PDA

View Full Version : C.E. de handbal feminin - discutii libere



Pages : [1] 2

jo27
30th November 2012, 08:16
http://i47.tinypic.com/10mlawk.jpg



Vad ca au disparut topicurile din ultimul an, asa ca am deschis unul (provizoriu cel putin) pt Europeanul care va incepe marti.

Deocamdata, am vazut ca nu este valabil ce era postat pe site-ul EHF, Digisport nu transmite meciuri de la aceasta competitie - cel putin in programul marti-joi nu figureaza niciun meci, si nici pe site si nici pe tv nu apar promo-uri cum ca ar transmite.

Din fericire, tvr2 da meciurile Romaniei, mai mult, transmit si celelalte meciuri din grupa noastra (marti si miercuri cel putin) :)

Pe net, oficial se da pe youtube, insa cica pt Romania ar fi blocat din cauza drepturilor, asa ca presupun ca ar trebui sa transmita altcineva, numai ca eu nu am gasit, inca. Nici Dolce nu are in program meciuri de la Euro.

Anicia Juliana
30th November 2012, 09:44
Pentru youtube, instalati Expat Shield (http://expat-shield.softonic.fr/). Veti avea IP de UK si veti putea vedea tot ce e restrictionat.

mariusvl
30th November 2012, 15:05
Lotul final pentru CE Serbia

Portari: Ungureanu, Tolnai, Smedescu
Extreme: Nechita, Curea, Paraschiv, Dincă
Pivoți: Stanca, Manea, Pintea
Linia de 9 metri: Brădeanu, Meiroșu, Neagu, Țăcalie, Geiger, Vădineanu

Vizitiu si Buceschi au fost lasate acasa, Camelia Balint Hotea inlocuita de Nicoleta Dinca din cauza unor probleme medicale.

delaoltenia
1st December 2012, 08:46
A 10-a editie a Campionatului European de Handbal Feminin se va desfasura in Serbia in perioada 4 decembrie - 16 decembrie 2012.
Grupele preliminare se vor disputa la Belgrad (grupa A),Nis (grupa B),Novi Sad (grupa C) si Vrset (grupa D).
Grupele principale se vor derula la Belgrad si Novi Sad,iar meciurile de clasament final la Belgrad.

delaoltenia
1st December 2012, 08:50
Grupa A: Norvegia,Ucraina,Serbia,Cehia

Grupa B: Suedia,Franta,Danemarca,Macedonia

Grupa C: Croatia,Germania,Ungaria,Spania.

Grupa D: Romania,Muntenegru,Rusia,Islanda

delaoltenia
1st December 2012, 11:02
Cine credeti ca va castiga actuala editie?

Shinnok
1st December 2012, 11:50
Rusia :D

Srdjan
1st December 2012, 12:40
Mizez pe Franta

delaoltenia
1st December 2012, 20:05
Campionatul European de Handbal feminin are loc la fiecare doi ani incepand cu anul 1994.


http://i49.tinypic.com/11bjlgy.jpg
http://i47.tinypic.com/2lj2w0p.jpg

delaoltenia
1st December 2012, 21:46
Vineri seara,la Pancevo,Romania a pierdut clar un amical disputat cu nationala Serbiei.
Serbia-Romania 26-20 (12-10)

Serbia:

Portari: Tomasevic (10 intervenii),Risovic (3 interventii),Kacarevic

Marcatoare: Damnjanovic 5 goluri,Lekic 4,Popovic 3,Nisavic 3 Rajovic 3,Krpez 2,Dmitrovic 2,Milosevic 2,Pop Lazic 1,Liscevic 1
Antrenor: Sasa Boskovic



Romania:

Portari: Ungureanu (12 interventii), Tolnai (2 interventii)

Marcatoare: Bradeanu 6 goluri,Geiger 3,Stanca 2,Curea 2,Meirosu 2,Nechita 2,Manea 1,Dinca 1,Tacalie 1

Antrenor: Gheorghe Tadici

Adrian S.
2nd December 2012, 12:39
Cred ca Norvegia se va impune intr-o finala cu Ungaria, asta in functie de culoar. Cat despre Romania nu o vad sa se califice din grupa cu Rusia si Muntenegru, din pacate.

Srdjan
2nd December 2012, 14:07
Romania are cota 13.00 pentru cistigarea CE de Handbal! Cam mica!

delaoltenia
2nd December 2012, 14:09
Acum doi ani aveam tot o cota mica si am luat bronzul.Ceva-mi spune ca anul asta vom avea parte si de surprize.

mariusvl
2nd December 2012, 15:21
Cred ca Norvegia se va impune intr-o finala cu Ungaria, asta in functie de culoar. Cat despre Romania nu o vad sa se califice din grupa cu Rusia si Muntenegru, din pacate.

Nu e chiar mare scofala sa te califici din grupa, trebuie doar sa bati Islanda pentru ca se califica 3 mai departe. Problema este ca degeaba te califici daca te duci in MR cu 0 puncte. De acolo nu mai iesi decat daca esti in stare sa bati Germania, Ungaria, Spania eventual Croatia, cine stie ...

delaoltenia
2nd December 2012, 15:29
Ce ziceti de-un poll pe fiecare grupa,cu ocupanta locului I?

delaoltenia
2nd December 2012, 15:44
Handbalul din spatiul ex-jugoslav este foarte bine reprezentat: Serbia,Muntenegru,Croatia si Macedonia.Ce super echipa ar fi avut acum nationala Jugoslaviei?

edit/muntenegrencele par a fi acum vioara-ntai.

delaoltenia
3rd December 2012, 11:08
Sistemul competitional.

-Primele trei echipe din fiecare grupa se califica mai departe
-Nationalele calificate din grupa A vor juca cu cele din B,iar din C cu D.Meciurile directe din prima faza se iau in considerare la clasamentul grupei semifinale
-Primele doua reprezentative din grupele semifinale vor lupta pentru podium.

ice_girl
3rd December 2012, 18:26
Sper sa ne calificam si noi macar de pe locul 3 cu toate ca mai departe de sferturi nu cred ca ajungem:( Ce departe par vremurile cand Romania cucerea medalia de bronz:nope:...

Anicia Juliana
3rd December 2012, 19:08
Program TVR - faza grupelor (http://www.tvrnews.ro/campionatul-european-de-handbal-feminin-in-direct-la-tvr_24569.html)

Marți, 4 decembrie
Muntenegru – Islanda, ora 19.00 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;
Studio Handbal, ora 20.45 - în direct la TVR 2, moderator Vlad Arhire, transmisiune de la Vrșeț;
România – Rusia, ora 21.10 - în direct la TVR 2, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;

Miercuri, 5 decembrie
Rusia - Muntenegru, ora 19.00 – în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;
Studio Handbal, ora 20.45 - moderator Alina Alexoi, în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț;
România – Islanda, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;

Joi, 6 decembrie
Serbia – Ucraina, ora 19.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru;
Cehia – Norvegia, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru;

Vineri, 7 decembrie
Islanda – Rusia, ora 19.00 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;
Studio Handbal, ora 20.45 - moderator Alina Alexoi, în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț;
România – Muntenegru, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;

Sâmbătă, 8 decembrie
Norvegia - Ucraina, ora 19.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru;
Serbia - Cehia, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru.

Srdjan
3rd December 2012, 20:31
Daca [ierdem cu Rusia, castigam cu Islanda si facem macar un egal cu Muntenegru suntem calificati, cred eu

El Pistolero
4th December 2012, 20:07
Cat ghinion pe Paula Ungureanu. Va fi greu de tot fara ea. Sper sa nu ne omoare azi rusoaicele si sa ne bata la peste 8-9 goluri.

Cristy RVD
4th December 2012, 20:09
Pentru cunoscatori, victoria Rusiei e un pariu ok? :)

Srdjan
4th December 2012, 20:12
Ai avea vreo 80% sanse de reusita :).

El Pistolero
4th December 2012, 20:20
Eu am jucat pe Rusia, desi e dificil de pronosticat ceva fiind primul meci, ambele echipe sunt in reconstructie, deci nu stim la ce nivel sunt. Dupa amicalele jucate in ultima luna, Romania pare mult sub Rusia.

Srdjan
4th December 2012, 20:27
Ce-or facut Muntenegru si Islanda?

cristy1110
4th December 2012, 21:03
sa vedem daca Ghitza al nostru a reusit sa readuca la nationala jocul cu pivotul si contraatacul....ne va fi foarte greu in grupa asta...Muntenegru a invins Islanda cu 26-16 si pare principala favorita la castigarea grupei...

