PDA

View Full Version : Etapa 20: FC Vaslui - CFR Cluj 0-0



Shinnok
8th December 2012, 21:24
16 Decembrie 2012, 20:30 - Digi

Shinnok
8th December 2012, 21:27
X.

delaoltenia
9th December 2012, 17:12
egalitate

m8k
9th December 2012, 20:47
Nu avem nici o sansa, stiuletele si miticii stiu de ce!:rosu:

nayram
10th December 2012, 16:05
Nu avem nici o sansa, stiuletele si miticii stiu de ce!:rosu:

stim de ce, jucati pe bune fara arbitru cumparat de ungur

florin_vs
10th December 2012, 16:25
Nu avem nici o sansa, stiuletele si miticii stiu de ce!:rosu:

Pupa'v'ar mama ca tare napastuiti mai sunteti. Intotdeauna ati fost cei mai dezavantajati mai ales in meciurile cu FC Vaslui. Nu conteaza ca acum 3 ani Serea avea o ultima reprezentatie de pomina la un meci din cupa, 2-0 la Urziceni, unde nu a dat 2 penalty'uri clare. Se pare ca in Ardeal mai greu cu tinerea de minte. :D

mach
10th December 2012, 19:05
La ce jucam acum nu m-ar mira sa punem de-un 2-0 plictisitor. :)

Hingherul
10th December 2012, 19:12
zici un 0-0 antrenant nu e de colea.... succes :D

mblue
11th December 2012, 14:40
Pupa'v'ar mama ca tare napastuiti mai sunteti. Intotdeauna ati fost cei mai dezavantajati mai ales in meciurile cu FC Vaslui. Nu conteaza ca acum 3 ani Serea avea o ultima reprezentatie de pomina la un meci din cupa, 2-0 la Urziceni, unde nu a dat 2 penalty'uri clare. Se pare ca in Ardeal mai greu cu tinerea de minte. :D

Florine ia zi-ne tata cum a fost meciul din returul trecut cu voi? Is tare curios ce s-a intamplat atunci , ce scor a fost si ce a zis presa din bucale despre o anume faza din finalul meciului.
On
Mi se falfaie de cine arbitreaza acest meci , si cu 5 Porumboi ar trebui sa castigam .
Mi se pare la fel de normal ca returul sa se joace dupa pauza de campionat.

philos
11th December 2012, 17:40
echipa care bate ramane cu sanse la titlu... cate 1p nu multumeste pe niciuna... da' pana la anul mai e mult :)

mach
11th December 2012, 19:47
teama mea la meciul asta e vis-a-vis de arbitraj. in rest fara arbitri cred c-am putea sa-i batem si cu 7-0. :D

Vadim
11th December 2012, 20:23
Mare meci, il vedem la anul. :) Pe zapezile din martie. :)

m8k
13th December 2012, 01:11
Sa speram ca vine sfarsitul lumii si nu mai asistam la o regie marca mitici!:rosu:

philos
13th December 2012, 10:32
bre, pai tot in regiile astea v-ati facut si voi palmaresul...ca doar nu crezi ca s-au luptat muri&co cu sistemul si au invins :D

relansat
13th December 2012, 15:32
rupem vaginul in micuti. 3-0 :cry:

PerVersion
19th December 2012, 13:53
Bateti cu 3-0 doar daca ramane autocarul nostru blocat in nameti si nu ajungem la meci. :happy

m8k
19th December 2012, 22:56
Ce vise umede au stiuletii, au ganduri mari cu salariile reduse!:)) Stiuletul number 1 ramane un taran de prost gust si fara orizont care e capabil in orice moment sa trimita aceasta hidoasa echipa in campionatul interfabrici sa se implice la Rapid! ..dar nu are nici pentru asta minte agricultorul!:headbang:

florin_vs
2nd January 2013, 03:18
Florine ia zi-ne tata cum a fost meciul din returul trecut cu voi? Is tare curios ce s-a intamplat atunci , ce scor a fost si ce a zis presa din bucale despre o anume faza din finalul meciului.
On
Mi se falfaie de cine arbitreaza acest meci , si cu 5 Porumboi ar trebui sa castigam .
Mi se pare la fel de normal ca returul sa se joace dupa pauza de campionat.

Ati avut penalty din ce tin eu minte la M. Constantin, iar la noi Hugo Luz a fost eliminat destul de usor pt ca l'a calcat pe Sougou. Si imi mai amintesc ca v'am bagat cu fundul in poarta in 10 contra 11. :ok:

m8k
3rd January 2013, 16:18
Nu ne-a bagat cu fundul in poarta Manchester si o ne bagati voi? Dupa seceta din anul trecut stiuletele traieste doar din compensatiile dupa calamitati! Chiar si un curu gol stiuletele o sa lupte pentru camaradul sau oier! Dupa o logica simpla noi trebuie sa castigam, pe voi v-a eliminat Botosaniul noi i-am batut....deci....!:))

mach
3rd January 2013, 17:33
Nu ne-a bagat cu fundul in poarta Manchester si o ne bagati voi? Dupa seceta din anul trecut stiuletele traieste doar din compensatiile dupa calamitati! Chiar si un curu gol stiuletele o sa lupte pentru camaradul sau oier! Dupa o logica simpla noi trebuie sa castigam, pe voi v-a eliminat Botosaniul noi i-am batut....deci....!:))

pe tine daca nu te iau rusii sigur te-nhata americanii....dupa logica ta simpla.

