PDA

View Full Version : 10. Matei Cosmin Gabriel



Leo
2nd December 2012, 00:01
Numar:04
Locul nasterii:Targoviste
Data nasterii:30 septembrie 1991
Greutate:65kg
Inaltime:1.75m


Debut în Liga I: Farul Constanta – FC Timisoara 1-1, 18 octombrie 2008.

Debut la DINAMO: Dinamo Bucuresti – Gaz Metan Medias 2-0, 3 martie 2012.


http://www.fcdinamo.ro/wp-content/uploads/2012/08/41.jpg

Leo
9th January 2013, 21:51
Cosmin Matei e șocat de ce urmează. "Ne-a anunțat domnul Țălnar de cantonamentul în Poiană, dar nu prea am fost așa încîntat pentru că va fi o perioadă foarte grea. Am mai prins la Farul un asemenea turneu, cînd ieșeam dimineața cu lanterna de miner pentru că era întuneric! Sînt pregătit însă pentru orice sacrificiu ca să ducem Dinamo sus în clasament", a zis Matei la DolceSport.

"Cred că este un pas important dacă reușești să pleci în perioada asta în afară, este un moment foarte greu pentru fotbal", a afirmat Cosmin Matei pentru Dolce Sport.

"Nu știu ce campionat mi s-ar potrivi, dar unul dintre visele mele este să joc în Primera Division și o să muncesc pentru chestia asta pînă o să mă vadă și pe mine cineva", a adăugat el.

Leo
20th June 2013, 10:52
"Domnul Munteanu a avut încredere în mine și consider că prin ceea ce am făcut pe teren i-am demonstrat că merită să aibă încredere. Dinamo poate face performanță și cu mine, și fără mine. Clubul n-a ajuns să stea în trei-patru jucători, Rusia ar fi un pas important pentru mine. N-ar fi o dezamăgire să rămîn, sînt mîndru să joc aici și dornic de performanță", a zis Matei la Dolce.


Prefer ca Dinamo sa faca performanta cu Matei in teren meci de meci.

Utilizator
24th June 2013, 10:04
sa mai stea un an si daca merge crescator precum a fost anul asta atunci sigur va prinde un transfer mult mai bun intr-un campionat valoros din vest.

Wuf
24th June 2013, 19:37
Ar putea incerca Negoita, daca tot vrea sa faca o echipa competitiva fara prea mari investitii sa tina de tinerii talentati cum e Cosmin Matei

Leo
17th March 2014, 09:41
Interviu Cosmin Matei:
(Prosport)






Nu ai mai reușit să mai marchezi din septembrie, mai precis de la meciul cu Pandurii din turul campionatului. Cum a fost perioada asta pentru tine?
Nu sunt un jucător care să fie obsedat să înscrie. Nu am făcut din asta o tragedie și consider că îți poți ajuta echipa și în alte feluri, cum ar fi determinarea. Dacă nu am avut evoluții bune nu a fost din cauză că nu am înscris. Există alte motive.

Care?
Concentrarea, inspirația. A fost o perioadă în care cu siguranță mi-a lipsit inspirația. De multe ori, ultima decizie pe care am luat-o nu a fost cea corectă. Sper ca de acum jocul meu să se îmbunătățească și să-mi ajut echipa mai mult.

Sincer, tu ești mulțumit cu ce ai reușit sezonul acesta?
Din punctul de vedere al randamentului meu nu pot fi mulțumit. Îmi doresc mult mai mult de la mine, să am mult mai multe reușite, să înscriu și să dau pase de gol. Și chiar dacă nu marchez, vreau ca nivelul meu de joc să fie mai ridicat, consider că trebuie să urc, să ajung acolo unde îmi doresc și unde merit.

Ce s-a întâmplat la faza golului? Pentru cine a fost acel gest? S-a considerat că destinatarul este Flavius Stoican, mai ales că înaintea reușitei tale a vrut să te schimbe, iar tu, după ce ai înscris, te-ai întors cu privirea spre bancă...
Nu, nu aveam legătură cu banca, eu căutam o cameră. Acel gest l-am ales pentru că lumea nu are încredere în noi. Pe bancă este staff-ul tehnic, sunt colegii mei, nu a fost pentru ei. Am o relație foarte bună și foarte apropiată cu antrenorul, nu se pune problema să am ceva cu el. Să- ți spun ceva...

