PDA

View Full Version : Oțelul are fani în toate colțurile țării



megastar
27th December 2012, 10:39
Chiar dacă nu este un club de talia lui Manchester United, FC Barcelona sau Real Madrid, clubul gălățean reușește să adune mulți fani inimoși în toate colțurile țării, ba chiar și în afara granițelor. După ce în cantonamentul din iarna trecută lotul Oțelului a fost vizitat de un fan turc, Can Ocakoglu, originar din Constanța, un alt fan al roș-alb-albaștrilor din afara Galațiului a impresionat prin atașamentul său în ultimele deplasări de campionat ale trupei antrenate de Viorel Tănase.
George Nuță (28 de ani) locuiește în Târgoviște, oraș în care s-a și născut, dar cu toate acestea se mândrește că este un suporter al Oțelului de aproape 20 de ani. „M-am atașat complet de Oțelul încă de când eram copil, atunci când părinții mei mă duceau în perioada verii la țară, în județul Galați. Când nu avea în grija cui să mă lase, unchiul meu m-a luat cu el la stadion la un meci al Oțelului și de atunci mi-au rămas în suflet culorile roș-alb-albastre”, își începe povestea târgovișteanul oțelar.

„Tot orașul meu știe că-s cu Oțelul”

În ciuda faptului că locuiește la mai bine de 300 de km de Galați, George este un fan împătimit, mergând să-și susține favoriții la stadion foarte des, iar printre locuitorii din orașul său este celebru cu a sa identitate de oțelar. „Când eram elev, plecam de la orele de curs pentru a-mi vedea favoriții la televizor sau măcar să ascult la radio relatările de la fața locului. Toată lumea din Târgoviște mă știe că țin cu Oțelul. La școală aveam toate caietele cu inscripțiile clubului, scara blocului e plină și-acum cu însemnele roș-alb-albastre”, a precizat George.
Deloc surprinzător, mărturisește că cea mai frumoasă zi din viața sa a fost 15 mai 2011, atunci când Oțelul învingea pe FC Timișoara și devenea, în premieră, campioana României. „Cea mai fericită zi din viața mea a fost pe 15 mai 2011, atunci când am câștigat campionatul. Am fost inclusiv la ultimul meci din acel campionat, la Ploiești, cu Astra, pentru a mă bucura alături de echipă. Pe 17 iulie în același an, când am învins pe Steaua în Supercupă, era ziua logodnicei mele, dar am ținut morțiș să plec la meci și nu m-a mai putut opri”.
Deși majoritatea oamenilor din Târgoviște nu-i înteleg pasiunea, George a precizat că-și organizează tot ceea ce face în funcție de programul Oțelului. La ultimele două partide disputate de Oțelul în deplasare, cu Dinamo și Rapid, a fost prezent în galeria gălățeană. „Orice meci al Oțelului la care pot să asist este o încântare de nedescris pentru mine”.
Fost coechipier cu Reghecampf
George a practicat sportul rege la un nivel destul de ridicat, fiind fost coleg cu mulți dintre jucătorii ce au meciuri multe la nivelul Ligii I. „Am jucat la juniorii Chindiei Târgoviște, unde am prins și trei meciuri la echipa mare. Am fost coleg cu o generație cunoscută de fotbaliști, printre care Reghecampf, actualul antrenor al Stelei, Gâlmencea sau Bălașa. Am rămas prieten cu mulți, printre care Nae Constantin, Măldărășanu sau Octavian Grigore”, a spus George. „Apropo, Paraschiv e de la mine din județ”, a adăugat cu mândrie fanul Oțelului, referitor la favoritul său din echipa roș-alb-albaștrilor.

http://www.viata-libera.ro/sport/37610-otelul-are-fani-in-toate-colturile-tarii-targoviste-galati-viata-libera

cip
27th December 2012, 10:49
:happy:)):happy

Tim
27th December 2012, 10:50
:happy:)):happy:)):happy:)):happy

delaoltenia
27th December 2012, 11:06
...

Tim e mai serios,da' ce parere ai de spritzer?
Eu zic ca are probleme hepatice de la tarie in exces de ranjeste fasolea in asemenea hal. :D

Tim
27th December 2012, 11:10
Tim e mai serios,da' ce parere ai de spritzer?
Eu zic ca are probleme hepatice de la tarie in exces de ranjeste fasolea in asemenea hal. :DUite inca un socios din Jii , altfel nu inteleg cum sa nu te prapadesti de ras la o asemenea postare.:happy

delaoltenia
27th December 2012, 11:13
asa ziceam si io bre timake,serios are si alte valente (nu ma fa sa rad asa aiurea-n tramvai ;) )...in fine,stii cumva daca ciroza are culoare portocalie? :D

MariusTR
27th December 2012, 11:20
clubul gălățean reușește să adune mulți fani inimoși în toate colțurile țării, ba chiar și în afara granițelor.
Eu cred ca acest club are fani chiar si extra-planetari. :happy

Eu personal am vazut un fan in Ciuca Macaii din Judetul Vrancea. Fan otelar infocat .

delaoltenia
27th December 2012, 11:22
Are bre,are si lebede de halit pentru cocalari in haustria. :D

edit/cocalari,sunt aia plamaditi din flori si tarie de peste 40 de grade,sa fim bine intelesi.