Leo
7th February 2013, 15:48
Luni, 25 februarie, ora 20.30, DigiSport 1.

Leo
9th February 2013, 13:07
1-1

Steel Jar
20th February 2013, 11:07
Mie personal mi-a placut cum a jucat Cfr-ul la Milano si cred ca o sa depuna la fel de mult efort si in meciul de acasa cu Inter.
Exact asta cred ca o sa ii coste in meciul de la Vaslui si o sa piarda.
Castiga Vasluiul aici.

Aurel.D
25th February 2013, 18:08
Cel mai bun ar fi un egal aici...posibil sa fie un meci interesant.

relansat
25th February 2013, 21:06
Bine Cerniauskas!

Shinnok
25th February 2013, 21:06
bai, chiar asa, sa aiba rasii gropari sanse la un loc de Europa League?

oare ce-mi doresc de fapt, sa termine prea jos sau sa prinda un loc de E.L. si sa se faca iarasi de rahatel? :D

Shinnok
25th February 2013, 21:18
baaaaaaaaai, ce-mi fac portughezii? :))

Pazza Inter! Schelottoooooooooooooooooooooo! :))

florian.X
25th February 2013, 21:22
e retardat rau Cadu ala, ma jur!!! p putin 2 etape ar merita pt intrarea aia :)

Farmecul Vietii
25th February 2013, 21:28
de parca ar fi la prima abatere macelarul asta.Ce genunchi i-a dat, Doamne!

*Coco*
25th February 2013, 21:28
e retardat rau Cadu ala, ma jur!!! p putin 2 etape ar merita pt intrarea aia :)

2 etape oricum le are asigurate, pentru ca la :rosu: direct stai minim 2 etape.
Problema la el se pune daca ia de la 5 in sus:yes:

florian.X
25th February 2013, 21:30
2 etape oricum le are asigurate, pentru ca la :rosu: direct stai minim 2 etape.
Problema la el se pune daca ia de la 5 in sus:yes:

nu stiu, dar sunt specimene d astea care n'au ce sa caute...gen cadu, muresan, alexa, bourceanu, etc...:)

The_Wolf
25th February 2013, 21:31
I-a scos lui Milanov doi dinti.

Hingherul
25th February 2013, 21:32
bai ce meci aici :o:

bine ca nu m-am uitat :D

mariomax
25th February 2013, 21:32
cam cate ii vor mai fi permise acestei mizerii portugheze? portughezii astia sunt niste oameni de *****. vezi Pipi de la Real...

relansat
25th February 2013, 21:33
cand se gaseste cineva sa-l scoata din circuit pe vacarul asta? ar merita lejer 7-10 etape. neam prost cadu asta

Shinnok
25th February 2013, 21:34
cam cate ii vor mai fi permise acestei mizerii portugheze? portughezii astia sunt niste oameni de *****. vezi Pipi de la Real...

spui real si.... :D

dextercioby
25th February 2013, 21:36
L-a facut de proteza. Ce animal.

TZEFERU
25th February 2013, 21:39
Cadu e zapacit azi de tot, din pacate Milanov a intrat cu capu prea in jos nu cred ca Cadu se astepta ca Milanov sa atace mingea cu capul asa de jos....da asta acuma nu mai vede nimeni. Nu vreau sa il apar pe Cadu ca a intrat prea tare la minge, pacat de Milanov e nasol sa iti pierzi dintii asa, e foarte dificil sa ii pui inapoi si tre sa treci prin atitea chinuri la stomatolog....vai de capu lui.

dextercioby
25th February 2013, 21:41
In locul lui Milanov, miine l-as da in judecata si i-as cere nu numai 2000-3000 de euro tratamentul de la dentist, si si contravaloarea primelor pierdute pe meciuri nejucate pina la fixarea noilor dinti.

florian.X
25th February 2013, 21:42
Cadu e zapacit azi de tot, din pacate Milanov a intrat cu capu prea in jos nu cred ca Cadu se astepta ca Milanov sa atace mingea cu capul asa de jos....da asta acuma nu mai vede nimeni. Nu vreau sa il apar pe Cadu ca a intrat prea tare la minge, pacat de Milanov e nasol sa iti pierzi dintii asa, e foarte dificil sa ii pui inapoi si tre sa treci prin atitea chinuri la stomatolog....vai de capu lui.

stim toti ca nu e prima lui abatere, si are intrari d'astea meltenesti.pe care nu pot sa le inteleg, ce rost avea intrarea aia...:)

relansat
25th February 2013, 21:46
Cadu e zapacit azi de tot, din pacate Milanov a intrat cu capu prea in jos nu cred ca Cadu se astepta ca Milanov sa atace mingea cu capul asa de jos....da asta acuma nu mai vede nimeni. Nu vreau sa il apar pe Cadu ca a intrat prea tare la minge, pacat de Milanov e nasol sa iti pierzi dintii asa, e foarte dificil sa ii pui inapoi si tre sa treci prin atitea chinuri la stomatolog....vai de capu lui.

zapacit? :)) e cretin. nu-i la prima faza de genu'. dar suntem in romania, i se dau 4 etape si ramane cu maxim 3 la recurs. clasic! inainte de 89 ;)

