PDA

View Full Version : Vlad Chiriches



Shinnok
5th December 2012, 16:27
Date of birth 14 November 1989 (age 23)
Place of birth Bacău, Romania
Height 1.84 m (6 ft 1⁄2 in)
Playing position Centre back

Shinnok
11th February 2013, 21:46
cica-l da ciobanetele si ramanem in 2 fundasi centrali. ca niciodata.

florinake2012
9th March 2013, 18:10
Un jucator care a demonstrat ca stie fotbal si poate juca la orice echipa din lume dupa parerea mea.Daca mai continua asa Steua va incasa multi bani pe acest jucator tanar talentat

Sevilla86
13th April 2013, 15:51
Marile cluburi din Europa își pregătesc deja campaniile de achiziții din vară, iar fundașul central al Stelei, Vlad Chiricheș (23 de ani) este pe radarul mai multor echipe de top.

Într-un interviu acordat italeinilor de la tuttomercatoweb.com, impresarul internaționalului român, Victor Becali, a declarat că și Chelsea se numără printre cluburile care îl doresc pe jucător.

"Pe lângă londonezi, mai multe cluburi de top din Europa îl vor pe Chiricheș, incluzându-le pe cele din Italia. Nu se știe însă dacă va pleca de la Steaua, clubul dorește 15 milioane de euro pentru un transfer definitiv. Dacă ofertele făcute vor fi acceptate de liderul Ligii 1, atunci ne vom așeza la masa negocierilor", a spus Victor Becali.

Site-ul Sky Sports anunță că, pe lângă Chelsea, pentru semnătura lui Chiricheș se mai bat Chelsea, Real Madrid, Inter și Zenit.

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/oficial-chelsea-se-bate-cu-inter-si-real-pentru-chiriches-ce-ar-putea-impiedica-transferul-de-vis-al-internationalului-10742275

Daca il vor toate echipele astea, e greu de crezut ca mai prinde toamna la Steaua.

Snake_21
13th April 2013, 16:43
Daca o sa plateasca astia 15 milioane de euro la cat de lacom e ciobanul, chiar nu cred ca o sa mai ramana la Steaua Chiriches. :)

Srdjan
13th April 2013, 17:18
Dupa returul de pe Stamford Bridge ma si miram sa nu il vrea Celski

Grinco
13th April 2013, 18:41
Daca ar exista cluburi de fotbal pe Marte, ar dori si ei asa geniu in echipa. Sincer, nu inteleg ce pazesc Bayern, Barca sau Man Utd. ca nu intra si ei in lupta pentru achizita lui.

Shinnok
11th May 2013, 02:46
VIDEO Accidentarea e gravă! >> Chiricheș stă între două și șase luni și poate rata un transfer afară (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/video-accidentarea-e-grava-chiriches-sta-intre-doua-si-sase-luni-si-poate-rata-un-transfer-afara-398324.html)

stratilutza, viola-te-ar Temwanjera, fa curvo! :)

delaparis
11th May 2013, 02:51
Date of birth 14 November 1989 (age 23)
Place of birth Bacău, Romania
Height 1.84 m (6 ft 1⁄2 in)
Playing position Centre back

E bun.
De ce nu vine la Lorient? :D

Shinnok
11th May 2013, 02:52
il ia Monaco :D

delaparis
11th May 2013, 02:55
Am inteles, e prea scump.
La 30 de euro nimeni nu-si permite asa jucator :D

Sa ramana la Steaua. Asa macar ramane 0-5 cu PSG, nu 0-7 :D

Shinnok
11th May 2013, 02:56
vezi sa nu vi-l ia Juventus pe Ibra. de la 1-6 se face 1-8 :D

Shinnok
23rd June 2013, 03:27
Meciul cu Rubin, ultimul la Steaua >> Chiricheș alege unde pleacă! Ce variante are (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/meciul-cu-rubin-ultimul-la-steaua-chiriches-alege-unde-pleaca-ce-variante-are-401726.html)

urmeaza Bourceanu si Lato?