MariusTR
27th December 2012, 11:24
Fanii lu' FC Barcelona e mici copii pe langa fanii otelari extra-planetari la nivel mondial.
Habar nu ai tu, mai Dario. San Siro e mic stadion pe langa numarul imens de fani otelari.
Le-ar trebui cam circa 10 stadioane inter-planetare sa-i cuprinda pe toti.

Tim
27th December 2012, 11:33
Deci ie multi?:rolleyes:


E normal sa aibe sociosi in toate colturile lumii. Se stie ca nu exista loc pe pamant fara o vinitura sholdoveana.:happy

megastar
27th December 2012, 11:40
Cate unghii in gat oameni buni... Nici nu stiti ce mandri ne faceti cand vedem astfel de reactii adverse si atat de rapide. Deci inca insemnam ceva. Am mai spus-o si mai repet, ne vom ingrijora doar in momentul in care nu vom mai crea reactii. Pana atunci ... tot inainte.
Despre articol, respect oamenii care inca mai cred in ceva si au taria sa continue sa spuna si altora ceea ce cred, indiferent de reactia creata.

Srdjan
27th December 2012, 11:42
Normal ca are, in Timisoara sunt sute de fancluburi Otelul Galati :D

MariusTR
27th December 2012, 11:43
In Cluj sunt deja sute de mii de fancluburi Otelul Galati, a zis Boc ca le aloca spatiu si pe Aeroport ca nu mai au loc pentru miile de fani ce vor sa adere zilnic.

Ziarul de Galati anunta ca Fuego se simte lezat ca are mai putini fani decat are Otelul.

cip
27th December 2012, 11:49
cei de la Big Earl au dat un comunicat de ultima ora,tocmai s-a decriptat un mesaj venit din Andromeda:
"hotia de acum 2 ani e gala(c)tica...vrem sa invatam mai multe...dopinel,take me to your lider,sforza george din Targoviste!"...

megastar
27th December 2012, 11:52
Normal ca are, in Timisoara sunt sute de fancluburi Otelul Galati :D


In Cluj sunt deja sute de mii de fancluburi Otelul Galati, a zis Boc ca le aloca spatiu si pe Aeroport ca nu mai au loc pentru miile de fani ce vor sa adere zilnic.

Ziarul de Galati anunta ca Fuego se simte lezat ca are mai putini fani decat are Otelul.

Dupa cum arata situatia nu Otelul ar trebui sa va ingrijoreze pe voi. Alta echipa tinde sa va fure suporterii. Vom vedea in cativa ani daca nu cumva Otelul va fi raul cel mai mic pentru voi toti astia de aruncati acum cu noroi. Eu tot aici voi fi, sper ca si voi "suporteri adevarati" sa nu patiti ca altii si sa dispareti.

MariusTR
27th December 2012, 11:55
Nu e treaba ca ingrijoreaza sau nu si nici nu e vorba ca are cineva ceva cu Otelul... topicul e pur si simplu aiuristic.
Cum sa aibe ma Otelul fani in toata Romania?

Putin realism, bre, ce pana mea.

delaoltenia
27th December 2012, 11:56
Cate unghii in gat oameni buni... Nici nu stiti ce mandri ne faceti cand vedem astfel de reactii adverse si atat de rapide. Deci inca insemnam ceva. Am mai spus-o si mai repet, ne vom ingrijora doar in momentul in care nu vom mai crea reactii. Pana atunci ... tot inainte.
Despre articol, respect oamenii care inca mai cred in ceva si au taria sa continue sa spuna si altora ceea ce cred, indiferent de reactia creata.
Nu te cunosc si nu cred sa fi schimbat prea multe vorbe pe acest forum,dar asculta ce spun,nu baga in seama frustrari de divizionara c...sau intre timp s-a desfiintat?

brrr...ce pute a drojdie aici. :D

delaoltenia
27th December 2012, 12:08
Cate unghii in gat oameni buni... Nici nu stiti ce mandri ne faceti cand vedem astfel de reactii adverse si atat de rapide. Deci inca insemnam ceva. Am mai spus-o si mai repet, ne vom ingrijora doar in momentul in care nu vom mai crea reactii. Pana atunci ... tot inainte.
Despre articol, respect oamenii care inca mai cred in ceva si au taria sa continue sa spuna si altora ceea ce cred, indiferent de reactia creata.

bre,aducere aminte din anii trecuti.
cand luarati campionatu si se kkra pe campioana de atunci si implicit pe orasul vostru.
bre,D-zeu nu doarme,acum sunt in pragul desfiintarii si plang de mila unul altuia pe forumuri si la colt de mahala.
astia sa fie oamenii buni? :D

edit/cunosc un suporter din Galati,cred ca-ti este prieten,am discutat la telefon si am ramas surprins sa aflu la ce se preteaza mizeriile astea,sa te fereasca D-zeu de asemenea specimene de cea mai joasa speta.

