putin. Nota de pe IMDB spune totul.

Utilizator
21st September 2018, 10:26
Nota de pe imdb nu mai este neaparat un reper.
Sunt o gramada de rahaturi ce au nota mare.

Iar Suits pe imdb are deja o nota mai mare decat Boston Legal.
Care Boston legal e spin-off al unui alt serial de succes si drept urmare intins pe vreo 6 sezoane: The Practice.
Ambele au fost misto si fac parte din filonul avocatilor ultra-exploatat de Holywood.

Apropo, sunt vreo cateva curente mari care au generat fluvii de seriale: cu avocati, procurori si brigazi de politisti, cu detinuti, cu medici, cu tineri, saga cu oameni bogati, cu paranormal, cu supereroi.
Mai nou a aparut un nou curent, cel al filmelor in care eroul principal e un personaj negativ sau care o ia pe o cale gresita (gen Narcos, Breaking Bad, foarte bune dar nu neaparat pe gustul meu).
Astea reprezintau pana de curand cam 99,9% dintre serialele mainstream.
Printre serialele astea sunt si unele bune, dar de multe ori mi-e greu sa mai diger aceeasi tema ultra uzata.

Cred ca asta au sesizat si producatorii si au inceput sa se reorienteze spre abordari mai complexe, mai putin sablon si mai dark (ex. True detective, River, Broadchurch), pe teme mai actuale (ex Black mirror) sau readaptari a unor teme mai vechi (Sherlock Holmes, Elementary, Westworld), de cele mai multe ori pe serii scurte de aprox 8 episoade, fiecare de lungimea unui film.
Astea mi se pare foarte bine intr-o perioada in care ca sa vezi un film bun trebuie sa cauti mai degraba printre productiile independente.
E o tendinta de recuperare mentala a telespectatorilor dupa ce a devenit clar ca dependenta de seriale e bine sedimentata.

A, si a mai fost un mare switch pe la inceputul mileniului asta, pe cand serialele au renuntat sa mai aiba actori specializati ai genului si vedete ale marelui ecran au invadata si sticla de acasa.
Un fenomen interesant, o tendinta de unificare a celor doua mari genuri ai industriei cinematografice generata de goana dupa rating.

Johnny D
21st September 2018, 18:57
Iar Suits pe imdb are deja o nota mai mare decat Boston Legal.
Don't you dare even go there!:shocked::shocked::shocked:

Care Boston legal e spin-off al unui alt serial de succes si drept urmare intins pe vreo 6 sezoane: The Practice.
L-am vazut si ala, foarte bun! Si are 9 sezoane. Cel mai bun episod e cand firma apara o femeie surdo-muta care a omorat cu sange rece barbatul ce i-a violat si ucis fica de 7 ani. Cand o cheama la depozitie e un moment epic, unul din cele mai tari (ce nu le-ai vazut tu dar eu da) realizate vreodata din istoria cinematografiei. Tare de tot muta aia, insa ce-a fost mai tare e ca o data cu mine, au plans si juratii insa tot au declarat-o vinovata si peste 20 de ani de inchisoare.

Eu ii impuscam pe toti si aduceam altii, Doamne fute-va legea, legea e facuta sa tina cazuri urate sub control, nu sa judece cazurile exceptionale la fel ca pe cele urate! doobitoci handicapati care nu-s instare sa vada asta. Legile-s facute doar pentru cazuri uzuale, nu poti trata cazurile exceptionale cu aceeasi nota. Cica au implorat judecatorul sa-i dea ucidere din culpa dar n-a vrut, normal ca n-a vrut c-a fost crima premeditata, dar exista unele cazuri in care crima premeditata are o scuza f buna = nevinovat. Sunt rare, tocmai de aceea si verdictele ar trebui sa fie tot rare, nu la fel cu orice alt caz de crima pemeditata, retardati imputiti!
Femeia aia are fiica de 7 ani violata si ucisa deasupra faptului ca nici macar nu poate striga nimanui treaba asta ca e surdo-muta, o mai bagi si la inchisoare pt restul vietii? E pericol public? Cine o sa-i mai violeze si ucida o alta fiica de 7 ani ca sa-si merite moartea? Si chiar daca s-ar intampla asta, daca nu l-ar ucide ea, l-as ucide io pe acel gunoi, care nu e bun decat exact ca ingrasamant pt plante.

Si apoi imi dau seama c-a fost un film, in realitate nu s-ar fi intamplat asa, probabil.:P

Utilizator
21st September 2018, 19:24
:)