PDA

View Full Version : Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Leo
14th June 2013, 18:04
Dorin Rotariu, 17 ani, a semnat cu Dinamo pe 6 ani (un an de juniorat + 5 ani de jucator profesionist. Dinamo n-a platit niciun ban pentru acest transfer, insa Poli Timisoara a ramas cu 50% din drepturile federative ale jucatorului.

Aurel.D
14th June 2013, 19:13
Este bine că a rămas...să vedem cum va evolua, cum se va dezvolta în timp.

Leo
14th June 2013, 19:14
Porumboiu a luat plasa. S-a razbunat pe Ilie si Iosif Rotariu, pe care i-a demis pt ratarea transferului.

Aurel.D
14th June 2013, 19:18
Da și nu...nu știu dacă am scris aici care este treaba cu Porumboiu și investițiile lui prea mari și fără rost.

Leo
16th June 2013, 13:28
Atacantul senegalez Pape Abdoulaye Ndaw, 19 ani, 1,97 m si 85 kg, a semnat pe 3 ani cu Dinamo.

Leo
17th June 2013, 14:57
Astazi a avut loc reunirea lotului sub bagheta lui Multescu.
Cei 33 de jucatori: Ionel Dănciulescu, Alexandru Curtean, Srgian Luchin, Dragoș Grigore, Sorin Strătilă, Steliano Filip, Cristian Bălgrădean, Constantin Nica, Laurențiu Rus, Cătălin Munteanu, Eugen Crăciun, Sergiu Homei, Alexandru Scutaru, Cosmin Matei, Nicolae Mușat, Marius Alexe, Andrei Cristea, Dorin Rotariu, Raphael Stănescu, Alexandru Dandea, Mansaly Boubacar, Alin Dobrosavlevici, Radu Andrei, Andrei Manyur, Andrei Vaștag, Adrian Popa II, Collins Fai, Papa Abdullay, Joel Thomas, Black Thomas, Florentin Matei, Brankovici și Zoltan Kovacs. O parte din acestia vor fi transferati la Dinamo 2.

Mircea Axente si Kristijan Naumovski au fost invoiti de la primul antrenament al sezonului. Matei nu va pleca.


Lotul va fi definitivat joi, dupa ce se va lamuri situatia lui Balgradean, Grigore si Alexe.

Leo
17th June 2013, 18:06
Alexandru Tudose si Cristi Scutaru si-au reziliat contractele cu Dinamo. Nicolae Musat nu si-a prelungit contractul care expira la 30 iunie, deci si el va pleca.
Luchin nu a acceptat micsorarea contractului. El ramane la Dinamo cu acelasi contract pana la o prima oferta concreta din strainatate.
Andrei Cristea este foarte aproape de un transfer in prima liga din Elvetia, avand o oferta de la FC Sion.

Leo
19th June 2013, 11:46
http://www.fcdinamo.ro/wp-content/uploads/2013/06/COCO0318-e1371473386134.jpg

http://www.fcdinamo.ro/wp-content/gallery/2013-2014-reunirea-lotului/coco0267.jpg

http://www.fcdinamo.ro/wp-content/gallery/2013-2014-reunirea-lotului/coco0339.jpg

Utilizator
19th June 2013, 16:21
Alexe e ala din ultima poza de loveste asa de rigid mingea? Parca e de lemn, asa arata miscarea. :)

In alta ordine de idei plecarile lui Tanase, Scutaru si Musat nu sunt pierderi ci castiguri. Nici Cristea nu mai e ce a fost.
Luchin este inca util in aparare pana gasesc ceva care sa corespunda. Altfel e lent si nu neaparat un om de neinlocuit.

Leo
20th June 2013, 10:36
Collins Fai, 20 de ani, 1,67 m, a semnat cu Dinamo. L-a impresionat pe Multescu cu calitatile sale. E vana.

Utilizator
20th June 2013, 10:41
Fai e fundas stanga?

Leo
20th June 2013, 10:45
Asa se pare.

Utilizator
20th June 2013, 11:30
e bun ca era gaura pe postul asta.
ma rog, deocamdata sunt multe gauri de plombat, sper sa formeze un lot decent.

Leo
20th June 2013, 11:41
Nu stiu daca e bun sau nu, astept meciurile de verificare sa-mi formez o parere.

torinezu
20th June 2013, 11:58
fai a fost anuntat ca fundas dreapta, parca. ziceau despre el ca loveste bine mingia cu ambele picioare si ca poate juca si pe stanga. deci pe stanga va juca.

Leo
20th June 2013, 12:01
E fundas stanga, dar poate juca si pe dreapta.

torinezu
20th June 2013, 12:13
ba e dreapta dar poate juca si pe stanga. :P

Utilizator
20th June 2013, 13:30
eu l-am gasit intr-un loc ca fiind fundas dreapta si in altul drept fundas stanga. Oricum e pe acolo. :)

altfel e haios cum am ajuns sa-i apreciem pe cei ce lovesc mingea bine cu ambele picioare.
in ziua de azi nu exista jucator bunicel de fotbal care sa mai aibe un 'picior de lemn' si sa nu joace decent mingea cu orice parte a corpului. :)
asta e inca un semn al distantei intre fotbalul romanesc si cel modern din alte tari mai pricopsite.

Leo
20th June 2013, 21:26
Intre 1 si 13 iulie, Dinamo va fi in Anglia la Leeds (Oulton Hall).

3 iulie, Livingston (locul 4 - liga secundă Scoția) Leeds - ora 18:00
5 iulie, Oldham Athletic (locul 19 - liga a III-a Anglia) Leigh - ora 18:00
7 iulie, Ayr United (locul 7 - liga secundă Scoția) Leeds - ora 18:00
9 iulie, Heart of Midlothian (locul 10 - prima ligă Scoția) Nestabilit - ora 19:30
11 iulie, Barnsley (locul 21 - liga secundă Anglia) Barnsley - ora 18:00

Leo
20th June 2013, 22:13
Senegalezul Pape Abdoullaye, atacant, 19 ani, 1,97 m, a semnat cu Dinamo un contract pe 5 ani.

Leo
21st June 2013, 10:25
La capitolul Plecari sa-l adaugam si pe Alexandru Dandea care si-a reziliat contractul.

torinezu
21st June 2013, 10:26
alexandru dandea si-a reziliat si el contractul cu dinamo. nu-i nimic, a mai scazut numarul celor de la severin, prea erau multi...
iar despre fai, ambele ziare de sport au cazut de acord: e fundas dreapta! dar va juca pe stanga. tipic! :rolleyes:

Utilizator
21st June 2013, 11:19
Dandea nu era mare scula de jucator. Destul de rigid, lent, imi place la el doar felul in care loveste cu capul la faze fixe in careul advers.

Da, e ridicol sa iei fundas dreapta ca sa-l folosesti pe stanga. Adica de la inceput iei in calcul improvizatii si asta nu suna bine. Dar dupa cum spuneam, poate ca omul e la fel de bun pe ambele parti daca loveste egal cu ambele picioare. :)

Leo
21st June 2013, 13:41
La capitolul plecari ii trecem si pe Homei si Andrei Cristea. Contractele lor au fost reziliate.

Utilizator
21st June 2013, 14:28
paguba-n ciuperci. :)
e bine sa elibereze schema de jucatori ce conteaza doar la numar dar nu si pe teren.

Leo
22nd June 2013, 19:41
Multescu si cei 26 de jucatori au plecat astazi in cantonament la Poiana Brasov unde vor sta pana pe 29 iunie.


Lotul aflat sub comanda lui Mulțescu la Brașov:

Portari: Bălgrădean, Naumovski, Manyur

Fundași: Luchin, Grigore, Durimel, Rus, A. Radu, Fai, Nica

Mijlocași: Boubacar, Curtean, C. Matei, D. Rotariu, Strătilă, Fl. Matei, Ad. Popa II, A. Vaștag, Asanovic, Hasanovic

Atacanți: Dănciulescu, Axente, Alexe, Papa Abdoulaye Ndaw, A. Cristea, Joel Thomas

Leo
22nd June 2013, 22:43
Rafi Stanescu a plecat la Corona Brasov.

Utilizator
23rd June 2013, 17:26
care-i treaba cu Stanescu?
e transferat definitiv sau imprumutat 1 an, asa cum rezulta din faptul ca are contract pe 1 an cu Corona?

Aurel.D
26th June 2013, 20:04
Stagiul de pregătire de la Poiana Brașov se va încheia Sâmbătă, 29 Iunie cu un amical împotriva celor de la Corona Brașov, de la ora 10.
Corona este noua echipă a noii eterne speranțe dinamoviste, Rafael Stănescu. http://www.stiridesport.ro/competitii/liga-1/raphael-stanescu-la-corona-brasov.html

Utilizator
27th June 2013, 11:05
Pana la urma Raphael Stanescu si Balint au plecat liberi de contract, au fost cumparati de Corona sau sunt doar imprumutati ca sa aibe jocuri in picioare in Liga 1?
Prima varianta e putin probabila, despre a doua nuam auzit nimic si sunt convins ca presa ar fi scris despre suma de transfer asa ca pare ca cei doi sunt imprumutati acolo.

laurdog
28th June 2013, 09:02
Imprumut 1 an de zile. Explicatia lui nea Gigi a fost ca sunt slabi pentru prima echipa si prea buni pentru echipa a doua si de aia i-a cedat un an la o echipa de prima liga.

Leo
28th June 2013, 16:33
Alexe, Balgradean, Nica, Grigore si Cristea sunt pe picior de plecare.

Leo
29th June 2013, 22:12
Stagiul de pregatire de la Poiana Brasov, s-a incheiat cu amicalul cu Corona Brasov, meci pierdut de dinamovisti cu 1-0.
Meciul a avut 2 reprize a cate 60 de minute fiecare.

In prima repriza: Bălgrădean - Nica, Durimel, Asanovici, Fai - C. Matei, Boubacar, Curtean, Rotariu - Alexe, Dănciulescu
A doua repriza: Naumovski - Rus, Grigore, Hasanovici, A. Radu - Strătilă, Ad. Popa II, Vaștag, S. Filip - An. Cristea, Axente

Multescu nu a fost deloc multumit de randamentul lui Florentin Matei care e lasat sa plece.
In linii mari s-a conturat lista cu jucatorii care vor pleca in Anglia.


Dinamovistii au avut 2 bare. Alexe si Danciulescu destul de imprecisi. Matei ce de obicei cel mai bun.

Leo
1st July 2013, 15:19
Dinamo a plecat in cantonamentul de la Leeds in Anglia. Cei 26 de jucatori care fac deplasarea sunt:

Portari
Cristian BĂLGRĂDEAN
Kristijan NAUMOVSKI
Andrei MANYUR

Fundași
Srgian LUCHIN
Dragoș GRIGORE
Constantin NICA
Laurențiu RUS
Andrei RADU
Collins FAI
Antonio ASANOVIC
Alexander DURIMEL

Mijlocași
Cosmin MATEI
Alexandru CURTEAN
Mansaly BOUBACAR
Sorin STRĂTILĂ
Dorin ROTARIU
Andrei VAȘTAG
Mirza HASANOVIC
Adrian POPA
Steliano FILIP (* va face joncțiunea cu lotul dinamoviștilor, marți, la Leeds)

Atacanți
Marius ALEXE
Ionel DĂNCIULESCU
Andrei CRISTEA
Mircea AXENTE
Joël THOMAS
Pape ABDOULAYE

Vor juca 5 amicale. Meciurile vor fi transmise pe Look TV.

Darius
1st July 2013, 15:23
Văd că acum e moda cantonamentelor în Marea Britanie. Vă mai amintiți de perioada în care majoritatea echipelor românești prim-divizionare mergeau la Norcia și jucau între ele la o cupă organizată acolo?:D

Leo
1st July 2013, 15:30
Cele 5 meciuri amicale (Look TV):

3 iulie, ora 20.00 cu FC Livingston (Scotia, First Division)
5 iulie, ora 22.00 cu Oldham Athletic AFC (Anglia, League One)
7 iulie, ora 20.00 cu FC Ayrunited (Scotia, Second Division)
9 iulie, ora 21.30 cu FC Heart of Midlothian (Scotia, Premier League)
11 iulie, ora 20.00 cu FC Barnsley (Anglia, Championship)

Capitanu.Burcea
1st July 2013, 16:56
Nu cred ca-l prinde pe nea Gigi Multescu meciul cu Barnsley :D

Aurel.D
1st July 2013, 21:00
Văd că acum e moda cantonamentelor în Marea Britanie. Vă mai amintiți de perioada în care majoritatea echipelor românești prim-divizionare mergeau la Norcia și jucau între ele la o cupă organizată acolo?:D

Da, îmi aduc aminte de cantonamentele de la Norcia. Eu mă întreb ce caută la cantonament în Anglia, unde sunt costurile destul de mari!

Leo
3rd July 2013, 21:54
Dinamo - Livingston 3-0

Echipa de start: Naumovski - Rus, Asanovic, Grigore, Collins Fai - C. Matei, Boubacar, Curtean, Rotariu - An. Cristea, Alexe
Pe parcurs au intrat si ceilalti jucatori.

