PDA

View Full Version : Moderatori ols de ieri si de azi , plusuri si minusuri



Ulysses
3rd December 2012, 17:50
Vazand cum se negociaza moderarea pe administrativ nu ma pot abtine sa nu rad:happy
Revenind la treburi serioase insa,constat ca Vadim, strans cu usa si adulmecand primejdia, a catadicsit sa se ocupe de forum cateva zile,sesizand totusi ca unii moderatori trebuie inlocuiti. M-am decis sa-l ajut , in sensul sa-i deschid ochii si sa elibereze de aceasta povara cativa forumisti subiectivi, neimplicati,superficiali, daunatori ols:
1. Rhadoo . Este un tip conflictual, vocabular ultra saracut, nu e capabil sa intretina discutii normale, in lb romana. Singurele masuri pe care le ia este sa inchida threaduri pe administrativ si Report Post (rog verificare), limitand traficul.Are nenumarate scandaluri cu moderatori si useri (pe ra si pe forum), nu ajuta ols cu nimic, din contra. Trebuie scos fara doar si poate. Bancuri in reluare poate cita si din postura de user.
2.Grecu si Cristy RVD la pachet. Nu au adus absolut nimic forumului de cand au fost pusi, nu au moderat pe nimeni niciodata. A se verifica daca au deschis vreun thread. Spre deosebire de ei , Freek , merita sa ramana. In locul astora ar trebui readus Datenshi. Va face treaba cat cei doi la un loc si peste.
3.Marius, nenumarate scandaluri pe RA si pe forum.E blazat, reactioneaza doar cand primeste mail cu report-posturi si atunci sanctioneaza fara o minima verificare a situatiei de fapt, tensionand de multe ori fara noima atmosfera.
4.Grinco. In afara de comentarii malitioase frecvente, nu a contribuit cu nimic , nu stiu sa fi deschis vreun thread.
Ca plusuri, in mod cert ati recastigat doi forumisti valorosi: Avion si Hingherul:yes:
Sunt insa unii care nu au mai intrat de cel putin un an si care ocupa niste locuri degeaba: Kerosene,Sorensen,titans-Rulez,Utilizator, Denis, DJ Klaus. Pune Vadime sange proaspat si curat daca vrei performanta!

Cristy RVD
3rd December 2012, 18:45
Esti suparat, intr-o stare nasoala, la limita prapastiei, forumul e tot ce ti-a mai ramas si esti pe cale sa-l pierzi.
Ai inceput sa faci si niste greseli gramaticale nepermise, Ulyse.

rhadoo
3rd December 2012, 19:32
ulise,ti-am mai spus,daca imi spui numele medicului psihiatru unde esti arondat,promit ca nu te mai bag in seama:drak:
medicatia ai luat-o?
erai la un pas sa ajungi moderator:happy

Grinco
3rd December 2012, 22:23
OK, inteleg ca te oftici daca fac misto de Steaua din cand in cand, dar nu mai lua asa personal, ca nu am nimic cu tine (spre deosebire de tine, care m-ai luat la tinta de la o vreme). Inteleg si ca iti sar in ochi doar mesajele in care zic de Steaua, nu si alealate mii in care nu am nicio treaba cu echipa aia. Si informeaza-te inainte sa zici ca nu am deschis niciun thread. Numara acolo la mine la profil cate is.
Dar daca tu consideri ca forumul va inflori fara mine si ca sunt asa daunator ca moderator (din ce inteleg singurul motiv ar fi ca nu deschid destule thread-uri, ca ar fi si culmea sa zici ca abuzez), sunt de acord sa ma scoata. Serios, fara misto. Sper sa raspunzi si tu serios, o zi faina.

Avion
3rd December 2012, 22:27
(din ce inteleg singurul motiv ar fi ca nu deschid destule thread-uri,

Rusine :)).

Ulysses
9th December 2012, 15:43
Leodacin, acu vreo doi -trei ani ziceai ca ai cancer... Ce naiba se intampla? Ori doar te-ai milogit ca sa cersesti mila?:confused:

Marius, de maine iti voi aprinde cate o lumanare, zilnic, cu acatist cu tot. Cand te va lovi, sa stii de unde:rolleyes:Si sa nu vii cu texte ca medicina a evoluat, nu tine!:cool:
Promit!:yes:

Marius
9th December 2012, 21:52
Acu' am si io o nedumerire. La biserica te duci tu sau Silver?

silver_dream seems to have multiple personalities using Ulysses and silver_dream sharing the same computer. No soup for you! and you! and you!

Ess
9th December 2012, 21:55
[/B]. No soup for you! and you! and you!

...citand un mare clasic al acestui forum.

