PDA

View Full Version : Otelul l-a transferat pe Daud Gazale



megastar
20th December 2012, 06:51
Otelul a transferat un jucator din Chile, Daud Gazale.
http://fcotelulgalati.info/daud-gazale-e-al-patrulea-transfer-al-iernii.html

Doctor_Satan
20th December 2012, 07:56
Din filmulete, pare foarte tehnic Daud. In ultima perioada n-am mai avut jucatori care sa poata face diferenta prin driblarea adversarului. Ne-am bazat doar pe jocul de pase, iar cand la echipa adversa era cate un jucator care-i putea depasi pe ai nostri in duelurile directe, aveam probleme serioase.
Sa speram ca se adapteaza si ca ne va depasi asteptarile.
Mult succes, Daud!

Lordul
20th December 2012, 07:59
pe asta nu l=a vrut si cfr-ul ?

megastar
20th December 2012, 08:09
Din filmulete, pare foarte tehnic Daud. In ultima perioada n-am mai avut jucatori care sa poata face diferenta prin driblarea adversarului. Ne-am bazat doar pe jocul de pase, iar cand la echipa adversa era cate un jucator care-i putea depasi pe ai nostri in duelurile directe, aveam probleme serioase.
Sa speram ca se adapteaza si ca ne va depasi asteptarile.
Mult succes, Daud!

Iorga e un jucator tehnic, insa nu stie cand sa dea drumul la minge. E cam egoist si asta ne-a costat de mult.



pe asta nu l=a vrut si cfr-ul ?
Doar presa l-a dat la CFR.

Doctor_Satan
20th December 2012, 08:27
Iorga nu e atat de tehnic incat sa faca fata majoritatii fundasilor din campionat. Iar in meciul cu Rapid pur si simplu m-a disperat cu cele 2 ratari in situatie de 1 la 1 cu portarul.

Tim
20th December 2012, 09:13
Gazale?:o:


Eu v-am spus ca merita sa asteptati perioada de transferari.:happy:happy:happy

megastar
20th December 2012, 10:00
Gazale?:o:
Eu v-am spus ca merita sa asteptati perioada de transferari.:happy:happy:happy

A spus vreun otelar ca vine Messi? Pentru campionatul nostru e bun.

delaoltenia
20th December 2012, 10:09
Primiti si stelisti,doar o poza si un mic coment.;)

Este un jucator tehnic si extrem de rapid,eu zic ca este o afacere buna atata timp cat este luat si din postura de liber de contract.Mai are si 10 selectii la nationala,repet,o afacere mai mult decat buna.

http://i45.tinypic.com/66ev51.jpg

megastar
20th December 2012, 10:57
Primiti si stelisti,doar o poza si un mic coment.;)

Este un jucator tehnic si extrem de rapid,eu zic ca este o afacere buna atata timp cat este luat si din postura de liber de contract.Mai are si 10 selectii la nationala,repet,o afacere mai mult decat buna.

http://i45.tinypic.com/66ev51.jpg

Clar ca pentru campionatul nostru e o achizitie buna.

Adrian S.
20th December 2012, 11:09
Pentru aceasta lovitura miseleasca data cfr-ului, otelul va trebui sa stea capra tur-retur sezonul urmator.

delaoltenia
20th December 2012, 11:12
:)) :))
esti tare,lipseste tim cu "mici detalii"

Tim
20th December 2012, 11:29
Dai vai , e liber de contract?
Deci nici pentru insusi Gazale nu umblati la banii din UCL?:rolleyes:

delaoltenia
20th December 2012, 11:32
vorbesti de lup... :D

Doctor_Satan
20th December 2012, 12:52
Pentru aceasta lovitura miseleasca data cfr-ului, otelul va trebui sa stea capra tur-retur sezonul urmator.

Pai? Ii scutim sa cumpere arbitri (ca Steaua) sa ne poata bate.
Si "lovitura miseleasca"? Da-ti palme, ca singurii care au zis ca-l doreste CFR-ul au fost niste gazetari de 2 bani. Gazetari care supravietuiesc datorita oamenilor de teapa ta.
Poate-ti vezi de drum de pe sectiunea Suporter, in caz ca n-ai observat pe unde aberezi.

delaoltenia
20th December 2012, 12:56
Exagerezi,asta inseamna ca m8 chiar a pus botu. :happy

Adrian S.
20th December 2012, 13:45
Pai? Ii scutim sa cumpere arbitri (ca Steaua) sa ne poata bate.
Si "lovitura miseleasca"? Da-ti palme, ca singurii care au zis ca-l doreste CFR-ul au fost niste gazetari de 2 bani. Gazetari care supravietuiesc datorita oamenilor de teapa ta.
Poate-ti vezi de drum de pe sectiunea Suporter, in caz ca n-ai observat pe unde aberezi.


Steaua nu cumpara arbitrii, ea cucereste arbitrii prin jocul bun din teren, cel mai bun, cel mai in viteza, cel mai cel :cool:. Esti doar invidios. Am observat unde "aberez", pe thread-ul cam pionilor din Galati, intamplator cei mai slabi din istoria campionatului asta mediocru.

Doctor_Satan
21st December 2012, 09:50
Daaa... galacticii care au nevoie de un gol din offside ca sa bata "cea mai slaba echipa din istoria campionatului". Deci asta ce va face pe voi?
Hai, plimba ursu, ca noi nu venim sa regurgitam pe sectiunea voastra. Daca ai chef de discutii, fa-o cu bun simt. Sau cer ceva ce nu exista?

megastar
21st December 2012, 12:10
Aventura transferului lui Gazale la Otelul:
http://www.viata-libera.ro/sport/37478-fotbal-transferat-la-otelul-in-toiul-noptii-galati-viata-libera-daud-gazale

Tim
21st December 2012, 12:13
Degeaba, o sa se accidenteze repede.:D

megastar
21st December 2012, 12:45
Degeaba, o sa se accidenteze repede.:D

Asta e baiat de la munte, duce la bataie.

Adrian S.
21st December 2012, 16:59
Daaa... galacticii care au nevoie de un gol din offside ca sa bata "cea mai slaba echipa din istoria campionatului". Deci asta ce va face pe voi?
Hai, plimba ursu, ca noi nu venim sa regurgitam pe sectiunea voastra. Daca ai chef de discutii, fa-o cu bun simt. Sau cer ceva ce nu exista?

Cu mult bun simt iti spun sa citesti cu atentie ce se posteaza. Ziceam ca Otelul este cea mai slaba cam pioana din istoria Ligii I/Diviziei A, nu cea mai slaba echipa. E clar ca nu e cea mai slaba echipa daca galacticii au reusit sa o invinga doar prin offside.
Imi pare rau ca pui totul la suflet si esti asa artagos in luna cadourilor.

On-Topic: Sper sa faca treaba buna, pentru ca ie multe rebuturi printre acesti straini care vin in Liga I.