Srdjan
4th December 2012, 21:15
Bloody! Ce Hot e rusoaica bruneta din stanga !!!!

Cristy RVD
4th December 2012, 21:29
Ce meci face Talida.

Srdjan
4th December 2012, 21:32
CE lob o dat si Curea

Cristy RVD
4th December 2012, 21:39
Ireal ce face Talida Tolnai astazi.

Cipri
4th December 2012, 21:46
Foarte mult gresesc rusoaicele , dar e bine . :D

Srdjan
4th December 2012, 21:46
Hai ca isi revine atacul!!!

El Pistolero
4th December 2012, 21:47
Ce face Tolnai!!!

Srdjan
4th December 2012, 21:48
Talida e fabulasao! min 26, romana - rusia 10-6! Tolnai are procentaj 68% mingi aparate! A aparat 13 din 19 suturi

Cipri
4th December 2012, 21:50
Tolnai cred ca a facut cea mai buna repriza la nationala .

Srdjan
4th December 2012, 21:51
Bine zice Tadici: daca nu merge, dati Emergency Ball pe Stanca!

El Pistolero
4th December 2012, 21:53
Aia e frate. Le calcam pe cap!

Srdjan
4th December 2012, 21:55
Superb, fetele! Superb!!!

cristy1110
4th December 2012, 22:00
este real sau ireal ceea ce vedem ? rusoaicele gresesc foarte mult intradevar , dar nici ale noastre nu prea stralucesc pe atac pozitional...ne-am scos parleala cu contraatacurile si loviturile de 7 metri...Tolnai a fost dementiala repriza asta , iar Smedescu a completat-o prin cele doua 7 metri aparate...imi place cum se apara Pintea , o surpriza placuta...astept sa intre si Clara repriza asta...sa avem 12-7 la pauza contra rusoaicelor nu credeam noi nici in cele mai albastre visuri...

Srdjan
4th December 2012, 22:01
Ba, mereu cand ne batem cu rusii la ceva, imi aduc aminte de C-tin Tanase: "Rau a fost cu was ist das, da' mai rau cu davai ceas!" :))

Cristy RVD
4th December 2012, 22:16
Ce pasi a facut rusoaica la contraatacul ala :))

Srdjan
4th December 2012, 22:19
Curea, manita de la 7 metri! Bene, bene, cum ar spune un antrenor simpatic mie!

Sentient7
4th December 2012, 22:28
am stiut ca o sa crap de ciuda daca o vad pe Meirosu jucand handbal la Europeanul asta. un dezastru de jucatoare.

cristy1110
4th December 2012, 22:29
parca au cazut si fizic si psihic ale noastre in repriza asta...avem 7 metri plus eliminare la rusoaice...Curea marcheaza pentru 19-17 in minutul 52
....

BlueEnergy
4th December 2012, 22:29
A condus Romania cu 6 goluri si e f posibil sa piarda acest meci. De cacao!

Srdjan
4th December 2012, 22:33
Un lucru e clar! Nu avem echipa de medalii ! Reconstruim!

cristy1110
4th December 2012, 22:36
este 20-19 pentru Romania si mai sunt doua minute si jumatate , suntem in inferioritate , dar avem si atacul

cristy1110
4th December 2012, 22:40
Un lucru e clar! Nu avem echipa de medalii ! Reconstruim!

ce naiba sa reconstruim ? toate jucatoarele au la activ cel putin doua turnee finale..ne-au egalat la 21...inca 15 secunde

Cipri
4th December 2012, 22:40
ce aiurea

El Pistolero
4th December 2012, 22:40
Ba ce naspa. Ce sansa am avut sa castigam azi. :(

BlueEnergy
4th December 2012, 22:42
21-21 scor final. A fost primul si ultimul meci de handbal la care m-am uitat. Nu se poate sa conduci cu 6 goluri si sa termini egal. Nu se merita sa iti faci nervi pentru ca mentalitatea unor jucatoare e de kkt.

sun
4th December 2012, 22:43
Neagu e "over the hill" la 24 de ani ? Si Meirosu ce cauta in echipa, a facut numai greseli ....

Partea buna e ca avem siguranta aproape ireala de la 7 metri.

Srdjan
4th December 2012, 22:45
Am dat cu piciroul in balta in ultima secunda, tipic romanesc

El Pistolero
4th December 2012, 22:45
De remarcat si atmosfera senzationala, parca am fi jucat la Ramnicu Valcea. :D
Pacat de ultimele minute, Rusia n-a aratat mai nimic azi. Acum trebuie sa batem Muntenegru.

Bobi Cearton
4th December 2012, 22:48
Si pe mine, retardatele noastre, m-au pierdut de client.:( La revedere.

Srdjan
4th December 2012, 22:51
Controlezi un meci cu Rusia, pe care nu o sa o mai prinzi asa slaba, dar nu le bati! Nu mai am nimic de zis

sun
4th December 2012, 22:51
primele 3 se califica din grupe, in faza urmatoare a grupelor, in care o sa fie 12 echipe. Daca batem Islanda trecem mai departe. Dar daca avem pretentii de semifinale, tre sa batem si Muntenegru.

cristy1110
4th December 2012, 22:55
nu stiu pentru ce le-a tinut atat in teren pe Neagu si Meirosu...in repriza a doua cand a vazut ca incepuse sa mearga prost echipa ,trebuia introdusa Clara Vadineanu , care este jucatoare ce se apara foarte bine si totodata si trage foarte tare la poarta ...si Tacalie poate era o varianta..la inter dreapta in afara de Geiger nu este nici-o solutie , iar asta nu prea este deloc bine...

mariusvl
4th December 2012, 23:23
Echipa nu a cazut numai psihic ci si fizic ?!?! de prin minutul 40 iar daca meciul mai tine 10 minute ne bateau rau.
Problema majora este faptul ca Romania nu a castigat un punct in fata Rusiei ( inainte meciului 1 punct ar fi fost foarte bun) ci a pierdut victoria. Probabil cu totii va dati seama ca o victorie impotriva Rusiei ne dadea un avant considerabil spre semifinale. Ma abtin s-o spun si invers. Cand ai o sansa trebuie sa te agati de ea, echipa Romaniei nu poate niciodata sa faca asta.

Hopshio
5th December 2012, 00:18
hai ma..inainte de meci tot sperati sa nu ne rupa..asa cum am reusit noi sa avem, 6 goluri avasns..asa au reusit si ele sa recupereze..si rusoaicele au fost favorite...dar sa le faci retardate...:|

ice_girl
5th December 2012, 11:03
Prima repriza a fost perfecta pt ale noastre:yeah:, chiar nu credeam ca vor face doar un egal:( dar din pacate asta e handbalul, intr-un minut sau mai putin se poate schimba totul:nope:
Talida Tolnai a fost extraordinara:cheer:, sper ca si in urmatoarele meciuri sa fie tot la fel:ok:!
Si superba galeria, oriunde joaca Romania ar merita sa sa aiba asa niste suporteri:great:!

mikeyy
5th December 2012, 11:33
Din pacate atacul nu a mers deloc bine aseara. Poarta a fost fabuloasa, insa pacat ca in partea cealalta fetele nu reuseau sa profite si sa inscrie. Fara poarta si fara acele lovituri de la 7m, nu stiu care ar fi fost situatia. Eu chiar ma bucur pentru acest egal deoarece consider ca am avut noroc, chiar daca la final am pierdut victoria pe mana noastra....insa in a doua repriza nici poarta nu a mai avut aceeasi eficienta. Si cum noi nu prea am marcat, mi se pare normal ca rusoaicele s-au apropiat.

Aveam asteptari mai mari de la Bradeanu, care in ultima perioada parea in forma buna. De Cristina nu am ce sa spun deoarece ea abia a revenit si nu i se poate reprosa ceva. Macar si-a asumat raspunderea sutului, chiar daca nu i-a iesit. Dar apreciez mai multe astfel de faze decat sa vad cum la restul parca le este teama sa traga la poarta. Probabil acest European a venit putin cam repede pentru ea. Sper sa nu se forteze prea mult.

Meirosu nu stiu ce cauta la nationala, din pacate. Nu e nici macar conectata la meciuri....ce sa mai vorbesc de forma sportiva in care se afla.

LucioCodinho
5th December 2012, 11:45
ce rezultat credeti ca ar fi mai bun pt noi in aceasta seara la Rusia - Muntenegru ?

