PDA

View Full Version : FINALA: Muntenegru - Norvegia 34-31



delaoltenia
16th December 2012, 14:55
http://i47.tinypic.com/10mlawk.jpg


O reeditare a finalei olimpice de la Londra.

Srdjan
16th December 2012, 15:07
Vot Norvegia

mikeyy
16th December 2012, 15:19
Mie imi plac ambele echipe. Muntenegru joaca cu multa indarjire si determinare, iar Norvegia are un joc curat, tehnic si foarte exact. Nu pot sa aleg. May the best team win! :)

mikeyy
16th December 2012, 15:40
Scuze pentru post consecutiv si pt offtopic, dar tocmai am citit ca vom juca cu Slovacia la barajul pentru Mondialele de la anul.

Adrian S.
16th December 2012, 16:10
Inca dinainte sa inceapa campionatul nu vedeam alta finala decat asta. Norvegia castiga.

delaoltenia
16th December 2012, 20:00
Muntenegru in inferioritate marcheaza doua goluri,conduc cu 18 la 17.

delaoltenia
16th December 2012, 20:24
gooool milenaaaaa knezevic :ok:

delaoltenia
16th December 2012, 20:25
prelungiri :(

24-24

delaoltenia
16th December 2012, 20:36
S-a terminat prima repriza
26-24 pentru Montenegro

venera
16th December 2012, 20:37
cat de bine s-au aparat muntenegru in repriza asta scurta...f buna mobilizarea lor, mai ales psihica, imi place sa vad astfel de meciuri in care se lupta pina la capat ! meci frumos!

sun
16th December 2012, 20:46
arbitrii is pe fata cu Muntenegru. ridicol :no:

delaoltenia
16th December 2012, 20:48
ai vazut partida din primul minut de spui asta?
este exact invers.
au fost pro Norvegia.

prelungiri la prelungiri
28-28

Cristy RVD
16th December 2012, 20:58
E meciul pe care-l asteptam!
Hai Muntenegru.

Daa! Muntenegru castiga CE tocmai in Serbia :yeah:

El Pistolero
16th December 2012, 21:04
Bine ma. In sfarsit s-a terminat suprematia Norvegiei. :yeah:

Knezevic si portarita au fost fantastice azi.

Cipri
16th December 2012, 21:04
Bravo Muntenegru !!!

delaoltenia
16th December 2012, 21:05
Crna Gora - Norvegia 34-31

/OLE/ /OLE/

venera
16th December 2012, 21:06
aveti idee unde putem vedea online ceremonia de premiere ?

Cristy RVD
16th December 2012, 21:07
Knezevic si portarita au fost fantastice azi.

Knezevic a fost formidabila tot turneul, insa ce a facut in semifinale si finala.... Si Bulatovic a fost foarte buna.

delaoltenia
16th December 2012, 21:08
Felicitari Crna Gora,s-a dus mitul invincibilitatii nordicelor.
Felicitari suporterilor sarbi si muntenegreni,au impins spre victorie o nationala superba.

delaoltenia
16th December 2012, 21:10
Milena Knezevici ar merita titlul de cea mai buna jucatoare de la aceste europene.

mikeyy
16th December 2012, 21:18
Ce finala!
Felicitari Muntenegrului. Un an fantastic pt aceasta tara:
- liga campionilor la nivel de club (Buducnost);
- medalie olimpica de argint
- titlul european


aveti idee unde putem vedea online ceremonia de premiere ?

Aici: http://lsh.lshunter.tv/static/popups/12597503202510.html

Taquito
16th December 2012, 21:20
cred ca e cea mai mare performanta sportiva din istoria Muntenegrului

delaoltenia
16th December 2012, 21:28
Nu cred ca mai conteaza dar ar trebui adaugat ca doua nationale ale fostei federatii jugoslave au jucat in semifinale,una mergand in finala si castigand marele trofeu.
Respect Serbia!
Respect Crna Gora!

edit/putini au crezut ca nationala micutului stat de la Adriatica vor castiga trofeul european.

venera
16th December 2012, 21:30
Ce finala!
Felicitari Muntenegrului. Un an fantastic pt aceasta tara:
- liga campionilor la nivel de club (Buducnost);
- medalie olimpica de argint
- titlul european



Aici: http://lsh.lshunter.tv/static/popups/12597503202510.html

multumesc mult Mihai, nu pot sa pierd festivitatea astea, Muntenegru campioana europeana!

Cristy RVD
16th December 2012, 21:33
Nu cred ca mai conteaza dar ar trebui adaugat ca doua nationale ale fostei federatii jugoslave au jucat in semifinale,una mergand in finala si castigand marele trofeu.
Respect Serbia!
Respect Crna Gora!

edit/putini au crezut ca nationala micutului stat de la Adriatica vor castiga trofeul european.

