PDA

View Full Version : Otelul Galati negociaza cu Emilian Dolha



megastar
17th December 2012, 11:00
După ce i-a luat pe Astafei, Vancea și Zaharia, Oțelul tratează acum și cu portarul bistrițenilor
Dolha poate pleca liber de contract de la Bistrița, nefiind plătit de peste trei luni
Jucătorii Oțelului au intrat deja în vacanță, însă nu se poate spune același lucru și despre conducerea gălățenilor. Șefii fostei campioane lucrează la campania de achiziții pentru 2013 și, în acest moment, Oțelul este singura echipă din Liga I care a realizat deja trei transferuri: Zaharia, Astafei și Vancea. În plus, Narcis Răducan a dezvăluit că monitorizează foarte mulți jucători și că, în această iarnă, toate posturile deficitare vor fi acoperite. Pe lista sa se află și Emilian Dolha, portarul care în tur a avut o evoluție bună, în ciuda situației dezastruoase de la Bistrița. Fostul goalkeeper al lui Dinamo poate pleca liber de contract de la Bistrița, din cauza restanțelor financiare. "Ni-l dorim mult pe Dolha și lucrăm intens să-l aducem la Galați", a spus Răducan.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/campioana-pauzei-de-iarna-dupa-zaharia-astafei-si-vancea-otelul-a-pus-in-capul-listei-un-fost-castigator-al-titlului-in-liga-1-10395551

Doctor_Satan
17th December 2012, 12:39
Nu stiu ce sa zic despre Dolha. Are experienta, dar ma cam supara indepartarea lui Graho. In mod cert nu va avea loc la echipa daca ramane si Branet.
Iata cum din titular indiscutabil in anul castigarii campionatului a ajuns al treilea portar.
Tu fiind cu informatii mai apropiate de sursa, care-i situatia lui Graho?
Si despre restul ce se aude? Scapam de prastii gen Ljubinkovic, Tata Jean, Filip, Punosevac si Pena?

megastar
17th December 2012, 12:55
Nu stiu ce sa zic despre Dolha. Are experienta, dar ma cam supara indepartarea lui Graho. In mod cert nu va avea loc la echipa daca ramane si Branet.
Iata cum din titular indiscutabil in anul castigarii campionatului a ajuns al treilea portar.
Tu fiind cu informatii mai apropiate de sursa, care-i situatia lui Graho?
Si despre restul ce se aude? Scapam de prastii gen Ljubinkovic, Tata Jean, Filip, Punosevac si Pena?

Ljubinkovic, Punosevac sunt ca si plecati ( cel putin la acest moment), Pena mai are contract pana in vara si probabil se vor niste bani pe el, Costin cred ca se retrage in curand.
Grahovac si-a ridicat suporterii in cap si de atunci probabil ca si-a semnat sentinta. Nu stiu daca Branet va ramane si el, pentru ca Otelul mai negocia si cu portarul Clujului. S-ar putea ca de la anu' sa avem portari noi.

Doctor_Satan
17th December 2012, 13:45
Care a fost faza cu Grahovac si suporterii? Mie mi s-a parut dintotdeauna un baiat serios.

Aurel.D
17th December 2012, 14:47
Dolha este un portar talentat dar are probleme serioase cu mentalul...as zice chiar ca este labil psihic.:) Pe Dinamo a ingropat-o in cateva meciuri importante, cu CFR Cluj, 5teaua sau Galatasaray. Nu aveti si voi pe acolo vreun pusti pe care clubul sa il promoveze?

megastar
17th December 2012, 15:01
Care a fost faza cu Grahovac si suporterii? Mie mi s-a parut dintotdeauna un baiat serios.

A sarit la bataie la niste suporteri ( cred ca aici a fost vina comuna a tuturor celor implicati), dupa care ii invita pe baieti sa se bata cu el in timp ce se juca un meci, se certa cu suporterii pe Facebook, etc.



Dolha este un portar talentat dar are probleme serioase cu mentalul...as zice chiar ca este labil psihic.:) Pe Dinamo a ingropat-o in cateva meciuri importante, cu CFR Cluj, 5teaua sau Galatasaray. Nu aveti si voi pe acolo vreun pusti pe care clubul sa il promoveze?

Exista cel putin 2, insa mai trebuie sa creasca. Dolha nu ar fi adus pe termen lung.

Doctor_Satan
17th December 2012, 15:25
Dolha este un portar talentat dar are probleme serioase cu mentalul...as zice chiar ca este labil psihic.:) Pe Dinamo a ingropat-o in cateva meciuri importante, cu CFR Cluj, 5teaua sau Galatasaray. Nu aveti si voi pe acolo vreun pusti pe care clubul sa il promoveze?