Alina Nicoleta
5th December 2012, 12:39
Ce e cel mai trist e ca am avut victoria in mana si am scapat-o:( . Ce e imbucurator e ca am facut fata Rusiei, ce-i drept nu in forma maxima. Ne-am alea cu un punct, la care nu visam f tare. Ingrijorator este atacul si oboseala de la final- min 40 incolo. Sper ca fetele de la 9 m sa fie altele azi si oricat mi-as dori ca si Cristina sa inscrie, asa cum a zis si Mihai, nu as vrea sa forteze. Cand a cazut in ultimele minute, m-am panicat.. ii doresc sanatate si sunt sigura ca va straluci din nou. Am asteptari de la Mica Bradeanu, am incredere in ea ca va fi alt om azi. Mi s-au parut sincer putin surprinse fetele noastre in prima repriza ca ele conduc Rusia la cateva goluri bune si se vedea la un moment dat pe atac ca joaca cu teama.
Oricum ar fi, bafta Romania in continuare!

mariusvl
5th December 2012, 13:35
ce rezultat credeti ca ar fi mai bun pt noi in aceasta seara la Rusia - Muntenegru ?

Pentru noi ar fi bine ca Muntenegru sa invinga Rusia si cred ca o va si face.

mihaidascalescu
5th December 2012, 13:37
Sper ca ale noastre sa nu se imbete cu apa rece. Rusia ieri a fost catastrofala de prost. Ieri cu o echipa netimorata ar fi trebuit sa cistigam lejer. Dar Bradeanu trebuie sa revina la forma recenta in atac. Diseara m-as astepta la o disectie pe viu a Rusiei. Si valoarea noastra se va vedea cu Muntenegru. Poate o combinatie Ungureanu/Tolnai sa ne inchida poarta si mai mult, daca chiar e posibil. Probabil as incepe cu Tolnai sa vad daca-si mentine mina de ieri din prima repriza.

Srdjan
5th December 2012, 14:55
Trebuie sa batem neaparat azi.

Mr.Thuganomics
5th December 2012, 15:01
Am avut victoria in mana ieri.Pacat, nici rusoaicele nu au fost intr-o forma prea buna, insa trebuia sa castigam.Sper sa se intample acest lucru azi.

ancaqwe
5th December 2012, 15:12
Trebuie sa invingem azi. Meciul cu Muntenegru in schimb va fi greu, trebuie sa invingem

El Pistolero
5th December 2012, 16:30
Ar fi bine sa castige Muntenegru azi.

lucian_iasi
5th December 2012, 19:51
Muntenegru sparge pe Rusia....20-14 la pauza

lucian_iasi
5th December 2012, 20:08
min 45 Muntenegru 10 goluri peste Rusia 28-18 :))

mariusvl
5th December 2012, 20:11
Si ne va distruge si pe noi maine. Daca Curea nu se tine dupa Radicevici ne rupe plasa

lucian_iasi
5th December 2012, 20:27
Pana la urma Muntenegru a batut la doar 3 goluri 30-27

lucian_iasi
5th December 2012, 21:29
Cat de praf suntem....8-5 Islanda :(
Muntenegru ne bate la +10 maine ....

SwedishMafia
5th December 2012, 21:34
romania o echipa de rahat.le aveam la pariu ca vor marca primele 10 goluri.mersi fetelor,sunteti nemaipomenit de...proaste!!!hai islanda!!!

lucian_iasi
5th December 2012, 21:35
10-10 acum tot datorita Talidei Tolnai

lucian_iasi
5th December 2012, 21:50
Romania - Islanda 15-13 pauza

Farmecul Vietii
5th December 2012, 22:07
Oameni buni, dar chiar nu mai sunt antrenori pe lumea asta? Sunt singurul care nu-l inghite pe comunistul asta de Tadici? Ce dracu ma, stam in cativa antrenori de ani buni, ca-n politica, aceeasi ciorba reincazlita o data la cativa ani.
Am aratat prost cu Rusia, noroc co Tolnai si gafele rusoaicelor din prima parte, altfel ne-o luam urat.Nici Neagu nu e la 100%, nu cred ca prindem semifinalele.

lucian_iasi
5th December 2012, 22:17
La pauza aveam 15-13....in min 44 scorul e 16-16...doar 4 goluri marcate in jumatate de repriza....si noi doar 1 din cele 4

@Farmecul : Neagu nici nu are cum sa fie la 100% dupa 1 an si jumatate de stat accidentata.Va mai trece un timp pana va reveni Cristina la 100%

Farmecul Vietii
5th December 2012, 22:22
Corect, doar subliniam evidenta.Jucam prost si azi, ne chinuim cu Islanda, Dumnezeule!

lucian_iasi
5th December 2012, 22:27
Nu cumva azi jucam mai prost ca ieri?:))

venera
5th December 2012, 22:32
da chiar ca ne chinuim, mi s-au strepezit dintii...jocul asta mi se pare iincalcit si mai ales incrancenat, totul pare greu, parca tragem la carul cu boi...ele probabil dau tot ce pot dar ceva nu functioneaza si de obicei pestele de la cap se impute...

Ulysses
5th December 2012, 22:43
Era sa patim ca si cu rusoaicele... greu:headbang:

venera
5th December 2012, 22:43
o victorie chinuita...ramine totusi o victorie! bravo fetelor si mai ales, jos palaria pentru Paula Ungureanu, ce caracter trebuie sa ai sa iti asumi poarta intr-un astfel de moment.

Srdjan
5th December 2012, 22:45
Ne-am calificat mai departe asta e important. Bravo fetele

mikeyy
5th December 2012, 23:38
Atacul, mare problema a Romaniei in aceasta perioada. Dupa ce am vazut meciul de azi nu ma mai mir ca in amicalul 2 cu Germania nu am putut sa marcam mai mult de 9 goluri. Ne-am cam facut singuri viata grea azi, dar bine ca a fost ok pana la urma si am castigat.

Timeout-ul este un lucru pozitiv la acest European. In sfarsit am scapat de perioada in care Voina nu stia sa le spuna altceva decat "haideti fetelor". Tadici are o groaza de pacate si de hibe, dar pana la urma e antrenor. Chiar imi face placere sa-l ascult la TO. Aud si eu ceva clar si la obiect!

mariusvl
6th December 2012, 00:02
Timeout-ul este un lucru pozitiv la acest European. In sfarsit am scapat de perioada in care Voina nu stia sa le spuna altceva decat "haideti fetelor". Tadici are o groaza de pacate si de hibe, dar pana la urma e antrenor. Chiar imi face placere sa-l ascult la TO. Aud si eu ceva clar si la obiect!

Sustin ceea ce spui. Si le-a cerut intotdeauna la timp. Nu credeam ca am sa spun vreodata asta despre Tadici dar asta este adevarul. Au fost voci care au spus ca Tadici a pierdut victoria cu Rusia, nu sunt deloc de acord cu asta, este o mare prostie.
Am mai spus-o si ma repet, cred ca dupa meciul cu Muntenegru ne aduna cu farasu, le-am vazut si ieri si azi....sunt absolut fantastice dar trebuie sa speram pana la capat. Un punct cu MNE ne-ar da sanse reale pt semifinale.

mihaidascalescu
6th December 2012, 01:27
Pana la urma Muntenegru a batut la doar 3 goluri 30-27

În mare după cum m—am așteptat. Probabil au redus motoarele pe final. S—ar părea că m—am înșelat că ne vom afla valoarea cu Muntenegru. Ne-am aflat-o cu Islanda.

Alina Nicoleta
6th December 2012, 16:46
Ceea ce ma enerveaza f tare este ca se vorbeste asa d emult despre Cristina, doar nu ne puneam speranta numai in ea? si inca o mega greseala comisa de comentatorul roman de aseara si preluata de toata media, chiar si de site ehf.. cum ca, Cristina a dat primulgol aseara in Campionatul European. Nu e asa. A mai dat unul cu Rusia. Intr-adevar nu este la valoarea ei, joaca mai slab.. dar cred ca noi romanii ne-o cam facem cu mana noastra.. reputatia. Sper si tin pumnii in continuare la un meci mare cu Muntenegru.