Au marcat: Alexe, Thomas si Danciulescu.

De remarcat sutul sec al lui Thomas de la 25m direct in viclul portii. In rest nimic deosebit. Mai este mult de lucru.

cimitiru' ghencea
6th July 2013, 11:22
dinamo-oldham 2-2
marcatori alexe si rus.
brambureala mare.e si normal,echipa e in proportie de 80% cea din sezonul trecut...nu prea vad marea schimbare in bine propavaduita de nea gigi: aceeasi jucatori,aceeasi aparare slaba cu dragos grigore pe post de gafeur sef,acelasi mijloc sarac in idei si un singur varf de valoare care si ala va pleca in mod sigur...;)
il astept pe lazar de la sportul ,sa vedem ce poate ,poate mai descalceste pasele la centru...

Aurel.D
7th July 2013, 10:07
Uite că au venit cei doi jucători de la Sportul Studențesc, mijlocașul lateral Valentin Lazăr (23 de ani) și fundașul central Ionuț Șerban (17 ani). Nu au mai jucat fotbal de aproape un an.

Altfel mă cam irită supărarea și graba lui Alexe de a pleca ...Pînă la urmă ce a făcut el la Dinamo? A câștigat trofee, a avut un joc excepțional în ultimii ani? Este un jucător bun dar a avut evoluții oscilante și nu cred că este în poziția de a lăsa bot.

Leo
7th July 2013, 20:17
Si Mircea Axente si-a reziliat astazi contractul cu Dinamo.

cimitiru' ghencea
8th July 2013, 09:16
Si Mircea Axente si-a reziliat astazi contractul cu Dinamo.

asta e chiar o veste buna...avea un salariu enorm pentru un joc submediocru...;)

Leo
8th July 2013, 11:22
Dinamo - Ayr United 1-1 (0-0)

Dinamo: Manyur - Nica (Fai 46), Luchin (I. Șerban 46), Durimel, A. Radu - Strătilă (V. Lazăr 46), Boubacar, Hasanovici (Elliott 60), Filip - Thomas (Pape 46), A. Cristea (Vaștag 66)

A marcat Pape (65).

Fata Matei e foarte greu.

http://www.fcdinamo.ro/wp-content/gallery/dinamo-ayr-united-1-1/19.jpg

http://www.fcdinamo.ro/wp-content/gallery/dinamo-ayr-united-1-1/4.jpg

http://www.fcdinamo.ro/wp-content/gallery/dinamo-ayr-united-1-1/1.jpg

torinezu
8th July 2013, 11:36
subtirei de tot, baietii nostri. nea gigi va avea mult, mult de lucru. vanzoleala asta, cu plecari si sosiri de jucatori, nu este deloc benefica pentru dinamo.

Leo
8th July 2013, 11:52
Nica va pleca la Atalanta pt un milion de euro platiti in 2 transe.
Prosportul spune de 1,6 mil euro. Daca este adevarat, este o mare afacere.

Utilizator
8th July 2013, 13:57
Eu cred ca plecarea lui Nica este o afacere proasta in acest moment iar pretul e mult sub ceea ce poate aduce Nica peste 1-2 ani.
Pe Radu Stefan Dinamo a scos 5 mil si cred ca Nica avea potentialul sa-l egaleze pe Radu daca statea sa mai aiba ceva meciuri in picioare si Dinamo prindea loc de cupe europene vara viitoare.
Dar asta e, nici Negoita nu e investitorul ideal si din pacate pare ca vinde ca sa-si scoata rapid paguba in loc sa investeasca un pic mai mult si sa castige pe termen mediu. Parerea mea e ca a pierdut milioane cu vanzarea lui Nica in aceasta vara.
Si s-ar putea sa piarda mai mult prin politica asta de a vinde tot ce e mai bun si de a aduce in schimb numai jucatori liberi de contract.

Daca nu cumpara rapid macar 3 jucatori de valoare (fundas central, mijlocas creatie si atacant), va fi extrem de greu sa spere la podium. In plus, plecarea lui Nica subrezeste si flancul drept al apararii, lasand Dinamo fara solutii de schimb atat pe stanga (unde sa zicem ca Fai se poate reprofila) cat si pe dreapta unde daca nu ma insel va ramane doar Rus ca solutie acceptabila. De aceea Dinamo ar mai avea nevoie si de vreo doi fundasi laterali decenti.
Serban si Lazar de la Sportul nu au mai jucat de mult si nu sunt convins ca vor reveni usor la o forma cat de cat decenta. In plus Serban e foarte tanar si nu pare o solutie de moment.

Leo
8th July 2013, 14:43
Mijlocasul de creatie este urgenta.

Aurel.D
9th July 2013, 09:41
În sfârșit Alexe și-a realizat dorința de a pleca de la Dinamo, club pe care îl iubește până în adâncul sufletului! Penibile pt un om matur smiorcăielile lui din ultima vreme, dar bine că s-au terminat. Îi doresc multă baftă pe viitor, dar totuși...Sassuolo???

Pe Nica înțeleg că l-au vândut pt bani. Atunci, măcar acum cu puțin timp înainte de începerea campionatului să se stabilizeze lotul să știe și Mulțescu pe cine se bazează. Orice ar fi, cu bune, cu rele, îmi place să cred că Dinamo a intrat pe un drum bun, curat și trebuie să fim alături de echipă, mai ales acum! :)

Leo
9th July 2013, 22:41
Dinamo - Heart of Midlothian 5-1

DINAMO: Naumovski - L. Rus ( '75 Hasanivic) , Luchin ( Luchin), Asanovic, C. Fai ('79 Andrei Radu) - V. Lazar ('80 Stratila), Boubacar - C. Matei ('70 Danciulescu) Curtean ('70 Rotariu), I. Serban - J. Thomas ('78 Pape)

A deschis scorul Matei cu un sut superb direct in vinclu. Thomas a majorat scorul. Scorul la pauza 2-0.
O asezare 4-2-3-1.
Cu Matei in teren, jocul dinamovistilor e foarte bun.

In repriza secunda avem aceeasi asezare, nicio schimbare. Matei inscrie pt 3-0.
Luchin faulteaza in careu si se dicteaza penalty. Din trei pase, Dinamo inscrie prin Rotariu. 4-1
Danciulescu majoreaza scorul la 5-1.


Scor final 5-1. Un meci bun facut de dinamovisti, care au tras din toate pozitiile pe poarta. Pe langa cele 5 goluri, au fost si multe alte faze de gol.

cimitiru' ghencea
10th July 2013, 10:18
ar fi mare pacat ca matei sa se fi accidentat grav.joaca superb pe post de coordonator.din punctul meu de vedere,in acest moment e cel mai bun mijlocas ofensiv din fotbalul romanesc...

Leo
10th July 2013, 10:27
Si mie imi place Matei. Mi-a placut si stilul ofensiv al lui Dinamo.

cimitiru' ghencea
10th July 2013, 10:53
bine ,si stilul scotienilor a fost foarte slab...
nu prea stii ce sa crezi dupa un astfel de meci...vedem daca se repeta minunea si cu barnsley...:ok:

Leo
10th July 2013, 10:55
Mai vin 2 brazilieni, un mijlocas central si un fundas central.

cimitiru' ghencea
10th July 2013, 10:57
sa vina,da' sper sa nu fie petarde ...pana una alta,mi-au placut grozav serban si lazar...
nu-mi vine sa cred ca serban are 17 ani...pai asta,daca n-are ghinion sa se accidenteze ,poate fi vandut in 2 ani cu 10 milioane de euro...:ok:

Leo
10th July 2013, 11:03
Incet, incet se contureaza o echipa bunicica. Trebuie sa avem rabdara, se pare ca Multescu stie ceva meserie. :D

torinezu
10th July 2013, 11:33
ambii jucatori sositi de la sportul au intrat neasteptat de bine in jocul echipei. :ok: intr-adevar, ionut serban arata de parca ar avea 25 de ani, nu 17. e nascut la noi? data nasterii e corecta? :D

cimitiru' ghencea
10th July 2013, 11:47
ambii jucatori sositi de la sportul au intrat neasteptat de bine in jocul echipei. :ok: intr-adevar, ionut serban arata de parca ar avea 25 de ani, nu 17. e nascut la noi? data nasterii e corecta? :D

si eu m-am gandit cateva clipe ca are moaca de nigerian sau camerunez...:D

Utilizator
10th July 2013, 12:46
Sper sa ramana Matei si sa joace playmaker precum aseara.
Cu inca vreo 3-4 transferuri bune, Dinamo are sanse sa arate in campionatul viitor mai bine decat ne asteptam.

torinezu
11th July 2013, 08:52
pana la urma, plecarea smiorcaitului de alexe a adus clubului doar 150.000 de euro in vara asta. plus inca pe atat la iarna (probabil). cu promisiunea de cumparare pana la suma totala de 1.500.000 de euro, la anul, daca va confirma. :rolleyes: in cazul asta nu inteleg unde e afacerea... :thinkso: daca nu cumva se merge pe aceeasi reteta cu moti, niculescu si ceilalti care s-au intors dupa vreo 6 luni de neconfirmare in vest.

Aurel.D
11th July 2013, 10:52
Salutare câinii! :)

Torinezu, ”afacerea” ar fi că Dinamo a scăpat de un botos care nu mai avea nici o motivație să joace pt clubul său de suflet.:) Cum dragoste cu sila nu se poate...mai bine așa.

torinezu
11th July 2013, 11:20
da, mult mai bine asa. sa se ia cu mainile de cap si in il calcio, ca pe aici ne-a exasperat. deci drum bun, cale batuta. :cya:

Utilizator
11th July 2013, 12:08
cica a semnat Savic si mai vin doi, respectiv fundașul stînga sirian Nadim Sabbagh, 28 de ani, de la Al Jaish, și mijlocașul ofensiv brazilian Figueredo da Silva, 27 de ani. sa speram ca sunt buni.

Savic a jucat pe la noi prin campionat dar sincer sa fiu nu l-am urmarit. E bun?

torinezu
11th July 2013, 12:22
dusan savici a jucat la brasov (10 meciuri, 2 goluri), apoi a plecat dupa un tur. are 27 de ani (nascut pe 1 oct. 1985) si 1,73 m inaltime. :rolleyes:
sincer? nu prea cred ca e ce ne trebuie. mi se pare foarte scund pentru un atacant. gandeste-te la un corner alaturi de sukala sau trtovac... :o:

Utilizator
11th July 2013, 13:49
de acord, dar il avem pe Thomas inalt acolo, are 1,89m inaltime.
Cinstit vorbind, e cam greu sa ai doi atacanti inalti care sa fie si tehnici si adaptabili in diverse sisteme de joc dictate de conjucntura meciurilor. Nu prea cunosc echipe cu doi plavani in fata, iar la cornere si alte faze fixe de careu vin de obicei si fundasii tocmai pentru avantajul inaltimii.
David Villa are 1,75 m, Neymar are 1,74m...depinde cum e stilul de joc al echipei. Mario Gomez de ex e un tip inalt si un atacant clasic de careu, are 1,89m, e atacant de rasa in opinia mea, are doar 28 de ani si deci in plina forma sportiva, dar iete ca Guardiola l-a scos din planurile sale si Bayern l-a vandut sub pretul de achizitie.

Prin urmare Savic e cam scund, dar daca e tehnic si vede jocul ar fi bun in opinia mea.
Dinamo are nevoie de oameni care sa stie cu mingea si sa creeze superioritati in atac.
Altfel jocul pozitional cu doi atacanti inalti este pe stil vechi si e previzibil pentru adversar.

phife
11th July 2013, 15:50
Jocul cu 2 atacanti masivi e greu si nu prea il mai practica nimeni. Ma intreb daca s-a aplicat de multe ori cu succes in istorie. Varfurile care stiu jocul si au tehnica sunt ignorate pe la noi. Un varf cu viteza care sa plece pe pase in pozitii viitoare in Romania ar avea mare succes.

Clau7_D
11th July 2013, 15:58
da, mult mai bine asa. sa se ia cu mainile de cap si in il calcio, ca pe aici ne-a exasperat. deci drum bun, cale batuta. :cya:

La ultimul amical, 5-1 cu scotienii, am remarcat ceva la primul gol al nostru...dupa ce Lazar (cred ca el era) a pierdut mingea la preluare a incercat imediat sa recupereze si de aici a venit golul lui Matei. In schimb Alexe cand pierdea mingea isi punea mainile in cap si incepea sa planga, nici vorba de insistenta, recuperare...

Leo
11th July 2013, 20:25
In ultimul amical, Dinamo - Barnsley 2-2. Au marcat Curtean si Danciulescu.

Utilizator
12th July 2013, 11:21
mai e mult pana departe.
Chiar daca sunt semne datatoare de speranta, echipa nu este inca legata si mai e mult de munca.
Cei ce inca urmeaza sa vina vor avea si ei nevoie de o perioada ca sa se integreze si oricum au ratat pregatirea comuna.
Mai sunt inca in lot jucatori ce urmeaza sa plece.