Shinnok
5th August 2013, 17:11
Chiricheș: Tu cu cine ții, Doamne? Te las să-mi alegi tu echipa la care mă transfer.
Dumnezeu: Cu dinamo.
Chiricheș: Hahaha! Nu pot să cred!
Dumnezeu: Hai, te rog, fără miștouri, că și-așa sunt destul de supărat din cauza asta.
Chiricheș: Dar de ce?
Dumnezeu: Am o grămadă de motive. De exemplu, l-au avut angajat mai demult pe unul, Vasile Turcu. Perfect om! Era cea mai clară dovadă că teoria evoluției este o escrocherie. În plus, la ei pe stadion e mai liniște decât în biserică. N-am înțeles niciodată de ce trebuie să fie așa mare gălăgie pe toate celelalte stadioane…
Chiricheș: Doamne, dar am o nelămurire: dacă Tu ții cu dinamo, atunci de ce n-au ajuns și ei în Champions League? Nu vrei să-i ajuți chiar deloc?!
Dumnezeu: Ești nebun?! Dimpotrivă, îi ajut cât pot. Cât au reușit anii ăștia e cu largul meu concurs. Mai mult de-atât nu pot face nici eu, tu n-ai văzut ce echipă au? Fără pilele la mine erau de mult în Județeană.
Chiricheș: Ai fost la vreun meci de-al lor?
Dumnezeu: Vlade, eu sunt pretutindeni, în fiecare fir de iarbă, în fiecare atom din fiecare scaun de pe fiecare stadion din fiecare…
Chiricheș: Aha, ok, deci ai fost.
Dumnezeu: Am fost pe dracu’. Oi fi eu omniprezent, dar nici chiar așa.

-kamikaze :D

Dante7
22nd August 2013, 19:11
cica s-a transferat...

bogdan_nj
22nd August 2013, 20:54
Unde ?

Dante7
22nd August 2013, 21:05
Tottenham, asa parca citisem pe sport.ro (la tv). Intre timp vad ca au bagat-o iar cu AS Roma. Pana maine mai mica transferul de vreo 2-3 or :groggy:i

Shinnok
23rd August 2013, 10:09
ADIO, Steaua! Vlad Chiricheș va juca ultimul meci în tricoul roș-albastru în direct la Digi Sport 1 (http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/ADIO+Steaua+Chiriches+va+juca+ultimul+meci+in+tric oul+ros-albast)

multumim, Chiriches! succes la Spurs!

t-RTcVuYwhg

Srdjan
23rd August 2013, 10:20
Felicitari Chiriches. Dati un autogol de adio sa ajuti si pe AcS, the rog

Shinnok
23rd August 2013, 10:21
cu ce sa o ajute pe ACS? nu va juca impotriva lui Gaz Metan.

Srdjan
23rd August 2013, 10:59
Ba dar, ne ajuta in m. Indirect, facandu-si echipa sa rateze victoria :)

Shinnok
23rd August 2013, 22:19
poate promoveaza Leeds si o prinde :D

Srdjan
23rd August 2013, 22:55
Ai grija ce zici, Pochettino il umileste pe Chiri :)

Shinnok
23rd August 2013, 23:03
da, iar ACS va castiga campionatul :D

phife
24th August 2013, 23:49
am scapat de elll.
Sa vina varelaaaaaaaaa.

Shinnok
24th August 2013, 23:49
sa vina Luchin si Grigore, cei mai barosani oameni pe care i-am urmarit.

eventHorizon
24th August 2013, 23:51
Adio, nenea Chiriches... Sper sa nu faci multi purici la Spurs, ca aia te ingroapa in mediocritate :D

9 mil euro sunt foarte bine veniti, mai luam 3 Tatu :cool:

Shinnok
24th August 2013, 23:52
daca e cap, luam 2 fundasi centrali puternici si un atacant meserias.

daca nu e cap, luam nu 3, ci 10 Tatu. sunt ieftini, ce puii mei.

phife
24th August 2013, 23:55
nu se mai baga tata nici un ban la steaua. Pun pariu ca daca era ciobanu liber o baga pe aia : ce tata nu il am pe bratu? De ce ii platesc salariul? Pe banii mei fac ce vreau

eventHorizon
24th August 2013, 23:55
Asta si spuneam, nu e niciun cap capabil, de aia vom lua 3 Tatu si, daca avem noroc, vreo 3 printisori :))