Srdjan
6th December 2012, 16:47
Presimt ca azi vom castiga :)

Nilatac
6th December 2012, 16:56
Eu nu prea cred ca ne va "stalci" Muntenegru.Mizez pe Paula in poarta,care le cunoaste pe Bulatovic si Jovanovic + apararea.Iar in atac,cred ca Geiger va face un meci bun,alaturi de Bradeanu.Nu sunt convins ca Muntenegru va trece de Romania asa de usor ;)

lucian_iasi
6th December 2012, 17:26
Presimt ca azi vom castiga :)

Meciul se joaca maine.Si eu nu cred ca vom castiga

Mr.Thuganomics
6th December 2012, 17:34
Cu Muntenegru nu prea avem cum.Trebuie un joc extraordinar din partea fetelor ca sa obtina cel mult un egal.

mariusvl
6th December 2012, 17:34
si inca o mega greseala comisa de comentatorul roman de aseara si preluata de toata media, chiar si de site ehf.. cum ca, Cristina a dat primulgol aseara in Campionatul European. Nu e asa. A mai dat unul cu Rusia.

Neagu nu a marcat cu Rusia, are un procentaj de 0% (0/4) vezi aici http://handball.sportresult.com/hbem12w/PDF/04122012/19/19GP.pdf

Presimt ca azi vom castiga

Azi sigur nu :)

Nilatac
6th December 2012, 17:58
Alina Nicoleta,si eu am vazut un gol al Cristinei Neagu in meciul cu Rusia,a dat de pe picioare....

LucioCodinho
6th December 2012, 18:02
Neagu nu a marcat cu Rusia, are un procentaj de 0% (0/4) vezi aici [URL="http://handball.sportresult.com/hbem12w/PDF/04122012/19/19GP.pdf"]http://handball.sportresult.com/hbem12w/PDF/04122012/19/19GP.pdf[/URL

Romania - Rusia min. 6: Neagu aruncă execelnt și înscrie (live text)
plus ca imi amintesc foarte bine, a fost o aruncare de la sold :)

mikeyy
6th December 2012, 18:34
Si eu imi amintesc golul Cristinei din meciul cu Rusia, din prima repriza. Sper ca nu a fost pe langa poarta. :D

Meciul cu Muntenegru va fi foarte greu deoarece Bulatovici, Knezevic si Radicevic te bombardeaza din toate partile. De asemenea sunt acoperiti si pe pivot (cu Dokic) si in poarta (cu Vukcevik).


.Mizez pe Paula in poarta,care le cunoaste pe Bulatovic si Jovanovic

Si crezi ca nu e valabil si invers? :)

mariusvl
6th December 2012, 18:54
Now, two years after her outstanding performances at EHF EURO 2010 she is back at a major tournament – and even scored her first goal in the second match of the preliminary round against Iceland.

"This goal did not have a special significance for me," Neagu told ehf-euro.com, "as I had scored some goals in the Romanian league and the Champions League already, but it feels good to be back."

Sursa: ehf

Eventualul gol pe care Cristina l-a marcat in meciul cu Rusia nu a fot validat.



si in poarta (cu Vukcevik).

Poate o rezolva Nechita repede de tot ca la CE 2010 cand i-a spart nasu cu o aruncare :drak: :D

LucioCodinho
6th December 2012, 19:17
min. 9: Talida Tolnai intervine de două ori în aceeși fază. Geiger înscrie și ea, 5-2!

min. 8: Apărare în semicerc a rusoaicelor. Curea înscrie de la 7 metri

min. 7: Postnova scapă ușor de Ada Nechita și înscrie. Este 3-2!

min. 6: Neagu aruncă execelnt și înscrie, rusoaicele greșesc din nou, Ada Nechita scapă și face 3-1

min. 3: 1-1! Brădeanu înscrie pentru echipa noastră

min. 2: Chernoivanenko înscrie pentru Rusia

min. 2: Kuznetcova aruncă, dar Tolnai are o intervenție excelentă, dar nu profităm și ratăm din nou

min. 1: Neagu a aruncat în blocaj, Rusia este în atac! Brădeanu primește cartonaș galben

min. 1: A început meciul!


http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/romania-rusia-21-21-talida-tolnai-a-facut-o-partida-excelenta-insa-am-ratat-victoria-printre-degete-376523.html

mariusvl
6th December 2012, 19:29
min. 6: Neagu aruncă execelnt și înscrie, rusoaicele greșesc din nou, Ada Nechita scapă și face 3-1



Vad ca vrei sa ma convingi cu orice pret ca un site ca GSP-ul este o sursa credibila de informatii. Uita-te inca o data la meci si vei vedea cu ochii tai ca cea care arunca in minutul 5:28 de la 9m pentru 2-1 este Pintea si nu Neagu. Imediat, in mintul 5:40 Ada face 3-1

Alina Nicoleta
6th December 2012, 21:23
eu nu vorbesc de golul cristinei din surse gsp.. eu am vazut cu ochii mei. Probabil ca acel gol nu a fost validat, dar de inscris, a inscris. apropo, mi-ar placea sa vad meciul din nou. stii unde as putea sa il gasesc?

Nilatac
6th December 2012, 23:22
Now, two years after her outstanding performances at EHF EURO 2010 she is back at a major tournament – and even scored her first goal in the second match of the preliminary round against Iceland.

"This goal did not have a special significance for me," Neagu told ehf-euro.com, "as I had scored some goals in the Romanian league and the Champions League already, but it feels good to be back."

Sursa: ehf

Eventualul gol pe care Cristina l-a marcat in meciul cu Rusia nu a fot validat.


Poate o rezolva Nechita repede de tot ca la CE 2010 cand i-a spart nasu cu o aruncare :drak: :D

Nu a fost Vukcevic atunci in poarta :D Barjaktarovic a fost cea "atinsa" de traiectorea mingii :D

Cat despre Katarina,da,si ea o cunoaste pe Paula..Insa sper sa facem un meci bun :)

Anicia Juliana
6th December 2012, 23:25
Vukcevic are 19 ani - 2 europene, un mondial si o olimpiada la activ. Abia astept sa vedem si noi portarite tinere la lotul mare. Danemarca a indraznit cu Greve de 20 de ani si Toft de 23, ambele debutante. Croatia o are pe Zderic de 22, debutanta. Franta - jucatoarea de rezerva, Laura Glauser - 18 ani.

Iulia Curea, Adina Meiroșu, Cristina Neagu, Melinda Geiger și Aurelia Brădeanu - cu probleme de sanatate (GSP (http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/iulia-curea-s-a-accidentat-la-umar-si-poate-rata-meciul-cu-muntenegru-377145.html))

Se refera la faza asta cu Nechita (http://www.youtube.com/watch?v=yQgg1CWI9yg#t=01m06s)...

mariusvl
6th December 2012, 23:42
Nu a fost Vukcevic atunci in poarta :D Barjaktarovic a fost cea "atinsa" de traiectorea mingii :D

Inseamna ca tu nu stii despre ce vorbesc eu. Nechita i-a spart nasu lui Vukcevic cu o aruncare din extrema

LucioCodinho
7th December 2012, 01:28
Vad ca vrei sa ma convingi cu orice pret ca un site ca GSP-ul este o sursa credibila de informatii. Uita-te inca o data la meci si vei vedea cu ochii tai ca cea care arunca in minutul 5:28 de la 9m pentru 2-1 este Pintea si nu Neagu. Imediat, in mintul 5:40 Ada face 3-1

in fine....eu am cautat si pe toate site-urile (romanesti ce-i drept) e trecuta Neagu. Daca gasiti un video ceva cu faza aceea chiar as vrea sa-l vad...sunt aproape sigur ca Neagu a fost pt ca de obicei nu am probleme de idenficare a jucatorilor pe teren indiferent de sport.

LucioCodinho
7th December 2012, 01:32
am gasit:
http://www.tvrnews.ro/tricolorele-egalate-in-ultimul-minut-romania-rusia-21-21-12-7_24618_video.html#view
e undeva pe la secunda 20 :) nu se vede foarte clar, dar eu zic ca am avut dreptate :D

Nilatac
7th December 2012, 21:06
HAI Romania!!

Hopshio
7th December 2012, 21:33
minutul 16 6-4 Romania...aparare buna pana acum

Hopshio
7th December 2012, 21:50
de la 9-6 romania la 9-9
10-9 pauza

Srdjan
7th December 2012, 21:54
Bravo romania! 10-9 la pauza cu vicecampioana olimpica, muntenegru. excelenta repriza. hai feteeeeeeeeeeeeeeeele!

mihaidascalescu
7th December 2012, 21:57
Nu trebuie sa le lasam la conducere caci cred ca nu mai revenim psihic. Meirosu nu merge bine deloc. Parca sintem in inferioritate cind intra.

