PDA

View Full Version : U.CRAIOVA - retur 2004/2005 etapa a 17-a



EDMOND_
17th March 2005, 09:40
Pentru ca administratorul forumului a hotarat sa nu mai permita moderatorilor de pe suporter sa deschida subiecte despre meciul pe care echipa il sustine in fiecare etapa, in ideea concentrarii discutiei pe "Intern" vom face acest lucru pe un singur thread. Aici vom discuta despre fiecare meci al Universitatii din acest retur.

pompieru
17th March 2005, 09:42
asa a hotarat administratorul? :)

EDMOND_
17th March 2005, 09:51
Da , se doreste concentrarea discutiei despre meciurile fiecarei etape pe sectiunea Intern, asa ca vom discuta despre meciuri in acest fel. Primul meci este cel de sambata , de la Constanta, care se va disputa in jurul orei 13.00, daca nu a mai avut loc vreo schimbare.
Deoarece cativa dintre noi doresc sa mearga in aceasta deplasare , daca sunt si alti suporteri ai Universitatii care scriu sau citesc pe acest forum care intentioneaza acest lucru ii rog sa ia legatura cu mine, prin mesaj privat.

EDMOND_
18th March 2005, 15:41
Informatiile spun ca Farul ar putea folosi o formula foarte ofensiva cu trei atacanti...Liviu Mihai si Gurita , alaturi de care ar avansa Cristocea... ar juca practic un 4 3 3 ..ceea ce demonstreaza ca Grigoras se teme de Universitatea...
In lipsa lui Schumacher (ce pierdere pentru Universitatea, tocmai cand incepuse sa isi dea drumul!)... Badea ar putea replica cu un 4 4 2 in care ar intra Moti in locul lui Rachita... o formatie probabila ar pute arata cam asa... Guso - Bordeanu, Moti, Papura, Daouda,- Narquinhos, Plesan, Bundea, Buhus - Dragan, Lutu... dar in situatia in care este Badea acum sunt posibile orice orice surprize..

Meciul se va disputa la ora 15.00 ,vremea mai degraba rece.. 7 - 10 grade,
conditii de ploaie...

blueheart
18th March 2005, 16:06
Edmond,faptul ca Farul va juca un 4-3-3, nu inseamna neaparat ca se si tem de noi...mai degraba simt ca apararea noastra are fisuri si fortand cu 3 atacanti ne vor crea si mai multe probleme...

Sunt de acord cu posibila echipa de start scrisa de tine, cu o mica exceptie...l-as prefera pe Magri in locul lui Lutu, care impreuna cu Dragan cred ca este perechea ideala in atac la acest moment..

EDMOND_
18th March 2005, 18:56
Ma refeream la faptul ca Farul foloseste o linie de aparare din patru fundasi...

Este posibil ca noi sa avem o problema.. se pare ca Buhus s-a accidentat la antrenamentul de astazi.. in acest moment nu stim cat de grava este accidentarea. Pe de alta parte in lotul Universitatii este o stare de tensiune si tristete, ca urmare a tragediei prin care trece Schumacher... Jucatorii aproape ca nu vorbesc nici intre ei... cu suporterii sau ziaristii nici atat. Raspund foarte greu la telefon si nu dau nici un fel de amanunte.

litza
18th March 2005, 20:42
Va fi foarte greu,dar totusi cred ca vom invinge!!!

EDMOND_
19th March 2005, 12:21
Sunt deja la Constanta..am facut o mica plimbare prin port...apoi pe la Cazinou...prin zona centrala..am luat pulsul orasului.... din pacate vremea este destul de rea ..bate vantul si ploua.... ..mai sunt vreo doua ore si jumatate... poate se mai schimba ceva...

litza
19th March 2005, 13:03
Poate vremea rea ne va ajuta sa obtinem o victorie

pompieru
19th March 2005, 15:58
0-1 la pauza pe fondul unui joc destul de saracacios... multe greseli, probabil din cauza ca terenul este ud si mingea nu sare prea bine. prima repriza au fost dominati cam mult, dar se pare ca avuseram si noi noroc o data si daduram gol exact cand trebuia, adica inainte de pauza. sa speram ca in repriza a doua vor avea un joc mai bun.

pompieru
19th March 2005, 17:00
2-1... suntem urmariti si de ghinion rau de tot... plesan omul meciului, inger si demon in acelasi timp. el deschise scoru, el rata un penalti, el facu' si faultu' de la 2-1... cred ca in ultimele 15 min, cel putin de cand iesii gavalovski echipa incepu' sa joace altceva...

sunt curios sa vad declaratiile de dupa meci.

Pacala
19th March 2005, 17:35
Sint Pacala, teoretic trebuia sa-mi expire banarea dar in fine, nu-mi bat capul asa ca scriu cu nickul asta.

vazui meciul linistit , calm , sint suparat dar surprinzator nu m-am mai enervat deloc, probabil sint vaccinat acum

- Guso e bun , e portar
-Buhus nu e talentat dar munceste foarte mult, este titular indiscutabil
-Daouda gresi o data grav la ratarea lui Doicaru cand aluneca dar e un fundas de marcaj de nadejde
-Papura e lent dar stie totusi cate ceva, daca sta in banca lui merita sa ramana dar daca va incerca macar sa-l sape pe Panduru , sa fie scos din lot si trimis la Univ II
-Bordeanu gresi si el o data, nu e mare dar e o solutie viabila, e oricum mult peste M.Iordache
-Moti nu gresi grav niciodata, nici nemaipomenit nu juca dar e clar mult peste rachita, care creeaza probleme.
deci apararea cred ca merge totusi in formul asta, cu mentiunea ca Papura daca face gat, sa fie dat afara definitiv si sa joace cu Moti si Daouda, depinde de Papura


-Lutu desi e ciudat, trebuie recunoscut ca tine macar mingea in joc, are anumite cunostiinte de fotbal, capacitat poate face cate ceva
-Marquinos e slab, degeaba au fluierat suporterii jucatorii ca nu-i pasau, e slab, nici prea tehnic nu e cum ziceau unii, gresii multe mingii, nu ma refer neaparat la fault, atat faultul la el cat si la I.Iordache au acoperire regulamentara dar au fost date foarte usor, vad cate 3-4 meciuri saptamanal din Anglia, asa ceva nu se da niciodata 11m
-Bundea e zero desi el altadata a aratat ca stie ceva , nu stiu ce e cu el, Panduru trebuie sa discute separat cu el, ori joaca , ori pleaca acum.
-Schumacher n-am putut sa-mi dau seama ce a jucat de cand a venit, imi pare enorm de rau pentru el , sa vedem daca isi revine din aceasta mare durere, unii joaca , altii cad, depinde de psihicul fiecaruia.
-Plesan ramane alaturi de Guso si Daouda , singurul fotbalist, in restul meciului eu sint multumit cum juca dar este dupa mine marele vinovat al pierderii celor 3 puncte desi tot el e marcatorul golului nostru.La faza penaltiului a tras foarte prost, din emotii sau din superficialitate, acel 11m a fost executat foarte prost
n-a fost fault la lovitura aia libera
Murgan poate juca mijlocas defeniv binisor, a dovedit-o cat a fost Cartu, problema lui Murgan e ca a fost ametit pe toate posturile si ca nu pare a avea ambitie sa se impuna in echipa
Vigariu a facut o cursa buna la faza golului dar e slab, multe faze dovedesc ca are multe probleme

-Marea problema este atacul, nu avem nici un atacant, ma uitai la I.Iordache, percuta imediat si cazu in careu, dar atat, avu o minge buna pe care putea sa o opreasca si sa o suteze dar nu reusi. E poate solutie de ultimele minute
-Gavalovski acum ca l-am vazut mai mult, pot spune cu mana pe inima si jura ca joc mai bine ca el, nu glumesc deloc, cine ma stie poate sa confirme, se vede dupa cum atinge mingea, n-are taina cu fotbalul, e pacat ca Staicu angajeaza oameni de pe net
Din pacate Stevanovic n-a demonstrat inca ca poate juca desi are o carte de vizita, nu stiu care e problema lui, vad ca n-a fost inclus in lot desi el pare singurul care a jucat ceva in viata lui
-Magri a parut ca se agita dar cam atat, nu merita nici el sa joace
-Cl.Dragan s-a zbatut dar nu e nici el atacant oricat ar incerca astia sa scoata din el
E o mare, foarte mare problema, nu avem nici un atacant in acest moment

Sanse reale sint sa se salveze de la retrogradare dar reusesc ca macar unul dintre acesti atacati sa-l faca sa joace, chiar si in aceste conditii, s-a vazut clar ca daca au vrut totusi sa joace puteau pleca usor cu cele 3 puncte de la Constanta, nivelul fotbalului romanesc este foarte scazut, ma uitam la Farul , echipa care a terminat pe 2-5 .......este o echipa foarte slaba, nu are nici un fotbalist bun, m-am uitat foarte atent la toti jucatorii in acest meci, la farul nu e nici un fotbalist dar au avut un joc destul de legat, se vede ca au un grup care s-a rodat in cativa ani jucand impreuna si cateva chestii impuse de antrenor la antrenamente, acele incercari de pase din prima, se vad roadele muncii unui antrenor
care a fost sprijinit de patron si lasat o anumita perioada, azi au avut si noroc,putea pleca cu buza umflata si sint echipa de batut la scor in retur

Cred ca totusi echipa are nevoie de o schimbare la nivelul conducerii
Ratarea lui Plesan se datoreaza educatiei fotbalistice, s-a vazut dupa felul in care s-a dus sa execute 11 m
Trebuie oprite cu orice pret imixtiunile lui papura in culise, el poate juca ceva dar mai bine pleaca dar nu se opreste acum.Este timp nici nu este foarte greu, la ce se joaca in Romania putem merge in fiecare meci sa jucam la victorie fara sa ne fie teama, n-au de ce.
Problema lor este a jocului lor nu a adversarilor.

