PDA

View Full Version : cel mai bun stranier din dinvizia A



riva
31st July 2003, 03:32
eu l-am votat pe dossey deoarece a aparat senzational la brasov si sper sa o faca si la rapid, asta daka o sa prinda echipa pentru ka dolha e peste el

EDMOND_
1st August 2003, 20:52
Eu l-am votat pe Guso pentru ca a avut o contributie exentiala la ascensiunea Craiovei din returul campionatului trecut !

ViolaBoy
2nd August 2003, 21:39
haha, ati pus pe lista jucatori care nici nu au jucat in divizia a, si care debuteaza pentru prima data la echipa. ce chestionar ii asta.

:D :D :D :D

Sergio
3rd August 2003, 00:56
L-ai uitat pe portarul Adrian Bogdan de la Poli. :D :D :D

PS. Viola, ai tu ce ai cu chestionarele! :drak:

deep purple
3rd August 2003, 01:00
Sergio, nu se poate vota cu numere negative pentru Bogdan. :D

Sergio
3rd August 2003, 02:57
Oricum suna interesant-stranierul Bogdan :D

Nu stiu daca e cel mai bun, dar sigur e cel mai aplaudat la Timisoara (prietenii stiu de ce :D )

deep purple
3rd August 2003, 03:14
Am inteles ca are si translator din moldovineasca in romana.
Mda, romanul Njock si stranierul Bogdan. :D

ViolaBoy
3rd August 2003, 03:32
la craiova e colonie de negrotani


:D :D

Pacala
3rd August 2003, 03:53
la craiov ae colonie de negrotani
incearca sa folosesti limba romana :evil:

ViolaBoy
3rd August 2003, 04:52
bine ma pacala, si voi incercati sa folositi jucatori romani, nu infestati romania cu negrotani, am auzit ca deja uni sau insurat cu oltence, owaw ce mulatru osa iese. hhaha voi cei mai buni dintre romani
:D

olteanca+negrotan = dolanesc/mandela

olteno/negrotan


:D

vialli
3rd August 2003, 06:28
sint insurati toti trei violaboy. Njock cu o nemtoaica, Daouda cu o ivorianca cu care are si copii iar Bengondo are si el familie.Te temi degeaba ,nu trebuie sa duci grija libidoului lor. Pazaste-ti nevasta mai bine :evil:

Blue
3rd August 2003, 09:17
ce-ai viola din Calgary :D :D :D
Ne atacatzi oricare ar fi subiectul si indiferent de ce raspundem?
faci pe nazistul ?
:D :D :D

EDMOND_
3rd August 2003, 12:32
ViolaBoy , ai o problema! Este bine sa te tratezi cat se mai poate...
In ceea ce-i priveste pe cei 4 straini care sunt acum la Craiova , toti sunt fotbalisti de valoare , si sincer am bucur ca sunt in echipa noastra ! Si ca au contracte intre doi si patru ani... deci va trebui sa-i suporti cel putin doua campionate.. Probabil ai visat sau ai fost informat gresit , nu s-au casatorit cu romance , de fapt Njock , Guso si Daouda sunt casatoriti ,ultimii doi si-au adus si familiile la Craiova ...
Aceasta ultima informatie o dau celor care mai posteaza aici ,pe tine in mod sigur nu te intereseaza , tu esti doar rau intentionat...

ViolaBoy
3rd August 2003, 18:49
ce-ai viola din Calgary :D :D :D
Ne atacatzi oricare ar fi subiectul si indiferent de ce raspundem?
faci pe nazistul ?
:D :D :D

ce vrei albastru din muntele real :o :o

cine ataca pe cine? nu am avut nimic cu voi dar dupa ce am citit ce spuneti voi de POLI, mam saturat de prostimea pe care uni dintre voi o aveti.

nu fac pe nazistul, nazi au fost doar in germania si austria , in romania au fost Legionari, care eru mult mai educatzi ca nazisti. Deci nu imi spune mie ca sunt nazist. Dar nu veteti ca se umple tara cu negrotani,asiatici,arabi, veti vedea ziua in care in unele orase veti fi minoritate :x :x :x