Hopshio
7th December 2012, 22:09
ce prost inceput de repriza in atac...

Srdjan
7th December 2012, 22:26
Pacat de apararea noastra de la handbal, dar pe atac nu avem nimic! Ne punem speranta in matusalemica Mika Bradeanu

Cipri
7th December 2012, 22:36
Daca jucam cu Iugoslavia oare ce pateam ?

Taquito
7th December 2012, 22:41
cum se face imperecherea dupa grupe ?

Cipri
7th December 2012, 22:44
dupa rasa/sex/culoare :D

jo27
7th December 2012, 22:51
Grupa II

1. Ungaria 4p
2. Muntenegru 4p
3. Spania 2p
4. Romania 1p
5. Rusia 1p
6. Germania 0p

Daca e corect tintarul afisat acum pe situl oficial, jucam asa:
pe 9 cu Spania, pe 11 cu Ungaria si pe 13 cu Germania.

Daca noi si Muntenegru cistigam toate meciurile, ne calificam :D

Taquito
7th December 2012, 22:54
am gasit aici regulile http://en.wikipedia.org/wiki/2012_European_Women%27s_Handball_Championship#Main _Round

El Pistolero
7th December 2012, 22:57
Foarte slabe in atac. Degeaba apara Ungureanu o gramada de mingi. Plus ca stam prost cu conditia fizica, dupa min. 40 parca ne sufocam. Greu sa prindem semifinalele.

Taquito
7th December 2012, 22:59
romania tre' sa castige toate cele 3 meciuri ca sa mearge in semifinale. ceea ce e aproape imposibil. 1 meci la 2 zile e mult..

jo27
7th December 2012, 23:04
romania tre' sa castige toate cele 3 meciuri ca sa mearge in semifinale. ceea ce e aproape imposibil. 1 meci la 2 zile e mult..

nu e suficient sa le cistige... are nevoie ca Ungaria sa piarda 2 meciuri.

mikeyy
7th December 2012, 23:31
Pacat de tot ceea ce au realizat portarii nostri pana acum la Europene. Neagu are un loc aparte pentru mine, insa nu este inca pregatita de Europene. Are in continuare dorinta de a rezolva singura unele faze, si isi asuma raspunderea, doar ca nu-i mai ies lucrurile ca inainte. Mai are nevoie de timp. Nu inteleg de ce insista Tadici cu ea.

Mi-a placut de Nechita. Nu i-a mers jocul pe extrema (nu a primit mingi sau cand le-a primit unghiul a fost greu de gestionat) si s-a reprofilat: un gol de pe pivot si unul din saritura de la 8-9 metri. Frumoase cele doua faze!

In toate cele trei meciuri de pana acum nu prea ne-au mers pivotii si extremele. Daca nu erau portarii... azi ne faceam bagajele sa venim acasa.

mariusvl
8th December 2012, 00:20
Consider ca infragerea de azi a venit pe fondul unei caderi fizice in repriza a doua, la fel cum s-a intamplat si in meciul cu Rusia. Din minutul 40 nu mai putem sustine acelasi ritm ridicat, nu mai avem forta fizica si de aici greseli peste greseli, mai ales pe faza de atac. Facem prea multe fortari, ratam prea mult - procentajele sunt dezastruoase.
Nu reusim deloc sa marcam din extrema, 1. extremele nu sunt jucate si 2 alea cateva aruncari care au mai fost au fost ratate. Ada nu este intreaga la cap, parca a pus-o :drak: sa arunce numai in scurt. Nu pot sa inteleg ce-a fost in capul ei.
Paula este senzationala, sa revina dupa asa o tragedie ....nu stiu cate persoane ar fi putut sa faca ce face ea acum.
Sanse infime la semifinale, aproape nule.

Anicia Juliana
8th December 2012, 00:23
http://www.ehf-euro.com/typo3temp/yag/25/2527x50c253401df.jpg

Paula Ungureanu merita toate superlativele si toate aplauzele. Imi era dor de stilul ei curat si exploziv.

Hopshio
8th December 2012, 01:50
ce ar trebui sa se intample sa prindem semifinala?

lucian_iasi
8th December 2012, 07:36
Sa castigam toate meciurile din grupa. Cu Spania,Ungaria,Germania.Imposibil :))

mariusvl
8th December 2012, 12:04
Sa castigam toate meciurile din grupa. Cu Spania,Ungaria,Germania.Imposibil :))

Si suntem si la mana Ungariei .... Ungaria trebuie sa piarda cu Muntenegru sau Rusia. Sper sa nu vina momentul in care sa regretam ca am pierdut ca prostii un punct impotriva Rusiei.

mihaidascalescu
8th December 2012, 13:36
Meciul de ieri ne-a arătat unde suntem echipă de locurile 8 12. Oare comentatorii ăștia din ultimul timp nu pot să comenteze despre ce văd și nu cear fi putut să se întâmple. Cum am fii câștigat dacă și cu parcă.Mi-a plăcut determinarea din prima repriză dar nu mai prea contăm în atac. Realizările lui Brădeanu și Geiger au fost prea puține să contracareze nerefăcuta Neagu și dezastrul Meiroșu. Dacă Nechita sa văzut obligată să tragă de la 9m spune multe.. Nici pivoții nu mai merg,Manea înscria regular.
Am pierdut destul din meci ieri din cauză de online website depășit probabil. Știe cineva un web mai bun undeva?

lucian_iasi
8th December 2012, 14:04
Si suntem si la mana Ungariei .... Ungaria trebuie sa piarda cu Muntenegru sau Rusia. Sper sa nu vina momentul in care sa regretam ca am pierdut ca prostii un punct impotriva Rusiei.

Ungaria va pierde cu Muntenegru.Dar nu va fi suficient.Nu cred ca vom reusi sa castigam cele 3 meciuri din grupa.

ice_girl
8th December 2012, 16:11
Am tot sperat sa castigam aseara dar din pacate nu a fost asa, oricum prima repriza a fost buna dar ca de obicei a doua repriza ne-a tras in jos:( in plus ne lipseste o jucatoare precum Bulatovic:(. Ieri m-au enervat si greselile de arbitraj, mai toate in defavoarea noastra:mda::mad:
Si totusi sper intr-o minune: Romania sa castige toate cele trei meciuri care urmeaza si sa se califice in semifinale:ok:

Hopshio
8th December 2012, 16:54
mie mi s-a parut ca in prima repriza arbitrajul a fost cu noi

Anicia Juliana
8th December 2012, 18:29
Am pierdut destul din meci ieri din cauză de online website depășit probabil. Știe cineva un web mai bun undeva?

Pe youtube (http://www.youtube.com/user/ehfeuro/videos?flow=grid&view=2)? Daca nu, site (http://www.filmeonline3d.ro/filme/tv-online/)-ul asta e bun.


Ungaria va pierde cu Muntenegru.Dar nu va fi suficient.Nu cred ca vom reusi sa castigam cele 3 meciuri din grupa.
Loc de calcule pt semifinale practic nu mai e, pt ca sunt probleme de sanatate, nu suntem bune pe atac pozitional si plecam doar cu 1 punct. Ungaria - Muntenegru eu il vad 50:50. Echipele nu s-au mai intalnit niciodata.

mariusvl
9th December 2012, 00:01
Spania - Romania
Referess: Charlotte Bonaventura si Julie Bonaventura :headbang: cele doua maestre emerite ale arbitrajului :mda:

mikeyy
9th December 2012, 00:02
Oh, nu. Cum de ne-a lovit "norocul" in halul asta, Marius?

mariusvl
9th December 2012, 00:33
Oh, nu. Cum de ne-a lovit "norocul" in halul asta, Marius?

Ametitele astea mai lipseau ca in rest le-avem pe toate. Nu stiu ce mai cauta inca in arbitraj ca fac totul praf pe unde trec.
In fine, chiar daca sansele la semifinale sunt mici atat timp cat matematic mai exista sanse trebuie sa credem in ele. Maine este o zi decisiva pentru Romania pentru ca daca noi invingem Spania iar MNE invinge Ungaria sansele noastre incep sa creasca. In schimb daca pierdem cu Spania, CE s-a terminat pentru Romania, puteam veni acasa.

