PDA

View Full Version : Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Leo
14th December 2012, 16:03
Jucatorii lui Dinamo vor intra de sambata 15 decembrie in vacanta.
Fiecare jucator va primi un program special pe care trebuie sa-l urmeze cu sfintenie in perioada Sarbatorilor. Parametrii fizici ai jucatorilor au fost testati la inceputul acestei saptamani, iar fiecare va primi o fisa in care se va preciza cati kilometri trebuie sa alerge zilnic si exercitiile pe care vor fi nevoiti sa le execute la sala de forta.

Pe 10 ianuarie cand se va reuni lotul, parametrii jucatorilor vor fi testati din nou iar rezultatele vor fi comparate cu cele de la primul test.

Vor urma antrenamente pe arena Dinamo, dar si la Saftica, apoi se va merge in doua turnee de pregatire.
Primul va avea loc in Spania, la Copa del Sol, competitie la care vor participa echipe precum Sahtior, Molde, Nordsjaelland, dar si FC Vaslui. Cel de-al doilea cantonament se va desfasura in Antalya. Datele celor doua turnee vor fi stabilite zilele acestea.

Leo
16th December 2012, 19:28
Alin Dobrosavlevici, Alin Roman și Dorinel Rotariu s-ar putea intoarce la Timisoara. Mircea Axente ii poate urma .

Adrian S.
16th December 2012, 19:37
Iarna asta pentru ce va pregatiti? :))

Leo
16th December 2012, 20:13
Conditie fizica.

Leo
17th December 2012, 16:18
Marius Alexe poate pleca la Besiktas contra sumei de 2,5 milioane euro.

The_Wolf
26th December 2012, 21:17
Vinde Badea actiunile? Are forta financiara Negoita sa sustina de unul singur echipa?

Leo
27th December 2012, 10:25
Ar fi minunat sa vanda Badea. Umbla vorba prin targ ca se intoarce Borcea. Negoita si Borcea ar face fata cu brio.

Leo
27th December 2012, 20:25
A plecat Scuipinel. Numai vesti bune, spre disperarea unora. A fost o mare greseala aducerea lui. Va antrena Cornel Talnar, secondat de Niculescu si Petre.

delaparis
27th December 2012, 21:28
Va antrena Cornel Talnar, secondat de Niculescu si Petre.

Spre disperarea altora ...

A progresat Talnar in limba romana? :)
Intreb asta deoarece ca antrenor e perfect :headbang:

Leo
27th December 2012, 21:55
Nu este un secret pt nimeni (poate doar pt tine :D) ca singurul antrenor care cred eu ca s-ar potrivi mai ales in situatia asta, este Grigoras. Restul sunt doar de umplutura.

sun
3rd January 2013, 12:07
de ce ar veni Grigoras acum la Dinamo ( a sinking ship ? ) :-?

Leo
3rd January 2013, 12:51
09 ianuarie, ora 10.30: reunirea lotului – stadion Dinamo
10 ianuarie, ora 8.00: vizita medicala – INMS
11-13 ianuarie: antrenamente – Saftica
15-26 ianuarie: cantonament, pregatire centralizata – Poiana Brasov
28-29 ianuarie: antrenamente – stadion Dinamo
31 ianuarie-17 februarie: turneu de pregatire, meciuri amicale – Marbella, Spania

Printre adversare: Dinamo Kiev, Nordsjaelland, Dinamo Moscova, Lokomotiv Moscova si Bate Borisov.

Leo
3rd January 2013, 13:11
Koulibaly si Alvarez nu mai sunt doriti de Talnar.

Leo
5th January 2013, 14:33
Alexe este dorit si de Galatasaray. De plecat va pleca sigur.
Talnar il va readuce in lotul primei echipe pe arogantul Stanescu Raphael. Pe langa el vor fi promovati si Roman, Ionita, Rotariu.

Hingherul
5th January 2013, 14:35
imi scapa ceva esential. voi pentru ce va tot pregatiti? :D

Leo
5th January 2013, 14:37
Mare lucru.................iti scapa si tie ceva.

Srdjan
5th January 2013, 14:47
Munteanu il vrea in Rusia pe Cosmin Matei

Hingherul
5th January 2013, 14:50
n-ar fi mai bine ca dinamo sa se intoarca in Rusia cu totul? :D

Srdjan
5th January 2013, 14:52
Ar fi prea evident :)

Hingherul
5th January 2013, 14:52
si daca pleaca unul cate unul pe cine cred ei ca pacalesc? :)

Leo
5th January 2013, 14:53
Sa scapati de singura rivala?

Shinnok
5th January 2013, 14:54
ba, pana la urma, parca eu n-as vrea sa scapam de dinamo.

... si nici de rapid (pentru ca am aflat ca este o bruneta atragatoare) :floricica:

Hingherul
5th January 2013, 14:54
invalizii nu sunt rivali!

Leo
5th January 2013, 14:57
Nici frustratii nu pot fi numiti suporteri. Mai bine te-ai duce sa dai la copca. :D

petea
5th January 2013, 16:19
Nici frustratii nu pot fi numiti suporteri. Mai bine te-ai duce sa dai la copca. :D

Mai bine s-ar ridica in picioare, sa nu mai suga de la cioban!:))

cimitiru' ghencea
7th January 2013, 11:42
cine-a mai venit ca de plecat imi doresc sa plece un singur om...;)

torinezu
7th January 2013, 12:08
si acum ce faci, ne lasi sa ghicim? nu s-ar putea sa ne dai un indiciu? :sneaky:

despre pregatire deocamdata nimic, inca nu s-au reunit...

cimitiru' ghencea
8th January 2013, 13:22
cica am luat un baiat de la ultima clasata,drobeta turnu severin...suntem pe drumul cel drept.:cool:

torinezu
8th January 2013, 13:37
esti pricinos. baiatul e tanar si e si ieftin, deci de perspectiva.

Leo
9th January 2013, 21:23
Da. Se numeste Alexandru Giurgiu, 20 de ani, fundas stanga.

Leo
9th January 2013, 21:44
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/10443448/102/reunire-dinamo-ogn0020.jpg?width=610

Dinamo s-a reunit astazi dupa pauza de iarna.
Au fost prezenti si suporterii care au scandat de mai multe ori ''Plecati cu totii!'' la adresa conducatorilor.

La primul antrenament condus de Cornel Țălnar în 2013, desfășurat pe terenul "Florea Dumitrache" din cadrul Complexului Sportiv Dinamo, au participart următorii 24 de jucători:

Cristian Bălgrădean, Kristijan Naumovski, Andrei Manyur (portari)

Constantin Nica, Laurențiu Rus, Sergiu Homei, Srgian Luchin, Dragoș Grigore, Cristian Scutaru, Marius Ioniță, Cristian Pulhac, Ionuț Burnea (fundași)

Cătălin Munteanu, Sorin Strătilă, Alexandru Curtean, Cosmin Matei, Steliano Filip, Marius Alexe, Raphael Stănescu, Alin Roman (mijlocași)

George Țucudean, Ionel Dănciulescu, Mircea Axente și Andrei Cristea (atacanți).

Din lotul echipei Dinamo mai fac parte Issa Ba și Mansaly Boubacar, care au întârziat din cauza unor probleme cu viza de intrare în România, și Dorin Rotariu, chemat la o selecționată de juniori.

Leo
9th January 2013, 22:19
Pulhac poate pleca saptamana viitoare. Este dorit de echipa lui Moti.

cimitiru' ghencea
15th January 2013, 15:03
vad ca toate echipele,inclusiv rapidul, si-au anuntat programul de amicale ?
noi cu cine jucam ? :))

Utilizator
15th January 2013, 22:20
Dinamo joaca amicale in secret ca sa nu le fure altii schemele.
Paparazzi deja se pregatesc intens sa prinda macar crampeie din amicalele astea secrete.

Leo
15th January 2013, 23:14
Ha ha ha

Leo
15th January 2013, 23:51
Eduard Schuller, fundașul central al Unirii Alba Iulia, 18 ani, va semna cu Dinamo. Eduard este monitorizat de cateva echipe din Anglia, printre care si Fulham. Se pare ca este printre cei mai talentati tineri jucatori ai momentului.

Si Dan Neacsa, de la Severin, mijlocas central, 21 de ani, este dorit de Talnar. Va semna un contract pe 4 ani si jumatate daca se va intelege asupra salariului.

Utilizator
16th January 2013, 10:55
Pare ca Schuller vine la pregatirea pentru un transfer extern rapid. Dar e bine ca in sfarsit luam fundas central, post pe care Dinamo este extrem de fragila in ultimii ani.

Leo
19th January 2013, 13:08
In sfarsit pleaca Dragos Grigore. Problema este cine vine in locul lui?

Leo
20th January 2013, 14:24
Dinamovistii Marius Alexe, Srgian Luchin, Dragos Grigore, Cristian Balgradean si, in premiera, Constantin Nica au fost convocati la prima reprezentativa a Romaniei, “tricolorii” avand programate doua meciuri amicale, cu Polonia (2 februarie) si cu Australia (6 februarie).

Leo
20th January 2013, 14:36
Dinamo a avut astazi primul meci de pregatire din aceasta iarna, unul de destindere mai degraba, in compania echipei de Liga 4 FC Rasnov.

Echipa de start: Bălgrădean - Nica, Luchin, Dr. Grigore, Mușat - C. Matei, L. Rus, C. Munteanu, Curtean - Danciu, Alexe
Dinamo începe repriza secundă în formula: Naumovski - Homei, Ioniță, Scutaru, Crăciun - Strătilă, A. Roman, Boubacar, Alexe - Țucudean, A. Cristea
Din minutul 60 Dinamo arata astfel: Manyur - Homei, Ioniță, Scutaru, Burnea - Strătilă, Issa Ba, R. Stănescu, Filip - A. Cristea, Axente
Au inscris: Curtean, Matei, Alexe, S Filip si Andrei Cristea hattrick.

Scor final 8-1.

Hingherul
20th January 2013, 20:03
daca i-ati zdrobit pe astia din liga "D" nici nu vreau sa imi imaginez ce prapad o sa faceti din toamna in liga "C". bafta :D

Leo
20th January 2013, 20:05
Nu-ti imagina.