FORZA POLI
FORZA ROMANIA

Blue
3rd August 2003, 21:25
ce vrei albastru din muntele real :o :o
cine ataca pe cine? nu am avut nimic cu voi dar dupa ce am citit ce spuneti voi de POLI, mam saturat de prostimea pe care uni dintre voi o aveti.
nu fac pe nazistul, nazi au fost doar in germania si austria , in romania au fost Legionari, care eru mult mai educatzi ca nazisti. Deci nu imi spune mie ca sunt nazist. Dar nu veteti ca se umple tara cu negrotani,asiatici,arabi, veti vedea ziua in care in unele orase veti fi minoritate :x :x :x
FORZA POLI
FORZA ROMANIA
din muntele regal mah :D
ia mai citeste tu atent ,cine ataca pe cine? m-am aparat de doua persoane care au ajuns sa-mi nege pana si originile,ce poate fi jignire mai abjecta ca asta. Noi n-avem absolut nimic cu voi, dimpotriva va simpatizam pana nu demult, acum incep sa-mi pun unele intrebari daca incepi si tu.Stii cum
e vorba aia.Prima data zici ca e intamplare, al doilea coincidentza , al treilea regula dar hai sa nu generalizezi dar cand apare al patrulea incepi totusi sa te intrebi daca nu cumva sintem dusmani. Vezi tu, in fond orice forum, are o anumita reprezentativitate, se pot trage unele concluzii prin extrapolare.
In legatura cu legionarii las-o mai moale si citeste mai multe despre ei. inainte de a-i proslavi.
Noi nu sintem in pericol sa devenim minoritari, nu stiu exact in timisoara cam care e proportzia romanilor :evil:
dar in Calgary care este configuratzia etnica a po****tziei? :D :D :D

ViolaBoy
3rd August 2003, 21:43
pai nu sunteti in pericol, ca deja sunteti minoritate, ca ii plin cu tigani pe la voi. dar cam peste tot in in partile voastre, de bucuresti nici nu trebuie sa mai spunem nimic, ca aia de mult is minoritate, pui tigani,arabi,asiatici si romani reprezinta 30% din po****tie poate mai putin, ca ai tigani ca nastase care se dau romani :D


cu astea spuse, ce ziceti de o reconciliere :D




ar trebui ca webmasterul sa nu mai permita discuti de felul asta, pentru a asta e forum de sport nu de ideologia voastra sau a noastra.

Blue
3rd August 2003, 21:51
viola ,gandeste-te ca dupa toate datele statistice posibile, Oltenia are sub 1% tigani, alte natzionalitatzi conlocuitoare sint practic inexistente.La noi sintem 99% romani si cam tot atatzia ortodocsi,ne-am pastrat ca nimeni altzii aceasta fiintza romaneasca dar cred ca si un anumit suflet mai cald,mai altfel decat la voi .
In schimb ,la voi sint si tagani mai multzi(practic centrul istoric al Timisoarei este al lor,plus unul dintre cele mai po****te cartiere este full de tigani(i-mi scapa numele acum ,poate ma ajutzi tu :D),
dar sint siunguri,nemti,sarbi,croati,albanezi,slovaci,evrei , arabi(ala cu tigarile). Intotdeauna m-am gandit ca de aici si curentul asta antiromanesc
prezent la unii dintre voi, ma refer la romanii din vechiul regat. Tocmai pentru ca n-au nici o legatura cu romanii.Negarea istoriei,geografiei, negarea statului si ideile separatiste ale voastre provin tot de aici, cred. Oricum am descopit in aceste discutzii niste idei stranii printre unii dintre voi. N-am stiu de ele sau nu mi-am inchipuit ca sint atat de puternice.
De aia poate iti intzeleg spaima intrucatva dar tot nu intzeleg de ca ai ales nazistii sau legionarii ca idoli?
Si eu sint gata sa fac oricand pace dar nu cred ca mai este posibile la cate s-au spus deja intre noi si banateni.Iar aceasta cearta a fost ca un bulgare de zapada care s-a tot rostogolit si a antrenat din ce in ce mai multe persoane. Cred ca usor usor se va ajunge si la lupte fizice intre galerii.Am eu aceasta presimtzire.