Quartz@nu
19th March 2005, 18:19
Sint Pacala, teoretic trebuia sa-mi expire banarea dar in fine, nu-mi bat capul asa ca scriu cu nickul asta.

vazui meciul linistit , calm , sint suparat dar surprinzator nu m-am mai enervat deloc, probabil sint vaccinat acum

- Guso e bun , e portar
-Buhus nu e talentat dar munceste foarte mult, este titular indiscutabil
-Daouda gresi o data grav la ratarea lui Doicaru cand aluneca dar e un fundas de marcaj de nadejde
-Papura e lent dar stie totusi cate ceva, daca sta in banca lui merita sa ramana dar daca va incerca macar sa-l sape pe Panduru , sa fie scos din lot si trimis la Univ II
-Bordeanu gresi si el o data, nu e mare dar e o solutie viabila, e oricum mult peste M.Iordache
-Moti nu gresi grav niciodata, nici nemaipomenit nu juca dar e clar mult peste rachita, care creeaza probleme.
deci apararea cred ca merge totusi in formul asta, cu mentiunea ca Papura daca face gat, sa fie dat afara definitiv si sa joace cu Moti si Daouda, depinde de Papura


-Lutu desi e ciudat, trebuie recunoscut ca tine macar mingea in joc, are anumite cunostiinte de fotbal, capacitat poate face cate ceva
-Marquinos e slab, degeaba au fluierat suporterii jucatorii ca nu-i pasau, e slab, nici prea tehnic nu e cum ziceau unii, gresii multe mingii, nu ma refer neaparat la fault, atat faultul la el cat si la I.Iordache au acoperire regulamentara dar au fost date foarte usor, vad cate 3-4 meciuri saptamanal din Anglia, asa ceva nu se da niciodata 11m
-Bundea e zero desi el altadata a aratat ca stie ceva , nu stiu ce e cu el, Panduru trebuie sa discute separat cu el, ori joaca , ori pleaca acum.
-Schumacher n-am putut sa-mi dau seama ce a jucat de cand a venit, imi pare enorm de rau pentru el , sa vedem daca isi revine din aceasta mare durere, unii joaca , altii cad, depinde de psihicul fiecaruia.
-Plesan ramane alaturi de Guso si Daouda , singurul fotbalist, in restul meciului eu sint multumit cum juca dar este dupa mine marele vinovat al pierderii celor 3 puncte desi tot el e marcatorul golului nostru.La faza penaltiului a tras foarte prost, din emotii sau din superficialitate, acel 11m a fost executat foarte prost
n-a fost fault la lovitura aia libera
Murgan poate juca mijlocas defeniv binisor, a dovedit-o cat a fost Cartu, problema lui Murgan e ca a fost ametit pe toate posturile si ca nu pare a avea ambitie sa se impuna in echipa
Vigariu a facut o cursa buna la faza golului dar e slab, multe faze dovedesc ca are multe probleme

-Marea problema este atacul, nu avem nici un atacant, ma uitai la I.Iordache, percuta imediat si cazu in careu, dar atat, avu o minge buna pe care putea sa o opreasca si sa o suteze dar nu reusi. E poate solutie de ultimele minute
-Gavalovski acum ca l-am vazut mai mult, pot spune cu mana pe inima si jura ca joc mai bine ca el, nu glumesc deloc, cine ma stie poate sa confirme, se vede dupa cum atinge mingea, n-are taina cu fotbalul, e pacat ca Staicu angajeaza oameni de pe net
Din pacate Stevanovic n-a demonstrat inca ca poate juca desi are o carte de vizita, nu stiu care e problema lui, vad ca n-a fost inclus in lot desi el pare singurul care a jucat ceva in viata lui
-Magri a parut ca se agita dar cam atat, nu merita nici el sa joace
-Cl.Dragan s-a zbatut dar nu e nici el atacant oricat ar incerca astia sa scoata din el
E o mare, foarte mare problema, nu avem nici un atacant in acest moment

Sanse reale sint sa se salveze de la retrogradare dar reusesc ca macar unul dintre acesti atacati sa-l faca sa joace, chiar si in aceste conditii, s-a vazut clar ca daca au vrut totusi sa joace puteau pleca usor cu cele 3 puncte de la Constanta, nivelul fotbalului romanesc este foarte scazut, ma uitam la Farul , echipa care a terminat pe 2-5 .......este o echipa foarte slaba, nu are nici un fotbalist bun, m-am uitat foarte atent la toti jucatorii in acest meci, la farul nu e nici un fotbalist dar au avut un joc destul de legat, se vede ca au un grup care s-a rodat in cativa ani jucand impreuna si cateva chestii impuse de antrenor la antrenamente, acele incercari de pase din prima, se vad roadele muncii unui antrenor
care a fost sprijinit de patron si lasat o anumita perioada, azi au avut si noroc,putea pleca cu buza umflata si sint echipa de batut la scor in retur

Cred ca totusi echipa are nevoie de o schimbare la nivelul conducerii
Ratarea lui Plesan se datoreaza educatiei fotbalistice, s-a vazut dupa felul in care s-a dus sa execute 11 m
Trebuie oprite cu orice pret imixtiunile lui papura in culise, el poate juca ceva dar mai bine pleaca dar nu se opreste acum.Este timp nici nu este foarte greu, la ce se joaca in Romania putem merge in fiecare meci sa jucam la victorie fara sa ne fie teama, n-au de ce.
Problema lor este a jocului lor nu a adversarilor.
mai PACALA ...nickul asta ti se potrivea pe cinste ........sa nu iti vada Ioanitoaia comentariile ca sigur te ia la GSP sau cel putin te invita la emisiunea televizata........
mai lasa vrajeala lake... la farul nu sunt jucatori de fotbal ??? te faci dracku de ras :jerk:
daca astia nu sunt (pt nivelul romaniei div. a ) atunci chiar esti un suporter patimas "pacalit" (dupa nick). :degete:

Pacala
19th March 2005, 18:25
dorys, tu chiar stii mult prea putine despre fotbal si literatura ca sa ma apuc acum sa-ti explic cum e cu nickul sau fotbalistii vostri....... as pierde timpul .........dar n-aveti jucatori .......deloc chiar

vlad1607
19th March 2005, 18:30
Adios Amigos !

Pacala
19th March 2005, 18:39
edmond, n-am sa te intelg niciodata........ai lasat mesajul lui dorys care nu spunea nimic doar jignea.......si ai preferat sa te iei de Inter pentru ca nu-l ai tu la inima desi zicea de la jucator etc.........tu esti in stare sa te certi cu noi chiar si cand vezi ca sintem suparati ca a luat bataie echipa noastra numai ca sa-ti arati tu muschii si sa ai tu satisfactii din astea meschine............ nu pot intelege "oameni" ca tine.......
Despre meci , n-ai spus o vorba........asta e singurul lucru la care te-ai gandit, sa-l avertizezi pe Inter? :D

Quartz@nu
19th March 2005, 18:42
dorys, tu chiar stii mult prea putine despre fotbal si literatura ca sa ma apuc acum sa-ti explic cum e cu nickul sau fotbalistii vostri....... as pierde timpul .........dar n-aveti jucatori .......deloc chiar
meseriasule mai scuteste-ma cu literatura in fotbal ....

EDMOND_
19th March 2005, 18:45
Sunt inca la Constanta , dupa un meci care a fost spectaculos , si , in care Universitatea a facut cel mai bun meci pe care l-am vazut in ultimul an. Am fost fara doar si poate peste Farul, si cine este obiectiv poate recunoaste acest lucru indiferent cu ce echipa tine. A fost un meci pe care l-am fi putut castiga fara probleme, dar parca s-au strans toate ghinioanele pe capul nostru..mai intai Schumacher, apoi accidentarea lui Dragan, apoi ratarea lui Plesan... Echipa a dominat uneori meciul categoric iar cei doua mii de spectatori aflati in tribune practic parca nu le venea sa creada... au fost minute in sir in care apararea Farului a aruncat mingea afara, la disperare...
Se vor face probabil comentarii la rece , dar sunt absolut convins ca nu vom retrograda. Atat ca joc cat si ca exprimare in teren suntem in acest moment peste multe echipe din divizia..putem castiga la Bacau si la Iasi in meciuri directe si situatia se poate schimba. Suntem pe ultimul loc, dar echipa are potential si o conditie fizica foarte buna. Depinde doar de viitorul antrenor sa o faca sa castige ..eu cred ca acum trebuie lucrat foarte mult la moral...

Pacala
19th March 2005, 18:49
dorys ,Liber
ca nu meriti efortul ...5 min e destul ....esti sub limita admisibila :caracter, intelect si cultura...pierd timpul cu tine,jur ca nu o zic din rautate.
hai! liber!

Quartz@nu
19th March 2005, 18:52
Sunt inca la Constanta , dupa un meci care a fost spectaculos , si , in care Universitatea a facut cel mai bun meci pe care l-am vazut in ultimul an. Am fost fara doar si poate peste Farul, si cine este obiectiv poate recunoaste acest lucru indiferent cu ce echipa tine. A fost un meci pe care l-am fi putut castiga fara probleme, dar parca s-au strans toate ghinioanele pe capul nostru..mai intai Schumacher, apoi accidentarea lui Dragan, apoi ratarea lui Plesan... Echipa a dominat uneori meciul categoric iar cei doua mii de spectatori aflati in tribune practic parca nu le venea sa creada... au fost minute in sir in care apararea Farului a aruncat mingea afara, la disperare...
Se vor face probabil comentarii la rece , dar sunt absolut convins ca nu vom retrograda. Atat ca joc cat si ca exprimare in teren suntem in acest moment peste multe echipe din divizia..putem castiga la Bacau si la Iasi in meciuri directe si situatia se poate schimba. Suntem pe ultimul loc, dar echipa are potential si o conditie fizica foarte buna. Depinde doar de viitorul antrenor sa o faca sa castige ..eu cred ca acum trebuie lucrat foarte mult la moral...
sunt intru totul de acord cu tine ( si am scris asta mai devreme in rubrica dedicata meciului farul - "u" ) singura obiectie o am la Dragan ....cred ca este un caine mai putin si asta va face bine voua aveti inlocuitori !!! bafta " u "

777
19th March 2005, 18:53
cu catelu asta ce e pe aici?