Hingherul
20th January 2013, 20:07
esti negativista. eu chiar am incredere in voi :D

Uncle Ben
20th January 2013, 20:53
esti negativista. eu chiar am incredere in voi :D
Conversatie... Leo, vrea sa ne adoarma vigilenta!
L-as pune sa ne dea garantii in scris, da' parca vad ca nici el n-are drept de semnatura... :D

le.gry
20th January 2013, 21:08
Cine, ingheru'? Pune destu', bre! Crezi ca degeaba l-au uns astia moderator? :D

Hingherul
20th January 2013, 21:13
sa le dea `mnezeu sanatate celor de la FC Rasnov pentru non-combat.
doar la ocazii d`astea imparatesti va mai strangeti si voi sa aiba omu` de-o caterinca :D

le.gry
20th January 2013, 21:27
Mai bine ne povestesti cum au egalat ceasornicarii, profitand de pasivitatea fundasului Doru Bratu :happy

Hingherul
20th January 2013, 21:44
prea mult off topic si ne indepartam de subiect. deci, cum stati cu pregatirea de iarna? v-ati luat bascheti? :D

Leo
21st January 2013, 15:29
prea mult off topic si ne indepartam de subiect. deci, cum stati cu pregatirea de iarna? v-ati luat bascheti? :D

Astia iti plac?

http://www.hazdenecaz.ro/poze-hazlii/091_lume.jpg

Hingherul
21st January 2013, 15:30
nasparlii. mai bine ramaneti desculti ca si pana acum :D

petea
21st January 2013, 17:55
nasparlii. mai bine ramaneti desculti ca si pana acum :D

Spalam cu voi pe jos!!!:happy

cimitiru branesti
22nd January 2013, 14:12
Dinamo a ratat un numar record de tinte in aceasta iarna, dar "ciinii" au reusit totusi sa perfecteze primul transfer.

Ros-albii si-au intarit defensiva achizitionindu-l pe Alexandru Dandea (25 de ani), care si-a reziliat recent contractul cu CS Severin. Fundasul va face azi vizita medicala si va semna un contrat pe doi ani și jumatate.

Pe postul de fundas central, Dinamo ii mai are pe Grigore, Luchin si Scutaru.

GSP


Am vrut sa fiu primul care va felicita pt acest transfer; la anul, in B, s-ar putea sa fie stilpul apararii :))

Leo
22nd January 2013, 14:20
Dandea poate juca atat fundas central cat si fundas stanga.

Utilizator
22nd January 2013, 15:48
sa vedem, e fundas central ce totusi vine de la ultima clasata.

Leo
22nd January 2013, 19:43
FC Dinamo Bucuresti anunta prin intermediul site-ului oficial al clubului programul meciurilor amicale stabilite in turneul de pregatire la Marbella (Spania), in perioada 31 ianuarie-17 februarie.
Echipa antrenata de Cornel Talnar va evolua la inceputul lunii februarie la “Marbella Cup 2013”, intr-o competitie la care si-au mai anuntat prezenta Lech Poznan (Polonia), Ludogorets Razgrad (Bulgaria), Atletico Paranaense (Brazilia), Dinamo Kiev (Ucraina), Torpedo Kutaisi (Georgia), Otelul Galati si Rapid Bucuresti (Romania).
Iata, mai jos, programul dinamovistilor, cu mentiunea ca partidele din 7, respectiv 10 februarie vor fi stabilite dupa rezultatele din primele jocuri din cadrul turneului “Marbella Cup 2013”:

4 februarie: FC Dinamo Bucuresti – Lech Poznan (Polonia) / Marbella Cup 2013 / Estadio Municipal de Marbella
7 februarie: Marbella Cup 2013 / Estadio Municipal de Marbella
10 februarie: Marbella Cup 2013 / Estadio Municipal de Marbella
12 februarie: Dinamo Bucuresti – Atletico Paranaense (Brazilia) / Marbella Sport Center
14 februarie: Dinamo Bucuresti – Legia Varsovia (Polonia) / Marbella Sport Center
16 februarie: Dinamo Bucuresti – Dinamo Kiev (Ucraina) / Marbella Sport Center

Orele de disputare ale meciurilor amicale vor fi comunicate ulterior!

Hingherul
23rd January 2013, 22:34
buna seara tovarasi! cum e cu pregatirea? merge, merge? :D

Hingherul
23rd January 2013, 22:58
cine imi sterge pozele spion din cantonamentul insolvabililor? :D

torinezu
24th January 2013, 10:11
cum e cu pregatirea? merge, merge? :D
de ani buni, fara probleme. marfa... :P

Leo
24th January 2013, 12:31
Hai cu Shuller! /hello

Leo
24th January 2013, 18:06
Dinamo-Vulcan 11-0

Dinamo: Naumovski - L. Rus, Luchin, D. Grigore, Mușat - C. Matei, Ropotan, C. Munteanu, S. Filip - An. Cristea, Alexe
Au mai intrat: Manyur, Homei, Boubacar, Roman, Axente, Balgradean, Nica, R. Stanescu, Craciun, Danciulescu, Curtean, Dandea

Au inscris: Andrei Cristea 2 goluri,, Alexe, Scutaru, Tucudean 4 goluri, Craciun, Danciulescu, Curtean.

The_Wolf
24th January 2013, 18:24
Talnar il va reinventa pe A.Cristea.
Si despre Stanescu, venit de la Dinamo II se aud numai lucruri bune, e o tanara speranta!

petea
24th January 2013, 18:56
Talnar il va reinventa pe A.Cristea.
Si despre Stanescu, venit de la Dinamo II se aud numai lucruri bune, e o tanara speranta!

Beton armat!!!:ok:

cimitiru' ghencea
25th January 2013, 10:20
daca a marcat pana si curtean,inseamna ca suntem buni rau...:))

Utilizator
25th January 2013, 10:41
astea-s meciuri de reluat contactul cu beshica.
sa vedem mai incolo care si cat poate.
Cu Vulcan cred ca si eu aveam sanse sa marchez dupa o saptamana de antrenament usor. :)

de obicei pregatirea asta clasica de iarna da roade dupa ceva timp.
sa vedem cum incep in amicalele din Spania si sper ca echipa va creste.

Ca opinie personala, fara a avea prea multe argumente, am sentimentul ca Dinamo va avea un retur foarte bun.
daca se imbunatateste si situatia financiara ar fi extraordinar.

cimitiru' ghencea
25th January 2013, 11:07
astea-s meciuri de reluat contactul cu beshica.
sa vedem mai incolo care si cat poate.
Cu Vulcan cred ca si eu aveam sanse sa marchez dupa o saptamana de antrenament usor. :)

de obicei pregatirea asta clasica de iarna da roade dupa ceva timp.
sa vedem cum incep in amicalele din Spania si sper ca echipa va creste.

Ca opinie personala, fara a avea prea multe argumente, am sentimentul ca Dinamo va avea un retur foarte bun.
daca se imbunatateste si situatia financiara ar fi extraordinar.

bre uti,in afara de politica,eu cam pun baza pe ce spui ...:)
sa dea Dumnezeu sa ai dreptate,ca de data asta nu stiu ce sa spun...:D
despre pregatirea de iarna,mult hulita de "marii" antrenori moderni (daca pana si balint a ajuns sa-si dea cu presupusul...:))), nu pot sa nu remarc ca ,desi ilie stan a fost si el criticat anul trecut pentru ca i-a dus pe rasii de la steaua in cantonament montan, caraghiosii aia,in frunte cu dodel si bourel, au avut conditie fizica sezonul trecut...
daca l-am putea tine pe ropotan si am aduce un mijlocas ofensiv mai tanar si mai inspirat decat munteanu,mai ca as spune si eu ca am putea face un retur bun...:ok:

torinezu
25th January 2013, 12:50
daca l-am putea tine pe ropotan si am aduce un mijlocas ofensiv mai tanar si mai inspirat decat munteanu,...:ok:

da, si un fundas stanga, si unul central (ba chiar doi)... :sneaky:

despre parerile lui balint, un antrenor:thinkso: fara nici o performanta, fara talent si fara echipa, doar atat: :jerk:

Utilizator
25th January 2013, 14:04
bre uti,in afara de politica,eu cam pun baza pe ce spui ...:)
sa dea Dumnezeu sa ai dreptate,ca de data asta nu stiu ce sa spun...:D
despre pregatirea de iarna,mult hulita de "marii" antrenori moderni (daca pana si balint a ajuns sa-si dea cu presupusul...:))), nu pot sa nu remarc ca ,desi ilie stan a fost si el criticat anul trecut pentru ca i-a dus pe rasii de la steaua in cantonament montan, caraghiosii aia,in frunte cu dodel si bourel, au avut conditie fizica sezonul trecut...
daca l-am putea tine pe ropotan si am aduce un mijlocas ofensiv mai tanar si mai inspirat decat munteanu,mai ca as spune si eu ca am putea face un retur bun...:ok:

Cimi, cred ca am opinii mai realiste la politica decat la Dinamo. Aici am mai mereu sperante de viitor, mai niciodata prea bazate pe realitatile de azi. :)
Dar trebuie sa am dreptate in chestiunea de fata, altfel nu e bine deloc domnule chestor. :D

torinezu
25th January 2013, 14:07
si eu prefer sa te citesc doar pe dinamo. :) mi-e ca pe politica ne-am cam contra. :sneaky:

Utilizator
25th January 2013, 14:16
Bre, sincer sa fiu, si eu evit sa intru in dialog cu voi pe acolo ca ar fi pacat sa ne certam din cauza mizeriei politice de la noi. :D
Pe de alta parte nu cred ca ne-am busi prea tare daca am vorbi serios pe teme politice. Banuiesc ca niciunul dintre noi nu e fundamentalist sau inregimentat in vreun partid si atunci nu vad de ce nu am putea ajunge la compromis.

Dar mai bine lasa, aici macar avem teluri comune, toti suntem 'oprimati' si opariti de aceiasi comunisti din conducere la care nu se intrevede o alternativa, toti ne plangem de aceeasi lipsa de performanta a echipei...aici suntem pasivi, e greu sa influentezi viitorul lui Dinamo in vreun fel. Daca eram socios poate ca aveam pozitii ca la politica. :)

Calandrinon
25th January 2013, 14:18
asta doar ca esti un certaret pur-sange. Argumente nexam :D

torinezu
25th January 2013, 14:22
uti, cala cred ca la mine se refera mai sus. dar mnea, s-a nimerit putin pe dos. :happy

Calandrinon
25th January 2013, 14:26
:happy:happy:happy

da, are si Tori odata dreptate

cimitiru' ghencea
25th January 2013, 16:15
Bre, sincer sa fiu, si eu evit sa intru in dialog cu voi pe acolo ca ar fi pacat sa ne certam din cauza mizeriei politice de la noi. :D
Pe de alta parte nu cred ca ne-am busi prea tare daca am vorbi serios pe teme politice. Banuiesc ca niciunul dintre noi nu e fundamentalist sau inregimentat in vreun partid si atunci nu vad de ce nu am putea ajunge la compromis.