SwedishMafia
25th August 2013, 00:01
naivilor: ciobanu are afacerile pe butuci.steaua e singura care-I adduce bani.din aia 9 milioane, ma-sa si fiicele or sa ia 8,8 mil,restu la steaua.cuie ciobane:D

eventHorizon
25th August 2013, 00:04
Ciobaneste:D vorbind, vor lua fix doi jucatori.
Un fundas impiedicat(cel mai probabil va fi extrem de ieftin) care va ajunge rezerva vedetei-in-devenire-de-6-ani-incoace Gardos.
Si un atacant pe care panarama de manager il va lua tot cu imprumut. Evident, gratis :ok:

Shinnok
25th August 2013, 00:06
de va fi sa luam vreun fundas central, va fi ceva in genul lui Bratu.

mai tineti minte titlurile de acum 1 an de pe sport.ro si gsp, care-l prezentau pe Dorulet ca fiind 'omul care il va face uitat pe Geraldo'? =))

eventHorizon
25th August 2013, 00:07
Doru din Giulesti care se juca cu alti baietei? El e?

Shinnok
25th August 2013, 00:07
FIX el! :cool:

SwedishMafia
25th August 2013, 00:09
adica se juca cu...tifosi?:D

phife
25th August 2013, 00:12
Gardos e un fundas decent care poate cresye dar nu e ok sa joace cu sukala pt ca sunt lenti amandoi.
Sinceri sa fim cred ca Geraldo ar trebuii sa primeasca bani de la transferurile lui Chiriches si Gardos pentru ca el i-a crescut pe baietii astia doi.

SwedishMafia
25th August 2013, 00:13
sa vina celeban.:D

eventHorizon
25th August 2013, 00:15
Si Celeban si Varela ar fi buni, dar parca il vad deja pe unu dintre Trtovac sau Frasinescu cu tricoul Stelei in brate :D

Gardos e un fundas decent care poate cresye dar nu e ok sa joace cu sukala pt ca sunt lenti amandoi.

Ai dreptate, Gardos e un fundas decent. Punct :ok:

SwedishMafia
25th August 2013, 00:18
Si Celeban si Varela ar fi buni, dar parca il vad deja pe unu dintre Trtovac sau Frasinescu cu tricoul Stelei in brate :D

nu uita "sunt stelist de mic":D eu zic ca luam unu de la U CLUJ,aia au potential.:))
arsene nu il da pe mertesacker la steaua?:D

phife
25th August 2013, 00:19
eu cred ca o sa iti schimbi parerea.
E bine pt Chiriches si pentru nationala romaniei. Eu sper ca daca nu ne calificam in UCL sa vindem tot si ciobanu sa vanda clubul , sa fie urmarit de DNA si bagat iar la bulau.
La cati bani am putea scoate sezonul asta - deja aprox 5 milioane de la uefa , transferuri , bilete , alti bani de la uefa , drepturi TV..

eventHorizon
25th August 2013, 00:21
nu uita "sunt stelist de mic":D eu zic ca luam unu de la U CLUJ,aia au potential.:))
arsene nu il da pe mertesacker la steaua?:D
Arsene n-are nici pt el fundasi, cum sa mai dea drumul la altii?
Putea foarte bine sa-l ia chiar el pe Chiri, dar na... acum o sa-l admire la Spurs :)

phife
25th August 2013, 00:27
suma oficiala : 9,5 M euro. Doamne daca avem un patron care sa nu fie pe interes sau un simplu om ce bine era. Echipa asta e fabrica de bani.
Sa-i dea Dumnezeu sanatate , fericire si sa devina cel mai mare fotbalist roman de dupa 2000 pentru ca are calitati , modestie si inteligenta. Totusi coaie ce de bani am avea ....

delaparis
25th August 2013, 00:28
Chiriches e eliminat oricum din CL :D

eventHorizon
25th August 2013, 00:34
eu cred ca o sa iti schimbi parerea.
E bine pt Chiriches si pentru nationala romaniei. Eu sper ca daca nu ne calificam in UCL sa vindem tot si ciobanu sa vanda clubul , sa fie urmarit de DNA si bagat iar la bulau.
La cati bani am putea scoate sezonul asta - deja aprox 5 milioane de la uefa , transferuri , bilete , alti bani de la uefa , drepturi TV..