Blue
3rd August 2003, 22:08
Fac si aici aceeasi propunere de pace. Depinde de voi, daca acceptatzi sau nu mana spre impacare care v-a fost intinsa :pace:

ViolaBoy
3rd August 2003, 22:10
voi ne-ati atacat pe noi viola.
quote]

nu voi ati inceput ma, ca voi sunteti aia care va credeti, cei mai buni, da sunteti cei mai buni la spus bancuri

[quote="Craioveanu"]voi ne-ati atacat pe noi viola.
Legionarii n-au fost mai educati decat nazistii, au fost slugile lor.
Erau antrenati in Germania multi dintre ei, la fel cum au fost unii comunisti in Rusia mai tarziu.

nu stiu ce cartzi de istorie ai citi tu, si de unde ai auzit ca Legionarii au fost slugile lu nazisti. Nu sti ce vorbesti



Filozofia lor se baza pe o religiozitate ciudata si incercau sa promoveze dacii ,au inventat o istorie paralele conform careia dacii erau inainte de venirea romanilor cea mai avansata civilizatie.Pe siturile lor ,pana si azi sint niste aberatii incredibile.Ma bucur ca Oltenia a fost singura regiunii in care legionarii n-au gasit aproape deloc sprijin.


cine tia spus tie ca au inventat o istorie paralela in care spuneau ca dacii erau cea mai avanasata civilizatie ? am citit multe dar nu am vazut undeva sa scrie ca dacii erau mai avansati ca romanii. probabil ca ai citit o carte de istorie 1945-1989



Daca voi nu ne atacati nici noi nu o vom face.Totul a fost inceput de doi timisoreni. Te rog sa nu deviem toate subiectele cu cearta noastra.

pai io de cant tot incep sa fac pace intre noi, da e aceleasi persoane blue,pacala (haha), si mai catziva olteni, si 2-3 timisoreni. ori ce topic nou trebuie sa aiba certuri. :evil:



http://www.miscarea-legionara.de
http://pages.prodigy.net/nnita/
http://ave-.home.ro/

poate invatati ceva

Blue
3rd August 2003, 23:15
pace viola dar sa stii ca n-ai dreptate cu legionarii, au fost finantzatzi de hitler sa stii iar teoriile lor fanteziste cu dacii sint cunoscute dar n-are rost sa vorbim despre asta aici. Eu il prefer pe Antonescu ,nu e acelasi lucru. Nu conteaza ,hai c-am plecat.Toate cele bune

Albastreata
4th August 2003, 03:36
Viola boy, explica-mi si mie problema cu UTA...??? (Cu Dinamo pricep!!! :D )

EDMOND_
6th August 2003, 00:26
Viola ,ar fi bine sa te interesezi cati arabi au deschis afaceri in Timisoara , cati s-au casatorit pe acolo ... sa mai vii prin zona sa vezi palatele tiganesti ridicate chiar in zona orasului .. si apoi sa vorbesti!