Lordul
9th December 2012, 14:05
Spania - Romania
Referess: Charlotte Bonaventura si Julie Bonaventura :headbang: cele doua maestre emerite ale arbitrajului :mda:

nu astea :headbang: , nu din nou :headbang:

El Pistolero
9th December 2012, 17:58
Buna prima repriza. Dar vine a doua...
Ce cauta balena aia de Pintea in lot nu pot sa inteleg.

mihaidascalescu
9th December 2012, 17:58
Pe youtube (http://www.youtube.com/user/ehfeuro/videos?flow=grid&view=2)? Daca nu, site (http://www.filmeonline3d.ro/filme/tv-online/)-ul asta e bun.
Mersi. E excelent.

Alina Nicoleta
9th December 2012, 18:01
Ce inseamna ca e cartonas rosu?Ca nu va mai juca ea? sau vom juca in 5?

mariusvl
9th December 2012, 18:05
Ce inseamna ca e cartonas rosu?Ca nu va mai juca ea? sau vom juca in 5?

Vom juca 2 minute in 5 si apoi va putea intra o alta jucatoare

Srdjan
9th December 2012, 18:11
Si-a mai revenit si Neagu..

Srdjan
9th December 2012, 18:42
Spania 26-30 Romania. Un minut de jucat. Bravo fetelor!

mikeyy
9th December 2012, 18:47
Bravo lor. :ok: Au facut un meci foarte bun astazi! Poarta a mers, lui Neagu i-au intrat mingile, iar extremele au fost mult mai active. Mici probleme in aparare si pivotii nostri inca nu functioeaza la capacitate optima.

Hai Muntenegru! :D

jo27
9th December 2012, 18:49
Buna prima repriza. Dar vine a doua...
Ce cauta balena aia de Pintea in lot nu pot sa inteleg.

Intimplator sau nu, balena aia a jucat excelent 3 meciuri la europeanul asta, si chiar si in prima repriza cu Spania, pina la momentul eliminarii. A fost foarte buna in aparare, procentajul portarilor i se datoreaza si ei in buna masura. S-a vazut de altfel in repriza a doua, cum a functionat apararea fara ea.

Foarte bun jocul de astazi, cind mai era un sfert de ora ma gindeam ca daca terminam la 5-6 goluri e bine, era normala o oarecare cadere, au avut un ritm foarte bun azi...

mihaidascalescu
9th December 2012, 18:57
Se vede ca sintem patiti. La 2 minute ramase tremuram cu avantaj de 5. Imi pare bine ca Neagu a inceput sa inscrie si totusi tot nu-l asculta pe Tadici sa-i dea sus. Si nici nu au folosit spatiile largi pe extreme cind Spa se apara agresiv. Astea sunt lucruri pe care trebuie sa le invete. Sunt in extaz cind aud vorbind si altceva in TO decit: hai mai fetelor. Si-i clar ca Pintea ne-a lipsit in final.

Si mi se pare mie sau n-am vazut greseli majore la surorile arbitru cum preconizau unii.

El Pistolero
9th December 2012, 18:57
Era bine daca jucam cu Germania urmatorul meci. Asa cu Ungaria daca pierdem, cu Germania e amical deja. Germania cred ca e sub Spania.

mihaidascalescu
9th December 2012, 19:00
Era bine daca jucam cu Germania urmatorul meci. Asa cu Ungaria daca pierdem, cu Germania e amical deja. Germania cred ca e sub Spania.
Ii acelasi lucru, nu conteaza chiar deloc.

mariusvl
9th December 2012, 19:00
Hai MNE si suntem in carti. Hai sa credem pana la capat ! Poate om avea si noi noroc de data asta :)

mikeyy
9th December 2012, 19:03
Am citit acum pe FB ca Gorbicz nu joaca in seara asta. O fi adevarat?

El Pistolero
9th December 2012, 19:05
Ii acelasi lucru, nu conteaza chiar deloc.

Ungaria e cel mai dificil adversar, de aia era bine sa jucam ultima data cu ei. Meciul ala putea fi cat o finala, In fine, sunt ceva sanse de calificare in semifinale, sper sa nu ne faca figura Muntenegru azi.

mariusvl
9th December 2012, 19:06
Si mi se pare mie sau n-am vazut greseli majore la surorile arbitru cum preconizau unii.

Nu ajunge o magarie?

Am citit acum pe FB ca Gorbicz nu joaca in seara asta. O fi adevarat?
Mihai, cica Gorbicz este racita si nu poate juca astazi dar sa vedem

mikeyy
9th December 2012, 19:13
Mersi, Marius! Ar fi bine sa nu joace si sa aiba grija de sanatate! :D

mariusvl
9th December 2012, 19:17
Mersi, Marius! Ar fi bine sa nu joace si sa aiba grija de sanatate! :D

Asa asa, si daca ii curg mucii si marti cu atat mai bine :D

mikeyy
9th December 2012, 19:21
Asa asa, si daca ii curg mucii si marti cu atat mai bine :D

Pai nu? :))

Cand joaca Rusia cu Ungaria? Atunci sa revina si Anita, ca nu vreau ca Rusia sa aiba prea multe victorii.

mariusvl
9th December 2012, 19:24
Pai nu? :))

Cand joaca Rusia cu Ungaria? Atunci sa revina si Anita, ca nu vreau ca Rusia sa aiba prea multe victorii.

Joi de la 21:15

PS: Vreau sa remarc interventia capitanului la ultimul TO, este prima data cand am vazut o jucatoare sa vorbeasca la TO cu Tadici antrenor

HUN-MNE 3-8 min 12

mariusvl
9th December 2012, 19:39
HUN-MNE 6-11 min 20
Knezevic ia rosu

Alina Nicoleta
9th December 2012, 19:42
Pff a luat rosu.. Cand joaca romania cu ungaria, marti? sper sa se odihneasca si sa aiba timp de recuperare. F frumos Cristina Neagu, stiam ca va izbucni, important e sa fie sanatoasa si sa nu forteze decat daca e cazul. Mi-era tare teama cand o vedeam ca isi misca umarul circular dupa anumite aruncari. In rest, sper la victoria Muntenegrului.

lucian_iasi
9th December 2012, 19:44
11-8 Muntenegru

mihaidascalescu
9th December 2012, 19:46
Ungaria e cel mai dificil adversar, de aia era bine sa jucam ultima data cu ei. Meciul ala putea fi cat o finala, In fine, sunt ceva sanse de calificare in semifinale, sper sa nu ne faca figura Muntenegru azi.
Pentru noi toate sunt finale, nu crezi? Plus daca Mun le pune la pamint (generalizare stiu) noi venim pe val ele nu prea binela moral, ce zici?

mikeyy
9th December 2012, 19:57
Mie nu mi s-a parut de rosu la Knezevic, nu a fost intentionat. Nu-mi place arbitrajul, e cam impotriva MNE-ului.

Alina Nicoleta
9th December 2012, 20:06
am vazut acum la stiri pe pro tv despre victoria fetelor. ceva de genul: Cristina Neagu si-a mai revenit, cu toate astea Tadici a si certat-o:"Cristina, arunca la poarta, te rog eu.. Lung, sus.." Poate Cristina inca are dureri si asta e motivul pt care nu arunca asa des...

Srdjan
9th December 2012, 20:40
Bulatovici aia bate singura Ungaria, se vede ca joaca la Oltchim.

mihaidascalescu
9th December 2012, 20:49
Pfoaaa ce final. E bine ca sintem din nou la mina noastra

mariusvl
9th December 2012, 20:53
MNE era sa ne strice combinatia. MNE a castigat la 2 goluri dupa o cadere spectaculoasa in ultimele 20 de min in genul celor cu care ne-a obisnuit si Romania.
3 cartonase rosii, 2 pt MNE si 1 pt Ungaria

ady_g
9th December 2012, 20:54
Doar atat:

Felicitari, Muntenegru!

Arbitraj tendentios, chiar mizerabil, ajutand Ungaria sa revina in joc. M-as fi bucurat tare sa le fi dat mai bine "pe coaja".

mihaidascalescu
9th December 2012, 20:55
Revenind la meciul nostru, extremele noastre la inceput au primit pase proaste ce le-a dat unghiuri imposibile. Cum am dat pase rapide, voleibalate, cum au inceput sa inscrie amindoua. Sper sa invatam si din asta.