Pai era Abraham imprumutat pe la diverse cluburi, dar are abia 21 de ani si nu poate fi vorba despre un salt la echipa mare.
Cat despre Dolha, mai rau decat un portar slab e un portar care gafeaza. La varsta si experienta lui n-are voie sa comita erori.

Doctor_Satan
17th December 2012, 15:29
A sarit la bataie la niste suporteri ( cred ca aici a fost vina comuna a tuturor celor implicati), dupa care ii invita pe baieti sa se bata cu el in timp ce se juca un meci, se certa cu suporterii pe Facebook, etc.


Asta-i o chestie la care nu ma asteptam de la el. I-or fi spus suporterii chestii urate (de chestia asta putem fi siguri), dar el ar fi trebuit sa demonstreze un pic de maturitate si sa calmeze spiritele. Ar trebui sa stie pana la varsta asta ca suporterii sunt usor de suparat dar la fel de usor sunt si de impacat. Cateva meciuri bune si le-ar fi trecut.

megastar
17th December 2012, 15:43
Asta-i o chestie la care nu ma asteptam de la el. I-or fi spus suporterii chestii urate (de chestia asta putem fi siguri), dar el ar fi trebuit sa demonstreze un pic de maturitate si sa calmeze spiritele. Ar trebui sa stie pana la varsta asta ca suporterii sunt usor de suparat dar la fel de usor sunt si de impacat. Cateva meciuri bune si le-ar fi trecut.

Umbla vorba printre suporteri ca are ceva la cap. Omul a crescut in plin razboi in Bosnia, are ceva sechele.

Doctor_Satan
17th December 2012, 15:52
Daca stam bine si ne gandim, suporterii au facut bine ca nu s-au dus sa se bata cu el, ca cine stie ce iesea. :)
Sincer, mie imi pare rau de conflict pentru ca nu merita asta. E un portar bun si dedicat clubului. N-am avut mult timp un portar de talia lui. Poate Kolev ce era mai rasarit, dar de la Cristi Munteanu noi n-am mai avut portar.
Ar mai avea de jucat inca minim 6 ani si e mai mare pacatul sa plece.

megastar
14th January 2013, 06:51
Branko Grahovac va efectua un control medical, întrucît resimte dureri, iar dacă se va hotărî că are nevoie de tratament, Ema Dolha va semna cu Oțelul.

Oțelul și-ar putea întări defensiva în această săptămînă cu Emilian Dolha, unul dintre cei mai buni portari din Liga 1 în acest sezon. Goalkeeper-ul de 33 de ani este în continuare sub contract cu Gloria Bistrița, însă are acceptul conducerii să se transfere dacă va primi o ofertă concretă.

Gălățenii sînt interesați de serviciile lui Ema, surse din cadrul clubului susținînd că fostul dinamovist ar putea semna cu oțelarii săptămîna aceasta. Situația sa se învîrte în jurul unui RMN.

Branko Grahovac, care în ultimele 9 partide ale sezonului nu a jucat din cauza unei entorse grave la genunchi, va face azi un RMN. Dacă rezultatul nu va fi bun și va releva că acesta trebuie să se opereze sau să ia o pauză mai lungă, atunci Dolha va semna imediat un contract cu Oțelul.

5,82 este media notelor GSP primite de Emilian Dolha în acest sezon, în timp ce Grahovac are o medie a notelor de 5,60

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dolha-depinde-de-un-rmn-portarul-bistritei-este-la-un-pas-de-un-transfer-la-otelul-384152.html

megastar
15th January 2013, 13:54
Antrenorul Gloriei Bistrița, Nicolae Manea: ”Dolha are o ofertă de la Galați, pe care o așteaptă în aceste zile. "

http://www.timponline.ro/gloria-se-carpeste-doi-fosti-campioni-se-antreneaza-la-bistrita/

megastar
18th January 2013, 16:01
Gata nu mai vine Dolha. RMN-ul lui Grahovac a iesit bine.
Narcis Raducan, director general Otelul Galati: „E adevarat ca am fost in discutii avansate cu Dolha, dar pana la urma va ramane in continuare Branko, care este un portar valoros si ne bazam pe el in continuare. A efectuat un RMN, a trecut peste accidentare si sunt convins ca in retur isi va recapata si motivatia necesara. Vom purta o discutie si cu liderii galeriei pentru a nu exista probleme in ceea ce-l priveste pe Branko dupa conflictul lor din urma cu ceva vreme. Asa e normal, sa incepem returul cu un scop comun”.
http://fcotelulgalati.info/dolha-nu-mai-vine.html

Doctor_Satan
18th January 2013, 17:06
Daca se incheie si conflictul lui Branko cu galeria, vom avea din nou liniste la capitolul portar.