Dar mai bine lasa, aici macar avem teluri comune, toti suntem 'oprimati' si opariti de aceiasi comunisti din conducere la care nu se intrevede o alternativa, toti ne plangem de aceeasi lipsa de performanta a echipei...aici suntem pasivi, e greu sa influentezi viitorul lui Dinamo in vreun fel. Daca eram socios poate ca aveam pozitii ca la politica. :)

exact.stiu sa deosebesc un obsedat de un visator ...:D
cala ,de exemplu, e obsedat de crin...:))

Leo
25th January 2013, 16:23
Rednic este in tratative avansate cu Dinamo pt transferul lui Tucudean. Mie personal nu-mi surade plecarea lui.

Utilizator
26th January 2013, 00:04
Toti ar pierde din afacerea asta.
Tucudean e inca o promisiune In eclipsa de forma prelungita si plecarea la Standard nu cred ca l-ar ajuta ci dimpotriva.
Rednic s- ar alege cu un transfer nereusit pe moment.
Dinamo nu cred ca ar scoate mai mult de 1,5 mil pe el, adica mult sub cat ar putea obtine in 1-2 ani si ar ramane si fara un atacant de valoare.

The_Wolf
26th January 2013, 09:34
Tucudean, Alexe, Nica, sunt tintele vizate de alte echipe.Daca situatia se stabilizeaza la club, cu ei va incepe reconstructia NewDinamo.Daca nu, transferurile lor vor umple buzunarele actionarilor si vor goli tribunele dinamoviste.

torinezu
26th January 2013, 09:50
rednic ar face bine sa ne mai scuteasca. standard a propus 100.000 pentru un imprumut pana in vara. apoi, cand dinamo a zis pas, a propus 350.000 pentru un transfer definitiv. dinamo a pasat din nou, pretul lui tucu fiind de 1,5 milioane euro. sper sa nu cedeze in fata acestor propuneri de bataie de joc.

Leo
28th January 2013, 10:21
Se pare ca Ropotan a semnat cu Dinamo pt 6 luni. Acum sa vedem daca pleaca cu echipa in cantonament in Spania.

Utilizator
28th January 2013, 11:51
Mai stie cineva ce mai joaca Ropotan?
Ca in afara de vreo 3-4 meciuri pe an la Moscova a cam lustruit tusa.
Si el oricum era cam hotic pe teren.

Nu de alta, dar mi se pare un pic umflat acest transfer care ramane de vazut cat de util va fi.
Iar daca e pana la vara, pe urma ce facem? Tin pe tusa alti inchizatori ca sa joace Ropotan?
Nici nu se aleg cu ceva dupa Ropotan, pe cand de ex cresterea cotei lui Boubacar prin folosirea sa ca titular ar putea aduce ceva bani la club inc az de transfer.

torinezu
28th January 2013, 12:08
anul trecut mai aveam un inchizator, dan bucsa, pe care dinamo nu l-a tinut. sincer sa fiu, nu stiu daca era mai slab ca ropotan, care, dupa cum zice si uti, a facut mai mult tusa prin rusia...

Utilizator
28th January 2013, 12:11
sper sa ma insel, dar Ropotan pare venit mai degraba la vopsit decat la jucat pentru Dinamo.
Nu m-ar mira ca impresarii jucatorului sa dea ceva bonus de transfer viitor actionarilor actuali.

pe de alta parte va dati seama cat de bine cotat e Ropotan daca nu reuseste sa-si gaseasca o echipa cat de cat in strainatate.

torinezu
28th January 2013, 12:32
nici macar in azerbaidjan sau kazahstan, nu mai zic de rusia, prin divizia secunda...
eu sunt supersatul de astia care nici n-au venit ca vor sa plece. :cya:

The_Wolf
28th January 2013, 12:32
I-au facut un contract cu o clauza ca poate pleca la prima oferta

Utilizator
28th January 2013, 20:21
Exact ce spuneam, contract de vopsitorie.
A mai auzit cineva de o astfel de clauza intr-un contract din orice domeniu?
Poti sa angajezi temporar pe cineva pentru a face o treaba pe termen scurt. Ce noima are insa sa angajezi pe unul care sa stea cat are chef?

Hingherul
28th January 2013, 20:43
buna seara tovarasi! cum mai stati cu pregatirea? desigur, la pregatirea de plecat in pribegie ma refer
cu insolventa aia ce se mai aude? :D

Leo
28th January 2013, 22:19
Buna comunistule si invidios pe deasupra. Cand Ciobanul isi ducea echipa prin toate cotloanele tarii era bine?

torinezu
29th January 2013, 11:50
Ce noima are insa sa angajezi pe unul care sa stea cat are chef?

nici o noima. doar nu te asteptai la altceva de la fmmbadea? :rolleyes:

Utilizator
30th January 2013, 15:53
ia ca vin doi spanioli in probe la recomandarea lui Iulian Chirita, 'o legenda a Rapidului'. :)
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ajutor-de-la-o-legenda-a-rapidului-iulian-chirita-a-propus-doi-jucatori-spanioli-la-dinamo-388077.html

Cica Mitarski era prea scump (n.b. 200.000 euro) iar spaniolii astia sunt mult mai ieftini. Imi inchipui cat de buni or fi daca sunt asa de ieftini.
Ma gandeam ca in conditiile astea pot sa-mi ofer si eu serviciile pentru ca nu am cota de transfer si cer numai 70000 euro/an. :D

Ar fi o mica problema pentru ca Talnar vrea sa-i vada la lucru cu 'cotofana'.
Daca cu mingea m-as descurca, eu insa n-as putea sa lucrez cu cotofene sub un anumit standard. :D

Hingherul
30th January 2013, 16:23
cu atatea pregatiri pe cap, ma gandesc, oare o sa mai apucati sartul returului? :D

Leo
31st January 2013, 00:37
Eugen Craciun (26 de ani) si Sergiu Homei (25 de ani) in loc sa plece in cantonamentul din Spania, se vor prezenta la antrenamentele lui Dinamo 2.

cimitiru' ghencea
31st January 2013, 09:02
cu atatea pregatiri pe cap, ma gandesc, oare o sa mai apucati sartul returului? :D

nu stiu sartul,dar startul il apucam sigur...:D

Hingherul
31st January 2013, 10:49
hai sictir :D

torinezu
31st January 2013, 11:07
haidi bre, asa vorbesti tu cu prietenii tai? :P

Aurel.D
1st February 2013, 23:34
Suntem intr-o continua pregatire...Pentru ce, numai Dumnezeu stie!

torinezu
2nd February 2013, 09:58
observ ca pregatirea de iarna la dinamo inseamna ratarea tuturor transferurilor, chiar si cand cei vizati sunt liberi de contract:rolleyes: si plecarea de jucatori (tucudean - aproape pe nimic - si se pregatesc matei si grigore).
despre schuller, pe care dinamo pusese ochii mai demult, imbecilul de tica danilescu a zis ca s-au impotmolit la discutiile cu impresarul si ca "gata, s-a incheiat, nu e nici o problema." zau? atunci pentru ce dracu l-ati mai vrut pe baiat? :mad:
in conditiile astea ma intreb la ce au mai plecat in spania, doar ca e mai cald? :confused:

The_Wolf
2nd February 2013, 13:55
Rednic e total nemultumit de felul cum se prezinta Tucudean dupa stagiul montan(kg in plus)

Leo
2nd February 2013, 21:19
Asa si cui ii pasa de Rednic?

torinezu
3rd February 2013, 10:03
diseara la 19.30, in direct pe look tv, va fi primul meci amical al lui dinamo, cu lech poznan.

Leo
3rd February 2013, 10:28
Maine, pe 4 februarie. :)

le.gry
3rd February 2013, 19:42
S-a rupt Danciulescu. Pierdere grea pentru ciocanari. Era omul care filtra multe baloane (sau le vamuia, in cazul in care intra vreun ...ala p-aici :D), care limpezea jocul si dadea consistenta atacurilor pe benzi din sistemul Bonetti.

Intr-un fel, e un meci in familie, polacii intre ei. Stucatura si brazdele de pe fata A1-ului dinamovist imi aduc aminte de personajele din apreciatul film de capa si coma, Norii Negri :ok: Ceea ce se va intampla in continuare si la Dinamo :D

Leo
3rd February 2013, 19:46
In locul lui Tucudean, va veni nimeni altul decat Rover Carstea.

cimitiru' ghencea
4th February 2013, 09:14
rover,favoritul lui leo inca de pe vremea cand tudose ii ridicase statuie ...:))
stai linistita leo,se baga pe fir vreo damila maciuca si face oferta mai buna...;)

torinezu
4th February 2013, 09:48
cum e mah ca in locul lui tucudean (21 de ani, 10 goluri in liga 1) sa vina rover carstea (23 de ani, doar 4 meciuri in prima liga, nici un gol si in plus si cu ruptura de menisc)? :headbang:
cine mama dracului face astfel de miscari tampite? de ce nu il promovam pe buia de la echipa a doua, care are cam acelasi stil cu tucu? :confused:
ce naiba sa facem cu rover asta? sa-l tinem pe recuperari, doar-doar o juca de la anul? :mad:

Tim
4th February 2013, 09:51
mai trebuie sa-l transferati si pe Iancu si atunci aveti jumatate de lot. Cealalta jumatate e la colegii vostri de la periferie.:D

torinezu
4th February 2013, 09:54
las' ca-l avem pe fmmbadea... :rolleyes:

Utilizator
4th February 2013, 10:53
Rover e indisponibil pana prin vara, asa ca tot pe cei de acum ii vor folosi in retur.
Altfel o mutare idioata, ca sa arate ca transfera si ei ceva.
Oricum Dinamo are nevoie urgenta nu de atacanti ci de un inlocuitor pentru Pulhac.


Vorbind despre amicalul de diseara, in conditiile in care avem multi jucatori de baza la lotul national si ceva indisponibili, e cam clar ca va fi o infrangere. Sper onorabila.

Si referitor la amicalele nationalei: Piturca vad ca insista cu prepatirea asta idioata de iarna unde verifica jucatori fara noima si fara perspectiva de a-i vedea curand sau vreodata in lotul pentru meciuri oficiale.
Drept urmare, meciurile amicale ale nationalei par o pierdere de vreme si un obstacol major in calea pregatirii echipelor de club.
Mi se pare enervant si faptul ca Steaua si-a pastrat jucatorii la echipa, in timp ce Dinamo trimite idiotic tot ce cere Piturca.

E evident ca in asemenea conditii pregatirea din Spania va fi anihilata si amicalele de acolo vor avea aceeasi relevanta precum cele simultane ale nationalei.