Ce data/ora avem pt meciurile urmatoare?

ady_g
9th December 2012, 21:03
cu Ungaria, marti, de la 21.15
cu Germania, joi, 19.15

Lordul
9th December 2012, 21:55
greu cu unguroaicele ...mai e Pallinger in poarta la ele s-au s-a retras ?

mikeyy
9th December 2012, 22:07
Cum trage la poarta aceasta Laura Steinbach!!!

jo27
9th December 2012, 22:08
inca nu sintem total la mina noastra... daca scoate Germania macar un egal cu Rusia (nemtoaicele conduc 21-17 in minutul 35) vom depinde doar de meciurile noastre.

mikeyy
9th December 2012, 22:40
S-a terminat egal! :) In ultimele 12 minute Germaniei nu i-a mai iesit aproape nimic.

jo27
9th December 2012, 22:54
bine ca n-a batut Rusia, nu mai e nici eventuala departajare la golaveraj :D acum, trebuie doar sa le batem pe unguroaice si pe nemtoaice... floare la ureche :D

Interesant cit si cite au jucat azi pt Romania:

Ungureanu 58 min

Nechita 60
Meirosu 58
Stanca 55
Bradeanu 58
Neagu 56
Curea 55

Pintea 9
Manea 7
Tolnai 2
Geiger 1

Cele 31 de goluri au fost marcate de doar 6 jucatoare, cele 6 titulare.

Sper sa reuseasca sa se refaca pina marti :)

Uncle Ben
9th December 2012, 22:59
Vasilica Curea a jucat binisor... Inclusiv (sper) pe gustul lui Boucaut!

El Pistolero
9th December 2012, 23:01
Credeam ca Geiger e accidentata, ma si miram la un moment dat ca nu am vazut-o pe teren.
Va fi foarte greu si cu Germania.

mikeyy
9th December 2012, 23:43
Nu ma gandesc inca la Germania. Imi e teama de unguroaice. Azi au fost foarte agresive si au jucat dur. Si nici nu prea au cedat, cu toate ca nu au avut-o pe Gorbicz si mai apoi nici pe Tomori. Echipa Ungariei are un stil care te poate epuiza fizic. Sper sa facem fata! Si sigur o sa facem, sa fim optimisti! :D

mariusvl
10th December 2012, 00:41
Interesant cit si cite au jucat azi pt Romania:

Ungureanu 58 min

Nechita 60
Meirosu 58
Stanca 55
Bradeanu 58
Neagu 56
Curea 55



La fel de interesanta este aceasta statistica si dupa cele 4 meciuri jucate pana acum.

BRADEANU Aurelia 233
NECHITA Adriana 206
NEAGU Cristina 170
CUREA Iulia 168
MEIROSU Adina 153
UNGUREANU Paula 148
STANCA Ionela 125

ady_g
10th December 2012, 01:51
S-ar putea ca Tomori sa fie suspendata in jocul cu noi.

Srdjan
10th December 2012, 11:36
Deci maine jucam cu Ungaria la handbal? Sok sikert! Si, dupa ce le batem: "koszonom szepen"!

mihaidascalescu
10th December 2012, 13:01
S-ar putea ca Tomori sa fie suspendata in jocul cu noi.
Confirmat aici http://www.ehf-euro.com/Singe-News.2807.0.html?&tx_ttnews%5Btt_news%5D=20941&cHash=83a82b55dabb790676d0bb2282cd81d7

ady_g
10th December 2012, 16:05
Nu e rau. E o jucatoare f. agresiva si pe faza de aparare. In mod normal, daca jucam cu ambitie si la fel de bine ca in meciul cu Spania, castigam.

Farmecul Vietii
10th December 2012, 17:53
Tomori suspendata, asta poate fi o veste buna, Gorbicz cica o sa revina cu noi.Meci greu, dar daca jucam la acelasi nivel ca in meciul cu Spania, avem prima sansa.Oboseala poate fi o problema, nu prea avem banca, insa am avut o zi de odihna.Meci vital, sper sa facem fata presiunii mentale.Hai fetele!

aLLiin
10th December 2012, 18:23
Ne va fi foarte,foarrte greu cu Ungaria!

Srdjan
10th December 2012, 18:30
Greu, dar nu imposibil

ady_g
10th December 2012, 19:14
Gorbicz precis nu e complet refacuta, chiar daca revine. Plus ca nu face si faza de aparare. Daca tratam meciul cu seriozitate maximă si jucam la fel de bine ca si cu Spania, nu numai ca le batem, ba chiar le putem spulbera, la fel cum s-a intamplat la ultimel 2 turnee finale cand ne-am intalnit (adica sa le batem la mai mult de 5 goluri). Daca pana si Croatia le-a invins ) fara jucatoarele de baza, e clar ca trebuie sa fie "ale noastre".

mihaidascalescu
10th December 2012, 19:28
Norvegia 6 turnovers in 12 minute si sunt 4-6 cu Fra

ady_g
10th December 2012, 19:33
Parca vad ca daca ajungem in semifinale, dam de Franta, mai degraba decat de Norvegia.

mihaidascalescu
10th December 2012, 19:36
Da aia e bun de urmarit meciul asta.

ady_g
10th December 2012, 19:40
Da aia e bun de urmarit meciul asta.

Apropo, nu cred ca exista o favorita certa la Euro asta.
Meciul e televizat pe TVR2?

mihaidascalescu
10th December 2012, 19:43
Nu stiu da-i aici http://www.youtube.com/user/ehfeuro/featured?v=wLmpucGVxsI&feature=plcp

ady_g
10th December 2012, 19:44
Nu stiu da-i aici http://www.youtube.com/user/ehfeuro/featured?v=wLmpucGVxsI&feature=plcp


Merci oricum.

Persoana care a incarcat acest videoclip, nu l/a pus la dispozitie in tara dvs:))

Cristy RVD
10th December 2012, 19:52
Ce joc poate practica Norvegia in unele momente.Faza de la ultimul gol a fost extraordinara.

Farmecul Vietii
10th December 2012, 19:57
Ce joc poate practica Norvegia in unele momente.Faza de la ultimul gol a fost extraordinara.

Mda, au potential norvegiencele, gol in inferioritate; ce un-doi in mare viteza cu pasa filtranta printre.Incepe sa-mi placa Norvegia, e genul de echipa mare, care tureaza din ce in ce mai bine odata ce turneul avanseaza.

Cristy RVD
10th December 2012, 20:28
11 goluri in fata Frantei cu 3 minute inainte de final.
Foarte interesant ar fi un meci intre Norvegia si Muntenegru.

mihaidascalescu
10th December 2012, 20:44
11 goluri in fata Frantei cu 3 minute inainte de final.
Foarte interesant ar fi un meci intre Norvegia si Muntenegru.
Asta vara 26-23 pt Nor

ady_g
10th December 2012, 21:00
Norvegia a invins la mare diferenta azi, dar nu se stie inca daca va castiga grupa. Au sanse si Danemarca si mai ales Suedia, daca azi castiga cu Serbia, si mai bat si Norvegia maine. Oricum, Franta e iesita din carti pentru semifinale.

jo27
10th December 2012, 21:25
Foarte interesant ar fi un meci intre Norvegia si Muntenegru.

Il vei vedea in finala.

Cristy RVD
10th December 2012, 21:26
Il vei vedea in finala.

Sper.
Pana una alta se anunta un meci spectaculos la Serbia - Suedia.

jo27
10th December 2012, 21:46
Da, foarte frumos meciul. Remarcasem extrema Sand si pe interul Roberts la un meci al lui Savehof in CL... insa la nationala nu sint chiar in prim plan.. cel putin, nu in meciul asta.

Cristy RVD
10th December 2012, 21:48
Foarte interesant modul in care a reactionat antrenorul sarb pe faza defensiva dupa prima treime a reprizei.
Nordicele par dependente de pivot si de interul stang.Slabe sanse sa se impuna Suedia.