Dar e bine ca Multescu pare sa curete echipa de jucatorii slabi, plangaciosi sau plafonati.
Singurul regret e plecarea lui Nica, dar macar s-a realizat pe o suma decenta.

Aurel.D
12th July 2013, 12:33
O să fie bine, stați liniștiți! :)

Leo
13th July 2013, 10:37
Cantonamentul jucatorilor dinamovisti in Anglia s-a incheiat, ei urmand sa vina in tara astazi. Bilantul: 2 victorii si 3 egaluri.

Leo
14th July 2013, 21:01
Un nou transfer: fundasul stanga tunisian, Aymen Ben Amor (27 de ani), venit de la Espérance de Tunis.



"Cunosc foarte bine campionatul românesc și rivalitatea pe care Dinamo o are cu Steaua și Rapid. Nu le promit fanilor bla-bla-uri, vreau să demonstrez pe teren că sunt fundașul stânga de care echipa are nevoie. Știu că Dinamo are suporteri fanatici. Aștept să-i văd. Mă știu cu Hamza, sper să mă ajute să mă adaptez. Îmi aduc aminte de meciul de la CM '98 dintre România și Tunisia. Aveați o echipă extraordinară, "blonzii" erau fantastici", a spus pentru ProSport.

Vine liber de contract prin intermediul impresarului Mihai Joita, poate juca si fundas dreapta.

phife
14th July 2013, 22:37
Bine ma ii fac review baiatului :)
Tunisianu' asta e bun , e un jucator cu o viteza excelenta si care centreaza bine si surprinzator poate trece de adversari cu usurinta. Are executii spectaculoase si un sut de la distanta bun . Pacat ca-l foloseste cam rar. A jucat la Esperance de Tunis care chiar a dat ceva jucatori buni in ultimii ani. tot surpinzator pentru un fundas de banda vede bine jocul si e creativ. tehnica il ajuta. In aparare e mai slabut , fazele adversarilor il mai prind in fata ( are probleme cu pozitionarea ) si nu e genul de jucator care sa faca marcaj . O alta problema e ca nu prea are forta , si e predispus accidentarilor. Dar per total e un jucator bun , merita felicitati cei ce l-au urmarit si propus pe jucator.

Leo
14th July 2013, 22:57
Deci se poate si fara provocari.

cimitiru' ghencea
15th July 2013, 09:35
de ce am oare impresia ca va fi reincarnarea lui georgica blay ? :D

Fedayn
15th July 2013, 10:47
ce bun a fost georgica :)

cimitiru' ghencea
15th July 2013, 10:51
bun pe dreaq...:D

torinezu
15th July 2013, 10:55
georgica a fost bun cu rednic antrenor. apoi s-a cam pierdut...

sa-i vedem acum pe sud-americanii astia ce stiu. si pe tunisian.

Utilizator
15th July 2013, 11:05
eu cred ca tunisianul e bun si daca vreti o comparatie este mai degraba asemanator ca stil lui Ze Kalanga decat lui Georgica Blay. :)
Multumesc Reivan pentru scurta descriere, e ceea ce lipseste in stirile sportive de la noi. As adauga doar faptul ca are 27 de ani.

cimitiru' ghencea
15th July 2013, 11:07
eu cred ca tunisianul e bun si daca vreti o comparatie este mai degraba asemanator ca stil lui Ze Kalanga decat lui Georgica Blay. :)
Multumesc Reivan pentru scurta descriere, e ceea ce lipseste in stirile sportive de la noi. As adauga doar faptul ca are 27 de ani.

nu stiu de ce,dar cred ca descrierea facuta de reivan se regaseste cu mici variatiuni in cv-urile a trei sferturi din fundasii laterali...:D

torinezu
15th July 2013, 11:11
ce a scris si descris dl reivan e vrajeala cat casa.

Utilizator
15th July 2013, 11:47
nu cred ca e vrajeala, m-am documentat si eu putin ieri si unele chestii gasite d emine corespund descrierii facute de el.
dar ramane de vazut daca a nimerit-o sau daca a fost intr-adevar documentat. :)

phife
15th July 2013, 12:04
Ma uit la campionatul Tunisian destul de des. Esperance de Tunis e una dintre cele mai bune echipe din Africa si era titular iacolo. Cei de la esperance au un stadion de 40 000 de locuri care se ocupa in totalitate des deci omul e familiarizat si cu atmosfera si a jucat o finala CAF pe care tunisienii au castigat-o in 2011 parca . E un fel de Latovlevici fara prea multa forta. Totusi ,din cate stiam avea un contract de 70-80 mii euro pe an , cum de s-a indurat conducerea sa-i plateasca salariul ?
"Elton" asta care mai vine la voi e bun . E pe stilul lui Marius Niculae dar trebuie sa se acomodeze.

Leo
15th July 2013, 12:11
Totusi ,din cate stiam avea un contract de 70-80 mii euro pe an , cum de s-a indurat conducerea sa-i plateasca salariul ?

Asta nu mai este problema ta.

torinezu
15th July 2013, 12:30
da' cine naiba urmareste campionatul tunisian? :o:

phife
15th July 2013, 13:37
Cine joaca la pariuri :)

Clau7_D
15th July 2013, 17:05
Se pare ca pleaca si Balgradean
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-balgradean-coleg-cu-tucudean-la-standard-liege-pufi-i-a-luat-fata-lui-tatarusanu-403479.html

Leo
15th July 2013, 17:31
Daca pleaca Pufi, vine ungurul Zoltan Kovacs.

Aurel.D
15th July 2013, 22:37
Se pare ca pleaca si Balgradean
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-balgradean-coleg-cu-tucudean-la-standard-liege-pufi-i-a-luat-fata-lui-tatarusanu-403479.html

Duca-se! În anii petrecuți la Dinamo nu a evoluat cu nimic ca portar.

Utilizator
15th July 2013, 22:46
Cica Ben Amor nu mai vine, nu s-a inteles cu Dinamo si ar fi avut ceva probleme medicale.

phife
15th July 2013, 23:46
v-am spus ca e predispus la accidentari. Campionatul tunisian insa e mai dur ca al nostru

Leo
16th July 2013, 14:59
Mijlocasul brazilian Elton Figueiredo a semnat pentru un sezon, cu drept de prelungire pentru inca unul.

Leo
21st July 2013, 10:58
Pana acum au plecat 10 jucatori: Alexe, Nica, Scutaru, Axente, Homei, Craciun, Stanescu, Dandea, Tudose, Cristea si au venit 9 jucatori: Fai, Asanovici, Thomas, Hasanovici, Durimel, Elton, Ndaw, Vastag, Lazar.

Srdjan
29th July 2013, 11:36
Dinamo caută un fundaș stânga si-au pus ochii pe Constantin Grecu, fotbalist pus pe liber de Petrolul ieri

Leo
1st August 2013, 18:12
Dinamo a transferat un fundas central. Steven Thicot, in varsta de 26 ani, ultima oara la Naval, a semnat un contract valabil pe trei sezoane

Un alt transfer, Cezar Lungu. A semnat pt 2 sezoane.

cimitiru' ghencea
2nd August 2013, 09:57
Dinamo a transferat un fundas central. Steven Thicot, in varsta de 26 ani, ultima oara la Naval, a semnat un contract valabil pe trei sezoane

Un alt transfer, Cezar Lungu. A semnat pt 2 sezoane.

cezar lungu ???
negoita e cretin ???:o:
cu ce e mai bun cezar lungu decat manyur ?

Capitanu.Burcea
2nd August 2013, 10:07
cu ce e mai bun cezar lungu decat manyur ?

A jucat la Steaua, evident :D

cimitiru' ghencea
2nd August 2013, 10:12
A jucat la Steaua, evident :D

bun...astept atunci oferte pentru chirichita ala si pentru grasutu' ala de la chiajna,mereu uit cum il cheama...:ok:

Aurel.D
2nd August 2013, 11:42
Dinamo a transferat un fundas central. Steven Thicot, in varsta de 26 ani, ultima oara la Naval, a semnat un contract valabil pe trei sezoane. Un alt transfer, Cezar Lungu. A semnat pt 2 sezoane.

Thicot a jucat și la Hibernian (Scoția) 3 sezoane. Cică a fost refuzat de Petrolul anul trecut, dar nu știu din ce motive. Dinamo l-a luat liber de contract (cum altfel??) de la Naval 1 de Maio, Liga a II-a portugheză. Un plus ar fi că la Naval a jucat destul de mult, 42 de meciuri și a marcat 3 goluri. Interesant este că nu a luat decât 2 cartonașe galbene ceea ce ar însemna că este un fundaș care joacă ”curat”. Să vedem ce este și cu ăsta, aici aveți un video cu el : http://www.stiridesport.ro/categorii/video/transfer-dinamo-francez-defensiva.html

Clau7_D
3rd August 2013, 18:54
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exclusiv-a-ales-atacantul-multescu-il-asteapta-in-urmatoarele-zile-pe-cel-care-trebuie-sa-resusciteze-atacul-lui-dinamo-405052.html
Conform GSP asta trebuie sa resusciteze atacul lui Dinamo...

Aurel.D
5th August 2013, 11:07
FC Dinamo a renunțat la a-l achiziționa pe fundașul stânga C-tin Grecu care își reziliase contractul cu Petrolul Ploiești. Motivele sunt legate de faptul că jucătorul nu este refăcut după ultimele accidentări. La Dinamo fundaș stânga evoluează în prezent Steliano Filip (care la bază este mijlocaș) și mai poate evolua noua achiziție Fai.

Altfel, astăzi ar putea semna cu Dinamo atacantul Justin Mengolo (20 de ani) care va face azi vizita medicală. El vine liber de contract de la echipa tunisiană Etoile du Sahel unde a jucat sezonul trecut 14 meciuri și a marcat un gol. Minusul lui ar fi că nu a mai jucat de 8 luni!

Capitanu.Burcea
5th August 2013, 13:07
Nu stiu daca ati observat, toate transferurile pe care le-a ratat Anghelache au fost motivate de problemele medicale ale jucatorilor :D Prim scouter-ul dinamovist sta la triere urgente si semneaza cu fotbalistii care s-au recuperat armonios dupa te miri ce palitura la osanza, ori raspund la tratamente naturiste (ca altceva de unde, de la Negoita? :D).


Minusul lui ar fi că nu a mai jucat de 8 luni!

Raj si Melcu nu au mai jucat de 5 ani nimic, dar cu astia toata lumea are rabdare :D

cimitiru' ghencea
5th August 2013, 13:38
Raj si Melcu nu au mai jucat de 5 ani nimic, dar cu astia toata lumea are rabdare :D

adica danciulescu si munteanu ? :))

Capitanu.Burcea
5th August 2013, 13:55
E normal sa folosesti monosilabe pt jucatori care au media pasei 0,45 cm per meci :D Iti dai seama cum e sa fii crainic sportiv, sa-l comentezi pe Melcu? E mingea la el, dai sa spui ca Munteanu e la balon si asta tusti! a si pasat 35 cm in spate sau lateral, lasandu-te cu propozitia la jumatate! :D

Leo
6th August 2013, 15:23
Stratila a fost cedat sub forma de imprumut timp de un an la Chiajna. Dinamo va suporta o parte din salariul jucatorului.

Capitanu.Burcea
7th August 2013, 19:57
Ii dau in scris profesorului Multescu: Stratila e peste curtean de fix 135 de ori, pe orice pozitie ar juca. curtean e un fel de printu lulli 2.

Leo
8th August 2013, 00:40
Andrei Vastag va fi imprumutat la Corona.

Leo
13th August 2013, 10:44
Andrei Cristea si-a reziliat pe cale amiabila contractul cu Dinamo.

torinezu
13th August 2013, 14:23
spun si aici: stratila si axente nu ar fi trebuit sa plece. :nah:

lui vastag si cristea le doresc noroc la echipele unde vor ajunge. :ok:

Utilizator
13th August 2013, 15:07
spun si aici: stratila si axente nu ar fi trebuit sa plece. :nah:


de acord cu tine, ar fi fost buni acum.
pe de alta parte primul a fost indepartat pentru ca avea salariu mult prea mare fata de ceilalti din lot. Daca-l dadeau pe Axente ca sa ia altul mai bun in schimb era OK. Deocamdata insa, pare ca nou venitii sunt mai slabi decat el.

pe Stratila nu stiu de ce l-au dat, dar nu a fost jucat suficient si cred ca nu e un jucator rau.

torinezu
13th August 2013, 15:48
pai numai daca ne aducem aminte de ultimul nostru meci cu ghencearii si il pastram...

Utilizator
13th August 2013, 16:08
iarasi de acord. :)
Stratila putea fi o solutie buna, desi cam haotic avea viteza si ceva tehnica. Cred ca putea creste cu un antrenor bun.
dar pare ca nici Talnar si nici Multescu nu l-au placut sau nu au stiut cum sa-l puna in valoare.