Hingherul
25th February 2013, 21:46
ce caterinca merita stiuletarii daca nu dau gol... :D

SwedishMafia
25th February 2013, 21:47
Am vazut intrari mai dure din parte lui cadu.Totusi,si bulgaru ala, de ce naiba n-a jucat cu picioru,si-a dus capu atat de jos...In inertia miscarii,nu cred ca putea evita contact cu teasta bulgarului.

relansat
25th February 2013, 21:51
Am vazut intrari mai dure din parte lui cadu.Totusi,si bulgaru ala, de ce naiba n-a jucat cu picioru,si-a dus capu atat de jos...In inertia miscarii,nu cred ca putea evita contact cu teasta bulgarului.

s-a sacrificat in numele echipei :cry::happy

Shinnok
25th February 2013, 21:56
portughezii ca portughezii, dar ce fac stiuletii? :D parca vad ca se termina 0-0 :))

relansat
25th February 2013, 21:58
shinnok, nu suntem la prima faza de genul :) m-am obisnuit :D

TaciAcolo
25th February 2013, 22:00
mos hizo exprirat

Farmecul Vietii
25th February 2013, 22:01
Jocul ofensiv al vasluienilor nu ma convinge deloc.Atata tehnicitate la mijloc dar atat de putina creativitate.

florian.X
25th February 2013, 22:03
shinnok, nu suntem la prima faza de genul :) m-am obisnuit :D

prost obicei aveti :))...tot sper sa castigati, ca am 1 solist la pariuri :D

dextercioby
25th February 2013, 22:03
Neputinta maxima in cel mai sarac judet al tarii. :D

Hingherul
25th February 2013, 22:05
sa mai fie dat afara un portughez dom`le! mi-e mila de Vaslui cum se zbate :D

relansat
25th February 2013, 22:06
mos hizo exprirat

si tu acum. a venit sa mai faca de-un plin din banii lui nea adi :happy

Bobi Cearton
25th February 2013, 22:08
Egalul e bun pt Petrolul. Hai sa tinem cu Petrolul.:D

Hingherul
25th February 2013, 22:08
ce dracu bre relansate, v-au pus astia steagul secuilor pe cap de nu gasiti poarta? :D

dextercioby
25th February 2013, 22:10
Deliciosul de vaslui le poarta ghinion pina acum. :D

relansat
25th February 2013, 22:11
oricum, la anul atacam titlul precis :happy

dextercioby
25th February 2013, 22:12
Bine ca-l baga pe N2 sa dea cu mingea dupa muste. :D

Farmecul Vietii
25th February 2013, 22:12
Egalul e bun pt Petrolul. Hai sa tinem cu Petrolul.:D

Esti cam obraznic :D

florian.X
25th February 2013, 22:16
la cum se joaca mizez pe un autogol al vasluiului pe final de meci :))
d'ai draq nu dau astia gol, sa mor io...

dextercioby
25th February 2013, 22:17
S-aduca, frate, femei, ca stau prost cu finalizarea. :D

Bobi Cearton
25th February 2013, 22:19
Esti cam obraznic :D

Bucurestiu e la periferia Ploiestilor, e pacat ca satelitu sa aibe echipe mai bune ca planeta mama.:D

Shinnok
25th February 2013, 22:20
nu vad meciul. e vorba cumva de 10 (11?) jucatori care incearca sa expedieze mingea dincolo de cele 9 cururi din poarta adversa? :D

Hingherul
25th February 2013, 22:23
zici ca ma uit la "Children of the Corn" de Stephen King. asta e meci pentru cinefili :D

dextercioby
25th February 2013, 22:28
Muhahahahahaha. :D

Farmecul Vietii
25th February 2013, 22:30
Penibil! Relansat, aduceti batistele la meciul urmator.Ma dor creierii.

Hingherul
25th February 2013, 22:31
mare echipa e cfr asta.... daca erau in 10 ii bateau de ii uscau pe moldoveni :D

*Coco*
25th February 2013, 22:31
Daca Pandurii nu matura pe jos cu orbii astia etapa viitoare, eu nu mai ma uit la nici un meci de Liga I.
Cea mai penibila echipa pe care am putut sa o vad in ultima perioada in Liga I e Vaslui.E inadmisibil sa ai 2 oameni in plus timp de o repriza si sa nu dai gol, in plus de asta sa nu ai nici o idee de joc.

mariomax
25th February 2013, 22:35
Daca Pandurii nu matura pe jos cu orbii astia etapa viitoare, eu nu mai ma uit la nici un meci de Liga I.
Cea mai penibila echipa pe care am putut sa o vad in ultima perioada in Liga I e Vaslui.E inadmisibil sa ai 2 oameni in plus timp de o repriza si sa nu dai gol, in plus de asta sa nu ai nici o idee de joc.

ce idee de joc sa ai la o asa aparare. s-a demonstrat de cate ori ca daca o echipa sta doar in aparare e foarte dificil sa-i dai gol. centrarile sunt unica sansa, dar daca aia resping tot, sau joaca perfect la offside ca cei de la CFR, nu prea ai ce face in plus.