Taquito
10th December 2012, 22:45
cat de tare a fost meciul :))))

sarboaicele au cazut psihic dupa acea aruncare gresita a portaritei.. si dupa au luat vreo 4 goluri consecutive intr-un minut :D

------
o chestie care nu-mi place mie la jocul de handbal e acea repunere rapida dupa gol. n-ar trebui sa fie permis asa ceva. la fotbal dupa gol se repliaza toti jucatorii pentru a se evita situatiile de genul acesta. sarboaicele dupa gol erau toate deja langa careul Suediei si imediat dadeau gol. plus si regulamentul acesta cu a2a grupa e putin cam tampitzel. si poate ar trebui 3 puncte la victorie.. nu stiu

LucioCodinho
11th December 2012, 01:08
Il vei vedea in finala.

heei si cu Romania cum ramane?? :D :))

jo27
11th December 2012, 07:50
cat de tare a fost meciul :))))

sarboaicele au cazut psihic dupa acea aruncare gresita a portaritei.. si dupa au luat vreo 4 goluri consecutive intr-un minut :D

------
o chestie care nu-mi place mie la jocul de handbal e acea repunere rapida dupa gol. n-ar trebui sa fie permis asa ceva. la fotbal dupa gol se repliaza toti jucatorii pentru a se evita situatiile de genul acesta. sarboaicele dupa gol erau toate deja langa careul Suediei si imediat dadeau gol. plus si regulamentul acesta cu a2a grupa e putin cam tampitzel. si poate ar trebui 3 puncte la victorie.. nu stiu

ai vrea tu sa fie la handbal dupa gol ca la fotbal... poate mai scoate vreo handbalista tricoul :D

si de ce ti se pare timpit regulamentul?

@Lucio pai, n-am zis in care finala vom vedea Norvegia-Muntenegru :D

Taquito
11th December 2012, 09:42
pentru ca in grupa intra echipe care practic n-au sanse de calificare. de ex Germania. cand se formeaza o noua grupa ar trebui sa inceapa toate cu sanse egale. in afara de asta, in noua grupa conteaza meciurile din grupa veche. ceea ce nu e in regula. cand intri intr-o alta grupa te trezesti in alta situatie, ai alta strategie.
cel mai bine ar fi cu meciuri knockout. in astfel de meciuri nu mai conteaza cate puncte/goluri ai.

mariusvl
11th December 2012, 13:57
Romania este neinvinsa de Ungaria de la JO 2008. Astazi trebuie sa continuam seria victoriilor, suntem peste ele. Tomori este suspendata, Gorbicz nu cred ca va fi Gorbicz. Probleme ar putea creea Zita Szucsanszki si arbitrajul.
Hai Romania, hai fetelor ca avem o sansa mare ! Hai Ada, e meciul tau !

mihaidascalescu
11th December 2012, 14:34
pentru ca in grupa intra echipe care practic n-au sanse de calificare. .
Toate echipele care intra in grupele principale au sanse. Daca vii cu 0 poti castiga 6 puncte si cu 6 te poti califica binenteles la jocul rezultatelor. Sistemul asta a mers ani de zile si ajuta o echipa buna care sa zicem are o zi proasta. In eliminatoriu echipa asta ar fi afara. De aia numai echipe tari au cistigat. Nu gasesti Italii care fac numai egaluri si fac vreo 3 victorii si sunt in finala ca la fotbal.

aLLiin
11th December 2012, 16:35
Ce credeti ca vom face diseara in meciul cu Ungaria?

Srdjan
11th December 2012, 16:36
Egal zic eu. Daca nu o infrangere la limita, nu ne vad sa castigam

Alina Nicoleta
11th December 2012, 17:38
sper sa invingem, desi mi-e greu sa cred:( din pacate, acum imi amintesc de meciul cu rusia. Ce bine ne-ar fi prin inca un punct acum... Macar pt linistea noastra. sper ca fetele sa nu pice psihic in cazul in care sunt conduse. Ma rog sa fie si odhinite ca oboseala s-a mai observat in unele meciuri la final. Oricum, sunt mandra de fete!!!

aLLiin
11th December 2012, 17:53
Rusia conduce cu 14-13 pe Spania la pauza. Nu inteleg de ce Rusia nu era data ca favorita.

Srdjan
11th December 2012, 17:54
Cred ca s-o vazut in meciul cu noi de ce

mihaidascalescu
11th December 2012, 18:27
cze fra 21-20 cu 7 min de final.

ady_g
11th December 2012, 18:33
Batem, ce sa facem?..Minim 4 goluri diferenta. Traditia ultimelor meciuri directe ne recomanda.

aLLiin
11th December 2012, 18:34
Meci de infarct intre Spania si Rusia.

Cristy RVD
11th December 2012, 18:36
Slab meci intre Spania si Rusia. Ma asteptam sa castige Rusia dupa felul in care au inceput. Oricum, 2 echipe slabe care n-au fata de semifinale.

aLLiin
11th December 2012, 18:43
Inferioritate spania

Cristy RVD
11th December 2012, 18:45
Jenant finalul pentru Rusia, ca de altfel tot turneul.
E incredibil.Ai 2 jucatoare in plus, posesia in ultimele 30 de secunde si tu incerci sa dai drumul la contraatc si pierzi mingea in propria jumatate :))

Taquito
11th December 2012, 18:49
rusoaicele au fost 6 contra 4 si au plecat precum caprele pe acel contraatac :))

in ultimele 8 minute s-a inscris de vreo 2 ori

Taquito
11th December 2012, 21:20
a inceput Romania - Ungaria

Srdjan
11th December 2012, 21:21
Goooooo! 2-2 Hozoszep!

lucian_iasi
11th December 2012, 21:23
5-2 Romania!

Taquito
11th December 2012, 21:28
stam f. bine in aparare

Taquito
11th December 2012, 21:36
Ungaria revine 7-7

time-out cerut de Tadici

Cristy RVD
11th December 2012, 21:37
7-7 dupa o prostie a Oanei Manea.

lucian_iasi
11th December 2012, 21:39
Din nou in avantaj 9-7 :yes:

Hopshio
11th December 2012, 21:47
de la 11-9 pt noi..la 12-11 pt ungaria

aLLiin
11th December 2012, 21:49
Iar vom pierde pe final....

lucian_iasi
11th December 2012, 21:49
Bara neagu :( si in loc de 13-13 se face 12-14 :(
12-14 la pauza

Hopshio
11th December 2012, 21:49
14-12 pentru unguroaice

TenisFan
11th December 2012, 21:51
Cat ***** au avut in ele unguroaicele dar am pierdut pe mana noastra. Praf Ungaria dar nu stiu sa tina la Gorbicz care le fenteaza din glezna.
Radulescu n-a scos nimic. Toate mingile pe poarta au fost gol.

BlueEnergy
11th December 2012, 21:52
E clar...ne bat unguroaicele! Uneori avem un joc asa de apatic...lasa sa vina fetele mai devreme in tara, ele sunt cu gandul la Sarbatori. :D

Hopshio
11th December 2012, 21:52
un link bun pentru meci?

Cristy RVD
11th December 2012, 21:56
http://www.tvrplus.ro/live-tvr-2

lucian_iasi
11th December 2012, 22:04
17-14 ungaria :(

Taquito
11th December 2012, 22:05
Gorbicz al 2 lea gol dat pe jos

Hopshio
11th December 2012, 22:07
cat rateaza..

Hopshio
11th December 2012, 22:08
3 sau 4 atacuri deja irosite? fara gol..atacuri consecutive

Taquito
11th December 2012, 22:09
iar ratare Curea

lucian_iasi
11th December 2012, 22:09
Tolnai isi face treaba...dar noi nu inscriem deloc....

Hopshio
11th December 2012, 22:10
in sfarsit gol...2 goluri de recuperat mai au

Taquito
11th December 2012, 22:10
ce detenta are Neagu

newcool
11th December 2012, 22:14
Fac cu nervii, futui..

lucian_iasi
11th December 2012, 22:15
A mai ramas un gol...18-17 ungaria
19-17 ungaria si au si atacul :(
20-17

aLLiin
11th December 2012, 22:18
Offfffffffff ne.am ars cu fortarea asta

BlueEnergy
11th December 2012, 22:18
Repriza a doua s-a jucat in cele 5 minute cat nu am marcat deloc.

newcool
11th December 2012, 22:20
Cea mai buna generatie din handbalul feminin romanesc... un argint la mondiale in 2005, un bronz la europene in 2010..si cam atat

TenisFan
11th December 2012, 22:21
Cine i-a zis lui Geiger ca e handbalista? :(

lucian_iasi
11th December 2012, 22:22
Asta a fost....17-21

BlueEnergy
11th December 2012, 22:25
Spuneam eu dupa meciul cu Rusia ca o sa regrete ca nu l-au castigat. Pur si simplu nu joaca mai nimic. Cel putin in repriza a doua din ce am urmarit eu. Ungaria a marcat si asta e tot ce trebuie sa faca o echipa daca vrea sa castige un meci de handbal.

Farmecul Vietii
11th December 2012, 22:25
Cam atat pot! Un meci bun, o repriza buna, apoi un meci prost, o alta repriza proasta.Asta ne e nivelul, nu putem cere mai mult.