EDMOND_
19th March 2005, 18:53
Pacala nu am nimic cu Inter, asta este parerea voastra. Din anumite motive nu mai pot fi prieten cu el, dar asta nu ma impiedica sa privesc lucrurile obiectiv. sa isi spuna parerea calm si civilizat si nu este nici o problema, chiar dace cere sa plece toti jucatorii si oficialii echipei. Ii respect parerea, chiar daca nu sunt de acord cu ea. si este valabil pentru toti care scriu aici.

corinutza_88
19th March 2005, 18:58
numai rezist!sa ma aduca o echipa intr-o stare in care nu am fost niciodata e de necrezut.
parerea mea e ca DUMNEZEU a uitat de noi!
altceva nimik.comentariile sunt de prisos.

EDMOND_
19th March 2005, 19:16
cu catelu asta ce e pe aici?

Nu am inteles mesajul...

inter
19th March 2005, 19:20
"Avertisment Inter, pentru mesajul postat pe subforumul Craiovei, contrar regulamentului forumului.( vezi "labagiu", "cretin" , "nenorocit" )."

m-i se falfaie de astfel de avertismente ... date de un "fan" badea , un handicapat care a reusit rara performanta de a obtine 3 infrangeri din3!

iar tu in istetimea ta ai vazut cel mai bun meci al Stiintei din ultimul an ... asta sub portofoliul lui badea ... ca numai infrangerile lui pot sa te excite atat!

LA REVEDERE badea! esti un ratat in profesia actuala!

Vadim
19th March 2005, 19:25
Am spus demult ca Badea nu are ce cauta pe postul de antrenor. Trebuia demult sa fie dat afara. Este un baiat de nota 10, a fost un sportiv bun, insa nu are ce cauta pe banca tehnica pe postul de antrenor. Nu are nici o ideea de joc.

Lol, tare faza cu "cel mai tare meci din ultimul an". Craiova tot face meciuri din astea. Excelente, dar pierde. :(

EDMOND_
19th March 2005, 19:30
Inter, eu am fost pe stadion si stiu ce am vazut.Si au vazut asta si altii Am sa spun mai clar maine, dupa ce voi vedea inca odata meciul, poate la televizor a fost alt meci.

corinutza_88
19th March 2005, 19:36
lol tu poate ai vazut o echipa a universitatii castigand.poate era fantoma!:D

Vadim
19th March 2005, 19:39
La televizor s-a vazut ca au pierdut cu 2-1, au ratat cu poarta goala, au ratat un penalty, nu au stiut sa puna un zid. Chestii de astea. In rest au facut un meci foarte bun.

Darkslowstar
19th March 2005, 19:42
Din cate am vazut azi, problema voastra este numai de moral. Altfel aveti jucatori capabili sa castige (sau sa piarda :D) singuri un joc. Ideea este, aveti echipa? Din pacate Craiova nu are forta de grup si aducand o groaza de jucatori noi nu se rezolva problema. Degeaba pleaca Badea daca nu il urmeaza si Dinel. El este buba la voi, nu Badea.

777
19th March 2005, 19:43
ma refeream la vlad, care shtie numai sa bage batzul printre gard! sa-shi vada de varza lui!(la dinamo ma refer)

litza
19th March 2005, 19:59
mai PACALA ...nickul asta ti se potrivea pe cinste ........sa nu iti vada Ioanitoaia comentariile ca sigur te ia la GSP sau cel putin te invita la emisiunea televizata........
mai lasa vrajeala lake... la farul nu sunt jucatori de fotbal ??? te faci dracku de ras :jerk:
daca astia nu sunt (pt nivelul romaniei div. a ) atunci chiar esti un suporter patimas "pacalit" (dupa nick). :degete:
Ma vericule da tu de ce nu recunosti ca ati castigat cu foarte mult noroc si ca meciul asta fuserati clar SUB NIVELU MARII? :degete: :degete: :degete:

Mihai
19th March 2005, 20:03
"fuserati clar SUB NIVELU MARII?"

Daca Farul de pe locul 4 e la nivelul marii, atunci voi de ce nivel sunteti? Prin ce depresiune va gasim acolo pe locul 16? Sa ma apuc sa caut prin groapa Marianelor?

inter
19th March 2005, 20:22
mihai ia nu mai pune tu sare pe rana, pana una alta, aia din groapa "marianelor" v-au fript .... nasol , toti ne-au uscat , da avem si noi fraierii nostrii :P

Mihai
19th March 2005, 20:23
Aveti aveti... Asta asa e :ok:
Da totusi rapid nu a castigat niciodata in deplasare turul acesta!

inter
19th March 2005, 20:38
deci poti sa fii "acid" pe intern ... si stai linistit , da aici ...ai grija .... ca te urmaresc eu, ca al nostru moderator ma vaneaza pe mine ... deci tre sa caut si eu pe unul :D

Mihai
19th March 2005, 20:39
Hai ca mi-am modificat postul ca as nu fiu rau! :D
Am vazut ca te urmareste careva (nu dau nume :P)

inter
19th March 2005, 20:41
Inter, eu am fost pe stadion si stiu ce am vazut.Si au vazut asta si altii Am sa spun mai clar maine, dupa ce voi vedea inca odata meciul, poate la televizor a fost alt meci.

ce ai vazut? o superechipa care a pierdut jenant ...
un superjucator "profesionist" care nu e in stre sa se concentreze cand executa un penalty?

altceva?
am scapat noi cei care am urmarit meciul la tv. , vreo bara, vreo actiune, vreo scandare a suporterilor? nu cred !

mihai@: ma lasa rece urmaririle unora ... campioni la searching forums ... mai bine sa-si caute mesajele de victorie de acum 1-2 luni ... macar sa stie sa piarda :D

vanat? hmm sunt cam "greu" :cool:

Mihai
19th March 2005, 21:15
Inter vezi ca ai 2 posturi consecutive... Vrei sa-ti dea domnul moderator al doilea avertisment! :evil:

inter
19th March 2005, 21:20
ramane la alegerea lui :D:D

n-as fi nici primul nici ultimul !

si fii on-topic, ca s-ar putea sa-ti dispara postul! (ca si al meu dealtfel)

EDMOND_
20th March 2005, 02:23
"fuserati clar SUB NIVELU MARII?"

Daca Farul de pe locul 4 e la nivelul marii, atunci voi de ce nivel sunteti? Prin ce depresiune va gasim acolo pe locul 16? Sa ma apuc sa caut prin groapa Marianelor?

Ai ceva probleme cu interpretarea? E greu sa vezi ca se discuta despre meciul in cauza si nu despre locurile in campionat? Citeste declaratia antrenorului Farului , mai vezi odata meciul si apoi vino sa discutam...

pompieru
20th March 2005, 11:39
Din cate am vazut azi, problema voastra este numai de moral. Altfel aveti jucatori capabili sa castige (sau sa piarda :D) singuri un joc. Ideea este, aveti echipa? Din pacate Craiova nu are forta de grup si aducand o groaza de jucatori noi nu se rezolva problema. Degeaba pleaca Badea daca nu il urmeaza si Dinel. El este buba la voi, nu Badea.


degeaba zici ca trebuie sa plece dinel daca nu are cine sa vina in locul lui. pana una alta el da banu' si nu s-a aratat nimeni interesat de postura de a sustine echipa financiar. dupa meciul asta am inceput sa cred si eu ca Badea nu prea are exeperienta ca antrenor. ma uitam aseara la National - Poli Tm si mi-am dat seama ca Landi ala cunoaste meserie. Daca in prima repriza Contra a cam facut legea pe partea dreapta, in a doua abia daca s-a vazut... l-au anihilat cu succes.

o mutare neinspirata mi s-a parut introducerea lui gavalovski care n-a facut nimic si a fost schimbat la 20 de min dupa ce a intrat. cred ca putea sa introduca alt atacant in locul lui, in felul acesta aveam 1 schimbare in plus de facut.

lipseste coeziunea lotului, lipsesc pasele din prima pe metrul patrat si asta duce la carente pe partea vitezei de joc. am vazut 2-3 faze la farul in care mingea s-a plimbat in 5 secunde la 6 jucatori, dar la ai nostri nici macar una. cred ca o mutare mai inspirata ar fi fost introducerea lui Lutu titular. de cand a intrat el s-a mai inviorat jocul de atac al Craiovei. m-a surprins faptul ca Bundea nu s-a vazut deloc in joc. Lui Papura nu prea i se potriveste postul de mijlocas la inchidere cum l-a folosit si in meciul acesta pt ca se vede faptul ca lipseste din joc. La fazele fixe s-a vazut experienta sa pt ca a respins majoritatea baloanelor aeriene. cred ca ar trebui jucat in linia de fund si nu la mijloc. se pare ca iar suntem la pamanat in ce priveste atacul. dragan a alergat dar fara prea mare folos.


jucatori care i-am vazut ca au miscat in acest joc ar fi: guso, buhus, daouda, moti, plesan, lutu. adica tot echipa care era pana in iarna... dragan s-ar putea sa fie o solutie dar nu prea a fost sustinut din spate. s-a jucat pe contraatac si s-a vazut ca el a fost singur in fata.

m-a surprins totusi faptul ca nu am avut suturi de la distanta, avand in vedere ca terenul era ud, si mingea poate lua o traiectorie ciudata in momentul in care atinge gazonul, precum si o viteza superioara. cred ca trebuia sa avem o gramada de suturi spre poarta, dar se pare ca nu asta a fost solutia aleasa de antrenor.

EDMOND_
20th March 2005, 11:45
pompieru, Papura a jucat fundas... a facut pereche cu Moti....

