PDA

View Full Version : Etapa 19: Rapid - Otelul Galati 2-3



Shinnok
1st December 2012, 13:39
Sambata, 8 decembrie 2012, ora 20:30 - Digi

Srdjan
1st December 2012, 13:40
X :d

Shinnok
1st December 2012, 13:43
1.

delaoltenia
1st December 2012, 19:44
doi

megastar
2nd December 2012, 09:11
Daca nu ne fac si astia ca fratii lor de la Dinamo si Steaua cred ca avem sanse sa plecam cu cele 3 puncte.

Tim
3rd December 2012, 22:09
Daca nu ne fac si astia ca fratii lor de la Dinamo si Steaua cred ca avem sanse sa plecam cu cele 3 puncte.:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy: happy:happy:happy

megastar
4th December 2012, 06:11
Pai mai jucam cu Rapidul?

Leo
4th December 2012, 10:42
1 solist, daca se mai joaca.

fl0o
4th December 2012, 10:43
3 puncte la masa verde, respectati regulamentul! :D

megastar
4th December 2012, 12:28
3 puncte la masa verde, respectati regulamentul! :D

Iti dai seama daca vom castiga 3 puncte la masa verde ce va fi la gura anumitor "prieteni" de pe forum?

samar
4th December 2012, 13:46
Daca baietii sunt in greva si nu se vor prezenta pe teren la ora meciului, masa verde este indreptatita sa va acorde cele 3 puncte!!!

fl0o
4th December 2012, 13:49
Daca baietii sunt in greva si nu se vor prezenta pe teren la ora meciuluiLe va plati Stan salariile din banii de CL.

laurdog
4th December 2012, 13:49
Tusea si cu junghiu', metastaza joaca cu Iasiul.:happy

samar
4th December 2012, 14:02
...dar poate intra juniorii si astfel aveti ocazia sa castigati meciul pe teren :D

Doctor_Satan
4th December 2012, 14:28
Cu adormitii nostri? N-avem sanse in Giulesti dupa ce-au facut iesenii cu noi. Atacantii nostri se incapataneaza sa nu marcheze. Sa vada cat pot incasa niste banuti de la un club aproape in stilul Romeo Surdu.

megastar
4th December 2012, 14:48
Daca baietii sunt in greva si nu se vor prezenta pe teren la ora meciului, masa verde este indreptatita sa va acorde cele 3 puncte!!!

Probabil ca nu ma crezi, dar personal prefer o infrangere unei victorii mincinoase la masa verde.

samar
4th December 2012, 15:55
Mi-a spus mie un galatean mai devreme ca daca jucam cu prima echipa, erau sanse sa ne bateti, asa insa.....:D

Ramane de vazut ce si cum!

Farmecul Vietii
4th December 2012, 20:48
Dubla x2.Nu mai avem obiective, pregatim sezonul viitor.

samar
5th December 2012, 16:28
Dubla x2.Nu mai avem obiective, pregatim sezonul viitor.

Ne pregatim pt sezonul al treilea de dupa cele 2 care vor urma ;)

megastar
7th December 2012, 08:30
Ceva noutati la Rapid? Mai sunt jucatorii in greva? Intreb suporterii rapidisti pentru ca ei stiu mai bine , nu am incredere in presa.

Tim
7th December 2012, 09:45
pomanagii viseaza la pomana. S-au obisnuit cu puncte castigate la masa verde , stiu ca nu au valoare , nu au fotbalisti, nu au traditie, nu au stadion dar vreau si ei saracii sa in vinga pe cineva.

Mai galatenilor , vorbiti cu blestematul vostru de primar sa aranjeze cu blestematul de sandu , poate intervine Duru si retrogradeaza Rapidul pana la ora meciului.

Tyler Durden
7th December 2012, 09:56
Ceva noutati la Rapid? Mai sunt jucatorii in greva? Intreb suporterii rapidisti pentru ca ei stiu mai bine , nu am incredere in presa.

Nu prea stie nimeni ce-i cu adevarat la club; e un haos total.

megastar
7th December 2012, 10:05
pomanagii viseaza la pomana. S-au obisnuit cu puncte castigate la masa verde , stiu ca nu au valoare , nu au fotbalisti, nu au traditie, nu au stadion dar vreau si ei saracii sa in vinga pe cineva.

Mai galatenilor , vorbiti cu blestematul vostru de primar sa aranjeze cu blestematul de sandu , poate intervine Duru si retrogradeaza Rapidul pana la ora meciului.