Tim
27th December 2012, 12:51
:happy:)):happy

fl0o
27th December 2012, 13:14
Sunteti invidiosi.

cip
27th December 2012, 13:48
eu de cand va tot spun cu granita aia...

Tim
27th December 2012, 14:13
eu de cand va tot spun cu granita aia...Degeaba, tu nu auzi ca ei au suporteri fara frontiere?:happy

Tim
27th December 2012, 18:03
Forza Gazale.:))

Doctor_Satan
8th January 2013, 14:15
edit/cunosc un suporter din Galati,cred ca-ti este prieten,am discutat la telefon si am ramas surprins sa aflu la ce se preteaza mizeriile astea,sa te fereasca D-zeu de asemenea specimene de cea mai joasa speta.

Cata minte iti trebuie sa generalizezi si sa folosesti asemenea exprimari. Si mai e si moderator.


Forza Gazale.:))
Trol exemplar.

Tim
13th January 2013, 13:14
Asa ceva aveti? Hai ,plagiati si asta:

http://www.debanat.ro/2013/01/suporterii-politehnicii-cuceresc-lumea-foto/ :D

delaoltenia
13th January 2013, 13:17
Cambodgia si Coreea de Nord!

:happy :))

megastar
13th January 2013, 15:18
Asa ceva aveti? Hai ,plagiati si asta:
http://www.debanat.ro/2013/01/suporterii-politehnicii-cuceresc-lumea-foto/ :D

Habar nu am dar am sa caut. Nu stiu daca exista otelari care sa fi facut poza acolo. Noi abia am ajuns aici:
http://otelul-galati.ro/stiri/Diverse/24/Oelul-la-cota-8.000/3541

Doctor_Satan
14th January 2013, 12:00
Asa ceva aveti? Hai ,plagiati si asta:

http://www.debanat.ro/2013/01/suporterii-politehnicii-cuceresc-lumea-foto/ :D

E din ianuarie 2013. Denis e prin State de mic copil si e posibil sa aibe poze de prin toata America cu fularul Otelului.

megastar
14th January 2013, 13:18
E din ianuarie 2013. Denis e prin State de mic copil si e posibil sa aibe poze de prin toata America cu fularul Otelului.

E imposibil sa nu existe otelari care sa fi ajuns in USA si sa fi facut poze. Am vazut poze cu fularul Otelului cam din toate orasele mari ale lumii, dar si de prin locatii mai ciudate.

Hard
16th January 2013, 00:14
Am si eu un fular cu otelul in wc, se pune? :D
Il consider un loc ciudat, dar e locul lui.

delaparis
16th January 2013, 00:22
e util in caz ca esti in pana de:
http://www.buba.ro/avatare/download/14793487bd.jpg

:D

fl0o
17th January 2013, 00:47
Am si eu un fular cu otelul in wc, se pune? :DAi dat bani pe el sau l-ai ciordit?
Sunt doar curios.

Hard
17th January 2013, 23:24
L-am cumparat in rate cu cardavantaj:sneaky:

fl0o
18th January 2013, 00:34
Deci esti un rahat de om daca eviti sa-mi raspunzi serios la intrebare.

Ai dat bani pe el sau l-ai ciordit?

Hard
18th January 2013, 00:37
Nu ai vrea sa ma mananci cumva?

Shinnok
18th January 2013, 06:47
vedeti ca Otelul - Steaua e abia peste cateva luni :D

Shinnok
18th January 2013, 06:54
e util in caz ca esti in pana de:
http://www.buba.ro/avatare/download/14793487bd.jpg

:D

pff, poza asta ma face sa zic "m... revulsin!" :drak:

cip
18th January 2013, 09:14
de cate ori vad titlul acestui thd,trag o portie zdravana de ras :))

merci fain,Megastarule! :)
chiar daca-i umor involuntar :D

megastar
18th January 2013, 09:24
de cate ori vad titlul acestui thd,trag o portie zdravana de ras :))

merci fain,Megastarule! :)
chiar daca-i umor involuntar :D

Poti sa zici orice, dar titlul nu-i mincinos. Data viitoare cand ajung in Timisoara imi iau si fularul cu Otelul sa vad cate persoane reactioneaza pozitiv.

