PDA

View Full Version : Suporterii europeni ai lui Dinamo



superchumbo
24th November 2006, 20:10
Doi suporteri dinamovisti, retinuti de politia belgiana

Incidente in avionul charter care a dus la Bruges un grup de suporteri dinamovisti: o altercatie declansata in timpul zborului a determinat echipajul ca la sosirea in Belgia sa ceara ajutorul politiei locale. Doi fani ai lui Dinamo au ramas in custodia ofiterilor.

Un oficial al companiei de zbor a declarat ca in urma altercatiei, suporterii au lasat citeva scaune rupte si au fisurat un geam in zona toaletei.

Un lider de galerie a confirmat incidentele, punindu-le pe seama numarului prea mare de fani care au vrut sa faca deplasarea.

Liga suporterilor dinamovisti va plati despagubiri pentru daune, conform unui alt sef de galerie: "Au fost niste certuri intre fani, au fost si niste agresiuni verbale la adresa stewardeselor, dar e cale lunga pina la chestiile care s-au spus, ca violam stewardesele sau mai stiu eu ce..."


Un conducator al clubului Dinamo, Vasile Turcu crede ca se da prea mare amploare episodului - "Am inteles ca suporterii au urcat cu sticle de alcool. Cum au putut s-o faca, nu au fost controlati?"

Printr-un comunicat facut public vineri dupa-amiaza, clubul Dinamo s-a disociat de manifestarile fanilor care au devastat avionul.

Fanii lui Dinamo s-au deplasat in Belgia cu doua avioane care au plecat chiar in dimineata jocului si s-au intors la citeva ore dupa meci. Unul din avioane a aterizat la Constanta, din cauza cetii.

Cred ca Dinamo e gata sa ne reprezinte in Europa la cel mai inalt nivel, adica CL.

Echipa au, stadion de asemenea, suporterii sunt la inaltime, la fel ca la Sofia.
Europa ne asteapta

Sevilla86
24th November 2006, 20:50
Stii care e chestia? Dinamovistii fac mereu mishto de suporterii stelisti, polisti sau craioveni, dar ei nu-ai dau seama cat sunt de ridicoli.
Eu unul nu ma asteptam la altceva din partea lor. Pana si Gigi e baiat cultivat pe langa unele personaje de la Dinamo, iar suporterii nostrii sunt cu cel putin 2 clase peste ei!
Adevarul e ca au avut de unde invata: de la mafiotul Giovani, de la Dinu care ramane fara permis ca l-a prins politia beat la volan, jucatorii sunt onanisti (nu am spus eu asta, ci actionarii lor!!!), Iordache care beat la volan da cu masina si omoara pe cineva (numai el stie cum l-au scos aia basma curata), Semeghin spaima sticlelor de vin, Niculescu care fuge din cantonamente... si altele...
Oricum cred ca au realizat un record. Au facut scandal si in Romania, Bulgaria si in Belgia... au fost arestati deja in 3 tari!!! Dinamo spaima Europei!!! (in plan extrasportiv)
Ce au realizat suporterii stelisti pe Santiago Bernabeu este unic! Si nimeni din tara nu poate sa concureze cu asa ceva. E diferenta mare intre Steaua si Dinamo! Este o diferenta si mai mare intre suporterii lor!

delaparis
24th November 2006, 20:54
Bun ...

Thread la limita provocarii :rolleyes:

Astept parerea lui Sun dar deja ma intreb care e scopul tau aici :rolleyes:

Rog pe suporterii dinamovisti sa nu raspunda provocarii

Sevilla86
24th November 2006, 21:04
Bun ...

Thread la limita provocarii :rolleyes:

Astept parerea lui Sun dar deja ma intreb care e scopul tau aici :rolleyes:

Rog pe suporterii dinamovisti sa nu raspunda provocarii

Tot ceea ce s-a spus aici (inclusiv postul meu), reprezinte fapte si lucruri concrete! Nu sunt inventii, ci lucruri care s-au intamplat, care au fost mediatizate si dovedite! Daca pe dinamovisti ii supara adevarul... asta e...

delaparis
24th November 2006, 21:16
Baga toti suporterii echipei in aceeasi oala ... bravo :no:

noir_desir
24th November 2006, 22:31
E pacat ca si intampla si lucruri din astea... pentru unii dintre noi, la atat se rezuma fotbalul :headbang:

YoYoyOi
24th November 2006, 22:33
Mai exista un thread pe acelasi subiect. Ar trebui unite.
Dar nu desfiintate:galben:

delaparis
25th November 2006, 03:49
deocamdata sunt inchise pana se va lua o hotarare in privinta posibilitatii atacurilor directe la adresa suporterilor altor echipe.