Ulysses
10th December 2012, 13:59
Daca nu erai condus de ura, aveai rabdare sa postezi maine de la birou (:D) si poate nu te prindeau ca ai personalitati multiple. Asa, teapa, mai Uly :))

Mai grinco, din cauza ca nu faci decat sa tai frunza la caini cat ii ziulica de lunga, ai mintea neantrenata/odihnita si nu mai reactionezi ca "pe vremuri". Sa-ti spun eu cum stau lucrurile: Vadim si Delaparis iti pot confirma ca am recunoscut fara sa mi se ceara (prin pm)acum ceva vreme ca silver este clona lui ulysses. Singura ratiune pentru care am postat cu silver a fost sa declansez banarea lui oficiala, folosindu-ma si de nepretuitul prilej de a-ti mai arunca un scuipat de adio in obraz, asa cum meriti :)
Nicidecum ce aberezi tu cu "ura, rabdarea, prinderea :))sau teapa" :))


@ Marius, nu te-am uitat...:)

Marius
10th December 2012, 16:17
@ Marius, nu te-am uitat...:)

Bai, acu' tre sa specifici cine esti, Silver sau Ulysses?

Cum e asta, in functie de medicatie? In functie de cum te imbraca asistentele dimineata?

Nu ma pricep la chestiile astea, dar tind sa cred ca tre sa fii foarte atent sa nu te incurci in personalitati. Sau cumva Ulysses ii cumpara floricele lui Silver si incearca sa-i faca putina curte in speranta ca i se va intampla si lui un moment fericit?

Grecu_
10th December 2012, 18:24
Bun venit noilor veniti! :cry:

Ulysses
10th December 2012, 18:31
Dear Ulysses,

You have received an infraction at OnlineSport Forum.

Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
-------
Jigniri si atac la persoana
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
3677770

As propune reluarea jocului cu falcile si vanatorii. mi-am pus costumul de camuflaj iar marius vad ca inghite in sec dupa alegerile astea :cool:

All the best,
OnlineSport Forum
zile in sir si in sute de postari s-au facut aluzii la acest joc cand a fost referendumul pentru demiterea lui basescu. nu s-a dat nicio sanctiune pentru afirmatii mult mai fatise sau mai directe.:happy:happy:happy din pacate threadul s-a pierdut.


Dear Ulysses,

You have received an infraction at OnlineSport Forum.

Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
-------
Jigniri si atac la persoana
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
3677770

As propune reluarea jocului cu falcile si vanatorii. mi-am pus costumul de camuflaj iar marius vad ca inghite in sec dupa alegerile astea :cool:

All the best,
OnlineSport Forum

Dear Ulysses,

You have received an infraction at OnlineSport Forum.

Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
-------
Jigniri si atac la persoana
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
3677770

As propune reluarea jocului cu falcile si vanatorii. mi-am pus costumul de camuflaj iar marius vad ca inghite in sec dupa alegerile astea :cool:

All the best,
OnlineSport Forum
unde e jignirea????:happy:happy:happy

medicamenteeee:sleep:

Grecu_
10th December 2012, 18:35
medicamenteeee:sleep:

:happy:happy:happy:happy:happy:happy

Ulysses
10th December 2012, 18:37
Bai, acu' tre sa specifici cine esti, Silver sau Ulysses?

Cum e asta, in functie de medicatie? In functie de cum te imbraca asistentele dimineata?

Nu ma pricep la chestiile astea, dar tind sa cred ca tre sa fii foarte atent sa nu te incurci in personalitati. Sau cumva Ulysses ii cumpara floricele lui Silver si incearca sa-i faca putina curte in speranta ca i se va intampla si lui un moment fericit?

La acest post provocator al lui Marius, mult mai sanctionabil, am raspuns cu aceeasi moneda. :happy:happy:happy:happy


Dear Ulysses,

You have received an infraction at OnlineSport Forum.

Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
-------
Punct cu punct se strange banu'
-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:
3677766

:happy Singura activitate de moderator a lui grecu e sa-mi citeasca posturile :happy
mariusel,pricepi greu, silver a fost creat ca sa-si bata joc de unii ca tine. joaca pe ols ma distreaza maxim. ;)
faze cu personalitati multiple si alte bazaconii care se aud numai de catre cei care frecventeaza spitale pentru glumeti, pastreaza-le. nu intere pe nimeni in ce anturaj te invarti:)


Shinnok a trecut peste unele posturi asa cum treci si tu pe administrativ, pe unele le editezi, pe altele le "scapi din vedere", in schimb pe cateva le iei la puricat cuvant cu cuvant, in speranta ca vei gasi ceva ceva sa poti sanctiona. patetic:happy
Si ceri corectitudine???? Tu ba?
Mai e si alta varianta... o fi de acord cu mesajul respectiv , adevarat 100%:ok:

All the best,
OnlineSport Forum

Grinco
10th December 2012, 18:42
Singura ratiune pentru care am postat cu silver a fost sa declansez banarea lui oficiala

Foarte logic. Si ziceai ca nu ai nimic personal :))

Grecu_
10th December 2012, 18:43
Pana la urma cine e barbatul in cuplul asta? Ulise sau silver?:D

Marius
10th December 2012, 18:54
medicamenteeee:sleep:

In sfarsit, ceva decent de la tine. Stie Siver de care iti trebuie sau ai vreo reteta?

Cristy RVD
10th December 2012, 19:25
Pana la urma cine e barbatul in cuplul asta? Ulise sau silver?:D

Amandoi fac cu schimbul sub biroul sefului. Din ce observ, Ulise e de garda in timpul saptamanii si de sarbatori, iar silver in weekend-uri si in vacanta.

ion campion
10th June 2013, 23:36
Ulysses e meserias.