Ess
25th February 2013, 22:35
ce meci...
cfr-ul a avut avantajul dublei cu inter (:D)
...in sensul ca a avut doua meciuri oficiale jucate anul asta.

arbitraj exemplar, o raritate pt liga 1...

milanov: doi dintisori de lapte lipsa, da' are ceafa groasa :D
si pe aceasta cale: **** cadu! nu-ti pui adversarul in pericol in halu' asta :rosu:

*Coco*
25th February 2013, 22:36
Da-o naiba ai 2 oameni in plus !!!
Jalnica echipa,Hizo ala ar trebui impuscat!!!

relansat
25th February 2013, 22:37
Penibil! Relansat, aduceti batistele la meciul urmator.Ma dor creierii.

*****. suntem favoriti la titlu si la anu ;)

mariomax
25th February 2013, 22:39
*****. suntem favoriti la titlu si la anu ;)

hai ma, vad ca toti se vaita ca ce s-a intamplat. era previzibil deja din min.65 ca se termina 0-0. ce sa faca Hizo in plus? infarct?

dextercioby
25th February 2013, 22:50
Fotbalul e o parte din viata, loc in care norocul joaca un rol important. Cind s-au vazut reglementar cu 2 oameni in + la pauza, nici 1 dintre moldavi nu s-a gindit cit bulan a dat peste ei. Acelasi bulan imens a fost si-n toata repriza a 2-a, dar, ce sa vezi, tot mai trebuia un pic, macar de-un gol.

Bobi Cearton
25th February 2013, 22:53
Dupa un asemenea deznodamant hai sa strigam in cor: Demisia!:D

SwedishMafia
25th February 2013, 22:58
portughezii ca portughezii, dar ce fac stiuletii? :D parca vad ca se termina 0-0 :))

:happy
MAINE,stiucan o sa spuna ca in asia s-a pariat pe rupte,pe x pauza ,x final:)))

Shinnok
25th February 2013, 22:59
ma pricep, bre :D

relansat
25th February 2013, 23:11
hai ma, vad ca toti se vaita ca ce s-a intamplat. era previzibil deja din min.65 ca se termina 0-0. ce sa faca Hizo in plus? infarct?

ar fi o idee. daca nu, macar sa se lase de meserie. nu e pentru el. ne-am convins de asta de nenumarate ori. ca nu este la prima experienta de genul la vaslui. poate pleaca. speranta ramane, totusi :headbang:

Lordul
26th February 2013, 00:19
ce intrare a avut Cadu la Milanov

philos
26th February 2013, 00:20
am spus la un moment dat ca radoi era mic copil pe langa cadu asta... criminal...
in rest, multa neputinta moldava... si daca o continua in acelasi fel, io-i debifez de pe lista contracandidatelor de anul asta :)

SwedishMafia
26th February 2013, 00:24
am spus la un moment dat ca radoi era mic copil pe langa cadu asta... criminal...
in rest, multa neputinta moldava... si daca o continua in acelasi fel, io-i debifez de pe lista contracandidatelor de anul asta :)

la...?:))

Hard
26th February 2013, 00:26
Am vorbit acum cu Mitica, cica 6 etape vor sa ii dea lui Cadu plus cheltuielile pentru cei 2 dinti din portelan pe care ii va avea Milanov de acum incolo.

philos
26th February 2013, 00:27
swedish... mai e ceva pana sa ne bucuram (nu neaparat matematic)... nu uita ca avem mai toate derby-urile in deplasare... si ce nu fac jucatorii pe teren, fac suporterii din galerie... plus ca ne mai obosesc si meciurile din europa...

p.s. nu mai merita sa mentionez deja imprevizibilul factor becali...

SwedishMafia
26th February 2013, 00:29
philos,c'mon...n-ai cu cine,niste tarani:))partea proasta e ca,cadu ne-a accidentat viitorul fundas dreapta....

TZEFERU
26th February 2013, 05:14
philos: am spus la un moment dat ca radoi era mic copil pe langa cadu asta... criminal...


Mic copil zici ? Look again. E una sa lovesti pe unu cind isi lasa capul jos si sare "kamikaze" in genunchiul adversarului intr-un context nefericit si alta cind tu ridici piciorul in cer si ii dai in gura.....la un jucator care nici macar nu a schitat vre-un gest stind "diciplinat" pe teren.

http://www.youtube.com/watch?v=vs1iH8TEOjw

relansat
26th February 2013, 09:59
Cretinul ala de Cadu a lovit intentionat. Despre ce dracu vorbim aici? Nu e genul de faza in care nu mai ai timp sa te opresti. Aici a avut timp sa isi retraga piciorul sau macar sa mai scada din tarie. In schimb, a dat cat a putut de tare. Un pic si mai ca ii rupea gatul. 6 etape e prea putin. Out tot returul. Macar!

In alta ordine de idei, penibil cum s-a luat Hizo de acest moment, parca anume sa treaca in plan secund cat de penibili am fost 11 contra 9

relansat
26th February 2013, 10:04
Duma serii: cate etape merita Milanov? Pana ii creste dintii inapoi :))

Roddicted
26th February 2013, 10:18
pensionarul asta de Hizo a vazut o cascada de ocazii aseara la poarta ungurilor :happy

Jeleul
26th February 2013, 10:20
Hai mai las-o naibi de treaba. Prea multa ipocrizie pe tema asta ca l-a lovit pe ala.