Cu tot respectul pentru tine, cred ca nu citesti ce s-a scris pe aici. Vii, arunci cate o fraza si pe urma o tai. Zi-mi un singur galatean care a scris ca vrem punctele moca.

Tim
7th December 2012, 10:09
3 puncte la masa verde, respectati regulamentul! :D


Cu tot respectul pentru tine, cred ca nu citesti ce s-a scris pe aici. Vii, arunci cate o fraza si pe urma o tai. Zi-mi un singur galatean care a scris ca vrem punctele moca.:rolleyes:

Astia sunteti voi galatenii, nu recunoasteti niciodata nimic.:(

megastar
7th December 2012, 10:15
:rolleyes:

Astia sunteti voi galatenii, nu recunoasteti niciodata nimic.:(

Eu ce sa iti fac daca tu nu te prinzi cand se vorbeste ironic....
Ca sa nu mai existe interpretari, suporterii adevarati ai Otelului nu isi doresc decat ca Otelul sa joace pe bune meciul cu Rapidul. Orice alta evolutie a situatiei nu ne aduce nicio glorie noua ca echipa.

Tim
7th December 2012, 10:20
galatiul si gloria....:happy

cip
7th December 2012, 10:40
hai Rapiduletu'! /hello

megastar
7th December 2012, 10:49
galatiul si gloria....:happy

Galatiul ca oras e plin de istorie si glorie. Daca te referi la Otelul, intr-adevar nu ne ridicam la nivelul echipei din Bucuresti ce o tot sustii .

Farmecul Vietii
7th December 2012, 13:22
Ceva noutati la Rapid? Mai sunt jucatorii in greva? Intreb suporterii rapidisti pentru ca ei stiu mai bine , nu am incredere in presa.

Pai si daca nu sunt in greva schimba cu ceva situatia? Ei oricum sunt in greva cu fotbalul pe care-l presteaza, nu mai vorbim acum cu situatia asta financiara, cum sa joace baetii pe stomacul gol?
Singura noutate e c-or sa vina mai multi fani decat de obicei, asta va da un imbold gloabelor, insa si calul alearga, da' nu da lapte.

Iulian.
7th December 2012, 13:39
Pai mai jucam cu Rapidul?

Daca nu jucati, noi am fi bucurosi. Ne-am asigura 3 puncte fara nici un efort. :D

megastar
7th December 2012, 14:24
Singura noutate e c-or sa vina mai multi fani decat de obicei, asta va da un imbold gloabelor, insa si calul alearga, da' nu da lapte.

Daca vin mai multi spectatori poate fi intr-adevar un imbold, dar si daca nu merg bine in prima jumatate de ora si incepe lumea sa ii injure s-ar putea sa ii traga in jos.



Daca nu jucati, noi am fi bucurosi. Ne-am asigura 3 puncte fara nici un efort. :D
Ti se pare ca daca venim faceti un efort mare sa ne bateti? Marea majoritate a jucatorilor nostri stiu ca vor pleca si pur si simplu nu le mai pasa.

samar
7th December 2012, 14:25
Vor fi prezenti pe stadion atat Sumi cat si Iencsi :ok:

Iulian.
7th December 2012, 14:30
...
Ti se pare ca daca venim faceti un efort mare sa ne bateti? Marea majoritate a jucatorilor nostri stiu ca vor pleca si pur si simplu nu le mai pasa.

Nu putem sti rezultatul dinainte. Poate castiga oricare echipa din cele 2, chiar daca unii jucatori se gandesc mai mult la plecare.
De-aia ar fi fost bine pentru noi sa luam 3 puncte ca picate din cer.

Sigur ca nu se pune problema unei neprezentari, era ceva ipotetic. Dar mai cred ca Rapid o sa continue si la anul in Liga 1. Daca Rapid n-ar mai fi acolo cred ca jumatate din echipele din Liga 1 actuala ar pati acelasi lucru, si nu cred ca se va putea asa ceva.

samar
7th December 2012, 14:37
Dar mai cred ca Rapid o sa continue si la anul in Liga 1.