Capitanu.Burcea
13th August 2013, 16:35
Mai degraba ultima, da :)

De ex, Bonetti il juca un fel de extrema, in ceea ce imi place sa cred ca era un 41131 (spun asa, pt ca n-am inteles niciodata ce mm joaca Melcu :D). Nu mi-a placut nici asta, dar in fata era Alexe, care nu prea putea fi dat deoparte. Dar, ca sa revin, cu siguranta Multescu si Talnar n-au talie pt un proiect serios. Ah, sa stranga din buci pt un barem sau ceva, poate.

Cu siguranta transferurile de la Petrolul nu le-a facut Multescu, se vede acum foarte clar. Din ce-a adus el, doar Fai e o tar' de fotbalist. Restul sunt groaznici. Nu-l mai suport pe Tucudean de cand s-a cerut afara -el fiind o valoare intergalactica, dar in cazul de fata e mana cereasca pt atacul nostru.

Capitanu.Burcea
14th August 2013, 11:30
A mai sosit o rezerva a rezervei, de data asta una de la Petrolul.

Vad ca se negociaza cu Tucudean si Kostovski, in vreme ce Balint va mai astepta sa se coaca. Nu mult, dar nu poti sa-l arunci in lupta la 17 ani! Cine-a mai vazut titular la 17 ani? Doar in romanele lui Jules Verne sa fi intalnit...:D

torinezu
14th August 2013, 14:36
grecu a semnat pe 3 sezoane cu dinamo, dar are nevoie de o perioada de acomodare pentru ca "de doua saptamani nu m-am antrenat organizat". el va purta numarul 88.

personal, cred ca decat un imprumut al lui tucudean (probabil pe un an, cu plata a 12.000 de euro lunar), ar fi mai bun un transfer al lui kostovski (8.000 de euro lunar cere el, 6.000 propunerea lui negoita sau anghelache). 12000 de euro mi se pare cam mult, pana la urma tucu a dat turul trecut 6 goluri mari si late, dintre care 4 iasului...

Capitanu.Burcea
14th August 2013, 15:40
Pai Danciu a dat 6 tot campionatul :D

App, mie nu-mi place Kostovski. L-am vazut, nu-mi place si gata! :D

torinezu
15th August 2013, 09:03
pai lu' matale nu-ti place de nimeni: nici de matei, nici de roti :o: nici de rus si nici de danciu...:sneaky:
si oricum, pe langa ce avem, kostovski pare a fi o solutie buna. :)

Capitanu.Burcea
15th August 2013, 09:58
Pai e o solutie buna sa traga si atacantii nostri primul sut pe poarta :D Pt ceva performanta, nu cred :mda: Hai ca Roti imi place. Eu am aplicat doar sistemul profesorului Multescu, adica il mai dojenesc din cand in cand :sneaky:

LE. Sunt f exigent, eram bun de stelist :happy

Capitanu.Burcea
15th August 2013, 12:48
M-am sucit, nu-l mai vreau pe Tucudean, ii dam o sansa lu' Kostovski. Pai, ce, noi crestem jucatori pt Standard Liege? :D

Leo
15th August 2013, 12:57
Ce sa caute Tucudean la noi? A vrut sa plece, a plecat. Daca nu face fata nu e treaba noastra.

Clau7_D
15th August 2013, 13:03
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/multescu-ar-putea-pierde-un-om-pe-care-l-a-folosit-in-toate-amicalele-din-anglia-11253780 :headbang:

torinezu
20th August 2013, 11:20
cica la capitolul "veniri", pe langa probabilii tucudean si kostovski - cu care tot negociaza de vreo 3-4 saptamani - sefii au in vedere un atacant ivorian, koelly kevin zougoula, care se inscrie perfect in proiectul lui negoita: tanar (doar 25 de ani) si inalt (1,66 m), care vine, e adevarat, de la campioana coastei de fildes, binecunoscuta sewe sports de san pedro. :sneaky:
parca il si vad langa pape ndaw... :D

Aurel.D
20th August 2013, 14:31
ne mai lipsesc colierele din scoici și ne putem înscrie la Cupa Africii.

torinezu
22nd August 2013, 10:04
acum vreo 2 zile, ivanovici anunta in exclusivitate:rolleyes: la fanatik ca dinamo l-a luat pe kostovski. apoi a aparut economistul lupii sa ne spuna ca nu mai e nici un impediment in privinta transferului, ca mai sunt doar cateva formalitati de semnat:sneaky: si ca daca nu mai intervine nimic:sneaky: jucatorul va fi in romania. de atunci s-a lasat linistea si nici un alt ziar sau post tv nu a mai confirmat. ba a mai aparut un zvon ca macedoneanul ar fi dorit de partizan, ceea ce nu m-ar mira. daca nici 40.000 de euro nu poti investi (cat a cerut vardar), atunci despre ce dracu mai vorbim?... :mad:

Leo
23rd August 2013, 23:37
Se pare ca s-au inteles si Kostovski este asteptat sa apara.

Aurel.D
23rd August 2013, 23:52
Din spusele lui Anghelache la echipă vor mai veni Kostovski și încă un jucător, și ăsta va fi lotul până la iarnă. În pauza asta pt meciurile echipei lui mircea sandu în data de 7 Sept pe stadionul din Ștefan cel Mare se va disputa un patrulater unde vor participa Dinamo București, Concordia Chiajna, Șahtior Donețk și Dinamo Moscova.

Capitanu.Burcea
24th August 2013, 00:15
E clar, jucam finala mica cu Chiajna :D

Cred ca jucatorul surpriza (*****!) nu poate fi decat Serban, altceva n-are de unde scoate Negolache. Eu zic ca asta ar trebui sa fie prioritate, dar pare mai mult un fitil de moral pt suporteri.



tanar (doar 25 de ani) si inalt (1,66 m), care vine, e adevarat, de la campioana coastei de fildes..

E bun sa-l chisam in freza :D, adica transferul tipic marca Negoita. Cred ca se va integra bine in clubul ratatilor, alaturi de azorel, haznatovici, dulapovici si pop n'dau :sneaky:

torinezu
26th August 2013, 09:40
spusele penibilului presedinte economist al lupii anghelache au fost contrazise de realitate: se pare ca a intervenit ceva :rolleyes: si pana la urma kostovski a virat-o spre oh leuven, o echipa belgiana clasata momentan pe locul 11 in prima liga (din 16 echipe). probabil ca s-a plictisit si el de tergiversarile nesfarsite ale conducatorior lui dinamo (in goana lor dupa chilipiruri si economii idioate de 5.000 de euro) si a ales un campionat sanatos si o echipa serioasa, chiar daca fara pretentii de locurile 1-4... :sneaky:
in cazul asta cica se repune pe tapet total neproductibilul imprumut al lui tucudean. :mad:
ramane inca valabila incercarea de a-l aduce pe piticotul "elefant" zougoula. :rolleyes:

Capitanu.Burcea
26th August 2013, 16:50
Vine Kostovski. Stiti cum e. Probleme cu banca, s-a platit intr-o vineri iar banii au fost blocati intre Arhanghelsk si desertul Kalahari. Pana au ajuns, jucatorul deja semnase cu Leoven. Chiar ca nu avem ce reprosa conducerii, oamenii si-au dat silinta :ok:

Utilizator
28th August 2013, 18:08
hai ca vine Tucudean pana la urma.
n-a dat gol de vreun an dar poate ca-si revine.

Kostovski nu cred ca mai ajunge la Dinamo.
Nu stiu daca era atacantul de care aveam nevoie, dar e clar ca ar fi fost singurul transfer de atacant ce avea la CV un numar decent de goluri marcate in sezonul trecut.

Mario Di Lazi
28th August 2013, 20:08
Dinamo ajunge sambata la Ramnicu Valcea pentru un amical cu echipa locala CSM... /hello/hello
Danciulescu si Niculescu fata in fata... :D

Leo
29th August 2013, 11:09
Jucatorii dinamovisti vor efectua in perioada 27-30 august, un stagiu de pregatire centralizata la Poiana Brasov. Sambata vor juca un amical cu CSM Rm. Valcea.

torinezu
29th August 2013, 12:43
marica se pregateste cu dinamo la munte. cica il pregatim pentru piti... :D sau reghen... http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-shocked003.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Leo
29th August 2013, 12:45
La multe ce?

torinezu
29th August 2013, 12:50
am editat: la munte (in poiana brasov). :P

Leo
29th August 2013, 12:52
Se pare ca asta e rolul nostru, sa-i pregatim pt altii.

Leo
31st August 2013, 17:19
CSM Rm Valcea - DINAMO 3-2

Dinamo: Bălgrădean – Luchin, Durimel, Grigore, Grecu – Boubacar, Elton – Matei, Curtean, Lazăr – Țucudean.
Rezerve: Lungu – Rus, Asanovic, Thicot, Rotariu, Dănciulescu, Maretic.

Au marcat: Elton (21) si Boubacar (34)

Leo
31st August 2013, 17:23
Mulțescu se declară mulțumit, nu atât de joc, cât de perioada de pregătire de la Poiana Brașov și spune că mai așteaptă întăriri. Tehnicianul lui Dinamo a precizat că ar trebui să mai vină un fotbalist-surpriză, la începutul săptămânii viitoare urmând să se definitiveze mutarea.

"Sunt foarte mulțumit de această săptămână. Am efectuat mai mult pregătire fizică, au încărcat bateriile. A fost un joc foarte bine pregătit de gazde. Am controlat jocul până în minutul 70 după care oboseala și-a spus cuvântul și am pierdut. Au survenit și mai multe schimbări, iar asta s-a văzut.''

Capitanu.Burcea
31st August 2013, 22:08
Acum se face pregatire fizica, in timpul campionatului? Du-i la Forban, tataie, poate mai gasesti un petic de zapada, sa-si incarce baietii bateriile! :yes:

Normal nu putea sa lipseasca scuza 'au survenit si mai multe schimbari dupa pauza'. Pai da, boule, i-ai bagat pe Raj si Ras, spala-te-ai pe cap cu prostii *******!

Capitanu.Burcea
2nd September 2013, 07:31
Apropos de gangavelile traditionale ale lui Multescu, Unay Emery il tot lasa pe Rusescu in afara lotului de 18 -la meciurile importante, tocmai pt ca acesta nu este bine pregatit fizic. Numai Multescu vede conspiratii si facaturi, Hulci si Iron Mani, in loc sa pregateasca echipa corespunzator, sa opreasca muzica de fitness si sa scoata untul din putorile astea.

Drept e ca nici nu se pricepe. E ca taranul ala ajuns la Londra, care e intrebat de barman: Sherry wine? Șeri mata, bre, ca mii mi-i rusini! :))

Utilizator
2nd September 2013, 15:34
Meciul de la Valcea a fost doar un amical dar asta nu mai e o scuza pentru infrangeri.
Daca Multescu vrea sa faca o echipa trebuie sa-i investe si sa castige.
Asadar e rusinos si nu exista scuze pentru un meci pierdut in care ailalti intorce de la 0-2 in cateva minute.

Doi la mana e si mai rusinos sa spui ca infrangerea e datorata oboselii acumulate din cauza pregatirii din cantonament.

Pregatirea are si ea dozajul ei, trebuie sa existe limite, trebuie sa existe recuperare dupa antrenamentele intesive.
Daca in cantonament obosesti jucatorii de nu mai sunt in stare sa joace decent un meci intreg atunci mai bine renunta la el.

Tucudean a jucat slab asa ca problema atacului ramane deschisa.
Inteleg ca au mai testat degeaba un atacant croat din liga a2a care daduse 2-3 goluri intr-un campionat.
Adica au ratat oportunitatea de a testa un alt jucator din lot pentru o cauza pierduta din start. Halal strategie de echipa...Cica vine si negru' ala micu' sa semneze cu Dinamo, un alt atacant care nu pare deloc potrivit la Dinamo. In fine, sper sa ma insel.

Singurul aspect pozitiv dupa acest amical este faptul ca mijlocasii centrali Elton si Boubacar au marcat din nou si pare ca se inteleg foarte bine in joc. Asta e un castig care putea fi anticipat daca Multescu nu se incapatana sa faca experimente.

Utilizator
2nd September 2013, 18:14
ia ca Grigore ramane la Dinamo: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/update-dragos-grigore-nu-mai-pleaca-la-verona-va-continua-la-dinamo-407550.html

ma miram sa-l ia o echipa de serie A dupa ce i-au mai si vazut live gafele imense din meciul cu U Cluj.
las' ca-l mai ia Piturca pe la Nationala si pana la urma pleaca pe undeva printr-un campionat minuscul.

torinezu
3rd September 2013, 09:20
mardare (25 ani, fost la vaslui si rapid, unde nu a rupt deloc gura targului) a semnat cu dinamo, probabil ca se asteptau ca grig sa plece la verona si credeau ca i-au gasit inlocuitor. deocamdata e la echipa a doua, dar el spera sa vina la prima in curand.
zougoula este in continuare asteptat cu nerabdare de nea lache la bucuresti, de parca ar fi salvatorul patriei... :rolleyes:
si se pare ca mai testam un baiat de 18 ani din gambia, care este mijlocas... dreapta! atentie matei si lazar... :sneaky:

cimitiru' ghencea
3rd September 2013, 09:25
da' bre carcotasule ,da' vine de la ajax...:sneaky:
botoroaga..:))

Leo
4th September 2013, 10:02
Dinamo - Sahtior, amical, sambata, ora 18.30, stadion Stefan cel Mare.