Asta aduce in discutie diferenta dintre tarile din fosta Iugoslavie si Romania. E trist sa vezi popoare precum Muntenegru castigand Campionate Europene, iar Romania se zbate intr-o mediocritate cumplita.
De apreciat si Serbia, o tara cu o infrastructura si o educatie sportiva iesite din comun.

mihaidascalescu
16th December 2012, 21:34
arbitrii is pe fata cu Muntenegru. ridicol :no:


ai vazut partida din primul minut de spui asta?
este exact invers.
au fost pro Norvegia.

prelungiri la prelungiri
28-28
exact comentariile astea se contracareaza unul pe altul. Faptul ca suntem nascuti in Romania corupta ne-a colorat taaaaare si innegrit vederea. Arbitrii n-au fost pe fata cu nici unii. Au fost greseli de arbitraj, clar, dar pina la dovezi contarii mai domoliti-va partinirile.

delaoltenia
16th December 2012, 21:42
Asta aduce in discutie diferenta dintre tarile din fosta Iugoslavie si Romania. E trist sa vezi popoare precum Muntenegru castigand Campionate Europene, iar Romania se zbate intr-o mediocritate cumplita.
De apreciat si Serbia, o tara cu o infrastructura si o educatie sportiva iesite din comun.
Cristi,pentru mine nu-i o noutate ce spui,cunosc foarte bine realitatile din spatiul fostei Jugoslavii.Muntenegrenii si sarbii sunt o ramura din trunchiul unui singur popor,mandrul si demnul popor al slavilor din sud,divizati de religie si interesele marilor puteri.
In fine,sunt entuziasmat si fac si alte comentarii.

Jugoslavia! :ok:






exact comentariile astea se contracareaza unul pe altul. Faptul ca suntem nascuti in Romania corupta ne-a colorat taaaaare si innegrit vederea. Arbitrii n-au fost pe fata cu nici unii. Au fost greseli de arbitraj, clar, dar pina la dovezi contarii mai domoliti-va partinirile.


Poate ca am fost subiectiv,recunosc.

mihaidascalescu
16th December 2012, 21:49
Asta aduce in discutie diferenta dintre tarile din fosta Iugoslavie si Romania. E trist sa vezi popoare precum Muntenegru castigand Campionate Europene, iar Romania se zbate intr-o mediocritate cumplita.
De apreciat si Serbia, o tara cu o infrastructura si o educatie sportiva iesite din comun.
Exact la asta ma gindeam si io. Se duce vreun roman important in sport sa invete ceva de la yugoslavi? Sau stam in banca noastra si strigam pe unde putem ca nu-s fonduri samd?

delaoltenia
16th December 2012, 21:52
La Podgorica este acum sarbatoare nationala.

Хвала Црну Гору!
Hvala Crnu Goru!

Cristy RVD
16th December 2012, 21:57
Cristi,pentru mine nu-i o noutate ce spui,cunosc foarte bine realitatile din spatiul fostei Jugoslavii.Muntenegrenii si sarbii sunt o ramura din trunchiul unui singur popor,mandrul si demnul popor al slavilor din sud,divizati de religie si interesele marilor puteri.
In fine,sunt entuziasmat si fac si alte comentarii.

Jugoslavia! :ok:


La asta ma gandeam si eu.Poporul sarb e unul fascinant, un popor de luptatori de la care am avea cu siguranta multe de invatat.
Eu nu percep de unde :drak: vine diferenta asta intre noi si ei.Tind si vreau sa cred ca la mijloc nu e vorba numai de mentalitate. Partizan Belgrad joaca in Euroliga de baschet cu mai multi suporteri in tribune decat strangem noi la o etapa de Liga 1, au sportivi printre cei mai buni din lume (Ex. Novak Djokovic), iar pe mine ma omoara nedumerirea asta: cum pot ei si noi nu putem?
Si nu, nu e vorba numai de politicieni si bani.

delaoltenia
16th December 2012, 22:01
E vorba de mentalitate si demnitate.Au fost liberi si pe timpul lui Tito si dupa,sunt demni si vor mereu sa fie invingatori.Acum intelegi de ce noi nu putem.
Fetele astea mi-au produs o bucurie enorma,sunt mandru... :)

venera
16th December 2012, 22:34
E vorba de mentalitate si demnitate.Au fost liberi si pe timpul lui Tito si dupa,sunt demni si vor mereu sa fie invingatori.Acum intelegi de ce noi nu putem.
Fetele astea mi-au produs o bucurie enorma,sunt mandru... :)

adevarul este ca asta a facut diferenta sau si-a adus contributia...mentalitatea si dorinta de a innvinge, avem , la acest capitol f mult de invatat! foarte mult..

Ulysses
16th December 2012, 23:11
Desi unii se sparg in figuri generand penibilitati despre natiuni si popoare, sa revenim la meci.
Demult nu am vazut asa o partida tensionata, disputata, incrancenata in care castigatoarea s-a desprins doar in prelungirile prelungirilor. Mi-a placut spectacolul din teren si din tribune

Cristy RVD
16th December 2012, 23:15
Acum ii poti multumi si vecinului ca te-a primit sa vezi meciul la el.