Leo
4th February 2013, 12:18
rover,favoritul lui leo inca de pe vremea cand tudose ii ridicase statuie ...:))
stai linistita leo,se baga pe fir vreo damila maciuca si face oferta mai buna...;)

De data asta nu se baga nimeni. :mad:

"Sînt fericit că voi semna cu Dinamo, abia aștept să încep treaba și să demonstrez că sînt un fotbalist bun"
Rover Cîrstea, atacant.

torinezu
4th February 2013, 13:05
cred si eu ca-i fericit, cine l-ar mai fi luat in afara de dinamo? :headbang:

Utilizator
4th February 2013, 13:08
mah, Rover asta e 4x4?
In curand vin si Mercedes, Ferrari si alti tineri fotbalisti pe care parintii i-au fericit cu nume celebre.
Acum sunt rau, poate gagiul e chiar bun si din vara rupe norii ca sa aiba astia ce vinde iarna viitoare pentru a plati salariile la club.

Leo
4th February 2013, 13:36
mah, Rover asta e 4x4?
In curand vin si Mercedes, Ferrari si alti tineri fotbalisti pe care parintii i-au fericit cu nume celebre.
Acum sunt rau, poate gagiul e chiar bun si din vara rupe norii ca sa aiba astia ce vinde iarna viitoare pentru a plati salariile la club.

Ca manechin e bun.

le.gry
4th February 2013, 20:53
Vorbind despre amicalul de diseara... e cam clar ca va fi o infrangere. Sper onorabila.


:rolleyes:

torinezu
4th February 2013, 21:34
sunt convins ca uti se bucura ca s-a inselat. ;)

echipa ne da oarece sperante, insa e grea lupta pentru locul 3. deocamdata pare a fi pe un drum bun. dar sa nu ne grabim, sa vedem si alte meciuri...

Leo
4th February 2013, 21:38
Dinamo - Lech Poznan 3-1

Primul meci amical , prima victorie. Au marcat: Dandea, Axente si Curtean.
Mi-a placut mult Steliano Filip, foarte sigur pe el, nu a gresit deloc. Mi-au placut supergolurile lui Axente si Curtean. Pt primul meci din Spania echipa s-a miscat bine.

The_Wolf
4th February 2013, 21:59
Dinamo confirma si cu echipe mai bine cotate din Europa(Poznan-locul doi in Polonia), nu doar cu team-uri de la noi , din ligile inferioare.In alta ordine de idei, Curtean a dat o bijuterie de gol

le.gry
4th February 2013, 22:50
Dinamo nu confirma nimic. Dimpotriva, vad ca infirma pronosticurile specialistilor :)

Leo
4th February 2013, 23:02
sunt convins ca uti se bucura ca s-a inselat. ;)

echipa ne da oarece sperante, insa e grea lupta pentru locul 3. deocamdata pare a fi pe un drum bun. dar sa nu ne grabim, sa vedem si alte meciuri...

Uita de locul 3. :D

le.gry
4th February 2013, 23:04
Ai dreptate. Dinamo trebuie sa joace mereu pentru titlu :D

Leo
4th February 2013, 23:06
Ai dreptate. Dinamo trebuie sa joace mereu pentru titlu :D

:))
De jucat joaca, dar................

le.gry
5th February 2013, 00:12
...dar nu mai joaca satelitii :lol:

Utilizator
5th February 2013, 09:43
sunt convins ca uti se bucura ca s-a inselat. ;)

echipa ne da oarece sperante, insa e grea lupta pentru locul 3. deocamdata pare a fi pe un drum bun. dar sa nu ne grabim, sa vedem si alte meciuri...


Clar ca ma bucur ca m-am inselat si desi a fost un meci amical, e o victorie importanta daca tinem cont ca au lipsit jumatate+1 din cei presupusi a fi titulari: Luchin, Grigore, Nica, Alexe, C. Matei si Danciulescu.

Echipa s-a miscat frumos, mai putin Musat si Scutaru. Scutaru imi parea mai vanos la Timisoara, acum pare depasit de evenimente.Musat e dezastru, ar trebui sa caute un junior ceva in locul lui.
Nici Boubacar nu a performat teribil. Super goluri date de Axente si Curtean. Mijlocul si apararea sunt inca fragile.
E drept ca apararea va creste prin revenirea celor trei de la lotul national, dar mijlocul pare sa ramana o problema deschisa. In opinia mea e cam fragil pe centru.


Daca sunt in stare sa tina ritmul asta, atunci locul 3 nu e o misiune chiar asa imposibila. Dar e mult pana departe si sa nu ne imbatam de fericire dupa primul meci de pregatire mai serios. Keep walking!

Aurel.D
5th February 2013, 09:43
Dinamo nu confirma nimic. Dimpotriva, vad ca infirma pronosticurile specialistilor :)

Tare asta, bravo! :)

The_Wolf
5th February 2013, 12:54
Cearta intre doi dinamovisti adevarati, pe modul de pregatire al echipelor;Țălnar e dezamăgit de atacul venit din partea lui Rednic: "Rednic și-a luat caracterul strîmb în Belgia. Îmi pare rău că un fost prieten a ajuns să vorbească așa despre colegii săi".

cimitiru' ghencea
5th February 2013, 13:50
primul meci a fost o surpriza pentru mine.
daca dinamo confirma in formula asta si in urmatorul meci ,inseamna ca avem o explicatie usoara pentru prestati slaba din tur: pulhac,nica,grigore,luchin ,plus tucudean,danciulescu si alexe nu sunt de dinamo...:D
n-as vrea sa fiu peste masura de rautacios,da' nici axente,nici curtean si nici dandea nu cred ca mai prind vreodata in retur o executie ca cele din care au marcat ieri...;)
scutaru pare a avea vreo 8 kile peste normal,musat vreo 6 clase sub pulhac...
steliano filip n-a gresit nicio pasa da' pare ca se zbate in gol,curtean a pierdut o gramada de mingi,la fel si axente si boubacar...
nu stiu ce ma face sa cred ca polonezii au jucat cu rezervele rezervelor...

torinezu
5th February 2013, 15:00
cu scutaru, dandea si musat apararea noastra e svaiter. noroc ca mai sunt pe acolo luchin si... grigore. :rolleyes:
despre executiile celor doi (cam atat au facut in meci) numai cuvinte de lauda, dar si eu cred ca sunt unicate.

Leo
5th February 2013, 15:42
Tori, Cimi, va contrazic. Curtean a mai dat eurogoluri. Iata un ex......golul 4.
http://imgs.sapo.pt/sapovideo/swf/flvplayer-sapo.swf?v13&file=http://rd3.videos.sapo.pt/PQO0LUlKgi1a34P8IZAT/mov/1&color=0x439D2A

Leo
5th February 2013, 21:42
Urmatorul meci amical este programat joi, 7 februarie, cu Torpedo Kutaisi (Georgia), in direct la Look TV.

torinezu
7th February 2013, 13:00
Urmatorul meci amical este programat joi, 7 februarie, cu Torpedo Kutaisi (Georgia), in direct la Look TV.

ora de start: 17.00

tantarul il va testa pe camerunezul herve mbega, 19 ani, mijlocas central, ultima data la mallorca b.

Utilizator
7th February 2013, 13:08
disperare sa testam tot ce vine gratis.
Camerunezul asta poate fi bun, dar daca aia din secunda division se dispenseaza de el dup nici un sezon se cheama ca o fi ceva putred. Aparent e international U20, a jucat macar un meci la nationala, dar ramane de vazut cum.

Dupa nume pare timisorean de pe Bega. O fi bun pana la urma. :D

torinezu
7th February 2013, 13:15
disperare sa testam tot ce vine gratis.
Camerunezul asta poate fi bun, dar daca aia din secunda division se dispenseaza de el dup nici un sezon se cheama ca o fi ceva putred. Aparent e international U20, a jucat macar un meci la nationala, dar ramane de vazut cum.

aparent e international de u20. aparent ar fi bun la dinamo. dar aparentele inseala...



Dupa nume pare timisorean de pe Bega. O fi bun pana la urma. :D
pe bega e un centru foarte puternic de internationali aficani. parca au mai fost vreo 2-3. :D

Leo
7th February 2013, 18:04
Dinamo - Torpedo Kutaisi

Dinamo: Bălgrădean - Rus, Grigore, Luchin, Mușat - Strătilă, Boubacar, Munteanu, Curtean - Alexe, Dănciulescu

La pauza 1-0.
A marcat Danciulescu. Stratila a jucat bine in prima repriza.

Leo
7th February 2013, 18:41
In repriza secunda Danciulescu majoreaza scorul. 2-0

Spre sfarsitul meciului Dinamo are o linie de mijloc inedita Rotariu, Steliano Filip, Rafa Stanescu.
Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat: Naumovski, Rotariu, Cristea, Rafa Stanescu, Steliano Filip, Alin Roman, Dandea......


Meciul se termina cu victoria dinamovistilor cu 2-1.

torinezu
8th February 2013, 09:20
un joc mai slab ca primul. tinerii introdusi inca sunt necopti pentru prima liga, desi la 18-19-20 de ani ar fi trebuit sa zbarnaie.
alexe a avut o evolutie deplorabila. parca se apropie de forma proasta de anul trecut...
stratila si luchin au iesit din cauza accidentarilor. cred ca si filip, care si el a fost sub evolutia din meciul cu polonezii.

cimitiru' ghencea
8th February 2013, 09:20
din prestatia de ieri a dinamovistilor am retinut-o pe cea a lui mbega.:D
n-am prins prima parte a meciului,dar ce-am vazut nu prea mi-a placut,mai ales dupa marcarea golului doi...
nu inteleg si pace cum niste copii ca roman,rotariu,stanescu sau filip sa aiba sansa de a intra in echipa mare a lui dinamo si sa nu fuga de sa-si dea sufletul...dupa intrarea tinerilor,am fost dominati copios .si nu asta ma deranjeaza ( e explicabila o usoara naivitate tactica si o lipsa de omogenitate) ci faptul ca am vazut sprinturi mimate si ezitari in a intra la minge din partea unor jucatori abia intrati pe teren...;)
stratila pare intr-o forma apropiata de cea care i-a adus transferul la dinamo .dandea pare chiar rezonabil. sper ca danciu sa-si pastreze oportunismul si pentru meciurile din campionat.musat reprezinta in continuare veriga slaba a echipei.
pe de alta parte, torpedo kutaisi pare o echipa de nivelul iasiului sau severinului ca sa nu mai vorbim ca ,dupa infrangerea de ieri a lui lech poznan ,ne-am dat seama si de valoarea acesteia...:D

torinezu
8th February 2013, 09:22
nah, ca am postat aproape simultan cu cimi, iar parerile noastre sunt la fel, mai ales in ceea ce priveste implicarea pustilor. :)

cimitiru' ghencea
8th February 2013, 09:28
nah, ca am postat aproape simultan cu cimi, iar parerile noastre sunt la fel, mai ales in ceea ce priveste implicarea pustilor. :)

pai tori,iti dau cuvantul meu ca nu suport sa vad ca un adversar pornit cu un handicap de 3-4 metri sa ajunga la minge inaintea unei "tinere sperante a fotbalului romanesc" care se misca cu viteza melcului turbat la 3 minute dupa intrarea pe teren...:rolleyes:
ca sa nu fiu considerat carcotas,nu pot spune ca n-am vazut si parti bune in jocul echipei ,in special daca facem o comparatie intre pregatirile din aceasta iarna si cele din ultimele 2-3 sezoane...