Tare ma tem de jocurile de culise ale cofetarului incepand cu returul si pana cand vom iesi din insolventa.....:rolleyes:

Iulian.
7th December 2012, 14:45
Tare ma tem de jocurile de culise ale cofetarului incepand cu returul si pana cand vom iesi din insolventa.....:rolleyes:

De "perpelit" sigur o sa ne "perpelim" pana in primavara. (Adica un graunte de frica-n noi tot o s-avem).
Dar nu ne "dovedesc" ei pe noi. Suntem in Liga 1 si aici o sa fim mereu. :yes:

Da' mie nu-mi prea ajunge asta. Eu vreau ca in cativa ani (2 - 3) Rapid sa ia din nou campionatul.
Degeaba rad unii de noi (apropo-uri cu B, C, ...). Or sa vada ca Rapid e o echipa mare. :yes:

fl0o
8th December 2012, 00:11
pomanagii viseaza la pomana. S-au obisnuit cu puncte castigate la masa verde , stiu ca nu au valoare , nu au fotbalisti, nu au traditie, nu au stadion dar vreau si ei saracii sa in vinga pe cineva.Care mai e farmecul de a tine cu o echipa daca iti doresti sa castigi fara a juca?
Sunt sigur ca te-ai prins de ironia aia, n-ai cum sa fii chiar asa de babalau... da' da-i mai departe, exprima-ti frustrarea.

vreau si ei saraciiMai zi o data.

nayram
8th December 2012, 15:44
trailes baftales! vin personalitatile la meci? Regele cioaba sta in peluza sau la vip?

Leo
8th December 2012, 20:31
RAPID: Albut - Rui Duarte, Oros, Abrudan, Bozovic - Roman, Teixeira, Herea, Grigorie - Pancu (c), Ionita
Antrenor: Marian Rada
Rezerve: Draghia, Wallace, Milisavljevic, Al. Coman, Glauber, A. Ionita II, Renan

OÞELUL: Branet - Rapa, Sarghi, Perendija, Ljubinkovic - Giurgiu (c), Filip - Iorga, Paraschiv, Bajenaru - Pena
Antrenor: Viorel Tanase
Rezerve: Simaitis, Sipovic, Benga, Neagu, Inkango, Didi, Viglianti

Arbitru: Istvan Kovacs

Srdjan
8th December 2012, 20:40
Nu e Surdu in lot :D. Asa Rapidul are sanse la victorie

florin_vs
8th December 2012, 20:44
Se pare ca Galatiul este in vana. :ok:

SwedishMafia
8th December 2012, 20:46
in zadar radulescu a scris editorialul ala...:))2500 pe stadion.

Leo
8th December 2012, 21:01
Rapid deschide scorul prin Herea.
1-0

Leo
8th December 2012, 21:02
Otelul egaleaza imediat prin Pena.
1-1

Leo
8th December 2012, 21:11
1-2
Gol Pena.

Shinnok
8th December 2012, 21:11
este, breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee /hello

Leo
8th December 2012, 21:14
este, breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee /hello

Ce este, ai votat 1. :D
Ai prins vreun rezultat etapa asta?

Shinnok
8th December 2012, 21:14
nu conteste :D

nu, am 0/4 :)) /hello

megastar
8th December 2012, 21:19
Se pare ca Galatiul este in vana. :ok:
Jucatorii Rapidului chiar imi par ca nu vor.

cimitiru branesti
8th December 2012, 21:21
Poate retrogradeaza baetii inainte sa se desfiinteze

MariusTR
8th December 2012, 21:31
Iar mananca bataie rapidistii ?

Un 2 - 1 meritat pentru Otelul.

Shinnok
8th December 2012, 21:46
2-2

Leo
8th December 2012, 21:51
Au egalat rapidistii si joaca in 10.

Hingherul
8th December 2012, 21:52
Au egalat rapidistii si joaca in 10.

a rezolvat Pena problema asta. 3-2 pt Otelu :D

Leo
8th December 2012, 21:52
2-3 Pena. Hattrick.

delaparis
8th December 2012, 21:53
Ce le mai da Pena asta :o:

Leo
8th December 2012, 21:53
a rezolvat Pena problema asta. 3-2 pt Otelu :D

Tu ce te bucuri, doar n-ai votat 2? :D

Shinnok
8th December 2012, 21:54
bine oteluuuuuuuuuuuuuuuuu` :yeah: 2-3

Hingherul
8th December 2012, 21:55
Tu ce te bucuri, doar n-ai votat 2? :D

nu? parca asa votasem :thinkso:

Grinco
8th December 2012, 21:55
Hateri :D

Hingherul
8th December 2012, 21:59
parca il si vad pe Tim cum reanimeaza papusa ca nu mai raspunde la comenzi :))

Shinnok
8th December 2012, 21:59
Hateri :Dyep :rolleyes:

Shinnok
8th December 2012, 22:00
parca il si vad pe Tim cum reanimeaza papusa ca nu mai raspunde la comenzi :))

si-o pastreaza pentru alegerile de maine :D

Hingherul
8th December 2012, 22:01
uitasem ca are treaba cu ea maine. asa se explica jocul bun al otelarilor :)

Leo
8th December 2012, 22:03
Haterilor, lasati-l pe Tim in pace. :)

MariusTR
8th December 2012, 22:03
Lupta Otelu.