Capitanu.Burcea
4th September 2013, 13:50
Mergem :D

O duma care mi-a atras atentia, in dimineata asta, la obisnuitul zapping pe transfermarkt :D Cica la Dinamo a antrenat un anume...Franck Kore. Nu vi-l amintiti, nu-i asa? Halal suporteri, bre! Hai sa va improspatez memoria:

http://i40.tinypic.com/wjcncj.png

Mda, era Papa. Ma miram eu sa fi venit cineva de talia lui Franck Kore :happy :happy

torinezu
6th September 2013, 09:33
cica mult asteptatul zougoula nu are 25 de ani, ci 29. :o: noul impresar i-ar fi modificat anul nasterii, care din 20 martie 1984 s-a transformat in 20 aprilie 1988. chiar si pe site-ul federatiei din coasta de fildes este prezentat ca avand 29 de ani. n-ar fi pentru prima oara cand jucatori din africa umbla la varsta. :rolleyes:

iata-l in actiune pe tanarul si puternicul elefant:sneaky:, mi-l si imaginez demoland apararile adversarilor...

http://i42.tinypic.com/2me4mxg.jpg

dar nu ma mira ca la dinamo nu se stie chestia asta, lache nu are timp de lucruri minore, el se ia la tranta cu antrenorul, dupa metode de dinainte de '89...

intarim si intinerim echipa, proiectul prinde viata. :sneaky:

Capitanu.Burcea
6th September 2013, 10:08
Facem o ultrasaraie, maine, la meciul cu tractoristii lu' nea Mircea? :P

torinezu
6th September 2013, 11:27
cred ca nu mai sunt bilete la 0-vip sau 0. :D

Utilizator
6th September 2013, 11:27
Zougoula asta o fi mic si mai batran decat in realitate, dar e primul atacant adus la Dinamo care are si goluri multe la activ. E drept ca in Coasta de Fildes, dar asta da mai multe sperante decat aducerea unuia care a dat 2 goluri in Liga1 intr-un sezon.
Sa vedem insa ce si cum.

Dupa cum spuneam intr-un alt post, fotbalul romanesc (si nu numai fotbalul) are mantre periodice cu tinerii jucatori, cu antrenorii tineri, cu aplicat metoda Gregorian Bivolaru si baut lichide galbene pentru refacere etc.
Asadar mi se pare incompleta evaluarea unui jucator dupa varsta.
Relevanta e valoarea, ce-l recomanda in meserie si alte chestii care sa dea speranta ca va juca fotbal si nu ca vom avea inca un tanar la echipa.
Mi-aduc aminte de Roger Mila care ne-a intepat la mondiale desi avea 40 de ani. Juca ala la 40 cum joaca ai nostri la 20.

In plus nimeni nu tine cont de faptul ca jucatorii tineri de valoare nu pot fi tinuti mai mult de 1-2 ani la Dinamo pentru ca nu au bani ca sa-i tina locului cand devin interesanti pentru fotbal. De aceea e bine sa ai si jucatori mai copti care nu mai migreaza asa de usor spre alte echipe ce le ofera mai mult. Deci iarasi tineretea nu poate fi singurul criteriu in formarea unei echipe.

Altfel sper ca Zagaga asta sa arate mai mult decat altii si sa fie util echipei. Poate sa aiba 50 de ani si sa sufere de nanism, daca da 25 de goluri pe sezon il prefer unui Tucudean care e tanar, inalt dar deocamdata da doar 5-6 gouri intr-un an.

Clau7_D
6th September 2013, 18:57
''Președintele executiv al clubului din „Ștefan cel Mare” a anunțat, prin intermediul site-ului oficial, că FC Dinamo București a pus punct perioadei de transferuri. „Deși luni este ultima zi în care se mai pot înregistra transferuri la forurile conducătoare ale fotbalului, Dinamo și-a definitivat ultimele mișcări de loturi, înregistrând ultimele patru transferuri.
Astfel, mult discutatul și, în ultimul timp, uitatul Ionuț Șerban (18 ani) a trecut cu acte în regulă, prin transfer, la Dinamo, existând certitudinea că va face pasul în „11”-le pentru Liga I. Este un transfer important prin aceea că jucătorul este tânăr, cu un real potențial valoric, dat de tehnica sa individuală, fiind o certitudine a consolidării lotului câinilor roșii.''

cimitiru' ghencea
7th September 2013, 10:42
asta este o veste buna.serban ne-a impresionat placut in perioada de pregatiri.baiatul nu arata (nici la fizic nici la joc ) de 18 ani.

Clau7_D
7th September 2013, 10:47
Asa cred si eu. Echipa are nevoie de el la mijlocul terenului.

Capitanu.Burcea
7th September 2013, 12:41
Dom'le, cand e de bine comentam si de bine. Bravo, un jucator interesant. Pe vazute, nu din auzite sau de pe casete :ok:

Insist pt transferul lui Grigore la Steaua :D

Capitanu.Burcea
7th September 2013, 21:48
Sincer, daca eram antrenor si echipa pregatita de mine timp de 4 luni arata asa, ma spanzuram la mijlocul terenului cu sireturile lui Raj.

Utilizator
8th September 2013, 02:56
Sincer, daca eram antrenor si echipa pregatita de mine timp de 4 luni arata asa, ma spanzuram la mijlocul terenului cu sireturile lui Raj.

Subscriu. Problema nu ar fi la mari scheme de joc ci la faptul ca echipa e atat de plata si sictirita incat ai impresia ca joaca din obligatie. Macar dorinta de joc sa le fi insuflat si tot era mare lucru.

torinezu
8th September 2013, 09:24
mda. chiar daca titularii lui dinamo nu se ridica la valoarea rezervelor shakhtar-ului, ma asteptam ca macar sa existe ambitia de a se bate cu o echipa superioara si de a face tot posibilul de a scoate un rezultat bun. dar sictirul si plictiseala unui meci programat sambata la 18.30 au fost atat de evidente la jucatorii nostri incat pana la urma a rezultat o mizerie ce cu greu se poate numi fotbal. :rolleyes:
tucudean poate fi a doua rezerva de varf fara probleme, nu cred ca are contracandidat. poate zougoula... fai a comis-o din nou, iar lazar pe stanga nu este ceea ce ne arata lazar pe dreapta, la fel cum curtean in centru nu e ceea ce ar putea fi pe stanga. ar putea fi, pentru ca, in afara de victoria impotriva fanului de la u cluj (de unde reiese ca sta bine la conditia fizica), alex curtean nu arata mai nimic dpdv fotbalistic. nici matei nu poate trece de forma de papanas din ultimele 2 luni. :rolleyes:
si o constatare care ma pune pe ganduri: fara grigore si luchin in aparare, suntem victime aproape sigure in fata unui atac mai de doamne-ajuta. :o:
parerea mea.

ma bucur ca ionut serban a semnat, in sfarsit. daca as fi antrenorul lui dinamo as incerca sa-l aduc cat mai repede la nivelul de pregatire al celorlalti :sneaky: si sa-l impun titular., fie la mijloc fie in aparare. :ok:

Leo
9th September 2013, 10:00
Dinamo - Sahtior 0-3

Dinamo: Bălgrădean – Fai (A. Radu, 66), Durimel, Thicot, Grecu – Elton (Jugaru, 60), Boubacar (Hasanovic, 75) – C. Matei, Curtean, V. Lazăr (Zougoula, 46) – Țucudean (Dănciulescu, 63)

http://www.fcdinamo.ro/wp-content/uploads/2013/09/dinamobun-e1378633799196.jpg


Rotariu a intrat in min 74 la Sahtior, iar Serban a intrat in min 82 la Sahtior. :D


ȘAHTIOR DONEȚK: Kaniboloțki – Kobin, Krivțov (Glușițki, 46), Volovik, Ismaily – Teixeira (Iurcenko, 82), Fred (I. Șerban, 82) – Douglas Costa, Luiz Adriano, Șinder (Ilsinho, 74) – Ferreyra (D. Rotariu, 74)
Antrenor: Mircea Lucescu

Leo
9th September 2013, 10:09
Dinamo - Concordia Chiajna 3-2

Golurile au fost marcate de Zougoula si Pape Ndaw, in prima repriza si Bekim (un albanez aflat in probe) in repriza secunda.

Bekim a facut junioratul la Tottenham, asa sustine impresarul sau Stefan Kokoneshi, care a mai precizat ca "tatal pustiului este milionar la Londra, baiatul joaca fotbal de placere".

"E primul meu meci, fără antrenamente, fără nimic. Am revenit după o accidentare la coapsă, dar sînt fericit că joc fotbal", a spus Bekim.

Utilizator
9th September 2013, 10:21
meciul cu Sahtior a fost dezamagitor ca rezultat si inteleg ca atitudine in joc. previzibil de altfel, dar probabil ca toti speram sa vedem altceva. Un amical care nu si-a atins scopul din punctul meu de vedere. Si nu ma refer la scor cat la a simti o schimbare de mentalitate, mai multa 'artagosenie' la jucatori, mai multa ambitie de a arata ca sunt fotbalisti. Ma rog, inteleg ca iar i-a sucit Multescu pe posturi, cu Lazar, Fai si Matei jucand pe pozitii diferite fata de cele pe care sunt obisnuiti.

insa meciul dintre Dinamo 2 si Chiajna pare imbucurator, o victorie cu 3-2 in care au inscris Popandau (gol spectaculos), Zougoula (care cica a jucat si bine) si Bekim, un atacant albanez aflat in probe.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/zougou-show-ivorianul-s-a-transformat-in-24-de-ore-a-facut-un-meci-perfect-cu-chiajna-scor-3-2-408080.html

Se pare ca Zougoula a convins si daca iese bine la probele medicale ramane la Dinamo.

Altfel, vVenirea lui Ionut Serban este de salutat, bravo, se pot face transferuri bune cand exista dorinta.

Leo
10th September 2013, 10:16
Kevin Zougoula a semnat un contract pe doi ani. El vine din postura de jucator liber.

torinezu
10th September 2013, 10:42
bun, acum putem ataca primele locuri in campionat... :sneaky:


acum, ca e oficial si sigur, cred ca leo poate debloca thd. cu ionut serban. :)

Aurel.D
10th September 2013, 15:39
Salutare, câinii! :) Aveți dreptate, nici eu nu înțeleg de ce mai joci un amical cu o echipă mai puternică dacă nu îți dai silința să arăți ce poți și nu ești pregătit să înveți nimic din acel meci? Oare amicalul cu FC Barcelona la ce a folosit??
Bine măcar că poza de grup le-a ieșit.

În rest, sper că toate aceste transferuri să ajute la închegarea unei echipe care în retur să conteze în campionat.

Utilizator
11th September 2013, 14:12
ce draq testeaza Dinamo toti cocalarii??

Brandon Simon aka Claudiu din Botosani, acum stabilit in Canada...
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/video-foto-dinamo-il-doreste-pe-brandon-simon-un-pasionat-de-modelling-care-isi-incordeaza-muschii-pe-youtube-408279.html


asa e Aurele, nu ne folosesc la nimic amicalele astea 'de lux' (o expresie atat de cretina ca-ti vine sa urli cand o vezi).
cel putin nu in acest moment, dupa cum nici cel cu Barcelona nu a fost la momentul oportun.

E penibil sa fii la stadiul de incropit echipa si sa joci amicale cu varfuri ale fotbalului.
Cand o iei pe carca de la CSM Ramnicu Valcea, onor divizionara B, ce naiba vrei de la un astfel de meci? Cand inca mai lucrezi la 'relatiile de joc' si integrezi nou veniti?

Te rodezi cu echipe mari cand ajungi la stadiul de bati tot ce misca in Liga a2a si macar jumatate de Liga 1. Altfel e cronica unei morti anuntate, te duci ca mielul la taiere si te rogi sa o lase aia mai moale sa nu-ti incalte de la 5 boabe in sus si sa te faca de cacao.

Macar meciul cu Barca a fost pe Arena Nationala, zeci de mii de oameni, a avut un cadru cat de cat adecvat (desi erau perioade atat de lungi de tacere incat credeam ca sunt la Nottara). Dar asta cu Sahtior mi-a adus aminte inca odata de cat de mici suntem...pe stadionul ala amarat, cu echipa asta care se misca (inca) brownian...