Fedayn
8th February 2013, 10:57
carcotasi batrani....niste muppeti :D

eu nu am vazut decat repriza a doua....si nu prea mi'am facut o parere :(...oricum, fata de anii trecuti se vede o alta implicare a jucatorilor, un alt tonus...poate ca fotbalistu' roman nu este gata sa faca pasu' catre o pregatire profesionista (apropos, asta trebuie cultivata din timpu' junioratului :rolleyes:)...la noi, tot cu vechile metode sovietice faci treaba :D

torinezu
8th February 2013, 10:59
mie mi s-au parut mult mai putin proaspeti decat in meciul cu posnan, in afara de stratila, care fugea ca apucatul de colo-colo si care a fost cam singurul care a creat faze periculoase la poarta georgienilor, inclusiv centrarea la primul gol al lui danciu. pana s-a accidentat...

Leo
8th February 2013, 11:59
Dinamo este aproape sa-i preia pe Claudiu Belu (19 ani), Florin Ilie (20 de ani) și Alexandru Popovici (24 de ani), jucători ce activează în acest moment la Concordia Chiajna.
Deasemenea l-ar dori si pe FLORESCU, dar are un salariu cam mare.

Uncle Ben
8th February 2013, 12:03
Dinamo este aproape sa-i preia pe Claudiu Belu (19 ani), Florin Ilie (20 de ani) și Alexandru Popovici (24 de ani), jucători ce activează în acest moment la Concordia Chiajna.
Deasemenea l-ar dori si pe FLORESCU, dar are un salariu cam mare.
"Belu la Dinamo!" chiar este un titlu sugestiv pentru situatia actuala!
Eu tot mai sper ca vom gasi loc pe lista celor de la "Reinvierea"... :D

Aurel.D
8th February 2013, 13:03
"Dinamo este aproape...."

cimitiru' ghencea
8th February 2013, 15:56
la dinamo , aproape inseamna departe.
iar salariu cam mare inseamna la revedere.

Leo
8th February 2013, 19:35
Talnar a comandat o nouă partidă de verificare, în compania echipei locale, UD Marbella, liga a 4-a din Spania, pentru a-i utiliza și pe tinerii jucători, dar și pe cei care au jucat mai puțin în acest turneu de pregătire. Scopul "Țînțarului" este să-și dea seama pe cine dintre tinerii talentați se va baza în partea a doua a campionatului și cine va reveni la Dinamo II, echipa condusă de Ion Moldovan.

Leo
8th February 2013, 20:21
Al 3lea amical, pe 10 februarie cu brazilienii de la Atletico Paranaense.

Aurel.D
10th February 2013, 10:31
Astazi la ora 17, Dinamo joaca finala turneului de la Marbella cu Atletico Paranaese care a invins-o in semifinale pe Dinamo Kiev.
Haaiii baietii! :D

Alaltaieri, pustii lui Dinamo au castigat amicalul cu UD Marbella cu scorul de 3-2. Echipa a fost urmatoarea: Naumovski - Nica, Scutaru, M. Ioniță, Burnea - St. Filip, A. Roman, R. Stănescu, D. Rotariu - Axente, A. Cristea. :ok: Bravo manjii lui tata!!

The_Wolf
10th February 2013, 18:18
Echipa de start din meciul cu brazilienii de la Atletico Paranaense:

Bălgrădean - L. Rus, Luchin, D. Grigore, Mușat - Strătilă, Boubacar, C. Munteanu, Curtean - Dănciulescu, Alexe


In min 51 suntem condusi cu 1-0:(

Aurel.D
10th February 2013, 18:19
Ei, nu-i nimic...un amical este un amical. :)

torinezu
11th February 2013, 09:24
prestatie penibila a lui dinamo. nu am aratat absolut nimic, baietii erau obositit de parca ne aflam la finalul campionatului, nu la inceperea returului...
avem niste momai in echipa, dintre care as aminti in primul rand pe alexe, rus, c.munteanu, musat si grigore. brazilienii au facut ce-au vrut cu ei. nu-i vorba, nici ceilalti nu au facut nimic. singurii chiori in echipa orbilor au fost oarecum luchin si oarecum partial:sneaky: haoticul de stratila.

Utilizator
11th February 2013, 17:53
Issa Ba si-a reziliat contractul cu Dinamo.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dinamo-a-pierdut-un-jucator-pe-postul-proble******lnar-cere-cu-disperare-un-inlocuitor-390486.html

Desi Ba nu era perfectiunea pe postul de inchizator, era una dintre cele doua optiuni existente in lot.
Nu cred ca mai iau astia ceva acum, asa ca trebuie sa fim pregatiti sa-l vedem pe Grigore jucand mai des ca inchizator.

Leo
13th February 2013, 12:08
Ultimul amical de la Marbella programat astazi cu Real Balompédica Linense, a fost anulat. Motivul se pare ca este greva jucatorilor. Echipa se va intoarce maine seara in tara.

Utilizator
13th February 2013, 12:59
ce penibil sa faca greva din motive de neplata jucatorii de la o echipa de prima divizie la un meci cu o echipa de liga a3a.
si sunt absolut convins ca multi dintre jucatorii echipei spaniole au salarii mai mari decat multi dintre cei de la Dinamo, desi sunt cu doua nivele competitionale sub ei.

Cum draq sa ai jucatori de Liga 1 care au salariu de 1000 euro/lunar?
si pe de alta parte, de ce naiba nu platesc cu prioritate pe cei cu salarii foarte mici ca sa poata sa supravietuiasca cu totii?
Avand in vedere ca sunt cu restante din noiembrie, cum naiba sa traiasca unul cu salariul lui Nica si sa mai si performeze?

Pe de o parte il vrei la capacitate 100%, pe de alta cand se duce acasa mananca mamaliga cu lapte. Maine-poimaine o sa-i indemne clubul sa se duca la cantina saracilor.

E absoult revoltator daca e adevarat ca sefii au sunat jucatorii in Spania amenintandu-i ca le taie din salarii daca nu intrerup greva. Adica nu ma platesti de 3 luni de zile, eu protestez si tu ma ameninti cu taieri suplimentare? Taiere din ce?? Ca daca tai 25% din zero tot zero ramane.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/greva-la-dinamo-jucatorii-au-boicotat-amicalul-cu-real-balompedica-sefii-ameninta-390676.html

Leo
15th February 2013, 15:10
Pregatirea de iarna este pe sfarsite si nu se vad inca reusitele. De transferat, l-am adus doar pe Dandea, care fie vorba intre noi, nu este cine stie ce scula de fotbalist. De plecat au plecat: B. Galchev (Botev Plovdiv), Paul Koulibaly (contract reziliat), Edgar Alvarez (contract reziliat), Pulhac (Qabala), Țucudean (Standard Liege). Umbla vorba prin targ ca se pregatesc si Grigore si Matei.
Despre joc nicio imbunatatire, acelasi joc haotic. Jucatorii cu mici exceptii foarte obositi, fara vlaga.

le.gry
16th February 2013, 16:45
Curtean a mai dat eurogoluri. Iata un ex......golul 4.
http://imgs.sapo.pt/sapovideo/swf/flvplayer-sapo.swf?v13&file=http://rd3.videos.sapo.pt/PQO0LUlKgi1a34P8IZAT/mov/1&color=0x439D2A

Ah, da. Leodacin, vezi ca golul lui Curtean s-a pus pentru rivalii vostri din sectorul 4, deci este o rusine, oricat de spectaculos s-ar fi marcat: fuzionare, comasare, alipire, absorbtie etc :D

Revenind, fantastic golul nr 2 -cel al lui Ailton, de la Copenhaga :D Cat suflet sa pui intr-o faza, jos palaria! Pentru mine, golul asta bate la fund executiile pe care le prind toti prostovanii, o data in viata lor mizerabila, in care fac umbra degeaba pe terenul de fotbal. Din punctul asta de vedere, sunt de acord cu cactionarii cainilor: nu le-as mai da salarii dinamovistilor. Vreti sa jucati la Dinamo? Veniti cu bani de-acasa, scarbelor! :o:

Leo
18th February 2013, 21:57
In sfarsit Grigore va pleca la vara.

torinezu
19th February 2013, 10:52
nu zi "hop" pana n-ai sarit parleazul. :D

Leo
19th February 2013, 14:35
Crezi ca nu-si va gasi o echipa dispusa sa-l ia?

Leo
20th February 2013, 11:26
Nica va fi trecut pe stanga.

torinezu
21st February 2013, 11:03
acum nu-mi mai fac griji doar pe o parte, ci pe ambele... :rolleyes:

torinezu
22nd February 2013, 10:06
dinamo a facut un transfer pe ultimii 5 metri: alexandru tudose (fostul viitor radoi doi), 25 de ani, care poate juca atat fundas central cat si mijlocas la inchidere.

Fedayn
22nd February 2013, 10:08
cine mama dreaq este asta? :o:

torinezu
22nd February 2013, 10:11
unul care a fost 5 ani prin ghencea, dar se pare ca nu a avut noroc sau nu s-a integrat acolo. :rolleyes:
dar inca nu e sigura mutarea, doar e vorba despre dinamo:rolleyes: si pana nu se semneaza actele nimic nu e sigur, chiar daca tudose zice ca vrea sa joace la noi. au mai zis si altii... :mda:

Fedayn
22nd February 2013, 10:14
inca un ciuruc de la nasu' lu' borcea....

torinezu
22nd February 2013, 10:23
este exact ce vrea fmmbadea: transfer gratis si fara alte pretentii la bani. :rolleyes: nu stiu daca nu cumva isi plateste singur salariul...