Sa-mi schimb parerea despre Gardos? N-am cum fiindca omul ala nu poate mai mult. E imobil, e slab rau la jocul de cap, are viteza de melc, demaraj de femeie insarcinata, habar nu are sa faca marcaj si nu stie sa se pozitioneze in teren. In rest, e inalt, stie cu mingea si e "tanar" :))

Cum spuneam, cu banii de pe Chiriches, 9,5 mil + 3/4 mil din bilete + 8 mil din Europa League stam ok 2 ani de zile.
Hai, Legia! :D

phife
25th August 2013, 00:37
banii ii ia toti ciobanu naivule.

Shinnok
25th August 2013, 00:38
ce e cu atatea discutii aici? cred ca de 3 ani n-a mai fost asa ceva pe Steaua.

i'm terrified.

eventHorizon
25th August 2013, 00:43
banii ii ia toti ciobanu naivule.
Nu te-ai prins deloc :))
Faza cu milioanele am scris-o pt adevaratii naivi care spera la UCL nestiind ca banii aia din calificare se duc la cioban. Macar asa sa vada si ei ca sunt incasari destule si din alte parti.;)
Am spus si mai sus ce fac idiotii din conducere cu transferurile...

Dante7
25th August 2013, 00:45
adica se juca cu...tifosi?:D

Deci asa se explica aprecierile lui despre fotbalisti :))


Gardos e un fundas decent care poate cresye dar nu e ok sa joace cu sukala pt ca sunt lenti amandoi.
Sinceri sa fim cred ca Geraldo ar trebuii sa primeasca bani de la transferurile lui Chiriches si Gardos pentru ca el i-a crescut pe baietii astia doi.

Hmm, Geraldo l-a prins pe Chiriches la Steaua ? Nici nu mai stiu :confused:



6zS_qSNPaQM

Uitati-va si la celelalte clipuri de pe canal, le face misto respectivu' :yes:

phife
25th August 2013, 00:47
steaua are datorie la becali de 10 M si el e acreditor in momentul de fata. Orice ban luat in plus e frauda sau imprumut.

Shinnok
25th August 2013, 00:49
Hmm, Geraldo l-a prins pe Chiriches la Steaua ? Nici nu mai stiu :confused:

da, in returul sezonului 2011/2012. faceau o echipa buna, in vara toti stelistii il regretau pe Geraldo.

Dante7
25th August 2013, 00:57
da, in returul sezonului 2011/2012. faceau o echipa buna, in vara toti stelistii il regretau pe Geraldo.

aaa da, parca a venit la schimb cu Szukala. Ei, Novak, Galamaz... la cati fundasi au trecut pe la Steaua in ultimul timp :groggy: Noroc ca majoritatea erau buni :D

patriot
25th August 2013, 01:01
multi bani,nu cred ca face atat,vedeti daca e vreun fundas liber de contract ca sa l aducem la Steaua......n or sa ia astia nimic,deja berbecu se masturbeaza in celula cand aude ce de euroi ia

Dante7
25th August 2013, 01:04
deja berbecu se masturbeaza in celula cand aude ce de euroi ia

thanks for the image :headbang:

Avand in vedere ca alde Zapata si Constant au ajuns sa joace pt Milan, merita si Chiriches vreo 10 bulioane.