Apropo de stadionul amarat, asta vara intamplandu-se sa fiu pe-aproape am mers pe Dinamo si am vazut meciul cu U Cluj. Fratele meu, accesul pe stadion e mizerabil, e mai rau decat oricand...ca sa ajungi la ribuna a2a am ocolit pe Barbu Vacarescu iar de la poarta pana la intrarea pe stadion am batut o carare ad-hoc parte alee, parte ex-spatiu verde, fara pic de lumina...
la barele de intrare in stadion ma trezesc controlat sa nu am monezi si brichete!!! Ba unul parea in dubiu daca sa ma lase cu cheile de la casa pentru ca i se pareau prea multe!!! Am fost pe stadioane mult mai mari din Europa si la meciuri cu mult mai importante decat Dinamo-U CLuj...de ex Milan-Celtic in sferturile CL, unde stewardul mi-a marcat biletul la intrare si mi-a urat vizionare placuta fara sa ma pipaie de brichete, umbrele, chei sau chiar monede...Am fost pe 'Dinamo' frecvent in comunism, pe cand la derbyuri ne controlau de la Perla prin 20 de filtre de militieni...Frate niciodata nu mi s-a intamplat sa fiu oprit la intrarea in stadion pentru ca am monede in buzunar sau chei; cum sa nu am chei la mine, adica numai picatii din cer si oamenii strazii au acces la meciuri? cum sa nu am monede in buzunar cata vreme sunt oficial in circulatie si nu exista om normal care sa nu aiba cateva monede in buzunar? La fel si cu bricheta: adica de ce sa am chibrituri si nu bricheta? Maine-poimaine nu mai ai voie nici cu chibrituri si poti intra doar cu cremene si iasca? Ce-i *****ul asta???

La un moment dat as fi baut ceva, dar cand am vazut cam ce si cum cu bauturile alea la pahar de parca eram in desert m-am abtinut.
E inadmisibil sa nu ai un comert decent pe stadion.

O faza comica a fost cand doi zdrahoni au incercat sa intinda burduful la tunelul de iesire a jucatorilor....l-au miscat vreun metru si au renuntat ca era intepenit. Normal astea se verifica/interetin in timpul saptamanii, nu descoperi la moment ca nu merge.

Cea mai tare chestie mi s-a parut modul in care au ridicat copertina la a2a...cum bai frate sa nu poti face un acoperis care sa nu presupuna stalpi de sustinere in fatza, impiedicand astfel vizibilitatea spectatorilor?? Cred ca-i facuta de nea Gica sudorul care contra unei plati modice la negru a mai venit si cu Dorel si a sudat niste corniere furate de pe santier.

Trist, carpeli aduse otova la un stadion anarhic. Pacat, se putea mult mai bine si fara mult mai multi bani. era nevoie doar de dorinta si un pic de pricepere. Macar meciul a fost cel mai rasarit din sezonul asta asa ca am plecat fericit.

Capitanu.Burcea
12th September 2013, 13:01
O sa le trag la **** in fiecare zi acestor javre de *****! :ok:

Nu ma intereseaza scuzele lor penibile. De 25 de ani tot aud scuze. Ca bugetul, ca ghinionul, ca arbitrii, ca antrenorul, ca terenul, ca Yalta, ca Malta, ca plm.

Asta e. Ghinionul lor ca au nimerit din carici in penis. Nu poti sa tii o echipa ca Dinamo cu paine si apa. Daca vrei sa faci asistenta sociala, te duci la Iasi sau Bragadiru. La Dinamo ai un blazon de aparat, o istorie, un palmares. Am mai spus, aici au murit oameni pe teren, au jucat corifei cu participari grele la CM, CE si cupe europene. Nu poti sa-ti bati joc la infinit si sa orbesti de la obraz cu Proiectul, sa te faci de ***** cu Corona si Recasul si sa ridici din umeri, ca asta e.

Rezultate, jegosilor! :ok:

PS. Sa-i fut si pe lingaii din pCH, care niciodata nu sunt tristi. Treziti-va, bai, carnatilor!

torinezu
12th September 2013, 13:15
inteleg ca vei fi prezent la stadion in meciul cu petrolul? :sneaky:

Capitanu.Burcea
12th September 2013, 14:25
Desigur ca voi fi prezent. Mizeria trebuie combatuta din interior :D

Daca aveti vreun gand, sunteti brigada puternica si puteti rupe un scaun dintr-o smucitura, urmand a-l proiecta spre gazon -conform legii gravitatiei care spune ca...ma rog, e=mc patrat :)) va rog sa lasati pm :sneaky:

Leo
12th September 2013, 22:14
.......

Capitanu.Burcea
13th September 2013, 01:05
Sunt foarte curios ce vraji a mai facut nea gigi in astea 3 saptamani in care a frecat-o pe duda cu baietii. Cred ca vom fi echipa care se va apara, se va sufoca si va sucomba in fata destinului fatidic de a primi gol dupa o greseala. Nu stiu daca ati observat, dar toate golurile incasate de noi au venit dupa greseli, in vreme ce ale noastre sunt lucraturi fine, la ghergheful de la Saftica, semn ca tiki-taka multesciana isi arata si roadele daca suntem rabdatori :sneaky:

Ziceti (ei, nu ziceti, dar o ganditi :D) ca sunt rau cu Multescu atunci cand il fac in toate felurile. Bai, Multescule, antreneaza in mm echipa asta si lasa nationala! Acum s-a apucat sa-si dea el cu parerea despre golul lui Burak, venit -cum altfel?, dupa o greseala a lui Tatarusanu :sneaky: Prostanacul a fost din nou dus cu zaharelul de o aprozarista, la conferinta, si s-a lansat intr-o serie de comentarii gangave, care noua ne aduc mari deservicii de imagine. Cum sa fii, ba, pe locul 9, prostu' prostilor, si sa spui Burak si Yilmaz in aceeasi propozitie? Astia-s jucatori, ba! :happy Vezi-ti, ba, de janghina de raj, salvator de legenda, ca parca vad ca iar e omul invizibil 7 etape la rand!

La munca, trantorilor! Avem un meci de castigat, e simplu :sneaky:

torinezu
13th September 2013, 10:58
... Acum s-a apucat sa-si dea el cu parerea despre golul lui Burak, venit -cum altfel?, dupa o greseala a lui Tatarusanu :sneaky: Prostanacul a fost din nou dus cu zaharelul de o aprozarista, la conferinta, si s-a lansat intr-o serie de comentarii gangave, care noua ne aduc mari deservicii de imagine.


mda, nu stiu de ce s-a apucat el sa analizeze primul gol al turcilor, dand vina pe portar, cand s-a vazut pana la londra ce mare fundas e kerekes. :rolleyes:
lasand la o parte ca nu prea inteleg ce spune nea gigi...


...
Avem un meci de castigat, e simplu :sneaky:

ba nu-i chiar asa de simplu, pandurii au prima sansa. cred ca si pe cea de-a doua... :thinkso:

Utilizator
13th September 2013, 11:56
Multescu s-a pronuntat aiurea-n tramvai referitor la golul turcilor.
Una la mana ca greseala a apartinut lui Chiriches care a jucat mizerabil tot meciul. E posibil sa fi fost o impingere a turcului, dar oricum nu portarul e vinovat.
Doi la mana iti dai cu parerea despre alte echipe cand ai cumva un ascendent prin ceea ce produci cu echipa ta. Or deocamdata Dinamo sub conducerea lui nu bate nici echipe de liga a2a din Romania. Sa ne vedem de treaba asa cum bine spunea acelasi Multescu cand a preluat Dinamo; 'e nevoie de sacrificiu, sudoare si lacrimi'. Pai cam e, deocamdata facem combinari de n luate cate n-1 cu jucatorii din lot.

Daca e adevarat ca vrea sa joace cu trei inchizatori contra Pandurilor atunci fara suparare dar e cazul sa cautam alt antrenor.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/muschetarii-lui-multescu-antrenorul-lui-dinamo-vrea-sa-foloseasca-trei-inchizatori-impotriva-pandurilor-408378.html

Adica abia ai inchegat o echipa cat de cat functionala contra U Cluj si acum te apuci sa schimbi iar totul.
Lazar trebuie sa joace, altfel mijlocul nostru va fi doar in defensiva si pierdem sigur.
Daca refuzam jocul din start vom avea o soarta mai rea decat nationala criticata de Multescu.

Aurel.D
13th September 2013, 12:41
El a vorbit în calitate de cunoscător al fotbalului turc, dar mai bine ar fi tăcut. Îți dau dreptate cu „iti dai cu parerea despre alte echipe cand ai cumva un ascendent prin ceea ce produci cu echipa ta”.

Utilizator
13th September 2013, 12:51
M-as bucura ca Multescu sa reuseasca in sfarsit un salt pozitiv si convingator cu Dinamo, respectiv sa invinga Pandurii diseara.
Ca deja m-am saturat sa aud cu se tanguie de lot, de conditii, de oboseala jucatorilor.

Chiar daca e specialist in fotbalul turc, nu-i cere nimeni sa faca din rahat turcesc bici romanesc.
Dar macar sa aseze si el corect primul 11 si sa incepem sa jucam fotbal.
Asa cum e, lotul actual e mai bun decat pozitia din clasament si asta indica ceva probleme cu antrenorul si pregatirea jocurilor.

Capitanu.Burcea
13th September 2013, 22:44
Sa aplaudam primele 15 minute de presing, primele 3 pase consecutive, primul sut al capitanului (urmat de a 7-a sufocare; eh, nu conteaza :sneaky:).

Eu zic sa comentam doar asta: cat de bine am jucat 15 minute, ce fotbal frumos a pregatit nea gigi in cazarma, timp de 3 saptamani. Apoi o dam pe arbitru :sneaky:

PS. Imi vine sa vomit cand ii vad titulari pe currtean si imputitul de grigore, frecand **** 90 de minute. Astia sunt de baza la nea gigi. Axul echipei, ce pana lui!

Foarte slabi o gramada. Marele Grecu e un *****. Schimbarile de ***** etc.

torinezu
14th September 2013, 15:28
mda, grecu incepe sa ne arate de ce nu a mai fost retinut pe la alte echipe. nu pot sa-l inteleg: cand ai deja un galben, luat la o intrare tampita departe de careul tau, nu ataci asa, dandu-i arbitrului ocazia sa-ti mai dea un galben.

torinezu
22nd September 2013, 10:31
e posibil ca dupa egalul cu petrolul la capitolul "plecari" sa se inscrie numele lui multescu. nu ar fi asa de nasol, daca la capitolul "sosiri" nu ar aparea alte nume pe care personal nu le (mai) doresc pe banca lui dinamo: selymes, ionut chirila, ciobotariu. printre cele 5 nominalizari pentru preluarea postului de antrenor principal mai apar doua nume: miriuta si stoican (de la dinamo 2).
deocamdata nu e nimic sigur si clar, dar daca ar fi sa aleg eu, l-as alege pe miriuta. nu e dinamovist:sneaky: dar pare a avea calitate de antrenor, ceea ce ar trebui sa fie de fapt principalul atribut in numirea celui ce conduce o echipa de pe banca.

Capitanu.Burcea
22nd September 2013, 14:18
Pleaca nea Gigi. Multumim, n-a fost sa fie nici de data asta :)

Pe mine nu ma obsedeaza decat timpul pierdut. In general, deci si la fotbal :P

torinezu
22nd September 2013, 15:43
deci nea gigi a plecat. dar daca urmasul lui va fi ciobotariu, putul va fi foarte adanc... :headbang:
cica favorit, chiar si interimar, ar fi flavius stoica, intrucat selymes:rosu: chirila:rolleyes: si miriuta sunt sub contract. oricum, decat priviretampaciobi...

Capitanu.Burcea
22nd September 2013, 15:50
Uite asa ia negolache la maciuca 24.000 de spectatori, cazand din bula-n penix :D

Utilizator
22nd September 2013, 17:08
A venit Stoican. Greu de spus ca e bine sau rau, sper doar sa avem noroc si sa fie bine.
Clar ca Multescu nu mai putea continua, cu el eram retrogradabilii in 2-3 etape.
Nea Gigi a fost un jucator excelent si este un antrenor decent, dar e clar ca nu a reusit multe la Dinamo.
A avut si o situatie ingrata cu un lot intr-o schimbare permanenta, dar a facut si multe greseli sucind echipa pe toate partile.

Mult succes Stoican, sa speram ca va fi socul pozitiv care va resuscita echipa.

Ps: Tori, Miriuta e un pic dinamovist, a jucat 1 an la noi din cei 3-4 petrecuti in fotbalul romanesc. A avut o cariera de jucator precum cea de ntrenor a lui Multescu:anul si echipa.

Capitanu.Burcea
22nd September 2013, 17:16
Socul va fi readucerea lui raj si melcu in primul 11.

Bine, sa asteptam primul meci, pe al 2-lea...al 3-lea nu stiu daca va mai mai cazul :D In mod normal, trebuie sa schimbi ceva. Eu am zis ca nu avem jucatori pt 4231. Asta e pt generatiile antrenate de mici, nu pt fotbalisti care cresc pe 442 si antrenamente 5 cu 2 la mijloc, magarusi. De asta e bine sa adaptezi sistemul la ce boi ai in lot, nu sa pui boii la mansa unui Boeing -ei facand cateva ore de zbor cu Riciu, pe IAR-uri care imprastie insecticid.