Am revazut aseara meciul..... sunt de parerea unuia din ziarele centrale care spunea ca cele doua lovituri din care a inscris Farul au fost dictate "suspect de usor".... la 11 m, brazilianul a jucat in mod clar mingea, iar la Plesan nu am vazut sa fi impiedicat pe cineva sa joace... Au fost faze de joc si sunt convins ca , daca era vorba de exemplu de steaua sau dinamo, helesteanu nu acorda nici una dintre ele....

vlad1607
20th March 2005, 12:09
ma refeream la vlad, care shtie numai sa bage batzul printre gard! sa-shi vada de varza lui!(la dinamo ma refer)
Ati da voi orice pt o "varza" pe locul 2 !!! :)

Zebrone
20th March 2005, 12:26
Vlad de ce nu te duci tu unde ai treaba, mai ales in momentele astea si asa suficient de grele, ca sa te mai vedem si pe tine dand cu bata in balta? Du-te frate si savureaza victoria alor tai si lasa-ne pe noi cu ale noastre, ce zici de asta?

litza
20th March 2005, 12:28
Edmond pai tu nu sti ca avem multi dusmani si multa lume ne vrea in B?
Din pacate pt ei nu o sa aiba satisfactia asta niciodata,chiar daca acum suntem mai aproape ca oricand de aceasta "performanta".
Eu am incredere in echipa si sunt sigur ca ne vom reveni.Chiar daca am pierdut am jucat fotbal si am fost mult peste Farul

EDMOND_
20th March 2005, 12:47
Ati da voi orice pt o "varza" pe locul 2 !!! :)

Nu cred ca vreunul dintre suporterii Universitatii si-ar dori sa tina cu o echipa ca Dinamo... personal, daca asta ar fi pretul sa ajungem pe locul 2, prefer divizia B.

cip_81
20th March 2005, 13:07
Sa te auda Dumnezeu.

inter
20th March 2005, 13:52
cip-ule, ia i-ati viteza .... poate n-ai aer si te sufoci!

Gonzo
20th March 2005, 14:54
pompieru, Papura a jucat fundas... a facut pereche cu Moti....

Am revazut aseara meciul..... sunt de parerea unuia din ziarele centrale care spunea ca cele doua lovituri din care a inscris Farul au fost dictate "suspect de usor".... la 11 m, brazilianul a jucat in mod clar mingea, iar la Plesan nu am vazut sa fi impiedicat pe cineva sa joace... Au fost faze de joc si sunt convins ca , daca era vorba de exemplu de steaua sau dinamo, helesteanu nu acorda nici una dintre ele....

cum si poti sa dai vina pt gafa lui plesan si neinspiratia lui Badea pe arbitru?

e aberant sa spui ca la ei nu a fost una si alta... daca dadea plesan gol era victorie... apropo de 11 metri-ul nostru dupa ce ai revazut caseta nu spui daca a fost sau nu?

parerea mea e ca nu arbitrul ne-a furat... si nu e cazul sa discutam arbitrajul atata timp cat pierdem pe mana noastra?

cum si poti sa te gandesti ca te fura arbitrul cand ne da 11 metri usor in min 87? :o:

vlad1607
20th March 2005, 15:13
Nu cred ca vreunul dintre suporterii Universitatii si-ar dori sa tina cu o echipa ca Dinamo... personal, daca asta ar fi pretul sa ajungem pe locul 2, prefer divizia B.
1. ai inteles prost...nici nu ma mir ! :D
2.NU conteaza ce preferi tu..ca tot in Beee ajungetzi ! RELAX ! :degete:

EDMOND_
20th March 2005, 15:25
Cei care sunt interesati sa comenteze meciul ar trebui sa mai priveasca inca odata caseta cu desfasurarea meciului. altfel vorbim doar ca sa ne aflam in treaba si sa nu zicem ca nu am spus si noi ceva. Mai ales ca si o parte din ziaristii care ne sunt de obicei defavorabili apreciaza ca cele doua lovituri din care a inscris Farul au fost acordate "suspect" de usor.
Eu nu am emis verdicte, mi-am spus doar parerea din ceea ce am vazut la stadion, dar si dupa ce am revazut inregistrarea meciului.
Nu am dat vina pe nimeni si nici nu am spus ca am fost furati. Doar ca loviturile alea nu erau cu siguranta date daca in locul nostru erau alte echipe.
Probabil o sa vedem mai bine la emisiunile de sport din aceasta seara.

Gonzo
20th March 2005, 17:04
de ce nu zici nimic de penalty-ul nostru? ala nu a fost dat usor pe final de meci? in min 87 ... practic arbitrul inchidea meciul cu victoria noastra... asa ca e deplasat sa comentezi arbitrajul

EDMOND_
20th March 2005, 17:34
Urmatorul meci va fi cel cu Sportul Studentesc , in data de 1 aprilie, ora 20.00, in nocturna. va fi si primul test al noului antrenor, Basarab Panduru, care are la dispozitie zece zile pentru a pregati aceasta partida.

vlad1607
20th March 2005, 17:37
meci intersant se anunta in Banie care,din pacate :D,cred ca va fi castigat de olteni :( .

EDMOND_
20th March 2005, 17:46
vlade, ma cam faci sa-mi pierd rabdarea. fa bine si discuta despre meciul respectiv, pe intern acolo unde a dat dispozitie Vadim ca trebuie sa o facem. Aici discutam, in principiu, doar noi si prietenii. Nu te numeri printre ei.Probabil pe subforumul echipei cu care tii este plictiseala, dar daca vrei sa iti maresti numarul mesajelor nu este nevoie sa intri pe toate subforumurile echipelor, joaca trenuletul sau intra acolo, la alba neagra (pardon, alb si negru). E un sfat prietenesc. :drak:

EDMOND_
28th March 2005, 00:12
Iata lotul pentru partida cu Sportul Studentesc: portarii Guso şi Bănică şi jucătorii de câmp Buhuş, Daouda, Papură,Moti, Feleagă, Murgan, Bordeanu, Lazarovici, M. Iordache, Dobre, Luţu, Schumacher, Bundea, Cl. Tudor, Dănănae, Vigariu, Stoianof, Ilie Iordache si Dragan.

Zebrone
28th March 2005, 10:16
vlade plimba ursul! :ok:
unde-s sarbii lui dinel? atacantii lu' peste! si mai exista frontul salvarii fotbalului craiovean infiintat de blondu si postasu? ca ti se face rusine sa zici cu ce echipa tii! cretinitate maxima aia e la craiova.

EDMOND_
28th March 2005, 11:10
chestia cu blondu si postasu nu este adevarata...a plusat presa , ca de obicei... atacantii aia au fost trimisi la satelit pana vor incepe sa joace fotbal... rau este ca s-a accidentat Plesan si sunt sanse mici sa joace cu Sportul.

Zebrone
28th March 2005, 11:15
bine lasa-i pe desenatii aia doi, dar mai exista aberatia aia? asta e o chestie tipica ,decat sa faca fronturi si revolutii, mai bine dadea 50.000 pe frunza si il tineau pe gane.

EDMOND_
28th March 2005, 11:30
Aberatia aia nu are nici un rol.... nici nu stiu cine a nascocit-o.... La meciul cu Sportul tanarul Ilie Iordache este posibil sa intre titular. Probabil va juca in atac alaturi de Dragan.... Vom afla mai multe astazi, dupa antrenamente.

Zebrone
28th March 2005, 12:24
keep us updated :ok:

EDMOND_
29th March 2005, 17:21
Pentru meciul cu Sportul Studentesc intrarea va fi libera, nu se vor vinde bilete. In afara lui Plesan este posibil sa lipseasca si Bundea care este racit si nu face antrenamente.

EDMOND_
30th March 2005, 03:14
"medicul echipei naţionale mi-a spus că trebuie să iau o pauză de o săptămînă. Din respect pentru fanii olteni aş putea să risc”,

Este declaratia pe care a facut-o Plesan astazi.
Eram convins ca va face totul ca sa joace vineri, insa nu stiu daca cei din conducerea tehnica ar trebui sa il lase sa riste... O noua accidentare l-ar putea face indisponibil pentru mult timp.

bogho
30th March 2005, 14:11
personal consider ca situatia echipei se inrautateste. cum vine un antrenor cum se schimba lotul de jucatori. si nu ma refer la schimbarea doar pentru 1 -2 jucatori. Bondrea schimba iar jumate' de echipa. cred ca asta e o metoda noua de omogenizare a echipei

Gonzo
30th March 2005, 14:37
bine face Bondrea... la ce sa tina toate peterdele? Stevanovici nu poate depasi un amator, Gavalovski alearga aiurea, brazilienii sunt mai slabi de ce avem noi, deci sa plece si sa se dea credit tinerilor.

bogho
30th March 2005, 15:01
da, dar nu faci chestia asta cand echipa e pe loc retrogradabil si mai sunt cateva etape de jucat. Cred ca Bondrea i-a trimis pe aia la satelit fiindca a zic Staicu ca sunt petarde. Si apropo nu Staicu e cel care a zis ca brazilienii vor semna cu craiova indiferent de decizia lui badea. Si acelasi lucru si cu Gavalovski?

Gonzo
30th March 2005, 15:06
parerea mea e ca nu ne ajuta la nimic... poate sa-i trimita si intr-un bar cu manele ca pe Semeghin :D

si daca i-a trimis la satelit care e problema? ii poate chema inapoi oricand... la ce sa-i tina la echipa mare sa se chinuie sa le explice in toate limbile pamantului daca ei tot nu stiu fotbal? pierdere de timp :D

EDMOND_
31st March 2005, 11:31
Desi Zeno Bundea a participat la unul din antrenamente, ieri jucatorul a fost din nou indisponibil , din cauza unei raceli foarte puternice. Este posibil sa nu joace in meciul de vineri, mai ales ca, se pare, nu va participa nici la antrenamentele de astazi.

Mihaita Plesan doreste sa joace neaparat in acest meci, care poate fi foarte important pentru Universitatea. Conducerea clubului a hotarat ca, in dimineata meciului, jucatorul sa faca un examen medical foarte amanuntit.
Va fi luata o decizie dupa acest examen medical.

nr.zece
31st March 2005, 18:31
vesti bune, daca nu joaca groparul plesan batem cu 3-0

777
1st April 2005, 00:58
winnetou sper sa ai dreptate... dar eu sunt de parere ca o sa se simta lipsa lui plesan! maine macar un 1-0 chinuit, ca altfel e nasol :D

EDMOND_
1st April 2005, 01:17
Informatii de ultima ora arata ca Mihaita Plesan va juca. Va fi o surpriza de mari proportii pe care o pregateste Marian Bondrea. Va juca un 3 4 3 cu Plesan in atac...si cu Marius Iordache titular.

Zebrone
1st April 2005, 09:27
Plesan gropar? Tu la ce meciuri te uiti, ca sunt curios :D
Daca nu batem ne cam ia dreq, zic eu.

litza
1st April 2005, 18:00
Da,Plesan e gropar pt ei.Daca va juca diseara i-i va ingropa!