Utilizator
22nd February 2013, 12:55
marii actionari de la Dinamo aduna jucatori din cersit.
Filantropica in fotbal....poate fi o idee buna daca esti omul din spatele afacerii.
Dar e clar ca nu clubul Dinamo este beneficiarul ci smecherii cu transferuri pe neve, actionarii de creaza deficit pentru club dar isi trag 'dividende' pentru ei.
Au transformat Dinamo in piciorul amputat si boarfele zdrentuite pe care-l arata trecatorilor ca sa le stimuleze mila.
Sper sa realizeze ca pana si cersetorii si-au schimbat stilul si primesc mai multi bani daca arata decent si presteaza ceva in schimbul milei.

Leo
28th February 2013, 15:34
Pana la urma fundasul Alexandru Tudose a semnat cu Dinamo.

torinezu
1st March 2013, 10:38
de fapt e mijlocas la inchidere. insa, in caz de nevoie, poate juca si fundas.
a semnat pt. un salariu de 2000 euro (dupa prosport) sau 4500 (dupa gsp)... :confused:

le.gry
3rd March 2013, 11:49
O sa ia 2000 daca ramane badea si 4500 daca vine negoita :D

Uncle Ben
3rd March 2013, 23:46
O sa ia 2000 daca ramane badea si 4500 daca vine negoita :D
Ce megalomani! Nu se invata minte, sa nu mai arunce cu banii...
La Tata Jean era platit in vin de Lechinta, iar la George Savarineanul ar fi avut salariul unei cameriste de la Crow(ne) Plaza! :D

Leo
4th March 2013, 13:19
Talnar anunta venirea unui fundas stanga. Este liber de contract, are 1.88 m si este robust. Ajunge in cateva zile.

Utilizator
4th March 2013, 16:27
peste toate aceste calitati incontestabile, e important sa aflam daca e jucator de fotbal. Altfel au tot venit plavani de-a lungul timpului, dar nu prea erau buni prieteni cu mingea. :D

cimitiru' ghencea
4th March 2013, 16:48
peste toate aceste calitati incontestabile, e important sa aflam daca e jucator de fotbal. Altfel au tot venit plavani de-a lungul timpului, dar nu prea erau buni prieteni cu mingea. :D

si eu ma gandeam,poate ne tragem vreun jucator de fotbal american sau de baschet...:))

Leo
4th March 2013, 17:20
''Are viteza si forta. Urca si centreaza foarte bine, chiar daca in aparare face unele greseli.''

V-ati lamurit?

Utilizator
4th March 2013, 18:02
ne-am lamurit bustean.
pai daca face 'unele greseli' in aparare nu inseamna ca nu e bun pentru a juca fundas?
Daca tot e sa cumparam jumatati de jucator, atunci prefer sa fie unul care nu iarta nimic in aparare dar iese mai greu pe atac.

Leo
7th March 2013, 11:11
Avem si fundas stanga, brazilianul Julio Cesar, 25 ani.

Uncle Ben
8th March 2013, 14:06
Avem si fundas stanga, brazilianul Julio Cesar, 25 ani.
Eu am indoieli cand aud de cate un Iuliu Cezar...
Cat de "teapan" poate sa fie daca vine sa joace la Glina?! :D

Leo
9th March 2013, 11:15
Avem si fundas stanga, brazilianul Julio Cesar, 25 ani.

Catalogat drept o enigma, Talnar renunta la el.

Leo
13th March 2013, 12:12
Am scapat de manechin. Rover Carstea s-a întors la FC Arges.

Leo
19th March 2013, 10:48
Astazi Dinamo va pleca la Poiana Brasov pt un stagiu de pregatire. Revenirea este programata pt sambata.

Portari: Cristian Bălgrădean, Victor Rîmniceanu
Fundași: Laurențiu Rus, Alexandru Dandea, Cristian Scutaru, Nicolae Mușat, Eugen Crăciun, Marius Ioniță, Ionuț Burnea, Radu Andrei
Mijlocași: Steliano Filip, Cosmin Matei, Mansaly Boubacar, Cătălin Munteanu, Alexandru Curtean, Sorin Strătilă, Alexandru Tudose, Alin Roman, Raphael Stănescu
Atacanți: Marius Alexe, Ionel Dănciulescu, Mircea Axente, Andrei Cristea

Srgian Luchin, Dragoș Grigore, Kristijan Naumovski, Constantin Nica și Dorin Rotariu sunt convocați, în această perioadă, la loturile naționale

Leo
19th March 2013, 20:51
Fundasul stanga italian Erminio Rullo (29 de ani) va fi prezent in stagiul de pregatire din Poiana. Vine liber de contract si are 82 de meciuri în Serie A.

Utilizator
20th March 2013, 09:54
sa vedem ce poate Ja Rule asta. Sper sa mai stie si fotbal ca a cam frecat banca de rezerve de ani buni.
Sa nu fie cumva un amator de dolce vita.
http://www.youtube.com/watch?v=CXDC8_4N8m4

torinezu
20th March 2013, 10:56
rullo nu a mai jucat un meci oficial tocmai din mai 2012, cand si-a reziliat contractul cu modena!!! de atunci cica s-a antrenat cu lecce, din liga a treia italiana, dar nu este jucator al acestei formatii! :rolleyes: praful din ochi ca are 82 de meciuri in il calcio nu ma convinge. si alvarez avea nu stiu cate meciuri, si? :rolleyes: in plus, rullo a avut si probleme cu glezna, care se zice ca s-au rezolvat. si alvarez avusese ceva probleme de sanatate care trecusera, si s-a vazut cu ce rezultate. :rolleyes:
asa ca am mari retineri in ceea ce-l priveste pe erminio rullo...

Utilizator
20th March 2013, 11:12
Rullo a jucat 174 de meciuri in 10 ani, adica aprox jumatate de campionat anual.
Mare parte a meciurilor din serie A le-a jucat pana prin 2006, altfel a jucat 5 meciuri in Serie A din 2007 incoace.
A dat si un gol...in 2004/2005.

Alvarez avea o carte de vizita incomparabil mai buna decat a lui Rullo.

Admitand ca e refacut dupa accidentare (ceea ce nu e deloc clar avand in vedere experientele anterioare), eu am mari rezerve ca e la capacitate fizica optima.
Altfel la nivelul actual de la Dinamo, poate fi bun. As paria ca e mai bun decat Musat de ex.

torinezu
20th March 2013, 11:22
putini pot fi mai slabi decat musat. tocmai de aceea, nu inteleg de ce nu il forteaza un pic pe tanarul burnea. :confused:
daca era ceva de capul lui rullo, sunt convins ca ar fi gasit de lucru macar in liga a doua italiana. dar nu a gasit, ceea ce ma face sa ma gandesc la doua ipoteze: sau nu prea are valoare, sau nu e refacut. oricare dintre acestea este in dezavantajul lui dinamo.
adica, ce jucator cu un cv cat de cat interesant accepta sa joace la noi in campionat doar vreo 10 etape? doar unul disperat... :rolleyes:

Utilizator
20th March 2013, 14:43
nici eu nu inteleg de ce tin tineri pe tusa si nu-i incearca in jocuri oficiale.
oricum sezonul asta e compromis si chiar daca prin absurd vor obtine loc de UEFA nu mai e timp sa faca o echipa competitiva pana la toamna si sa spere macar la calificarea in grupe.

Filip joaca din an in Paste, Rotariu inteleg ca e bun, mai sunt cativa pe care ii tot tin pe la lotul mare dar apar extrem de rar.
E drept ca sunt foarte tineri, dar daca ii mai tin mult pe dinafara exista riscul sa plece la altii. In acest moment singura atractie pentru un jucator tanar de a fi la Dinamo este sansa sa joace la un nivel vizibil. Altfel sunt multi altii care le pot oferi salarii mult mai generoase.

Leo
21st March 2013, 14:04
Astazi de la ora 16.00, la Zarnesti, Dinamo va juca un meci amical cu echipa din localitate, Torpedo Zarnesti.

Leo
21st March 2013, 20:56
In prima repriza: Balgradean - Rus, Scutaru, Dandea, Andrei Radu - Stratila, Boubacar, Catalin Munteanu, Curtean - Danciulescu, Alexe.
Scor 3-0. Au inscris: Dandea-dubla si Alexe.

In repriza secunda: Ramniceanu - Craciun, Homei, Burnea, Musat - Rafi Stanescu, Roman, Tudose, S. Filip - Axente, Andrei Cristea
Scor 5-0. Au inscris: hattrick Cristea si dubla-Axente.

Dinamo - Zarnesti 8-0
Un antrenament bun, galop de sanatate si distractie.

Leo
23rd March 2013, 13:37
Daca Rullo trece de controlul medical si va semna contractul, ar putea fi titular in meciul cu Astra.

Uncle Ben
25th March 2013, 15:13
Astazi semneaza si Rullo...
Salut Steaua: Vaffanculo! :D

Leo
3rd April 2013, 10:43
Nu s-au inteles cu Rullo.

Leo
3rd April 2013, 10:48
Dinamo se pregateste pt sezonul viitor. Prima tinta a lor este Ionut Serban, 17 ani, polivalent (poate juca mijlocas central, fundas dreapta) si va fi liber de contract in curand.

Leo
10th April 2013, 13:49
Se pregateste un amical de lux pt începutul sezonului viitor cu Valencia.

Utilizator
10th April 2013, 15:12
te rog eu sa nu mai folosesti expresia 'amical de lux'. :)
E o expresie inventata de obedientii din presa romaneasca si suna ca naiba.
la fel cu cealalta expresie infecta cu 'masa bogatilor', unde dupa caz avem sau nu avem loc.

Un meci amical cu Valencia sau cu orice alta echipa mai puternica e un eveniment normal si reciproc avantajos.
Peste toate, un meci amical cu orice echipa nu reprezinta decat un antrenament. Adica in acest caz ne antrenam cu Valencia. :)

Leo
10th April 2013, 15:49
Pot sa fac asta. :)

Leo
18th April 2013, 13:20
Alex Iordan, portar, 24 de ani, a semnat cu Dinamo pe trei ani. Primul transfer din era Negoita.

torinezu
18th April 2013, 14:19
asadar de portari nu ne putem plange. ii avem pe balgradean, naumovski, manyur si acum iordan. daca nu e vreo oferta pentru pufi, ce naiba facem cu asa de multi? :thinkso:

Utilizator
19th April 2013, 11:20
cred ca ii baga mijlocasi cand se intampla situatii precum cea din etapa actuala.
Iordan langa Boubacar, Manyur pe stanga.

Leo
3rd May 2013, 15:48
Lista de achizitii din vara:

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/10835139/1/dinamo-tinte.jpg?height=678&width=600

Leo
27th May 2013, 12:05
Negoita si Anghelache au hotarat: sapte jucatori sunt pusi pe liber. Balgradean, Naumovski si Grigore vor fi pusi pe lista de transferuri si li se va da drumul sa plece in cazul unor oferte pe placul sefilor. Lui Scutaru, Tudose, Dandea si Axente li se vor rezilia contractele.