Fazele fixe le-am batut ampulea si aseara. Ii pup picioarele antrenorului care poate sa rezolve treaba asta la echipa, plus un joc de pase, de posesie. Ceva, sa tinem si noi de minge cateva minute, cat stau la coada pt un pahar de suc si-un hotdog :D

Utilizator
22nd September 2013, 17:20
:D
Subscriu 100% :)

torinezu
22nd September 2013, 19:33
Ps: Tori, Miriuta e un pic dinamovist, a jucat 1 an la noi din cei 3-4 petrecuti in fotbalul romanesc. A avut o cariera de jucator precum cea de ntrenor a lui Multescu:anul si echipa.

daca a jucat un an nu inseamna ca e dinamovist. :P si a fost si coleg in germania cu sotul impresarei prodancilor... :sneaky:

cica negoita ii reproseza lui multescu faptul ca pregatirea fizica e cam naspa. si eu...
si mai zic ziarele ca inainte de a-l demite, a cerut si parerea jucatorilor mai importanti de la dinamo :thinkso:, care ar fi votat pentru un soc la echipa (parca as cita din grigore :o: ).

acum, ca atmosfera de la lot va fi buna, vor veni si rezultatele. :sneaky:

Utilizator
22nd September 2013, 20:23
Mah, e normal sa citezi din Grigore ca e om cu carte, e doctor....ai vazut ca pana si in presa spotiva scriu Dr. Grigore cand il mentioneaza...

Capitanu.Burcea
22nd September 2013, 20:28
Ia si Biblia cu el in cantonament, ce-i al lui e pus deoparte.


PS. E vorba de Biblia scobita, ca in filmele cu cartofori, in care mai ascunde un 200 de Martini, un pachet de tigari...:D

torinezu
26th September 2013, 14:52
oameni rai, ce mai... :P

Leo
27th September 2013, 22:17
Krausz a semnat cu Dinamo.
http://liga2.prosport.ro/special/juniori/krausz-a-semnat-cu-dinamo-11388480

Leo
30th September 2013, 18:45
Conform Sport.Ro, transferul lui Balgradean la Standard se va face in iarna asta. In locul lui va veni Bornescu de la Petrolul.

http://www.sport.ro/liga-1/dinamo-face-un-transfer-genial-suma-care-umple-conturile-clubului-se-va-plati-in-iarna-cine-pleaca.html

torinezu
30th September 2013, 19:53
si daca nu a aceptat diminuarea salariului la petrolul vine la dinamo? pe 8.000 de euro pe luna?
sa socotim: la prahoveni, cu diminuare ar fi luat 112.500 euro si a zis pas.
la dinamo ar fi 96.000 si ar vrea?
pentru ca mi-e greu sa cred ca negoita i-ar da 96.000 + 100.000 (10% din milionul pe care l-ar lua de la standard) = 196.000 euro.
si sincer, nu cred ca bornescu are ce cauta la dinamo...

Leo
30th September 2013, 19:59
Vrei sa discutam despre cine merita sa joace la Dinamo?

Capitanu.Burcea
1st October 2013, 08:42
Discutati, discutati :D

cimitiru' ghencea
1st October 2013, 09:07
nimeni nu va opreste...:D

torinezu
1st October 2013, 09:39
ok: nu-l vreau pe rapidistul, craioveanul si petrolistul (toate de mic...) bornescu la dinamo. nu are nici valoarea, nici varsta si nici linistea mintala:sneaky: pentru a ocupa postul asta. :D

Leo
7th October 2013, 18:34
Sambata, la Saftica, ora 11.00, meci amical cu Viitorul.

Capitanu.Burcea
7th October 2013, 18:56
Inca un cal troian in Dinamo. Macar sa fi jucat la Voluntari! :sneaky:

Utilizator
8th October 2013, 14:31
Conform Sport.Ro, transferul lui Balgradean la Standard se va face in iarna asta. In locul lui va veni Bornescu de la Petrolul.

http://www.sport.ro/liga-1/dinamo-face-un-transfer-genial-suma-care-umple-conturile-clubului-se-va-plati-in-iarna-cine-pleaca.html

In conditiile actuale mi-e greu sa cred ca Dinamo ar lua un portar care sa-l inlocuiasca pe Balgradean drept titular. Naumovski e sensibil egal cu Balgradean si banuiesc ca el va fi noul titular cel putin pana la vara.
Nu i-am vazut la joc pe ceilalti portari din lot, dar s-ar putea ca si ei sa devina solutii in caz ca Balgradean pleaca.

A-l aduce pe Bornescu titular la Dinamo poate fi o solutie dar nu e una inspirata.
Si ma indoiesc si eu ca Bornescu ar accepta sa vina la Dinamo pe un salariu mai mic decat la Petrolul. Nu mai spun ca e un portar care si-a cam depasit apogeul carierei si nu ar fi oportun pentru o echipa de viitor.
Dar e informatie sport.ro, iar astia mai mult arunca soparle decat stiri pe baza de informatii verificate. Au auzit ca s-ar putea sa plece Balgradean (ma indoiesc ca l-ar lua Standard dar fie) si au inceput sa dea cu presupusul jongland cu portari liberi de contract, nemultumiti la actualele echipe etc. Sunt convins ca o sa mai auzim si alte nume de posibile veniri iar la iarna Balgradean va rata transferul 'la mustata' pentru ca nu a acceptat sa dea proba sau pentru ca nu i-a placut cum arata banca la vestiar si va ramane cum am stabilit.

Leo
8th October 2013, 14:48
Posibil sa fie soparla, vom vedea.

Utilizator
11th October 2013, 11:28
AVem si vesti bune pentru viitor: Dinamo i-a transferat pe fundasul Eduard Schuller (19 ani) si pe mijlocașul ofensiv Raul Krausz (18 ani), ambii jucatori de nationala de tineret.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/negoita-continua-ideea-new-dinamo-inca-doi-jucatori-tineri-au-semnat-cu-ros-albii-410688.html

Capitanu.Burcea
11th October 2013, 11:41
Da, am vazut tineretul u19, ieri, 1-1 cu Armenia. Baietii astia nu au jucat. O nationala de tot *****ul. Desigur, se merge pe o selectie masiva de la academiile hagi. Ce-i drept, s-au pisat pe noi la U19 in finala, deci cred ca selectia e facuta destul de obiectiv acolo.

Utilizator
11th October 2013, 12:08
poate ca daca baietii astia jucau alta era soarta partidei. :)

Selectiile se fac oarecum obiectiv, dar e greu ca Stelea sa nu tina cont de baietii prietenului Hagi.
Plus ca e mai simplu sa iei jucatori in bloc de la o echipa/academie pe ideea ca se cunosc si nu trebuie sa mai creezi relatii de joc.
Sunt argumente si pro si contra la asta, dar e cert ca e un anacronism pe care putine tari il mai practica in ziua de azi.

In opinia mea fotbalul romanesc e marcat de esecuri pentru ca nu avem tehnicieni buni.
Avem doar cativa antrenori scoliti si inteligenti, adaptati fotbalului modern. Cred ca-i numeri pe degetele de la o mana.
Mai avem cateva surogate si in rest pauza.
Iar influenta imensa a oamenilor care patroneaza cluburile de fotbal, FRF, LPF a afectat profund negativ evolutia acestui sport.
Acestia fiind mai toti prosti sau mici dictatori frustrati, au eliminat din start antrenorii inteligenti si cu personalitate.
Asta e, fotbalul romanesc se va schimba atunci cand cei ce conduc vor avea inteligenta sa se inconjoare de profesionisti, sa puna accentul pe valoare profesionala si nu pe altceva, si sa nu se mai implice direct in transferuri, selectie si tactica de joc.
Dar asta se va schimba doar cand se vor schimba lucrurile in acelasi fel la nivel de tara.
Pana atunci manele, cancan si contra-performanta.

Leo
12th October 2013, 17:23
Dinamo - Viitorul 2-2 (1-2)


DINAMO (prima repriza): Samoila – Fai, Durimel, Thicot, Grecu – Matei, Boubacar, Elton (34 I. Șerban), V. Lazar – Zougoula, Thomas
DINAMO (repriza a doua): Samoila – Rus, V. Lica, Hasanovic, Fai – V. Lazar, Thicot, I. Serban, Matei – Zougoula (69 Durimel), Danciulescu
Antrenor: Flavius Stoican

Au marcat: Boubacar (10), Thicot (53).

Capitanu.Burcea
16th October 2013, 11:39
Trupa din „Groapă” mai are puțin și va putea alinia o echipă numai din atacanți. Aseară, Negoiță și Anghelache negociau de zor :happy transferul lui Sunday Silvester Bale, un nigerian de 22 de ani, care a jucat ultima dată în liga a III-a din Suedia, :happy :happy la AFC United. Singurul lucru pe care africanul îl are în comun cu Bale de la Real Madrid este doar numele. :happy :happy Sunday (duminică, în română) a mai evoluat tot în Suedia, la Sirius (liga a III-a) :happy, și la Dynamo Lagos :happy, în țara lui. În total, în Europa, Bale de la Dinamo a reușit doar 8 goluri! :happy


Vivat Proiectul! Sau, vorba unui banc de dinainte, halim sulah! :D

torinezu
16th October 2013, 13:03
dar sigur e un transfer? ce sume sunt implicate, la valoarea lui? se stie ca liga a treia suedeza e foarte tare... :thinkso: dar nu cumva e liber de contract? :sneaky:

Capitanu.Burcea
16th October 2013, 13:13
Nu stim exact. De 3 zile, Nego, Lache si Bale stau inchisi intr-o camera si negociaza. Seara li se mai strecoara pe sub usa un blid cu ciorba de sub burta si-o coaja de paine.

Asteptam. Iti dai seama ca trebuie semnat o data si bine, altfel vulturii din liga a 3-a belgiana stau cu ochii pe scouterii nostri ca pe butelie, gata sa pluseze un dinero peste oferta de 500 oiro pe an a lui Neacoita.

torinezu
16th October 2013, 14:36
500 e bine. poate il vindem apoi cu 1.000, ceea ce inseamna ca ne scoatem...

Capitanu.Burcea
16th October 2013, 14:48
Cu 500 oiro profit poti sa proiectezi un Dinamo 3, in care sa evolueze cei care nu au loc la Dinamo 2.

cimitiru' ghencea
17th October 2013, 10:53
Trupa din „Groapă” mai are puțin și va putea alinia o echipă numai din atacanți. Aseară, Negoiță și Anghelache negociau de zor :happy transferul lui Sunday Silvester Bale, un nigerian de 22 de ani, care a jucat ultima dată în liga a III-a din Suedia, :happy :happy la AFC United. Singurul lucru pe care africanul îl are în comun cu Bale de la Real Madrid este doar numele. :happy :happy Sunday (duminică, în română) a mai evoluat tot în Suedia, la Sirius (liga a III-a) :happy, și la Dynamo Lagos :happy, în țara lui. În total, în Europa, Bale de la Dinamo a reușit doar 8 goluri! :happy


Vivat Proiectul! Sau, vorba unui banc de dinainte, halim sulah! :D

sunteti rautaciosi...
ceea ce pierdeti din vedere este ca baiatu' e dynamovist de mic...:sneaky:

Capitanu.Burcea
17th October 2013, 11:21
Lazar Valentin, acest Cl Raducanu dinamovist. De ce, Doamne, te apuca toane? De ce dai in noi cu avioane? :mda:

Leo
17th October 2013, 12:15
"Să picăm cu Portugalia, să ne dea Cristiano Ronaldo trei goluri? Eu nu sunt suporter al echipei naționale, eu țin cu echipa mea. Va fi foarte greu la baraj. Momentan eu nu sunt în situația de a mă gândi la echipa națională, poate peste doi-trei ani", a afirmat Lazăr.


Asta a spus Lazar. Era doar ironic.

Aurel.D
17th October 2013, 12:23
Și-a spus băiatul părerea, trebuie neapărat să fie fan al naționalei lui piți, sandu și fraților infecți??

torinezu
17th October 2013, 12:25
daca-i place omului cr7, ce sa zica si el? probabil ca nu va vedea nationala dupa o astfel de declaratie cat va fi pitzi antrenor, chiar daca a vrut doar sa fie ironic...