Desi chiar n-am nici cel mai mic motiv sa-l apar pe Cadu, pai da ce mama naibi ma asta e un sport de barbati, bine de cele mai multe ori ai impresia ca e de fetite cu p*tulica la cum se mai vaita si simuleaza toti drojderii astia de dau cu chisoarele in loapta.

Atata drama se face zici ca ei sunt cei mai saraci de pe pamant, nu au bani de baut apa, desi in Liga 1 la ce se ofera is niste salarii exagerate ca sa nu le zic nesimtite.

Sunt altii care lucreaza prin mina sau ca tamplari cu circulare de taiat lemne si isi mai taie cate o mana cateva degete sau chiar si mai dramatic mor, pai alea sunt adevaratele drame, si pe un salar de 800 de lei in cel mai bun caz, raman copii acasa nemancati, needucati, fara scoala si cu un viitor mai mult decat sumbru.

Cati n-ar vrea de aici sa ramana fara 5 dinti si sa ia luna de luna 20 de mii ca apoi sa-si faca dinti aia perfecti. 20 de mii luati de neica nimeni, "fotbalisti" astia de la noi, care de multe ori nu stiu sa dea cu picioru in loapta.

Era aseara unu la Digi mai ca nu se dadea cu capu de pereti pe acolo de ce crize si ipocrizie suferea. Vedeti-va de treaba "hahalelelor" ca altii mor pe teren sau isi rup un picior si trebuie sa faca pauze de vreun 1 an ca mai apoi, sa nu mai ajunga niciodata la nivelul dinainte. Si astia fac atata caz pentru atat.

Normal nu e placut si nu trebuie sa se intample, dar ca sportiv iti asumi un risc tot timpu mai ales cand iti lasi CAPU jos la nivelul picioarelor. E clar si vina lui Milanov. Ca sa nu mai vorbim de adevaratii barbati din rugby, si la ce accidentari vezi acolo, aia poti sa zici ca au p*la.

De ex. nu i-am vazut pe ipocritii astia din presa sa fie asa acizi si atunci cand lui Cristi Bud cand era imprumutat de la CFR la Medias i-a rupt picioru ala de la Timisoara, Scutaru cred. Practic i-a rupt tot "mecanismu" din interiorul piciorului.

Aia e adevarata drama, a stat 1 an jumate pe tusa, stiind clar ca mai apoi nu mai ai cum sa revi la nivelul dinainte si tot timpu o sa ramai cu frica si instinctiv o sa feresti picioru ala la intrari.

Si acuma o recomandare pentru mister Milanov, niste dinti de haur. Sa stiti, se poarta la Steaua, e preluata moda de Reghe(TON) de la finu' lui Piti Talent, care mai apoi a impartit-o in randu jucatorilor.

http://www.frontpress.ro/wp-content/uploads/2011/11/bureata_zaharia_tigan_bogat.jpg

relansat
26th February 2013, 10:24
Eu abia astept decizia comisiilor. Presimt ca o sa fie un funny de tot :))

Jeleul
26th February 2013, 10:30
Mai mult de 3 hai 4 etape, sincer nu merita.

relansat
26th February 2013, 10:33
Sau chiar 2, de ce nu?

Jeleul
26th February 2013, 10:35
Oo, da.

http://carsoncitygymnasticsclub.com/wp-content/uploads/2012/06/drama-llama.jpg

Atata drama, ca in Romania nu vezi si culmea tot la aia care iau sacu de bani degeaba, apare fenomenu. :D

Marius
26th February 2013, 10:37
Mic copil zici ? Look again. E una sa lovesti pe unu cind isi lasa capul jos si sare "kamikaze" in genunchiul adversarului intr-un context nefericit si alta cind tu ridici piciorul in cer si ii dai in gura.....la un jucator care nici macar nu a schitat vre-un gest stind "diciplinat" pe teren.

http://www.youtube.com/watch?v=vs1iH8TEOjw

Vezi ca ai probleme de perceptie. In "exemplul" tau, Radoi a luftat balonul si si-a lovit adversarul involuntar. Cea mai buna dovada e reactia de dupa incident, cand se vede clar ca "agresorul" Radoi e surprins si speriat.

Asta pe cand cadu suteaza in capul lui Milanov desi era evident pentru toata lumea ca nu mai ajunge la minge. Mai mult, dupa ce ii arde un picior in mufa adversarului, prima grija a "capitanului" e sa se intoarca spre arbitru pentru a-i cere, probabil, un galben. In niciun moment cadu nu pare ca regreta faultul si nici nu pare surprins de urmarile interventiei lui. Mie asta imi spune ca stia foarte bine ce a facut.

Jeleul
26th February 2013, 10:45
Vezi ca ai probleme de perceptie. In "exemplul" tau, Radoi a luftat balonul si si-a lovit adversarul involuntar. Cea mai buna dovada e reactia de dupa incident, cand se vede clar ca "agresorul" Radoi e surprins si speriat.

Asta pe cand cadu suteaza in capul lui Milanov desi era evident pentru toata lumea ca nu mai ajunge la minge. Mai mult, dupa ce ii arde un picior in mufa adversarului, prima grija a "capitanului" e sa se intoarca spre arbitru pentru a-i cere, probabil, un galben. In niciun moment cadu nu pare ca regreta faultul si nici nu pare surprins de urmarile interventiei lui. Mie asta imi spune ca stia foarte bine ce a facut.