EDMOND_
1st April 2005, 18:25
Informatii de ultima ora arata ca Mihaita Plesan va juca. Va fi o surpriza de mari proportii pe care o pregateste Marian Bondrea. Va juca un 3 4 3 cu Plesan in atac...si cu Marius Iordache titular.

A fost doar o gluma de 1 aprilie. Va fi se pare un atac Dragan Vigariu, sau Dragan -Ilie Iordache.

nr.zece
1st April 2005, 18:48
cu siguranta la alte meciuri decat tine
la alea in care rateaza penalty si zice "ce mare lucru, nu-i un capat de tara ca n-am omorat pe nimeni"
la alea in care simuleaza de cate ori primeste pase
sau cand nu da pase la atacanti, sau se impiedica in propriile picioare
daca el joaca minunat de ce nu suntem in primele 3?

litza
2nd April 2005, 19:42
In meciul de aseara s-a simtit din plin lipsa lui Plesan.Sa recunoastem ca el e singurul jucator de la care ne mai asteptam sa faca ceva intr-un meci ca cel de aseara.

BornWild
3rd April 2005, 01:28
In meciul de aseara s-a simtit din plin lipsa lui Plesan.Sa recunoastem ca el e singurul jucator de la care ne mai asteptam sa faca ceva intr-un meci ca cel de aseara.

Hai sa fim seriosi.........Plesan este groparul Craiovei..

Mihai
3rd April 2005, 01:30
De mult am zis asta, dar nu ma crede nimeni (mai ales Edmond :P)
Mai dati-i o lopata si gata treaba :evil:

litza
3rd April 2005, 11:15
E parerea voastra!Asa daca am sta si i-am jdeca pe fiecare toti au cate o vina

BornWild
3rd April 2005, 14:41
E parerea voastra!Asa daca am sta si i-am jdeca pe fiecare toti au cate o vina


Normal si normal ,daca era vreo scula de jucator.....tragea echipa dupa el.....s-a vazut cum a tras-o la Constanta.....in jos ....ca a ratat penalty-ul :cool:

Gonzo
3rd April 2005, 18:08
unde in jos? in groapa !!!!!?????? :mda:

nr.zece
3rd April 2005, 19:10
Normal si normal ,daca era vreo scula de jucator.....tragea echipa dupa el.....s-a vazut cum a tras-o la Constanta.....in jos ....ca a ratat penalty-ul :cool:
si cum a cazut la fiecare lansare fara sa fie nimeni langa el si cum pierede toate mingiile pentru simulari penibile

Zebrone
4th April 2005, 11:10
bateti campii cu gratie si dezinvoltura altfel nu imi dau seama cum puteti sa zicti ca plesan e groparul craiovei; cred ca il confundati cu staicu :mda:

Gonzo
4th April 2005, 14:50
nu neg ca si staicu are lopata...

Zebrone
4th April 2005, 14:55
si Staicu? el e sapatorul sef!

Vietnam
4th April 2005, 15:22
Din pacate toata echipa joaca prost! Nu numai Plesan! Nu avem un virf de atac, nu avem strategie si nu avem inteligenta de joc. Nu avem o conducere care sa gindeasca pe termen lung. Schimbam antrenori mai des ca ciorapii si ne asteptam la miracole? LA CRAIOVA ESTE NEVOIE DE BANI SI DE CREIER!! Dupa asta apar si rezultatele. In timp. Noi nu avem nici una nici alta. Mai Laes CREIERUL ne lipseste.
Iar pe Plesan nu are rost sa-l acuzam ca el este groparul echipei. La Constanta echipa a clacat psihic ( inclusiv Plesan) dupa ratarea penalty-ului. Rasul amar al lui Badea dupa golul inscris de constanteni spunea totul.
Cu o floare nu se face primavara. Inca asteptam sa avem un jucator care sa salveze meciul in orice situatie? Eroul in armura stralucitoare? Hai sa lasam visele astea deoparte. Suntem in rahat pina in gat si noi nu putem face nimic!

Dupa meciul cu Sportul pot sa zic ca mi s-au scufundat toate corabiile! :headbang:
Sperantele mele acum se indreapta catre anul 2006 toamna, cand vom reveni in A. Nu mai am incredere in puterea de lupta a jucatorilor actuali. Imi pare rau! Astept sa-i vad ca se ridica la lupta si scapa anul asta de retorgradare. Dar sansele sunt apropiate de sansele echipei Nationale de a se califica la Campionatul Mondial. Sunt mici dar exista. Dar nu rezolva problema de fond.

cipi13
4th April 2005, 17:52
Vietname...cu rezerva de rigoare ca o sa mai reusim sa iesim din B si nu o sa ajungem ca UTA sau alte foste glorii care se lupta prin divizii mici...sunt cu totul de acord cu tine...

bogho
4th April 2005, 18:07
momentan, inca nu suntem retrogradati.
Pt. cele 3 locuri de retrogradare se lupta Univ. Craiova, Poli Iasi, FC Brasov, Apulum Alba Iulia. Cu putin noroc se pot alatura FC Arges si FCM Bacau
Asta ar fi programul acestor echipe pana la finalul campionatului:

Universitatea
Et. 19 Poli Iaşi (d)
Et. 20 Steaua (a)
Et. 21 CFR Cluj (d)
Et. 22 FC Naţional (a)
Et. 23 FCM Bacău (d)
Et. 24 FC Braşov (a)
Et. 25 Poli AEK (d)
Et. 26 Gloria (a)
Et. 27 Rapid (d)
Et. 28 Apullum (a)
Et. 29 Dinamo (d)
Et. 30 Oţelul (a)

Poli Iaşi
Et. 19 “U” Craiova (a)
Et. 20 FC Argeş (d)
Et. 21 Farul (a)
Et. 22 Sportul (d)
Et. 23 Oţelul (a)
Et. 24 Steaua (a)
Et. 25 CFR Cluj (d)
Et. 26 FC Naţional (a)
Et. 27 FCM Bacău (d)
Et. 28 FC Braşov (a)
Et. 29 Poli AEK (d)
Et. 30 Gloria (a)

FC Braşov
Et. 19 Poli AEK (a)
Et. 20 Gloria (d)
Et. 21 Rapid (a)
Et. 22 Apullum (d)
Et. 23 Dinamo (a)
Et. 24 “U” Craiova (d)
Et. 25 FC Argeş (a)
Et. 26 Farul (d)
Et. 27 Sportul (a)
Et. 28 Poli Iaşi (d)
Et. 29 Steaua (a)
Et. 30 CFR Cluj (d)

Apullum
Et. 19 CFR Cluj (d)
Et. 20 FC Naţional (a)
Et. 21 FCM Bacău (d)
Et. 22 FC Braşov (a)
Et. 23 Poli AEK (d)
Et. 24 Gloria (a)
Et. 25 Rapid (d)
Et. 26 Oţelul (a)
Et. 27 Dinamo (a)
Et. 28 “U” Craiova (d)
Et. 29 FC Argeş (a)
Et. 30 Farul (d)

----------------------------------------
FC Argeş
Et. 19 Sportul (d)
Et. 20 Poli Iaşi (a)
Et. 21 Steaua (d)
Et. 22 CFR Cluj (a)
Et. 23 FC Naţional (d)
Et. 24 FCM Bacău (a)
Et. 25 FC Braşov (d)
Et. 26 Poli AEK (a)
Et. 27 Gloria (d)
Et. 28 Rapid (a)
Et. 29 Apullum (d)
Et. 30 Dinamo (a)


FCM Bacău
Et. 19 Gloria (a)
Et. 20 Rapid (d)
Et. 21 Apullum (a)
Et. 22 Dinamo (d)
Et. 23 “U” Craiova (a)
Et. 24 FC Argeş (d)
Et. 25 Farul (a)
Et. 26 Sportul (d)
Et. 27 Poli Iaşi (a)
Et. 28 Steaua (d)
Et. 29 CFR Cluj (a)
Et. 30 FC Naţional (d)

litza
4th April 2005, 23:00
Este incredibil cum presa din nou incearca sa puna presiune!
Ca arde Iasul,ca le e frica la moldoveni ca le vom umbla la jucatori,ca o sa castigam cu albitru...
Numai aberatii fratilor!
Sincer m-i se face scarba cand citesc!

inter
4th April 2005, 23:22
mde... razboi mediatic.... si noi ar trebui sa replicam :"deja am cumparat 75% din echipa, pt. ca sa fim siguri ca le dam de la 2 in sus :D:D"

pompieru
4th April 2005, 23:41
@litza unde vazusi tu declaratii d-astea?

@inter 50%+1 actiune :D ca dinel face economii...

Zebrone
5th April 2005, 13:36
moldovenii isi merita soarta de slugi ale buCURestenilor

litza
5th April 2005, 17:35
@litza unde vazusi tu declaratii d-astea?

@inter 50%+1 actiune :D ca dinel face economii...
In gsp!
Si uite-te si in prosportu de azi:"PROPUSI LA BLAT" :degete:

BornWild
5th April 2005, 17:38
In gsp!
Si uite-te si in prosportu de azi:PROPUSI LA BLAT :degete:

Tu crezi intoxicarile astea slabute ale presei?N-au avut curaj nici sa semneze articolul.Daca tot acuza ,de ce nu au inregistrat video sau audio ceva care sa aibe la mana?La moldoveni le e frica de meciu' asta ca de draq si de aia fac atata valva.Oricum iau bataie :cool:

litza
5th April 2005, 17:43
Normal ca nu cred aberatiile astea si tocmai asta vreau sa scot in evidenta ca presa faca prea mare scandal si ar trebui sa o lase mai moale dupa ce s-a intamplat cu Sportul cand tot asa au aberat

EDMOND_
6th April 2005, 00:45
Guso,Bănică, Vulpescu, Daouda, Papură, Buhuş, Murgan, Moţi, Schumacher, Pleşan, M. Iordache, Bordeanu, Drăgan, Luţu, Bundea, Roman, Feleagă, Stoianof, Lazarovici, I. Iordache, Dănănae, Stăvaru, Cl. Tudor, Dobre, Pătraşcu şi Florea... acestia sunt jucatorii care pregatesc meciul cu Poli Iasi.