In locul lor vor fi adusi doar oameni liberi de contract, intrucat bani de achizitii nu exista! Lazar, Ferfelea, Beta si Serban, toti de la Sportul, plus Canon, de la Bistrita, Avramia, de la Iasi, Bawab, de la Gaz Metan si Baze Ilijoski, Rabotnicki, sunt in discutii cu Dinamo, dar, momentan, nu s-a perfectat nici un transfer.

Leo
29th May 2013, 13:37
A inceput Revolutia!

Leo
29th May 2013, 13:38
Talnar, Petre si Dinu au fost dati afara.

Leo
29th May 2013, 13:43
Axente (26 de ani), Scutaru (26 de ani), Tudose (26 de ani), Dandea (25 de ani), Steliano Filip (19 ani) si Stanescu (19 ani) au fost instiintati de conducere sa se prezinte la RIN pentru a-si clarifica situatia la Dinamo.
Urmeaza si altii.
Unii isi vor rezilia contractele, altii le vor micsora.

torinezu
29th May 2013, 14:26
axente nu prea a avut sanse de la talnar. steliano si stanescu sunt tineri si (inca) pot creste, cu conditia sa joace. pe acestia i-as tine.
pe ceilalti trei nu.

bine-nteles, urmeaza sa-si clarifice situatiile si altii: luchin, musat, grigore, boubacar, curtean, rus, balgradean, cristea, naumovski (el ar putea sa ramana, daca pufi pleaca), stratila, nica, matei, alexe.
dintre ei, sa ramana matei (OBLIGATORIU) si nica. si alexe (daca nu are vreo oferta). si stratila. plus tinerii de la a doua (roman, buia, dobrosavlevici, burnea), plus cei veniti de la sportul si inca vreo doi-trei cu experienta (musai un pasator), se poate incropi o echipa mai de doamne'ajuta. mai sunt si danciu cu munteanu (cat or mai juca). pacat de rotariu....
hai ca dracu' nu e chiar atat de negru. :D

Leo
29th May 2013, 14:28
Matei si Alexe daca au oferte de afara vor pleca.


A plecat si Danilescu. Si Ion Moldovan.

Leo
30th May 2013, 14:14
Primul jucator care a semnat cu Dinamo este Alexandru Neacsa de la Severin. Neacsa are 21 de ani, este mijlocas central, vine liber de contract si a semnat pt 3 ani.

Utilizator
30th May 2013, 14:45
Neacsa pare promitator, a avut ceva prestatii bune la Severin.

Plecarea lui Danilescu va fi insa greu de compensat...ce pierdere dom'le, ce pierdere, cate lucruri bune a facut omul asta pentru Dinamo, cat s-a mai zbatut el sa rateze transferuri aproape gata parafate...

Leo
31st May 2013, 18:03
Al doilea transfer pt Dinamo este Antonio Asanovic. Poate juca atat fundas central, cat si mijlocas la inchidere. Va semna pe 3 ani.

Utilizator
31st May 2013, 19:17
pai ce facem bre, luam toata echipa de la Severin? pai astia abia retrogradara. E drept ca Asanovic a jucat doar in retur cand echipa a performat binisor dar...

Leo
31st May 2013, 21:17
Transferuri la foc automat: Boutadjine (24 de ani, atacant - Pandurii), Dean Beța (22 de ani, fundaș - Sportul Studențesc), Valentin Lazăr (23 de ani, mijlocaș dreapta - Sportul Studențesc), Hasanovic (22 de ani, mijlocaș - Severin), Ionuț Șerban (17 ani, fundaș dreapta - Sportul Studențesc). Toți vor veni în Ștefan cel Mare din postură de jucători liberi de contract. Lor li se adaugă și Adi Popa II, fotbalist deținut de Dinamo, dar care a evoluat pentru "U" Cluj.


Urmeaza Enoch Barwuah Balotelli, 20 de ani, atacant, (fratele celebrului Mario)



Valoarea jucatorilor conform transfermarkt.de:


Neacșa - 175.000 de euro

Asanovic - 100.000 de euro

Boutadjine - 500.000 de euro

Beța - 350.000 de euro

Lazăr - 550.000 de euro

Hasanovic - 100.000 de euro

Șerban - 450.000 de euro

*Coco*
31st May 2013, 21:32
Asa vrea Negoita sa arate New Dinamo ? Cu jucatori de la echipe retrogradate si cu jucatori care nu au evoluat de 4-5 luni?:o:
Ma mir daca Dinamo va reusi ceva cu acesti jucatori.

Vad ca a fost luat Karim de la Pandurii, asta nu a jucat deloc tot returul, adica mai exact nu a fost nici in lot. A reusit si el atunci in partida cu Otelul 2 goluri de generic, dar atat, un jucator de Liga V din Franta va ramane de unde a fost adus.

Cu jucatori de acestia doreste Negoita sa faca echipa noua la Dinamo?

Leo
31st May 2013, 21:38
Fara bani, e greu.

*Coco*
31st May 2013, 21:39
Nu stiu de ce s-a bagat, bine are un merit a salvat clubul sa nu ajunga in situatia Rapidului, dar totusi promitea ca se va bate la titlu din sezonul urmator, dar cu asemenea jucatori mai mult de o clasare la jumatatea clasamentului nu vad cum ar putea obtine. E urat de tot, pe zi ce trece dispar tot mai multe cluburi de traditie...

Leo
31st May 2013, 21:41
A spus ca in 2/3 ani se va bate pt titlu.

Leo
1st June 2013, 00:18
Noul antrenor este Tibor Selymes.

Leo
2nd June 2013, 11:23
De la 1 iunie, Cristi Bobar va prelua funcția de manager sportiv a clubului Dinamo București, urmand a se ocupa de ambele echipe ale alb-rosilor.

torinezu
3rd June 2013, 12:39
se pare ca dintre cele 7 transferuri anuntate de anghelache au mai ramas doar trei: asanovic, hasanovic si boutadjine. ceilalti (balotelli cel mic, neacsa, beta, serban) se pierd usor-usor in ceata... :rolleyes:

in ceea ce-l priveste pe antrenor, iese la lumina o alta minciuna a tovului anghelache: multescu neaga faptul ca ar fi refuzat vreo propunere de la dinamo. "Nu am avut nici o discutie cu Anghelache in ceea ce priveste o eventuala venire a mea ca antrenor la Dinamo. Sunt numai prostii. N-am spus niciodata asa ceva, nici nu mi-as fi permis. Cu Anghelache am vorbit acum o luna, m-a intrebat ce voi face la finalul campionatului. A ramas ca mai discutam, atat" a zis multescu. (gsp.ro, 03 iunie 2013)
si multescu mai zice ceva interesant: "... Selymes este un fost jucator de echipa nationala, un dinamovist convins." (prosport.ro, 03 iunie 2013)
deci jucator de nationala, dinamovist... dar lipseste cam ceea ce-i mai important: antrenor este? :confused:

Leo
4th June 2013, 13:14
Alexandros Biris, un fundas grec de 26 de ani poate ajunge la Dinamo. Tot de la Severin.

torinezu
4th June 2013, 13:33
daca nu cumva il ia porumboiu si p-asta... :rolleyes:
da' ce naiba, cumparam tot severinul? :o:

Marius
4th June 2013, 14:54
d
da' ce naiba, cumparam tot severinul? :o:

Cica tre sa aveti oameni cu experienta in lupta pentru retrogradare :sneaky:

Eu v-am mai spus, negoita face la dinamo ce-a facut la iasi acum 2-3-4 ani. Merge pe principiul tepei.

Leo
4th June 2013, 15:10
Multumim pt grija ce o porti pt noi. Sa te rupi de la problemele stelei e mare lucru.

Uncle Ben
4th June 2013, 16:32
Cica tre sa aveti oameni cu experienta in lupta pentru retrogradare :sneaky:

Eu v-am mai spus, negoita face la dinamo ce-a facut la iasi acum 2-3-4 ani. Merge pe principiul tepei.
Si pe cine zici ca tepuieste, bre? La ora asta, daca da curs ofertelor pentru jucatorii din lotul care a terminat campionatul, nu stiu daca isi scoate banii bagati ca Dinamo sa iasa la liman cu licenta si datoriile catre terti!

Leo
5th June 2013, 00:09
Pe langa Danilescu si Ion Moldovan, Negoita l-a concediat si pe Constantin Niculae si pe Cristi Tanase. De adus l-a adus pe Radu Birlica pe post de director de marketing.

torinezu
5th June 2013, 09:44
dar, din pacate, dupa ce a pupat curul lui anghelache, cel mai infect caracter se pare ca va ramane. vom avea la tv alte discursuri la misto, alte aere de superioritate, alte atitudini de filozof neinteles si ratat. :headbang:

Marius
6th June 2013, 09:27
Si pe cine zici ca tepuieste, bre? La ora asta, daca da curs ofertelor pentru jucatorii din lotul care a terminat campionatul, nu stiu daca isi scoate banii bagati ca Dinamo sa iasa la liman cu licenta si datoriile catre terti!

Din ce stiu eu, incearca sa puna mana pe terenuri. Atat alea din Stefan cel Mare, cat si alea de la Saftica. Totul via generalul anghelache, care are niste "cunostinte" pe la minister.

torinezu
6th June 2013, 09:53
si de unde stii matale chestiile astea? :o: ca noi aveam impresia ca terenurile din complexul din stefan cel mare nu pot fi instrainate.:sneaky: bine, s-ar putea construi acolo diverse (mall, clinica, hotel), dar stadionul de fotbal ramane bine mersi si poate fi renovat. ceea ce este chiar in regula. :)

Marius
6th June 2013, 10:42
Aud si eu diverse chestii din fotbalul romanesc, asta nu inseamna ca sunt si adevarate. Iar terenul complexului nici nu trebuie instrainat, e nevoie doar de un parteneriat public-privat ca sa fie construite diverse. Diverse lucruri de care are nevoie echipa, binenteles :D

Leo
6th June 2013, 10:55
Atacantul francez Joel Thomas a semnat cu Dinamo pt 3 ani. A jucat la Severin (in sezonul trecut) in 27 de meciuri si a marcat 6 goluri.

Leo
6th June 2013, 13:02
Avem antrenor (Gigi Multescu) si s-au facut pana acum 4 transferuri: Asanovic, Hasanovic, Boutadjine si Joel Thomas.

torinezu
6th June 2013, 13:51
nu-i indeajuns pentru locul patru. mai trebuie... ;)

Leo
6th June 2013, 13:58
A picat si amicalul cu Valencia.