Capitanu.Burcea
18th October 2013, 10:54
Daca-i place cr7, atunci a cam belit-o cu ultrasii Barcelonei. Am vazut o gramada prin tribune pe la noi, dar nu-nteleg cum vine treaba -ca Barcelona e echipa stelista :D

Mda, nu-s convins ca Lazar a vrut sa fie asa subtil. Oricum, un raspuns cretin. Ronaldo nu prea da 3 legate la nationala. Portugalia a strans mereu din buci la baraj. Tin minte ca Bosnia i-a avut in mana ultima data. Au avut vreo 3 bare in deplasare, apoi au pierdut lamentabil acasa.

torinezu
18th October 2013, 11:00
Daca-i place cr7, atunci a cam belit-o cu ultrasii Barcelonei. Am vazut o gramada prin tribune pe la noi, dar nu-nteleg cum vine treaba -ca Barcelona e echipa stelista :D


:o: :o:
cine zice, rador, laur, fedy, cala? pai astia-s realisti si invidiosi, ce sa spuna? :happy

Capitanu.Burcea
18th October 2013, 11:03
Sunt un fel de dinamovisti ai Spaniei. Mereu se uita in curtea vecinului catalan mai instarit :))

Nu cunosc, dar poate facem o brigada la urmatorul meci si ne prezinti unul altuia :)

Utilizator
18th October 2013, 11:17
declaratia lui Lazar e cam scoasa din context, reporterul pare sa-l fi intrebat ce parere are despre un posibil meci de baraj Romania - Portugalia. La care omul a spus ceea ce banuim cu totii desi speram contrariul: ce sa jucam cu aia, sa ne dea CR7 vreo 3 goluri?

dar ma rog, putea sa se abtina din politete si sa fie mai prudent cu vorbele ca te ia poporul la refrec.


oricum nu e ceva asa de relevant si se face prea mult caz.
si Multescu ba chiar si Hagi si Gica Popescu erau convinsi inainte de runda finala de meciuri din grupe ca turcii ne vor lua fatza si ii creditau cu prima sansa. Nici astia n-or fi buni romani ca si-au spus parerea in mod onest? Nu mai spun ca si multi dintre noi erau sceptici cu privire la o victorie a Olandei care sa ne duca mai departe.
Suntem un neam de ipocriti instabili emotional. Dupa meciul cu turcii de la Bucuresti toti dadeau in nationala si in Piturca, acum ca ne-am calificat pentru play-off datorita Olandei toti le fac prea devreme piedestal. Deocamdata n-am facut nimic, am batut Andora si Estonia si era de rasul curcilor daca nu o faceam. Sa stam flexati si sa ne pregatim cum trebuie pentru baraj ca mai e mult pana departe. Daca Doamne fereste cadem cu Portugalia si se adeveresc vorbele imprudente ale lui Lazar, ia sa vedeti pe urma cum toti criticii de azi ai lui Vali vor crucifica nationala si antrenorul ei.

Capitanu.Burcea
18th October 2013, 11:32
Eu vreau sa-l vad pe Lazar declarand si pe teren una-alta...dar am impresia ca si in iarba joaca tot asa cum se exprima. Adica se putea mult mai bine. Ma rog, e fotbalistul caruia ii lipseste tot timpul ceva. Ca-l are sau nu, ca ne-am dori noi sa-l aiba, cert e ca tot timpul ramane ceva nespus, ori este spus prost. Nu Lazar, fotbalistul dinamovist in general.

Utilizator
18th October 2013, 11:44
De acord cu tine, dar cat l-am vazut jucand la Dinamo, impresia mea a fost ca n-a facut-o rau, cel putin in actualul context.
Cat despre declaratii, ce naiba sa faca daca a sarit reporterul pe el? Putea sa mearga mai departe sau sa raspunda. Zilnic sunt gramezi de mici declaratii ale fotbalistilor raspunzand la intrebari mai mult sau mai putin destepte ale reporterilor. Si cred ca suntem de acord ca nici reporterii de la noi nu stralucesc la capitolul inteligenta si sunt mereu pusi pe general mici scandaluri de cancan.

Altfel declaratia lui Lazar a fost exact in contextul pe care-l intuiam mai sus, vezi aici: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/stoican-isi-forteaza-golgeterul-cum-ar-arata-dinamo-cu-astra-411162.html

torinezu
18th October 2013, 11:51
mie mi se pare ca lazar se straduieste si ofera mult mai mult pe teren decat altii. in ultimele meciuri nu am ce sa-i reprosez si il prefer titular in locul lui matei. nu pot generaliza de la lazar la jucatorul dinamovist...

cat despre reporteri si calitatea multora dintre ei, e de ajuns sa va amintiti de comentariul idiotilor de la antena 1 la meciurile nationalei...

Capitanu.Burcea
18th October 2013, 11:53
Dar poti intra pe dinamo clasic :D

Utilizator
18th October 2013, 11:57
dar ca tot vorbim: vad ca Tamas a fost pus pe liber de CFR Cluj.
vine la Dinamo cumva? :)
ar fi bine, ar fi rau?

ps: o sa intru si eu pe dinamo clasic ca suna bine numele. :)

torinezu
18th October 2013, 11:57
bre, matale esti actionar acolo? ca prea il lauzi. :D

Capitanu.Burcea
18th October 2013, 12:22
Nu, dar pot deveni. Cu cateva sute iau 80% din actiuni :D

Deocamdata e o sueta intre amici. Daca ne strangem mai multi, lucrurile pot lua si o turnura serioasa :D

Utilizator, sa-ti faci si cont, ca sa poti scrie pe chat. Mie mi se pare ca ai multe lucruri de spus acolo.

Dl Torinezu, as well :)

Leo
23rd October 2013, 23:32
Avem preparator fizic pana in primavara: Nazzareno.
Prima optiune a fost Yuksel Yesilova, dar nu-l lasa cei de la Krasnodar sa plece.

Utilizator
24th October 2013, 09:02
Mah m-au innebunit astia cu Yesilova asta. Stie careva de ce e asa de extraordinar si de ce ny-l iau echipele turcesti mai bogate?
In Romania parca numai Neubert si Yesilova sunt preparatori.
Nu pot sa gaseasca un altul cel putin la fel de bun? Daca e nevoie destraini iete italieni, pot incerca alti nemti sau, favoritii mei, niste olandezi.

Tot o batem in cap cu Yuksel, Yuksel de zici ca e Maradona preparatorilor fizici.

torinezu
24th October 2013, 15:56
deocamdata, dinamo a semnat cu preparatorul italian salvatori nazzareno pana la finele campionatului. nazzareno a mai fost la noi in mandatul lui andone (editia 2010-2011), dar atunci se pare ca a calculat gresit varful de forma al echipei, dinamo terminand pe locul 6 si am pierdut finala cupei cu steaua.
despre yesilova numai de bine, dar in rest...

Leo
14th November 2013, 10:31
Se pare ca Negoita a pus ochii pe Eric, pe care il vede play-makerul perfect in perioada de reconstructie.

Utilizator
14th November 2013, 10:53
Mah n-ar fi rau, dar eu cred ca Dinamo l-a ratat deja pe Eric care a devenit prea scump si ca salariu si ca suma de transfer.
L-au tot vrut platonic, puteau sa-l ia pe cand era mult mai ieftin la Gaz Metan sau la revenirea din aventura ucraineana.
Acum gata, ramanem cu ochii pusi pe el si nimic mai mult.

torinezu
14th November 2013, 11:25
corect. nu-l vad eu pe negoita dand cel putin un milion de euro pe eric si un salariu de vreo 120.000-150.000 pe an. atat s-au cacait, atat de carpanosi au fost, ca deja s-a facut prea tarziu, mai ales ca pe fir au intrat si altii...

Utilizator
14th November 2013, 11:40
daca Dinamo era pe faza si-l lua pe Pustai, atunci il aveam si pe Eric si o echipa functionala in prezent.
dar l-au preferat pe Papa Talnar atunci cand Pustai era disponibil.
E drept ca a fost si un moment prost atunci, era inca Badea la timona.
Dar Negoita risca si facea miscarea asta la inceputul anului, acum Dinamo era pe val.
In fine, e usor sa comentam retroactiv.

Leo
14th November 2013, 16:39
Asa de mult mi-ar place sa va pot contrazice, dar nu pot.

Aurel.D
14th November 2013, 18:23
Mah m-au innebunit astia cu Yesilova asta. Stie careva de ce e asa de extraordinar si de ce ny-l iau echipele turcesti mai bogate?
In Romania parca numai Neubert si Yesilova sunt preparatori.
Nu pot sa gaseasca un altul cel putin la fel de bun? Daca e nevoie destraini iete italieni, pot incerca alti nemti sau, favoritii mei, niste olandezi.

Tot o batem in cap cu Yuksel, Yuksel de zici ca e Maradona preparatorilor fizici.

Eu aș opta pt un preparator fizic din ciclism! :D

Leo
15th November 2013, 09:54
Sambata, ora 12.00, amical cu Progresul Cernica.

Utilizator
15th November 2013, 11:11
misto

In padure la Cernica,
Dinamo isi duce-echipa,
Fara Nica si Marica,
Dar cu Pape 'Tanganika'
Ca sa progreseze cica. :)

Leo
16th November 2013, 14:38
Progresul Cernica - Dinamo 0-7 (0-4)


DINAMO în prima repriză: Naumovski – Rus, Durimel, Thicot, Grecu – Boubacar – Matei, Elton, Munteanu, Rotariu – Țucudean

DINAMO în repriza a doua: Bălgrădean – Dobrosavlevici, Lică, Hasanovic, Grecu – Buia, Elton (57 Șerban), Matei (57 Lazăr) – Thomas, Dănciulescu, Balint


Au marcat: Rotariu (12), Țucudean (20, 37, 40), Thomas (50), Lazăr (69), Balint (88)

Srdjan
16th November 2013, 15:07
Ce mai joaca Buia, se descurca?

Leo
16th November 2013, 15:55
E vorba de fiusu.

Srdjan
16th November 2013, 16:56
Stiu ca e vorba de fiusu, cum se descurca la Dinamo?

Leo
17th November 2013, 21:20
Bine. Sper sa faca pasul la echipa mare cat mai repede.

Leo
24th November 2013, 13:48
Dinamo face curatenie in iarna, iar primii de care se va desparti sunt jucatorii cu cele mai mari salarii - Balgradean, Luchin si Curtean.

Se pare ca Grigore mai sta.

Utilizator
4th December 2013, 14:04
Vine iarna, se aud zvolnuri de 'curatenie' in lotul Dinamo, se anunta intentia de a lua alti jucatori.

Cred ca e momentul in care putem discuta despre ce transferuri am vrea sa se intample, atat veniri cat si plecari.
In plus cine stie, poate ca unii din stafful Dinamo se vor inspira de pe aici. :)

Deci, cine ati vrea sa plece iarna asta si ce achizitii ar trebui sa faca Dinamo din campionatele nationale?

Eu cred ca ar fi binevenite vanzarile lui Luchin si chiar si Curtean si Balgradean. Asta in plus fata de cei ce au venit in vara si nu au confirmat (Thomas, Popandau etc.).
La veniri mi-e greu sa ma pronunt pentru ca sezonul asta nu am urmarit cu atentie celelalte echipe. Asa la modul general cred ca se gasesc ceva jucatori interesanti pe la Pandurii (dar scumpi), Ceahlaul, Chiajna care sunt in opinia mea echipe ce merg foarte bine (si datorita antrenorilor, e adevarat).
Dar sunt sigur ca altii ar avea ceva propuneri.

torinezu
4th December 2013, 14:46
pai n-ai auzit ca sosirile se bazeaza in primul rand pe repatrieri? ca anghelache are un carnet cu 3 coloane? cu jucatori imprumutati:headbang: (1), tineri de la echipa secunda:headbang: (2) si ce-o mai fi (3)? asa ca pofta-n cui... :rolleyes:
despre plecari, probabil luchin, posibil balgradean (daca l-or mai vrea aia in belgia dupa teapa cu tucudean), si posibil curtean, toti pe niste banuti. apoi ar mai fi cei care n-au stofa de fotbalisti, dar nu dau nume, ca-s prea multi... :sneaky:

Utilizator
4th December 2013, 16:13
eu ma gandeam la ceva idei de transferuri, jucatori remarcati de voi si care ar fi bine sa-i avem la Dinamo.
Altfel stiu ce se spune. :)

torinezu
5th December 2013, 09:36
pai idei de transferuri avem cacalau, jucatori sunt, dar chitrosii din frunte au fermoare cu lacat la buzunare...

cimitiru' ghencea
5th December 2013, 09:49
mie mi-ar placea mateiu de la brasov,dar banuiesc ca tembelul ala de nicolae vrea minim un bulion de euro.

Utilizator
5th December 2013, 10:53
pai idei de transferuri avem cacalau, jucatori sunt, dar chitrosii din frunte au fermoare cu lacat la buzunare...

ia sa vedem cateva, pe posturi.
la Dinamo e nevoie cu precadere de fundasi centrali, atacanti centrali si de banda si eventual ceva plombe pe celelalte posturi.

Ia spune cativa fundasi centrali si atacanti buni, daca se poate nu d'astia vizibili precum mult mentionatul Eric ci unii de se pot apropia de bugetul lui Dinamo.

cimitiru' ghencea
5th December 2013, 11:07
de exemplu,pentru ca suntem interesati cica de el , roman de la navodari... n-am auzit de el,nu l-am vazut jucand...faptul ca e international de juniori nu spune mare lucru despre el,stim cu totii ca selectia nu se face neaparat pe valoare...plus ca are deja 21 de ani...
merita investit in unul ca el,sau sa mergem mai degraba pe mana unui taelnt confirmat ca eric ?

cimitiru' ghencea
5th December 2013, 11:09
si o propunere : andrei cerlinca 18 ani,rapid suceava.

Leo
7th December 2013, 14:05
Primul jucator care pleaca de la Dinamo, este unul adus de Negoita si anume Mîrza Hasanovic (23 de ani) caruia i-a fost reziliat contractul.

cimitiru' ghencea
9th December 2013, 10:26
nici nu stiu cum arata...
pierdere mare...:D

torinezu
9th December 2013, 10:29
e unul inalt. si cam atat. ca si asanovici...