Hai, nu mai spune. Asta cu reactia de dupa incident, pai poate foarte bine sa-l fi lovit intentionat si apoi sa faca circu ala ca vai ce ingrijorat e dansul.

Da, ce sa-ti spun, era evident ca nu mai ajunge mingea pentru toata lumea de la TV. Si mie mi se par multe si marunte.

Suntem buni la dat verdicte, mai suntem si mama omida sa aflam ce e in capu jucatoriilor si cum gandesc ei la o faza. Suntem buni sa dam un verdict pentru o faza cum ne place noua si la alta faza sa dam alte penibilitati.

Marius
26th February 2013, 10:55
Hai, nu mai spune. Asta cu reactia de dupa incident, pai poate foarte bine sa-l fi lovit intentionat si apoi sa faca circu ala ca vai ce ingrijorat e dansul.

Pai din reactia de dupa se vede cel mai bine. Presupunand ca fotbalistii nu-s actori de Oscar, chiar si dorind sa mimezi o reactie de ingrijorare ai nevoie de un moment in care sa-ti pui la punct scenariul. Moment care se vede daca e camera pe tine si moment care a lipsit in cazul Radoi. Cat despre cadu, e evident ca Milanov are prim-planul si ca ajunge primul la minge. Asa cum e evident ca a lovit intentionat.

Ca tie ti se pare altfel, nu ma surprinde.

relansat
26th February 2013, 11:03
apropo de vaslui ... poate ca faultul de-aseara a fost in contul intrarilor lui pavlovic, facut din acelasi material ca si cadu :))

Jeleul
26th February 2013, 11:07
Ca tie ti se pare altfel, nu ma surprinde.

Ce sa-ti spun, nici pe mine nu ma surprinde "ca ti se pare altfel" fiind vorba de regele vostru, mai marele "Radoi".

El Pistolero
26th February 2013, 11:15
Ce maimuta e Cadu ala. Sper sa ia vreo 10 etape de suspendare, dar parca vad ca ia vreo 2.

BBB
26th February 2013, 13:38
Chiar daca ma rog la Dumnezeu sa traiesc mai mult ca cadu ca sa apuc sa ma pis pe mormantul lui intr-o buna zi, parca se face prea mult caz. Parca Lacatus era tot mai smecher cum rupea ghioalele :D

mach
26th February 2013, 15:11
nu stiu dom'le cum inteleg unii fotbalul dar eu zic ca intri pe teren dai 2-3 pase frumoase, un dribling o miuta dupa care daca intra-n poarta e ok daca nu iarasi e ok. Cadu a reusit in meciul asta sa dezlege misterul care aplana in jurul prostiei sale ....pute ...da' pute rau fratica. si nimeni nu poa' sa ma faca sa cred ca acest imbecil nu a avut intentia sa-l loveasca pe bietul Milanov. apropos de Milanov ---> spunea baietu' cu fularele ca din vara e jucatorul Stelei. Pai ce ma si Milanov a dat interviu si a transmis un calduros "Welcome to taranOAIA" ??? iti mai aduci aminte !?? a mai fost un fotbalist pe care l-ati admirat doar din postura de adversar.

Nightwish
26th February 2013, 15:29
Prostii, domle... Milanov sa invete ca la fotbal nu se da in minge din 4 labe....
Ia uitati-va la faza asta din campionatul Angliei... Nici macar fault nu se da.. La noi e drama nationala. Dar Deac, scos pe tusa jumatate de an de preacinstitul Sanmartean? Ala nu se pune? Bine ca e mare drama ca tipul care-si pierduse ciunga prin iarba si si-o cauta de zor a ramas fara cativa dinti...
8GEB-TYLMmQ

philos
26th February 2013, 15:30
Mic copil zici ? Look again. E una sa lovesti pe unu cind isi lasa capul jos si sare "kamikaze" in genunchiul adversarului intr-un context nefericit si alta cind tu ridici piciorul in cer si ii dai in gura.....la un jucator care nici macar nu a schitat vre-un gest stind "diciplinat" pe teren.

http://www.youtube.com/watch?v=vs1iH8TEOjw

nu cred c-ai ales cel mai bun contra-exemplu :D... dar stai linistit, stiu destule faze in cazul amandurora si concluzia mea e aceeasi: cadu e un jucator mult mai dur decat radoi...

p.s. apropo, e drept ca milanov s-a dus cu capul in jos, dar nici kamikaze nu se merita sa-l numesti, ca doar nu era la firul ierbii si nici nu a atacat balonul vazandu-i piciorul lui cadu...

philos
26th February 2013, 15:35
Hai, nu mai spune. Asta cu reactia de dupa incident, pai poate foarte bine sa-l fi lovit intentionat si apoi sa faca circu ala ca vai ce ingrijorat e dansul.

Da, ce sa-ti spun, era evident ca nu mai ajunge mingea pentru toata lumea de la TV. Si mie mi se par multe si marunte.