In seara asta o sa fie iarasi DANS.

Azi dans ca iar pierde Rapidul, maine bairam ca rasii o sa si-o ia iar o invartita moldoveneasca.De o saptamana tot dansam... ce viata de boemi :D

Hingherul
8th December 2012, 22:06
canta rapidistii ceva de speriat. se vede ca au gene de lautari :D

Shinnok
8th December 2012, 22:09
a aparut tim :D

Hingherul
8th December 2012, 22:10
da dar inca nu are curaj sa zica ceva :D

tot zdrangane la o papusa d`aia ruseasca. o matroska. poate, poate :happy:happy:happy:happy

Shinnok
8th December 2012, 22:11
probabil se afla inca in stare de soc :D

MariusTR
8th December 2012, 22:13
Am eu o intrebare, poate e careva sa ma ajute cu un raspuns.
E posibil ca si Rapid si Dinamo sa retrogradeze in acelasi an ?

Hingherul
8th December 2012, 22:14
e imposibil. doar una retrogradeaza. cealalta se desfiinteaza :D

Hingherul
8th December 2012, 22:18
ce bine se aude cantecul de lebada al rapidistilor :D

delaparis
8th December 2012, 22:18
Am eu o intrebare, poate e careva sa ma ajute cu un raspuns.
E posibil ca si Rapid si Dinamo sa retrogradeze in acelasi an ?

Offtopic aiurea ...
Daca tot suntem "pe subiect", am si eu o intrebare. Este posibil ca Steaua sa castige pe Old Trafford ? :D

Shinnok
8th December 2012, 22:20
da.

stiu eu una buna: e posibil ca psg s-o bata pe Damila Maciuca fara Ibrahimovic? :D

Hingherul
8th December 2012, 22:22
canci BT in seara asta, Timule. Baietii s-au dat pe Lucky Strike :D

megastar
8th December 2012, 22:28
Am un nod in gat dupa aceasta victorie. Superba galeria Rapidului, si noi suporterii Otelului ne inclinam in fata lor. Cand altii isi parasesc echipa dupa 2-3 infrangeri ei stau si ne sunt noua toti un exemplu.

MariusTR
8th December 2012, 22:35
Felicitari celor care se pricep la fotbal si au votat bine:

2
Dario, fl0o, FREEk01, Hingherul, mblue, megastar

cimitiru branesti
8th December 2012, 22:37
Am un nod in gat dupa aceasta victorie. Superba galeria Rapidului, si noi suporterii Otelului ne inclinam in fata lor. Cand altii isi parasesc echipa dupa 2-3 infrangeri ei stau si ne sunt noua toti un exemplu.
Te referi la cei 2.000 de homeless? :))

nayram
8th December 2012, 22:50
Am un nod in gat dupa aceasta victorie. Superba galeria Rapidului, si noi suporterii Otelului ne inclinam in fata lor. Cand altii isi parasesc echipa dupa 2-3 infrangeri ei stau si ne sunt noua toti un exemplu.
Ce model ti-ai gasit si tu. Asta nu e galeria aia care se intoarce cu spatele la jucatori cand vin la croncanit?:D Daca nu isi faceau aparitia idolii lor iencsi si leasa era cuibu gol:D

delaparis
8th December 2012, 22:58
E trist ce se intampla la Rapid.
Felicitari Otelul totusi si felicitari Pena mai ales. :ok:

Bogdy LFC
8th December 2012, 22:59
Ce seara a prins tiganu asta moldovean...s-a simtit ca acasa! :D

megastar
8th December 2012, 23:06
Ce seara a prins tiganu asta moldovean...s-a simtit ca acasa! :D

Marius e fiul "marelui" jucator stelist Pena ( asa spunea presa, cautand logic sa caute in orice o legatura cu Steaua). Jur ca in viata mea nu auzisem de taica-su pana sa ajunga Marius Pena la noi.