Vor lipsi sigur, din cate stiu eu , Bordeanu si Buhusi, care sunt suspendati.
Bondrea va folosi, se pare, un sistem de joc 3 5 2.

Puc
6th April 2005, 22:31
Stie cineva daca pe internet se poate asculta meciul cu iasiul ?

litza
6th April 2005, 22:54
Nu stiu daca radio craiova-maxima va transmite

BornWild
6th April 2005, 22:56
Nu stiu daca radio craiova-maxima va transmite



cum sa nu transmita? :o: ......poate va fi chiar si o interventie telkefonica de la fata locului :ok:

litza
6th April 2005, 23:20
Frumos!
Tineti-o tot asa!!!

BornWild
6th April 2005, 23:27
Frumos!
Tineti-o tot asa!!!

Multumim si sper sa asculti cu placere,insa avem un thread special pt radio!
Si in curand vom avea si o grila cu programe :ok:

EDMOND_
15th April 2005, 18:54
Din cate am inteles partida cu Steaua va fi arbitrata de Salomir!
Parca asta era un suporter al Stelei , mai nou vad ca si arbitreaza meciurile ei... :drak:

EDMOND_
19th April 2005, 23:33
Nu mai spun nimic de Salomir sau de arbitrii lui Craciunescu... nu mai are nici un rost..poate doar sa il trec si pe Craciunescu in randul oltenilor "nemernici"..

Urmeaza meciul de la Cluj. Vor lipsi , pentru cumul de cartonase , Bundea si Moti... Daca pe primul nu il regret , ultimul este cu adevarat o pierdere...
Nu am pariat niciodata, dar o voi face etapa asta..Si voi merge pe victoria Universitatii. Daca nu acum, atunci cand? !!

777
21st April 2005, 00:49
Singurul Lucru De Care Poate Fi Acuzat Staicu Este Ca Nu A Stiut Cum Sa Investeasca Banii! Craiova Era Una Din Putinele Echipe Din Divizia A Care Avea Contractele Platite La Zi..... Asta E .... Si-a Facut-o Cu Mana Lui!
Mai Grav Acum Ca Nu Prea Se Inghesuie Nimeni Sa Investeasca... Cu Staicu Cadeam In <<b>>, Fara Staicu S-ar Putea Ajunge Chiar La Desfintarea Clubului, Cu Toate Ca Asta Pare S.f.
Etapa Asta Sper Sa Luam Si Noi Puncte, Ca De Altfel In Toate Etapele Care Ne-au Mai Ramas... Sa Salvam Ce Se Mai Poate Salva...
Cat Despre Pariat Pe Universitatea........ Eu Am Pierdut O Mica Avere, Numai Returu Asta (vreo 12 Mil)

Hai Stiinta

Puc
21st April 2005, 04:30
Jucători cu probleme psihice,fost patron care nu stia care-i treaba cu fotbalul,lipsa unui finantator puternic=divizia "B"..Oare nu se găseste un hot de-ăsta modern care să iubească Universitatea?Dacă as fi in locul unora ca Gică Popescu si altii mi-ar fi rusine că nu m-am implicat ca să ajut la salvarea unui club mare cum este Universitatea...

HIV
22nd April 2005, 22:35
Bafta maine , trebuie sa invingeti !

andrei_cj
23rd April 2005, 00:23
Hiv tu ai grija sa bateti voi maine Oasu Negresti ca daca nu ajungeti si voi acolo la subsol...imediat...si diviza C e mai aproape dupa aceea ca oricand!

P.S. Cat despre meciul de maine sa castige cine e mai bun in teren! papa si ne vedem la stadion!

Gonzo
23rd April 2005, 02:42
Andrei, asa sa fie :ok:

sa castige Stiinta... s-o iei si pe Roxy cu tine... ne vedem la galerie :evil:

Puc
23rd April 2005, 03:39
Bey băieti lăsati nimicurile ,ce se întîmplă la mine acasă in Craiova???
Bine că a plecat Netoiu.Dar ce-o să fie acum?
Cine are amănunte il rog să scrie.

EDMOND_
23rd April 2005, 13:44
Sunt in Cluj impreuna cu bogho si zolo..am facut putin turism si din intamplare ne-am intalnit si cu jucatorii Universitatii care erau sus, la Cetatuie...la hotel Belvedere... am vorbit cu majoritatea si toti doresc sa faca un meci foarte bun aici... noi speram sa si reuseasca... nu stim cati suporteri olteni vor fi, dar am vazut masini arborand culorile alb albastre...

remus
23rd April 2005, 14:50
[QUOTE=Remus]Aveti incredere in voi. Trebuie sa va reveniti , sa ramaneti in A , pentru ca O ECHIPA CA UNIVERSITATEA NU MERITA NIMIC RAU. O echipa nevinovata , onesta , care se zbate cu propriile arme ruginite , cu propriile aspiratii nemarginite.

Nu va pierdeti speranta si credinta in echipa NICIODATA. la mai bine.[\QUOTE]

va dau mesajul asta pana intelgeti ca numai voi , suporterii veti putea sa pastrati spiritul si traditia , numai voi puteti sa TINETI CRAIOVA IN A .

King of Hell
23rd April 2005, 15:35
Haide U!!! bagati cfru in B!!! Clujul e cu voi!! tineti minte ca pe stadionu ala numai 5 la suta is franari , restul au venit sa vada Craiova si sa ii tina pumnii!!

ASP
23rd April 2005, 18:56
bun, i-am fript pe astia.
urmeaza sa mai urcam si noi in sfarsit.
U Cluj ramane adevarata echipa a Clujului.

ady_azzuro
23rd April 2005, 19:29
Multumim Axaphat! :ok: Acum urmeaza prima victorie din campionat, cu nationalul! :ok:
FORZA STIINTA! /hello

EDMOND_
24th April 2005, 05:02
De zece minute am ajuns la Craiova si nu+mi iese din cap ca am pierdut doua puncte foarte importante..Nu stiu cum s-a vazut la televizor , dar cred ca a fost unsprezece metri (neacordat) la faza lui Plesan , cu putin inaintea de marcarea primului gol al intalnirii.
Ne-a surprins felul in care Bondrea a aranjat echipa de start (cu Feleaga si Dananae) dar si faptul ca a facut schimbari extrem de tarziu.. min 91 si 93..de parca ar fi vrut sa traga de timp..... Impresia noastra a fost ca antrenorul s-a multumit cu un egal ...nu a fost capabil sa se gandeasca la victorie, care ar fi fost destul de accesibila.

Una peste alta , in ciuda multor ziaristi, Universitatea poate sa se salveze. Mai nou, intra in ecuatie si Bacaul care are un - 8 la adevar.... Daca Universitatea reuseste victorie acasa cu National ( Bacaul joca la Dinamo) meciul direct din etapa viitoare devine foarte important , putand duce Craiova la -12 si Bacaul la -11....cred ca inca ne putem salva in dauna Bacaului sau Iasiului...

roxana_cj
24th April 2005, 11:47
De ce n-ati stat in poza mai?

inter
24th April 2005, 14:23
Edmond /hello , am auzit ca ai fost peste liderii galeriei :ok:

Felicitari! /hello

ASP
24th April 2005, 16:00
am pierdut doua puncte aiurea. cu toate acestea putem spera ca o sa iesim odata si odata din gaura asta neagra.
clujenii au demonstrat pentru a "n" oara ca U Cluj este adevarata echipa a lor.
"U"Cluj in A ca chefere e in plus.

roxana_cj
24th April 2005, 17:09
am pierdut doua puncte aiurea. cu toate acestea putem spera ca o sa iesim odata si odata din gaura asta neagra.
clujenii au demonstrat pentru a "n" oara ca U Cluj este adevarata echipa a lor.
"U"Cluj in A ca chefere e in plus.Lasa comentariile pentru echipele din BBBBBBBBBB! Si pe-aia din A scuteste-i!

777
24th April 2005, 17:14
arbitrii ne baga in B!

ASP
24th April 2005, 17:30
craciunescu pe cat de mare are capul ..............................

roxana_cj
24th April 2005, 17:50
Poate te si explici... Ca sa stiu ce sa-ti raspund!

EDMOND_
24th April 2005, 22:27
[QUOTE=roxana_cj]De ce n-ati stat in poza mai?[/QUOT

roxana , nu prea inteleg....de la 04.00 dimineata am batut Clujul in lung si lat...am facut si fotografii, dar tot nu vad rostul intrebarii....

@Inter , nu am facut decat sa fim alaturi de echipa...iar liderii galeriei s-au cam plictisit probabil ....

ady_azzuro
24th April 2005, 22:31
Roxenutza, chiar asa, ati revenit si voi dupa ceva amar de vreme in divizia A, si incepi sa dai lectii la niste echipe mult mai titrate ca cfr? :mda:

inter
25th April 2005, 00:29
si Balaj pt. noi este Serea 2 :degete: :degete:

el recunoaste .... si gata .... :degete: :degete:

craciunescule esti o javra de om! :degete:

EDMOND_
25th April 2005, 00:39
A fost un unsprezece metri clar.... ca de obicei, am fost dezavantajati de arbitri.... acum am pierdut doua puncte... ce ma incalzeste pe mine ca a recunoscut arbitrul.... probabil ca de asta a si fost readus arbitrul din C unde fusese trimis!!

“Recunosc că Dumnezeu a fost clujean, iar noi am obţinut un punct cu noroc”, a declarat Paszkanyi.
Nu Dumnezeu, domnule Paszkanyi!! Doar Craciunescu...

ASP
25th April 2005, 11:17
este incredibil ce mi-au auzit urechile la recursul etapei (mai bine zis jegul etapei).
balaj (*******u') a zis ca recunoaste ca a fost 11 m, dar ca oricum nu ar fi castigat Craiova daca dadea 11m.
cu ce ne incalzeste pe noi ca recunoaste mutantul ala ca a fost penalty daca nu ni-l da?
caraciunescu trebuie transformat intr-o tinta a suporterilor pentru ca nesimtitul ala ne baga in B. poate ca vrea sa se razbune pe cineva, poate ca e pe mana cu cainetoiu dar sa ne lase clubul in pace.
nimeni nu i-a cerut sa ne ajute dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne fure meci de meci. este al 4 meci in care avem vicieri de rezultat si culmea tocmai acum cand orice punct conteaza.
craciunescule ramane cum am stabilit............ :jerk:

EDMOND_
25th April 2005, 13:36
Lui Bondrea i se poate reprosa atat alcatuirea formatiei , cat si faptul ca a facut doua schimbari abia in minutul 90, de parca ar fi dorit sa traga de timp.... De asemenea mutarea lui Lutu in zona centrala, desi pana atunci acesta se distrase cu apararea clujenilor ...