deep purple
6th August 2003, 03:03
Edmond, noi nu ne-am dat cei mai puri si mai adevarati dintre romani. Nu pentru ca neaparat suntem departe de asa ceva, dar nimeni nu poate spune despre el ca este pur. (cu mici exceptii :D).
Crede-ma ca sunt foarte putini tigani in Timisoara iar in centru nu tin minte sa se fi ridicat o casa sau palat sau ceva de genul asta de cand ma stiu. Zona e incheiata cum s-ar zice de cativa zeci de ani si nu prea mai ai unde sa construiesti. Asa ca nu fa ca si ceilalti care nu inteleg sensul unui canal navigabil si mai incearca si sa faca bascalie din asta fara sa realizeze ca isi divulga incultura prin asta.
Si ca veni vorba. O faza ce-am vazut-o cu ochii mei. Iar o sa spuneti ca acuz si jignesc si alte vrajeli. E vorba de exact ce-am vazut cu ochii mei. Am plecat de la mare pe la inceputul anilor '90, si la Bucuresti s-a umplut intervalulele din toate vagoanele de tigani cu copii cu haine zoiase. Ce mai, India la ea acasa. Ei bine, toti au coborat la Caracal. Era peronul garii de parca se sparsese conducta cu rromi acolo. Eu stiam de alta caruta in Cacaral dar nu stiam de tigani. L-am intrebat pe un oltean de aici din America de tiganii de acolo. Si el mi-a povestit ca sunt plin de ei si ca avea multe "meciuri" cu ei in tinerete.
Culmea ca Blue vede doar 1%. Eu zic sa va hotarati si sa nu dezimformati.

Sergio
6th August 2003, 03:26
Blue n-are cum sa vada tocmai de la Montreal :? . Vorbeste si el vorbe. :x

vialli
6th August 2003, 03:26
se muta satra la bucuresti probabil. Nu blue a zis de 1%, guvernul Romaniei
poate ai vazut si tu la tv datele. Dar asta inseamna ca sint sub 1% pentru ca oricat de putini ar fi din alte minoritati,tot sint cativa. Au si plecat din ei in strainatate,la bucuresti sau la voi poate. Dar 1% este alarmant ,nu e deloc putin, asta inseamna ca din fiecare 100 unul e cioara iar la ritmul lor de inmultire si scaderea natalitatii la romani +emigrarea definitiva ,peste citiva ani vom avea probleme serioase.Plus ca nu toti s-au declarat tigani oficial.
Dar asta a fost un fenoment intalnit peste tot.Daca la noi incepe sa fie alarmanta situatia, oare cum o fi pe la altii.Nu spun unde.
Sa speram ca nu vom ajunge minoritari in tara noastra.Poate ca totusi are dreptate viola boy.Si totusi in Timisoara centrul istoric a fost cucerit de aceasta subspecie :x Se simte nevoia unui Antonescu in fiecare regiune a tarii

EDMOND_
6th August 2003, 04:28
Eu cred ca sunt destul de ponderat , si , in general , nu spun prostii ( poate doar cand ma imbat ceea ce nu se intampla , sau cand sunt cu femei frumoase ,ceea ce se cam intampla....) . Am un job care ma obliga sa calatoresc mult in tara si strainatate , si trec foarte des prin Timisoara!
Poate tu ai plecat de multa vreme si nu mai stii ce e prin Timisoara ..s-au construit foarte multe! Municipalitatea a incercat sa darame cateva construite ilegal , dar totul s-a rezumat la umflatul muschilor la tv si la daramarea acoperisurilor ( bineinteles ca au fost scene lacrimogene , cu tiganii urcati pe casa amenintand ca isi arunca
de acolo puradeii ! ) Crede-ma , s-au construit... Daca in Craiova nu au reusit sa intre cu "palatele" lor in oras , in Timisopara au facut-o !
Daca vrei fac un efort si fac cateva fotografii...
Nu am spus-o cu nici o rautate , asta este Romania de astazi ( exista lucruri bune , dar si multe rele...)

Blue
6th August 2003, 05:07
sint peste tot si sint vizibili ,sar in ochi imediat ca circula mult si stau tot timpul pe strada, la furat, la scandaluri,cersit, cautat in gunoaie, pomeni,bisnita.Romanii se mai duc la servici, la scoli , mai citesc o carte.Ei sint tot timpul prezenti.

eu zic sa nu-i bagatzi in discutzii fotbalistice ca sint in toate orasele excesiv de multzi.Nu stiu daca ma incalzeste cu ceva ca la altzii sint si mai multzi.

EDMOND_
6th August 2003, 05:19
Eu oricum renunt la astfel de discutii... M-au deranjat insa ultimele afirmatii ale lui Deep....