Leo
6th June 2013, 14:20
Inca trei jucatori au semnat cu Dinamo: Marian Savu (20 ani), Mamadou Camara (22 ani), ambii de la Unirea Campina si Enoch Balotelli (20 ani), fratele celebrului Mario.

Multescu l-a cerut pe Valentin Lazar.

laurdog
6th June 2013, 14:32
Aud si eu diverse chestii din fotbalul romanesc, asta nu inseamna ca sunt si adevarate. Iar terenul complexului nici nu trebuie instrainat, e nevoie doar de un parteneriat public-privat ca sa fie construite diverse. Diverse lucruri de care are nevoie echipa, binenteles :D

Cu siguranta public-privat pentru ca altfel nu se poate. Nu stiu daca ai mai fost in parc in ultimul timp insa iti spun ca arata deplorabil, ministerul nu are bani de modernizari, constructia salii a durat 5-6 ani(!!!!!!!) iar o asociere cu niste privati care ar renova stadionul, ar construi un hotel pentru sportivi si o clinica medicala ar fi mai mult decat in visele generalimii dar si ale suporterilor.
De ce sa se mai plateasca bani de la buget pentru intretinerea unei baze care e la pamant cand iti pot veni bani de la acea baza?

Marius
6th June 2013, 16:25
De acord, cu conditia ca ce spui tu acolo chiar sa se construiasca. Dar tiparul tepei este o spoiala la stadion ca sa indeplineasca un minim de conditii, eventual o baraca ceva care sa figureze ca minihotel sau clinica sau sala de forta sau orice altceva si concentrarea eforturilor si banilor pe ce s-a dorit de la inceput.

La noi a fost aceeasi chestie cand gigel voia toata baza din Ghencea concesionata pe 99 de ani pentru ca a renovat tribuna oficiala, pentru ca a cumparat nocturna dupa executarea silita si pentru ca a schimbat 300 de scaune. Astea erau investiile lui, dupa ce promisese stadion de 45.000 de locuri.

Leo
6th June 2013, 16:28
Nu merge cu o baraca, Dinamo este in centrul Capitalei.

Marius
6th June 2013, 20:49
E o figura de stil. Ceva mult sub asteptari si mult sub nivelul preconizat de investii, daca asta ti se pare o exprimare mai apropiata de adevar :D

Leo
7th June 2013, 14:24
Programul echipei

17 iunie: reunirea lotului
18 iunie: vizita medicală
19-20 iunie: antrenamente, stadion “Dinamo”
21-29 iunie: stagiu de pregătire centralizată – Poiana Brașov
1-13 iulie: turneu de pregătire, meciuri amicale – Anglia

Fedayn
7th June 2013, 14:35
lazar a semnat pentru 5 ani :ok:

Leo
7th June 2013, 15:08
E bun Lazar. Poate juca atat mijlocas stanga, cat si dreapta.

Leo
8th June 2013, 23:00
Dinamo a pus ochii pe atacantul de 1,88 m de la Vardar Skopje (campioana Macedoniei), Jovan Kostovski (26 de ani). Problema este salariul. Acolo are 5.000 de euro pe luna.

Leo
8th June 2013, 23:04
Prima masura a lui Multescu este sa imprime acelasi stil de joc tuturor echipelor, de la juniori si pana la seniori.

Leo
9th June 2013, 10:17
http://www.gsp.ro/usr/thumbs/thumb_540_x_0/2013/06/08//574654-dinamo-transferuri.jpg

(GSP)

Marius
9th June 2013, 14:15
Nu era mai simplu sa fuzionati cu severinul? :D

Leo
9th June 2013, 14:55
Nu.

Leo
10th June 2013, 19:17
Primul jucator dinamovist care si-a anuntat plecarea este Alexe. Matei i-a urmat exemplul si a anuntat ca doreste sa plece.

"Sînt multe campionate care îmi plac, însă în Anglia și în Italia mă văd cel mai bine. M-am gîndit mult că ar fi momentul să fac acest pas, pentru că nu mai sînt un jucător tînăr, asta-i clar ș cred că în momentul de față sînt pregătit. Am jucat deja 5 sezoane la Dinamo, am încă 9 la echipele de juniori și la echipa a 2-a și cred că și eu am nevoie de o schimbare și sper să fiu înțeles de toată lumea. Sper ca în următoarele zile să se rezolve ceva", a declarat Alexe pentru Digi Sport.

"Calitatea mea principală a fost ambiția, pentru că mi-am dorit foarte mult cînd am venit la Dinamo să joc titluar. Sper să reușesc să plec, să mă transfer afară. Mi-aș dori foarte mult în Spania, e unul dintre cele mai spectaculoase campionate și cele mai frumoase", a spus Matei la Dolce Sport.


Matei ar fi bine sa mai ramana macar un sezon.

Aurel.D
12th June 2013, 10:06
Noile achiziții sunt:

Nume Post De unde vine
Panagopoulos- portar - CS Severin
Asanovici - stoper -CS Severin
Durimel -stoper --CS Severin
G. Mendy- fundaș stînga - U Cluj
Hasanovici- mijlocaș central - CS Severin
Camara -mijlocaș central - Unirea Cîmpina
V. Lazăr -mijlocaș ofensiv- Sportul
Thomas - atacant -CS Severin
Boutadjine - atacant -Pandurii

Utilizator
12th June 2013, 11:13
Greu de judecat achizitiile astea.
e clar ca sunt foarte 'low-cost' si e destul de ciudat ca vin atatia de la Severin, de la alte retrogradate sau din B.
sper ca Multescu sa-si fi dat acordul la aceste transferuri si sa stie ce face.
de asemenea e foarte posibil ca jucatorii astia noi sa aduca ceva mai multa energie si dorinta de a castiga meciuri.
este la fel de clar ca in felul asta se sparge gashca si jucatorii vor fi mai putin preocupati sa-si apere statutul caldutz si nu vor mai apare situatii ilare precum presupusa cadere in tristete si blazare a lui Talnar si echipa atunci cand Negoita le-a spus ca daca nu joaca ii inlocuieste.

Pe de alta parte e clar ca jucatorii astia, cu mici exceptii, sunt pentru buget si an de criza.
Cred ca vor sa faca o echipa ieftina care sa atinga totusi pragul cupelor europene si incet-incet, pe masura ce vin incasari sa investeasca in achizitii mai tari.
Nu cred ca vara asta vom vedea transferuri notabile la Dinamo. Sper insa sa mai ramana cativa din cei de acum pentru ca merita si au potential. Printre altii, inteleg ca Rotariu nu e clar plecat, ar fi excelent sa-l tina. Nica trebuie sa ramana, ar fi bine si Matei si inca vreo cativa.

torinezu
12th June 2013, 12:39
matei tocmai s-a exprimat ca ar vrea sa se duca intr-un alt campionat, spania i s-ar potrivi. :thinkso: a dat foarte multe pentru romania si dinamo si s-a epuizat deja la 21 de ani... :rolleyes:
si alexe ar pleca in strainatate, dar pe el chiar il inteleg: joaca de 5 ani la dinamo seniori si mai are inca 9 la juniori si tineret.
si cica si balgradean ar avea niste oferte, zice nea victor.:sneaky: pai daca suma e convenabila, sa plece. :cya:

cimitiru' ghencea
12th June 2013, 13:33
si pe mine ma distreaza "eroii" astia...au de-a titluri si cupe luate cu dinamo incat e normal sa-si doreasca niste obiective mai inalte...in romania nu mai au nimic de cucerit...:rolleyes:
alexe e chiar golgeter-ul care a adus cele mai multe puncte pentru o echipa in liga I !;)
PS poate dorinel sa-i pacaleasca pe rusii de la krasnodar sa dea ceva bani pe baietii astia prea valorosi pentru campionatul intern...:rolleyes:

Utilizator
12th June 2013, 14:04
Inca odata se vede cata ambitie si dorinta de performanta zace in jucatorul roman de fotbal.
Alexe e de inteles din motivele expuse mai sus de Tori. la un moment dat intervine o anumita uzura si simti nevoia sa pleci indiferent de performante sau datorii.

Balgradean nu e de neinlocuit.
Tin la el ca joaca la Dinamo, altfel e destul de inconstant si a facut atat meciuri bune cat si meciuri extrem de proaste.

Matei ar fi bine sa ramana, dar daca omul vrea sa plece se cheama ca va juca fara chef si atunci mai bine lasa.
Personal cred ca lui matei ii mai erau utili 1-2 ani la Dinamo pentru ca de-abia si-a reabilitat cariera si incepe sa creasca.
E foarte talentat, dar inca mai are de crescut, sa devina mai pragmatic in joc si sa marcheze mai des.
In fine, daca e sa plece ii doresc succes, dar ii va fi tare greu sa se integreze la o echipa de prima liga puternica. Torje este clar peste Matei in acest moment, dar dupa cum vedem nici el nu a corespuns la Udinese si inca nu s-a consacrat ca titular la Granada, desi nu sunt echipe de prima mana in campionatele in care activeaza. Prin urmare e extrem de putin probabil ca Matei sa reuseasca mai bine. Il inteleg ca vrea mai multi bani si ca e atras de mirajul strainatatii, dar o plecare prematura ar putea sa-i pericliteze serios cariera si ar fi pacat.

Aurel.D
12th June 2013, 17:33
Greu de judecat achizitiile astea.
e clar ca sunt foarte 'low-cost' si e destul de ciudat ca vin atatia de la Severin, de la alte retrogradate sau din B.
sper ca Multescu sa-si fi dat acordul la aceste transferuri si sa stie ce face.
de asemenea e foarte posibil ca jucatorii astia noi sa aduca ceva mai multa energie si dorinta de a castiga meciuri...

Așa este, însă câți jucători veniți din anonimat, practic de nicăieri, nu s-au remarcat la echipe cu ceva pretenții? Numai CFR, Vaslui, Petrolul, chiar si Pandurii au adus astfel de jucatori. Și în fotbalul internațional, la fel...și îmi vin acum în minte exemple de la Borussia Dortmund: Lewandowski, Błaszczykowski, Sahin. Pe acesta din urmă, cel puțin, Klopp l-a luat din parcuri, nimeni din fotbal nu îl cunoștea.

Sigur, nu fac comparație ci vreau să spun că sunt nenumărate astfel de cazuri la orice nivel al fotbalului.
Rămâne de văzut ce va scoate Mulțescu din amalgamul ăsta! :)

Leo
12th June 2013, 20:26
Alexe si Matei la Kuban pt 5 milioane euro?

Clau7_D
12th June 2013, 20:30
Parerea mea e ca mai mult de 3 milioane nu merita amandoi.