Suntem buni la dat verdicte, mai suntem si mama omida sa aflam ce e in capu jucatoriilor si cum gandesc ei la o faza. Suntem buni sa dam un verdict pentru o faza cum ne place noua si la alta faza sa dam alte penibilitati.

bre, nush cum privesti tu forumul asta... da' daca nu e un loc pt schimb de opinii atunci ce dreaq e? mai ales ca nu vorbim de biotehnologie sau metafizica, unde oaresce expertiza de nisa e necesara...
n-am fost jucator profesionist...si nici nu-s vreun psiholog profiler... da' am jucat si am vazut suficient fotbal incat sa cataloghez un jucator ca fiind dur... si asta fara sa iau in bascalie opinia altora...

Marius
26th February 2013, 15:36
Prostii, domle... Milanov sa invete ca la fotbal nu se da in minge din 4 labe....
Ia uitati-va la faza asta din campionatul Angliei... Nici macar fault nu se da.. La noi e drama nationala.

Nu ti-ai ales nici tu bine exemplul. Problema lui cadu nu e neaparat ca i-a dat una in mufarina lui Milanov, ci ca a vrut sa faca treaba asta. In "exemplele" voastre, ale ceferistilor adica, sunt lovituri involuntare unde se poate da, cel mult, joc periculos.

cadu in schimb s-a dus direct pe figura aluia desi putea lesne fie sa sa loveasca muuuult mai incet, fie sa evite cu totul.

relansat
26th February 2013, 16:34
dati pe digisport. hizo face show :))

relansat
26th February 2013, 16:35
Prostii, domle... Milanov sa invete ca la fotbal nu se da in minge din 4 labe....
Ia uitati-va la faza asta din campionatul Angliei... Nici macar fault nu se da.. La noi e drama nationala. Dar Deac, scos pe tusa jumatate de an de preacinstitul Sanmartean? Ala nu se pune? Bine ca e mare drama ca tipul care-si pierduse ciunga prin iarba si si-o cauta de zor a ramas fara cativa dinti...
8GEB-TYLMmQ

daca nu s-a dat fault aici, nu inseamna neaparat ca nu s-a gresit. lol

Roddicted
26th February 2013, 16:36
acum am vazut ca ratatul de cacadu era oarecum surprins si nemultumit ca a luat rosu :happy

philos
26th February 2013, 16:38
daca nu s-a dat fault aici, nu inseamna neaparat ca nu s-a gresit. lol

terry era spasmodic... putea sa moara... rosu clar, indiferent de intentie

Luis Garcia10
26th February 2013, 16:44
Sa nu o bagi in ate nici 11 vs 9 o repriza intreaga :)) Incredibil asa ceva.

Aurel.D
26th February 2013, 16:45
De la inceputul anului m-am uitat la meciuri din Anglia, la Cupa Africii pe Natiuni unde am vazut fotbal frumos, mai putin frumos, dar curat. A trebuit sa inceapa mizeria asta de Liga I ca sa imi aduca aminte de fotbalul nostru de *****! Dupa gestul salbatic al lui Cadu, am inchis imediat meciul...asa ceva...!!

Farmecul Vietii
26th February 2013, 16:52
ce jeg de om e Cadu asta.Si ce ma deranjeaza e ca nu e la prima grosolanie de genul, cat dracu mai toleram macelari din astia? Suspendat 2-3 ani minim! Afara cu macelarii din tara! Afara!

relansat
26th February 2013, 17:02
Principala aparare a lui Cadu: "nu l-am vazut pe Milanov". L-au invatat bine Arpi si Iulica Muresan :)

3 etape suspendare. Ofera cineva mai mult? :)

bogdan_nj
26th February 2013, 17:03
Eu as scoate suspendarile de tot si as introduce amenzi usturatoare in schimb. Sa fie o anumita suma pentru fiecare etapa de suspendare care sa creasca in cazul recidivelor si atunci evident ca toate cluburile isi vor amenda si jucatorii in aceste cazuri si pana la urma jucatorii vor fi mai atenti pentru ca cel mai mult doare cand te arde la buzunar.

Luis Garcia10
26th February 2013, 17:23
Nu sunt de acord. Fiecare club poate sa-si amendeze oricum jucatorul in functie de politica lor interna. Daca s-ar introduce amenda pentru acest tip de lovituri, ar fi aberant. Cu alte cuvinte, un club bogat, si-ar permite sa macelareasca echipele adverse, iar macelarii ar fi din nou in teren imediat. Cea mai mare pedeapsa posibila pt un jucator data de orice comisie, este sa fie suspendat. Sa stai 10 meciuri pe bara, iti poate incheia cariera la un club.

m8k
26th February 2013, 17:42
de acum incolo o sa pasca cu dinti de aur!/hello
moldoveni de tot cacao, nu au reusit sa castige cu 2 oameni mai multi pe teren si o dau pe dintii bulgarului!!!
/helloA inceput rahatul romanesc!/hello

mach
26th February 2013, 19:23
de acum incolo o sa pasca cu dinti de aur!/hello
moldoveni de tot cacao, nu au reusit sa castige cu 2 oameni mai multi pe teren si o dau pe dintii bulgarului!!!
/helloA inceput rahatul romanesc!/hello