Blue
6th August 2003, 05:25
Edmond,Renuntz si eu la discutziile astea, m-am plictisit de cate contre am avut ,culmea cu timisorenii :D :D :D

P.S.: sergio,putetzi sa venitzi la noi fara frica, tu sa-ti faci probleme in Bucuresti ca tot sint ei capitala si noi tarani sau prin Ardealul ala cuvilizat la culme :Arad,Oradea etc :D :D :D

deep purple
6th August 2003, 05:58
Edmond, sunt plecat de 4 ani iar daca tu ai dreptate pot sa spun doar ca ma intristeaza. Inainte de-a pleca eu tiganii disparusera si multi mi-au confirmat cele vazute, mai ales cei care au fost acasa in concedii si am stat cu ei la povesti la intoarcere. Bineinteles ca toti stiam ca tiganii sunt plecati in Europa sa ne faca de cacao sa fure si sa vina cu lovelele inapoi sa-si faca palatele. Nu sunt rasist dar presenta unor astfel de oameni este ingrijoratoare in orice loc al lumii si consider un mare ghinion sa ai asemenea vecini. Negrii Americii sunt bomboane pe langa tigani.

inter
6th August 2003, 09:34
Gusso :yeah: :yeah: :yeah: si Godfroid :yeah:

Sergio
6th August 2003, 12:40
P.S.: sergio,putetzi sa venitzi la noi fara frica, tu sa-ti faci probleme in Bucuresti ca tot sint ei capitala si noi tarani sau prin Ardealul ala cuvilizat la culme :Arad,Oradea etc :D :D :D



Blue, era o gluma cu venitul la voi. Stiu ca nu vor fi probleme, ca de obicei. :thinkso:

EDMOND_
14th August 2003, 12:02
Daca va juca tot asa , Guso , fara probleme.....

DRAGOS
14th August 2003, 23:21
1. Mariko Daouda
2. Emanuelle Godfroid
3. Jeremie N'Jock
4. Zyati
5. Guso
6. Okunowo (opt cu noua)
7. Mitrovici
8. Falemi

EDMOND_
15th August 2003, 01:14
Daouda la primul vot.....chiar ma intrebam cand il va obtine , dar nu ma gandeam ca votul va veni din Moldova!

inter
15th August 2003, 10:08
in ac. moment primii 2 straini d.p.d.v. al valorii evolueaza in Banie :thinkso:

DRAGOS
15th August 2003, 21:33
Inter, fii putin mai explicit!!!!

P.S: EDMOND_ ai vreo problema? Te deranjeaza ca l-am votat pe Daouda?

EDMOND_
16th August 2003, 00:33
Dragos , de ce esti nervos , ma miram si eu.... nu-i nici o problema , si mie imi place Daouda!

Sir
16th August 2003, 02:29
eu l-am votat pe Daouda.Tigani sunt in Timisoara ...si din pacate prea multi.Nu cred ca trebuie sa ne ascundem dupa deget.Asta este realitatea.Dar nu-mi spuneti mie ca sunt mai multi decat in Oltenia sau Modova ca nu va cred.Dupa parerea mea (s-ar putea sa gresesc dar asta cred) printre cele mai po****te orase cu tigani sunt Buzau,Medgidia,Caracal..........Si cel mai po****t oras cu moldoveni(excluzand Moldova) este Timisoara...prietenii stiu de ce..............vezi bancul cu sarma.