In meciul cu National, care se va disputa in nocturna, la ora 20.15, va lipsi Plesan (cumul de cartonase galbene ) , dar vor reintra Moti si Bundea.
Cred ca va fi un meci destul de echilibrat intre doua echipe care nu fac antijoc si care au demonstrat o forma buna ( in ciuda pozitiei Universitatii din clasament)...

Zebrone
25th April 2005, 13:43
cine arbitreaza? :mda:

Vietnam
25th April 2005, 14:07
Papura arbitreaza! Da-i dracului de arbitrii nu putea sa dea Papura golul ala sau Lutu...Ma enervez ca exact jucatorii in care ne bazam dau niste chifle de te doare mintea! Plesan rateaza 11 metri , Papura da peste poarta goala din 3 metri, Guso zburda prin careu dar aiurea fara sa se intilneasca cu mingea, Lutu ii zapaceste pe aparatorii adversi dar in 90 % din cazuri nu este un alt jucator care sa se demarce sau sa-l ajute ... Am pierdut doua puncte care ne trebuiau ca aerul. Si acu trebuie sa jucam cu Nationalul care este pe val ... momentan. Daca invingem ne mai dregem si noi moralul si punctele ... Bine ca i-au batut pe ciini ca sunt si ei mai veseli si poate ne trateaza cu usurinta.

EDMOND_
25th April 2005, 14:37
@alpi, nu stiu inca, ar trebui sa aflam in dupa amiaza asta..insa nu imi fac iluzii, are grija Craciunescu .....

@vietnam, mai lasa-i in pace ca la Cluj au jucat destul de bine...nu am venit cu trei puncte mai ales pentru ca Bondrea a jucat la egal in repriza doua....
mutarea lui Lutu in zona centrala nu a avut nici un sens, acolo era mare aglomeratie si piticul jucase bine pana in momentul respectiv... iar cei care vorbesc de arbitrii au dreptate...am pierdut cel putin patru puncte in ultimul timp din cauza lor...

Vietnam
25th April 2005, 14:51
Gabi stiu ca au jucat bine! De aia si ma oftic!!!! Ca daca jucau "obisnuit" asta era. Dar daca nici cand jucam bine nu batem .... :mda:

Bondrea incearca sa scoata solutia salvatoare. Poate reuseste.

King of Hell
25th April 2005, 15:14
Galeria cfrului ca de obicei penibila...

RosuVertical
25th April 2005, 15:16
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/africa/4481153.stm

Zebrone
25th April 2005, 16:15
robert dumitru la craiova-national.

ASP
25th April 2005, 17:04
asta e un arbitru din Brasov, echipa care se bate cu noi pentru evitarea rusinii...
ce-o iesi numai capatanosul de craciunescu stie.

inter
28th April 2005, 00:13
hai Edmond cu noutatile :D

Deciball
28th April 2005, 13:48
In jocul cu FC National am vazut in mod cert o schimbare de atitudine in cadrul echipei. In mod sigur echipa a reusit sa joace din nou OLTENESTE: rapid, ambitios, cu daruire de la primul pana la ultimul jucator. Eu sunt unul din aceia care inca mai cred ca, jucand cu daruire, vom reusi sa ne salvam de la retrogradare. In fond, trebuie sa castigam toate meciurile de acasa si unul in deplasare. Eu cred in aceasta echipa, pentru ca vad in teren niste nume pe care contracandidatele la salvarea de la retrogradare nu le au: Guso, care la un moment dat a fost cel mai bun portar al Diviziei A; Papura, un fost international, inca unul din cei mai buni fundasi din tara; Moti, viitorul stoper al Nationalei; Daouda, ambitiosul fundas,care da semne de revenire la forma de anul trecut; Schumacher, un jucator care nu a dat inca tot ce putea in fotbalul romanesc; Plesan, cel mai valoros mijlocas al Romaniei; Lutu, eterna speranta, care, atunci cand joaca serios, este stralucitor; Bundea, un fotbalist care da si el semne de revenire. Si alti jucatori de valoare care inca mai au multe de demonstrat. In aceste conditii, reluand si o idee exprimata odata de Plesan, consider ca marea surpriza a campionatului acesta ar fi retrogradarea Craiovei, iar nu salvarea ei de la retrogradare.

P.S.: M-a surprins comentariul meciului de pe onlinesport, care exprima clar ideea unui aranjament ieri la Craiova. Trecand peste penibilul exprimarii ("In atac, jucatorii lui FC National au tras numai peste poarta, cu exceptia unui sut trimis in greseala in bara transversala"), nu cred ca toata inclestarea din teren, soldata cu o multime de cartonase galbene in tabara olteana, a fost semnul unui blat ordinar. Cred insa ca se continua sa se sustina, de o parte din presa, ideea unor aranjamente in jocurile Craiovei (vezi si exemplele meciurilor pierdute cu Sportul Studentesc, Poli Iasi s.a.) pentru a se crea si mentine o stare tensionata in cadrul echipei, care sa duca in cele din urma la distrugerea acesteia.

EDMOND_
1st May 2005, 22:15
Nu inteleg, Inter... tu de ce esti pe aici..baga mare..vad ca esti la curent cu toate noutatile. Eu astept meciul de miercuri si ma pregatesc pentru deplasarea de la Timisoara.
Vad ca presa ( inclusiv ziaristii astia "obiectivi" de pe onlinesport ) este profund deranjata de faptul ca Universitatea nu a mai pierdut de trei etape... uitara sa spuna ca in afara de meciul cu National am aranjat si la Cluj si Bacau... :drak:

EDMOND_
3rd May 2005, 08:53
am vazut si eu o inregistrare a meciului de la Bacau... echipa a facut din nou un meci foarte bun, a dominat o lunga perioada de timp ...au trimis de doua ori balonul in bara....

Cei care fac tot felul de insinuari ar trebui sa nu uite ca Universitatea a fost peste adversar si la Cluj si la Bacau... deocamdata ne-am jucat cartile cinstit, daca faceam altfel probabil eram salvati...

Pentru meciul de maine , va lipsi Bordeianu, accidentat la meciul de la Bacau...

Vietnam
5th May 2005, 18:25
E acum sper ca ne-am calmat cu totii! Dupa ce le-am dat cu tifla la brasoveni invingandu-i categoric la injuraturi scoase pe minut ( ca la goluri se pare ca nu am reusit) asteptam cu interes urmatoarele meciuri. :mda:

Bun acum este clar suntem ( cu sau fara voie) in B. Daca aberati cu cistigarea urmatoarelor meciuri ma supar. Nici daca iau baietii nostrii Extazy nu cred ca pot sa bata in toate meciurile ... cel mult mai luam 6-8 puncte.
Cam ce am putea face noi acum? Chiar nu are nimeni o pila la Peugeot sa ne ia echipa? Si o sa-i spijinim si noi cumparand masini de la ei! Edmond ne-a luat-o inainte ca are o masina de la ei. :evil: Priviti totusi si partea buna a lucrurilor ... o sa umilim Dinamo II in B !

pompieru
7th May 2005, 18:36
da... si ne rupem in figuri cu Cimentul Fieni care ne-a facut atatea probleme in cupa...

777
8th May 2005, 17:37
ar fi bine daca ne-ar prelua si fabrica de biciclete PEGAS........sa vezi atunci olteni pe 2 roti..............prin spania(sau pe spaniei :))

Vietnam
9th May 2005, 18:20
Nu mai conteaza doua sau patru roti important este sa fim "dotati" ...
Am o intrebare care ma macina ... daca retrogradam sa inteleg ca vine Borbely inapoi la echipa???? :o:

zolo
14th May 2005, 15:46
daca nu ramane la oradea, da

ASP
14th May 2005, 16:53
un astfel de moment ca retrogradarea era inevitabil chiar si pentru noi. nu ne ramane decat sa facem fata situatiei si atunci cand toti vor parasi iubirea alb-albastra noi sa fim alaturi de ea. CRAIOVA NU MOARE, CRAIOVA NU SE PREDA!!!
Stiinta, te iubesc. Noi nu te vom trada niciodata.

Che Guevara
15th May 2005, 11:32
Nu vrem fuzionare. Mai bine jucam in B cu onoare.

spinU
16th May 2005, 14:18
Reusim sa plecam cu capu' sus din A printr-un rezultat bun in giulesti?

Maximus
16th May 2005, 14:37
Va fi rezultatul netoiului...

spinU
16th May 2005, 14:42
pai nu netoiu intra pe gazon sa joace...daca jucatorii nu pot oricine poate fi patron...

Zebrone
16th May 2005, 14:54
spinule nu mai suntem cu capu' sus din '92. la craiova mai sunt doar mercenari si capuse.

Maximus
16th May 2005, 15:05
Corect alpi. de atunci suntem in B...

Vietnam
16th May 2005, 19:18
Daca batem pe Rapid ar fi o minune ... si parca as vrea ca Rapidul sa termine cat mai aproape de Steaua, eventual cu un punct in fata ei! :D

Dar daca am bate ar fi cintecul de lebada al Stiintei Craiova in divizia A!
Prefer un an in B decat sa fim umiliti de niste neica nimeni in A. Sper sa fie doar un an .... :mda:
Pina nu vine un patron cu bani care sa vrea performanta la Craiova o sa ne balacim in continuare in propria mediocritate. Parca l-as vrea pe "ingerul" ala de Gheara. Nu de alta dar cred ca-l vedem mai rar cu declaratii pe la televizor. Prefer unul care sa faca nu sa se laude! Dar nu avem noi bafta de un investitor serios... momentan Ministerul de Interne se cam invarte in jurul clubului nostru. Ce mi-e militian ce mi-e ********!

sonty
17th May 2005, 08:35
Ce mi-e militian ce mi-e ********!
ca omica adaugire: se pare ca gheara e mai destept decat cei din categoriile de mai sus daca e sa luam in considerare faza la care i-a prins pe baietasi cu filajul in mana.