Shinnok
8th December 2012, 23:08
Este fiul lui George Pena, atacant legendar al echipei FC Progresul București. (wiki)

megastar
8th December 2012, 23:35
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/pena-am-copilarit-in-ghencea-dar-ma-bucur-ca-am-marcat-contra-stelei-103831.html

fl0o
9th December 2012, 00:05
Pena ?! :groggy:


Tim, fa repede o sesizare la antidoping pana nu se duce la toaleta.

Hard
9th December 2012, 00:09
Tot tiganush ramane , chiar daca ta-su a jucat la Steaua. Asta a vrut sa sublinieze Bogdy :D

Datenshi
9th December 2012, 02:40
E trist ce se intampla la Rapid.
Felicitari Otelul totusi si felicitari Pena mai ales. :ok:

E trist ca exista pe lume specimene ca cele doua de deasupra ta.

In rest:

fl0o
9th December 2012, 08:29
Superba galeria Rapidului.In special ala de se aude mereu la microfon... adevarate concerte.

Ulysses
9th December 2012, 09:10
Cu atat mai frumos cu cat toate gloriile,vip-urile si ca bonus " intelectualii" rapidului au asistat in direct la executie :)

megastar
9th December 2012, 10:22
In special ala de se aude mereu la microfon... adevarate concerte.

E mult mai greu sa canti, chiar si la microfon, cand echipa ta e condusa decat sa ceri demisia antrenorului indiferent de rezultat.

philos
9th December 2012, 10:30
tot raul in bine...daca asa e sa scape de copos, atunci poa' sa si rateze complet sezonul... intrebarea e daca gasesc pe cineva care sa vina fara sa fie smecherit de asta care mai nou baga scrisori pe blog :D
in rest, multumesc otelarilor... dincolo de situatia de la club... o infrangere in campionat a rapidistilor ramane totusi o infrangere a unor rivali ;)

Farmecul Vietii
9th December 2012, 11:00
Ce-ai, ma? Vroiam sa mai punctez si eu una-doua chestii-trestii, da' de unde? Prea miroase a oaie pe topicul asta.Ptiu

petea
9th December 2012, 11:18
tot raul in bine...daca asa e sa scape de copos, atunci poa' sa si rateze complet sezonul... intrebarea e daca gasesc pe cineva care sa vina fara sa fie smecherit de asta care mai nou baga scrisori pe blog :D
in rest, multumesc otelarilor... dincolo de situatia de la club... o infrangere in campionat a rapidistilor ramane totusi o infrangere a unor rivali ;)

Un suporter adevarat se bucura de victoriile echipei sale nu de infrangerile rivalilor!:yes:
Tie slanina ti-a acoperit cortexul si nu poti mai mult!!:happy

philos
9th December 2012, 11:27
Un suporter adevarat se bucura de victoriile echipei sale nu de infrangerile rivalilor!:yes:
Tie slanina ti-a acoperit cortexul si nu poti mai mult!!:happy

sa nu mai vorbesti de chestiuni care-ti lipsesc: slanina si cortex :cry:
in rest, ramai acelasi ipocrit ... tu nu doar ca te bucuri cand pierd rivalii ci te oftici si cand castiga :happy

samar
9th December 2012, 11:33
Ploaie in sufletul meu.....:(











In rest...........

philos
9th December 2012, 11:35
bre, aveti atatia oameni de seama... tocmai pe scandalagii astia i-ai gasit langa tine? :)

Lordul
9th December 2012, 13:41
cum spuneam ....numai cine nu vrea nu bate Rapidul acuma......din pacate daca continuua in acest ritm Rapidul va ajunge la retrogradare

MariusTR
9th December 2012, 17:20
cum spuneam ....numai cine nu vrea nu bate Rapidul acuma....
Dinamo nu poate bate Rapidul... de fapt Dinamo nu poate bate pe nimeni :happy

Lordul
9th December 2012, 17:21
Dinamo bate alte echipe....

fl0o
11th December 2012, 08:24
galatiul si gloria....:happyUnde te-ai ascuns?

Doctor_Satan
11th December 2012, 09:32
Isi bate matroska de ciuda ca nu i-au iesit boscoanele la meciul asta.

Tim
11th December 2012, 09:42
Trista specie sunteti.:(


Va meritati soarta.

fl0o
11th December 2012, 09:43
Trista specie sunteti.:(A se observa emoticonul din citat
:happy