EDMOND_
16th August 2003, 08:56
Probabil etapele viitoare vor aduce schimbari in ceea ce priveste preferintele pentru stranieri.... cred ca va conta mult Njock , la Craiova posibil sa debuteze in etapa asta Bengondo....poate fi o surpriza placuta!
La Craiova exista deja un trio excelent Guso - Daouda -Njock ... ( stiti care este culmea , toti trei la un loc au costat-o pe Craiova cam jumate din pretul pe care ar fi trebuit sa-l dea pe Paduret , jucator de 28 de ani )..

inter
16th August 2003, 09:58
Dragos, ma refeream la Gusso si Daouda :thinkso:
si nu e exclus ca dupa urmatoarele etape podiumul sa fie completat cu NJOCK :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

EDMOND_
16th August 2003, 15:01
Inter , nu ai privit prea bine clasamentul , sau te referi la alt clasament
( poate al tau sentimental )... Primii trei , sunt in ordinea preferintelor suporterilorL Guso , Godfroid , Njock ... Daouda vine tare din urma ...

Tudose
16th August 2003, 15:17
Chiar daca ne schimbam preferintele, tot nu mai putem vota a doua oara. Ar trebui poate sa facem un nou chestionar atunci 8)

DRAGOS
16th August 2003, 15:54
Merci inter ca ai enuntat cei doi jucatori. In loc de Guso sau de Daouda putea fi N'Jock si de aceea te-am intrebat.

EDMOND_
16th August 2003, 16:36
Ar fi interesant de facut un nou sondaj dupa vreo zece etape , sau la sfarsitul turului ...

EDMOND_
23rd August 2003, 13:40
Incepe sa puncteze Njock ! SE pare ca strainii Craiovei din unsprezecele de baza ( Njock , Daouda , Guso ) nu sunt chiar "second hand" , ce ziceti Mister Iordanescu si Mister Piturca!!??

inter
23rd August 2003, 15:21
:D :D :D EDMOND vor sa ocupe ai nostrii toate treptele podiumului :yeah: :yeah: :yeah:

ady_azzuro
23rd August 2003, 17:31
Cei mai buni straineri sunt la craiova fara doar si poate
1. n'jock
2.guso
3.daouda
8) 8) 8)

Sepultura
23rd August 2003, 17:44
Njock va fi revelatia acestui campionat de cacao.

EDMOND_
23rd August 2003, 17:51
Daca ar fi sa votez din nou , tot cu Guso as vota..cand toti joaca prost el ramane ultima speranta...

Kidu
30th August 2003, 05:38
Eu merg pe mana lui Jeremie Njock, deoarece l-am vazut ce poate shi la Arad.

ady_azzuro
30th August 2003, 10:34
Yo pe mana lui daouda.
guso ati vazut ca a fost in forma dar am luat 3 cu farul.
in schimb daca era daouda acolo in aparare alta era situatia.
din pacate n'jock mai are mult de munca pana sa ajunga un fotbalist mare.

DRAGOS
30th August 2003, 19:08
Daouda cu siguranta e cel mai bun. Nici Godfroid nu e de neglijat
Cel mai slab stranier din Divizia A este Itamar de la Brasov.

ady_azzuro
30th August 2003, 21:04
daouda cel mai tare din parcare :yeah: :yeah: :yeah:

Kidu
1st September 2003, 11:22
ady_azzuro, corect este Njock nu N'Jock cum scrietzi voi. Shi nu Jeremy ca in prosport ci Jeremie.

ady_azzuro
1st September 2003, 13:20
ok Thr_Kid tu sti mai bine a evaluat jumatate de campionat la voi.
JEREMIE NJOCK, un jucatorul care NU ii vine lui CAMATARU nici la siretul de la o gheata :D :D :D
Mai are mult pana sa devina idolul nostru :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Din pacate reuseste un meci bun altul prost , asta e :D :D :D

vialli
4th August 2004, 00:10
cel mai bun stranier ramane Guso

sames44jc
4th August 2004, 20:01
radoi o sa ajunga la real

Mariusmadmax
7th August 2004, 04:42
/hello

sames44jc
7th August 2004, 06:21
hamutovski e cel mai tare
sezonul trecut steaua a luat in tur doar 6 goluri
a fost ajutat si de fundasi binenteles

fia
7th August 2004, 08:37
Chiar imi place ca in Ro sunt multi portari de calitate veniti din afara. Unii chiar au ridicat nivelul fotbalului romanesc. In acest moment cel mai bun stranier e Hamutovski, dar all time, cred ca a fost Godfroid....