Doctor_Satan
18th January 2013, 11:03
de cate ori vad titlul acestui thd,trag o portie zdravana de ras :))

merci fain,Megastarule! :)
chiar daca-i umor involuntar :D

Vezi? Noi chiar facem eforturi sa va binedispunem, in timp ce pentru voi e mult mai simplu: trebuie doar sa fiti voi insiva.
Si tot voi sunteti aia suparati ca moldovenii sunt rai si nu iubesc toate speciile.

cip
18th January 2013, 12:26
nu faceti eforturi,am specificat clar ca-i involuntar...:rolleyes:

Mega,sa ne relatezi si noua cum a decurs experimentul '' cu esarfa otelara,la plimbare prin Timisoara"...:D

Doctor_Satan
18th January 2013, 12:36
Totusi, a deschide threaduri si alte chestii de genul se numesc eforturi. La voi e involuntar.

delaoltenia
18th January 2013, 12:38
Doctore,ai coborat stacheta de campioana,te pui cu judetenii.:D

Doctor_Satan
18th January 2013, 13:02
Care judeteni? Fosta Poli care e desfiintata? Sau Rocarul care-i in aceeasi situatie? Sau poate Recasul?
Si acum sincer, nimeni nu i-a invitat. Se baga si ei in seama din lipsa de echipa despre care sa discute.
Tu ar trebui sa te bucuri, ca de cand s-a dus si Rocarul, ati mai castigat cel putin un suporter aici pe forum.

delaoltenia
18th January 2013, 13:12
Suporter Steaua!Ma faci sa rad cu lacrimi,doctore. :))
Mai bine lipsa.

Doctor_Satan
18th January 2013, 13:27
Bun, rau, e al vostru. Ce se mai bucura pe tot forumul cand ne batea Steaua.
Mai dati-i ceva de discutat si pe sectiunea voastra, ca refuleaza prin alte parti.

delaoltenia
18th January 2013, 13:30
Pe sectiunea noastra sunt moderatori,din start mizeriile sunt luate pe faras.;)
Propuneti un moderator care sa va pastoreasca ( :D ) sectiunea,adevarul este ca aici vin si posteaza toti carutasii dupa un pahar de slibovita.

Denis cred ca trage tare la rame acum,s-a casatorit si nu mai are timp pentru voi.

Doctor_Satan
18th January 2013, 13:45
Si supermoderatorul trage la masea c-o fi gasit o lada de Bordeaux ratacita, in timp ce administratorul ne ignora.
De propus, nu prea avem pe cine, ca ceilalti moderatori au gonit vreo 6-7 galateni prin faptul ca au sanctionat doar unilateral. Unii luau banari pe banda rulanta, in timp ce altii injurau de mama focului si nu pateau nimic.
Cam asta-i forumul si domnul Vadim are trafic. Ca pute ca o cocina, asta-i deja partea a doua.

delaoltenia
18th January 2013, 13:51
...Unii luau banari pe banda rulanta, in timp ce altii injurau de mama focului si nu pateau nimic...
Asta-i politica forumului,scandalul naste trafic. :)
Bre,va fac o propunere de nerefuzat.Va moderez sectiunea si va promit liniste si pace,activez de mai bine de 4 ani pe acest forum si cred ca relatia mea cu suporterii galateni nu a fost una conflictuala,doar voi sa ma vreti. ;)

Doctor_Satan
18th January 2013, 14:06
Mosule, eu am fost moderator pe sectiunea asta, dar n-am mai activat din lipsa de timp. SI nici nu ma propun tot din aceleasi considerente. Megastar ar cel mai bun pentru acest post.
In ceea ce priveste moderarea din partea ta, daca sanctionezi corect RP-urile date deja si ignorate de delaparis, eu sunt de acrod, cat esti tu de stelist.
Dar asta atata timp cat se va modera impartial, indiferent daca e stelist cel in cauza, galatean sau timisorean.
Fa o fapta buna, cere postul de moderator, sanctioneaza toate pocirile, atacurile si jignirile raportate si eu te votez de pe acum moderatorul anului.
Postul ar fi interimar, pana ori revine Denis si se pune pe treaba, ori cere postul megastar.

delaoltenia
18th January 2013, 14:11
Doctore,a fost o gluma din partea mea,pot face insa o propunere pe RA,moderator pe suporter Otelul Galati.Pe cine propui si supun discutiei,ai cuvantul meu ca-n secunda doi am deschis thread pe RA.
Am si eu f multi prieteni (cu ghilimele de rigoare),ar insemna sa intretinem un vesnic scandal,un stelist mod pe sectiunea voastra,un stelist "amic" cu haita de pe bega. :D