Zebrone
17th May 2005, 08:46
cel mai greata mi-e de jucatorii aia care s-au si repezit sa semneze cu altii. Dumnezeu vede si nu bate cu parul! :rosu:

Vietnam
17th May 2005, 17:47
ca omica adaugire: se pare ca gheara e mai destept decat cei din categoriile de mai sus daca e sa luam in considerare faza la care i-a prins pe baietasi cu filajul in mana.

Unde mai pui ca sta la caldura in Spania ca daca vine in tara exista posibilitatea sa stea brusc la "racoare"! :)

Alpi auzi tu jucatorii isi vad interesul ... decat sa stea la o echipa retrogradata ( chiar de ei :degete: ) mai bine se duc la ciini. Si daca este sa fim cinstiti , daca pleci de la Dinamo in starinatate exista posibilitatea sa se incaseze mai multi bani decat daca plecau direct de la noi. Eu ma asteptam la mutarea asta ... este logica. Totusi m-ar deranja daca ar sta mai mult de juma' de an la ciini si nu vor pleaca rapid in strainatate. Chestie de principiu ... ma deranjeaza sa joace impotriva noastra proprii nostrii jucatori .. nu de alta dar au mai facut-o in campionatul 2004-2005 avand ca rezultat retrogradarea Stiintei! :mda:

sonty
18th May 2005, 10:07
Chestie de principiu ... ma deranjeaza sa joace impotriva noastra proprii nostrii jucatori .. nu de alta dar au mai facut-o in campionatul 2004-2005 avand ca rezultat retrogradarea Stiintei! :mda:
pai daca retrogradam se rezolva si problema asta. o sa enevam noi pe altii jucand cu oamenii lor, ca din cate stiu centrul de copii si juniori cam schioapata. daca pleaca si astia de sunt acuma noi cu cine mai jucam? cu tinerele sperante braziliene?

777
18th May 2005, 12:58
sa le moara la intrare!

King of Hell
18th May 2005, 14:09
Craiova chiar daca se duce in B, va incurca azi pe Rapid si pe Dinamo in groapa.

andrei_cj
18th May 2005, 23:27
Da intr-adevar Axaphat ai un simt de nemaivazut in sensu ca nici vorba.
SERIE B SERIE B!

Vietnam
19th May 2005, 17:43
Mama ce i-am incurcat pe rapidisti... mereu ne ascundeam mingea in plasa iar aia oboseau alergand pe teren aiurea si nu o gaseau! :evil: Daca asa ii incurcam si pe ciini .... :headbang: Suntem buni ma copii ... dar momentan doar de divizia B

Corect se spune sa i se buluceasca la intrare ! :D

ASP
22nd May 2005, 18:15
eu nu pot intelege de ce sunt injurati papura si lutu. ei doi sunt poate singurii care au ceva in comun cu Craiova. cred ca merita mai mult respect din partea betivilor care isi zic sefi de galerie. este anormal ca niste idioti ca blondu si postasu sa-i injure ca la usa cortului de parca doar ei ar fi vinovati de dezastrul echipei.

bogho
23rd May 2005, 10:32
pentru ca asta fac ei de cativa ani. alt mod de a incuraja echipa nu mai stiu. de cate se incerca incurajarea echipei, o dadeau in bara, insa cand era vorba de injurat, stii ce bine se sincronizau!? iar daca altcineva incerca sa strige Stiinta, cand ei injurau, risca sa si-o fure de la "ultrasi" si "sezione"

Zebrone
23rd May 2005, 10:45
la asa galerie asa echipa. le doresc "ultrasilor" si factiunilor de spritari sa se duca la Tg Jiu, poate ii e dor lui Sandoi de o injuratura, ceva :rosu:

BornWild
23rd May 2005, 13:50
sper ca moderatorii iau atitudine in fata unora ca alpi

inter
23rd May 2005, 15:40
alpi , hai ca aberezi rau de tot cu ce ai scris mai sus !
aia din Motru sunt tot asa?
nu cred!

maximus@: chiar e aiurea propunerea ta de avertizare a lui born ...
adica unul are voie sa faca caterinca, iar altul deloc? ... revizuieste-ti atitudinea! chiar ca o luasi pe aratura!

Maximus
23rd May 2005, 15:57
@inter: una este sa spui despre o galerie ca sunt spritari si una este sa faci un coleg maimutoi.
Nu revizuiesc nimic. Si daca se considera ca i-am dat avertisment degeaba, se poate sterge.
Ai vazut ca n-am modificat postul, asadar toti au voie sa faca caterinca dar in,imitele bunului simt. Fara jigniri.

inter
23rd May 2005, 16:02
eu asa consider ca avertismentul a fost dat aiurea! da in fine numai la noi se poate intampla asa ceva !Pacat.

ASP
23rd May 2005, 16:17
scopul mesajului meu a fost altul. va rog sa terminati cu atacurile reciproce ca ne facem de ras. Toti suntem uniti prin prisma Craiovei.
impacati-va si gata. suporterii Craiovei nu se pot lasa dezbinati!!!

EDMOND_
23rd May 2005, 18:33
Inter, partial Alpi are dreptate.... jumatate din cei din sesione sunt "turta" la majoritatea meciurilor la care merg in deplasare... provoaca scandaluri de la plecarea din Craiova , pana la revenirea in oras.. daca vrei iti pot sa iti dau si amanunte, dar nu cred ca are vreun rost acum... Cum nu vad rostul nici sa inchidem ochii si sa ne prefacem ca astfel de lucruri nu se intampla in tabara noastra...

inter
23rd May 2005, 22:22
Edmond nu vreau sa discut aici de sezione, ultras,freak-boys,girls, gruppo- maxima, gruppo motru sau altii , dar avertismentul dat mie m-i se pare dat gratuit , cand altii (si stii la cine ma refer:D) sunt atentionati politicos ...
iar born , si-o fura din prima ca are discutii contradictorii cu alpi , pai eu cate ti-am zis , trebuia sa am ban forever :D:D , asa ca am tot dreptul sa fac scandal ... ca sa nu-mi aduc aminte cum sunt tratati oltenii pe un anumit forum ... (cu ban din start ) :ciocan: , in timp ce altii mai ca sunt pupati in c.r! :evil:

EDMOND_
23rd May 2005, 23:50
Pai stai putin... Alpi nu este un strain, chiar daca locuieste in Timisoara..este suporter al Universitatii si merita cu atat mai mult respect, cu cat stim foarte bine ce greu este sa fii suporter al Universitatii in alt oras..mai ales in ultimii ani cand echipa a mers cum a mers... ?
Cu ce a gresit Alpi ..sau te supara ca tine cu rivala din Torino?

Zebrone
23rd May 2005, 23:59
intere, aia din motru sunt tot asa. eu nu am mai fost la un meci al craiovei pe oblemenco de ani de zile, dar iti spun ce se vede: se canta 10 minute se injura 80. astia nu sunt suporteri. eu tin cu echipa asta cum o fi si numai eu stiu ce dezamagit si dezgustat sunt, dar o iubire alb-albastra nu moare cu una cu doua. imi pare rau, dar nu pot respecta o galerie care se lasa condusa de doua primate cu cefe late. respect!

Gonzo
24th May 2005, 01:37
intere, aia din motru sunt tot asa. eu nu am mai fost la un meci al craiovei pe oblemenco de ani de zile, dar iti spun ce se vede: se canta 10 minute se injura 80. astia nu sunt suporteri. eu tin cu echipa asta cum o fi si numai eu stiu ce dezamagit si dezgustat sunt, dar o iubire alb-albastra nu moare cu una cu doua. imi pare rau, dar nu pot respecta o galerie care se lasa condusa de doua primate cu cefe late. respect!

Daca nu te duci la meciuri taci din gura si da pe satelit sa vezi pe Torino...

nu mai judeca tu baietii aia care buni rai cum sunt, merg si insotesc echipa... daca ar fi toti ca tine am juca cu portile inchise :mda:

ASP
29th May 2005, 13:56
exceptand scorul (influentat intr-o mare masura de staicu care a cerut nici mai mult nici mai putin decat sa stam cuminti) am vazut ca totusi avem jucatori de valoare. uite asa ii scoatem din piatra seaca. cate minute mai sunt pana ii cumpara netoiu pe toti ca sa semneze cu becaliotii si javra popescu?
daca reusim sa-i tinem la echipa pe acesti copii (luati la misto pe nedrept de cretinii de ziaristi si comentatori tv) s-ar putea sa facem o surpriza neasteptata unora ca staicu, netoiu, becali si popescu.
Craiova mai are inca sperante!!!!

EDMOND_
2nd June 2005, 22:23
Pustii Craiovei vor pregati meciul cu Otelul Galati disputand un meci oficial pentru echipa a doua a clubului, in divizia C. Acest meci va avea loc maine cu echipa de fotbal a Scolii Gica Popescu.

litza
2nd June 2005, 23:57
Sper sa joace cu ambitia caracteristica oltenilor si sa faca o figura frumoasa,sa nu mai fie umiliti chiar daca vor lua bataie

nr.zece
3rd June 2005, 00:08
nu prea au fost ei umiliti nici in groapa, tinand cont de varsta si experienta lor
daca nu aveau emotii nu cred ca nu scoteau un rezultat bun, am vazut in meciul ala mai multe recuperari decat la blatistii transferati la caini

Zebrone
3rd June 2005, 00:28
au incercat sa joace copiii si mi-a placut de ei si ma bucur ca inca mai exista resurse la craiova.

baez
3rd June 2005, 00:43
rersurse au fost tot timpul, problema o fost managementul, ca sa ma exprim modern.
pustii aia trebuiau creditati inca de la inceputul returului, sunt convins ca punctele erau tot pe acolo, dar abordau b-ul cu alta experienta :(

EDMOND_
11th June 2005, 22:16
Bine ca s-a terminat..... din cei care au fost astazi in teren nu vom regasi probabil decat cel mult doi in lotul din sezonul urmator.