Saber Rider
7th August 2004, 17:39
dar all time, cred ca a fost Godfroid....

Sau poate Demolari !!! :evil:

Bineinteles ca la momentul actual (adica anul 2004 - returul sezonului 03/04 si inceputul 04/05) HAMUTOVSKI este CEL MAI BUN !!!

gicu
9th August 2004, 11:31
Chiar imi place ca in Ro sunt multi portari de calitate veniti din afara. Unii chiar au ridicat nivelul fotbalului romanesc. In acest moment cel mai bun stranier e Hamutovski, dar all time, cred ca a fost Godfroid....

all time a fost Demollari. Curios totusi ca un albanez s-a impus in Div. A.:)
In sezonul asta vine tare din spate Karamian :)

sh0k
9th August 2004, 11:34
mijlocasul stanga de la rapid,Karamian

Ioca10
9th August 2004, 12:17
Indiscutabil Hamutovski!

cipi13
9th August 2004, 12:53
Indiscutabil Guso !
Urmat indeaproape de Daouda....

Sorin M.
9th August 2004, 12:56
Guso e cel mai tare si dup'aia Khamutovski. Portari de meserie! :ok:

Profetu
9th August 2004, 13:51
khamutovski pentru mine este cel mai bun stranier din Divizia A si mai mult, e cel mai buni dintre portarii din Divizia A, asta pentru ca printre stranieri, portarii formeaza un segment redutabil.

Denis
11th August 2004, 09:26
Hamutovsky.......numai daca vine la Galati :D

dragos_popa17
11th August 2004, 19:12
Hamutovsky.
Este pacat insa ca cei mai buni stranieri sunt portari intr-un moment in care nationala are mare nevoie de portari. Avem si noi nevoie de o scoala buna de portari, pentru ca daca se accidenteaza Lobont nu stiu cine va intra in locul sau.

<vasile>
17th August 2004, 19:16
Hamutovsky.
Este pacat insa ca cei mai buni stranieri sunt portari intr-un moment in care nationala are mare nevoie de portari. Avem si noi nevoie de o scoala buna de portari, pentru ca daca se accidenteaza Lobont nu stiu cine va intra in locul sau.

Deci Hamutovschi trebuie naturalizat. Dar parca n-a mai fost la fel de inspirat ca in campionatul trecut. sa i se traga de la accidentul din Cipru?

Mariusmadmax
18th August 2004, 05:06
Chiar imi place ca in Ro sunt multi portari de calitate veniti din afara. Unii chiar au ridicat nivelul fotbalului romanesc. In acest moment cel mai bun stranier e Hamutovski, dar all time, cred ca a fost Godfroid....
cred ca totusi Demollari ! Albanezul era scula , poate nu ca si Khamutovschi , dar in orice caz f bun !

Florentin
18th August 2004, 05:34
Pentru toate timpurile merg si eu pe Demollari; foarte bun jucator dar din nefericire a jucat la Dinamo, unde jucatorii care stiu cu mingea ii poti numara pe degetele de la o mina.
Cit despre Hamutovski cred ca s-a saturat de titlul de cel mai bun jucator strain din divizie, a inceput sa le cam comita.

corinutza_88
18th August 2004, 12:59
GUSO si mai apoi DAUDA!!!

minudoru
18th August 2004, 15:57
Guso, restul sunt departe

<vasile>
19th August 2004, 21:51
bine ma pacala, si voi incercati sa folositi jucatori romani, nu infestati romania cu negrotani, am auzit ca deja uni sau insurat cu oltence, owaw ce mulatru osa iese. hhaha voi cei mai buni dintre romani
:D

olteanca+negrotan = dolanesc/mandela

olteno/negrotan


:D

In Canada sinteti albi cu totii?. Noi de ce sa nu...

WildSkander
20th August 2004, 16:21
Desi sunt dinamovist, trebuie sa recunosc Hamutovski si apoi Mckain