A marcat spectaculos in Europa, joaca bine, urca bine in atac, merita fiecare banutz !

eventHorizon
25th August 2013, 01:07
aaa da, parca a venit la schimb cu Szukala. Ei, Novak, Galamaz... la cati fundasi au trecut pe la Steaua in ultimul timp :groggy: Noroc ca majoritatea erau buni :D

L-ai uitat pe Iliev, nasul rasilor :D

Curios cum o sa joace Chiriches fundas central in Anglia, acolo unde daca nu stii sa sari bine la cap esti 0(zero) ca fundas...

phife
25th August 2013, 01:07
multi bani,nu cred ca face atat,vedeti daca e vreun fundas liber de contract ca sa l aducem la Steaua......n or sa ia astia nimic,deja berbecu se masturbeaza in celula cand aude ce de euroi ia

ai dreptate.
Acum sincer sper sa mergem jos si sa ne lase ciobanul. As merge si in liga a 3a doar sa ne ia un om de buna credinta...
Daca il aveam macar pe porumbelu actionar eram acum departe , nu , noi trebuie sa avem un cioban obosit.

Dante7
25th August 2013, 01:09
Curios cum o sa joace Chiriches fundas central in Anglia, acolo unde daca nu stii sa sari bine la cap esti 0(zero) ca fundas...

o sa invete. O reusit scundul de Messi sa marcheze cu capul contra lui United, n-o sa poata si Vlad ?:D

phife
25th August 2013, 01:17
hai ma ca nu e chiar asa dezastruos cu capul. Sa ii uram noroc , un om demn care paraseste mizeria ligii lui militzinica.

eventHorizon
25th August 2013, 01:23
o sa invete. O reusit scundul de Messi sa marcheze cu capul contra lui United, n-o sa poata si Vlad ?:D

Sa speram ca va invata, oricum altceva n-are ce face :D
De apreciat ca Spurs au avut curaj si au riscat dand atatia bani pe un fundas din Romania.
Mare plus pt scouterii lor si pt directorul sportiv/manager :ok:

phife
25th August 2013, 01:28
in anglia putin conteaza de unde vi pentru ca au ei grija sa te creasca in spiritul lor. Am vazut jucatori din trinidad in Anglia nu cred ca Vlad va avea probleme.

Dante7
25th August 2013, 01:31
Mare plus pt scouterii lor si pt directorul sportiv/manager :ok:

o marcat cu Chelsea, un voleu cu Ajax + o foarfeca. Cred ca tot englezu' (care urmareste topurile cu goluri) l-a vazut pe Chiriches.

eventHorizon
25th August 2013, 01:39
Bine, toata Europa l-a vazut, nu numai englezii, insa doar Spurs a avut curajul sa dea £7.5m pt el.
E un risc costisitor pana nu confirma, de acord? :)
Bine, astia si-l permit acum si fiindca incaseaza suta de milioane pe Bale :D

Dante7
25th August 2013, 01:44
Asta vroiam sa spun si eu. Te mai complici pt 7-8 mil cand primesti suta pe Bale ?:D

phife
25th August 2013, 01:45
si cand mai primesti aproape suta din drepturi tv :rolleyes:

SwedishMafia
27th August 2013, 23:30
vedeta asta s-a dat prea lovit ca sa isi ajute colegii.nu si-a respectat colegii de echipa, pentru care aia 200.000 pe care i-ar lua, pot fi lovitura vietii,iar a juca in grupele CL o ocazie rara.pentru moldoveanu vladutz e mai important sa nu se raneasca pentru tottenham.pentru mine mai mult respect are szukala decat disperatu asta dupa bani. la unii se vad de unde is radacinile....
multa cuie prietenei sale(doar daca e sexy)!

Snake_21
27th August 2013, 23:40
@swedish: De acord cu tine, mai putin cuiele.. :)

Dante7
28th August 2013, 00:43
vedeta asta s-a dat prea lovit ca sa isi ajute colegii.nu si-a respectat colegii de echipa, pentru care aia 200.000 pe care i-ar lua, pot fi lovitura vietii,iar a juca in grupele CL o ocazie rara.pentru moldoveanu vladutz e mai important sa nu se raneasca pentru tottenham.pentru mine mai mult respect are szukala decat disperatu asta dupa bani. la unii se vad de unde is radacinile....
multa cuie prietenei sale(doar daca e sexy)!

mda, nu prea sunt de acord. Parca il inteleg si pe Chiriches intr-un fel...

Pana la urma Chiriches a fost accidentat sau nu ?

Snake_21
29th August 2013, 13:14
La degetul cu care numara banii.. in rest nu prea cred ca a fost accidentat. ;)