mai omule intelege o data ptr totdeauna ca toti care-am discutat de faza in care Cadu si-a aratat nemernicia nu ne-am legat de ea doar din simplu motiv de a face uitat jocul execrabil al echipei noastre( sau na ...al echipei S.C.V.S.). Recunoastem ca nu am jucat mai nimic, recunoastem ca probabil ati fi castigat daca nemernicul ar fi inscris din 11 metri dar nu putem sa trecem cu vederea duritatea de care-a dat dovada imbecilul asta. Aici e vorba de fair-play...is multe la mijloc intr-un meci de fotbal dar dupa umila mea parere pe primul loc, la mare distanta de celelalte ar trebui sa troneze fair-play'ul .In hockey, la anumite incaierari se poate ajunge la puscarie. Poate e deplasata comparatia dar nu vreau sa vad in liga asta de ***** fotbalisti de genul imbecilului mai sus mentionat. Eu la meciuri vin ca mi se ofera un spectacol si in niciun caz nu vin sa vad ambulante pe teren si oameni desfigurati. Sunteti o campioana a Romaniei si mai ales prin prisma faptului astuia ar trebui sa dati dovada de *****ul asta de cuvant care va lipseste --> FAIR-PLAY
puteam sa fi castigat cu 5-0 si aceleasi reactii vis-a-vis de cadu as fi avut. indopati-l cu xanax la urmatorul meci ....

Jeleul
26th February 2013, 20:23
E incredibil cat de mult se exagereaza si cate balarii se mai scriu si pe aici.

delaoltenia
26th February 2013, 20:39
balarii sau labarii?
cum merge antrenamentul juniorului uist? :D

m8k
26th February 2013, 20:40
mai omule intelege o data ptr totdeauna ca toti care-am discutat de faza in care Cadu si-a aratat nemernicia nu ne-am legat de ea doar din simplu motiv de a face uitat jocul execrabil al echipei noastre( sau na ...al echipei S.C.V.S.). Recunoastem ca nu am jucat mai nimic, recunoastem ca probabil ati fi castigat daca nemernicul ar fi inscris din 11 metri dar nu putem sa trecem cu vederea duritatea de care-a dat dovada imbecilul asta. Aici e vorba de fair-play...is multe la mijloc intr-un meci de fotbal dar dupa umila mea parere pe primul loc, la mare distanta de celelalte ar trebui sa troneze fair-play'ul .In hockey, la anumite incaierari se poate ajunge la puscarie. Poate e deplasata comparatia dar nu vreau sa vad in liga asta de ***** fotbalisti de genul imbecilului mai sus mentionat. Eu la meciuri vin ca mi se ofera un spectacol si in niciun caz nu vin sa vad ambulante pe teren si oameni desfigurati. Sunteti o campioana a Romaniei si mai ales prin prisma faptului astuia ar trebui sa dati dovada de *****ul asta de cuvant care va lipseste --> FAIR-PLAY
puteam sa fi castigat cu 5-0 si aceleasi reactii vis-a-vis de cadu as fi avut. indopati-l cu xanax la urmatorul meci ....

Lasa ca senilul ala de hizo in loc sa discute de ce a jucat echipa stiuletului incita descreieratii din tara! El prin asta e plin de FAIR PLAY!
Desigur e regretabil, dar nu e capat de tara, nimeni nu e prost sa joace mingea la juma de metru de gazon cu capul, radoi, si-a desfigurat adversarul care avea capul la 2 metri, John Terry a fost facut KO tot asa cand a avut capul la 2 metrii si nimeni nu a facut acest circ dupa acele meciuri! E mult mai usor sa va ascundeti hotia cu hategan atacand cu treburi extrafotbalistice! Discuta de ce nu a dictat repetarea penaltyului sau de ce a fost eliminat Valente in loc sa judeci tu treburile comisiilor! Daca judecatile ar fi cum crezi tu atunci pun pariu ca l-ai condamna pe becali la inchisoare pe viata! Lasa fair playul pentru altii ca nu aveti nimic in comun cu acel termen!!!

Jeleul
26th February 2013, 20:44
balarii sau labarii?

Varianta doi e un instrument de gandire a dumitale catre miss Prodi ? :D

delaoltenia
26th February 2013, 20:47
Varianta doi e un instrument de gandire a dumitale catre miss Prodi ? :D
romano prodi??!! :o:

bogdan_nj
27th February 2013, 16:01
Nu sunt de acord. Fiecare club poate sa-si amendeze oricum jucatorul in functie de politica lor interna. Daca s-ar introduce amenda pentru acest tip de lovituri, ar fi aberant. Cu alte cuvinte, un club bogat, si-ar permite sa macelareasca echipele adverse, iar macelarii ar fi din nou in teren imediat. Cea mai mare pedeapsa posibila pt un jucator data de orice comisie, este sa fie suspendat. Sa stai 10 meciuri pe bara, iti poate incheia cariera la un club.

Pai de ce e nevoie sa-ti inchei cariera la un club ? Doar nu e criminal si trebuie bagat la inchisoare ? In plus, te-ai gandit la faptul ca acest jucator care a fost "fortat" sa greseasca de catre Vaslui va fi indisponibil pentru CFR in meciurile cu rivalele Vasluiului ? :D

Uite de exemplu anul asta in La Liga ( si asta se intampla in fiecare an in orice liga ) in care Barcelona joaca cu adversarii Realului din urma cu 2 etape. Te-ai gandit vreodata ca acele echipe pot iesi sifonate din punct de vedere al suspendarilor pentru ca meciurile cu Real sunt evident mai intense pentru orice echipa decat orice alt meci inafara de cele cu Barcelona ? Si ar fi fost si mai grav daca n-ar fi fost un meci intre.