Te ascult...
Dacă este cineva căruia trebuie să-i datorez faptul că am fost pe teren la Cluj, acel cineva se numește Flavius Stoican. A avut încredere în mine. În săptămâna meciului, eu am făcut o jumătate de antrenament. Mă bucur că mi-a dat șansa să joc și mă bucur că i-am răsplătit încrederea. Am avut o problemă medicală și probabil doar încrederea dânsului m-a trimis pe teren.


<<Așteptarea și răbdarea sunt amare, dar rodul lor este dulce>>. A fost dedicația ta pentru frații Becali. Cum ai ales acest mesaj?
Nu este făcut de mine. Suntem un grup de băieți, nu sunt eu cel care am venit cu citatul. A fost ales, fiecare a adus o idee și astfel a fost ales.

Să înțeleg că o să mai vedem pe stadioane acest mesajul?
Cu siguranță. Eu mă bucur că am fost eu primul care am putut să-l afișez.

Ionuț Negoiță a declarat că echipa nu este pregătită pentru cupele europene. Tu ce părere ai?
Noi suntem în obiectivul fixat, locurile 1-4, jucăm în semifinalele Cupei României și cred că Dinamo este pe un drum bun. Cu încredere, cu disciplină și dorință de afirmare putem să facem lucruri frumoase. Pentru a reuși să fii mai bun, să ajungi mai sus, trebuie să îți propui să te bați cu cei mai puternici. Cred că acesta este elementul care ne-a lipsit, asta ne trebuie. Avem nevoie de o participare în cupele europene, ar fi cel mai bun lucru pentru noi, jucătorii tineri de la Dinamo.

Aurel.D
17th March 2014, 12:11
Îmi place că este realist și vede și minusurile! Baftă multă în continuare!

Geog
2nd February 2015, 19:08
Matei, aproape de despărțirea de Dinamo. Dănciulescu: "Știu de interesul lor. Dacă se va realiza transferul, va fi bine pentru jucător"

Managerul sportival FC Dinamo, Ionel Dănciulescu, a declarat, duminică, pe Aeroportul Henri Coandă, că știe de interesul grupării grecești PAOK Salonic în ceea ce îl privește pe mijlocașul Cosmin Matei, precizând că realizarea transferului ar fiun lucru bun pentru jucător.

"Știu de interesul celor de la PAOK pentru Cosmin Matei, dar nu știu de existența unei oferte scrise. Dacă ea va veni, cu siguranță va fi analizată și vom vedea ce va fi de făcut. El este concentrat pe ceea ce are de făcut la Dinamo, știe și el că nu am avut un tur de campionat reușit. Dacă se va realiza acest transfer pentru el va fi bine, dar deocamdată e aici și e conectat la ceea ce se întâmplă aici. Probabil va fi mult mai bine financiar pentru el. Dar eu cred că Dinamo, ca brand, se poate compara cu PAOK sau chiar peste. E adevărat, suntem într-o situație mai delicată, dar după ieșirea din insolvență Dinamo va fi din nou Dinamo pe care îl știm toți", a declarat Dănciulescu.

Lotul echipei Dinamo a plecat duminică după amiază în Spania, unde va susține cel de-al doilea cantonament al iernii.

Echipa din Șoseaua Ștefan cel Mare va fi cantonată în perioada 1-10 februarie la "Gran Hotel Benahavis Spa" din Benahavis și va disputa patru partide amicale, după următorul program: după următorul program: 3 februarie - cu Lokomotiv Moscova (Rusia), 5 februarie - Legia Varșovia (Polonia), 7 februarie - IF Elfsborg (Suedia), 9 februarie - Clube Atletico Paranaense (Brazilia).

prosport

Mario Di Lazi
10th February 2015, 07:05
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/cat-ghinion-pentru-cosmin-matei-s-a-rupt-in-timp-ce-incerca-o-foarfeca-impotriva-brazilienilor-de-la-atletico-paranaense-a-cazut-rau-de-tot-13811963

Cosmin Matei s-a accidentat in meciul de ieri...

Leo
2nd February 2016, 11:47
Cosmin Matei s-a transferat la clubul Atromitos Atena (Grecia).

Utilizator
2nd February 2016, 13:35
pacat de Matei, un jucator foarte talentat care la un moment dat chiar a prestat bine pe teren.
Parea sa aiba un viitor foarte frumos dar s-a stins rapid.

Ii doresc sa aiba succes la greci dar sincer vorbind nu cred ca va fi asa.
Din pacate are prea mult talent si prea putina minte.

Clau7_D
2nd February 2016, 14:34
Putem sa spunem ca s-a incheiat o era :D

Utilizator
2nd February 2016, 16:41
intr-un fel da, s-a incheiat o era si bine ca s-a incheiat. :D